It is currently 20 Sep 2024, 07:33

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 127 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 6
Author Message
PostPosted: 11 Sep 2024, 11:51 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1657
Car: GTV
Cu un nod in gat si gol in stomac, va anunt ca masina a plecat astazi de la mine.

E o masina de care nu credeam niciodata ca ma voi desparti. M-a plimbat in cei aproape 5 ani prin 8 tari straine, am adunat ca nebunii zeci de mii de km in diverse vacante si excursii. S-a descurcat mereu in orice situatie, mi-a adus mereu un ranjet tamp, asta in timp ce s-a dovedit a fi o masina extrem de fiabila, care a tinut mereu cu casa si buzunarul. Mi-a demonstrat ca si masinile vechi mai au o viata, si cu ele poti strabate Europa fara probleme, nu sunt masini doar de scos la poze si parade.

Este masina care mi-a readus placerea condusului, luata initial mai mult la plezneala si din plictiseala, a ajuns sa fie o masina pe care sa o indragesc nemarginit. Nu m-am gandit vreodata ca nu imi va mai apartine. Dar, dupa cum stiti, motivul este oarecum intemeiat.

Ma bucur nespus ca ramane in club si o sa o vad/vedem in continuare. Un alfist va avea din nou o Alfa, astfel ca il felicit pentru achizitie! Ii doresc sa se bucure de ea cat m-am bucurat si eu, sa ii ofere si lui amintiri si peripetii asa cum mi-a oferit si mie.

Partea hilara este ca a ajuns si ea tot la Timisoara, la fel ca si 156, astfel ca desi niciuna dintre ele nu mai este la mine, cumva raman impreuna.


Attachments:
IMG_4363.jpeg
IMG_4363.jpeg [ 1.9 MiB | Viewed 105 times ]

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
Top
   
PostPosted: 11 Sep 2024, 12:13 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Nu am nici cea mai mica informatie, dar dupa cateva repere din postarea ta, sunt 99% sigur ca a ajuns la colegul Alex. :wink:

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 127 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 6

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited