It is currently 20 Sep 2024, 12:58

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 885 posts ]  Go to page Previous 13 4 5 6 736 Next
Author Message
PostPosted: 20 Sep 2008, 22:01 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
nu merge tagu' [img] si forumul arata foarte urat. nu se potriveste cu ceva asa de frumos ca alfele :)

(era mai urat ce-am scris, dar oricum nu rezolvam nimic asa ca... )


Top
   
PostPosted: 21 Sep 2008, 03:05 
Offline
User avatar

Joined: 05 Dec 2006, 11:27
Posts: 485
Location: Bucuresti
esti sigur ca nu merge???? in ce sens arata urat??? culori, aranjament sau ce?

_________________
Alfeo / Alfa Romeo 159 2,4Jtdm 200Hp & ElNino / Alfa Romeo 147 TS 1,6 105 Hp
ImageImage


Top
   
PostPosted: 22 Sep 2008, 03:31 
Offline
User avatar

Joined: 16 Nov 2007, 22:09
Posts: 598
Location: Timisoara
Si mie mi se pare ca parca ii lipseste ceva... Nu neaparat ca e urat.
Pur si simplu parca e prea simplut cumva... :)

_________________
“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


Top
   
PostPosted: 25 Sep 2008, 16:04 
Offline
User avatar

Joined: 25 Mar 2008, 16:07
Posts: 340
Location: Constanta
E un forum , nu conteaza estetica ci continutu ...

_________________
Alfa Romeo 147 1.6 TS - ERZ
"Alfa cannot live by charm alone. Oh... hang on, yes it can."


Top
   
PostPosted: 25 Sep 2008, 16:08 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
In curand vor fi ceva upgrade-uri si la forum, so, stay on :wink:

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 26 Sep 2008, 10:48 
Offline
User avatar

Joined: 06 Aug 2007, 15:02
Posts: 354
Location: Cluj-Napoca
2 intrebari:
1. cand intru pe forum si sunt nelogat, la data/ora posturilor apare "Today", "Yesterday". Dupa ce ma loghez apare data efectiva (26 Septembrie 2008). Se poate face ca si cand sunt logat sa apara "Today", "Yesterday"?
2. In notificarile pe email ca sa raspuns la un post, se poate face sa apara continutul raspunsului si nu doar link-ul?

Soso


Top
   
PostPosted: 26 Sep 2008, 14:10 
Offline
User avatar

Joined: 25 Mar 2008, 16:07
Posts: 340
Location: Constanta
Teoretic se pot ambele cu ceva timp liber si rabdare ...

_________________
Alfa Romeo 147 1.6 TS - ERZ
"Alfa cannot live by charm alone. Oh... hang on, yes it can."


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2008, 13:37 
Offline
User avatar

Joined: 16 Nov 2007, 22:09
Posts: 598
Location: Timisoara
Erazz Quote:
E un forum , nu conteaza estetica ci continutu ...
Te contrazic... Ti-ai fi cumparat BMW daca chiar credeai asta...

_________________
“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2008, 15:59 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
stateam de cateva zile si ma gandeam ce raspuns sa dau, dar vad ca zapperu' a zis-o mai bine ca mine :)


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2008, 16:22 
Offline
User avatar

Joined: 25 Mar 2008, 16:07
Posts: 340
Location: Constanta
Si la ce te a intrebat edyus inca te mai gandesti nu ? Cum a zis si ALXege o sa urmeze unele modificari , la un forum nu poti sa schimbi prea multe la estetica si chiar daca te apuci sa schimbi ( si aici nu ma refer la culori si imagini ) trebuie sa ai o ditamai rabdarea si niste nervi de fier :peace:

_________________
Alfa Romeo 147 1.6 TS - ERZ
"Alfa cannot live by charm alone. Oh... hang on, yes it can."


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2008, 19:08 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Tare bine ar fi daca link-urile s-ar deschide in alta pagina/tab, asa cum e pe orice alt forum si cum era inainte si pe al nostru.


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2008, 22:24 
Offline
User avatar

Joined: 25 Mar 2008, 16:07
Posts: 340
Location: Constanta
Erazz Quote:
Eu zic sa folositi asta si gata ...

P.S. : vedeti ca mie linku mi s-a incarcat un pic mai greu
P.S. 2 : SMF mi se pare naspa rau , no offence
:tongue: a avut treaba alex cred :)

_________________
Alfa Romeo 147 1.6 TS - ERZ
"Alfa cannot live by charm alone. Oh... hang on, yes it can."


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2008, 22:44 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
mai Erazz, mai... eu inca ma gandesc daca merita sa-ti dau un raspuns.

zappere, cand ies din Lynx si trec inapoi la un GUI, pot sa-mi pun in semnatura replica ta?


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2008, 01:54 
Offline
User avatar

Joined: 03 Apr 2007, 12:26
Posts: 883
Location: Constanta
Bai , lui Toshy nu-i place cum arata forumul . Poate puneti si voi niste neoane ceva ...

_________________
Image

AR 156 2.5 V6


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2008, 11:12 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
Erazz Quote:
Eu zic sa folositi asta si gata ...
thanks Erazz!! :cheers:

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 29 Sep 2008, 02:43 
Offline
User avatar

Joined: 16 Nov 2007, 22:09
Posts: 598
Location: Timisoara
toshy Quote:
zappere, cand ies din Lynx si trec inapoi la un GUI, pot sa-mi pun in semnatura replica ta?
Cu cea mai mare placere :)

In rest... Nu am spus ca forumul e nashpa, nu am spus ca vreau neoane
sau altceva. Pur si simplu se pot face multe ca forumul sa arate mai bine.
MULTE. Nu am cerut nimic, mi-am exprimat o parere. Pur si simplu. Sunt
convins ca sunt oameni care se chinuie sa il faca mai interesant, sunt convins
ca este o munca de chinez batran. De fapt stiu foarte bine cat chin este in
design-ul web, la nivel de detalii...

Dar dragul meu Erazz se pot face multe cu un forum. Nu s-a luat nimeni de tine
dar te rog citeste inainte sa iti dai cu parerea.

_________________
“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


Top
   
PostPosted: 29 Sep 2008, 04:16 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
sa mor eu... iar ai zis-o mai bine decat mine.
cand ma proclama astia sef peste sufletele si cluburile lor, te fac mare vrajitor si o sa-mi impart haremul cu tine.

revenind, am avut si eu pe mana forumuri (comerciale ce-i drept) cu mii de useri si stiu cum e, atat pe partea de administrare, cat si pe partea de moderare (la naiba, de acolo am invatat pana unde sa intind coarda) dar, phpbb are o comunitate de developers extrem de buna si mare si e plin de mod-uri si addon-uri care sunt extrem de simplu de pus.
nu stiu cine se mai ocupa acum de forum, dar eu sunt mai mult decat sigur ca poate sa fie pusa o persoana chiar platita pentru asta.. la naiba, dau eu banii in limita bunului simt, ca sa zic nimic de cotizatii ca e sensibil subiectul zilele aste... imi pare rau ca nu mai lucrez in IT-ul in momentul asta, ca sa mor eu daca nu stateam pe capul designerilor pe care ii aveam pana scoteau un layout cum trebuie.

iar despre design... table-urile prost aliniate, smiley-urile adunate de pe cine stie unde, o tema mai putin fada, header si footer cum trebuie, title-uri care nu se repeta si mici addon-uri de efect, sunt lucruri de unde se poate incepe foarte simplu imbunatatirea. n-am "raspuns" la intrebarile de mai sunt pentru ca inca sunt perplex ca nu va sar in ochi toate "greselile" de pe forumul asta - dar e posibil sa fie doar deformare profesionala, la cate site-uri si forumuri am vazut la viata mea.

pai frate, sunt atati oameni care se ocupa de IT (si designeri, incepand cu ala vecin cu mine de oras) pe forumul asta dar tot e cam rusinos cum arata (si tehnic).

sa-l parafrazez pe Dan: parca aveti toti bmw... aveti alfa pentru ca e frumoasa si exceptand intalnirile, cand va dati jos din masina aici traiti cu gandul la ea... puii mei, iarasi zic: forumul asta nu e demn de asa ceva la felul cum arata.

inainte sa sariti pe mine si sa dati din taste alandala, nu am zis nimic cu aroganta si cititi bine ce am zis mai sus (hint: am spus cu ce pot sa ajut eu in momentul de fata).
asta nu e un caz de gasit solutii, ele exista, trebuie doar implementate.


Top
   
PostPosted: 29 Sep 2008, 08:54 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Asa este, aveti dreptate, forumul mai are muuuulte imbunatatiri de facut pentru a ajunge la un aspect si functionalitate optime, nici eu nu sunt multumit de cum arata/merge... Chiar discutam la intalnire pe subiectul asta cu cei prezenti. Problema este lipsa timpului pentru asa ceva. Insa dupa ce vom finaliza asociatia ne vom concentra asupra acestei probleme.
Nu ar fi rau sa scrieti aici ce modificari si imbunatatiri credeti ca ar fi de facut pe site.
Din punctul meu de vedere layoutul care era pe forumul vechi, cel dinainte de marele crash, era decent (skin-ul maroniu, logo-urile AR peste butoane, etc.). Nu-i asa?
Multumim pentru sugestii!

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
PostPosted: 29 Sep 2008, 10:09 
Offline
User avatar

Joined: 25 Mar 2008, 16:07
Posts: 340
Location: Constanta
Ba din pacate nici eu nu m am luat de nimeni tot o parere mi am exprimat , eu doar incercam sa apar administratia ca stiu ca nu au timp de asa ceva , intr un mod mai diplomat voi ati clacat primii ... deci dragii mei toshy si zapper imi pare rau ca va atacati asa usor de la o parere , de acum incercati sa cititi si voi fara orgoliu , fara draci si sa veniti din start cu ideea de a ajuta , nu cu nu mi place forumul e foarte urat si cand esti intrebat de ce lasi pauza 1 saptamana , "mananci un cacat il mananci pana la capat" ... eu nu am venit cu ideea de cearta , eu chiar nu ma luasem de cineva , pana acum . Cred ca cel mai bine fiecare isi expune parerile pe pm la administrator ce ar vrea sa se schimbe si gata , eu deja am facut o .. poate va faceti si voi timp o seara sa analizati forumul si sa va dati cu parerea de profesionisti ... :peace:

P.S. : Orice o sa mai ziceti pe tema asta de acum o sa incerc sa ma abtin de la alte comentarii , v am spus ce am avut de spus

_________________
Alfa Romeo 147 1.6 TS - ERZ
"Alfa cannot live by charm alone. Oh... hang on, yes it can."


Top
   
PostPosted: 29 Sep 2008, 16:53 
Offline
User avatar

Joined: 16 Nov 2007, 22:09
Posts: 598
Location: Timisoara
Multumim pentru acest citat din marea ta intelepciune.
La fel vom face si noi.

Ne inchinam in fata maretiei tale. 8)

_________________
“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


Top
   
PostPosted: 29 Sep 2008, 21:44 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2006, 03:12
Posts: 1861
Location: Bucuresti
Copii, jucati-va frumos. Orice critica este binevenita, citim tot si retinem ideile, formularea este mai putin relevanta, tine de calitatea fiecaruia.
Guys, forumul se va schimba cat de curand, tineti aproape.
Erazz, multumim pentru idei.

_________________
BMW Z4 sDrive 3.5i
Renault Clio Sport 197
Alfa 159 1.9 mJTD
ex: Alfa Brera '08 2.4mJTD
ex: Alfa 147 1.9mJTD [/b]

http://alexp0pa.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 30 Sep 2008, 12:14 
Offline
User avatar

Joined: 05 Dec 2006, 11:27
Posts: 485
Location: Bucuresti
"pai frate, sunt atati oameni care se ocupa de IT (si designeri, incepand cu ala vecin cu mine de oras) pe forumul asta dar tot e cam rusinos cum arata (si tehnic)."

Sti cum e cu forumul asta? Niciodata nu o sa multumesca pe toata lumea. Cu toate ca e "rusinos cum arata (si tehnic)" totusi isi face treaba. Aici sincer cred ca ai exagerat un pic. Sunt de acord sa criticam constructiv, sa mentii o "presiune" constata cu tot felul de sugesti, dar eu daca ma ocupam de administrarea/mentenanta forumului ma simteam acum putin jicnit. Dar sper ca asta sa fie numai parerea mea :console:

_________________
Alfeo / Alfa Romeo 159 2,4Jtdm 200Hp & ElNino / Alfa Romeo 147 TS 1,6 105 Hp
ImageImage


Top
   
PostPosted: 30 Sep 2008, 12:34 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
oh fuck it, am zis ca dau bani daca e nevoie. nu am acuzat pe nimeni, doar am observat niste lucruri si asta e ajutorul pe care pot sa-l dau acum.
si, no offence, dar aici e senzatia de "nu se ocupa nimeni". nu vreau sa dezgrop amintiri neplacute, dar erau oameni care aveau timpul si skillu' necesar sa se ocupe de forum...

la naiba, si tu esti unul dintre cei pe care pot sa-i "fac" in caz de hand-to-hand combat asa ca nu mai imi bat gura :naughty:
sper ca peste cateva luni sa te uiti in urma si sa zici "da mah, mare dreptate avea toshy... uite ce bine arata forumul acum, parca m-am nascut inca o data. ce ignorant orb eram pe atunci si acum vad lumina in toata splendoarea ei. trebuie sa-mi ofer viata sa-l slujesc pe toshy. EL stie ce e bine pentru mine si ma va veghea de acum inainte. primul meu nascut il voi boteza radu, la fel ca pe toshy... etc etc"


Top
   
PostPosted: 30 Sep 2008, 16:26 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
:haha: :haha:


Top
   
PostPosted: 30 Sep 2008, 16:47 
Offline
User avatar

Joined: 07 Nov 2005, 14:54
Posts: 2959
Location: Oradea
toshy Quote:
sper ca peste cateva luni sa te uiti in urma si sa zici "da mah, mare dreptate avea toshy... uite ce bine arata forumul acum, parca m-am nascut inca o data. ce ignorant orb eram pe atunci si acum vad lumina in toata splendoarea ei. trebuie sa-mi ofer viata sa-l slujesc pe toshy. EL stie ce e bine pentru mine si ma va veghea de acum inainte. primul meu nascut il voi boteza radu, la fel ca pe toshy... etc etc"
Asta nu-i normal :roll2: :roll2:

_________________
Alfa Romeo 156 1.6 TS 120hp +Chiptuning +Cold Air Intake


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 885 posts ]  Go to page Previous 13 4 5 6 736 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited