It is currently 26 Sep 2024, 00:21

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: semnalizare lipsa
PostPosted: 20 Dec 2008, 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2008, 23:50
Posts: 155
Location: Ploiesti
m-a mancat, nu spun unde, sa spal motorul la alfa mea 156, 2.0 jts, si am ramas fara semnalizare. nu merge nici una si nici avariile nu merg. nu-mi indica nici in bord atunci cand dau semnal. aveti vreo idee ce poate fii? ca nu pot sa merg asa pe drum si cum vin sarbatorile am mare nevoie de masina. multumesc anticipat


Top
   
 Post subject: Re: semnalizare lipsa
PostPosted: 20 Dec 2008, 01:23 
Offline
User avatar

Joined: 03 Jul 2008, 23:47
Posts: 5
Location: Cluj Napoca
Possibil sa fi intrat apa la sigurante. Cutia de la sigurante e chiar langa baterie, sub un capac negru. Scrie pe el... Succes!


Top
   
 Post subject: Re: semnalizare lipsa
PostPosted: 20 Dec 2008, 01:29 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2008, 23:50
Posts: 155
Location: Ploiesti
sigurantele le-am verificat, erau bune, releele nu am avut cum sa le verific. o sa mai incerc maine poate se mai usuca. ma ingrijoreaza faptul ca nu-mi indica nimic la bord cand dau semnal. merci pt ajutor


Top
   
 Post subject: Re: semnalizare lipsa
PostPosted: 23 Dec 2008, 03:02 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2008, 23:50
Posts: 155
Location: Ploiesti
sa va povestesc cum am rezolvat pb: sambata dimineata, dupa ce vineri seara am spalat motorul, m-am dus disperat la Auto Genova Ploiesti. mi-au spus ca nu au timp, dar sa o las la ei ca ma rezolva luni dimineata. zis si facut. azi la 14-30 m-am dus la ei, masina era gata dar bine-nteles ca nu m-au sunat sa ma duc s-o iau, ca de fiecare data insa. mergeau semnalizarile si ma duc sa platesc: 337 ron. mi-au zis ca au gasit mufa de la alarma arsa(mentionez ca nu am alarma), intrase apa in ea pt ca nu avea nici un fel de protectie sau o alta mufa carew sa intre in ea si sa nu permita apei sa-si faca de cap acolo. deci facea un scurt si nu mai mergeau semnalizarile. mi-au taiat mufa arsa, au izolat firele ramase si gata. cum vi se pare pretul pt asemenea operatii? intreb pt ca mie mi se pare foarte mult. scuze dc v-am plictisit cu explicatiile mele cam lungi, dar mi s-au inmuiat picioarele cand am vazut pe chitanta 337 ron!!!!!


Top
   
 Post subject: Re: semnalizare lipsa
PostPosted: 23 Dec 2008, 11:50 
Offline
User avatar

Joined: 23 Mar 2008, 22:24
Posts: 1697
Location: Iasi
trebuia sa ceri un deviz pentru lucrare, sa stii si tu pentru ce dai banii.
pentru ca daca au un tarif de 200ron/ora atunci se poate sa fie corecta chitanta ta
oricum mi se pare extrem....EXTREM(!!!!) de mult.
bafta!

_________________
Alfa 156 SW 1,9 JTD 16V


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited