It is currently 21 Sep 2024, 09:52

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 120 21 22 23 24167 Next
Author Message
PostPosted: 13 Oct 2009, 17:39 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
turgon Quote:
@Alexandrus, te ignor, nu stiai?
Se vede, esse. You are funny....

PS. Mai nou, Alfa Romeo se produce in Timisoara, Mexic, in fabrica Esse Esse :D


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 17:42 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2009, 20:13
Posts: 384
Car: AR 156
Location: Bucuresti
haideti sa terminam aceasta "cearta" ... in primul rand e nedereapta (el e singur-"ul") si in al doilea rand ... e si el prieten cu noi nu?!?


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 18:05 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Nu e niciun meci bucuresti-timisoara! eu unul Nu am avut niciodata reflexe de acest gen. Nu stiu de drumurile proaste , dar am auzit ca timisoara e un oras absolut superb, fratele meu e pictor si stie ce spune. :)
ii inteleg foarte bine frustrarile lui toshy exprimate mai sus, pacat de exprimarea lui prea larga, totusi. Altfel , ce-ar fi sa-i injur pe bucurestenii mei pt voturile aiurea din ultimii 20 de ani!? Nu o fac, pt ca lucrurile sunt complexe!

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Tot respectul, George! In sfarsit, un tip cerebral! :clapping:

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 18:38 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
faza cu primarul de la timisoara: de aproape 4 ani merg cam la fiecare 3-4 luni la timisoara si vad aceleasi drumuri la care lucrarile sunt incepute si neterminate, intelegi care e problema?
stiu ca primarul vostru e ultimul dintre mohicani (stii ce vreau sa zic), dar sa mor eu daca nu prefer sa traiesc in brasov unde prostul pdlist - pe care nu l-am votat - care fura de rupe si nu stie sa lege doua cuvinte, a reusit macar sa asfalteze drumurile si sa-mi faca viata mai buna si mai placuta din punctul asta de vedere.

si nu am nimic cu timisoara, e un oras fain si gagicele sunt cele mai bune din tara... si nu sunt bucurestean... si da, spun asta despre primar pentru ca, daca imi aduc bine aminte, a fost printre singurii care a iesit din primul tur cu o majoritate covarsitoare... nu pot sa generalizez?

faza cu harta: am si harta, culmea am si navigatia ba chiar pot sa spun ca stiu orasul foarte bine, dar sunt sensuri complet aiurea aparute in ultimele 3 luni...

pana atunci,

CIAO ESSE! :naughty:


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 20:16 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
nu pot sa dau edit. tocmai m-am intors iar din minunata timisoara si as vrea sa stiu si eu de ce este singurul oras unde speedbump-urile sunt atat de inalte incat le ating???!?!? de ce sunt acolo in primul rand pentru ca oricum e plin de gropi...
oras frumos, da, dar prost administrat...


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 21:02 
Offline
User avatar

Joined: 30 Nov 2008, 15:04
Posts: 128
Location: Botosani
La fel de inalte au fost si in Botosani, norocul nostru ca acele speedbump-uri deranjau cativa functionari ai prefecturii in drumul lor spre servici. Le suntem profund recunoscatori... :evilook:

_________________
ImageAlfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 2003
Apar in toate pozele cu mine............ oare?!?!?!


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 21:12 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Ce pot sa spun e ca drumurile sunt praf de denivelate din cauza traficului greu (platim pretul pozitionarii geografice si adunam vreo treime din camioanele care ies inspre vestul Europei), existent in urma absentei unei centuri a orasului si ca exista canale pe care e mai bine sa le ocolesti. Multe canale pe care e bine sa le ocolesti! Dar gropi efective nu prea sunt, cel putin pe strazile principale sau medii ca importanta. Chiar as fi curios prin ce zone ti-ai facut tu leatul in oras... Si, spune-mi si cam pe unde ai vazut gropi.
Intr-adevar, Primaria a prins prostul gust de a pune speedbump-uri scurte si inalte. Insa, mai putin si le vor scoate ca vine iarna si incurca la deszapezit. So, over soon!
Despre primar, eu nu l-as respinge la votare doar pentru ca drumurile nu sunt boboc. Mai sunt multe altele facute sau nefacute intr-un oras... Si-asa, din mai multe surse media, reiese ca bani primiti de la Bucuresti nu prea sunt direct proportionali cu bani trimisi( un alt motiv de ...simpatie fata de Capitala). Pisatul de Berceanu, printre ultimii, spunea ca pasajul Sag, ultra-circulat nu reprezinta o prioritate pt. minister si deci nu se vor aloca prea multi bani. Pai, sa nu il bagi-n...
Vezi, nu am apreciat cele spuse de @georgecristian degeaba... e complexa treaba! Dar, asa cum e, noi traim aici si nu ne place sa fim injurati... esse! :peace:

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 21:19 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2006, 03:12
Posts: 1861
Location: Bucuresti
Turgon, vezi principiul alternantei la putere. Esti sigur ca altcineva nu putea sa faca mai multe in acest timp? Ati incercat cumva?
Discutia, desi incinsa, reuseste sa ramana in limitele decentei, nu este corect sa strigi dupa justitia moderatorilor doar pentru ca cineva nu iti impartaseste punctul de vedere sau pentru ca a facut o critica generala, nu una punctuala la adresa ta.

_________________
BMW Z4 sDrive 3.5i
Renault Clio Sport 197
Alfa 159 1.9 mJTD
ex: Alfa Brera '08 2.4mJTD
ex: Alfa 147 1.9mJTD [/b]

http://alexp0pa.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 21:23 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
te-as invita la un suc acum si sa vezi cum scot scantei la fiecare speedbump, dar este groaznic de frig afara si maine dimineata trebuie sa plec devreme.
oricum, chestia cu traficul greu nu tine. camioanele alea merg pe o singura ruta, nu prin tot orasul, sa fim seriosi... de ce nu putea sa asfalteze centrul macar? sincer, in anii astia de cand eu vizitez timisoara nu am vazut mari schimbari... putin cosmetizate cladirile reprezentative si doua piete care arata oarecum ok.
un primar gospodar (stiu, cliseu) gaseste solutii sa treaca si peste eventualele simpatii si sa gaseasca fonduri - cu toate ca nici asta nu tine avand in vedere ca, cel putin in ultima parte de guvernare pnl, numai cei care nu vroiau nu primeau bani. la fel este situatia si la arad, unde daca-mi zice cineva ca primarul nu e favorizat eu personal il voi pocni (cu un ziar peste bot).
faptul ca nu aveti centura... este iar un lucru pe care conducerea voastra nu il are pe lista de prioritati si voi nu sanctionati asta, mexi.

uite situatia specifica de la brasov: am avut un primar pnl care in cele doua mandate nu a facut absolut nimic decat sa strige ca nu il lasa lumea sa faca ce vrea si toti fura. dupa asta a venit semi-analfabelul pdlist care e acum care A FURAT PE RUPTE dar a facut orasul unul dintre cele mai faine orase din toata romania - asfaltate toate strazile (inclusiv stradutele laturalnice), traficul haotic care era a fost rezolvat (sensuri giratorii pe rutele de trafic, sosea de centura etc), parcuri, curatenie, lumina etc.


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 21:34 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Pai tocmai pentru ca, camioanele urmeaza ruta N-E-S sau variante ale acesteia, te-am intrebat pe unde umbli de obicei prin oras. Ai omis sa raspunzi.
Am si eu lucruri de reprosat care il vor costa pe primar votul meu: bd. Republicii si str. Closca, mai ales :yikes: Doua strazi pe care le strabat aproape zilnic.
Apropos de Arad, ultima oara cand am fost era horror: strazi in lucru, variante ocolitoare pe drumuri neasfaltate, liniile de tramvai ca niste gheare... :blink:

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 14 Oct 2009, 21:30 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Dc-shop, mai exact service-ul lor unde am dus un laptop. A durat o luna rezolvarea, ei spunand ca in 10 zile lucratoare voi veni sa-l ridic. Am asteptat 2 saptamani iar cand a venit termenul am sunat sa imi spuna ca nu e gata :( . Ok, dupa inca o saptamana am sunat si nimic, mi s-a spus ca e placa de baza dusa si au facut comanda in America, cica doar acolo se gaseste :fuck: ce minciuna. Bun, de luni am inceput sa sun si cica nu e gata, ieri am sunat si au zis ca e gata, dar e la romsoft(furnizorul lor sau ceva de genu) si sa vin joi sa il ridic, adica in 2 zile pot sa il aduca pt ca trebuie facute niste formalitati, m-am cam luat de ei si au zis sa vada daca o sa reuseaca azi, miercuri si pana la urma au reusit intr-un final sa se indure si sa mi-l dea. De suparare am sunat la un numar de reclamatii, de la dc-shop, unde mi-a raspuns un tip, eu am inceput sa ii spun ce am si dupa un minut imi zice sa il sun in 15min, practic nu ma ascultase si nici nu ma luase in seama. Il sun pe smecherasul asta dupa 15min si ? ce face? mi-l da la telefon pe cel de la service cu care tocmai ma certasem, ca ala sa imi spuna: pai nu am vorbit mai devreme si am zis ca nu se poate?, asa ca numarul pt reclamatii era.... :fuck: . Ajung azi la sema park sa-l ridic si vine un baiat si imi spune ca i-a fost inlocuit hard-disk-ul :blink: :blink: :blink: , iar eu am intrebat, nu a fost inlocuita placa de baza? si el zice: a fost o confuzie, mai e inca un laptop la fel si acela avea placa de baza si le-am incurcat.
Si asa am lasat laptop-ul 1 luna pt HDD, comanda de America aka U.S.A.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 16 Oct 2009, 00:30 
Offline
User avatar

Joined: 21 Aug 2007, 16:46
Posts: 1019
Numarul la care ai sunat este al unuia din actionari sau al sefului de service. In ambele situatii, ei nu au chef de povesti si spera ca pasand dumnealor problema la cei mici, rezolvarea va fi prompta si clientul multumit. Nimic mai fals, mai ales de cand in service la ei lucreaza numai robotei care nu au voie sa gandeasca (sau nu pot) decat sa execute apasarea de taste si receptia defunctului aparat.
Dumnezeu sa-i ierte!

_________________
Audi S3 1.8T
Ex: BMW 120i E87 silver
Ex: Alfa Romeo 156 TI 2.4 JTD 20V matt black
Ex: Alfa Romeo 156 2.4 JTD 10V black
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V blue-cosmo

Live to drive, drive to live


Top
   
PostPosted: 16 Oct 2009, 11:04 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Eu cand am fost la Romsoft cu un router wifi "mort", baietii au fost chiar de treaba si mi-au propus sa imi dea alt alimentator, chiar daca nu original, ca sa nu trebuiasca sa il las la ei si sa vin inca odata. Alimentatorul era chiar mai bun, de amperaj mai mare si care rezista mai bine pe routerul meu. Asta a fost cu ceva vreme in urma poate nu erau aceeasi baieti sau erau in toane mai bune. Depinde si cum il prinzi pe om.


Top
   
PostPosted: 18 Oct 2009, 11:43 
Offline
User avatar

Joined: 06 Sep 2009, 15:41
Posts: 254
Location: Alba Iulia
ADMINISTRATORUL PARTIEI DE LA CAVNIC pentru bataia de joc numita INSTALATIE CABLU.
NU AM FOST NICIODAT PE CEVA MAI JALNIC :(

Au preferat sa puna doi oameni care sa arunce zapada cu lopata pe sub instalatie , decat sa opreasca totul pentru jumatate de ora si sa rezolve cu ratrac-ul

_________________
Trece Alfele in zare, eu ma uit ele dispare.


Top
   
PostPosted: 18 Oct 2009, 16:38 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Ce trante am mai luat acolo pana sa invat sa urc cu teleskiul, eu avand in picioare snowboard. Deh, ii zice partie dar pentru urcat nu e decat amaratul de teleski.


Top
   
PostPosted: 23 Oct 2009, 14:40 
Offline
User avatar

Joined: 03 Feb 2008, 00:10
Posts: 714
Location: Cluj-Napoca
La vulcanizarea unde mi-am schimbat cauciucurile mi-au f*tut filetul la un butuc.
Ii injuram azi ca n-au strans unul dintre prezoane pe care l-am si pierdut, insa surpirza abia acum m-a lovit, cand incercam sa pun prezonul proaspat cumparat.. Evident ca cei de la vulcanizare nu-si asuma vina (e drept, au si trecut cateva zile de cand au facut lucrarea).
Sper sa moara lent, in chinuri :fuck:

_________________
Alfa 156 1.9 JTD M-Jet 16v, 140+ CP
------
When the fast car picks you up, you will weep and smile,
And see Heaven in the headlights,
Mile after mile, after mile, after mile..


Top
   
PostPosted: 24 Oct 2009, 22:20 
Offline
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 13:38
Posts: 276
Location: BUCURESTI
Stiti care ERA culmea prostiei? Blonda,politista, din Caracal! Ei bine ERA. Acum este Blonda ,Taximetrista, din Bucuresti, care nu numai ca nu da prioritate dar trece si prin intersectie cu 50-60 kmh si nici macar nu schiteaza vreun gest de asigurare, basca dupa de ii iau mort...ii si ranitii si rasa in organul sexual din dotare mai umbla vita si la tupeu si incepe sa oracaie ca sunt porc si nesimtit deoarece ii adresez injurii si obscenitati. Parca organul meu ,pe care il adresasem de cel putin 50 de ori in 40 de secunde , e vreo obscenitate sau vreo injurie. In cazul ei este un TROFEU de neratat. Vita proasta si needucata!! Norocul idioatei este ca am apucat sa vad ca avea o clienta in masina caci altfel imi mai lua minim 4-5 ore pana sa ajung sa va scriu intmplarea asta.Ii bagam Golanul fix la ghencea civil, cu EA CU TOT INAUNTRU.

_________________
IL CUORE HA SEMPRE RAGGIONE. TRACTOR CUORE SPORTIVO.
Lancia Kappa Coupe 2.4, 20v
Nissan Patrol a.k.a Patrocle 2.8


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2009, 09:49 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
:roll2: :roll2: :roll2: :roll2: :roll2:
Nu esti normal!

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2009, 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 06 Jul 2006, 12:03
Posts: 737
Location: Baia Mare
Wolf is back! :lol:

_________________
Ni Ten Ichi Ryu


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2009, 11:40 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
nu stiu cum se face ca mereu cand posteaza wolf pe topicul asta imi vine mai degraba sa mut la funny stuff! :lol:

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2009, 11:47 
Offline
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 13:38
Posts: 276
Location: BUCURESTI
Pai daca va spuneam ca doar mi-a taiat o doamna, a carei ocupatie este taximetria, fata si au urmat niste atentionari reciproce bazate pe acte sexuale, nu mai era deloc atractiv si mai mult ca sigur nu ati fi ras in fata computerelor.

_________________
IL CUORE HA SEMPRE RAGGIONE. TRACTOR CUORE SPORTIVO.
Lancia Kappa Coupe 2.4, 20v
Nissan Patrol a.k.a Patrocle 2.8


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2009, 18:42 
Offline
User avatar

Joined: 11 Feb 2006, 13:33
Posts: 1067
Location: Tirgoviste
Ba da! Chiar şi rezumatul e de toţi banii.

_________________
Giulia 2,2 Diesel, AT8, Nero Vulcano

Ex:
156 mk 2, 2.0 JTS, gri metalizat, DB 18 LEK
159 JTDm, vișiniu, DB 19 LEK


Top
   
PostPosted: 29 Oct 2009, 08:29 
Offline
User avatar

Joined: 23 Mar 2008, 22:24
Posts: 1697
Location: Iasi
Un idiot care schimba benzile in forta, fara sa se asigure, pe un trafic infernal pe bulevardul Independentei (cine cunoaste orasul Iasi stie ca noile semafoare genereaza ambuteaje incredibile). Rezultatul......doar nervi, precedati de o franare violenta, ABS, ESP, intrare pe contrasens pentru a-l evita pe idiot.
M-am coborat din masina si i-am explicat cretinului, printre injuraturi seci, ca daca are masina buna nu e necesar sa omoare pe nimeni cu ea. Raspunsul lui: "scuzati, nu v-am vazut!" :fuck: :fuck: :fuck: :censored: :censored:

_________________
Alfa 156 SW 1,9 JTD 16V


Top
   
PostPosted: 29 Oct 2009, 14:35 
Offline
User avatar

Joined: 11 Feb 2006, 13:33
Posts: 1067
Location: Tirgoviste
Ghişeele din România. Sînt făcute pentru ca robotul din spatele lor să stea pe scaun comod şi la o distanţă destul de mare de tine, cel care ai treabă pe la acel ghişeu şi astfel eşti pus în situaţia umilitoare şi penibilă să te tot închini în faţa ghişeului şi să tot îl pui pe funcţionar să repete fiecare vorbă.

_________________
Giulia 2,2 Diesel, AT8, Nero Vulcano

Ex:
156 mk 2, 2.0 JTS, gri metalizat, DB 18 LEK
159 JTDm, vișiniu, DB 19 LEK


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 120 21 22 23 24167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited