It is currently 24 Sep 2024, 12:12

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 194 95 96 97 98167 Next
Author Message
PostPosted: 23 Apr 2014, 15:49 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Singurii bolnavi sunt doar iubitorii patologici de animale. De sub ce piatra trebuie sa fi iesit sa spui ca maidanezii ataca doar daca sunt provocati? Imi plac cainii, am unul al meu, dar oricat de mult ar insemna pentru mine, daca ar musca pe cineva l-as eutanasia in aceeasi zi. Singurii vinovati de ce se intampla sunt exact cei cu probleme psihice care umanizeaza animalele, si vad in ele mici copii nevinovati, sau chiar mai mult. Am observat ca sunt multi care ar prefera sa moara copiii altor oameni dar sa traiasca maidanezii, pentru ca sunt nevinovati. Si lupii sunt nevinovati, dar nu i-as vrea printre blocuri.


Top
   
PostPosted: 23 Apr 2014, 16:46 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
De la tine si de la aurolaci nu am pretentii deci nu ma obosesc sa iau in seama punctul tau de vedere .


Top
   
PostPosted: 23 Apr 2014, 17:25 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Sa inteleg ca nu te intereseaza nici parerea familiei tale, foarte trist. Acum inteleg de ce esti asa atasat de maidanezi...


Top
   
PostPosted: 23 Apr 2014, 17:36 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Fa ce stii mai bine , man . Doar sa inghiti tot ;)


Top
   
PostPosted: 23 Apr 2014, 18:42 
Offline
User avatar

Joined: 26 Apr 2010, 11:58
Posts: 280
Car: ALFA ROMEO 155
Location: Bucuresti
Eu am fost muscat de cainii maidanezi cand aveam 6 ani, nu are rost sa povestesc cum e sa simti propria carne rupandu-se si cum 1 secunda ti se pare a fi o ora, cum e sa vezi ca sangele nu incepe sa curga imediat, sperietura si urletele pe care le scoti, spitalul si doctorii, visele si groaza de dupa a unui copil de 6 ani si cum pe urma daca mergem pe strada si imi vedeam propria umbra incepeam sa tremur!
Dar ma consider norocos, am scapat!, altii Dumnezeu sa-i ierte!

Din punctul meu de vedere :ban: Maidanezi


Top
   
PostPosted: 23 Apr 2014, 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Marius, daca patrupedul tau ar musca pe cineva singurul vinovat ai fi tu. De ce ai eutanasia cainele, atunci?


Top
   
PostPosted: 23 Apr 2014, 21:57 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
sa i crestem pe toti intr un tarc sau mai multe, asta va genera ceva locuri de munca destul de misto, eventual sa cheltuim pe ei cat cu o suta de mii de copii prescolari(mancare, bautura,entertainment), ne mai gandim daca ai lasam sa se inmulteasca, la urma urmei si asta e un drept fundamental si il merita ca e lasat de la dumnezeu.

daca tote astea nu se realizeaza sa ne tavalim prin centru!

hai romania!

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 10:18 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
@Jaggguar, asa este, eu as fi singurul vinovat si as suporta pedeapsa legii. Pe caine l-as eutanasia pentru ca ar fi un pericol pentru cei din jur.


Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 10:48 
Offline
User avatar

Joined: 26 Apr 2010, 11:58
Posts: 280
Car: ALFA ROMEO 155
Location: Bucuresti
Poate nu l-ai eutanasia pentru o simpla muscatura dar sunt convins ca ai lua masuri sa nu se mai repete!
oricum e diferenta mare intre un caine cu stapan si unul salbaticit, cainii fara stapan actioneaza conform instinctului primar de supravietuire
Atata timp cat maidanezii vor produce bani pentru fundatii nonguvernamentale vor fi prezenti pe strazi!
Singura solutie pe care o gasesc in momentul de fata e sa am in buzunar un spray paralizant pentru a ma putea plimba cu bicicleta fara sa fiu muscat, de cele mai multe ori e suficient sa vada ca ai ceva in mana si indrepti catre ei pentru e te lasa in pace


Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 10:52 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Marius, nu. Cainele poate sa muste din diverse motive, daca a muscat nu inseamna neaparat ca este un pericol pentru cei din jur. Nu fiti ignoranti, nu ardeti vrajitoarele, ca-n evul mediu. Mai ales ca astia nu stiu sa vorbeasca.

Madkat, daca le dai de mancare NU ii ajungi sa se inmulteasca. Daca futi banii (europeni si nu numai) pentru programele de sterilizare de 15 ani incoace, atunci ii ajuti sa se inmulteasca. Daca nu aplici legi care EXISTA deja, asa ii ajuti sa se inmulteasca. Eutanasierea si sterilizarea vor fi ZERO atata timp cat se abandoneaza frecvent saci cu pui sau adulti la marginea localitatilor si acei oameni raman nepedepsiti. Eu am prins de 3 ori cretini d-astia, i-am oprit, am sunat la 112 si aia mi-au zis sa-mi vad de treaba, ca au chestii mai importante de facut...


Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 10:59 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
mi e mi au mancat prelata acu doo zile, era noua, eu bucuros nevoie mare, cand ies din curte , prelata varza, un catel maidanez mic isi facea de lucru cu elasticul de jos.

nu i am facut nimic, el se juca practic, acum am 20 de caini maidanezi care dorm langa alfa, 19 dulai pasnici si un catel de 7kg nervos care mi a rupt prelata :))

mi s dragi da au o soarta rea, uneori schelalaie de foame si daca am ceva in mana nu pot sa nu le dau, nu pot.

de asta DACA era cineva atent la postul meu in care scriam ca problema e mai profunda decat sa i omoram a doua zi era bine, multi au sarit sa arunce cu pietre.

ma refeream la alt aspect, cum au ajuns 20 caini la mine? pai bine intr o zi dintr o duba au fost eliberati 20 de caini fix la mine pe strada(iesirea din GL) si au ramas in zona.


@jaguar :goodpost:
banuiesc ca asa iau nastere acele grupuri de caini de pe la padurea garboavele sau braila care omoara oemani, cum ?

baaa vasile, du si tu undeva javrele astea, las ca le duc diseara la iesire din galati , da le draq.

cainii eliberati astfel nu se mai pot hrani si se mananca intre ei, cand apare un om e un deliciu, un ficatel,o inimioara, fix asa fac oamenii daca i lasi izolati undeva, ajung sa se manance intre ei in final.

eutnasia e o solutie, dar ea devine o solutie de moment pentru romani , nu una care sa rezolve o problema!

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 11:30 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Jaggguar, vorbesc din perspectiva din care stiu sigur ca al meu caine nu va musca pe nimeni niciodata. L-am ales de rasa potrivita (Labrador) si ii urmaresc personalitatea si comportamentul pentru a ma asigura ca asa va ramane. Inteleg ca lucrurile nu sunt albe sau negre, nu este vorba de ignoranta, dar nu as putea dormi noaptea sa stiu ca l-a lovit un copil in joaca si el s-a razbunat muscandu-l de fata, si ca s-ar putea repeta.


Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 11:44 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
mariusdmx Quote:
Jaggguar, vorbesc din perspectiva din care stiu sigur ca al meu caine nu va musca pe nimeni niciodata. L-am ales de rasa potrivita (Labrador) si ii urmaresc personalitatea si comportamentul pentru a ma asigura ca asa va ramane. Inteleg ca lucrurile nu sunt albe sau negre, nu este vorba de ignoranta, dar nu as putea dormi noaptea sa stiu ca l-a lovit un copil in joaca si el s-a razbunat muscandu-l de fata, si ca s-ar putea repeta.
Cainii nu se razbuna. Cainii reactioneaza. Cainii nu sunt oameni. Si nu exista "rasa potrivita". Pitbull-ul, spre exemplu, este unul dintre cei mai echilibrati caini, insa in cultura populara sunt niste fiare. Din pacate, dpdv al educatiei chinologice, Romania a ramas la nivel de iobagie. Uite, doua exemple mai jos:
- se gasesc pe net banuti pentru catei din 1800 +, gasiti cu detectoare de metale, cu numar de inregistrare care dovedea ca s-a platit taxa pe caine. In 1907 in Romania se facea rascoala cu furci si topoare.
- am mers la sute de concursuri cu cainele meu, un Dog German. Se presupune ca p-acolo intalnesti oameni educati din punct de vedere chinologic si, implicit, si copiii lor. Ei bine, in Romania 8/10 copii vin sa-mi mangaie cainele cu manuta ridicata deasupra capului sau. Cainele este extrem de bland, insa acesta este un gest pe care 90% dintre caini il pot percepe drept amenintare. Iar un marait de Dog German suna intr-un fel anume, daca ma intelegi. Pe de alta parte, in Ungaria, Germania, Austria, Italia.. procentul este invers: majoritatea se lasa jos, intind manuta "la mirosit" si abia apoi il mangaie. Rezultatul? Niciun marait, in 3 secunde se tavalesc impreuna. Gasesti tu concluziile mai departe..

Comanr, nu credeam vreodata ca voi fi de acord cu tine in vreo privinta.

Eutanasierea nu este o solutie de moment. Poate fi o solutie NUMAI daca se aplica legile, daca se va pedepsi abandonul si va exista o lege adevarata de protectie a animalelor.


Last edited by Jaggguar on 24 Apr 2014, 12:02, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 11:57 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
Jaggguar Quote:
... In 1907 in Romania se facea rascoala cu furci si topoare...
daca te uiti la stiri, vei observa ca am evoluat putin, acum se folosesc si sabii :fight:
Jaggguar Quote:
... in Romania 8/10 copii vin sa-mi mangaie cainele cu manuta ridicata deasupra capului sau. Cainele este extrem de bland, insa acesta este un gest pe care 90% dintre caini il pot percepe drept amenintare.... Pe de alta parte, in Ungaria, Germania, Austria, Italia.. procentul este invers: majoritatea se lasa jos, intind manuta "la mirosit" si abia apoi il mangaie. Rezultatul? Niciun marait, in 3 secunde se tavalesc impreuna. Gasesti tu concluziile mai departe.
am invatat ceva azi :thanks:

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 16:43 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
madkat Quote:
Cine ma enerveaza in general? Iubitorii de caini "orbi" la ce se intampla cu maidanezii, si care tipa de fiecare data cand se pune problema strangerii si eutanasierii lor. Si idiotii care hranesc maidanezii, ajutand astfel la inmultirea lor!

Da, inclusiv voi, cei ce ati postat mai sus in favoarea maidanezilor. Mi se pare incredibila cantitatea de prostie care te face sa ii aperi dupa ce omoara oameni.

Stiu ca va trezi scandal postul meu, insa sunt satul de "iubitorii" de javre!
Si cu toate astea ai pretentia ca esti OM .


Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 17:01 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Pai explica-mi te rog de ce vrei sa moara toti cainii ( eventual prin infometare ) atata timp cat doar unul sau doi au omorat ( oare ) un om ?
Daca tu omori un alt om , ar trebui sa iti omoram toata familia , pe toti din oras , din tara ?
Deci care sunt javrele ???


Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 17:13 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
stati fratilor ca daca vreti caini am eu, pana la urma eu chiar am o problema , is minim 9 sau 10 care dorm acum la mine la garaj.

am pe generatii, anchilozati, mititei, de toate, unii erau sterilizati de vechini ca erau caini vechi maidanezi de ai nostri dar sant coplesit acuma , ce dracu fac ma duc cu fiecare cum apare.

am aflat ca taica meu le mai da de mancare, asa e, sant si ei suflete insa nu prea au o viata buna, unii sufera de diverse boli , un adapost iarasi nu cred ca i va ajuta, astia mai bolnavi/batrani care nu mai vad stau jos mai toata ziua , nu ma deranjeaza , poti sa calci pe ei, nu te ataca.

oricare ar fi solutia din partea autoritatilor ea implica costuri, nimeni nu face nimic prin galati.

solutia mea este sa vina chinezii, va spun clar , ce pulpite ies la cuptor, ce sosuri fragede, cata savoare :lol:

eu propun sa aducem chinezi sa scapam de caini dar cine ne scapa apoi de chinezi???

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 17:37 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Si dupa ce o sa omorati toti cainii ce faceti ? Ucideti prizele , soferii neatenti , copacii ? In kilu' meu , ai turnat un plod , ai grija de el ... In cazul copilului ala mediatizat , bunica nu a stiut unde e aproape doua ore !!!! Aia trebuia omorata . Poate acum intelegi .
Nu intelege ca sunt de acord sa ramana pe strazi . NU ... Doar ca exista varianta adaposturilor unde banii vin de afara dar care ajung in buzunarele smecherilor . Voi va crizati chiar si la varianta asta de parca va ia cineva de la gura .
Si ar mai trebui rezolvata problema cretinilor care lasa puii pe strazi si nu ii trage nimeni la raspundere , asa cum a zis si Jagg .


Top
   
PostPosted: 24 Apr 2014, 17:45 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
mugurel Quote:
Si dupa ce o sa omorati toti cainii ce faceti ? Ucideti prizele , soferii neatenti , copacii ? In kilu' meu , ai turnat un plod , ai grija de el ... In cazul copilului ala mediatizat , bunica nu a stiut unde e aproape doua ore !!!! Aia trebuia omorata . Poate acum intelegi .
Nu intelege ca sunt de acord sa ramana pe strazi . NU ... Doar ca exista varianta adaposturilor unde banii vin de afara dar care ajung in buzunarele smecherilor . Voi va crizati chiar si la varianta asta de parca va ia cineva de la gura .
Si ar mai trebui rezolvata problema cretinilor care lasa puii pe strazi si nu ii trage nimeni la raspundere , asa cum a zis si Jagg .
:goodpost:

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 25 Apr 2014, 09:53 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Exact genul de gandire prosta care trage tara in jos de zeci de ani. Daca nu putem eradica toate pericolele, nu ar trebui sa facem nimic in sensul asta. "Daca nu i-au inchisi pe toti politicienii de ce il inchid tocmai pe Becali" Daca in continuare sunt violatori pe strada, de ce sa luam cainii care musca zilnic zeci de copii si batrani doar in Bucuresti. Probabil nici dus nu faci, ca tot te murdaresti apoi. Haideti sa lasam si animalele salbatice printre noi, ca doar si ele sunt suflete si pana la urma este indatorirea parintilor sa aiba grija de copii. Chiar si in parc, trebuie sa vii cu pusca dupa tine, in caz de sare o haita de 10 caini sa iti omoare copilul, si nici atunci nu ar trebui sa te aperi, ca saracele suflete nevinovate nu gresesc cu nimic, tot tu esti de vina ca existi. Sper sa se curete in timp tara de astia care gandesc asa, odata cu mizeria de pe strazi, maidanezi, manele si cocalari.


Top
   
PostPosted: 25 Apr 2014, 10:22 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Eu personal cred ca niciodata nu va fi pace legat de subiectul asta. Si mai ales pentru ca unii cred cu tarie ca ceilalti sunt talibani si, din aceasta cauza, nu pot asculta un punct de vedere argumentat.
Eu nu i-as ucide fiindca stiu ca nu as rezolva problema. Dar as implementa un sistem bine pus la punct (care in alte tari a fost implementat acum vreo suta de ani). Se fac pasi si la noi, fiecare caine trebuie microcipat, inregistrat. Cainii care nu sunt de rasa, sterilizati obligatoriu. Cainii de rasa dar fara valoare chinologica (caini fara pedigree, care din punct de vedere chinologic sunt metisi) trebuie sterilizati si ei samd. Amenzi groase pentru neindeplinirea celor de mai sus, amenzi babane pentru abandon. Asa se fac treburile si asa ar fi fost bine sa fie facute de acum 15 ani. De cand, ghici ce, au existat bani alocati si programe pentru asta, insa cineva i-a papat.

Intrebare scurta, Marius: cainele tau este sterilizat? :)


Top
   
PostPosted: 25 Apr 2014, 10:26 
Offline
User avatar

Joined: 06 Dec 2007, 15:36
Posts: 3312
Car: Giulia Q
georgecristian Quote:
Eu nu imi doresc sa omoare nimeni niciun caine, niciun act de violenta, insa nu vreau caini liberi de stapani pe strazi, pe nu stiu ce maidane sau terenuri abandonate, in oras. Nimic original, doar acelasi bun simt asumat de catre toate marile civilizatii urbane. Acele civilizatii unde se poate convietui minunat cu animalele, respectand comunitatea. Vreau sa traiesc in curatenie morala si nu numai, intr-o comunitate moderna, nu o favela braziliana. Sigur, ne-am obisnuit sa ne complacem, dar..
Toate celelalte argumente , desi interesante fiecare in felul lor, sunt doar diversiuni, discutii de cafea, divagatii fara legatura cu tema cainilor liberi din orase, gen ale cui erau gardul si fiarele vechi, despre violenta , cat de rai sunt ei si buni suntem noi, etc. Cu respect, dragilor!

_________________
159 1.9 jtdM 2007 - 2014
GQV 1750 TCT 2014 -
Stelvio 2.0 Q4 2019 -
Giulia Quadrifoglio 2.9 AT 2024 -


Top
   
PostPosted: 25 Apr 2014, 10:37 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Jaggguar Quote:
Eu personal cred ca niciodata nu va fi pace legat de subiectul asta. Si mai ales pentru ca unii cred cu tarie ca ceilalti sunt talibani si, din aceasta cauza, nu pot asculta un punct de vedere argumentat.
Eu nu i-as ucide fiindca stiu ca nu as rezolva problema. Dar as implementa un sistem bine pus la punct (care in alte tari a fost implementat acum vreo suta de ani). Se fac pasi si la noi, fiecare caine trebuie microcipat, inregistrat. Cainii care nu sunt de rasa, sterilizati obligatoriu. Cainii de rasa dar fara valoare chinologica (caini fara pedigree, care din punct de vedere chinologic sunt metisi) trebuie sterilizati si ei samd. Amenzi groase pentru neindeplinirea celor de mai sus, amenzi babane pentru abandon. Asa se fac treburile si asa ar fi fost bine sa fie facute de acum 15 ani. De cand, ghici ce, au existat bani alocati si programe pentru asta, insa cineva i-a papat.

Intrebare scurta, Marius: cainele tau este sterilizat? :)

argumentul tau cu rasele arunca problema in neonazism, exista metisi mult mai reusiti decat rasa pura pentru ca esenta evolutiei se bazeaza pe incrucisare, nu dau doi bani pe asa zisa valoare chinologica , daca vrei sa iei un catel il ei pentru ca iti place cum se uita la tine si cum te simte asta chiar de mititel.

cei care au caini de rasa tin mereu sa sublinieze acest lucru , sant ca audiofilii care au o jena daca aud ca sistemul nu costa peste 80k si totusi suna bine, exista catei destepti metisi care merita lasati nesterilizati, totu i relativ nu putem sa i sortam ca pe fasole, eu zic ca tot ce e maidanez trebuie sterilizat, cu parere de rau.

la urma urmei un caine sau doi maidanezi nu deranjeaza pe nimeni, mai ales daca nu se pot inmulti, beleaua e ca au explodat, eu asa vad, sant foarte multi , cu miile si au devenit o problema , da , mananca si oameni, culmea.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 25 Apr 2014, 10:57 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
Coman, cred ca jaguarul se referea la cainii metisi fara stapan, care trebuie sterilizati. Oricine poate detine un caine care nu e de rasa, fara sa fie sterilizat, mi se pare de bun simt.

Oricum, genetic vorbind, datorita diversitatii mari de informatie genetica, cainii vagabonzi ar trebui sa fie superiori, chiar daca nu au o anumita inaltime la umar si o lungime a urechilor.

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 25 Apr 2014, 11:03 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
trebuie sterilizati toti, asta este, daca i lasi infloresc, ba chiar trebuie o campanie din poarta in poarta in care sa te roage sa ti sterilizeze cainele daca esti de acord, la tara mai ales e utila, multi caini rup lantul sa se duca la f_ _ _ t. :D

aici multi vor deveni invidiosi pe acei cani si isi vor dori o viata de caine - ziua legat si noaptea slobod !

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 194 95 96 97 98167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited