It is currently 21 Sep 2024, 00:38

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 227 posts ]  Go to page Previous 14 5 6 7 810 Next
Author Message
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 18 Nov 2009, 23:18 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Cum s-au distrat baietii de la Top Gear in Romania

Secventa asta a fost si in emisiune? O fi fost pe bune busitura? Eu ma indoiesc, dar ce-ar fi vrut sa arate :thinking:. Daca nu era partea cu lovitura, as fi crezut ca e reclama :D

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 18 Nov 2009, 23:34 
Offline
User avatar

Joined: 07 Nov 2005, 14:54
Posts: 2959
Location: Oradea
Da, a fost secventa in emisiune

_________________
Alfa Romeo 156 1.6 TS 120hp +Chiptuning +Cold Air Intake


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 19 Nov 2009, 13:42 
Offline
User avatar

Joined: 21 Apr 2009, 16:37
Posts: 50
Car: Giulia Veloce
Location: Bucuresti
Eh cum sa fie pe bune?!
Majoritatea emisiunii a fost regizat. De cand au ajuns in Mamaia, sa arate masiniile acelea, pana la satul acela.
Aha si inca ceva, deci nu aveau cum sa doarma in masina, mai ales in locul respectiv.

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce
ex - Alfa Romeo Giulietta QV
ex - Alfa Romeo 159 1.9JTDm
ex - Alfa Romeo 156 2.4JTDm


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 21 Nov 2009, 13:36 
Offline
User avatar

Joined: 11 Oct 2008, 08:43
Posts: 311
Location: Iashington
A aparut Richard Hammond Top Gear Uncovered 2009. Enjoy!

_________________
159 2.4 TI 210CP TNT (ex)
147 2.0 TS 190CP TNT (ex)
Alfa Romeo Wallpapers


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 21 Nov 2009, 13:37 
Offline
User avatar

Joined: 31 May 2007, 10:42
Posts: 1175
Car: Skoda Superb
Location: bucuresti
am vazut si eu ieri :D
mi s-a parut foarte tare :)

_________________
VW Passat B6 2.0 TDI DSG
Honda CBR 600 F4i
Ex: Alfa Romeo 147 Silver Angel


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 23 Nov 2009, 16:37 
Offline
User avatar

Joined: 07 Nov 2005, 14:54
Posts: 2959
Location: Oradea
http://www.automarket.ro/stiri/ambasado ... 26597.html" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Alfa Romeo 156 1.6 TS 120hp +Chiptuning +Cold Air Intake


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 23 Nov 2009, 20:13 
Offline
User avatar

Joined: 23 Mar 2008, 22:24
Posts: 1697
Location: Iasi
Cred ca domnul ambasador se plictiseste. Oare nu are altceva mai bun de facut? Sa promoveze Romania de exemplu. Scoase din context anumite fraze pot parea ofensatoare dar nu cred ca e cazul.

_________________
Alfa 156 SW 1,9 JTD 16V


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 24 Nov 2009, 11:31 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2008, 09:13
Posts: 161
Location: Oradea
Aaaa, cred ca imi pusca ochii din cap daca ma mai uit odata la porcaria care s-a filmat si regizat in Romania. :oops:
Da-mi voie Marian sa nu-mi convina felul in care acesti 3 indivizi, cu gasca lor de filmare cu tot, au tratat subiectul auto test in Romania precum nu-mi convine nici imaginea de tara din lumea a III-a pe care au reinviat-o in mintea privitorului.
Cred ca asta este episodul in care se vede cel mai bine cat de prost se poate scrie, juca, filma si monta o chestie de genu'. Fara a intra in detalii, pentru ca sincer nu are rost si iar imi creste tensiunea, nu aia e Romania, sau cel putin nu in totalitate.
Imi aduc aminte de o faza din Snatch pe care va invit sa o revedeti http://www.youtube.com/watch?v=NfNb9Qrbfz4" onclick="window.open(this.href);return false;
Nici aia nu e Anglia cum nici satul lui peste nu e Romania.

Domului ambasador ii urez numai bine. Face ce trebuia sa faca cei de pe la noi, de la aparitia episodului incoace. Dar astia-s mai mult cu alegerile acuma si ii doare undeva de cum se vede RO din afara... :censored:


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 24 Nov 2009, 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Oamenii au intrat intr-un sat de tigani. Ce voiai sa zica ? priviti romanii din acest sat european? Omul a relatat exact ce a vazut si asa mi se pare normal sa si faca. Vrei sa-ti zica ce tara frumoasa ai cand noi suntem vai de noi? Pacat ca nu au filmat si muntii de gunoaie de la Vidraru ca te simteai si acolo ofensat . Si da fie ca unora nu le place suntem intr-o tara din lumea a3a.
Domnu' ambasador sa se ocupe de chestii importante nu sa abereze prin ziare.

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 24 Nov 2009, 15:53 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2008, 09:13
Posts: 161
Location: Oradea
Fara sa alunecam degeaba intr-o eventuala disputa pe tema respectiva, eu zic ca se vede de la o posta ca s-a vrut realizarea unui episod in stilul bascalie. Orice filmare are puncte slabe, care se taie ulterior la montaj. Satul era unul dintre ele.
Allex eu cred ca Top Gear are in vedere in principal masina sau relatia om - masina, ca doar de aia ne luam un anumit tip sau o anumita marca, pentru ca ne place si ne caracterizeaza...
Aici nu prea se pune accentul pe masini, drum si bucuria de a conduce. Pana si stupidul accident cu Sandero este de 2 lei, ca sa nu mai mentionez Dacia combi vs Lambo.
Unora le place ceea ce a iesit, altora nu. Eu fac parte din tabara celor cu nu .


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 24 Nov 2009, 19:58 
Offline
User avatar

Joined: 23 Mar 2008, 22:24
Posts: 1697
Location: Iasi
scuza-ma Rares dar poate m-ai inteles gresit. Evolutia cronologica e asta:
1. Am citit un articol despre ce atitudine a luat un ambasador roman
2. am postat ca nu consider oportuna reactia respectivului ambasador
3. am fost contrat
Da-mi voie sa explic.
As fi preferat sa aud de domnul ambasador in cu totul alte circumstante. Cand am citit numele domnului ambasador mi s-a parut cunoscut. Am decis sa cercetez, poate reusesc sa-mi amintesc unde am mai auzit de domnul ambasador. Surpriza mare a fost cand am realizat ca de Ion Jinga am mai citit dar nu despre Ion Jinga - ambasadorul ci despre Ion Jinga - victima lui Ciomu. De aia mi-a ramas in minte. :lol:
Arata-mi un lucru prin care s-a remarcat domnul ambasador, in afara de reactia contra emisiunii Top Gear. Adica vreau sa stiu si eu ce a realizat domnul Jinga, ce initiative a avut, ce a inceput si ce a finalizat. Sa reactionezi e simplu, sa ai initiativa e altceva.
Am urmarit alte forumuri de discutii (din afara Romaniei) cu reactii despre emisiunea Top Gear in Romania si pot sa spun ca reactiile celor de afara sunt foarte ok la adresa noastra. Unii vor sa vina sa vada tara (Transfagarasanul mai ales), altii casa poporului. Unii au pus problema "disconfortului" prezentat in emisiune(tigani, drumuri nasoale, dormit in masina) dar concluzia finala a fost ca totul a fost o regie si ca nu merita sa crezi tot ce spun Clarkson si compania.
Sambata cred a fost o emisiune pe Antena3 in care s-a discutat exact despre TG si excursia lor in Romania. La final concluzia a fost ca s-a facut de 100 de ori mai multa reclama Romaniei GRATIS!!!, decat toate campaniile de promovare platite din greu de toate guvernele din ultimii 20 de ani. Sa fie oare exagerat???...eu nu cred! Gandeste-te ca emisiunea asta va fi vizionata de 300 milioane de oameni care stau in fata televizorului si timp de o ora numai la asta se uita si nu e un spot pe Eurosport care cand apare pauza de reclama 60% dintre spectatori comuta canalul.
Exista o vorba in advertising: nu exista publicitate rea. Exista doar publicitate mai buna ca alta. As dori sa-l provoc pe domnul ambasador sa realizeze mai mult decat a facut TG.
cu stima, Marian Melinte

_________________
Alfa 156 SW 1,9 JTD 16V


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 24 Nov 2009, 20:12 
Offline
User avatar

Joined: 21 Apr 2009, 16:37
Posts: 50
Car: Giulia Veloce
Location: Bucuresti
Rares Quote:
Allex eu cred ca Top Gear are in vedere in principal masina sau relatia om - masina, ca doar de aia ne luam un anumit tip sau o anumita marca, pentru ca ne place si ne caracterizeaza...
Aici nu prea se pune accentul pe masini, drum si bucuria de a conduce. Pana si stupidul accident cu Sandero este de 2 lei, ca sa nu mai mentionez Dacia combi vs Lambo.
Unora le place ceea ce a iesit, altora nu. Eu fac parte din tabara celor cu nu .
Top Gear este o emisiune unde relatia principala om-masina, nu mai exista. S-a tranformat intr-o emisiune de divertisment, sa faca cat mai mult bani pt BBC si Jeremy Clarckson.
Ok, mai strecoara si ei acolo cate o masina buna dar in general sunt pusi pe facut misto, cum ai mai spus.

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce
ex - Alfa Romeo Giulietta QV
ex - Alfa Romeo 159 1.9JTDm
ex - Alfa Romeo 156 2.4JTDm


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 25 Nov 2009, 00:02 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
Rares Quote:
eu zic ca se vede de la o posta ca s-a vrut realizarea unui episod in stilul bascalie. Orice filmare are puncte slabe, care se taie ulterior la montaj. Satul era unul dintre ele.
Dragilor, nu cred ca va uitati la Top Gear de ieri - de azi, chiar nu ati realizat pana acum ca nu este o masina despre masini, ci una de divertisment?
In plus, Rares, Allex, voi chiar aveti impresia ca au nimerit intamplator in satul respectiv, si, daca tot au ajuns acolo, au preferat sa nu taie scenele la montaj? Sunteti naivi, serior, tot episodul este regizat, satul de tigani a fost in mod voit cautat! Altfel, drumul spre Trans este fix drept, asfaltat (ma rog, un fel de-a spune, cu gropile de rigoare), chiar nu aveau cum sa se rataceasca. La fel cum nu aveau cum sa doarma sub baraj in masina (btw, au dormit la hotel..), pentru ca accesul cu masina acolo nu este permis in mod normal, la fel cum pe de celalata parte nu aveau cum sa gaseasca supercar-urile in parcare la Rex in perioada asta a anului (credeti-ma pe cuvant, parcarea e pustie!) s.a.m.d. Pe de alta parte, nu ai cum sa te superi, au regizat realitatea, este mai mult decat evident ca au avut oamenii lor de legatura in Romania care au stiut sa le ofere sarea si piperul.
Singura faza la care am luat foc a fost "versiunea romaneasca a emisiunii Top Gear", care era in limba maghiara :censored: In rest, am savurat-o din plin, iar cand am vazut scenele de final, cu Transul, oameni buni, va rog sa ma credeti, s-a zburlit parul pe mine!

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 25 Nov 2009, 08:55 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
ce nu s-a vazut in ultimul episod: review-ul celor de la autocar :)


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 25 Nov 2009, 10:19 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2008, 09:13
Posts: 161
Location: Oradea
@ heydee - :goodpost:
@ ALXege - nu-s naiv deloc...Daca mai parcurigi o data ceea ce am scris : se vede de le o posta ca totul este regizat, m-am prins si eu de la inceput ca totul este facut intentionat. In plus emisiunea pe care au urmarit-o la TV nu e prezentata in ungureste (limba pe care o stiu bine), este mai degraba in rusa (de care insa nu am habar). Dar este in acelasi spirit ca si remarca cu barajul costruit de rusi sau de coreeni.
@ marian - poate ca au facut publicitate intr-un fel tarii, mai mult decat guvernele anterioare. Dar guvernul se mai ocupa si de altceva, nu numai de cum ne vad altii din exterior. Asta o face Ministerul Turismului intr-o oarecare masura.
Poti sa atragi lumea la noi prezentand altceva in afara de: vaci, porci care urineaza, balega de pe drum, tiganii dintr-un catun oarecare etc...
Eu nu cred ca am ales macar o data in viata mea o destinatie turistica bazandu-ma pe imaginea unor oameni ai strazii sau tigani, capre, oi si alte animale aflate la pascut, drumuri desfundate s.a.m.d. Poate ca sunt strainii din Vest dornici de "going back to the roots", dar personal nu as vizita Burkina Faso pentru padurile si agricultura ei, asta daca as dori printr-o minune, sa ma intorc si eu in timp.
Este evident ca parerile sunt impartite si e normal oarecum sa fie asa. Dar asta nu inseamna ca o sa imi schimb pozitia fata de felul in care au montat episodul.


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 25 Nov 2009, 11:35 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Nu am trait cu impresia ca au ajuns din greseala in satul ala. Am spus doar ca ai sanse mari sa vezi asta in Romania si pe mine nu ma deranjeaza deloc ca asta au aratat. Aste e realitatea, daca ar fi facut o emisiune cum si-ar fi dorit Rares ar fi fost o emisiune slaba. Per total cred ca a fost o emisiune ok si imi pare bine ca au si laudat tara noastra, ca de criticat ma asteptam la mult mai rau.

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 25 Nov 2009, 19:25 
Offline
User avatar

Joined: 23 Mar 2008, 22:24
Posts: 1697
Location: Iasi
Rares Quote:
@ marian - poate ca au facut publicitate intr-un fel tarii, mai mult decat guvernele anterioare. Dar guvernul se mai ocupa si de altceva, nu numai de cum ne vad altii din exterior. Asta o face Ministerul Turismului intr-o oarecare masura. Ministerul turismului face parte din guvern deci daca ministerul se ocupa de promovarea turistica a Romaniei, atunci implicit GUVERNUL se preocupa cu asa ceva. Logica ta e cam ilogica.
Poti sa atragi lumea la noi prezentand altceva in afara de: vaci, porci care urineaza, balega de pe drum, tiganii dintr-un catun oarecare etc... S-a facut asta prin clipurile cu Nastase, Nadia, Hagi. te las pe tine sa descoperi care e impactul acestora si daca nu intelegi la ce ma refer iti pot spune pe PM.
Eu nu cred ca am ales macar o data in viata mea o destinatie turistica bazandu-ma pe imaginea unor oameni ai strazii sau tigani, capre, oi si alte animale aflate la pascut, drumuri desfundate s.a.m.d. Aici ai dreptate. Ca exemplu iti pot da Turcia, cu un turism infloritor, desi in marea ei majoritate e o tara cu f multe probleme si acre a fost f criticata atat de UE cat si de ONU. Turcia din f multe motive lasa mai mult de dorit decat Romania dar dpdv turistic este un mare succes. Si totusi asta arata ca desi ai probleme(ca si Romania de altfel) poti sa faci un lucru minunat(Am putea oare si noi???).Poate ca sunt strainii din Vest dornici de "going back to the roots", dar personal nu as vizita Burkina Faso pentru padurile si agricultura ei, asta daca as dori printr-o minune, sa ma intorc si eu in timp.
Este evident ca parerile sunt impartite si e normal oarecum sa fie asa. Dar asta nu inseamna ca o sa imi schimb pozitia fata de felul in care au montat episodul.
comentariile cu rosu sunt raspunsurile mele date strict la obiect.
Revenind la domnul ambasador "nimeni" si la ce am spus intr-un post anterior. Nu poti sa iesi in fata si sa spui ca nu-ti place o emisiune(fie ea facuta chiar sub patronajul unei televiziuni de stat-BBC in speta) pentru ca strica imaginea Romaniei. Mai ales ca TG nu minte decat in f mica masura. Tot ce se vede acolo face parte din fata Romaniei. E adevarat ca avem si altceva de aratat dar nu e de datoria TG sa faca asta. Iesirea domnului ambasador mi-a parut un fel de cerere de cenzura asupra emisiunii TG. Asta DA tupeu. :)

_________________
Alfa 156 SW 1,9 JTD 16V


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 25 Nov 2009, 22:32 
Offline

Joined: 25 Aug 2008, 11:30
Posts: 110
Location: Briston. UK
Va zic eu cum e treaba in UK dupa episodul faimos. Am trimis mesaje la colegi cand a inceput TG si a doua zi am avut ce discuta 10 ore la serv ce au vazut ei acolo.Si credeti-ma, unul nu a zis ceva de tigani. Stiu ca e emisiune regizata si au fost impresionati de Casa Poporului si Transfagarasan. Atat. Si mai mult de jumatate din staff-ul meu si-a exprimat dorinta sa vina sa vada drumul ala din munti. De cate ori ma intalnesc cu unul care l-a vazut in reluare, imi zice daca e adevarat cu drumul ala si ma intreaba daca am poze de acolo. Asta e adevarul fie ca va place sau nu.


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 26 Nov 2009, 01:09 
Offline
User avatar

Joined: 21 Apr 2009, 16:37
Posts: 50
Car: Giulia Veloce
Location: Bucuresti
Pe englezi nu ii intereseaza de tigani, au si ei destule probleme. Dar le place sa rada de altii. :wink:
Ce m-a impresionat cel mai mult, este ca au filmat HD. Peisajele care le-au aratat pe BBC HD, au fost superbe.(inafara de tiganii aia :lol: )!!

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce
ex - Alfa Romeo Giulietta QV
ex - Alfa Romeo 159 1.9JTDm
ex - Alfa Romeo 156 2.4JTDm


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 26 Nov 2009, 09:30 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2008, 09:13
Posts: 161
Location: Oradea
Pentru ca eu oricum raman la parerile mele, postez pentru ultima data (sper) pe tema asta ceva mai offtopic.
@ Marian: am zis ca un Guvern se mai ocupa si de altceva. Deci am logica cand spun ca per ansamblul lui, acesta nu se ocupa numai de promovarea tarii afara. Asta daca o face cineva e Ministerul Turismului, o divizie daca vrei din Guvern. Mergand invers pe fir ajungi in final si la Guvern...


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 26 Nov 2009, 10:53 
Offline
User avatar

Joined: 16 Mar 2008, 20:41
Posts: 50
Location: Bucuresti
Dragilor,

Eu cred ca editia din Romania a Top Gear a fost dusa la extreme si parerea mea este ca, per ansamblu, au fost impartiali.
Show-ul alterneaza imaginile dezolante cu tiganiada din Romania, pe care le-au redat in mod voit, cu imagini absolut superbe care mai mult ca sigur vor aduce beneficii turismului romanesc. Contrastul intre cele 2 elemente cred ca au adus cea mai mare intriga pt spectatori.

Tind sa cred ca au fost si o serie de interese la nivel mai inalt - fac referire la promovarea intensa a brand-ului DACIA (care cred ca a sponsorizat solid pt asta) sau la prezentarea maiestuoasa a traseului transfagarasan din final.

Anyway, sa recunoastem: Romania este o tara de :censored: nu avem de ce sa ne ofensam :uhuh:

_________________
___________________________________________
Alfa Romeo 2.0 Twin Spark 155CP, Argenteo

Scopre la vera passione di guidare!
ALFA ROMEO - L'Essenza di Raffinatezza.


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 26 Nov 2009, 14:11 
Offline
User avatar

Joined: 16 Nov 2007, 22:09
Posts: 598
Location: Timisoara
Au avut perfecta dreptate cu ce au aratat in episod.
Romania este o tara a contrastelor in care pleci de la Mamaia cu masini de sute de mii de euro si dai intr-un sat de tigani unde nu vrei sa pui piciorul pe jos.
Nu inteleg ce e atata discutie din cauza asta. ASTA E ROMANIA!

Deal with it :)

_________________
“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 26 Nov 2009, 14:17 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4257
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
thezapper Quote:
Au avut perfecta dreptate cu ce au aratat in episod.
Romania este o tara a contrastelor in care pleci de la Mamaia cu masini de sute de mii de euro si dai intr-un sat de tigani unde nu vrei sa pui piciorul pe jos.
Nu inteleg ce e atata discutie din cauza asta. ASTA E ROMANIA!

Deal with it :)
:goodpost: zappere, exact acelasi lucru l-am spus si eu.Si nu prea inteleg de unde atata lume ofensata ca s-a luat ala de romania;daca ati urmarit bine acelasi stil de misto il are legat de absolut orice lucru, nu a fost un caz aparte romania.

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
ex: 156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 26 Nov 2009, 20:02 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jul 2006, 12:36
Posts: 1265
Car: 156 1.9 mJTD
Location: Radauti (Bucovina) / Sibiu
Exact... chit ca ne place noua sau nu, suntem o tara a contrastelor asta e realitatea. Fix acelasi lucru probabil l-as fi spus si eu despre Romania daca locuiam in Anglia.

_________________
Alfa Romeo 156 1.9 mJTD (Bella) Image
Renault Megane2 1.5 DCI (BUG) Image
Renault Clio 1.5 DCI (Barca) Image
Image
ALFA ROMEO dauneaza grav permisului!


Top
   
 Post subject: Re: Noua serie Top Gear
PostPosted: 27 Nov 2009, 17:17 
Offline
User avatar

Joined: 11 Feb 2006, 13:33
Posts: 1067
Location: Tirgoviste
Şi dacă băieţii o luau pe DN 71 Bucureşti-Tîrgovişte-Sinaia treceau, fără să se abată de la drum şi fără regii suplimentare, chiar prin ţara lu' Borat (sat Glodu, comuna Moroeini, jud. Dîmboviţa). Şi acolo nu mai e de comentat nimic.

_________________
Giulia 2,2 Diesel, AT8, Nero Vulcano

Ex:
156 mk 2, 2.0 JTS, gri metalizat, DB 18 LEK
159 JTDm, vișiniu, DB 19 LEK


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 227 posts ]  Go to page Previous 14 5 6 7 810 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited