It is currently 25 Sep 2024, 08:13

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 1114 115 116 117 118167 Next
Author Message
PostPosted: 31 Aug 2015, 16:06 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7083
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Search-ul Acela exists in OS X de pe vremea Snow Leopard si multe alte funcții inteligente. Insa nu asta este marele minus al Windows. Minusul major este ca nu este capabil sa administreze resursele corespunzător. De ex daca lucrezi in ilustrator sa Photoshop large Files cand iti este lumea mai Draga aplicația îngheață si crapă ( memory dump ) Uneori Windows explorer not responding si te uiti la el ca blegul cateva minute. Aici vb de computere branded( dell, Hp, Lenovo ) nu asrock China.

Aceste probleme sunt de vreo 10ani, inginerii aia puteau face ceva in acest sens, motiv pt care pierd utilizatori.

Nu folosesc os x pt ca este cool si funky, ci pt ca este stabil, pot deschide un large File si nu crapă nimic, niciodata.


Sent from my mobile

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 31 Aug 2015, 16:21 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
W10... de privacy & data mining nu zice nimeni nimic? https://youtu.be/DOSLCxMUM6Y?t=1m18s" onclick="window.open(this.href);return false;
Ms, W7 merge foarte bine...

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 31 Aug 2015, 16:42 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15246
Car: 115/960
Location: Bucuresti
Bai, nu stiu ce sa zic, daca faci chestii heavy ar fi bine sa-ti iei o masinarie capabila. In speta, pe un laptop Dell cu proc. I7, 8GB Ram si hard SSD, ruland in mod uzual fisiere mari in PS impreuna cu o masina virtuala si alte chestii uzuale gen editor de cod si browser cu multe taburi deschise, nu mi-a crapat niciodata nimic pe Windows 8. Incearca sa rulezi toate astea pe un Mac de generatie mai veche si o sa ai surprize :wink:
Windows-ul nu mai e demult atat de prost cum era odata.
Avantajul Mac-urilor in momentul de fata nu mi se pare sistemul de operare, ci build quality-ul, greutatea redusa, durata bateriei, calitatea displayurilor. Personal, OS X-ul chiar mi se pare peste mana...
Si zic toate astea in conditiile in care chiar sunt Apple fan-boy, nu concep telefon inafara de iPhone, tableta inafara de iPad, si chiar imi doresc un MacBook pe viitor, deci cred ca poti sa iti dai seama ca sunt cat se poate de obiectiv in ceea ce am afirmat mai sus :peace:

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 31 Aug 2015, 17:01 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7083
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Sincer, eu am cumparat Apple pt display si baterie. Aceste au fost criteriile de selecție atunci.

Pt Windows cred ca tot ce conteaza este sa faci matchul hardware corespunzător.

Si scrie si tu lui Moș Crăciun, poate e si el Apple fan-boy... Un MacBook pro pt tine si un iphone 6s pt mine :))



Sent from my mobile

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 31 Aug 2015, 17:23 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
ALXege Quote:
Bai, nu stiu ce sa zic, daca faci chestii heavy ar fi bine sa-ti iei o masinarie capabila. In speta, pe un laptop Dell cu proc. I7, 8GB Ram si hard SSD, ruland in mod uzual fisiere mari in PS impreuna cu o masina virtuala si alte chestii uzuale gen editor de cod si browser cu multe taburi deschise, nu mi-a crapat niciodata nimic pe Windows 8. Incearca sa rulezi toate astea pe un Mac de generatie mai veche si o sa ai surprize :wink:
Windows-ul nu mai e demult atat de prost cum era odata.
Avantajul Mac-urilor in momentul de fata nu mi se pare sistemul de operare, ci build quality-ul, greutatea redusa, durata bateriei, calitatea displayurilor. Personal, OS X-ul chiar mi se pare peste mana...
Si zic toate astea in conditiile in care chiar sunt Apple fan-boy, nu concep telefon inafara de iPhone, tableta inafara de iPad, si chiar imi doresc un MacBook pe viitor, deci cred ca poti sa iti dai seama ca sunt cat se poate de obiectiv in ceea ce am afirmat mai sus :peace:
:goodpost: Adaug design-ul, de fapt as fi inceput cu asta la Apple stuff , plus conceptul hardware/software "self contained". Altfel, Windows nu merita blamarile valabile acum 10 ani.

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 31 Aug 2015, 18:12 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Ce inseamna sa nu te pricepi ... Nu ma supara nimic din tot ce ziceti voi acolo :lol:


Top
   
PostPosted: 31 Aug 2015, 20:44 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Bottom line, folosesti ce iti este mai util. :)

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
PostPosted: 02 Sep 2015, 17:11 
Offline
User avatar

Joined: 23 Jun 2008, 21:11
Posts: 547
Location: Bucuresti
Cine m-a 'nervat azi???

"Excesul de zel" al baietilor de la spalatorie care au reusit sa inlature o parte (cam 15cmx15cm) din lacul care statea frumos peste vopsea, pe plafon, in coltul dreapta fata.

:fuck: :bash: :asskick:

_________________
Code:
                         \./
                        (o o)
--------------------oOOo-(_)-oOOo--------------------
Now: Alfa Romeo Stelvio, 2.0T, 280CP

Hers: Mitsubishi ASX 1.6, 117CP
EX: Mitsubishi Outlander 2.2, 150CP
EX: Mitsubishi Lancer 1.6, 117CP
EX: Alfa Romeo 147, 1.6 TS, 105CP
EX: Alfa Romeo 147, 1.6 TS, 120CP


Top
   
PostPosted: 02 Sep 2015, 19:46 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Niște jeguri, aia dau cu spumă degeaba. Dau cu jet tare și apoi o șterg cu cârpa, cel mai bun tratament. Și eu i-am zis unuia și s-a ofuscat, las-o murdară dar să rămână vopseaua. Tot timpul trebuie să le spui cum să o spele, de parca aș fi eu spălător de mașini.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 02 Sep 2015, 23:32 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
sau poate ca cazanele is praf, cade tabla.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 10:17 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Ce legatura are?

Metoda asta de spalat cu jet puternic e super nasoala pentru vopsea, in special pentru lac. Ca sa nu mai zic de uscatul cu "pielea de caprioara" care ajuta la exfolierea lacului :(

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 10:22 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Cat de ticalos, rapace, poate fi acest Dan Adamescu!??Astra e in procedura de dizolvare, insa pana cand daunele vor fi platite de la Fondul de Garantare mai trec luni bune, pt ca dl Adamescu vrea sa conteste in justitie decizia ASF. Hotararea definitiva a justitiei e departe, aici e Romania!
Iar pana asa ajunga aici, acelasi Adamescu a refuzat ofertele de preluare a 5 investitori de pe lista scurta (printre ei Ergo Germania) , 30 in total. Oferta presupunea pentru Adamescu pastrarea a 40% din actiunile firmei dupa majorarea vitala de capital.
Rugati-va sa nu fiti loviti de masini asigurate Astra..Eu voi face tot posibilul sa nu afectez pe nimeni din postura de asigurat RCA Astra. :(

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 10:23 
Offline
User avatar

Joined: 23 Jun 2008, 21:11
Posts: 547
Location: Bucuresti
@valerica: vopseaua a ramas, lacul a "fugit" :lol:
@coman: ale dracu cazane, nici lacul nu sunt in stare sa il tina lipit de vopsea :lol:

_________________
Code:
                         \./
                        (o o)
--------------------oOOo-(_)-oOOo--------------------
Now: Alfa Romeo Stelvio, 2.0T, 280CP

Hers: Mitsubishi ASX 1.6, 117CP
EX: Mitsubishi Outlander 2.2, 150CP
EX: Mitsubishi Lancer 1.6, 117CP
EX: Alfa Romeo 147, 1.6 TS, 105CP
EX: Alfa Romeo 147, 1.6 TS, 120CP


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 10:24 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
spalatoria este pentru cei care nu au timp/chef sa isi spele masina, nu o sa stea sa ti mangaie nimeni cazanelul, se folosesc pompe cu presiune, presiunea este setata in jur de 100 bari si nu e eficient pentru nimeni sa spele masini la 500 bari sau o mie asta daca ar avea pompe capabile, deci majoritatea merg cu ele si la 60 de bari pentru ca se uzeaza relativ repede.

daca masina e revopsita, sau veche atunci sare vopseaua, lacul, la o masina relativ noua cu vopseaua originala de calitate nu se intampla nimic, altfel ai vedea numai masini exfoliate, deci regula numarul 1, daca ai o baba e mai bine sa o speli pe spate cu buretele, la spalatorie o sa i se ia vopseaua, am vazut ca la logan se lua vopseaua originala pe carpa, vopsea albastra, deci exista si calitate faina oem.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 10:33 
Offline
User avatar

Joined: 23 Jun 2008, 21:11
Posts: 547
Location: Bucuresti
Din pacate nu o pot spala personal decat de cateva ori pe an (3, poate 4) cand ii mai dau si o ceara. Deh.. stau la bloc.

_________________
Code:
                         \./
                        (o o)
--------------------oOOo-(_)-oOOo--------------------
Now: Alfa Romeo Stelvio, 2.0T, 280CP

Hers: Mitsubishi ASX 1.6, 117CP
EX: Mitsubishi Outlander 2.2, 150CP
EX: Mitsubishi Lancer 1.6, 117CP
EX: Alfa Romeo 147, 1.6 TS, 105CP
EX: Alfa Romeo 147, 1.6 TS, 120CP


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 10:46 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
hai sa va zic o treaba, pentru cei care protesteaza vehement asupra spalatoriilor, eu procedez asa:

ma duc platesc spalarea, ma duc la una din fete, o intreb care e cea mai slaba pompa, ma duc acolo, scot 5 ron din buzunar ai dau fetei sa ma lase sa imi spal singur masina, o spal, o rog sa ma ajute doar la interior si sters, cu pompa doar eu, spal radiatoare, diverse locuri unde stiu ca trebuie insistat, deci exista variante, dar trebuie reuntat la comoditate, multi tigani cu bmw care vin tot acolo stau cu burdihanul in sus in barul de langa spalatorie cu 3 cafele sub bot, lasa 1 leu fetei de la spalatorie sau zero lei, asta in conditiile in care mai vine cu tigara infipta in gura si urla ca "acolo nu i bine" iar la sfarsit sare ca maimutoiul ca i a sarit nu stiu ce lac la cazan, cazan revopsit la a treia mana de cioara.

ps: bucurati va ca exista spalatorii manuale, inafara o scoti fara oglinzi din cele automate, nu mai sta nimeni cu picioarele in apa rece, statul european intretine bine toate putorile.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 11:16 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
In Cehia exista si spalatorii manuale, dar sunt cam de lux, adica dai >100 de lei pentru exterior. Majoritatea merg la spalatoriile automate (10-30 de lei in functie de program). Pe langa acestea mai exista si locuri in care iti poti spala tu singur masina interior & exterior... daca ai timp si chef :D

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 11:17 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1660
Car: GTV
Ce vad ca multi nu inteleg e ca nu toata lumea are timp sa isi spele masina. Pentru unii masina e doar ceva ce te ajuta de sa ajungi de colo-colo, e o utilitate si atat, precum o masina de spalat, nimic mai mult.

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 12:35 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
tudyniuz Quote:
Ce vad ca multi nu inteleg e ca nu toata lumea are timp sa isi spele masina. Pentru unii masina e doar ceva ce te ajuta de sa ajungi de colo-colo, e o utilitate si atat, precum o masina de spalat, nimic mai mult.

bine aici vorbeam deja in contextul in care iti pasa ce se intampla adica depasisem ideea de atelaj de serviciu sau taxiu, era cumva o referire la cei care se fac ca le pasa de masina lor, care se pretind a avea grija de masina. :mrgreen:

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Last edited by comanr on 03 Sep 2015, 12:40, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 12:40 
Offline

Joined: 10 Jun 2014, 15:49
Posts: 476
Car: BMW 320D
Ma enerveaza toti retardatii din trafic (in special pe drumurile de munte cu serpentine/curbe) care absolut de fiecare data cand drumul nu mai este perfect drept (vireaza usor standa/dreapta) APASA FRANA!

Si asta am vazut ca fac ~90% din soferi! In toate curbele ajung la 10-20 KM/h pentru ca un dobitoc (sau dobitoaca) imi franeaza in fata!
Sau la drumurile in panta merg cu masina cu piciorul apasat pe FRANA! Nimeni nu a auzit de frana de motor!!!

O tara de retardati!

_________________
Current: Mercedes C220 (2018)
EX:
BMW 320 d (2016)
Audi A3 sedan (2014)
Giulietta (2012)
Alfa MiTo (2011)
Alfa 159 (2008)


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 12:42 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
AlexMito Quote:
Ma enerveaza toti retardatii din trafic (in special pe drumurile de munte cu serpentine/curbe) care absolut de fiecare data cand drumul nu mai este perfect drept (vireaza usor standa/dreapta) APASA FRANA!

Si asta am vazut ca fac ~90% din soferi! In toate curbele ajung la 10-20 KM/h pentru ca un dobitoc (sau dobitoaca) imi franeaza in fata!
Sau la drumurile in panta merg cu masina cu piciorul apasat pe FRANA! Nimeni nu a auzit de frana de motor!!!

O tara de retardati!
am observat si eu asta, multi soferi de afara nu sant buni nici de trimis cu gastele la garla, le pierd.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 13:50 
Offline
User avatar

Joined: 16 Aug 2011, 15:07
Posts: 524
Car: Stelvio
Location: constanta
comanr Quote:
hai sa va zic o treaba, pentru cei care protesteaza vehement asupra spalatoriilor, eu procedez asa:

ma duc platesc spalarea, ma duc la una din fete, o intreb care e cea mai slaba pompa, ma duc acolo, scot 5 ron din buzunar ai dau fetei sa ma lase sa imi spal singur masina, o spal, o rog sa ma ajute doar la interior si sters, cu pompa doar eu, spal radiatoare, diverse locuri unde stiu ca trebuie insistat, deci exista variante, dar trebuie reuntat la comoditate, multi tigani cu bmw care vin tot acolo stau cu burdihanul in sus in barul de langa spalatorie cu 3 cafele sub bot, lasa 1 leu fetei de la spalatorie sau zero lei, asta in conditiile in care mai vine cu tigara infipta in gura si urla ca "acolo nu i bine" iar la sfarsit sare ca maimutoiul ca i a sarit nu stiu ce lac la cazan, cazan revopsit la a treia mana de cioara.

ps: bucurati va ca exista spalatorii manuale, inafara o scoti fara oglinzi din cele automate, nu mai sta nimeni cu picioarele in apa rece, statul european intretine bine toate putorile.
pentru ce trebuie sa le dau 1-2-5-10 lei spaga cand la 4 din 5 spalatorii nu imi curata scrumiera, portbagajul (care e inclus in pret) ? ultima oara mi-au lasat bancheta la fel cum era. nu s-au obosit sa rabateze scaunele. sa puna pret de 25-30 ron nu de 18-20 (in constanta) si sa le dea patronul spaga aia de la el. nu e vina mea ca au salarii mici. oricum nu iti trebuiesc prea multe clase sa dai cu apa, carpa, aspirator.

_________________
Alfa Romeo Stelvio 2.0 T Q4 280 HP
Ex: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20v 210 HP


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 14:02 
Offline
User avatar

Joined: 13 Jun 2011, 23:21
Posts: 507
Car: BMW Z4 2.8i
Location: Timisoara
AlexMito Quote:
Ma enerveaza toti retardatii din trafic (in special pe drumurile de munte cu serpentine/curbe) care absolut de fiecare data cand drumul nu mai este perfect drept (vireaza usor standa/dreapta) APASA FRANA!

Si asta am vazut ca fac ~90% din soferi! In toate curbele ajung la 10-20 KM/h pentru ca un dobitoc (sau dobitoaca) imi franeaza in fata!
Sau la drumurile in panta merg cu masina cu piciorul apasat pe FRANA! Nimeni nu a auzit de frana de motor!!!

O tara de retardati!
Au auzit, dar poate sunt domni si au mașini automate.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
2014 BMW Z4 2.8i Sdrive automatic
ex: 2010 Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155
ex: 2007 Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v Q-tronic
ex: 2004 Audi A6 2.5 TDI Multitronic


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 15:03 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
bele_mihai Quote:
comanr Quote:
hai sa va zic o treaba, pentru cei care protesteaza vehement asupra spalatoriilor, eu procedez asa:

ma duc platesc spalarea, ma duc la una din fete, o intreb care e cea mai slaba pompa, ma duc acolo, scot 5 ron din buzunar ai dau fetei sa ma lase sa imi spal singur masina, o spal, o rog sa ma ajute doar la interior si sters, cu pompa doar eu, spal radiatoare, diverse locuri unde stiu ca trebuie insistat, deci exista variante, dar trebuie reuntat la comoditate, multi tigani cu bmw care vin tot acolo stau cu burdihanul in sus in barul de langa spalatorie cu 3 cafele sub bot, lasa 1 leu fetei de la spalatorie sau zero lei, asta in conditiile in care mai vine cu tigara infipta in gura si urla ca "acolo nu i bine" iar la sfarsit sare ca maimutoiul ca i a sarit nu stiu ce lac la cazan, cazan revopsit la a treia mana de cioara.

ps: bucurati va ca exista spalatorii manuale, inafara o scoti fara oglinzi din cele automate, nu mai sta nimeni cu picioarele in apa rece, statul european intretine bine toate putorile.
pentru ce trebuie sa le dau 1-2-5-10 lei spaga cand la 4 din 5 spalatorii nu imi curata scrumiera, portbagajul (care e inclus in pret) ? ultima oara mi-au lasat bancheta la fel cum era. nu s-au obosit sa rabateze scaunele. sa puna pret de 25-30 ron nu de 18-20 (in constanta) si sa le dea patronul spaga aia de la el. nu e vina mea ca au salarii mici. oricum nu iti trebuiesc prea multe clase sa dai cu apa, carpa, aspirator.

curios este ca cei cu clase mai multe raportat la volumul de munca sant platiti mai prost decat cei din spalatorie, adica nu clasele ar fi etalonu' da ma rog unii desi au clase, nu au clasa, am observat asta.


daca nu esti "un turist" faci altfel, eu de exemplu ma duc la aceeasi spalatorie, nu rar, nu des, ma duc de obicei la aceeasi persoana/e care stie cum vreau sa iasa masina, faptul ca las ceva sau mai mult decat ceva o fac pentru ca asa ma simt eu bine, nu ma intereseaza campania antispaga sau mai stiu eu ce kkt sinistru de la tv sau stereotip, asa ma simt eu bine, asa cum un altul se poate simti bine daca a pus benzina de 100, asa ma simt eu bine cand am lasat ceva fetei de la spalatorie, in ambele cazuri pot fi bani aruncati pe apa sufletului, dar nu toata lumea e la fel.

odata am vazut si eu ca au lasat bancheta nestearsa corect, au sarit imediat sa o faca, vai da se poate, o facem acuma, zic nu, nu acuma, data viitoare, asa au invatat cum stau lucrurile si poate asa vom putea trai candva in romania lucrului bine facut, spaga nu este o motivatie, niciodata nu trebuie vazuta asa, e greu de explicat unora cu gandirea ieftina.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 16:04 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Eu nu folosesc niciodată frâna de motor, sunt un prost, aia e, dar imi place să calc frâna la maxim:))
@comanr, așa e, e tabla proastă, mașina gunoi, mi-e lene să scot furtunul în spatele blocului să spăl mașină, ce mai, un gunoi :lol:

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 1114 115 116 117 118167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited