It is currently 25 Sep 2024, 02:25

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
 Post subject: M-am ars!!!:((
PostPosted: 08 Dec 2008, 19:55 
Offline

Joined: 26 Nov 2008, 20:00
Posts: 33
Am cumparat o AR 156 din germania....din 2000 si acum cu marirea taxei de prima inmatriculare nu cred ca mai am cum sa o mai inscriu....

CE MA SFATUITI?


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 08 Dec 2008, 20:01 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2008, 19:46
Posts: 5
Car: Alfa Romeo 156 TS
Location: Timisoara
Si eu sunt intr-o situatie oarecum similara, mi-am adus acum o saptamana o AF 156 din 2003 si taxa a crescut de la 600E la 2000E. Parerea mea e ca trebuie sa mai asteptam, poate se intampla ceva, e prea grava situatia si prea multi oameni sunt afectati ca sa ramana asa.

_________________
Alfa Romeo 156 TS
Image


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 08 Dec 2008, 20:08 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1985
Location: Bucuresti
Dobar vecer, gospodin!!!!

Adica... invatati-va cu bulgarii :lol:

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 08 Dec 2008, 20:31 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jan 2006, 12:06
Posts: 2128
Location: Brasov
dcmilitaru Quote:
Dobar vecer, gospodin!!!!

Adica... invatati-va cu bulgarii :lol:
Solutia este sa luptam impotriva sistemului si sa il invingem. In alte tari, vointa poporului ajunge sa fie ascultata dupa ce acestia ies in strada. Sambata pe 13 este demonstratie in bucuresti la ora 10.

_________________
Razvan Patrascu

-------------------------------------
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120 CP
Alfa Romeo GTV V6 3.2 270CP
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 101CP
Alfa Romeo 33 boxer 1.7 16V QV 140CP
Ex. Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo 240CP


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 08 Dec 2008, 20:36 
Offline

Joined: 26 Nov 2008, 20:00
Posts: 33
firestarter Quote:
dcmilitaru Quote:
Dobar vecer, gospodin!!!!

Adica... invatati-va cu bulgarii :lol:
Solutia este sa luptam impotriva sistemului si sa il invingem. In alte tari, vointa poporului ajunge sa fie ascultata dupa ce acestia ies in strada. Sambata pe 13 este demonstratie in bucuresti la ora 10.
unde este aceasta demonstratie ca vreau sa vin si eu...

Ar fii o solutie cu inmatricularea in bulgaria dar nu stiu ce acte imi trebuiesc si mai ales de unde gasesc un bulgar in care sa am incredere


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 08 Dec 2008, 21:00 
Offline

Joined: 26 Nov 2008, 20:00
Posts: 33
in rest masina merge super bine ....am avut si mici probleme cu relantiul dar s-a rezolvat si tot atunci am pus-o si pe tester si mi-a zis mecanicul ca nu are nici o problema....


Acum sper sa gasesc o modalitate sa pot sa merg cu ea....
In viitorul apropiat o sa pun si niste poze...


Daca stiti ce treb facut si cat costa o inmatriculare in bulgaria anuntati-ma si pe mine pls


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 08 Dec 2008, 23:36 
Offline
User avatar

Joined: 02 May 2008, 22:12
Posts: 172
Location: Craiova
baietii

solutia e chiar mai simpla..mai este o posibiltate..cel putin pt taxa de prima inmatriculare mergea...sa inmatriculezi masina provizoriu...pana la finalizarea procesului..prin ordonanta

depui actele pt inamtriculare (prin lege sunt obligati sa primesca orice cerere, indiferent daca dosarul este complet sau nu), si sa faca un raspuns scris pozitiv sau negativ, 100% negativ:(, in baza raspunsului ii dai in judecata si in maxim 1 luna ai masina inmatriculata prin ordonanta prezidentiala, fara sa platesti nici o taxa de mediu sau cum or mai boteza ei taxa asta, japca asta, dar inmatricularea este provizorie, adica pana la fializarea procesului, daca castigi ramai cu ea inmatriculata, daca pierzi trebuie sa platesti taxa

devi membru ACR...costa cam 100 EURO pe an..si de restul proceduri se ocupa ei..eu am inmatriculat italianca mea si dupa i-am dat in judecata..si am si castigat..acum astept sa depun cererea sa imi restitue taxa..de toate actele s-au ocupat cei de la ACR...intampinari si toate cele + ca beneficiezi de alte facilitati fiind membru ACR

eu unu asa am facut...acum nu stiu sigur daca mai merge dar dupa cate am auzit, taxa de prima inmatriculare a fost asociata cu taxa de poluare..dar nu au mai fost procese si toate cele pt ca toata lumea accepta sa platesca...fiind o vorba de o suma muult mai acceptabila..

eu unu va sfatuiesc..directia ACR, dar inainte de a deveni membru cereti consultanta sa vi se spuna daca sunt sanse sau nu...sa nu dati bani de membru mai degeaba

cu respect

Mircea Ruta

_________________
Mercedes Benz E220 CDI 170 CP DJ 01 WRM
MINI ONE D 75 CP DJ 01 RUM
VW Golf 6 1.6 105 CP - ex
Mercedes Benz E 200 KOMPRESSOR 163 CP - ex
Opel Corsa 1.4 i - ex
159 JTDM 150 CP - ex
B 10 EEM
147 1.6 TS 120 CP - ex
DJ 10 RUM

156 SW 2.0 TS SELESPEED- ex
DJ 99 RUM
33 1.7 ie- de vanzare/dezmembrare
OT 99 RUM


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 09 Dec 2008, 23:38 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2007, 23:28
Posts: 510
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
nmarinae Quote:
Am cumparat o AR 156 din germania....din 2000 si acum cu marirea taxei de prima inmatriculare nu cred ca mai am cum sa o mai inscriu....

CE MA SFATUITI?
Macar ca o solutie de moment iati nr provizorii 3 luni de zile ca atat ai dreptul sa iti iei,dupa care vezi cum se mai scalda apele.....poate se mai schimba ceva.

_________________
Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Ex Alfa Romeo 147 1.6 TS


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 10 Dec 2008, 13:17 
Offline

Joined: 26 Nov 2008, 20:00
Posts: 33
mersi mult de tot pt sfaturi.....in rest abia astept ziua de 18 decembrie sa ma duc acasa sa o alerg un pic....ca momentan sunt in buc cu daciutza :D


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 10 Dec 2008, 23:50 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2007, 23:28
Posts: 510
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
nmarinae Quote:
in rest masina merge super bine ....am avut si mici probleme cu relantiul dar s-a rezolvat si tot atunci am pus-o si pe tester si mi-a zis mecanicul ca nu are nici o problema....


Acum sper sa gasesc o modalitate sa pot sa merg cu ea....
In viitorul apropiat o sa pun si niste poze...


Daca stiti ce treb facut si cat costa o inmatriculare in bulgaria anuntati-ma si pe mine pls
Eu nu as merge cu nr de bulgaria nici sa ma tai....Mai bin o vand si imi iau una la care sa platesc taxa mai mica.E plin Bucurestiul de bmw-uri la a treia varsta cu numere de bulgaria :bash:

_________________
Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Ex Alfa Romeo 147 1.6 TS


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 12 Dec 2008, 20:29 
Offline
User avatar

Joined: 21 Aug 2007, 16:46
Posts: 1019
Antiloop Quote:
Eu nu as merge cu nr de bulgaria nici sa ma tai....Mai bin o vand si imi iau una la care sa platesc taxa mai mica.E plin Bucurestiul de bmw-uri la a treia varsta cu numere de bulgaria :bash:
Obrazul gros cu cheltuiala se tine :lol:

Oricum nu prea vad problema cu bmw-urile alea. La cati cocalari si manelari sunt cu masini inmatriculate in RO, te simti mai bine cu placutele mioritice?

_________________
Audi S3 1.8T
Ex: BMW 120i E87 silver
Ex: Alfa Romeo 156 TI 2.4 JTD 20V matt black
Ex: Alfa Romeo 156 2.4 JTD 10V black
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V blue-cosmo

Live to drive, drive to live


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 13 Dec 2008, 17:11 
Offline
User avatar

Joined: 28 Jul 2008, 14:48
Posts: 66
Location: Craiova
Sal .

Eu ma o AR 156 inmatriculata in Bg. tot din aceeasi cauza majora in tara asta, " Taxa de inmatriculare". Cand am adus eu masina in luna mai 2008 taxa nu scazuse si era de 2900 E pt masina mea cu motor de 1.6 euro 2 an `98 , problema asta am rezolvat`o usor zic eu ...avand un prieten cu dubla cetatenie ( romano-bulgara) , toata afacerea m`a costat 500E (actele,RAR`ul, numerele, Asigurare + carte verde, rovinieta si a durat aproximativ 3 ore pana ce am avut numerele pe masina, asigurarea si actele facute + 80 Ron traducerea actelor in Ro (la translator in Romania) .

Mentionez : -masina este inmatriculata pe numele lui ( prietenului meu bulgar care locuieste in Ro), dar am facut contract de vanzare-cumparare al masinii pe numele meu + procura cu toate drepturile depline pe numele meu ( imi da dreptul sa: radiez masina, sa o instrainez, sa fac la randul meu procuri, sa ii fac verificare asigurarea la masina, cu alte cuvinte sa fac ce vreau cu masina)
- nu exista nici un risc cu inmatricularea la Bg deoarece toate actele masinii sunt la tine;
- asigurarea la bulgari este f mica eu pt masina mea am platit 52 E pe tot anul care au fost inclusi in cei 500 E pt inmatriculare
- casele de asigurari din Bg au conventii si cu serviceurile din Ro deci nu este problema in caz de accident.

ar mai fi un mic avantaj :D nu ai treaba cu radarele fixe :D nu platesti amenda :D pt ca ei nu o trimit in Bg pe numele cui e inmatriculata masina :D si chiar dak ar trimite`o nu plateste nimeni (bulgarii amenzi de Ro )

asfalt uscat!

_________________
Somnul Ratiunii Naste Monstrii!


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 13 Dec 2008, 17:59 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2007, 23:28
Posts: 510
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Cristi99 Quote:
Antiloop Quote:
Oricum nu prea vad problema cu bmw-urile alea. La cati cocalari si manelari sunt cu masini inmatriculate in RO, te simti mai bine cu placutele mioritice?
Eu cand ma gandesc la Romania,ma gandesc la un neam cu o istorie indelungata care nu are nici o legatura cu Cocalarii si Manelistii din ziua de azi(a si politicienii :censored: ).Deci da sant mandru ca sant ROMAN.[scuze pentru offtopic]

_________________
Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Ex Alfa Romeo 147 1.6 TS


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 16 Dec 2008, 15:45 
Offline
User avatar

Joined: 21 Aug 2007, 16:46
Posts: 1019
:lol:
Antiloop, te cred si te felicit pt asta, dar ideea era sa inteleg de ce nu ai merge cu nr de BG nici "taiat"..

Prin asocierea cu niste masini vechi in stare deplorabila sau cu proprietarii (am dedus eu) care majoritatea sunt exemple negative ale unei societati civilizate tu nu faci nimic altceva decat sa iti refuzi niste placeri, sa renunti la un bun pentru altul care sa fie pe placul politicienilor.

Not good! :)

_________________
Audi S3 1.8T
Ex: BMW 120i E87 silver
Ex: Alfa Romeo 156 TI 2.4 JTD 20V matt black
Ex: Alfa Romeo 156 2.4 JTD 10V black
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V blue-cosmo

Live to drive, drive to live


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 16 Dec 2008, 16:25 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 00:33
Posts: 105
E jenant, intr-adevar, sa mergi cu nre de BG. In curand cred ca o sa se umple tara de ele :D.
Dar cine n-are jena de-asta, stiu un individ care se ocupa cu asa ceva.

_________________
Alfa Romeo 156, SW, JTS, 2.0, B31WYS & B111CRP


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 16 Dec 2008, 16:28 
Offline
User avatar

Joined: 02 May 2008, 22:12
Posts: 172
Location: Craiova
DaJackal Quote:
E jenant, intr-adevar, sa mergi cu nre de BG. In curand cred ca o sa se umple tara de ele :D.
Dar cine n-are jena de-asta, stiu un individ care se ocupa cu asa ceva.
ufff..eu mor pe cei cu nr de bulgaria..mai ales pentru faptul ca nu se intereseaza cum ar putea inmatricula masinile la noi..printre primele raspunsuri la acest topic este o modalitate de a inscrie masina..exemplu dat de mine..si dupa cate am vazut ieri la stiri inca se poate cu instanta

cu respect

Mircea Ruta

_________________
Mercedes Benz E220 CDI 170 CP DJ 01 WRM
MINI ONE D 75 CP DJ 01 RUM
VW Golf 6 1.6 105 CP - ex
Mercedes Benz E 200 KOMPRESSOR 163 CP - ex
Opel Corsa 1.4 i - ex
159 JTDM 150 CP - ex
B 10 EEM
147 1.6 TS 120 CP - ex
DJ 10 RUM

156 SW 2.0 TS SELESPEED- ex
DJ 99 RUM
33 1.7 ie- de vanzare/dezmembrare
OT 99 RUM


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 16 Dec 2008, 21:57 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2007, 23:28
Posts: 510
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Cristi99 Quote:
:lol:
Antiloop, te cred si te felicit pt asta, dar ideea era sa inteleg de ce nu ai merge cu nr de BG nici "taiat"..

Prin asocierea cu niste masini vechi in stare deplorabila sau cu proprietarii (am dedus eu) care majoritatea sunt exemple negative ale unei societati civilizate tu nu faci nimic altceva decat sa iti refuzi niste placeri, sa renunti la un bun pentru altul care sa fie pe placul politicienilor.

Not good! :)
O sa iti spun odata la o intalnire.Nu e frumos sa spun ce am de spus pe forum. 8)

_________________
Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Ex Alfa Romeo 147 1.6 TS


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 17 Dec 2008, 17:20 
Offline

Joined: 26 Oct 2008, 11:02
Posts: 6
Location: bucuresti
salutare la toti alfistii! si eu sunt un nou posesor de alfa 156,2l TS adusa din germania si sunt tot ca voi in aceeasi situatie :(( TAXA dar voi face tot posibilu sa o inmatriculez ,daca nu BULGARI :)) oricum de ALFA NU MA VOI LASA


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 19 Dec 2008, 14:37 
Offline
User avatar

Joined: 28 Jul 2008, 14:48
Posts: 66
Location: Craiova
DaJackal Quote:
E jenant, intr-adevar, sa mergi cu nre de BG. In curand cred ca o sa se umple tara de ele :D.
Dar cine n-are jena de-asta, stiu un individ care se ocupa cu asa ceva.
Nu vad ce este asa "jenant" sa mergi cu numere de BG atata timp cat esti in UE ...dak ai lua masina din alta tara si ar avea toate taxele platite si ai merge cu numere de Austria sau alta tara...tot la fel de jenant ar fi ? ba din contra mai bine merg cu numere de BG decat de RO si sa platesc taxa lui Tariceanu, cea mai jenanta.

Oricum eu nu o sa`mi mai inmatriculez nici o masina in tara asta JENANTA! mai bine merg cu numere de Indonezia decat de RO pt ca e mai scump sa fi roman in tara ta decat strain in tara altuia!

Numerele de Bg chiar ma ajuta sa numai am treaba cu politia.

_________________
Somnul Ratiunii Naste Monstrii!


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 19 Dec 2008, 14:59 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
:goodpost:

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 19 Dec 2008, 16:40 
Offline
User avatar

Joined: 02 May 2008, 22:12
Posts: 172
Location: Craiova
uffff..normal ca iti e rusine..pentru ca masinile de bulgaria au in 90% din cazuri soferi de joasa speta morala, ca sa nu zic altceva, si e dovada comoditati romanului care prefera varianta cea mai simpla, fara sa faca totul posibil pentru a reusi si la noi in tara, cat timp instanta e de partea noastra, ne dam batuti fara sa incercam sa luptam pentru drepturile noastre, chiar meritam ce ni se intampla

cu respect

Mircea Ruta

P.S. o sa atasez copie de pe sentinta pt a demonstra acest lucru

_________________
Mercedes Benz E220 CDI 170 CP DJ 01 WRM
MINI ONE D 75 CP DJ 01 RUM
VW Golf 6 1.6 105 CP - ex
Mercedes Benz E 200 KOMPRESSOR 163 CP - ex
Opel Corsa 1.4 i - ex
159 JTDM 150 CP - ex
B 10 EEM
147 1.6 TS 120 CP - ex
DJ 10 RUM

156 SW 2.0 TS SELESPEED- ex
DJ 99 RUM
33 1.7 ie- de vanzare/dezmembrare
OT 99 RUM


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 19 Dec 2008, 18:31 
Offline
User avatar

Joined: 28 Jul 2008, 14:48
Posts: 66
Location: Craiova
rutamircea Quote:
uffff..normal ca iti e rusine..pentru ca masinile de bulgaria au in 90% din cazuri soferi de joasa speta morala, ca sa nu zic altceva, si e dovada comoditati romanului care prefera varianta cea mai simpla, fara sa faca totul posibil pentru a reusi si la noi in tara, cat timp instanta e de partea noastra, ne dam batuti fara sa incercam sa luptam pentru drepturile noastre, chiar meritam ce ni se intampla

cu respect

Mircea Ruta

P.S. o sa atasez copie de pe sentinta pt a demonstra acest lucru
Ai niste pareri gresite pot spune...am avut masini de Ro ...si acelasi sofer am fost ...nu placuta de inmatriculare iti confera experienta la volan...si este dovada gasirii unei solutii mai simple si mai putin costisitoare...nu am timp sa stau in justitzie cu un stat corupt cand am alta solutie mult mai buna.

Eistein spunea urmatoarele: " Un om destept rezolva o problema, un om inteligent o ocoleste"

Numai am timp sa`l dedic statului roman care oricum iti face viatza din ce in ce mai mizerabila!

Si lumea spune ce spune ...pt ca nu multi au curaj sa le inmatriculeze la Bg ...ca sunt speriati de bombe.

Numai atunci cand nu ajungi la struguri spui ca sunt acri.

_________________
Somnul Ratiunii Naste Monstrii!


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 19 Dec 2008, 18:50 
Offline
User avatar

Joined: 02 May 2008, 22:12
Posts: 172
Location: Craiova
AlxFlorian Quote:

Ai niste pareri gresite pot spune...am avut masini de Ro ...si acelasi sofer am fost ...nu placuta de inmatriculare iti confera experienta la volan...si este dovada gasirii unei solutii mai simple si mai putin costisitoare...nu am timp sa stau in justitzie cu un stat corupt cand am alta solutie mult mai buna.

Eistein spunea urmatoarele: " Un om destept rezolva o problema, un om inteligent o ocoleste"

Numai am timp sa`l dedic statului roman care oricum iti face viatza din ce in ce mai mizerabila!

Si lumea spune ce spune ...pt ca nu multi au curaj sa le inmatriculeze la Bg ...ca sunt speriati de bombe.

Numai atunci cand nu ajungi la struguri spui ca sunt acri.
1. Nu m-am referit la tine cand am zis de soferi cu masini cu numere de bulgaria, crede ce zic, cunosc destule astfel de specimene, scrie la semnatura de unde sunt, la o aruncatura de bat de ''tara minunilor''
2. Nu insemna ca esti inteligent in momentul in care esti dispus sa dai 400-500 euro sa inscri masina in bulgaria, nu mai zic sa iti faci un casco sau sa ai un accident, sa vezi ce injuraturi iti iei de la celalat, sau sa iti faci revizia te duci in bulgaria...NU???, iti expira asigurarea.....LA FEL..NU???
3. Pe varianta cu justitia romana , nu pierzi timp deloc...te faci membru ACR si se ocupa ei si te costa taxa de membru la ei(care include un pachet de avantaje, nu numai consultanta juridica, ex. tractare MOCA, etc.) si taxele normale de inmatriculare, avantaje cat cuprinde..cel mai mare..esti propietar, nu te opreste orice filtru de politie....si lista poate continua.
4. Am avut ocazia sa imi inscriu masina in Bulgaria de anul trecut, si totusi am preferat sa dau 1.700 euro sa o inscriu si acum ii iau inapoi, asa ca struguri nu sunt asa acriiiii.
5. Si te rog frumos nu mai fi asa ofensiv si spiritual, sa sti ca eu prefer sa fiu destept, mai ales pe buzunarul meu.
6. Stiu caz sigur unde sa ales cu dosar penal propietarul din Romania, i se facuse comodat si cand a expirat bulgarul a declarat masina furata, sau un bulgar cu zeci de masini pe numele lui, puse gaj la banci in la ei, si dupa au venit bancile sa le ia din RO, caz 3 masini in Caracal(de acolo sunt de fel).
7. Speriati de bombe??..nu cred, mai degraba realisti pentru faptul ca aceasta inscriere iti da o alta batie de cap(vezi pct.2).

cu respect

Mircea Ruta

P.S..nu am vrut si nu vreau sa ofensez pe nimeni si imi cer scuze anticipat daca am jignit pe cineva

_________________
Mercedes Benz E220 CDI 170 CP DJ 01 WRM
MINI ONE D 75 CP DJ 01 RUM
VW Golf 6 1.6 105 CP - ex
Mercedes Benz E 200 KOMPRESSOR 163 CP - ex
Opel Corsa 1.4 i - ex
159 JTDM 150 CP - ex
B 10 EEM
147 1.6 TS 120 CP - ex
DJ 10 RUM

156 SW 2.0 TS SELESPEED- ex
DJ 99 RUM
33 1.7 ie- de vanzare/dezmembrare
OT 99 RUM


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 19 Dec 2008, 20:01 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Dar ce bani buni fac bulgarii de pe urma inmatricularilor masinilor romanilor... Pariez ca mai multi decat a scos Tariceanu :lol:

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 Post subject: Re: M-am ars!!!:((
PostPosted: 19 Dec 2008, 21:33 
Offline
User avatar

Joined: 02 May 2008, 22:12
Posts: 172
Location: Craiova
alexmirica Quote:
Dar ce bani buni fac bulgarii de pe urma inmatricularilor masinilor romanilor... Pariez ca mai multi decat a scos Tariceanu :lol:
s-au umplut de bani pe carca unor dintre noi..

off topic..acum am vazut ca aveam discutii contradictorii tocmai cu un Craiovean, consatean ca sa zic asa;))=))

_________________
Mercedes Benz E220 CDI 170 CP DJ 01 WRM
MINI ONE D 75 CP DJ 01 RUM
VW Golf 6 1.6 105 CP - ex
Mercedes Benz E 200 KOMPRESSOR 163 CP - ex
Opel Corsa 1.4 i - ex
159 JTDM 150 CP - ex
B 10 EEM
147 1.6 TS 120 CP - ex
DJ 10 RUM

156 SW 2.0 TS SELESPEED- ex
DJ 99 RUM
33 1.7 ie- de vanzare/dezmembrare
OT 99 RUM


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited