It is currently 10 Oct 2024, 08:21

All times are UTC+03:00




Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 46 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
PostPosted: 04 Jun 2011, 15:09 
Offline

Joined: 20 Dec 2010, 16:19
Posts: 17
Car: 147
Location: Ploiesti
Salut!am deschis topicul asta ca sa mai vorbim si altfel de alfa romeo,nu numai legat de mecanica, cheltuieli, modificari si asa mai departe.Propun sa vorbim de alfa(personala a fiecariua) la modul :ce bucurii ne-a adus,ce neplaceri,cum ne-a "ajutat"...cred ca intelegeti ce vreau sa spun. Incep eu cu ceea ce gandesc despre alfa :


Sunt mandru si nu sunt ca am alfa romeo


Sunt mandru ca am alfa pentru ca sub stema se alfa defapt o inima...si stim cu totii de care
Sunt madru ca am o alfa pentru ca henry ford a spus o data...stim toti ce a spus domnu ford cand a vazut o alfa romeo
Sunt mandru ca am o alfa pentru ca am senzatia de a avea un copil ci nu numai o masina
Sunt mandru ca acest copil este cel mai frumos din clasa si cel mai educat
In schimb nu sunt mandru ca acest copil pare ca s-a nascut bolnav
Nu sunt mandru ca am alfa deoarece nu are sistem de autodistrugere impotriva cocalarilor si tiganilor care le detin
Nu sunt mandru ca am alfa atunci cand vad una neagra cu piele alba iar dinauntru se aude sorin pustiu de aur
Sunt mandru ca am alfa pentru ca pot face o lista destul de lunga cu masini sportive...incepand de la giulia si terminand cu 8c
Sunt mandru ca am alfa pentru ca, in lista de mai sus, pot sa includ cu capu sus chiar si modelele de famile stationwagon de la 156 si 159
Sunt mandru ca, conduc o alfa pentru ca alfa mea 147 argintie 1.6 din 2002 este total diferita de...o alfa argintie 1.6 din 2002
Sunt mandru ca am alfa pentru liniile ei speciale ,designul unic...chiar daca la spate alfa 147 are un sicriu in loc de toba finala
Nu sunt mandru ca am alfa deoarece un brat inferior punte fata costa dublu fata de un brat pentru vw, audi si asa mai departe
Nu sunt mandru ca am alfa pentru ca atunci cand merg pe strada se pare ca am portbagaju plin de borcane...oricate as schimba la ea
Nu sunt mandru ca am alfa pentru ca nu este independenta...stim toti ca alfa apartine de fiat
Sunt madru ca am alfa (dar nu fericit) ca din 10 mecanici...1 daca stie ce e aia o alfa romeo
Sunt mandru ca am alfa pentru ca atunci cand vad una intorc capul de parca nu as mai fi vazut modelul acela
Sunt mandru ca am alfa pentru ca in 2010 a luat premiu pentru cel mai inovativ motor..acel multi air
Sunt mandru ca am alfa deoarece este sora cu lancia(prima masina care a montat un motor turbodiesel)
Nu sunt mandru ca am alfa pentru ca a motor pe gpl...
Sunt mandru ca am alfa si mai ales ca am 147 pentru ca in clasa asta detinem cea mai puternica masina : 147 gta autodelta
Sunt mandru ca am alfa romeo pentru ca nu a copiat niciodata si nici nu a fost copiata
Sunt mandru ca am alfa pentru ca am condus o 159 2.4 jtdm si...am sters toate pozele cu bmw din pc
Sunt mandru ca am alfa si daca as avea bani de ferrari mi-as lua fara ezitare 8c
Nu sunt mandru in schimb ca am alfa pentru ca face motoare precum 1.6 benzina,care dupa parerea mea e cel mai lent 1.6 chiar daca odata giulia 1.6 era cea mai eficienta masina folosita de politia italiana
Nu sunt mandru ca am alfa pentru ca am cheltuit 300 de euro pentru schimbul de bujii
Nu sunt mandru ca am alfa deoarece cand intru in magazin de piese auto vanzatorului ii se face mila de mine si imi deseneaza pretul pentru ca ii e frica sa nu fug
Sunt mandru ca am alfa romeo pentru ca are 100 de ani de traditie
Sunt mandru ca am o alfa pentru ca este o masina latina din toate punctele de vedere
In schimb nu sunt mandru ca am o alfa pentru ca a fost conceputa special pentru italia..cu drumurile clima si civilizatia ei
Nu sunt mandru ca am alfa pentru ca este accesibila oricarei rase("mor dusmanii ca am valoare...")
Sunt mandru ca am alfa pentru ca am vazut oameni batrani(nu in romania) conducand sportiv alfa 147.concluzia? o stiti voi!
Sunt mandru ca am alfa romeo ca de fiecare data cand o conduc e ca si prima data
Sunt mandru ca am alfa pentru ca exista citate de genul : "alfa 147 gta autodelta nu subvireaza,incearca doar sa isi ia zborul" sau "acestea Sunt alfele facute sub numele de ferrari" enzo ferrari
Sunt mandru ca am alfa deoarece in primul razboi mondial compania alfa romeo producea motoare de aeronave, compresoare si locomotive
Sunt mandru ca am alfa pentru ca, dupa ce fabrica a fost distrusa complet, in al 2-lea razboi mondial, s-a chinuit si a supravietuit ajungand astazi acolo unde e
Sunt mandru ca, conduc o alfa romeo pentru ca aceasta companie are in spate titluri de campion, in competitii precum Fast Touring, Prototypes si Formula 1
Nu sunt mandru ca am alfa pentru ca ii place uleiul,are 4 brate oscilante pe spate,are brat amortizor brat in loc de brat amortizor,si asa mai departe...in mare sa te coste cat mai mult
dar sunt mandru am alfa pentru ca dupa ce ii dai ce ii trebuie are modul ei de a te face fericit ca o ai
Sunt mandru ca am alfa pentru ca pusa intre 10 bmw,audi,etc. se aude mereu intrebarea: "a cui e alfa aia?"
Sunt mandru ca am alfa pentru ca dupa ce am busit-o abia imi tineam lacrimile...si nu pentru paguba materiala
Sunt mandru din multe puncte de vedere ca am alfa si la fel nu sunt mandru dar intre timp visez momentul in care ma voi pune iar la volanul ei.


Top
   
 
PostPosted: 04 Jun 2011, 15:28 
Offline

Joined: 20 Dec 2010, 16:19
Posts: 17
Car: 147
Location: Ploiesti
va propun sa completati


Top
   
 
PostPosted: 04 Jun 2011, 15:34 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2720
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Editeaza si titlul, daca tot...

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
 
PostPosted: 04 Jun 2011, 19:23 
Offline
User avatar

Joined: 25 Aug 2007, 15:43
Posts: 60
Car: 156 1.9 jtd 16v/2003
Location: Craiova/Bucuresti
O alta varianta pentru "Sunt mandru ca am alfa pentru ca pusa intre 10 bmw,audi,etc. se aude mereu intrebarea: "a cui e alfa aia?":
Eu sunt mandru ca am alfa cand intr-un grup mai mare cand, evident nu se cunosc toti intre ei dupa nume unu e "ala inalt cu tricou gri" altu e "baiatu scund cu nasu mare" s.a.m.d.p. Eu... sunt "baiatu/ala cu alfa"

Mai sunt mandru pentru paleta de culori. Am '56 blu cosmo si imi ia ceva sa conving lumea ca asa e cularea ei de fabrica si n-am facut-o eu "cameleon" sau mai stiu eu ce. Si mai sunt cateva nuante geniale.

A a si si atunci cand, la semafor, imi fac semn sa las geamul jos si ma intreaba din ce an e si ce motor are si cat consuma etc. E drept ca de regula sunt mai... "colorati" bajetii ceea ce ma irita putin daaar da un sentiment de superioritate gen... VIP 8)


Top
   
 
PostPosted: 05 Jun 2011, 00:00 
Offline
User avatar

Joined: 06 Sep 2009, 15:41
Posts: 254
Location: Alba Iulia
Sunt mandru ca am Alfa pentru ca nu suport sa port uniforma.
Sunt mandru ca am Alfa pentru ca sunt mandru ca am Alfa fara alt motiv.
Sunt mandru ca am Alfa pentru ca am aceea masina in care odata intrat simt ca ma strange in brate si ma iubeste.

_________________
Trece Alfele in zare, eu ma uit ele dispare.


Top
   
 
PostPosted: 06 Jun 2011, 12:05 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15248
Car: 115/960
Location: Bucuresti
d_lucian87 Quote:
Nu sunt mandru in schimb ca am alfa pentru ca face motoare precum 1.6 benzina,care dupa parerea mea e cel mai lent 1.6 chiar daca odata giulia 1.6
Cel mai lent 1.6? Cu ce anume il compari?
Pentru un 1.6 generatie 2000 mie mi se pare ca se misca chiar bine!
Drept exemplu, o sa iti povestesc o intamplare funny din tineretile mele zbuciumate de posesor de 147 1.6 Eco. M-am luat la un momentdat la alergat cu un Pug307, care s-a dovedit a fi un 2.0. Evident, era ceva mai rapid ca mine, dar pot spune ca ma tineam scai de el. Intr-un final, la semafor, deschide omul geamul si ma intreaba ce motor am. I-a picat fata cand i-am spus de 1.6, insa omul nu era chiar strain de motoarele Alfa si m-a intrebat imediat daca are 120cp. In dreapta eram cu un amic care i-a raspuns sec ca nu, e cel de 105 ca daca era ala de 120 il faceam :lol:

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 
PostPosted: 06 Jun 2011, 12:25 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3215
EGE, confirm, condus cum trebuie 1.6-le isi face treaba. La vremea lui era OK, astazi e un pic depasit. (vezi la ce turatii are cuplul maxim si putere maxima. Daca astepti un raspuns prompt la 2000 RPM, nu-i bun. Nu a fost gandita sa faca asa ceva, sus in ture cu ea si te va face fericit). :P

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
 
PostPosted: 06 Jun 2011, 19:22 
Offline
User avatar

Joined: 22 May 2011, 22:56
Posts: 315
Car: Giulietta QV
Location: Bucuresti
daca tot ati deschis acest topic...

Nu sunt mandru ca am Alfa pentru pentru ca imi cere pompa servodirectie la 68.000 km, in timp ce la celelalte masini, cu peste 150.000 km, nu am schimbat-o niciodata. Si e vreo 12 milioane :(

Nu sunt mandru ca am Alfa pentru ca la consum mediu oras, motor 1.6, imi arata pe bord 12.3 l/ 100km condus normal, schimbat viteze sub 3000 rot/ min.

In rest, sunt mandru de Alfa mea rosie.

_________________
Giulietta QV Image


Top
   
 
PostPosted: 06 Jun 2011, 19:53 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
Nu sunt mandru de Alfa mea datorita ”greierilor” ce se aud in ea indiferent de cate piese as schimba cat si datorita apetitului pt. combustibil.
In rest SUNT MANDRU de Alfa mea!!! :clapping:

_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
 
PostPosted: 06 Jun 2011, 20:01 
Offline
User avatar

Joined: 04 Feb 2009, 15:47
Posts: 2329
Car: 156 1.6 TS
Location: Bucuresti
Sunt mandru ca am Alfa pentru ca nu exista sa ma intalnesc cu fel si fel de prieteni sa nu ma intrebe ce mai face Alfa?Sau mai bine zis Trufi..Sunt mandru pentru ca mereu parca cere sa-i mai fac ceva sa-i fie mai bine decat ii este, nu se multumeste cu putin.Nu sunt mandru ca am ales 1.6....poate curand fac un up-grade, ca si motor.

_________________
156 1.6 TS
fosta GTV 2.0 TS
fosta 156 1.6 TS


Top
   
 
PostPosted: 06 Jun 2011, 20:53 
Offline

Joined: 20 Dec 2010, 16:19
Posts: 17
Car: 147
Location: Ploiesti
ALXege poate gresesc.Sincer nu am probat alte 1.6 dar am rupt in 2 wikipedia si la timpi 0-100km/h stam cam prost,si eu am tot 77 kw.Ce e drept nu am facut niciodata cum face un amic de al meu : din a 4-a la 3000 rpm ii da a 3-a si o urca pana la 6000 ;)).De viteza nu ma plang e gata oricand sa ajunga la 195,si nu greu... Oricum asta o discutam poate la vreo intalnire cand o sa particip si eu pana atunci sa ne rezumam la subiectul topicului

Sunt mandru ca am alfa.Frate-miu are golf 4 136 hp si dupa o tura cu a mea pe autostrada imi zice : "ce ai ba esti prost?ce senzatii iti da masinuta asta! Poate o compar prea mult pe a mea cu a lui...


Top
   
 
PostPosted: 06 Jun 2011, 22:44 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7086
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Sunt mandru ca am alfa, deoarece micuta nu a cerut prea multe in afara de benzina si consumabile...
Sunt mandru ca am alfa , pentru ca ii fac pe cei cu golf 6 , 1.2 TSI sa muste din volan si ca nu pot sa treaca de mine cat ar incerca

in schimb... Alfa mea nu este mandra de mine, pentru ca 'mi-am batut joc de ea,' la fel si cei de la asigurari (care mi-au vopsit o bara si o aripa alta nuanta)... plus alte persoane necunoscute... saracuta e zgariata pe toate partile... de 1 an de zile nu m-am obosit sa schimb un bec amarat pe pozitie fata... si articulatia a inceput sa fie orchestra... in ultima vreme am uitat sa o mai si spal...astazi, dupa mai bine de o luna a primit un dus racoritor...

Cu toate astea micuta merge zi de zi in traficul din bucuresti si nu numai fara probleme si mofturi... si are 10 ani si aproape de 170k km ( pe bord ) ... pe aceasta cale ii multumesc lui mirica ca sa oferit sa ma ajute spunandu-mi, citez 'frate, tu esti diliu...' .
Sunt mandru de alfa mea ca se uita urat si crucis...
Sunt mandru ca ma reprezinta si datorita ei am intalnit un grup de persoane exceptionale...
Si cum toti spun ca nu sunt mandrii de consum.. eu nu sunt mandru ca sunt condus de guvernul boc... care daca odata cu marirea taxelor si preturilor ar marii si salariile , ar fi o treaba... preturi de 2011, salarii de 2007 .... whatever....

Acum mai las si pe altii ca, consum toata cerneala...

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
 
PostPosted: 07 Jun 2011, 01:58 
Offline
User avatar

Joined: 06 Sep 2009, 15:41
Posts: 254
Location: Alba Iulia
madkat Quote:
Sunt mandru de Alfa mea, pentru ca, intr-o parcare ma uit in jur si nu mai sunt inca 5-10 la fel...

Sunt mandru ca sunt privit ca unul care a avut curajul sa aleaga ceva diferit, nu doar o nemteasca sau o japoneza.
.

Astea sunt doua dintre cele mai importante motive de mandrie.

_________________
Trece Alfele in zare, eu ma uit ele dispare.


Top
   
 
PostPosted: 07 Jun 2011, 11:19 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
Doar unul din multele motive de mandrie:
Zilele trecute am avut in vizita la firma un elvetian, cu functie importanta. Primul lucru cand a ajuns in birou, venind de la aeroport, a intrebat: "Cine conduce Alfa la voi?". Cine credeti ca s-a umflat in ego?...
S-a dovedit a fi un fan Alfa cu pasiunea mostenita de la taica-su, care are un catalog cu masini din 1956, in care Alfa e la masini de lux, mai scumpa decat Porsche.
:samui:
P.S. Sper ca topicul nu e dedicat doar AR 147, dat fiind faptul ca apartine acestei sectiuni...
Ai dreptate, mutat la discutii generale. ALXege

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
 
PostPosted: 07 Jun 2011, 13:09 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3215
lucianm Quote:
"Cine conduce Alfa la voi?
exact, acesta este unul dintre motivele pentru care sunt mandru ca am alfa romeo.

o intamplare similara: La un moment dat, o persoana importanta din cadrul grupui, nu conteaza numele lui, vine in vizita de lucru la Bucuresti. Pe langa prezentari oficiale si tot protoculul ce se impune, cand a coborat din masina nu s-a putut abtine sa nu puna cateva intrebari: "proprietarul alfei lucreaza la noi ? cine este ? [...] poftim, cel tanar ?" :blink:
Greu de spus in cuvine ce sentiment de mandrie te incearca cand un om care conduce ultima generatie de seria 7 (proprietate personala) si Infiniti, masina de servici, remarca o alfa si o apreciaza la modul ala. :D

priceless...

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
 
PostPosted: 07 Jun 2011, 13:53 
Offline
User avatar

Joined: 22 May 2011, 22:56
Posts: 315
Car: Giulietta QV
Location: Bucuresti
Cristian_Nita Quote:
exact, acesta este unul dintre motivele pentru care sunt mandru ca am alfa romeo.

o intamplare similara: La un moment dat, o persoana importanta din cadrul grupui, nu conteaza numele lui, vine in vizita de lucru la Bucuresti. Pe langa prezentari oficiale si tot protoculul ce se impune, cand a coborat din masina nu s-a putut abtine sa nu puna cateva intrebari: "proprietarul alfei lucreaza la noi ? cine este ? [...] poftim, cel tanar ?" :blink:
Greu de spus in cuvine ce sentiment de mandrie te incearca cand un om care conduce ultima generatie de seria 7 (proprietate personala) si Infiniti, masina de servici, remarca o alfa si o apreciaza la modul ala. :D

priceless...

sunt de acord cu tot ce spuneti... insa eu am trecut de curand prin reversul medaliei. un potential partener de afaceri, la care m-am dus pentru a negocia un contract, m-a vazut coborand din alfa. el, un fost posesor de alfa si cunoscator al preturilor pieselor, mi-a zis pe fata ca daca eu am bani sa intretin o alfa, atunci nu intelege de ce solicit un discount mai mare de la el. va dati seama ca s-a pierdut contractul... :(

_________________
Giulietta QV Image


Top
   
 
PostPosted: 07 Jun 2011, 13:59 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3215
offtopic.
intrebare: partenerul de afaceri era roman? Dupa mentalitate, asa pare.

probabil, in viziunea lui, pentru a obtine un discount trebuie sa te duci la intalnire cu RATB-ul avand pantofii stricati, camasa ingalbenita de timp si, mergand la limita, si putin nespalat. Asa te va considera indreptatit sa ceri discount... :disgust1:

Nu-ti bate capul cu el, evita oamenii astia. probabil lumea lui se invarte in jurul unui passat tdi, oricum nu il vad cu alta masina in afara celor de la VAG...

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
 
PostPosted: 07 Jun 2011, 14:20 
Offline
User avatar

Joined: 22 May 2011, 22:56
Posts: 315
Car: Giulietta QV
Location: Bucuresti
da, roman 100%. si mare dreptate ai cu VAG-ul, doar ca are un Touareg modelul asta nou. Am observat asta dupa ce am plecat de la discutie. Iti dai seama ce senzatie mi-a lasat, el cu masina lui de 80.000 de euro vorbeste de costurile mele de intretinere. Dar asta e Romania in care traim.

Apropo, la o alta discutie asemanatoare pe care am avut-o in Germania, cu un neamt, omul venise pe bicicleta. Si conduce o firma de multe milioane...

_________________
Giulietta QV Image


Top
   
 
PostPosted: 07 Jun 2011, 15:41 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Sunt mandru ca am o Alfa, mereu ma las furat de placerea condusului si ajung sa uit ca la o intersectie trebuia sa fac stanga si o iau inainte, si asa mai departe, incat fac un ocol maaare pana ajung la destinatie!
Sunt mandru ca mesteresc la Alfa cu placere, nu cu injuraturi cum o faceam la pejo.
Sunt mandru ca atunci cand o parchez acasa nu mai sunt alte alfe decat inca doua: a sotiei mele si a lui Screech147. Atat.
Sunt mandru ca dupa ce o parchez, ma dau jos din ea, ma indrept catre scara blocului si e imposibil sa nu mai arunc o ocheada la ea!
Sunt mandru ca Alfa nu e asociata cu cocardes si manelisti, ca e o marca aparte, o specie "rara". Ma bucur ca exista mitul ca Alfa e proasta, doar un pasionat al marcii stie adevarul si o cumpara cu inima!

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 
PostPosted: 07 Jun 2011, 21:13 
Offline

Joined: 20 Dec 2010, 16:19
Posts: 17
Car: 147
Location: Ploiesti
Prin 1930,cam asa, cand bmw scotea primul automobil, alfa romeo avea deja vreo 20 de ani de cand producea masini.Dar sa stiti ca sunt asemanari intre astea 2 : in primul razboi mondial italia zbura cu motoare produse de alfa romeo, bmw la fel(am impresia ca in al 2-lea razboi).E un motiv mare de mandrie sa stii ca, conduci nu numai o masina ci o istorie,nu ca subaru care este produs de o fabrica care produce si sampoane si baterii :)) (cat de tare ar fi masina...)
Si apropo,alexmirica, la mine in ploiesti e un "suraj" care are o 159 2.4 si o alearga doar cand e tacsu plecat cu E coupe-ul...Si pentru asta,clar nu sunt mandru!!!


Top
   
 
PostPosted: 07 Jun 2011, 22:15 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3170
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
[quote="d_lucian87"]nu ca subaru care este produs de o fabrica care produce si sampoane si baterii :)) (cat de tare ar fi masina...)[quote]
mda...sampoane pt praful de pe macadam :twisted:

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 
PostPosted: 08 Jun 2011, 13:04 
Offline
User avatar

Joined: 20 Apr 2010, 14:54
Posts: 1465
Car: Alfa Romeo Brera
Location: Bucuresti
Sunt mandru ca am o alfa romeo pentru ca:
-atunci cand o parchez numai exista 10ca a mea
-de fiecare daca cand cobor din ea ii mai arunc o privire [dar si masinilor din jurul ei,evit sa o parchez langa "masini neglijate" ca sa nu o gasesc "julita" :censored: ]
-atunci cand prietenii mei o vad spun intai ca e superba iar apoi ca nu e buna[si eu zic ca ei ,da da da,nu e buna :lol: ;dupa o tura sunt toti pe net cautand alfe de vanzare]
-exista oameni ca Mirica,Catalin si altii,care au habar cu ce se mananca alfa
-de fiecare data cand alimentez nu mi se rupe sufletul pentru ca stiu ca merita

Nu sunt mandru ca am o alfa romeo pentru ca:
-nu stiu cum e la varianta in 4usi dar la hatchback-ul meu ma dispera "greierii" din portbagaj :censored:

:D

_________________
-Alfa Romeo Brera-
EX: Ducati Monster
EX: Alfa Romeo 159 TI 2.4 Nero'Etna
EX: Alfa Romeo 159 my09 2.0JTDm TI
EX: Renault Twingo 1.2
EX: Fiat Barchetta 1.8
EX: Alfa Romeo 159 my08 1.9JTDm
EX: Alfa Romeo 147 1.9JTD 140cp(soft Tibi)
Ex: Skoda Fabia 1.2 54cp


Top
   
 
PostPosted: 08 Jun 2011, 19:22 
Offline

Joined: 20 Dec 2010, 16:19
Posts: 17
Car: 147
Location: Ploiesti
Poti sa fii mandru Pablo,pentru ca si versiunea in 5 usi e la fel ca cea in 3.Cand eram mic agitam oul kinder la ureche incercand sa imi dau seama,dupa zgomot, ce surpriza ar fii.Acum cu alfa e la fel, aud acelesi lucru troc,clanc, si ma gandesc oare ce suerpriza o sa mai am de data asta?Dar la fel ca, kinderu,dupa ce montam surpriza ma jucam cu ea pana o epuizam. :D


Top
   
 
PostPosted: 08 Jun 2011, 20:10 
Offline
User avatar

Joined: 06 Dec 2007, 15:36
Posts: 3314
Car: Giulia Q
eu cand am fost in grecia ,am gasit doi pusti ,turisti, ,de origine italiana , care-si faceau poze cu masina mea ...le-am deschis portiera si i-am lasat sa-si faca
poze si la volan :) sa fi vazut ce fericiti erau .
sa nu mai spun si de urmele de degete pe care le gasesc mai tot timpul pe geamurile laterale ,fata. :tongue:

_________________
159 1.9 jtdM 2007 - 2014
GQV 1750 TCT 2014 -
Stelvio 2.0 Q4 2019 -
Giulia Quadrifoglio 2.9 AT 2024 -


Top
   
 
PostPosted: 09 Jun 2011, 23:11 
Offline

Joined: 20 Dec 2010, 16:19
Posts: 17
Car: 147
Location: Ploiesti
Tocmai am terminat topicul lui mirica cu power :samui: sunt...M A N D R U


Top
   
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 46 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited