It is currently 06 Oct 2024, 00:57

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Turbina defecta !!!
PostPosted: 04 Feb 2010, 18:48 
Offline

Joined: 15 Dec 2009, 00:50
Posts: 29
Location: Berlin
Salutari ....azi am avut o experienta tare neplacuta cu alfita mea (alfa romeo 156 2,4 jtd anul 1999 luna a 7)in timp ce mergem a inceput sa scoata fum albicios si foarte dens si de la compartimentul motorului se auzea cum freaca metal pe metal,apoi mi sa aprins seznzorul de la ulei si arunca si ulei pe teava de esapament.Am vorbit cu mecanicul meu si mi-a zis ca cel mai probabil e turbina si as dori sa va dati cu parerea si daca stiti ce model de turbina exista pe modelul asta ca am sunat sa intreb de pret insa cica ar fii vreo 2 modele si nu stiu exact care il am ! :censored:

_________________
Alfa Romeo 156 2.4 JTD 1999 .........JUST PURE LOVE !!!


Top
   
 Post subject: Re: Turbina defecta !!!
PostPosted: 04 Feb 2010, 22:55 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2009, 00:24
Posts: 195
Location: Oradea
Fara vreo intentie rea , dar daca tu nu stii noi de unde sa stim ? :lol:

_________________
*cenzurat*


Top
   
 Post subject: Re: Turbina defecta !!!
PostPosted: 04 Feb 2010, 23:53 
Offline

Joined: 15 Dec 2009, 00:50
Posts: 29
Location: Berlin
Ok am inteles ideea,am gresit de la prea multi nervi,mai exact vroiam sa aflu daca stie careva ce fel de turbina este pe motorul asta ca or mai fii posesori de alfa 156 2,4 jtd si s-au lovit de problema asta si poate e cineva care stie si care ma poate ajuta cu niste preturi sau vreun magazin sau dezmembrari mai rentabile !!!

_________________
Alfa Romeo 156 2.4 JTD 1999 .........JUST PURE LOVE !!!


Top
   
 Post subject: Re: Turbina defecta !!!
PostPosted: 05 Feb 2010, 02:48 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jan 2006, 20:00
Posts: 3503
Car: 159-Brera-Spider916
Location: Bucuresti
sunt 2 tipuri de turbina pe motorizarea ta , scoti turbina , faci poze sa se vada codul si apoi se va rezolva si problema de pret , magazine , dezmembrari , vei primi oferte atat de la partenerii Alfaclub cat si PM uri de la ceilalti useri care dezmembreaza masinile personale

informativ in functie de tipulde turbina pe care il ai te va costa intre 150-350 euro o turbina second si 580 euro si 890 euro o turbina noua ,mai exista si varianta in care iti poti reconditiona turbina cu costuri intre 350-900 lei

_________________
0751314197


Top
   
 Post subject: Re: Turbina defecta !!!
PostPosted: 05 Feb 2010, 04:46 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
alfistu_cioco22 Quote:
Ok am inteles ideea,am gresit de la prea multi nervi,mai exact vroiam sa aflu daca stie careva ce fel de turbina este pe motorul asta ca or mai fii posesori de alfa 156 2,4 jtd si s-au lovit de problema asta si poate e cineva care stie si care ma poate ajuta cu niste preturi sau vreun magazin sau dezmembrari mai rentabile !!!
Te rog citeste regulamentul si nu mai scrie gen "mess" ca iese mess total, si data viitoare in loc de edit voi folosi delete.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited