It is currently 20 Sep 2024, 20:53

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 408 posts ]  Go to page Previous 110 11 12 13 1417 Next
Author Message
PostPosted: 01 Mar 2013, 15:43 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Am crezut ca ai luat altceva da daca zici ca ai avut sefu cu tine :D
foarte frumoase si pozele , totul.bravo

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 02 Mar 2013, 00:37 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Mugurel, o experienta unica si poze pe masura. Felicitari!! Fac comparatie acum cu experienta traita de un prieten plecat in Thailanda, Cambodgia, Laos si ce mai e in zona aia. E plecat de pe 3 ianuarie si trebuie sa se intoarce poimaine. S-a dus printre triburi din jungla, prin tot felul de excursii pe rauri, la munte, a intrat in satele lor. Ce expui tu din viata omului care traieste acolo se pare ca este mai jos, mai mult jeg decat in zona Asiatica. Dar odata in viata merita si o astfel de experienta.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 02 Mar 2013, 01:37 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Thailanda sigur e mult peste dar de Laos si Cambodgia nu bag mana in foc ca nu sunt la fel de rupti in fund .
Im doresc si eu sa ajung in Cambodgia dar naiba stie cand . In Thailanda merg la iarna sper . Cand o sa vad pe viu cum e , imi dau si cu parerea .


Top
   
PostPosted: 02 Mar 2013, 19:46 
Offline
User avatar

Joined: 06 Dec 2007, 15:36
Posts: 3310
Car: Giulia Q
te duci singur ? :)

_________________
159 1.9 jtdM 2007 - 2014
GQV 1750 TCT 2014 -
Stelvio 2.0 Q4 2019 -
Giulia Quadrifoglio 2.9 AT 2024 -


Top
   
PostPosted: 02 Mar 2013, 20:15 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Nu . Daca m-as duce singur oricum nu as mai posta nimic pe aici :lol:


Top
   
PostPosted: 03 Mar 2013, 15:34 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
:)
Foarte tare. Cand mi-ai spus de Zanzibar, nu te-am crezut, atat de exotic suna.
Multam de poze, par sa fie oglinda locurilor, e incredibil sa vezi decadenta rasei umane in locuri atat de frumoase.

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 30 Mar 2013, 21:40 
Offline
User avatar

Joined: 06 Jan 2012, 14:22
Posts: 207
Car: alfa romeo 159
Location: botosani
stiti cumva daca drumul din BT spre TG jiu e bun ? sau ce traseu recomandati ? Eu ma gandeam pana la tg frumos si apoi sa ies la 4 benzi si in rest nu stiu sigur pe unde e mai bine


Top
   
PostPosted: 31 Mar 2013, 17:43 
Offline

Joined: 27 Jun 2011, 21:37
Posts: 324
Car: --
Location: --
Botosani-Tg.Frumos-Roman-Bacau-Onesti-Tg.Secuiesc-Brasov-Sibiu-Rm.Valcea-Tg.Jiu

Din Botosani nu ai cum sa iesi decent. Si spre Suceava si spre Tg.Frumos drumurile sunt varza. Spre Tg. Frumos chiar e o zona de placi (gen A2 km 1-30).
Va trebui sa traversezi muntii de 2 ori, varianta de a-i inconjura se termina la Targoviste.
Cealalta varianta ar fi Botosani-Suceava-Vatra Dornei-Bistrita-Dej-Cluj-Turda-Sebes-Sibiu-Rm.Valcea-Tg.Jiu, dar e mai lunga.
Evita Cheile Bicazului, Tg.Neamt-Toplita, Moinesti-M.Ciuc


Top
   
PostPosted: 02 Apr 2013, 21:42 
Offline
User avatar

Joined: 06 Jan 2012, 14:22
Posts: 207
Car: alfa romeo 159
Location: botosani
ovi30 Quote:
Botosani-Tg.Frumos-Roman-Bacau-Onesti-Tg.Secuiesc-Brasov-Sibiu-Rm.Valcea-Tg.Jiu

Din Botosani nu ai cum sa iesi decent. Si spre Suceava si spre Tg.Frumos drumurile sunt varza. Spre Tg. Frumos chiar e o zona de placi (gen A2 km 1-30).
Va trebui sa traversezi muntii de 2 ori, varianta de a-i inconjura se termina la Targoviste.
Cealalta varianta ar fi Botosani-Suceava-Vatra Dornei-Bistrita-Dej-Cluj-Turda-Sebes-Sibiu-Rm.Valcea-Tg.Jiu, dar e mai lunga.
Evita Cheile Bicazului, Tg.Neamt-Toplita, Moinesti-M.Ciuc

multumesc ovi . Botosani-Suceava-Vatra Dornei-Bistrita-Dej-Cluj-Turda-Sebes am mers vara trecuta dar de la sibiu la RM valcea-tg jiu nu mai stiu cum e.

Botosani-Tg.Frumos-Roman-Bacau-Onesti-Tg.Secuiesc-Brasov-Sibiu-Rm.Valcea-Tg.Jiu Pana la onesti stiu ca e bun drumul dar de acolo stiu ca e cam rau pe tg sec-brasov sau ma insel ? de fapt de la onesti nu mai stiu starea drumului desi am fost pana la sibiu.. astept un raspuns daca se poate la cele doua intrebari.
Multumesc !


Top
   
PostPosted: 02 Apr 2013, 23:53 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Puteti folosi cu incredere topicul potrivit ;) . Ala cu "drumuri bune..."
Asta e pentru altceva ...


Top
   
PostPosted: 03 Apr 2013, 01:41 
Offline

Joined: 27 Jun 2011, 21:37
Posts: 324
Car: --
Location: --
andreimarian Quote:
de la sibiu la RM valcea-tg jiu nu mai stiu cum e.

onesti stiu ca e bun drumul dar de acolo stiu ca e cam rau pe tg sec-brasov sau ma insel ? de fapt de la onesti nu mai stiu starea drumului desi am fost pana la sibiu.. astept un raspuns daca se poate la cele doua intrebari.
poate un moderator muta posturile in topicul cu "drumuri bune".
raspund aici ca sa fie toate la un loc.

sibiu-rm valcea e ok cu exceptia a 2 poduri abordabile cu 40 km/h + atentie. am mers pe acolo saptamana trecuta.
rm.valcea-tg.jiu - este bun drumul insa exista un singur loc unde sunt 2 denivelari (la 20-30 m una de cealalta) de la alunecarile de teren. sunt marcate zonele. in rest drum de +130 km/h. am mers in 2012.
onesti-tg.secuiesc - are portiuni nasoale dar overall e peste oricare dintre Cheile Bicazului, Tg.Neamt-Toplita, Moinesti-M.Ciuc. aici informatiile mele sunt din 2010-2011, insa slabe sanse ca cineva sa reabiliteze drumurile astea de munte din cauza traficului subtire + cauze specifice romanesti (fonduri, furaciuni etc).

am vazut dupa ce am dat reply prima oara ca esti din Botosani. la ce "poteci" aveti voi acolo... restul drumului o sa ti sa para parfum. no offence, dar drumuri mai obidite decat in Botosani si Maramures n-am vazut nicaieri. si din pacate sunt nevoit sa trec des prin tinutul lui Eminescu... :bored:


Top
   
PostPosted: 03 Apr 2013, 07:46 
Offline
User avatar

Joined: 06 Jan 2012, 14:22
Posts: 207
Car: alfa romeo 159
Location: botosani
Mc. Ai dreptate in legatura cu drumurile , nu ma supar stai linistit, nu am ales eu unde sa ma nasc.
Am ales botosani-tg frumos-bacau-onesti-brasov-sibiu-rm valcea-tg jiu cred ca e mai bun.
Daca ajungi prin bt da un semn poate stam la un suc pt info , oricum botosaniul ca si oras arata bine,astept deschiderea parcului cornisa in doi ani , o sa fie mai tare decat la aqua:)


Top
   
PostPosted: 18 Apr 2013, 09:52 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jun 2012, 17:51
Posts: 206
Car: 156 1.6 16v ts
Location: Bucuresti
salutare.
nu cred ca scriu in topicul care trebuie dar nu am gasit altul.
acum ca vin sarbatorile de paste m-am hotarat sa fac si eu o plimbarica. vreau sa merg pana la durau in judetul neamt.
vreau sa va intreb daca stie cineva cum sunt drumurile mai sus de brasov spre miercurea ciuc si pana la destinatia mea.
eu vreau sa plec cu masina pregatita pentru...iarna.
atasez si un link ca sa va dati cu parerea.

http://ruteauto.ro/?start=Mioveni&end=D ... ighway=yes

stima si promit ca o sa pun poze daca aveti rabdare pana atunci

_________________
156 1.6 16v ts....awesome


Top
   
PostPosted: 18 Apr 2013, 11:37 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
hai ma ... si tot insisti cu nick-ul asta :uhuh:

in dreapta sus e un buton Search
apesi pe el si in primul camp liber care apare in partea de sus a paginii scrii exact asa "drumuri bune" si apesi pe ENTER !!!!! ... pe langa rezultatele cu offtopicul pe care il faceti aici o sa apara ca prin minune exact topicul pe care nu reusesti sa il gasesti :disgust1:

P.S ... si poate muta cineva discutiile astea in topicul potrivit .


Top
   
PostPosted: 18 Apr 2013, 11:53 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jun 2012, 17:51
Posts: 206
Car: 156 1.6 16v ts
Location: Bucuresti
pai nu stiam cum se cheama topicul respectiv si doar pe asta il aveam in minte.
rog un moderator sa mute postarea acolo unde trebuie si imi cer scuze pentru postarea offtopic pe care am facut-o.

_________________
156 1.6 16v ts....awesome


Top
   
PostPosted: 06 May 2013, 23:12 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jun 2012, 17:51
Posts: 206
Car: 156 1.6 16v ts
Location: Bucuresti
salutare si Hristos A Inviat.
acum sa spun si eu parerile despre drumul pe care l-am parcurs pana la Durau cu plecare din Mioveni.
traseul are 390 km si sincer l-am parcurs in 7 ore
Mioveni-Brasov urat drum. denivelari gropi. gunoi...
Brasov-Miercurea Ciuc-Sf.Gheorghe-Gheorgheni-Toplita foarte bun drumul. este renovat de curand si este exeptional.
Toplita-Borsec se strica un pic.
in judetul Neamt este rau drumul.
la intoarcere am facut un ocol pana la Sf. Ana. nu va sfatuiesc. este jalnic drumul. portiuni de piatra cubica si placi de beton combinate cu gropi si cratere.
partea cealalta de la durau la cheile bicazului si lacul rosu este foarte prost.
o sa atasez si poze maine cand o sa mai selectez din ele.

_________________
156 1.6 16v ts....awesome


Top
   
PostPosted: 07 May 2013, 18:35 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jun 2012, 17:51
Posts: 206
Car: 156 1.6 16v ts
Location: Bucuresti
cateva poze de pe varful toaca.
traseul turistic este destul de dificil si la urcare si la coborare.
eu am fost pe cel care pleaca de jos de la statiune trece pe la cabana fantanele-la morminte-pietrele late-stanca panaghia-varful toaca
altitudinea maxima este de 1904 iar traseul are o lungime de 7 km.
un profesionist il parcurge in 3 ore si jumatate eu l-am facut in 5.


Attachments:
DSCF2578.jpg
DSCF2578.jpg [ 160.51 KiB | Viewed 2152 times ]
DSCF2590.jpg
DSCF2590.jpg [ 253.31 KiB | Viewed 2152 times ]
DSCF2565.jpg
DSCF2565.jpg [ 212.53 KiB | Viewed 2152 times ]

_________________
156 1.6 16v ts....awesome
Top
   
PostPosted: 08 May 2013, 16:56 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6667
Location: Brasov... oarecum.
Faine pozele. In special a 2-a.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 13 May 2013, 15:37 
Offline

Joined: 27 Jun 2011, 21:37
Posts: 324
Car: --
Location: --
saptamana trecuta - destinatia a fost Olanda.

bineinteles am preferat sa merg noaptea in Ro ca de fiecare data in ultimii ani pentru ca e drumul liber si nu vreau sa fac mii de ore in spatele carutelor.
P.Neamt-Tg.Neamt- Falticeni- Vatra Dornei-Bistrita-Dej-Cluj-Oradea - drum bun si foarte bun, am preferat varianta asta chiar daca a fost mai lunga dar pentru calitatea drumului.
s-a facut dimineata cand eram in vama, am spalat masina (mentionez pentru ca n-a mai fost nevoie sa o spal cat am fost in strainatate, cand m-am intors in tara dupa o saptamana si 3-4000 de km in plus era aproape la fel; apoi pana la Bucuresti a devenit neatractiva vizual, plm Romania)

Ungaria+Austria - pilot automat+plictiseala crunta, autostrada in Ungaria usor superioara celei austriece

Germania - mai fusesem dar cu vechea masina (Astra 105 CP benzina); dar acum a fost raiul pe pamant! 170-180 in plin, cu varfuri de 200-220 km/h si nici o clipa nu am avut senzatia de nesiguranta, lipsa de control etc datorita autostrazilor de la ei (virajele, calitatea asfaltului, intrari, iesiri)
am traversat Germania si doar in vreo 3 locuri aveau semn de denivelari pe drum, am redus la 120 din motive de siguranta desi nu era limita si am redus degeaba, ei au alte standarde pentru denivelari.
mi-a placut civilizatia din trafic, inclusiv soferii de Porsche care treceau ca trenul pe langa mine (probabil aveau 240) franau si reduceau pana la 120 in spatele soferilor mai lenti aflati in depasire, fara flash-uri, semnalizare stanga, apoi cand li se facea loc bagau talpa.
max 2 Alfe vazute, dar nu mi s-a parut ca ar fi criza privind ce masini aveau nemtii

Olanda - limita de 120 aproape peste tot, socant la inceput, am crezut ca stau pe loc; mult mai aglomerat decat in Germania, se merge in sir indian pe ambele benzi, toata lumea cu 120; apoi am inteles de ce peste tot e limita, tara e mica, ajungi lejer oriunde doresti.
numarul de Alfe a sporit simtitor.
frumoasa tara, superbe campurile de lalele! ca sofer trebuie sa fii de doua ori mai atent din cauza biciclistilor, protejati la maxim (in caz de accident f rar scapi ca nevinovat daca ai 4 roti); piste de biciclete inclusiv intre orase, amenajate in afara soselei, mi-a fost rusine si mila de Romania privind la calitatea lor si gandidu-ma la ce sosele avem noi si cum ii tratam noi pe ciclisti, biciclisti de toate varstele, de la 75 de ani pana la mame cu copil de 1 an pe bicicleta, probabil la noi am fi fost foarte mirati pentru ca pe unii "ii cauta moartea pe acasa", pe celelalte le catalogam drept inconstiente ca isi expun bebelusii la asemenea riscuri; basca, bebelusii aia stateau cu capul descoperit desi batea vantul si erau 10-13 grade.
cu toate astea rar vezi o tipa blonda cu corp frumos, talie. desi dau la pedale, au corp gen "dulapior", probabil au nevoie de strat de grasime protector. iar populatia mi s-a parut imbatranita, putini tineri in comparatie cu varstnicii, poate o fi si o urmare a nivelului de trai.
am ramas mut cand am vazut ca au construit in nordul tarii o autostrada pe un dig. le-a luat 12 ani cu tehnologia din 1920 sa faca in plina mare un dig de 40 de km lungime si vreo 50 de m latime ca sa se protejeze de inundatii si de mandrie au turnat si o autostrada pe el (A7). noua ne-a luat 12 ani sa facem centura Ploiestiului, 2 gauri in pamant si 2 cocoase la Baneasa si pasajul Basarab. in sec 21.
apoi am vazut si autostrada care trece pe sub aeroport, ma rog prin pasaj, cand am intrat in pasaj pe deasupra, chiar in acel moment, facea manevre un avion urias trecand de pe o parte pe alta a autostrazii. m-am simtit mai taran asa, un fel de european de mana a coispea, nici macar european "B". am mai vazut si alte tari dar vizita asta a avut un impact mai dureros, poate din cauza varstei habar n-am.

intoarcere:
Olanda - incalzirea
Germania :naughty: :naughty:
Austria+Ungaria - :sleep: , IMO, maghiarii astia neseriosi au prelungit autostrada dincolo de Mako, pun o presiune aiurea pe noi sa le dam un semn unde se va pupa autostrada lor cu a noastra in 2050.

si din nou Romania - de data asta Nadlac - Arad - Timisoara - Lugoj - Caransebes - Craiova - Pitesti - Bucuresti.
Nadlac - am ras cu pofta la explicatiile in engleza ale ro-vignetei de pe semnele de circulatie decrepite din vama; auzi la ei "necessary road tax", mno, cat 0 Eur am platit in Germania si Olanda si ce am primit acolo ?
cat am oprit la Nadlac am refuzat primul serviciu oferit in Ro - spalarea parbrizului de catre o tiganca cu ceva smarc. m-a vazut cu nr de B si a renuntat rapid, dar daca eram cu nr de Deutschland...

Arad- Timisoara pe autostrada; am vazut semne cu Bucuresti 5xx km si ma gandeam ca s-a grabit Sova si a facut autostrada cat am lipsit eu o saptamana; am vazut si km marcati pe autostrada cu km 540, km 541 si ma gandeam ca am intrat intr-o falie temporala si am intarziat 50 de ani (vorba unei inscriptii din Vama Bors?) si chiar exista o autostrada de 600 de km in Romania, dar am fost readus la realitate cand autostrada s-a terminat; btw, e plina de semne de lucrari chiar si unde nu sunt lucrari si cred ca 90% din ea are limita de 100 km/h. hau-hau, autostrada puIii!
drumul pana la Bucuresti ok, cu exceptia unei zone pe centura Caransebes sau Orsova unde niste isteti au lasat o frumoasa denivelare in drum; pe o portiune lunga de cam 2 masini, pe toata latimea soseaua e cu vreo 20-30 de cm mai jos, e drept semnalizata si cu reducerea vitezei pana la 30. am luat-o cu 60 si am crezut ca se dezintegreaza masina. e un fel de aterizare si decolare fortata in 2 secunde. prietena a crezut ca am plutit cand am "decolat".
tot pe drumul asta plin de tiganci prin parcari, amatoare de supt puIa la ora 12 la amiaza. nu vazusem nici una in afara pe marginea strazii, am vazut aici in plina zi in mai multe locuri, e oferta...
peisaje superbe si la noi, mi-a placut zona si nu mi-a parut rau ca am ales sa merg pe zi prin Ro, nu mai fusesem pe acolo ziua.
in Slatina am injurat de toti sfintii, o situez pe locul 2 dupa Botosani si inaintea Ploiestiului la top "ai intrat in oras si vrei strazi ? da-te-n puIa mea de pretentios! da unde te crezi aicea ?"
Pitesti-Bucuresti - pe alocuri nu poti merge pe prima banda din motive de asfalt, asa ca esti nevoit sa mergi pe banda de depasire; am vazut si 2 autostopisti pe autostrada, I mean... :blink:

si am scris toata poliloghia asta doar pentru ca voiam sa va zic ca pana la alegeri vom avea gata Comarnic-Brasov, Pitesti-Craiova si centura de Sud. a zis Sova.


Attachments:
bun-venit-in-romania-fixati-va-ceasul-cu-50-de-ani_3d8e9a1cb7d14b.jpg
bun-venit-in-romania-fixati-va-ceasul-cu-50-de-ani_3d8e9a1cb7d14b.jpg [ 19.26 KiB | Viewed 2100 times ]
Top
   
PostPosted: 13 May 2013, 18:23 
Offline
User avatar

Joined: 07 May 2009, 19:02
Posts: 1228
Car: Alfa 147 1,6 16v
Location: Galati
@ ovi30- pacat ca nu te-ai oprit intr-o parcare pe A7 in Olanda sa vezi diferenta de nivel ( la mare ma refer) :) . Cat despre excursie, ma rog sa fi ramas cu ceva bun in cap si anume, sa nu mai dai flash-ri si claxoane in trafic, sa feresti si sa dai prioritate pietonilor cat si biciclistilor, etc. dar mi-e teama ca intr-o saptamana vei uita toate astea si te vei "romaniza". Nu o lua in nume personal , mai ales ca nu te cunosc si poate esti o persoana de calitate dar observ din ce in ce mai mult comportament laudativ la semenii nostri cand merg afara dar culmea, cand ajung in tara nu importa nimic bun din ce au vazut acolo.

P.S. spune-mi ca nu ai ratat Keukenhof, mai ales ca ai fost si cu prietena : http://www.keukenhof.nl/" onclick="window.open(this.href);return false; https://www.google.ro/search?q=keukenho ... 66&bih=667" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Alfa Stelvio Q4 2.2
Alfa Spider '01
Alfa 159, 1.9jtdm,8v
Ex. Alfa 147, 1.6, 16v


Top
   
PostPosted: 13 May 2013, 19:14 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1657
Car: GTV
Sper ca ai avut grija la viteza in Olanda. Eu m-am mutat vara trecuta si abia acum o luna mi-a venit o amenda de prin octombrie. Si am primit-o in Romania.

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
PostPosted: 13 May 2013, 23:07 
Offline

Joined: 27 Jun 2011, 21:37
Posts: 324
Car: --
Location: --
flash-uri/semnalizare stanga - nu fac de astea :) pentru ca nici eu nu-s confortabil cand le primesc.
in afara am mers intotdeauna legal si acum si cu alte ocazii.
cand ai autostrazi nu exista motiv sa depasesti viteza legala nici pe restul drumurilor, stii ca daca ai de mers de la A la B mergi cu 50/100 pe drumurile nationale pentru ca ajungi repede la autostrada si acolo mergi cu 120/130 dupa caz.
am respectat inclusiv restrictiile din Germania, acolo unde au fost.
in Ro in schimb nu pot merge legal. e peste puterea mea de intelegere/peste asteptarile mele pentru secolul asta sa fac 12/14 ore pentru un drum Bucuresti-Cluj de exemplu.

m-am oprit pe A7, pe prima insula dupa Den Oever, altfel de unde sa fi stiut cand a fost construit si cat a durat ? :)
am fost la Keukenhof, ar fi fost pacat sa nu profit pentru ca e deschis doar 2 luni pe an. cromatica de acolo e probabil visul oricarui fotograf :)
am mai bifat Amsterdam, Giethoorn (un fel de Venetia) - poti merge acolo doar cu barca/bicicleta sau pe jos si Kinderdijk.

legat de biciclisti mi-a fost mai greu sa ma adaptez din rolul de pieton prin Amsterdam. ca sofer esti mai alert, mai atent.
la inceput m-am trezit de 2-3 ori ca traversam uitandu-ma doar dupa masini dar am avut noroc. din ce am vazut biciclistii nu franeaza aproape in nici o situatie, urla ca sa fie auziti de soferi/pietoni. stiam ca sunt multe biciclete in Olanda dar cand am vazut parcarea etajata de biciclete... eh.

miroase a marijuana la greu, inclusiv la Keukenhof am simtit duhoarea, in Amsterdam nu mai zic. plus ca am vazut niste personaje stoned pe strada de ma mir cum au supravietuit pana acum.


Top
   
PostPosted: 14 May 2013, 13:23 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
Intrebare: a fost cineva mai de curand pe drumul Urziceni-Braila (cel care trece prin Pogoanele)?

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 14 May 2013, 14:01 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Nu am mai avut de ce sa merg pe acolo, de ani buni, insa nu m-as incumeta pe acolo decat in caz de nevoie, ex..trebuie sa opresc la Garbovi/Pogoanele.
O sa incerc o data cu masina de serviciu :D

Urziceni-Braila, via Slobozia este o alternativa parcursa de curand si pe care ti-o recomand cu caldura :)

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
PostPosted: 14 May 2013, 15:47 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
adriand78 Quote:
Nu am mai avut de ce sa merg pe acolo, de ani buni, insa nu m-as incumeta pe acolo decat in caz de nevoie, ex..trebuie sa opresc la Garbovi/Pogoanele.
O sa incerc o data cu masina de serviciu :D

Urziceni-Braila, via Slobozia este o alternativa parcursa de curand si pe care ti-o recomand cu caldura :)
Merci!

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 408 posts ]  Go to page Previous 110 11 12 13 1417 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited