It is currently 29 Sep 2024, 20:26

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: 31 May 2018, 09:38 
Offline

Joined: 01 May 2018, 17:18
Posts: 11
Car: alfa romeo 159
Salutare, scuzati deranjul revin cu un nou topic legat de alfa mea 159 1.9 150cp, dupa ce m-am uitat pe mai multe postari pe acest forum observasem ca sunt alti posesori de alfa ce au postat poze legat de distante parcurse, de cat consuma masina si de viteza medie, cum stiti din precedentul topic am fost putin suparat de consumul masini, dar am cam rezolvat cumva, de vina era Ac-ul, adica odata ce il activam consumul crestea in bord cam cu 1,5l adica acum imi arata 6 consum mediu, iar cu Ac-ul activat imi arata cam un 7,5l, acum consuma mai putin dar clar ca nu e consumul din bord, iar eu tind sa cred ca masina are presimtirea ca eu merg maxim cu viteza a3-a adica viteza medie la orice distanta as parcurge si cu viteze de peste 80km/h, ea tot ramane fixata la 35km/h, din cate am vazut la ceilalti colegi, ce au mai postat pe forum legat masinile lor, viteza medie ajungea si la 100km/h, ceea ce imi da semne de intrebare legat de masina mea, fiind partea electrica mai concret.


Top
   
PostPosted: 31 May 2018, 09:40 
Offline
User avatar

Joined: 17 Mar 2018, 09:03
Posts: 68
Salut!
Ai schimbat bordul?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Top
   
PostPosted: 31 May 2018, 09:46 
Offline

Joined: 01 May 2018, 17:18
Posts: 11
Car: alfa romeo 159
Nu, poate o fi facut ceva fostul propietar, din cate am mai vazut din unele chestii masina e posibil sa fi avut un accident in trecut, ce ulterior a fost reparata si pusa la vanzare.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited