It is currently 22 Sep 2024, 02:23

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 138 39 40 41 42167 Next
Author Message
PostPosted: 25 Oct 2011, 14:26 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Here we go again... eu in locul tau nu l-as fi depasit ca sa pun frana brusc, ci l-as fi sicanat, l-as fi lovit din lateral, as fi incercat sa-l scot de pe sosea, eventual de pe un pod, ca sa-l invat minte, apoi as fi coborat din masina si l-as fi calcat pe cap de 5 ori.. ba nu, de 7 ori. La sfarsit l-as fi scuipat si apoi as fi plecat acasa multumit de mine si incantat ca l-am pus la punct pe nenorocit.

In alta ordine de idei, 4 vite care conduceau 4 TIR-uri de SJ s-au gandit ca, de plictiseala, ar fi misto sa ma scoata de pe sosea si, poate, sa ma si omoare, intamplator fix in locul in care acum 2 ani a murit un vechi si foarte bun prieten de-ai mei, conducandu-si Matizul cu 50 de km la ora. Totul in gluma, ma gandesc.
Cum au decurs lucrurile? Fix la intrare in judetul Brasov dinspre Mures, este o banda dubla pentru depasire, banda pe care m-am inscris pentru a scapa de un TIR din fata mea. Ei bine, din cauza unui Opel puturos care s-a gandit sa-mi taie fata si sa iasa din spatele TIR-ului inaintea mea (fara sa semnalizeze, evident, ca nu mai avea timp), am ajuns aproape de capatul bandei de depasire cu botul masinii aliniat cu cabina tirului, adica mai aveam nevoie de vreo 5-6 m pentru ca depasirea sa fie un real succes. Moment aproape fatidic si asta fiindca vita-incaltata-sofer-de-TIR s-a gandit ca el, de pe banda 1 care intra in banda mea, era indreptatit sa intre inaintea mea, ca era foarte important pentru el sa fie inaintea mea, se pare. Astfel, bizonul si-a infipt copitele in claxon, de fapt numai una, fiindca cu cealalta a tras de volan si m-a scos frumusel pe contrasens, pe care contrasens nu venea, din fericire, nici o masina din fata. Buna treaba, mi-am zis, si am accelerat si am intrat la locul meu pe banda, inaintea lui, fiindca in spate nu aveam unde, din cauza altui TIR care mergea aproape lipit de el, dupa care mi-am cerut scuze cu avariile, chiar daca nu era practic vina mea. Probabil ca avariile mele au fost insa percepute altfel fiindca de aici a inceput distractia: in urmatorii km de vreo 3 ori a venit in paralel cu mine, in conditiile in care mai avea un coleg in fata si unul in spate, incercand sa ma blocheze, probabil ca sa-mi sparga fata si un far, sau poate capul. I-am evitat cum am putut, si asta cu noroc fiindca ala din spate nu reusea niciodata sa vina lipit de mine iar drumul nu le permitea sa stea prea mult in paralel. Prin localitatea Saschiz am reusit sa-i surprind cu o depasire pe linie continua fara sa semnalizez (o masura oarecum disperata, ilegala, asta e), si sa scap de ei intr-o clipita. Am vrut sa sun la 112, dar telefonul s-a opus cu inversunare (pesemne tinea cu ursu'), fiindca nu mai avea baterie. Mai departe pana la Brasov nu m-au mai prins, cu toate ca mi-a tatait putin funduletul cand am vazut acul la motorina care se indrepta vertiginos catre pozitia verticala.
Ma intreb numai daca n-or fi gasit alt prost pe care sa-l chinuie... si care sa fi avut mai putina insipratie si mai putin noroc decat mine.


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 15:45 
Offline

Joined: 16 Feb 2010, 17:14
Posts: 448
Car: Alfa Romeo 145
Location: Timisoara
Jaggguar Quote:
Here we go again... eu in locul tau nu l-as fi depasit ca sa pun frana brusc, ci l-as fi sicanat, l-as fi lovit din lateral, as fi incercat sa-l scot de pe sosea, eventual de pe un pod, ca sa-l invat minte, apoi as fi coborat din masina si l-as fi calcat pe cap de 5 ori.. ba nu, de 7 ori. La sfarsit l-as fi scuipat si apoi as fi plecat acasa multumit de mine si incantat ca l-am pus la punct pe nenorocit.
Bine ca nu vrei sa ii dau un buchet cu flori la unul care imi face asa ceva in trafic.

Eu cateodata nu va inteleg rautatea. Decat sa aruncati cu pietre sau sa vorbiti ironic mai bine spuneti frumos ce aveti de sus, mai bine ii explicati altuia care credeti ca a gresit - ca nu este ok asa si trebuie procedat altfel decat o face sau a facut-o el pana acum. Asta asa ca nu este prima data cand mi se intampla pe forum sa fiu luat peste picior si tratat cu ironie si nu cred ca acesta este scopul acestui forum - dar asta este deja o alta discutie.

Sau poate daca aveti mai multa experienta - asta va permite sa fiti ironici.

Totusi cred ca ne putem schimba comportamentul.

Au fost si persoane care se intrebau acum ceva vreme de ce nimeni din TM sau mai bine spus membru AA nu a venit la "Fest" - uite dragilor aveti chiar aici raspunsul - sa vina sa ce? sa se intalneasca si sa dea mana cu persoane care il fac cu ou si cu otet pe forum - pai sincer mai bine mai putini si cu un respect unul fata de altul decat sa ne luam peste picior.

Cred ca multi de aici ar trebui sa inteleaga ca nu suntem unii mai presus ca altii sau ca ne putem permite orice cu oricine.

ESTE O PARERE PERSONALA - a nu se intitula drept un atac la persoana.

O zi buna tuturor!


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 15:59 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
Jaggguar Quote:
Here we go again... eu in locul tau nu l-as fi depasit ca sa pun frana brusc, ci l-as fi sicanat, l-as fi lovit din lateral, as fi incercat sa-l scot de pe sosea, eventual de pe un pod, ca sa-l invat minte, apoi as fi coborat din masina si l-as fi calcat pe cap de 5 ori.. ba nu, de 7 ori. La sfarsit l-as fi scuipat si apoi as fi plecat acasa multumit de mine si incantat ca l-am pus la punct pe nenorocit.

In alta ordine de idei, 4 vite care conduceau 4 TIR-uri de SJ s-au gandit ca, de plictiseala, ar fi misto sa ma scoata de pe sosea si, poate, sa ma si omoare, intamplator fix in locul in care acum 2 ani a murit un vechi si foarte bun prieten de-ai mei, conducandu-si Matizul cu 50 de km la ora. Totul in gluma, ma gandesc.
Cum au decurs lucrurile? Fix la intrare in judetul Brasov dinspre Mures, este o banda dubla pentru depasire, banda pe care m-am inscris pentru a scapa de un TIR din fata mea. Ei bine, din cauza unui Opel puturos care s-a gandit sa-mi taie fata si sa iasa din spatele TIR-ului inaintea mea (fara sa semnalizeze, evident, ca nu mai avea timp), am ajuns aproape de capatul bandei de depasire cu botul masinii aliniat cu cabina tirului, adica mai aveam nevoie de vreo 5-6 m pentru ca depasirea sa fie un real succes. Moment aproape fatidic si asta fiindca vita-incaltata-sofer-de-TIR s-a gandit ca el, de pe banda 1 care intra in banda mea, era indreptatit sa intre inaintea mea, ca era foarte important pentru el sa fie inaintea mea, se pare. Astfel, bizonul si-a infipt copitele in claxon, de fapt numai una, fiindca cu cealalta a tras de volan si m-a scos frumusel pe contrasens, pe care contrasens nu venea, din fericire, nici o masina din fata. Buna treaba, mi-am zis, si am accelerat si am intrat la locul meu pe banda, inaintea lui, fiindca in spate nu aveam unde, din cauza altui TIR care mergea aproape lipit de el, dupa care mi-am cerut scuze cu avariile, chiar daca nu era practic vina mea. Probabil ca avariile mele au fost insa percepute altfel fiindca de aici a inceput distractia: in urmatorii km de vreo 3 ori a venit in paralel cu mine, in conditiile in care mai avea un coleg in fata si unul in spate, incercand sa ma blocheze, probabil ca sa-mi sparga fata si un far, sau poate capul. I-am evitat cum am putut, si asta cu noroc fiindca ala din spate nu reusea niciodata sa vina lipit de mine iar drumul nu le permitea sa stea prea mult in paralel. Prin localitatea Saschiz am reusit sa-i surprind cu o depasire pe linie continua fara sa semnalizez (o masura oarecum disperata, ilegala, asta e), si sa scap de ei intr-o clipita. Am vrut sa sun la 112, dar telefonul s-a opus cu inversunare (pesemne tinea cu ursu'), fiindca nu mai avea baterie. Mai departe pana la Brasov nu m-au mai prins, cu toate ca mi-a tatait putin funduletul cand am vazut acul la motorina care se indrepta vertiginos catre pozitia verticala.
Ma intreb numai daca n-or fi gasit alt prost pe care sa-l chinuie... si care sa fi avut mai putina insipratie si mai putin noroc decat mine.
Fa-ma sa inteleg....cum poate sa prinda un TIR un jtd remapat i suppose ?

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 16:21 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
Cu ajutorul unui alt tir care nu ii permite sa depaseasca ?

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 16:22 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
Ma refeream la ultima parte...dupa ce trecuse de ei deja :)

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 16:30 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
@ninjoaca: daca atitudinea ta este atat de apreciata de colegii din AA, mai bine fara. Dar totusi eu ma indoiesc ca o astfel de atitudine este promovata si colegii din AA au o gandire corecta.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 16:33 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
Eu tot nu inteleg de ce toata lumea are impresia ca pe alfa club e de fapt forumul Ingerilor si al oamenilor perfecti, orice om poate la un moment dat sa fie cuprins de manie si sa faca lucruri mai putin gandite, mai grav e insa cand respectiva persoana incepe sa le promoveze.

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 16:49 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
Voi chiar nu observati ca Jagguar era ironic in afirmatia lui de la inceputul postului ? Nu a promovat nimeni nimic ....chiar din contra.

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 16:50 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Sa fim seriosi. Sa depasesti si sa franezi brusc e ... fara cuvinte. Mi s-a intamplat de 2-3 ori ca un bizon sa ma depaseasca si sa imi franeze in fata pentru ca nu m-am dat de pe banda a doua pe care se mergea in coloana, depasind linie dublu continua si fortand intrarea in fata mea. Nu am avut de facut altceva decat sa sun la 112 si sa le comunic locatie si numar de inmatriculare. Nu stiu daca s-a intamplat ceva.

LE: @thenut - nu de Jagguar era vorba.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 17:45 
Offline
User avatar

Joined: 07 May 2009, 19:02
Posts: 1228
Car: Alfa 147 1,6 16v
Location: Galati
@ Jagguar: In limbajul tiristilor, avariile inseamna tot ce ai mai scump tu pentru neamul sau si mama sa. Ca sa multumesti dai semnal stanga-dreapta.

_________________
Alfa Stelvio Q4 2.2
Alfa Spider '01
Alfa 159, 1.9jtdm,8v
Ex. Alfa 147, 1.6, 16v


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 17:53 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
82sas Quote:
@ Jagguar: In limbajul tiristilor, avariile inseamna tot ce ai mai scump tu pentru neamul sau si mama sa.
pe bune? eu zic ca nu :)

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 17:56 
Offline
User avatar

Joined: 15 Mar 2009, 18:42
Posts: 522
Location: cluj
Soferii de tir mai vechi fac si faceau asta. Soferii noi si cei de turisme folosesc avariile pentru scuze sau multumiri.


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2011, 18:01 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
82sas Quote:
@ Jagguar: In limbajul tiristilor, avariile inseamna tot ce ai mai scump tu pentru neamul sau si mama sa. Ca sa multumesti dai semnal stanga-dreapta.
...si sa scot apoi capul cand pe stanga, cand pe dreapta, zambind si aplaudand cu urechile...sa fim seriosi, i-am provocat adica?
thenuts Quote:
Ma refeream la ultima parte...dupa ce trecuse de ei deja :)
Jaggguar Quote:
Mai departe pana la Brasov nu m-au mai prins, cu toate ca mi-a tatait putin funduletul cand am vazut acul la motorina care se indrepta vertiginos catre pozitia verticala.
ninjoaca Quote:
Bine ca nu vrei sa ii dau un buchet cu flori la unul care imi face asa ceva in trafic.
Da' cum ar fi sa-l ignori si sa-ti vezi de drum, fara sa iti pui in pericol siguranta ta si bara spate a masinii, doar ca sa "ii arati tu lui"? Ai incercat?
ninjoaca Quote:
Asta asa ca nu este prima data cand mi se intampla pe forum sa fiu luat peste picior si tratat cu ironie
<<< si asta nu-ti spune nimic? Absolut nimic?
ninjoaca Quote:
Au fost si persoane care se intrebau acum ceva vreme de ce nimeni din TM sau mai bine spus membru AA nu a venit la "Fest" - uite dragilor aveti chiar aici raspunsul - sa vina sa ce? sa se intalneasca si sa dea mana cu persoane care il fac cu ou si cu otet pe forum - pai sincer mai bine mai putini si cu un respect unul fata de altul decat sa ne luam peste picior
Tu fiind reprezentantul sau purtatorul de cuvant al Alfa Amore...? Cred ca subiectul te depaseste putin, asa ca te invit sa nu continuam discutia asta. Cat despre ce am scris mai sus legat de depasirea si franarea brusca: aia e ca si cand un pensionar se uita urat la tine si tu-l impingi pe scari... nu are sens, nu rezolvi absolut nimic facand ce ai zis tu, dar absolut nimic. Mai mult, poate dai de un nene de vreo 3 ori cat tine, cu masina de Bulgaria furata, daca ai noroc putin beat, si care va intra relaxat in tine si apoi va cobori ca sa-ti explice cum sta treaba... ceea ce, cu atitudinea pe care zici ca o ai, nu ar fi o pedeapsa neaparat prea mare... cu tot respectul.


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 01:28 
Offline

Joined: 27 Jun 2011, 21:37
Posts: 324
Car: --
Location: --
Jaggguar Quote:
In alta ordine de idei, 4 vite care conduceau 4 TIR-uri de SJ s-au gandit ca...
tot legat de tiruri, mie mi s-a intamplat ca prin defileul jiului sa ajung din urma 3 tir-uri care bineinteles ca mergeau lipite unul de altul.
ma asteptam ca soferii "profesionisti" sa lase loc intre ei pentru a fi depasiti mai usor mai ales ca zona nu era tocmai potrivita pentru a depasi 3 tiruri dintr-o manevra.

toti cu numere de ro.


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 10:57 
Offline

Joined: 16 Feb 2010, 17:14
Posts: 448
Car: Alfa Romeo 145
Location: Timisoara
@Jaggguar: tot ceea ce imi pot explica fata de atitudinea unor persoane nu este altceva decat lipsa de respect si aroganta maxima (data de cateva cunostinte sau ani in plus) - as dori sa incheiem aici acest subiect. Eu unul prefer sa nu atac, jignesc, sa fiu ironic - pe absolut nimeni. Daca imi mai scapa cateodata vreau sa stiti ca nu este cu intentie si imi cer scuze daca s-a intamplat vreodata.

In legatura cu ignoratul boilor si dobitocilor din trafic; asta nu o sa fac niciodata - deoarece nu ma las calcat in piciorare din principiu - sa sun la 112 sa il reclam??? si apoi el sa procedeze la fel si cu altii?????? nu mi se pare deloc ok - si da - am fost pus in situatia cand am sters praful de pe bara din fata (dreapta), pentru ca el forta ca boul (BMW) sa intre in fata mea la un semafor unde el de pe banda - inainte - voria sa vireze stanga (cei din TM stiu celebra intersectie de pe Republicii de la viaduct, unde unii stau la coada ca fraierii cate 3 - 4 semafoare si altii cu capul mai mare vin si forteaza din dreapta; ca si o idee sa vedeti cate amenzi se dau in cateva ore acolo - http://www.tion.ro/amenzi-intr-o-inters ... uto/948549" onclick="window.open(this.href);return false; - problema este ca dupa ce efectuezi virajul catre sanga este o singura banda nu sunt doua, deci imaginativa porceala ce iese acolo) - bineanteles ca au urmat injuraturi de tot neamul, sicanari in trafic timp de doua semafoare si apoi m-a blocat si vezi doamne a coborat din masina ca sa imi rupa el mie capul (si sigur asta este intentia unuia care vine cu un baston telescopic catre tine) - nu pot spune decat ca nu am ajuns eu la spital si nu m-am ales cu nici un os rupt sau vanateie (cat despre el nu am de ce sa discut) SI IA GHICITI DRAGILOR UNDE S-A PETRECUT TOTUL - IN FATA SEDIULUI POLITIEI RUTIERE - daca aveti impresia ca a venit macar un gunoi de militian sa ne desparta sau sa intrebe ce se intampla va inselati amarnic - si voi veniti sa imi spuneti ca ar trebui sa il las in pace sau sa sun la 112 - asta este dragilor TARA IN CARE TRAIM sau mai bine spus jungla in care traim - din pacate eu am trait un astfel de eveniment si de atunci sunt dispus sa imi rezolv singur problemele si nu in modul cel mai ortodox posibil.
Exemplul tau cu pensionarul nu cred ca este tocmai cel potrivit - apropo de asta - daca in trafic intalnesc persoane mai in varsta - vreau sa stiti ca nu am nici o treaba cu ei chiar daca ei gresesc (nu semnalizeaza schimbarea de banda, merrg cu 30km/h unde limita este de 80km/h, nu iri acorda prioritate in sensul gieratoriu, etc) - imi vad linistit de drum mai departe

Eu unul reusesc sa va inteleg atitudinea - dar intelegeti ca nu aiurea reactionez asa - si pentru ca am trait pe propria-mi piele astfel de lucruri neplacute.

In alta ordine de idei - vreau sa fie clar pentru toata lumea - nu sunt nici reprezentantul, nici purtatorul de cuvand, nici avocatul, nici ...... etc - al AA.

Numai bine tuturor si multi km fara incidente si dobitoci la tot pasul.


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 11:26 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
In traficul bucurestean intalnesti astfel de cazuri la tot pasul. Si mie mi se pune pata pe toti cei care depasesc coloana si vor sa se bage in fata. Dar, incerc sa nu il las sa intre in fata mea si atat, stau cat mai aproape de cel din fata. Bineinteles ca bizonul se enerveaza, copitele gesticuleaza si botul ud de spume rumega. Ii zambesc si imi vad de iesirea din intersectie dupa care evident ma depaseste in tromba si imi intra in fata dar acum il las sa mearga cum vrea el. Ignoranta din partea ta, iti spun eu, il roade mult mai tare.
@ninjoaca: Nu vreau sa dau exemple, ca eu as fi cel mai corect. Dar incerc sa stopez idiotenii care se produc in trafic, sicanari etc. care degenereaza in batai, pagube materiale sau mai stiu eu ce.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 11:42 
Offline

Joined: 16 Feb 2010, 17:14
Posts: 448
Car: Alfa Romeo 145
Location: Timisoara
cristih Quote:
In traficul bucurestean intalnesti astfel de cazuri la tot pasul. Si mie mi se pune pata pe toti cei care depasesc coloana si vor sa se bage in fata. Dar, incerc sa nu il las sa intre in fata mea si atat, stau cat mai aproape de cel din fata. Bineinteles ca bizonul se enerveaza, copitele gesticuleaza si botul ud de spume rumega. Ii zambesc si imi vad de iesirea din intersectie dupa care evident ma depaseste in tromba si imi intra in fata dar acum il las sa mearga cum vrea el. Ignoranta din partea ta, iti spun eu, il roade mult mai tare.
@ninjoaca: Nu vreau sa dau exemple, ca eu as fi cel mai corect. Dar incerc sa stopez idiotenii care se produc in trafic, sicanari etc. care degenereaza in batai, pagube materiale sau mai stiu eu ce.
Ai dreptate in ceea ce spui, dar cateodata imi ajunge si mie "cutitul la os" si nu ii mai suport, iar atunci reactionez si recunosc ca nu o fac in cel mai frumos mod cu putinta. Intradevar o astfel de atitudine ar trbui sa avem tot timpul, nu ca ..... cateodata dupa ce suporti o haita ti se mai pune pata pe cate unul care este mai cu mot decat toti ceilalti.


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 12:20 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Cateodata mi se face si mie dor de Jeep-ul meu... cate masini ale meltenilor am sifonat cu aia... Traiasca bullbar-ul...

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 12:47 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
alexmirica Quote:
Cateodata mi se face si mie dor de Jeep-ul meu... cate masini ale meltenilor am sifonat cu aia... Traiasca bullbar-ul...
Fara suparare dom' Mirica, dar eu cred ca genul asta de atitudine nu duce decat la mentinerea si inmultirea situatilor de genul asta din trafic. Vrem civilizatie si respect, dar niciunul dintre noi nu suntem dispusi sa inceapa de la noi. Ignorarea bizonilor este un prim pas, telefon la 112 este al doilea... cand cobori la ei nu faci altceva decat sa te arunci in troaca lor, sa cobori la nivelul lor. Cand te iei la tranta cu porcii, tu te umpli de cacat iar ei se distreaza... valabil si pt Ninjoaca.


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 12:50 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
Jaggguar Quote:
alexmirica Quote:
Cateodata mi se face si mie dor de Jeep-ul meu... cate masini ale meltenilor am sifonat cu aia... Traiasca bullbar-ul...
Fara suparare dom' Mirica, dar eu cred ca genul asta de atitudine nu duce decat la mentinerea si inmultirea situatilor de genul asta din trafic. Vrem civilizatie si respect, dar niciunul dintre noi nu suntem dispusi sa inceapa de la noi. Ignorarea bizonilor este un prim pas, telefon la 112 este al doilea... cand cobori la ei nu faci altceva decat sa te arunci in troaca lor, sa cobori la nivelul lor. Cand te iei la tranta cu porcii, tu te umpli de cacat iar ei se distreaza... valabil si pt Ninjoaca.
:goodpost:

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 12:56 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Jaggguar Quote:
Vrem civilizatie si respect, dar niciunul dintre noi nu suntem dispusi sa inceapa de la noi. Ignorarea bizonilor este un prim pas, telefon la 112 este al doilea...
Bine punctat.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 13:23 
Offline
User avatar

Joined: 27 Jul 2007, 10:43
Posts: 464
Location: Jassiorum Municipium
Prin bunavointa colegului Marian, am dispus la vreo doua plimbari de o statie CB. Poti sa-i multumesti colegului participant la trafic, poti sa-l rogi sa-ti faca putin loc, sa-ti spuna cand te poti baga (chiar daca portiunea de drum/traficul/vizibilitatea nu ti-ar permite in mod normal), unde poti gasi in drumul tau: ceva d-ale gurii/ vulcanizare/curve/cazare/peco/radar etc. Cred ca te scuteste de multe batai de cap si pe mine personal m-a surprins placut faptul ca mare parte a dialogurilor au loc intr-un mod foarte civilizat/politicos.
In alta ordine de idei, pentru a ne descreti fruntile eventual, si doar putin offtopic, avem mai jos o solutie pentru aia de coboara la tine cu telescopicul :lol: :


Attachments:
lumbar support.jpg
lumbar support.jpg [ 113.88 KiB | Viewed 1010 times ]

_________________
156 2.0 JTS
Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 13:47 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Ha..sunt curios cum stai cu hamu' ala in scaunu' de 147 :)


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 13:52 
Offline

Joined: 16 Feb 2010, 17:14
Posts: 448
Car: Alfa Romeo 145
Location: Timisoara
vladimir Quote:
In alta ordine de idei, pentru a ne descreti fruntile eventual, si doar putin offtopic, avem mai jos o solutie pentru aia de coboara la tine cu telescopicul :lol: :
:clapping: :clapping: :clapping:

mah norocul meu sincer a fost ca am fost inspirat sa cobor si sa ma iau la harta cu el ca daca nu nebunu cred ca imi spargea si un geam la masina. nahhhh..... asta este nu toate zilele sunt frumoase - altfel ne-am plictisi.

este bine ca a trecut si ca nu s-a mai intamplat de atunci nimic de genul.


Top
   
PostPosted: 26 Oct 2011, 14:32 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
Bine ca i-ai aplicat corectia necesara ninjoaca. Chiar o merita.
De acord si cu alexmirica, cineva trebuie sa le arate greseala.

PS: All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. (Edmund Burke)

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 138 39 40 41 42167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited