It is currently 27 Sep 2024, 12:30

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 1141 142 143 144 145167 Next
Author Message
PostPosted: 03 Apr 2018, 22:06 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4317
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Scarbele si infectiile din guvern https://ziarulunirea.ro/politia-va-pute ... ii-468662/
Cum pot sa gandeasca astia asa???? :death: :death: :death:
Ok, nu ai ITP, il refaci, dar de ce sa radiezi masina???? Ce dracu treaba are una cu alta???
Poate n-am inteles eu bine, dar daca iti expira ITP trebuie sa pierzi timp si bani iarasi la inmatriculari sa-ti pui masina in circulatie din nou. :bash: :bash: :censored: :censored:
DE CE?? :censored:

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 03 Apr 2018, 22:49 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Aici nu sunt de acord cu tine . Orice om de buna credinta isi face inspectia la timp . Doar daca nu ti-o faci , masina nu mai poate circula pe drumurile publice . Lumea obisnuia sa circule totusi chiar si asa ca “de ce sa nu” .... E , de acum te gandesti bine daca vei conduce masina radiata pentru ca risti dosar penal . Eu sunt pentru , prea multi cocalari merg cu masinile fara ITP doar pentru ca se poate .
Nu ai de ce sa te enervezi , banuiesc ca esti unul din cei care fac ITP-ul la timp deci nu te afecteaza asta .


Top
   
PostPosted: 03 Apr 2018, 23:47 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4317
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Avand doua masini, ma afecteaza pentru ca pe langa faptul ca trebuie sa fac un ITP expirat, mai trebuie sa mai trec si pe la cretinii de la rutiera ca sa-mi repun masina in circulatie, sa le dau alti bani, sa stau la coada si sa pierd timp in institutia aia, fiindca pun pariu ca daca faci ITP si-l treci, in secunda doi, tot nu ai voie sa circuli, ca vezi dom'le nu se poate face automat repunerea in circulatie, pentru ca-s incompetenti, nesimtiti, indiferenti si alte cuvinte pe care nu le pot scrie, asadar NU. :fuck: :fuck: Unde mai pui, ca dupa ce am ajuns mai catolici decat papa si facem exclusiv programari online, sunt in stare sa te amane si 3 luni, ca doar ce, ti-a expirat ITP-ul si nah, trebuie sa astepti ca sa-ti repui masina in circulatie, pentru ca noi suntem cu puterea si tu fraierul. Inspectia tehnica nu are nici o treaba cu starea de inmatriculare a masinii. ITP fac atunci cand am nevoie de una din cele doua. De ce trebuie sa suferim toti din cauza unora care circula fara ITP? Nu pot sa accept asta. :bash:
Vrei sa gasesti rapid masinile care nu au ITP? Pai simplu, pe principiul rovinetei. Pui camere sau le folosesti pe cele existente, dar care verifica valabilitatea si ITP si RCA, trimiti in termen de 10 zile sau cat o fi legal scrisoarea celui prins asupra faptului si ai rezolvat problema fara batai de cap. Dar....zero creier

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 04 Apr 2018, 00:43 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6673
Location: Brasov... oarecum.
Alta dovada de incompetenta in colectarea taxelor si impozitelor. Si daca nu se poate, hai sa-i mai mulgem o data pe aia care oricum platesc.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 04 Apr 2018, 10:11 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
tomi_alfa Quote:
Avand doua masini, ma afecteaza pentru ca pe langa faptul ca trebuie sa fac un ITP expirat, mai trebuie sa mai trec si pe la cretinii de la rutiera ca sa-mi repun masina in circulatie, sa le dau alti bani, sa stau la coada si sa pierd timp in institutia aia, fiindca pun pariu ca daca faci ITP si-l treci, in secunda doi, tot nu ai voie sa circuli, ca vezi dom'le nu se poate face automat repunerea in circulatie, pentru ca-s incompetenti, nesimtiti, indiferenti si alte cuvinte pe care nu le pot scrie, asadar NU. :fuck: :fuck: Unde mai pui, ca dupa ce am ajuns mai catolici decat papa si facem exclusiv programari online, sunt in stare sa te amane si 3 luni, ca doar ce, ti-a expirat ITP-ul si nah, trebuie sa astepti ca sa-ti repui masina in circulatie, pentru ca noi suntem cu puterea si tu fraierul. Inspectia tehnica nu are nici o treaba cu starea de inmatriculare a masinii. ITP fac atunci cand am nevoie de una din cele doua. De ce trebuie sa suferim toti din cauza unora care circula fara ITP? Nu pot sa accept asta. :bash:
Vrei sa gasesti rapid masinile care nu au ITP? Pai simplu, pe principiul rovinetei. Pui camere sau le folosesti pe cele existente, dar care verifica valabilitatea si ITP si RCA, trimiti in termen de 10 zile sau cat o fi legal scrisoarea celui prins asupra faptului si ai rezolvat problema fara batai de cap. Dar....zero creier
Sincer, nu inteleg ce vrei sa spui.
Mie mi se pare simplu: daca ti-a expirat ITP-ul nu mai ai voie sa circuli. Te duci, il refaci (chiar daca de la expirare au trecut 14 luni) si apoi poti circula.
Sau, daca a trecut o zi de la data expirarii ITP-ului si nu l-ai reinnoit, iti expira automat inmatricularea?

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 04 Apr 2018, 10:31 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4317
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Din articol: "suspendarea înmatriculării vehiculelor care va opera în următoarele situaţii:
1) în cazul anulării sau expirării valabilităţii I.T.P. (inspecţia tehnică periodică)"
Pai daca expira ITP si inainte tot nu aveai voie sa circuli, dar acuma au bagat si asta cu suspendarea. Ei bine, daca e suspendata, tot tu trebuie s-o repui in circulatie, adica sa mergi la ei si sa pierzi timp si bani. Si da, nu ai ITP valabil, din oficiu iti suspenda inmatricularea. Ti se pare normal? Ca mie nu!

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 04 Apr 2018, 11:00 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
Asa nu.

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 04 Apr 2018, 17:11 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Hai sa o lamurim . De ce nu ti-ai face ITP in termen si ai scapa de griji ?
Ok , tu zici ca nu ti se pare ok sa o radieze daca nu faci ITP . Dar cand vei vrea sa mergi la ITP ce faci ? Mergi cu ea fara ITP pana la verificare sau chemi platforma ?
Daca ai de gand sa o tragi pe dreapta pt doi trei ani inteleg dar altfel sa nu o folosesti cateva luni nu se justifica .
Nu ti se pare mai mare tambalaul asta cu platforma decat sa mergi bine merci pe roti , in termen si sa il faci ? Daca esti respins , cum o duci in service pt reparatii , tot cu platforma ? Dus , asteptat plus intors in alta zi la itp te costa de te indoaie .
De ce trebuie sa ne enervam din cauze pe care le putem evita mega simplu ??? La fel si cu cei care se crizau ca e prea mare amenda pt parcat neregulamentar ... pai de ce vrei bai nene sa parchezi unde nu ai voie ?
Zic si eu , sa nu te superi :wave:


Top
   
PostPosted: 04 Apr 2018, 17:36 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Mugurel, problema e de fond, adica tu vii cu legi draconice prin care imi radiezi masina daca nu ii fac ITP-ul sau ma pui sa depun placutele de inmatriculare daca nu ii reinnoiesc RCA-ul, dar in acelasi timp aia de la RAR inmatriculeaza si frigidere, daca le dai dreptul si orice ghereta sinistra cu un spagar inauntru e statie ITP, iar aia de la asigurari iti repara masina cu piese din dezmembrari sau baietii isteti le ating delicat prin parcari si le scot din service cu faruri de FL ? Vrem siguranta in trafic ? Pai atunci hai sa terminam cu lucratul "pe sant" si sa nu mai permitem importul reperelor contrafacute, nu sa dam legi doar "pentru ca putem".

Si astia sunt tot aia care ani de-a randul au ingropat o gramada de bani in programul RABLA, pentru ca mai apoi sa faca ceva cu bolta pe banii aia dand unda verde importului de cazane si invechind in mai putin de un an parcul auto cu aproape un deceniu.

In cazul motocicletelor, care stau pe dreapta mai mult de sase luni pe an, sau chiar ani intregi, ce-or sa faca ?

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 04 Apr 2018, 18:13 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Da ma , stiu ca multe nu merg cum trebuie dar asa nu se va rezolva nimic . La noi din pacate nu va merge altfel decat cu cutitul la os . Sa ii bage la parnaie pe cei care dau itp frigiderelor , pe cei care fac magarii cu asigurarile si tot asa . Nu merge asta cu inchisul ochilor la unele chestii pentru ca si altii fac altele .
Asta cu motocicletele are o rezolvare . Tot din tarile spalate ghici ce ... acolo daca nu folosesti masina sau motorul un sezon te duci frumos si il radiezi temporar si nu mai platesti nimic . Ia zi , cat de civilizat ti se pare ? La noi nu s-ar putea asta , iti zic sigur . Toti si-ar radia masinile si ar circula asa ;)


Top
   
PostPosted: 04 Apr 2018, 18:45 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Mugur, la noi abia s-a scos copia legalizata, cardurile de sanatate dau ecran albastru cu softurile lui Ghita, orice Dorel poate sterge o intreaga baze de date... Suntem in alta dimensiune, man, despre ce vorbim ? O sa fie jihad pe la ghisee, legile astea nu se pot aplica. :lol:

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2018, 00:20 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6673
Location: Brasov... oarecum.
Legile de tipul asta sunt legile neputintei, a incompetentei si a nepotismelor. Cand nu esti in stare sa colectezi taxele date prin lege, mai faci o lege care sa stoarca de la cei care oricum platesc. Am zis-o si mai devreme.
Nu ar fi mai b8ne un sistem big-brother in care o camera te identifica si iti trimite felicitarea acasa daca nu ai itp? Apoi o camera activa in masinile de militie care bipaie ori de cate ori identifica o masina in neregula. Nici nu tre sa fie 8n misiune Garcea, el e in misiune non-stop. Te-a tras pe dreapta, ti-a luat carnetul, talonul si numerele si iti da la schimb un dosar penal.
Blocarea conturilor pentru neplata amenzilor, etc.
In alte tari punctele de amenda dureaza si 3 ani. Si sunt si 12 in loc de 15. Sti cum sufli atunci si in iaurt?

Metode exista. Vointa mai putin.
Nu e nevoie de legi noi, ci de aplicarea celor existente.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2018, 00:53 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2017, 10:58
Posts: 54
Toate treburile astea cu ITP-ul is cu un anumit scop: "banii". Pentru ca la noi in România pe primul loc sunt banii și apoi cetățeanul. In loc sa vina cu idei și proiecte noi pentru parcul auto al României cum ar fii: "numere de sezon, numere pentru oldtimer, sa simplifice treaba asta cu înmatriculatul unei mașini" ei se asigura sa avem o viața și mai mai grea. Eu zic ca toate chestiile astea care le fac "așa zișii conducători" e ca nu mai știu din ce sa facă bani, și de aici tot felul de legi și taxe absurde.


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2018, 02:09 
Offline
User avatar

Joined: 06 Dec 2007, 15:36
Posts: 3313
Car: Giulia Q
daca va mai aduceti aminte ,chiar nimic nu te mai poate scoate din minti :) :

citez "

June 23, 2016 at 12:25pm ·
Tara absurdului.

Ieri am stat toata ziua la coada la ANAF. As vrea sa va relatez o mica intamplare. Pe cat posibil am incercat sa tin linia dialogului purtat.

Doi barbatii, plini de transpiratie si obositi, ajung in fata sfantului graal - reprezentat in cazul de fata de ghiseul inspectorului ANAF. Urmeaza prezentarea actelor, discutii preliminare, etc, etc. La un moment dat unul dintre ei infuriat la culme incepe:

El: Cum doamna nu sunt eu? Pai uite buletinul ca si dovada - ce vrei mai mult?
Ea: Nu mai semanati cu cel de aici!
El: Normal ca nu mai seman! au trecut zece ani si am pierdut un teanc de par intre timp!
Ea (infuriata): Nu este problema mea - eu nu pot emite adeverinta pe baza acestor date!
El: Bagami-as p**** in voi de nenorociti! Faceti misto de mine! Tara de cacat ce suntem!

Inspectoare nervoasa efectiv ii arunca hartiile pe jos. El devine si mai iritat. Intre timp apare si un politist comunitar pregatit cu carnetelul de amenda pentru tulburarea linistii publice.

Politistul: Va rog sa veniti cu mine.
El: Domne, stau de la 8 dimineata la coada. Nu ma misc din fata ghiseului pana nu rezolv!

Politistul fiind intelegator sau fiind toropit de caldura, ii asculta povestea descrisa mai sus.

Politistul: Sa stiti ca trebuie sa va dau amenda.
El: Nu puteti. Daca doamna spune ca nu eu sunt cel din buletin, nu ma puteti amenda pe baza buletinului.
Politistul (stand un pic in impas - se intoarce spre inspectoare): Sa stiti ca daca il amendez certific faptul ca domnul este chiar cine spune ca este.
Ea: Nu ma intereseaza.
Politistul: Doamna, eu ca reprezentat al unei institutii a statului certificat ca el este chiar el!
Ea:..........
Politistul (catre el): Deci va dau sau nu amenda?
El: Daca imi dati amenda este clar ca eu sunt eu?
Politistul: Da.
El: Atunci vreau amenda!

Politistul scrie amenda linistit, in timp ce el nu se misca din fata ghiseului. Doamna inspectoare din ce in ce mai iritata in spatele frontului.

El primeste amenda si se intoarce triumfator catre ghiseu - V-am spus doamna ca eu sunt eu! Acuma da hartiile alea la semnat! "

_________________
159 1.9 jtdM 2007 - 2014
GQV 1750 TCT 2014 -
Stelvio 2.0 Q4 2019 -
Giulia Quadrifoglio 2.9 AT 2024 -


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2018, 07:25 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
:lol: :lol: :lol: :ziped:

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2018, 10:08 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7086
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Doriți să se monteze doar piese de origine atunci cand aveți un accident... Insa asta înseamnă automat un preț mai mare al poliției. Cati ar fi dispus să-l plătească?

Un simplu calcul... Eu anul trecut am înlocuit bara spate + un senzor de parcare + stop de ceata... Deviz vreo 6000 lei, toate piesele oem din simplul fapt că nu cred că au gasit after market.

La RCA in ultimii 3ani am platit in jur de 5000 lei... Deci practic, compania de asigurări deja este in gaura 1000 lei.
Este normal să crească prețul asigurărilor dat fiind prețul pieselor. Dacă s-ar folosii doar piese de origine tind sa cred că prețul poliței ar exploda.

Iar referitor la ITP, nu știu cum este prin alte orașe... Dar in București, de când au scos timbrul de mediu... Toți cocleți au masina... Jumătate din cele care le vad pe strada nu știu cum au trecut itp-ul sau rar-ul... Multi circulă fără RCA și fără ITP... Te rogi sa te nu te lovească vreun dintrasta...
Așa că da... Sa le radieze mașină dacă au nu itp valabil. Nu știu ce e așa greu sa faci itp-ul din timp și să nu ai probleme.






Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2018, 10:59 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
Nici nu stii ce dreptate ai:
Insa asta înseamnă automat un preț mai mare al poliției
:lol:

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2018, 11:00 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7086
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Autocorect de 2bani...

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2018, 13:53 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2011, 10:00
Posts: 244
Location: Bucuresti
Pe mine ma distreaza de fiecare data cand aud "Romania s-a umplut de rable din vest de cand s-a scos taxa de poluare". Io stiam ca la prima inmatriculare in Ro toate masinile aduse de afara tre' sa treaca prin RAR. Daca RAR-ul le-a dat drumul pe strazi, inseamna ca au corespuns, ca doar n-o fi coruptie intr-un domeniu si o institutie atat de serioase, nu:?:


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2018, 14:50 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7086
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Yeahhh sure... Iar marmota învelea ciocolata in staniol.


Sent from my VTR-L29 using Tapatalk



_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 13 Apr 2018, 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
:blink:
http://www.infocs.ro/bmw-facut-praf-de- ... tan-video/

_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 14 Apr 2018, 09:36 
Offline
User avatar

Joined: 02 Aug 2015, 14:19
Posts: 261
Car: Giulietta QV
Location: Bucuresti
sorin147 Quote:
auch :roll:

_________________
Servicii Chip Tuning
------------------------

Giulietta QV


Top
   
PostPosted: 15 Apr 2018, 14:22 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7086
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Niste retarzii de la o vulcanizare.
Attachment:
IMG-fdd7ee11932ae08a0e7967ad48565888-V.jpg
IMG-fdd7ee11932ae08a0e7967ad48565888-V.jpg [ 42.66 KiB | Viewed 2659 times ]
Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 15 Apr 2018, 15:19 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Baga bani!


Attachments:
_vyr_108214280703544093218.jpg
_vyr_108214280703544093218.jpg [ 102.24 KiB | Viewed 2650 times ]

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001
Top
   
PostPosted: 16 Apr 2018, 08:10 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Sau incearca vulcanizari bune cu aparatura calumea . E mai scump dar nu lucreaza cu scule medievale :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 1141 142 143 144 145167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited