It is currently 23 Sep 2024, 06:17

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 163 64 65 66 67167 Next
Author Message
PostPosted: 05 Feb 2013, 11:01 
Offline

Joined: 27 Jun 2011, 21:37
Posts: 324
Car: --
Location: --
mariusdmx Quote:
La fel nu inteleg cum poti sa crezi intr-un dumnezeu atat de rau si de razbunator cum il face religia crestina sa fie: faci curat duminica in casa, iti ia foc casa sau vei pati ceva, nu te duci la biserica, ajungi in iad, nu faci pomeni/inmormantari/botezuri cum vor preotii, ajungi in iad, cam orice faci in viata asta mai putin sa te duci la biserica sa te rogi si sa citesti carti bisericesti, este ceva ce intr-un final te duce la o eternitate de chinuri. Dar de fapt dumnezeu este bun :)
mi-am adus aminte de: http://www.youtube.com/watch?v=QZ8hefESt7c" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 11:42 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Nu m-a enervat, m-a consternat: aseara pe la 11 stateam la semafor (la Favorit, pentru cine stie, si e relevant), si pe trecerea de pietoni (asta nu mai are importanta, ca nu cred ca stia nici ca e trecere, si nici ca e verde) a traversat pana la jumatate un... SOBOLAN, as fi vrut sa ii spun mai delicat: guzgan, clotan, mitorgan, potcan, soacat, dar nu se poate, asta era in toata splendoarea lui un sobolan... sobolan care, si-a continuat drumul, cocosat si cu coada tarata dupa el, de mi s-a zburlit tot pe mine si nu stiam ce sa fac, noroc cu o Alfa 147 (B xx KEO) care trecand pe rosu si intrand in fata mea, l-a tavalit pe respectivul si a ramas zbatandu-se pe ultima dunga a trecerii, pana sa se faca verde si-a terminat si socotelile cu viata...
Traim intre sobolani!

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 12:40 
Offline
User avatar

Joined: 27 Aug 2008, 13:34
Posts: 772
Car: alfa romeo spider
Location: Usa
deci sobolanul te-a consternat iar ala cu alfa de trecu` pe rosu...nici macar nu te-a enervat!..:)))

_________________
Prettys Womans in your town


Top
   
PostPosted: 05 Feb 2013, 13:21 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Probabil defunctul sobolan iesea din santierul creat pentru constructia metroului, iar 147-ele s-a nimerit sa fie criminalul :D

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 02:10 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
Ca tot veni vorba de metrou ....chiar nimic nu poate merge bine in tara? Se poate sa fie vreun proiect fara sa fie intarziat sau cu probleme pe parcurs ?

http://www.b365.ro/liderii-sindicatelor ... 86926.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Si inca una

Image

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 03:32 
Offline

Joined: 16 Sep 2009, 21:19
Posts: 254
Ce tare! Se pot tripla salariile medicilor din pix si fara niciun efort. Dar stai!...nu sunt bani la buget. :wallbash:

PS: Stiam ca Romania este o tara condusa de cretini, dar descopar ca prostia in tara asta chiar nu are margini. :bash:

_________________
~tzili~


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
tipa de la casieria administratiei financiare . nu parea sa ii para rau ca imi ia atatia bani pe impozit :fuck:


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 14:10 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4257
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Secuimea si cu tot cu scandalul generat in jurul lor, cu steagul secuiesc pe care vor sa-l arboreze la primarie, cu presiunea continua pentru obtinerea autonomiei, etc. etc. ..... Tepes tata, poate te trezesti putin din somn sa vezi ce mai e pe acilea :censored:

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
ex: 156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 15:25 
Offline
User avatar

Joined: 01 Sep 2012, 22:14
Posts: 447
Car: Alfa 159
Ar trebui sa nu toleram asa ceva. A se vedea pe net mesajul Australiei fata de minoritati. Bine... aia au oo, nu sunt niste sclavi, ca noi!


Trimis di pi Aifon prin Tapatok :)

_________________
NOW: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 120 CP + ; Mitsubishi Lancer Sedan - 2.0 DID - 10.2009 - 140 CP/330 NM
Ex: BMW 325 - 2004 - ///M pack - 192 CP
BMW 320 - 2000 - 150 CP
Fiat Stilo Coupe - 2002 - Sport pack - 1.8 16 V - 133 CP - giallo ginestro
BMW 316 - 1996 - ///M pack - 105 CP


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 15:34 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Astea sunt diversiuni penibile incurajate atat de Budapesta, cat si de Bucuresti, pentru a abate atentia populatiei de la incapacitatea lor de a guverna. Atat unii cat si ceilalti sunt in galeata si se afunda in incompetenta, asa ca de ce sa nu oferi prostimii putin circ, sa plesneasca in ei pipota nationalista. Atat romanilor, cat si ungurilor li se falfaie de steagurile lor, n-au decat sa si le arboreze unde vor. Sunt mizerii politicianiste, nu ar trebui sa intereseze pe nimeni, altele sunt probleme tarilor. Secuimea e mai mult decat scarbita de UDMR si coruptia lor tot la fel de mult cum suntem si noi scarbiti de USL. Asa ca hai sa le sabotam incercarea de a trage de timp si de a ne manipula, zic !

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 15:50 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1316
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
alex159jtd Quote:
Ar trebui sa nu toleram asa ceva. A se vedea pe net mesajul Australiei fata de minoritati. Bine... aia au oo, nu sunt niste sclavi, ca noi!
Man, ala a fost un hoax :lol: In aceeasi categorie cu presupusa scrisoare a Reginei catre americani dupa realegerea lui Bush :)

Valak :goodpost:
Strategia agitarii spiritelor e universala, am vazut ca se practica si la case mai mari. Cand politicile economice ale guvernului britanic au fost expuse si statisticile arata o alta recesiune iminenta, the plebs au inceput sa fie hraniti sistematic cu imagini cu bulgari si romani asteptand la coada la ambasada ptr. beneficii ptr ca discutiile despre lipsa unui plan B de redresare economica sunt mult mai deranjante. Nu poti da niciodata gres cu nationalismul-populist.

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 16:31 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
stati linistiti , nu vedeti ca si pe partea cealalta nu ai cu cine?

romanu i lenes , comod ,englezu i betiv ,grecu nu munceste etc si e greu sa i pui la lucru cum trebuie. si apoi de ce atat lucru ,omu nu i facut sa bage ca robotu , a se vedea chinezii care se arunca de la etaj.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 17:26 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
Problema autonomiei asa zisului tinut secuiesc este totusi usor sensibila. Sa nu uitam ca precedentul s-a creat: Kosovo. Pe langa agitatia de rigoare, acei cativa oameni care chiar cred in autonomia cu pricina s-ar putea chiar sa reuseasca ce si-au propus. Intr-o conjunctura ce a intrunit slabiciunea guvernantilor si nepasarea plebei, nu e exclus.
Asa ca eu cred ca nu trebuie facuta o tragedie din aceasta miscare, insa nici sa o ignoram nu putem, culcandune pe o ureche ca vezi doamne sunt miscari populiste.

Ne culcam pe-o ureche cum ca plebea ungureasca si secuiasca nu da 2 parale pe conducatorii UDMR, dar sa ne uitam putin la voturi si vom vedea ca numarul de votanti e constant si foarte aproape de numarul maxim de unguri si secui cu drept de vot. Doesn't ring any bell?

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 17:50 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Pentru cei care inca mai cred ca sunt doar zvonuri fara acoperire, sa ne aducem putin aminte de ce au facut ungurii la Tg. Mures in `90 - http://www.youtube.com/watch?v=2z0C0PDlRnc" onclick="window.open(this.href);return false; cand au vazut ca Romania era in haos dupa revolutie si au crezut ca pot face ceva.
http://www.youtube.com/watch?v=688kayw4 ... =endscreen" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 22:10 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
yux_mm Quote:
Problema autonomiei asa zisului tinut secuiesc este totusi usor sensibila. Sa nu uitam ca precedentul s-a creat: Kosovo.
Preda, nu cred ca vorbesti serios. Adica sper. Tinutul secuiesc si Kosovo sunt doua Marii total diferite, nu doar palariile, ca sa zic asa. Sarbii au intrat cu tancurile in Kosovo, ma rog, cu armele. Kosovo era vatra civilizatiei sarbesti, populata de imigranti albanezi in cautarea unui trai mai bun. Chestia asta cu exodul albanez s-a intetit in ultimii 50 - 60 de ani, dupa care s-au trezit mai multi si s-au gandit ca ar fi misto sa faca niste scandal. Sarbii n-au glumit si i-au casapit.
Ungurii din tinutul secuiesc au doua probleme majore si exista doua mari diferente fata de situatia albanezilor din Kosovo.
1. Nu se mai pot victimiza in fata mediatorilor supremi, UE si NATO, eventual. Drepturile pe care le-au primit de-a lungul timpului si recunoasterea lor ca si minoritata principala in Romania, de la placutele bilingve pana la scolile si bisericile in limba maghiara etc etc. Adica orice ar face acum, ar fi furtuna intr-un pahar cu apa, fiindca UE ar media un eventual conflict. Si prima intrebare ar fi DE CE? Ce va lipseste? Pai nimic... Intelegi ce vreau sa spun? Probabil ca a fost una dintre singurele miscari de geniu ale politicii interne postcomuniste si probabil ca a fost involuntara, dar am avut noroc. Li s-a dat tot ce au cerut, pana la autonomie, care, in afara ca incalca normele internationale legate de integritatea statelor, NU ARE SENS. Vezi punctul 2 acum.
2. A doua mare problema pe care o au cei ce doresc autonomie tine tot de Uniunea Europeana. Indiferent de natura autonomiei (economica, etnica, religioasa etc), aceasta va fi tot parte din UE. Adica, ne apucam sa separam acum ceva ce este oricum pe cale sa fie parte dintr-un intreg? Na-na! Nu are sens, suntem doua state membre UE si partea a viitoarelor State Unite ale Europei :D. E ca si cand Montana ar cere autonomie in SUA, ca s-au strans acolo multi polonezi. Nu se poate. Evident ca vor exista conflicte interetnice, in EU sunt multe probleme de sute de ani, inca nerezolvate. Dar drumul pe care se vrea sa se mearga intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat, nu are voie sa fie intrerupt de amanunte d-astea nesemnificative. In mai putin de 200 de ani, chestiunile astea vor fi considerate zero. Asta daca lucrurile merg bine...

Pe de alta parte, ma distreaza ca cei mai revoltati dintre ardeleni sunt... bucurestenii. Noi, aici, intre unguri, nu avem nici cea mai mica problema de ordine etnic. Nici aici si nici in Sfantu Gheorghe, unde mix-ul este mai puternic. Bem impreuna, muncim impreuna, radem impreuna, ne casatorim intre noi si totul e ok. Este foarte clar ca este vorba de praf in ochi si vorbim aici de un conflict superficial, un fel de foc mocnit inchipuit in care mai sufla din cand in cand unii si altii, fie ca sa-si intretina sensul lor ca si formatiune politica (vezi UDMR), fie ca sa-si umfle coaiele si sa para eroi (vezi Ponta acum, Basescu acum vreo 2-3 ani etc).

Marius, ce ai vazut tu in 1990 este o alta diversiune ieftina care trebuia sa justifice un UDMR anemic si debil la vremea aia. Anarhie a mai fost in Romania multi ani dupa 1990, insa un conflict interetnic de o asemenea amploare nu a mai avut loc. Oare de ce? Simplu, UDMR si-a castigat notorietatea de care avea nevoie si nu a mai fost necesar. In schimb am trecut prin inca 2 mineriade, asta ca sa sustin argumentul de mai sus.

Linistiti-va acolo la Capitala, e totul ok aici. Ma duc sa beau un vin si sa halesc un kurtos cu vecinul meu, Loti. Si o sa imi pun si eu drapelul pe fata sa de masa cu steagul secuiesc, asa, ostentativ. O sa rada si o sa mai scoate o sticla de vina, nicidecum cutitul de sub masa. Garantez.


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 22:21 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
:goodpost: :lol: Daca tu te duci in seara asta sa bei cu Loti, eu il duc maine cu GTV-ul pe Zoli (Zoltan), un coleg de serviciu, sa-si ia pasaportul unguresc de la Mako. Il doare in spate de steagul ala, el si-a luat si pasaport unguresc doar fiindca vrea sa-si viziteze niste prieteni in State si cu ala n-are nicio problema, se duce acolo cand vrea.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 23:12 
Offline

Joined: 22 Aug 2012, 22:52
Posts: 65
Car: Alfa Romeo 156
Jaggguar cam vorbesti prostii ;) daca ai intalnit unguri de treaba asta nu inseamna ca toti is ca vecinul tau cu care bei tu :D si eu am prieteni unguri cu care ma inteleg foarte bine si care : nu au nevoie de dubla cetatenie , nu vorbesc in ungureste fata de alti romani si cand merg la vot voteaza si cu alte partide nu doar cu UDMR . Dar sa nu uitam de Harghita si Covasna unde : ti se cere ca sa cunosti limba maghiara ca sa ocupi un post intr-o primarie din Romania , daca intri intr-un magazin si ceri ceva pe romaneste se uita urat la tine . Poate acolo la tine la Brasov nu au ajuns Sovinisti care "le cam spargeau mecla"la Romani in timpul ocupatiei austro ungara :) . Deci prin urmare jos palaria in fata ungurilor care respecta statul Roman si valorile sale , restu care vor : drapele maghiare , placute bilingve , autonomie si judete ce apartin de drept statului Roman le doresc multa "m..e" si drum bun catre panonia lor :)

Si sa nu uitam ca asta era harta Romanie Image


Last edited by Zero on 07 Feb 2013, 23:25, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 23:16 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Diversiunile ieftine sunt facute cu oameni care cred si vor autonomie si refacerea Trianonului. Ca nu vor Loti si cu Zoli autonomie, asta nu inseamna ca nu sunt mii care vor si sunt in stare sa crape capul altora pentru asta - vezi filmul de mai sus plus manifestarile cu ocazia zilei ungariei. Eu nu am inteles de la inceput de ce un om daca se naste intr-o tara din parinti care si ei au trait si s-au nascut in aceeasi tara, traieste acolo toata viata, mananca paine din tara aia, de ce spune ca este altceva decat roman, doar din cauza ca parintii lui l-au numit Ianos. Drept urmare trebuie sa se duca la liceu de unguri, sa vorbeasca doar maghiara, sa citeasa doar ziare scrise in maghiara iar orasului in care s-a nascut sa ii spuna altfel decat Brasov, sa-i spuna Braso. I really don`t fucking get it.


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 23:47 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
mariusdmx Quote:
Diversiunile ieftine sunt facute cu oameni care cred si vor autonomie si refacerea Trianonului. Ca nu vor Loti si cu Zoli autonomie, asta nu inseamna ca nu sunt mii care vor si sunt in stare sa crape capul altora pentru asta - vezi filmul de mai sus plus manifestarile cu ocazia zilei ungariei. Eu nu am inteles de la inceput de ce un om daca se naste intr-o tara din parinti care si ei au trait si s-au nascut in aceeasi tara, traieste acolo toata viata, mananca paine din tara aia, de ce spune ca este altceva decat roman, doar din cauza ca parintii lui l-au numit Ianos. Drept urmare trebuie sa se duca la liceu de unguri, sa vorbeasca doar maghiara, sa citeasa doar ziare scrise in maghiara iar orasului in care s-a nascut sa ii spuna altfel decat Brasov, sa-i spuna Braso. I really don`t fucking get it.
Fiindca nu sunt romani. Sunt unguri. Si sunt multi, iar in comunitatile lor se vorbeste foarte mult maghiara, prin urmare le este mai usor astfel. Si sunt mai multi care resimt o durere acuta in anus legata de autonomie decat aia carora le pasa cu adevarat.


Top
   
PostPosted: 07 Feb 2013, 23:56 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Ma baieti ... ce o tot ardeti cu Loti si Zoli ? Nu mai bine frecati niste unguroaice ? Zic si io :scratch:


Top
   
PostPosted: 08 Feb 2013, 00:01 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Zero Quote:
Jaggguar cam vorbesti prostiiImage
Stiam una si mai mare de atat, una cu Dacia veche. Dacii avea globul pamantesc pe vremuri. Plus trei judete din Bulgaria, care erau si alea ale noastre, nu?

P.S. De unde esti?


Top
   
PostPosted: 08 Feb 2013, 09:17 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
Jaguare, tu zici bine ce zici. Cel mai bun vecin de unde stau ai mei in Sacele este tot...un ungur :lol: . Am un preten bun in Sacele tot ungur. Nu-i bai.
Cert este ca oricum sunt foarte uniti. Am mai zis treaba cu votul.
Ce avem noi pe aici prin zona Brasovului, ce se mai gaseste pe la Cluj, Oradea este o specia de unguri de tip prietenos. Probabil ca si prin Covasna, Harghita, Targu Mures se gaseste acest tip prietenos. De fapt sunt chiar sigur de asta. Insa exista si acea specie care agita apele aiurea. De aceea am zis ca problema tre tratata serios, insa nici sa facem mare taraboi mare.

Aaaa...si UE? se cam clatina. Euro cere a fi reformat impreuna cu intreaga legislatie europeana. Si am impresia ca sunt cateva state, dintre cele fondatoare, care nu prea vor aceasta reformare, deoarece momentan le convine pozitia actuala de lideri cam la orice. Dar asta e alta discutie.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 08 Feb 2013, 09:40 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 12:57
Posts: 639
Car: Alfa 75, 2.0 TS LE
Location: Oradea
mariusdmx Quote:
...doar din cauza ca parintii lui l-au numit Ianos. Drept urmare trebuie sa se duca la liceu de unguri, sa vorbeasca doar maghiara, sa citeasa doar ziare scrise in maghiara iar orasului in care s-a nascut sa ii spuna altfel decat Brasov, sa-i spuna Braso. I really don`t fucking get it.
Merci ca mai luminat. Pe strabunicu il chema Ianos si eu nu stiu deloc maghiara. De maine ma apuc de invatat!

(nici el nu era ungur da i-a fost tradus numele pe vremea ocupatiei si asa a ramas in toate documentele oficiale)

_________________
ALFA 75, 2.0 TS, ASN
CROSSWAGON Q4 (zis si autobuzul scolii) R.I.P.
CROSSWAGON Q4 (BB)


Top
   
PostPosted: 08 Feb 2013, 09:59 
Offline
User avatar

Joined: 01 Sep 2012, 22:14
Posts: 447
Car: Alfa 159
Daca ar fi iesit Vadim presedinte, iar plebea nu s-ar fi lasat manipulata de stereotopurile servite de mass media, cu siguranta Ro era mai bine acum, iar Ungurii cu astfel de apucaturi erau STARPITI de mult... Ca in orice tara civilizata...


Trimis di pi Aifon prim Tapatok :)

_________________
NOW: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 120 CP + ; Mitsubishi Lancer Sedan - 2.0 DID - 10.2009 - 140 CP/330 NM
Ex: BMW 325 - 2004 - ///M pack - 192 CP
BMW 320 - 2000 - 150 CP
Fiat Stilo Coupe - 2002 - Sport pack - 1.8 16 V - 133 CP - giallo ginestro
BMW 316 - 1996 - ///M pack - 105 CP


Top
   
PostPosted: 08 Feb 2013, 10:27 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
cini ma?

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 163 64 65 66 67167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited