It is currently 09 Oct 2024, 11:28

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
PostPosted: 29 Aug 2012, 09:38 
Offline

Joined: 06 Aug 2012, 10:13
Posts: 18
Car: Ford S(mog)-Max
Salut dragi alfisti.

De curand mi-am achizitionat o Alfa Romeo 145 1.9JTD. De multa vreme imi doream o Alfa si acum ca o am sunt un om fericit la volan :clapping:
Bineinteles ca incep sa apara si problemele dar pana acum nimic grav. :peace:

Deci, de vreo doua zile am observat ca uneori nu se mai ridica temperatura. Eu fac naveta intre Codlea si Brasov si abia cand intru in Brasov incepe sa creasca temperatura (dupa 15 km) insa nici atunci cat ar trebui (aproape de 90). De asemenea am observat ca atunci cand nu se ridica temperatura se aprinde si becul rosu de la injectie. Ieri cand veneam inspre casa (avand becul de injectie aprins) am observat ca temperatura era unde trebuie si in scurt timp s-a stins. Azi cand am plecat la munca temperatura nu a vrut deloc sa creasca si la scurt timp s-a aprins iar becul de la injectie.

Banuiala mea este ca termostatul face figuri. Dar poate sa imi spuna cineva de ce se aprinde becul de la injectie? Care este legatura dintre ele?
Azi (daca nu ploua) o sa il verific putin. Chestiile astea se pot repara sau trebuie neaparat altul?

Multumesc anticipat si numai drumuri bune si senzatii :peace:


Top
   
PostPosted: 05 Sep 2012, 09:36 
Offline

Joined: 06 Aug 2012, 10:13
Posts: 18
Car: Ford S(mog)-Max
S-a rezolvat, problema este termostatul.
Se pare ca lumina de injectie se aprinde si atunci cand motorul nu functioneaza la temperatura optima.
Bine de stiut


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited