It is currently 25 Sep 2024, 10:22

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 1115 116 117 118 119167 Next
Author Message
PostPosted: 03 Sep 2015, 17:02 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7083
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Am avut multe masini... La nici una nu mi-a sărit lacul sau vopseaua. GT-ul il spal la acceiasi spălătorie de jumătate de an... Cel ce imi spala masina o face cu f multa atenție si are grija sa faca treaba bine ca sa fiu mulțumit. Nu stiu ce soluții folosesc, insa eu sunt mulțumit de treaba lor... Si da, o spala cu jet de apa Si o șterg cu cârpa din piele de căprioară si/sau microfibra... Nu a patit nimic... Daca nu sunteti multumiți căutați alta spălătorie sau spălați singuri masina. Eu o mai fac uneori cand sunt liber si ajung la ai mei in curte.

Iar referitor la picior pe frâna la coborâre, eu zic sa mai citiți odata cartea de legislație rutieră... Cine face asta nici cu gastele nu stii daca e in stare sa ae ducă... Sa nu cumva sa le piardă :))




Sent from my mobile

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 19:52 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 21:02
Posts: 604
Car: ARGiulietta
AlexMito Quote:
Ma enerveaza toti retardatii din trafic (in special pe drumurile de munte cu serpentine/curbe) care absolut de fiecare data cand drumul nu mai este perfect drept (vireaza usor standa/dreapta) APASA FRANA!
Si asta am vazut ca fac ~90% din soferi! In toate curbele ajung la 10-20 KM/h pentru ca un dobitoc (sau dobitoaca) imi franeaza in fata!
E o moda internationala, cu particularitati nationale.
In Fr e tipic pt. mosnegarime, in Ro cre ca-i vorba de "piloti" de linie dreapta, care nu pot coordona talpa cu volanu'. E tara "liniutei", unde cel mai mic viraj e asociat cu driftu' (deci periculossss), a cauciucurilor de iarna belite toata vara, a Loganurilor care scartaie din " gume" cand vireaza cu 20/h etc. :scratch:

Despre spalat... De peste 3 ani mi-o spal singur :D , acu' n-as mai putea s-o las pe mana altuia, chiar si-asa am zgariat-o odata cu o perie cu spuma, prea uzata, din care iesea shtutzul. Cand e plina de spuma n-ai cum sa-ti dai seama ca ti-o zgarii...
Alta optiune ar fi la "avtomate", never tried, o umple de zgarieturi fine. Sau mai putin fine, daca ala inglodat dinainte a umplut rulourile cu pietricele.
Aici nimeni nu sta sa-ti spele masina, patronul plateste enorm la stat pt. fiecare angajat, deci bagi fisa si te descurci, spalatoriile si multe benzinarii n-au angajati, non stop e doar la spitale, si la politie inchide dupa 6 seara

Spalati-le singuri, si n-o atingeti decat cu manusa / carpa proprie, curate.


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 21:27 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
@ness, probabil maimuță ala folosește stropitorul ala la o intensitate mai mică, alți berbeci îl folosesc la maxim să scoată mizeria din apă. Apoi spuma e doar bonus să o vezi albă ca e deja curata de la jetul de apă. Alții cu jet ușor ca de dus doar umezesc, apoi spumă unde înmoaie meseria și limpezire. Dată viitoare zii să dea cu jet maxim, doar de test să vezi dacă rămâne vreo urma pe mașină, e bec și nici nu a văzut șampon.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 21:50 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
ca si sfat, daca masina nu e murdara evitati sa dati cu spuma aia, spuma aia matuieste farurile si dispersoarele, orice obiect din plastic si il imbatraneste prematur nu mai zic de balamale si piesele de cauciuc :peace:

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 22:50 
Offline
User avatar

Joined: 09 Jul 2014, 18:54
Posts: 15
Car: 159 2.4 JTDm
Location: Bucuresti
comanr Quote:
ca si sfat, daca masina nu e murdara evitati sa dati cu spuma aia, spuma aia matuieste farurile si dispersoarele, orice obiect din plastic si il imbatraneste prematur nu mai zic de balamale si piesele de cauciuc :peace:
Sincer spal masina de multi ani cu spuma si arata ca noua... daca ai probleme poate inseamna ca spalatoria la care mergi nu are solutii de calitate.

Ca si sfat, nu-i lasati sa dea cu carpa plina de nisip dupa spalare, lasati masina sa se usuce singura si la -20 grade, va arata perfect, fara zgarieturi si suprafete matuite.


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 23:02 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7083
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
O alta spălătorie ce o fosesc cu incredere este cea de la Agip cu perii, mai nou mol. In programul de spălare este inclusă si ceara si uscare.

Serios, suntem penibil cu jetul de apa care ia lacul sau vopseaua.

O masina vopsita corect, nu cred ca ar trebuii sa întâmpine astfel de probleme.


Sent from my mobile

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 03 Sep 2015, 23:03 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
farurile din material plastic se distrug de la spuma, oricare ar fi ea, la 159 cred ca farurile sant din sticla.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 00:37 
Offline
User avatar

Joined: 09 Jul 2014, 18:54
Posts: 15
Car: 159 2.4 JTDm
Location: Bucuresti
comanr Quote:
farurile din material plastic se distrug de la spuma, oricare ar fi ea, la 159 cred ca farurile sant din sticla.
salut, la 159 sunt din plastic si nu un plastic cine stie ce... apropo de asta, cel mai slab punct lui 159 eu cred ca sunt farurile, am pus recent 2 becuri osram xenon varianta night breaker unlimited, iar ce a iesit... e binisor si atat! un logan cu niste becuri halogen calumea produce de 2 ori mai multa lumina! Iar un bmw x6 care face zi la 50 metri in fata cu faza scurta.. nu mai zic!!

la logan m-am referit apropo de spalat, dupa 9 ani, mers aproape zilnic, nu garaj, spalat cu spuma si fara sa fie stearsa dupa, farurile sunt ca noi, la fel si vopseaua, si componentele de cauciuc.


Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 00:44 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
am vazut unu spart la 159 si parea sticla, oricum e un bloc optic mic slab, de design, nu e foarte util.
la 156 la opel la vw se matuiesc de la spuma, toata lumea stie, poti sa cauti cu google sa vezi, spuma contine soda caustica, care in timp ataca orice, la mintea oricui.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 01:00 
Offline
User avatar

Joined: 09 Jul 2014, 18:54
Posts: 15
Car: 159 2.4 JTDm
Location: Bucuresti
comanr Quote:
am vazut unu spart la 159 si parea sticla, oricum e un bloc optic mic slab, de design, nu e foarte util.
la 156 la opel la vw se matuiesc de la spuma, toata lumea stie, poti sa cauti cu google sa vezi, spuma contine soda caustica, care in timp ataca orice, la mintea oricui.
se matuiesc din mai multe motive: solutii proaste, piese din materiale proaste, frecat cu carpa murdara, alti agenti corozivi. stai linistit, pe net sunt multi imbecili care cred ca descopera apa calda acolo unde s-a inventat demult jacuzzi-ul ;)


Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 07:10 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
cristianmiu Quote:

Serios, suntem penibil cu jetul de apa care ia lacul sau vopseaua.

O masina vopsita corect, nu cred ca ar trebuii sa întâmpine astfel de probleme.
Corect, dar e suficient să ai vopseaua/lacul ciobit de la pietrele de pe carosabil, nu ține de vopsitorie sau cât de nouă e masina. Dacă ala e bou ti-o face praf cât a-i clipi, vezi @spinner.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 08:41 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
cristianmiu Quote:
O alta spălătorie ce o fosesc cu incredere este cea de la Agip cu perii, mai nou mol. In programul de spălare este inclusă si ceara si uscare.

Serios, suntem penibil cu jetul de apa care ia lacul sau vopseaua.

O masina vopsita corect, nu cred ca ar trebuii sa întâmpine astfel de probleme.


Sent from my mobile
Nu prea e asa, depinde ce presiune baga si cat de aproape tine duza aia. Cu duza tinuta aproape, sarea zgura de pe interiorul unor jante pe care le-am dus sa le spal. Imagineaza-ti ce se intampla cu cea mai buna vopsea din lume daca are o ciupitura si apa loveste acolo - exact acelasi lucru, adica sare.
Quote:
i use a pressure washer all the time on my 2GS since i have the foam cannon n i haven't had a problem.. i did however manage to remove some paint on the black part on the window cuz i got to close... my fault... but yea other than that i think it should be fine.. just keep your distance.

Read more: http://www.clublexus.com/forums/automot ... z3kkIGWxRy" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.clublexus.com/forums/automot ... r-bad.html" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 09:32 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
oameni buni pe langa cateva explicatii o sa va dau si o solutie pe care eu am testat o de ceva vreme , e ieftina, spinner fii antena daca tot ai patit necazul.

la spalatorie e foarte important sa se respecte acea distanta minima, logic, daca pui lancea langa tabla poti deforma si tabla in anumite zone dar probabilitatea sa se intample un necaz creste oadata cu trecerea timpului cand lacul exterior este deja copt de soare, adica cand masina este trecuta de cativa ani sau a fost agresata de diverse obiecte(ex: grindina)

daca lacul este sarit foarte putin undeva, jetul il decojeste si mai mult si sar bucati mari, se desface, ca si solutie am aplicat superglue la granita dintre lac si vopse sigiland astfel acele suprafete, nu arata rau deloc (o sa va pun cateva poze de la reno) si nici aria de unde a sarit lacul nu s a extins.

solutiile de curatat, toate afecteaza lacul, tabla si plasticele in special farurile, pentru ca in componenta lor intra sonda caustica, care este coroziva, nici un dubiu despre acest lucru nu exista.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 12:15 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Ani de zile am fost comod si am spalat masina la o spalatorie, bine aleasa, care facea o treaba extraordinara, dar costa; apoi m-am mutat intr-o zona cu o spalatorie cu perii, unde desi mi-am rupt oglinzile (dar doar pentru ca la 155 sunt cele mai proaste, si pentru ca nu le-am pliat) recomand pentru ca spala uniform, curata uniform, spala sasiul, usuca si nu trebuie sa dai spaga; de 2 ani m-am mutat la curte, o spal singur, nu mi-am luat aparat, dar e ok si la furtun, cu burete si sampon auto, consum insa foarte multa apa si uneori imi ia si 2 ore, in situatie de criza apelez la un OMV care are o spalatorie normala, dar fara operator, o fisa e 5ron si dureaza 3min, cu 3 fise e lafaiala, si in 9 minute e gata (spalat cu apa calda, sampon, clatit, ceara, clatit), carpa o am in portbagaj, o sterg strategic in vreo 5-6 minute, eficienta maxima.

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 13:02 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
mishu87 Quote:
AlexMito Quote:
Ma enerveaza toti retardatii din trafic (in special pe drumurile de munte cu serpentine/curbe) care absolut de fiecare data cand drumul nu mai este perfect drept (vireaza usor standa/dreapta) APASA FRANA!

Si asta am vazut ca fac ~90% din soferi! In toate curbele ajung la 10-20 KM/h pentru ca un dobitoc (sau dobitoaca) imi franeaza in fata!
Sau la drumurile in panta merg cu masina cu piciorul apasat pe FRANA! Nimeni nu a auzit de frana de motor!!!

O tara de retardati!
Au auzit, dar poate sunt domni si au mașini automate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Automata mea face frana de motor la viteze de peste 30mk/h.

cristianmiu Quote:
Iar referitor la picior pe frâna la coborâre, eu zic sa mai citiți odata cartea de legislație rutieră... Cine face asta nici cu gastele nu stii daca e in stare sa ae ducă... Sa nu cumva sa le piardă :))Sent from my mobile
Wat?
zveroboy78 Quote:
Alta optiune ar fi la "avtomate", never tried, o umple de zgarieturi fine. Sau mai putin fine, daca ala inglodat dinainte a umplut rulourile cu pietricele.
As vrea sa vad si eu cum pot ramane pietricele acolo...

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 13:19 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
ibiza Quote:
cristianmiu Quote:
Iar referitor la picior pe frâna la coborâre, eu zic sa mai citiți odata cartea de legislație rutieră... Cine face asta nici cu gastele nu stii daca e in stare sa ae ducă... Sa nu cumva sa le piardă :))Sent from my mobile
Wat?
Man , fii intelegator ... Nu a apucat sa inteleaga prea bine ce a citat de la prietenul lui .


Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 13:34 
Offline
User avatar

Joined: 05 Apr 2010, 15:05
Posts: 1529
Car: MB E 250 CDI
Location: 120271-Buzău, BZ (RO)
mugurel Quote:
Man, fii intelegator ... Nu a apucat sa inteleaga prea bine ce a citat de la prietenul lui .
Eu zic ca mai bine s-ar apuca sa citeasca niste almanahe d-astea (de legislatie rutiera!), atitudinea de cunoscator naste bizoni de trafic.. Aia care sunt opriti cu 200 kph in localitate si incep sa zbiere cum dom'le ca stiu eu, nu e voie cu radarul ascuns, ce treaba are viteza mea, radarul e de vina, mai da-le naibii de treceri de pietoni si prescolari mucosi, eu stiu legea, scrie clar ca radarul tre sa stea la vedere, daca stiam ca esti aici nu mai mergeam cu 200, concluzia esti un militian ordinar, iar eu am fost doar putin distras de la vitezometru... Nu e bine domnule chestor, nu e bine... :uhuh:

_________________
Q & A: 0767.698.431
Signature:
Eu pun degetul mare. :uhuh:


Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 13:50 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
BZ-76-DIA Quote:
mugurel Quote:
Man, fii intelegator ... Nu a apucat sa inteleaga prea bine ce a citat de la prietenul lui .
Eu zic ca mai bine s-ar apuca sa citeasca niste almanahe d-astea (de legislatie rutiera!), atitudinea de cunoscator naste bizoni de trafic.. Aia care sunt opriti cu 200 kph in localitate si incep sa zbiere cum dom'le ca stiu eu, nu e voie cu radarul ascuns, ce treaba are viteza mea, radarul e de vina, mai da-le naibii de treceri de pietoni si prescolari mucosi, eu stiu legea, scrie clar ca radarul tre sa stea la vedere, daca stiam ca esti aici nu mai mergeam cu 200, concluzia esti un militian ordinar, iar eu am fost doar putin distras de la vitezometru... Nu e bine domnule chestor, nu e bine... :uhuh:
ne-ai luminat, ms

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 04 Sep 2015, 17:23 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7083
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
In manualul de legislatie rutiera, exista un capitol 'Conducerea preventiva' . Acolo veti intalnii cateva sfaturi despre modul de franare cat si folosirea franei de motor.

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 06 Sep 2015, 08:52 
Offline

Joined: 10 Jun 2014, 15:49
Posts: 476
Car: BMW 320D
Ma mai enerveaza cretinii de la primariile din Bucuresti, care de cateva luni au instalat pe marginea trotuarelor de pe toate bulevardele principale, instalatii de udat iarba. Ei bine, numai iarba nu este udata de aceste instalatii... in rest plin de balti, unele stropesc direct pe masini, altele pe treceri de pietoni, etc.
De la isteria cu masinile de udat strada, care acum vad ca a apus (intr-o zi era sa-l bat pe un taran care uda strada si care nu a dat jetul mai mic la semafor dupa ce eu tocmai iesisem de la spalatorie), acum s-a ajuns la mizeria asta si chiar daca nu mai ploua a devenit IMPOSIBIL sa pastrezi masina curata din cauza acestei noi gaselnite ale jigodiilor care ne conduc.

Sunt convins ca toate instalatiile astea au fost puse de firma vreunui smecher cu pret de zece ori mai mare ... tot pe banii nostri!

_________________
Current: Mercedes C220 (2018)
EX:
BMW 320 d (2016)
Audi A3 sedan (2014)
Giulietta (2012)
Alfa MiTo (2011)
Alfa 159 (2008)


Top
   
PostPosted: 06 Sep 2015, 11:50 
Offline
User avatar

Joined: 26 Apr 2010, 11:58
Posts: 280
Car: ALFA ROMEO 155
Location: Bucuresti
Asa e AlexMito, instalatiile de udat iarba fac baltoci pe sosea iar colac peste pupaza mai trec si masinile care stropesc strada, in conditiile astea este imposibil sa tii masina curata
Iesi de la spalatorie cu masina curata si ceruita iar pana acasa se umple de mizerie si asta tot din banii nostri! :disgust1:


Top
   
PostPosted: 06 Sep 2015, 11:57 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
sa se duca la puscaroaica primaru pentru treaba asta! :mrgreen:

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 06 Sep 2015, 15:57 
Offline

Joined: 07 Jul 2015, 20:21
Posts: 49
Car: Alfa 146 si Alfa 156
Location: Iasi
Grea pierdere ,raman bucurestenii fara autostrada suspendata si apa calda gratis ca asa a promis in 2008 :lol:


Top
   
PostPosted: 06 Sep 2015, 19:49 
Offline
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 00:32
Posts: 2202
Car: Il Duce
Location: Bucuresti
Care apă caldă, de o săptămână fac duș cu apă rece!

_________________
Rolling:
Alfa Romeo GT 3.2 V6 - Instagram

GTA's are very much a 'labour of love'....and a great emptier of our wallets - AO member

Gone:
Alfa Romeo GTV 2.0 TS CUP
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed


Top
   
PostPosted: 06 Sep 2015, 21:21 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1316
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
Hihi, ai fi foarte cool in Germania unde insulta maxima este 'warmduscher' (adica ala de face dus cu apa calda) :D

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 1115 116 117 118 119167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited