It is currently 20 Sep 2024, 19:46

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 1159 160 161 162 163167 Next
Author Message
PostPosted: 24 Nov 2021, 15:00 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jul 2015, 14:53
Posts: 461
Homo ciobanus - Medaliat cu bronz la europene si ai crede ca sportul disciplineaza.

https://www.oradesibiu.ro/2021/11/23/sp ... -a-franat/

La ce e buna infrastructura daca ne comportam ca niste maimute la fiecare mic conflict ?


Top
   
PostPosted: 24 Nov 2021, 16:37 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4317
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Pai cand te sicaneaza unul, stai indiferent? I-a raspuns cu aceeasi moneda. E greu tare sa pui semnalizarea si sa astepti. Trebuie unu cu orgoliu sa se dea cocos si asa se ajunge chiar la victime.

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 24 Nov 2021, 16:43 
Offline
User avatar

Joined: 04 May 2012, 22:59
Posts: 2198
Car: Alfa Romeo GT jtd
Location: Braila
Freajka Quote:
Homo ciobanus - Medaliat cu bronz la europene si ai crede ca sportul disciplineaza.

https://www.oradesibiu.ro/2021/11/23/sp ... -a-franat/

La ce e buna infrastructura daca ne comportam ca niste maimute la fiecare mic conflict ?
anul trecut in zona viena,autostrada era inchisa,traficul a fost deviat pe un drum national,dupa iesire,sens giratoriu si coloana....toti eram pe banda unu fiindca era aglomeratie.apare un cioban de care ai spus cu un bemveu vechi si se baga in fata cu fortza....
de aceea imi place in germania...iesi din parcare cu spatele,te asteapta si nu claxoneaza nimeni,chiar daca sunt zece masini care asteapta.nu mai spun ca in multe intersectii se acorda prioritatea de dreapta.daca neamtul nu a vazut nici un indicator reduce viteza si se asigura....
totul este despre civilizatie.......


l.e. aaa,si,daca te caxoneaza cineva nu este neamt....turc,polak,ungur,arab sau roman

_________________
No job,No money,No woman,No car = No problem
alfa romeo gt 1.9 jtdm
ex. alfa romeo gt jtd,150 cp
ex.alfa romeo 145 1.9 jtd
ex. audi 100 2.0 D
ex.bmw 520i
ex.lancia prisma 1.9 TD
ex.olcit


Top
   
PostPosted: 24 Nov 2021, 16:51 
Offline
User avatar

Joined: 04 May 2012, 22:59
Posts: 2198
Car: Alfa Romeo GT jtd
Location: Braila
tomi_alfa Quote:
Pai cand te sicaneaza unul, stai indiferent? I-a raspuns cu aceeasi moneda. E greu tare sa pui semnalizarea si sa astepti. Trebuie unu cu orgoliu sa se dea cocos si asa se ajunge chiar la victime.
marea problema este ca (am mai spus..)nevestele,iubitele,amantele,fiicele astora ii copie.fac aceleasi lucruri...de mai multe ori am primit degetul de la astfel de conducatori auto..

_________________
No job,No money,No woman,No car = No problem
alfa romeo gt 1.9 jtdm
ex. alfa romeo gt jtd,150 cp
ex.alfa romeo 145 1.9 jtd
ex. audi 100 2.0 D
ex.bmw 520i
ex.lancia prisma 1.9 TD
ex.olcit


Top
   
PostPosted: 25 Nov 2021, 11:24 
Offline
User avatar

Joined: 27 Jul 2007, 10:43
Posts: 464
Location: Jassiorum Municipium
Ultima data cand mi-a aratat o ființă din asta degetul intr-un giratoriu, ea fiind in dreapta, ca i-am claxonat pentru ca urmau sa ma izbeasca in portiera soferului, peste linie continua, in incercarea de a intra intr-un peco, am intrat dupa ei si am pus masinile bot in bot. Cand am coborat sa cer lamuriri deja era intrata toata cu capul in geantă. Lui i-am spus doar sa-si tina primata in frau, ca asa il baga in belele, ca era alb tot la fata. Astia-s ca aia cu bmw care l-au blocat pe cel cu loganul prin bucuresti, pana ii confrunți.

_________________
156 2.0 JTS


Top
   
PostPosted: 25 Nov 2021, 15:53 
Offline
User avatar

Joined: 04 May 2012, 22:59
Posts: 2198
Car: Alfa Romeo GT jtd
Location: Braila
vladimir Quote:
Ultima data cand mi-a aratat o ființă din asta degetul intr-un giratoriu, ea fiind in dreapta, ca i-am claxonat pentru ca urmau sa ma izbeasca in portiera soferului, peste linie continua, in incercarea de a intra intr-un peco, am intrat dupa ei si am pus masinile bot in bot. Cand am coborat sa cer lamuriri deja era intrata toata cu capul in geantă. Lui i-am spus doar sa-si tina primata in frau, ca asa il baga in belele, ca era alb tot la fata. Astia-s ca aia cu bmw care l-au blocat pe cel cu loganul prin bucuresti, pana ii confrunți.
:lol: :lol: :lol: :lol: pe mine ma bagat o nemtoaica intre 2 tiruri dupa ce am depasit o.ma presat dupa,pana am intrat intre doua tiruri.statea in dreptul meu si spunea yes,yes... si strangea pumnul...era frustata.

l.e.ca sa ies din parcare am o straduta de 100m.nu este loc de doua masini,este ingusta.la iesire o tipa oprise pe mijlocul strazii sa lase pe cineva.persoana a coborat dar ea vorbea la telefon...am claxonat si mi-a aratat degetul.ii era greu sa mearga 5 metri sa pacheze.in fine a parcat si eu i-am aratat degetul la cap....

_________________
No job,No money,No woman,No car = No problem
alfa romeo gt 1.9 jtdm
ex. alfa romeo gt jtd,150 cp
ex.alfa romeo 145 1.9 jtd
ex. audi 100 2.0 D
ex.bmw 520i
ex.lancia prisma 1.9 TD
ex.olcit


Top
   
PostPosted: 01 Dec 2021, 15:19 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 867
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
1. Am primit acum cateva zile noile contracte pentru furnizarea curentului electric. :bandit:
Cred ca si la gaze a crescut (sau va creste) pretul, nu m-am uitat inca.
Viitor luminos avem.

2. Nu mai suport UE si ideea de UE cu toti ipocritii adunati acolo.
https://www.italy24news.com/News/282443.html

Bine macar ca a reactionat Italia si Vatican.
https://www.watoday.com.au/world/europe ... 59do9.html


Top
   
PostPosted: 02 Dec 2021, 09:48 
Offline
User avatar

Joined: 29 Mar 2007, 19:02
Posts: 2122
Car: 156 GTA
UE e problema a?

_________________
1. Denial 2. Anger 3. Bargaining 4. Depression 5. Acceptance ...

The 5 stages of buying petrol.


Top
   
PostPosted: 20 Dec 2021, 12:03 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4317
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Ma enerveaza cam orice site al diferitelor magazine care afiseaza "IN STOC" cand de fapt nu e!! Dau comanda ca apoi sa ma sune ca de fapt nu e pe stoc si fac cumparaturi si astept ca fraierul! :censored: :censored: :censored: :bash: :bash:

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 22 Dec 2021, 00:07 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2013, 19:09
Posts: 406
Car: Giulietta
Location: Brasov
Nici nu stiu unde s-o incadrez pe asta, dar cert e ca m-a enervat...


Attachments:
IMG_20211221_193400.jpg
IMG_20211221_193400.jpg [ 2.12 MiB | Viewed 2084 times ]

_________________
Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 HP
Ex: Alfa Romeo 156 1.6 TS - Nera

“We are in the realm of sensations, passions, things
that have more to do with the heart than the head.”
Top
   
PostPosted: 31 Jan 2022, 23:11 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4317
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Rahatul asta infect de stat roman :censored: :censored: Da' chiar n-am chef sa dau date si informatii personale! Si de cand dracu e o contraventie daca taci si nu faci nimic? :censored: :censored:
https://ziare.com/recensamant-romania/i ... id-1722911

https://www.avocatnet.ro/articol_53647/ ... ecini.html

https://www.avocatnet.ro/articol_56678/ ... 3-dai.html

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 12 Feb 2022, 04:46 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
Pentru ca are legatura cu Romania...

Dainese/AGV, calitatea din ce in ce mai proasta a echipamentelor facute in fabricile din Romania si politica lor de retur. Deci, inteleg sa platesti tu, client, returul daca nu iti place produsul sau cinestiece motiv fistichiu ti s-a nazarit, dar daca produsul vine cu defecte majore din fabrica, de ce sa platesc (si pana la 50 de euro pentru ca sunt colete destul de mari) transportul pentru retur la schimb? Ai deja transport gratuit pentru produse peste o anumita valoare, si vorbim de lucruri scumpe, cu pretentii de premium si fite, cum sa le ceri clientilor sa plateasca returul pentru ceva care trebuia dat la rebuturi de catre CTC? In ultimul an a trebuit sa fac retur pentru inlocuire la patru produse de la ei, toate made in Romania, toate cu defecte majore vizibile cu ochiul liber. Si mai stiu si alte cazuri.

Parca tot fundamentul economic de fabrica mutata in Romania era sa ai forta de lucru (mai) ieftina cu CTC european, dar se pare ca nu. In ultimul timp nu prea m-a mai enervat nimic, dar asta m-a lovit rau de tot, pentru ca am fost tot timpul unul dintre sustinatorii ideii ca nu e drept ca marile companii sa isi bata joc de angajatii din Romania cu salarii de mizerie, produsele, calitatea si productivitatea fiind la acelasi nivel cu fabricile din vest.


Top
   
PostPosted: 12 Feb 2022, 10:57 
Offline
User avatar

Joined: 03 Oct 2016, 19:23
Posts: 304
Car: Fiat Bravo II 1.6 mj
Location: Bacau
toshy Quote:
Pentru ca are legatura cu Romania...

Dainese/AGV, calitatea din ce in ce mai proasta a echipamentelor facute in fabricile din Romania si politica lor de retur. Deci, inteleg sa platesti tu, client, returul daca nu iti place produsul sau cinestiece motiv fistichiu ti s-a nazarit, dar daca produsul vine cu defecte majore din fabrica, de ce sa platesc (si pana la 50 de euro pentru ca sunt colete destul de mari) transportul pentru retur la schimb? Ai deja transport gratuit pentru produse peste o anumita valoare, si vorbim de lucruri scumpe, cu pretentii de premium si fite, cum sa le ceri clientilor sa plateasca returul pentru ceva care trebuia dat la rebuturi de catre CTC? In ultimul an a trebuit sa fac retur pentru inlocuire la patru produse de la ei, toate made in Romania, toate cu defecte majore vizibile cu ochiul liber. Si mai stiu si alte cazuri.

Parca tot fundamentul economic de fabrica mutata in Romania era sa ai forta de lucru (mai) ieftina cu CTC european, dar se pare ca nu. In ultimul timp nu prea m-a mai enervat nimic, dar asta m-a lovit rau de tot, pentru ca am fost tot timpul unul dintre sustinatorii ideii ca nu e drept ca marile companii sa isi bata joc de angajatii din Romania cu salarii de mizerie, produsele, calitatea si productivitatea fiind la acelasi nivel cu fabricile din vest.
Nu stiu ce virsta ai, dar cind eram eu tinar erau trei categorii de produse:
-pentru intern, pentru export si refuzate la export.
Managementul romanesc, din pacate, promoveaza in continuare ideea.

_________________
DA !


Top
   
PostPosted: 12 Feb 2022, 13:06 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
aschiuta Quote:
Nu stiu ce virsta ai, dar cind eram eu tinar erau trei categorii de produse:
-pentru intern, pentru export si refuzate la export.
Managementul romanesc, din pacate, promoveaza in continuare ideea.
Da, stiu, dar aici nu se pune problema. Respectiva firma nici macar n-are magazin oficial sau punct de service in Romania, ca sa zici ca rebuturile au ajuns la noi. Produsele sunt luate din magazinul online care trimite din depozitul din Italia.


Top
   
PostPosted: 17 Feb 2022, 07:28 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
Si daca tot sunt in perioada de nervi, azi m-a enervat cel mai prost "blogger" de la noi. E incredibil cum un asemenea om, care este paralel cu aproape toate subiectele pe care le abordeaza, a ajuns sa fie urmarit de atatia oameni. Pun un screenshot, ca sa nu ii mai faca lumea trafic din greseala.
Attachment:
idiot.jpg
idiot.jpg [ 104.09 KiB | Viewed 1525 times ]


Top
   
PostPosted: 17 Feb 2022, 08:18 
Offline
User avatar

Joined: 07 May 2009, 19:02
Posts: 1228
Car: Alfa 147 1,6 16v
Location: Galati
Chiar asteptam reactii la acel post si recunosc ca eram putin surprins ca nu apar. :D Cat despre om si publicul său e o vorba pe la noi: "cum e turcu' si pistolu"

_________________
Alfa Stelvio Q4 2.2
Alfa Spider '01
Alfa 159, 1.9jtdm,8v
Ex. Alfa 147, 1.6, 16v


Top
   
PostPosted: 17 Feb 2022, 09:23 
Offline

Joined: 05 Aug 2020, 11:46
Posts: 1014
Car: Giulia Veloce 280 Q4
Location: Bucuresti
Autorul (si proprietarul blogului), care face zilnic digresiuni de inalta moralitate, brasovean pur singe originar din Giurgiu, este fiul sindicalistului Marius Petcu, implicat (si daca nu ma insel condamnat) in mai multe dosare de coruptie. In timp ce balacarea pe blog coruptia si pe corupti, a fost intrebat direct ce parere are de taica-sau (repet condamnat). Raspunsul a fost ceva de genul: eu stiu ca taica-meu a muncit greu toata viata, a facut bani din imobiliare si nu a facut nimic necinstit. Asta spune tot despre moralitatea individului care le stie pe toate, se pricepe la toate, judeca pe toata lumea si da afara de pe blog pe oricine il contrazice. Referitor la postarea cu masinile, omul conduce masini date de sponsori, ca nu-i place cum arata Alfa Romeo, e un fel de a spune ca strugurii sunt acri, l-o fi refuzat Autoitalia si a vrut el sa le arate cine e popa-n sat.

_________________
Alfa Romeo. Giulia. Veloce 280 Q4. Rosieeeeee
Stelvio Quadrifoglio Misano Blu MY2020 bestia


Top
   
PostPosted: 17 Feb 2022, 14:55 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
GiuliaLover Quote:
este fiul sindicalistului Marius Petcu
Nu e, nu cadea in trolleala lui ieftina. E un vai-de-capul-lui, cel mai plin de bube "om" din online-ul romanesc, dar asta nu e una din bubele lui.

Am avut nenorocul sa-l cunosc (virtual) pe individ inca de la inceputul anilor 2000, si o persoana mai gretoasa nu cred ca stiu. In principiu el se ocupa cu ipocrizia si furtul. A furat lucuri fizice din magazine (dovedit si recunoscut de el), a facut magarii cu ad-blockerele (el se ocupa de listele .ro, dar site-ul lui si cele ale prietenilor erau pe whitelist), fura continut la greu de pe unde prinde (r/romania de pe Reddit il iubesc pentru asta), si multe altele. Ah da, in Brasov a ajus pentru ca a fugit din Bucuresti de frica unor oameni de la care a furat.


Top
   
PostPosted: 17 Feb 2022, 15:05 
Offline

Joined: 05 Aug 2020, 11:46
Posts: 1014
Car: Giulia Veloce 280 Q4
Location: Bucuresti
Am gasit si eu stirile ulterioare, aia e, sunt botanist ...

_________________
Alfa Romeo. Giulia. Veloce 280 Q4. Rosieeeeee
Stelvio Quadrifoglio Misano Blu MY2020 bestia


Top
   
PostPosted: 18 Feb 2022, 00:08 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Oare e de bine ca nu am auzit de el pana acum ? :lol:
Oricum, la ce influenceri avem in tara … :puke2:


Top
   
PostPosted: 13 Apr 2022, 22:54 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Fan Courier, Olx si a lor "verificare la livrare"
De-a lungul timpului am cumparat diverse produse de pe olx pe care le-am si probat la livrare, de electronice vorbesc. De data asta curierul nu a fost de acord, a spus ca verificarea este doar vizuala. Sun la call center Fan Courier si spun acelasi lucru.
Ce verificare este sa vezi ca in cutie nu e un cartof ci un Ipad blocat? O amica a cumparat cu incredere ca verifica un Ipad si doar l-a vazut, acasa a si aflat ca era blocat. Paguba a ramas in sarcina ei.
O inteleg si pe aia cu timpul curierului, integritatea produsului vanzatorului si tot asa, dar si sa iei un produs doar ca il vezi si sa nu il poti deschide, e destul de riscant.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 14 Apr 2022, 07:40 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
valerica Quote:
Fan Courier, Olx si a lor "verificare la livrare"
De-a lungul timpului am cumparat diverse produse de pe olx pe care le-am si probat la livrare, de electronice vorbesc. De data asta curierul nu a fost de acord, a spus ca verificarea este doar vizuala. Sun la call center Fan Courier si spun acelasi lucru.
Ce verificare este sa vezi ca in cutie nu e un cartof ci un Ipad blocat? O amica a cumparat cu incredere ca verifica un Ipad si doar l-a vazut, acasa a si aflat ca era blocat. Paguba a ramas in sarcina ei.
O inteleg si pe aia cu timpul curierului, integritatea produsului vanzatorului si tot asa, dar si sa iei un produs doar ca il vezi si sa nu il poti deschide, e destul de riscant.
Da-i curierului 1ron pentru fiecare minut cat sta langa tine cat probezi produsul...

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 14 Apr 2022, 11:05 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
I-am dat, da-l in..., trimit colete destul de des si de fiecare data ii las 5-10lei in funcție de cat câștig. De aia ma si mahnesc mai mult că mi-a dat asa flit.
Ca in bancu asta cred ca sunt si eu :?

O tigăncuşă la un colţ de stradă vindea seminţe, 1 leu cornetul. Un individ trecea aproape în fiecare zi pe acolo şi lăsa leul, dar niciodată nu lua sămânţa. Azi aşa, mâine aşa şi într-o zi trece pe acolo, lasă leul, nu ia sămânţa şi pleacă. La care ţigăncuşa fuge după el, şi îl bate uşor pe umăr, zice:
– Hallo, domnu, domnu!
Se întoarce ăsta, zice:
– Da, ştiu ce vrei să ma întrebi, de ce mereu îţi las leul şi nu iau seminţele..
La care ţiganca zice:
– Nu nu domnu, am vrut să-ţi spun că de astăzi s-o scumpit, îi 2 lei cornetu…

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 14 Apr 2022, 12:56 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6667
Location: Brasov... oarecum.
Nu e mai usor sa ii returnezi coletul si sa ii faci o reclamatie ca nu ai putut verifica produsul? Azi asa, maine asa...poate s-or invata...

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 14 Apr 2022, 15:49 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Nu confundati deschidere colet cu verificare produs...

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 1159 160 161 162 163167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited