It is currently 21 Sep 2024, 09:38

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 119 20 21 22 23167 Next
Author Message
PostPosted: 03 Oct 2009, 01:38 
Offline
User avatar

Joined: 01 Apr 2007, 20:53
Posts: 445
Location: oradea
da nu ma duc sa fac scandal ca nu depinde de ei ci de cei din bucuresti din cate am inteles,
da macar atat ca mi-au trecut gumele in talon

_________________
http://www.flickr.com/photos/23580382@N06/" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 03 Oct 2009, 15:40 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2008, 19:33
Posts: 1524
Car: Mercedes C Coupe
Location: Berlin
M-au enervat cersetorii si hotii de buzunare din Oslo, bineinteles ca majoritatea sunt romani.

_________________
Mercedes C Coupe 192 HP
ex: Alfa 156 SW 2.0TS, 2000
Alfa 156 SW 2.4 JTD 20v, 2003


Top
   
PostPosted: 03 Oct 2009, 23:40 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
baubau_23 Quote:
da nu ma duc sa fac scandal ca nu depinde de ei ci de cei din bucuresti din cate am inteles,
da macar atat ca mi-au trecut gumele in talon
Pai nu ti-ai dat talon tip nou ?


Top
   
PostPosted: 04 Oct 2009, 03:22 
Offline
User avatar

Joined: 06 Sep 2009, 15:41
Posts: 254
Location: Alba Iulia
Nu inteleg dice sunt oameni care din lipsa de ocuparie sparg sticle in drum .
In seara asta am calcat peste o gramada mare de cioburi. iar am injurat pentru o saptamana :(

_________________
Trece Alfele in zare, eu ma uit ele dispare.


Top
   
PostPosted: 04 Oct 2009, 16:07 
Offline
User avatar

Joined: 25 Jul 2009, 16:42
Posts: 13
Location: Bucuresti
Salut Baubau_23-raspunsul la intrebarea ta legata de datele privind prima inmatriculare si anul de fabricatie este unul foarte simplu:Masina a fost inmatriculata din 2004 in spatiul extracomunitar european(Andora,Elvetia,etc)si ca orice masina noua a figurat intr-o baza de date a unui service autozizat Alfa Romeo.In 2006 are E.Z. in spatiul comunitar si ca atare un Brief(nu stiu exact cum se cheama in Austria)in care apare o data de inmatriculare comunitara.Anul de fabricatie nu poate fi diferit in documentele masinii,dar data primei inmatriculari da.Iti spun asta din proprie experienta-anul trecut am cumparat o masina din Germania si am avut exact aceeiasi problema cu ea.Era fabricata in Japonia,si inmatriculata in Italia in 2001(am aflat ulterior ca mai fusese inmatriculata de 2 ori :bash: ) Cei de la RAR Grivitei mi-au scos tot istoricul de service autorizat al masinii,inclusiv cele 2 inmatriculari.


Top
   
PostPosted: 05 Oct 2009, 15:49 
Offline
User avatar

Joined: 03 Feb 2008, 00:10
Posts: 714
Location: Cluj-Napoca
Angajatii unei tipografii din Cluj.. Am facut comanda la 2 ditamai bannere outdoor. Un angajat a mai editat fisierul meu (textul de pe el) sa iasa mai bine la marime mare. Astazi au fost gata, a fost cineva sa le ridice si cand sa ma uit si eu la ele - surpriza! La partea cu "email: lalala@domeniu.ro" pe banner aparea "email: domeniu.ro".
Ok, orice om greseste, dar cand le-am trimis inapoi, au incercat sa convinga persoana respectiva ca e vina ei ca nu a verificat cand a dat comanda si ca nu se refac pe cheltuielile tipografiei. Am crezut ca ma urc pe pereti.
Pana la urma, dupa nervi si telefoane la sefi, evident s-au refacut pe cheltuielile lor. Jesus... :bash:

_________________
Alfa 156 1.9 JTD M-Jet 16v, 140+ CP
------
When the fast car picks you up, you will weep and smile,
And see Heaven in the headlights,
Mile after mile, after mile, after mile..


Top
   
PostPosted: 06 Oct 2009, 18:21 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jan 2006, 20:00
Posts: 3503
Car: 159-Brera-Spider916
Location: Bucuresti
Discutiile politice se muta in noul topic - Cine m-a 'nervat azi! - Politica

_________________
0751314197


Top
   
PostPosted: 08 Oct 2009, 15:53 
Offline
User avatar

Joined: 27 Jul 2007, 10:43
Posts: 464
Location: Jassiorum Municipium
"Competentii" de la Inmatriculari/Radieri la ale caror ghisee activitatea pare sa se desfasoare sub forma "cate bordee, atatea obicee" si care dupa 30 de ore nedormite mi-au mai plusat vreo 8.. si macar de rezolvam ceva. Sunteti adorabili, pe cuvant! Sper sa am si eu numerele pana la Trans. :whip:

_________________
156 2.0 JTS


Top
   
PostPosted: 09 Oct 2009, 18:18 
Offline
User avatar

Joined: 25 Sep 2008, 09:22
Posts: 90
Location: Iasi
@ege: pentru ca mi-a sters un post "off topic", desi pe restul doar le-a mutat. imi cer scuze ca am indraznit sa comentez aprecierile si deciziile administratiei locale si promit ca asta e ultimul post al meu de pe acest forum.

_________________
http://www.gars.ro" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 10 Oct 2009, 01:11 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
hmm.. hai ca asta e tare.. sa inteleg ca in conceptia ta moderatorii nu au voie sa mentina discutiile ontopic, nu? Tu ai macar cea mai vaga idee despre ce presupune a fi moderator? Ai PM.

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 10 Oct 2009, 17:40 
Offline
User avatar

Joined: 06 Sep 2009, 15:41
Posts: 254
Location: Alba Iulia
UNA BUCATA VITICA SOFERITA DE LOGAN.
MOTIVE MULTIPLE

_________________
Trece Alfele in zare, eu ma uit ele dispare.


Top
   
PostPosted: 10 Oct 2009, 20:11 
Offline
User avatar

Joined: 23 Mar 2008, 22:24
Posts: 1697
Location: Iasi
StanPatzitW Quote:
UNA BUCATA VITICA SOFERITA DE LOGAN.
MOTIVE MULTIPLE
jokeing: nu ti-a taspuns pozitiv la avansuri? :lol: :lol:

_________________
Alfa 156 SW 1,9 JTD 16V


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 06:27 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
eu cand dau o bastârcă, o dau din fundu' gradinii...

imi bag chestia aia pe care nu pot s-o scriu explicit dar pot sa insinuez ca o zic in urmatorii:

- in proasta din benzinaria din tg mures care mi-a vorbit dulce in limba lu' attila dupa ce i-am spus "sarumana', atat vreau"
- in cretinul din reghin care mi-a spus ca drumul reghin-cluj e bun si m-a lasat pe mine sa ma conving de contrariul in 10km
- in idiotii de politisti din sebes si in coada de 11km la care am stat si eu o bucata
- in retardatul care croseta pe langa arat pe ploaie cu o cisterna plina si probabil ca se intreba de ce se ridica remorca pe o parte
- in finu' falca de la arad care nu e in stare sa repare niste treceri peste liniile de tramvai
- in dobitocii care au ales sa racaie TOT drumul arad-timisoara si sa-l asfalteze pe o ploaie torentiala, fara macar sa pun o singura semnalizare
- in toti timisorenii care se incapataneasa sa voteze acelasi primar de ani de zile cand orasul lor arata mai rau ca sarajevo dupa bombardamente
- in sensurile unice facute expres sa ii rataceasca pe toti cei care au de ajuns in alta parte a timisoarei decat in centru
- si in final in hotelul delpak, care la 4 stele arata ca un cur si in camera am gasitt lenjeria de pat patata de sange

toate astea doar in cele 12 ore de mers prin romania care mi-au trebuit pentru a face 680 km cu incredibila medie orara de de 50km.

basescu, mitrea, orban si berceanu: sper sa traiti o viata lunga si plina de suferinte atroce drept rasplata pentru viziunea de care ati dat dovada cand ati fost ministrii transporturilor. m***!


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 16:02 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Oooook! Acuma io:

@toshy!!! Pentru ca sangele apa nu se face. asa ca iti raspund cu aceleasi cuvinte:
- pentru cei ce comenteaza dreptul democratic de a alege cu cine votezi;
- pentru ca ai nevoie serioasa de o educatie militara care sa te invete sa iti mai pui zavor la gura si nu cauti sa beneficiezi de o astfel de educatie;
- pentru faptul ca nu ai spus in fata catorva timisoreni alesi la intamplare injuriile insinuate de mai sus, ca sa se gaseasca unul sa iti arate ca bataie tot mai doare

Pentru faptul ca am votat cu Ciuhandu si, deci, tocmai am fost injurat de tine, ii intreb pe moderatori: cat mai permiteti acestui "virus" sa arunce cuvinte de acest gen in cei de pe acest forum??? Pentru ca eu unul sunt scarbit sa ii tot citesc gunoiul care ii tine loc de exprimare! Las-o-n...

Iar dintre humanoizi, ma enerveaza sictiritii din administratiile locale (chiar si cele pe care le-am votat) din toata Romania pentru ca nu realizeaza ce pericol reprezinta plopii decani la varsta si inaltime, decat atunci cand ajunge unul la sol sub forta naturii. Totusi, salut ajutorul divin care a facut ca un astfel de plop sa cada pe capota unui Golf si nu pe habitaclul sau. Cota-parte din "nasolul" acesti nefericite intamplarii sunt si cele 35 de minute facute pe 400 m de bulevard...

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 16:23 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
:lol: eram sigur ca tu o sa-i raspunzi.
Oricum tu ai exact aceeasi atitudine pe alt topic si nu te-a cerut nimeni afara(se cheama generalizare). Daca eu as fi mers in Timisoara si mi-as fi rupt masina as fi avut exact aceeasi parere despre stimabilii cetateni care il tot voteaza pe primarul respectiv.
P.S. Bataia doare mai putin in sanul civilizatiei romanesti. :lol:

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 16:33 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Allex Quote:
Oricum tu ai exact aceeasi atitudine pe alt topic si nu te-a cerut nimeni afara(se cheama generalizare).
Se cheama ipocrizie, de fapt ;)

Din pacate, de multe ori Toshy are dreptate, Timisoara e muci in ceea ce priveste drumurile, mult mai rau decit in ... nici nu cred ca stiu un oras in care sa fie drumuri mai proaste.


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 16:42 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Ok! M-a enervat si @Allex care m-a comparat cu alde toshy. Raspund:

Eu am atitudine, eu nu imi bag nimic in nimeni, explicit sau nu, esse! Iar daca vorbim de Atitudine, a o avea pe un anumit topic cu un numar redus de oameni e altceva decat a o avea almost everywhere, de a posta in Super-eroul de care nu are nimeni nevoie! Daca numai pe mine m-a scos din pepeni de vreo 4-5 ori cu exprimarea rautacios-uracioasa... fa tu matematica!
Legat de cetateni, fii amabil stai 4 ani in Timisoara si imi spui daca lucrurile facute te imping spre a vota acelasi sau pe un alt primar, ok? Daca nu o faci, atunci... urmatorul client, va rog! Oricum ar fi, cetatenii timisoreni nu sunt nici hipnotizati, nici drogati, nici masochisti cand se gandesc ce vor de la cei 4 ani care urmeaza unor alegeri locale! Motiv pentru care nu merita injurati pentru ca nu pot fi facuti responsabili de lucruri care merg prost aici!
Din pacate, continuarea ta pute a "atac" de aici, din Timisoara, asa ca ma pui in situatia sa te nu te mai iau in seama.
Aaaah, si uitasem! Daca te ratacesti cu aceste sensuri unice, crede-ma @toshy, ca tu esti praf si alegi rute gresite. Altadata, casca ochii pe o harta a unui oras ca sa intelegi cum e el structurat si ai sa intelegi mai bine pe unde trebuie sa mergi. Nu in ultimul rand, puteai sa spui ca vii aici si ca esti pe langa orientarea urbana si jur ca te ajutam sa te descurci, rapid si fara drumuri proaste...
@Alexandrus, te ignor, nu stiai?

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 16:47 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2009, 20:13
Posts: 384
Car: AR 156
Location: Bucuresti
turgon Quote:
Ok! M-a enervat si @Allex care m-a comparat cu alde toshy. Raspund:

Eu am atitudine, eu nu imi bag nimic in nimeni, explicit sau nu, esse! Iar daca vorbim de Atitudine, a o avea pe un anumit topic cu un numar redus de oameni e altceva decat a o avea almost everywhere, de a posta in Super-eroul de care nu are nimeni nevoie! Daca numai pe mine m-a scos din pepeni de vreo 4-5 ori cu exprimarea rautacios-uracioasa... fa tu matematica!
Legat de cetateni, fii amabil stai 4 ani in Timisoara si imi spui daca lucrurile facute te imping spre a vota acelasi sau pe un alt primar, ok? Daca nu o faci, atunci... urmatorul client, va rog! Oricum ar fi, cetatenii timisoreni nu sunt nici hipnotizati, nici drogati, nici masochisti cand se gandesc ce vor de la cei 4 ani care urmeaza unor alegeri locale! Motiv pentru care nu merita injurati pentru ca nu pot fi facuti responsabili de lucruri care merg prost aici!
Din pacate, continuarea ta pute a "atac" de aici, din Timisoara, asa ca ma pui in situatia sa te nu te mai iau in seama.
Aaaah, si uitasem! Daca te ratacesti cu aceste sensuri unice, crede-ma @toshy, ca tu esti praf si alegi rute gresite. Altadata, casca ochii pe o harta a unui oras ca sa intelegi cum e el structurat si ai sa intelegi mai bine pe unde trebuie sa mergi. Nu in ultimul rand, puteai sa spui ca vii aici si ca esti pe langa orientarea urbana si jur ca te ajutam sa te descurci, rapid si fara drumuri proaste...
@Alexandrus, te ignor, nu stiai?


woow ... sunt curios cat de mare este vena pe gatul tau acum. pune o poza :))


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 17:10 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Uf!O clipa...
Uite:http://forum.wordreference.com/showthread.php?t=1046023

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 17:13 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2009, 20:13
Posts: 384
Car: AR 156
Location: Bucuresti
turgon Quote:


la fel ca si "rafiki"

http://translate.google.ro/translate_t? ... y_state0=# in limba sau dialectul Swahili


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 17:21 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
turgon Quote:
Asta e "slang" de Timisoara? Mi se pare pueril, la fel ca si atitudinea ta atunci cand faci confuzie intre atac si ironie. Sau poate nu faci :blink:

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 17:27 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4257
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
madkat Quote:
Deci in Timisoara sunt mexicani - vezi @Toshy - aici e problema :lol:
:haha: :haha: :haha:

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
ex: 156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 17:28 
Offline
User avatar

Joined: 06 Sep 2009, 15:41
Posts: 254
Location: Alba Iulia
toshy Quote:
eu cand dau o bastârcă, o dau din fundu' gradinii...

imi bag chestia aia pe care nu pot s-o scriu explicit dar pot sa insinuez ca o zic in urmatorii:

- in proasta din benzinaria din tg mures care mi-a vorbit dulce in limba lu' attila dupa ce i-am spus "sarumana', atat vreau"
- in cretinul din reghin care mi-a spus ca drumul reghin-cluj e bun si m-a lasat pe mine sa ma conving de contrariul in 10km
- in idiotii de politisti din sebes si in coada de 11km la care am stat si eu o bucata
- in retardatul care croseta pe langa arat pe ploaie cu o cisterna plina si probabil ca se intreba de ce se ridica remorca pe o parte
- in finu' falca de la arad care nu e in stare sa repare niste treceri peste liniile de tramvai
- in dobitocii care au ales sa racaie TOT drumul arad-timisoara si sa-l asfalteze pe o ploaie torentiala, fara macar sa pun o singura semnalizare
- in toti timisorenii care se incapataneasa sa voteze acelasi primar de ani de zile cand orasul lor arata mai rau ca sarajevo dupa bombardamente
- in sensurile unice facute expres sa ii rataceasca pe toti cei care au de ajuns in alta parte a timisoarei decat in centru
- si in final in hotelul delpak, care la 4 stele arata ca un cur si in camera am gasitt lenjeria de pat patata de sange

toate astea doar in cele 12 ore de mers prin romania care mi-au trebuit pentru a face 680 km cu incredibila medie orara de de 50km.

basescu, mitrea, orban si berceanu: sper sa traiti o viata lunga si plina de suferinte atroce drept rasplata pentru viziunea de care ati dat dovada cand ati fost ministrii transporturilor. m***!

FRATELE MEU SUBSCRIU PENTRU CA
- In apropiere de Sovata am fost nevoit sa intreb in engleza de Odorheiul Secuiesc.
- Coada de la Sebes nu o sa se termine foarte curand si cei care au puterea se incapataneaza SA NU FACA CENTURA ( Pentru asta cei care au drumuri in zona la intrarea in Jud Alba pot sa faca dreapta catre CUNTA si sa urmeze traseul - DRASOV - VINGARD - GHIRBOM - BERGHIN - HAPRIA - TELEAC - ALBA IULIA )
- Aradul ii Arad si primarul ales acum cativa ani a promis sa reduca numarul gropilor la jumatate( si a reusit unind doua cate doua )
- Pe Arad Timisoara Joi noapte am luat o piatra in parbriz de am simtit durere ( SPER CA AI OBSERVAT RADARUL FIX DE LA IN LOCALITATEA VIETII. Eu am reusit sa il observ abia la intoarcere cand aveam si detectorul :bash: :bash: )

_________________
Trece Alfele in zare, eu ma uit ele dispare.


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 17:30 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2009, 20:13
Posts: 384
Car: AR 156
Location: Bucuresti
sa asteptam si alte jargoane/neologisme si din alte regiuni.

cum spun cei din Craiova la prieten, sau cei din Buzau, sau Constanta... (asta e ultimul post cu privire la acest subiect... i-am primis colegului din TM)


Top
   
PostPosted: 13 Oct 2009, 17:36 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Da, mexicani, multumita carora conduci tu Alfa Romeo acum...
E chiar linistitor sa vad ca chiar si un moderator se pune pe glumite nesarate! Ma intreb ce ar trebui sa fac: sa renunt sau sa ma lipesc si eu la vreo "gasca"? Sau de ce capata toata tevatura o aroma de meci "Bucuresti - Timisoara"? Am zis ceva de Capitala? Continuam asa sau se gaseste un moderator impartial care sa se limiteze la a sanctiona nereguli?

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 119 20 21 22 23167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited