It is currently 21 Sep 2024, 00:34

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 133 34 35 36 37 Next
Author Message
PostPosted: 17 Nov 2014, 16:39 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
tudyniuz Quote:
Unde-i valerica? Nu s-a intors din calatoria de ieri din ziua votului? Sau a ramas prin Teleorman?
Am dat logout un timp, am stat pe tușă, dar am citit prostiile scrise. Am vrut sa postez dar mi-a fost si lene si sila sa ma loghez, la fel cum nici nu am ajuns la vot. Trebuia sa aleg intre roșii si spanac si vomit la ambele doar daca ma gândesc la ele.
Tara circarilor, nu degeaba fram si siminica ...

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 17 Nov 2014, 19:09 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 12:57
Posts: 639
Car: Alfa 75, 2.0 TS LE
Location: Oradea
toshy Quote:
Cel din spatele campaniilor lui Basescu ('04, '07, '09, '12) si a lui Iohannis e un geniu. A gasit de fiecare data o nisa pe care a exploatat-o la maxim, fara ca adversarii lui sa se prinda. Din pacate a facut-o pe spatele unei populatii care nu numai ca nu are educatia politica si gandirea de perspectiva, dar refuza sa gandeasca in orice alte culori decat alb sau negru, si a facut-o intr-un fel care o sa lase cicatrici nasoale si foarte adanci asupra societatii.

Eu nu m-am dus la vot, e pentru prima oara cand nu ma duc la vot. N-am avut de ce. Pentru mine politica inseamna niste principii (de dreapta) si nu sunt genul care sa voteze un rau, chiar daca este raul cel mai mic. Intre un candidat de stanga (vorba vine stanga, in Romania PSD este mai de dreapta dacat toti) si marioneta liber-schimbistilor liberali si a PSD-ului, nu am avut ce alege.

Lucrul de care imi pare rau si in acelasi timp ma sperie, este ca "tinerii frumosi" de pe internet si cei din diaspora cu "experienta vestului", s-au lasat convinsi si condusi de spaime de acelasi nivel si gen ca cele care merg in ruralul adanc unde popii si superstitiile fac legea.

Sunt curios cum este Iohannis (ca om, ca politician, ca presedinte) pentru ca nimeni nu stie. Macar de la Ponta stiam ce sa ne asteptam, Iohannis a fost un all in pe neve.
Toshy, nu te cunosc, dar vorba unui alt coleg, daca s-ar putea da Like!

Cu o precizare, campania de acum a fost mult mai indrazneata ca metode si mijloace fata de precedentele.

_________________
ALFA 75, 2.0 TS, ASN
CROSSWAGON Q4 (zis si autobuzul scolii) R.I.P.
CROSSWAGON Q4 (BB)


Top
   
PostPosted: 17 Nov 2014, 21:25 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7083
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Bai eu sunt curios ce va face neamtul acum... vedem cat de parolist e... ca a promis o gramada de chestii in campanie... De cei de la PSD stim ca promit luna si stelele si tot ce fac e sa mai bage o taxa in plus... hai sa-l vedem si pe asta de ce este in stare :)

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 17 Nov 2014, 21:59 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2189
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
toshy Quote:
Sunt curios cum este Iohannis (ca om, ca politician, ca presedinte) pentru ca nimeni nu stie.
Asta o poate spune doar cei care il cunosc: familie, prieteni, fosti colegi de munca(inainte de a avea functia de primar), cei din Sibiu care au vazut ce s-a realizat in orasul lor, de cand este Johannis primar.

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
PostPosted: 17 Nov 2014, 22:08 
Offline
User avatar

Joined: 18 Sep 2011, 21:47
Posts: 489
Car: GT Vsechs
Location: Düsseldorf
cristianmiu Quote:
Bai eu sunt curios ce va face neamtul acum... vedem cat de parolist e... ca a promis o gramada de chestii in campanie... De cei de la PSD stim ca promit luna si stelele si tot ce fac e sa mai bage o taxa in plus... hai sa-l vedem si pe asta de ce este in stare :)
Ce spui tu aici, extrapolat din orice context ar putea sa para rezonabil...
Pe de alta parte ma intreb... domnu asta de a iesit presedinte, cine este?
Inafara faptului ca e neamt si ca are case multe mai stie si altceva? a mai ocupat vreo functie politica importanta care sa-i ateste sau sa-i conteste capabilitatile?
Eu nu as fi avut nimic cu nenea asta(probabil l-as fi si votat) dar in momentul in care si-a pus toata gasca lui basescu ( evident si pe basescu insusi) in spate, cum pot eu sa-l mai simpatizez sau sa-l votez... imi pare rau nenea iohanis dar pentru mine ai pierdut din momentul in care ai facut pactul cu basescu....
Cum as putea eu vreodata sa-l votez pe nenea asta?? Ar fi fost ca si un vot de incredere, de multumire pentru basescu si gasca lui, ar fi ca si cum le-as multumi pentru toate jegurile pe care le-au facut, ar fi fost ca si cum as aproba toate nasoalele facute de basescu si slujitorii sai, imi pare rau dar nu multumesc!
Deci pentru mine, toti cei care i-au dat votul lui iohanis au multumit si lui basescu!
Personal eu am fost dezgustat de ce a putut Romania sa ofere ca pretendenti la presedentie si i-asi fi trimis pe ambii acasa...


Sper ca se intelege ca n-am mers la vot...

_________________
“I live my life one Lancer at a time, and for those few moments, as my front wheels spin, I know that I'm free...“ MCM


Top
   
PostPosted: 18 Nov 2014, 00:53 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Nu a inchis nimeni topicul asta? Ne mai enerveaza politica?
Oarecum offtopic: Eu azi am primit prima transa din recuperarea taxei, ultima va fi in Noiembrie 2018, daca n-oi mai fi pe aici, sa-mi stinga cineva becul.

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 19 Nov 2014, 14:09 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
un gunoi platit din bani publici si manevre ieftine la PSD

arogantele baronilor psd

merge cu popcorn: Dragoş Bârlădeanu despre Iohannis

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 01:35 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Antonele, eu in urma cu ceva timp am primit vestea ca as fi castigat in instanta rambursarea celor 5000 de euro platiti aiurea pe taxele vietii, plus/minus indexari si dobanzi. Taxele fusesera platite de firma, nu pe pf, si mare pacat sau a dracului coincidenta ca la vreo 2 saptamani dupa am aflat si ca mi-au inchis si firma, lasata in plata domnului ce-i drept in 2011, cand am plecat din tara.
Mai are rost sa ma enervez sau mai bine o trec si pe asta la capitolul pierderi?

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 02:08 
Offline
User avatar

Joined: 31 Oct 2008, 11:47
Posts: 801
Car: 156/Brera
Location: Zaragoza/Slatina
Image



Alfa 156 1,9 JTD 16v 150+ (by ILuzoriu)
ex: Alfa Brera 2,4 JTDM 20v 200+ (by ILuzoriu)

_________________
Alfa Romeo Brera 2,4 JTDM+ (by ILuzoriu)
Alfa 156 1,9 JTDm 150+ (by ILuzoriu)


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 02:46 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
Mariuse, o sa ignori din nou daca te rog sa-ti aduci aminte cine era in(ainte) de 2011 la guvernare?


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 11:29 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
O astfel de discutie o am permanent cu un prieten, lui i-a taiat salariul pe vremea lui Boc, eu a trebuit sa platesc taxa in aceiasi perioada.
El l-a votat pe Ponta, eu nu.
Eu am reusit sa recuperez taxa, numai ca Ponta a hotarat sa mi-o dea in 5 ani.
De ce l-as fi ales pe Ponta? De ce l-as fi penalizat pe Iohannis pentru Boc?

Marius nu te enerva, situatiile astea ne pun creierul la munca. Gasesti tu o solutie sa-i arzi, toti trebuie sa gasim.

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 18:16 
Offline
User avatar

Joined: 31 Oct 2008, 11:47
Posts: 801
Car: 156/Brera
Location: Zaragoza/Slatina
Ok. Dar dacă ar fi să-și dea Ponta demisia din guvern, și evident că vor veni alții. Găurile din buget, în urma campaniei sau mai știu eu ce alte găuri, vor trebui acoperite. Cum? Evident cu măriri de taxe. Uite așa se naște ideea că Iohannis mărește taxele și la următoarele alegeri va ieși Ponta. Mulți nu se uită și nu au de unde să știe ce deficit a fost anterior. Iar aceștia pun totul în cârca președintelui. Eu chiar mă rog, să vină bugetul pe 2015, să văd și eu cum acoperă cheltuielile din campanie, promisiunile făcute, referitor la dublarea alocațiilor, etc.



Alfa 156 1,9 JTD 16v 150+ (by ILuzoriu)
ex: Alfa Brera 2,4 JTDM 20v 200+ (by ILuzoriu)

_________________
Alfa Romeo Brera 2,4 JTDM+ (by ILuzoriu)
Alfa 156 1,9 JTDm 150+ (by ILuzoriu)


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 19:44 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 12:57
Posts: 639
Car: Alfa 75, 2.0 TS LE
Location: Oradea
Relax, marirea de alocatii e pistol cu apa pe langa sentintele care trebuiesc achitate pe taxa de prima inmatriculare, procesele cu sindicatele pe reducerile de 25% si pentru pensiile speciale. S-au incheiat cam toate in ultima instanta. Ar trebui lasat Boc si Basescu sa le plateasca.

_________________
ALFA 75, 2.0 TS, ASN
CROSSWAGON Q4 (zis si autobuzul scolii) R.I.P.
CROSSWAGON Q4 (BB)


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 21:41 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
toshy Quote:
Mariuse, o sa ignori din nou daca te rog sa-ti aduci aminte cine era in(ainte) de 2011 la guvernare?
Cum sa te ignor man, mi se terminase bateria la telefon. :)
Daca e sa invinuiesc pe cineva pentru falimentul firmei mele pot spune cu mana pe inima ca eu sunt singurul responsabil, nu PDL-ul care era in perioada aia in floare. Poate fi o consolare gandul ca intr-o societate normala cu acelasi elan, volum de munca si bani pe care ii bagasem probabil altul ar fi fost rezultatul, dar vinovat tot eu sunt, nu politicienii. Cat despre tarasenia cu taxa auto voi tine minte cat voi trai ca distinsul Tariceanu inainte de a fi remanierat, chiar inainte de a iesi din birou si a inchide usa dupa el, cam intre Craciun si Revelion, ca ultim act la conducere a hotarat sa tripleze taxa auto.

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 22:33 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6667
Location: Brasov... oarecum.
Marius, politicienii si-au primit osanda de la tine: impozite/taxe nema, ca ai plecat din tara. Ce te mai doare inima cand vi in vizita pe acasa. Deci, teoretic, burtile lor trebuie sa fie ceva mai goale, din cauza ta, a mea, si a altora care si-au luat talpasita.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Te contrazic . Impozitele sunt mari pentru ca se stie ca suntem disperati sa avem masini . Cu orice pret ... Si cand va muri de foame , romanul va merge cu masina la cersit . Si cu cat mai mare agregatu' , cu atat mai fudul e propetaru' rupt in cur .
Deci ne-o meritam . Suntem o vaca super buna de muls


Top
   
PostPosted: 21 Nov 2014, 10:02 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
mugurel Quote:
Te contrazic . Impozitele sunt mari pentru ca se stie ca suntem disperati sa avem masini . Cu orice pret ... Si cand va muri de foame , romanul va merge cu masina la cersit . Si cu cat mai mare agregatu' , cu atat mai fudul e propetaru' rupt in cur .
Deci ne-o meritam . Suntem o vaca super buna de muls
Si cand ne-om destepta si ecologiza un pic, sa te tii taxa pe bicicleta, scuter, carucior de copil, etc... Problema e foamea de bani, baieti... :money:

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 21 Nov 2014, 11:29 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Taxa pe stalpi, pe trepte, pe nasturi...

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 21 Nov 2014, 12:22 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3215
mugurel Quote:
Te contrazic . Impozitele sunt mari pentru ca se stie ca suntem disperati sa avem masini . Cu orice pret ... Si cand va muri de foame , romanul va merge cu masina la cersit . Si cu cat mai mare agregatu' , cu atat mai fudul e propetaru' rupt in cur .
Deci ne-o meritam . Suntem o vaca super buna de muls
bine punctat!

"noi" disperati dupa masini, statul disperat dupa impozite si taxe, producatorii auto direct interesati ca statul sa mentina rabla si taxa (pentru ca...). E contextul ideal. Rabla ar fi trebuit oprita de mult timp [...]. Si, ca sa fie idiotenia si mai mare, a mai aparut si programul "prima masina". Cine a dat si cine a luat spaga as vrea sa stiu si eu... !? :fuck:
Si, ca sa fiu in asentimentul "statului", eu as vrea si un program "primul set de anvelope noi", cu sustinere din partea statului, sa sustinem si producatorii locali de anvelope. Ei nu merita?! :ban:

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 21 Nov 2014, 12:47 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
Eu as zice sa se numeasca "primul cauciuc", ca sa intre si prezervativele. In Vaslui as returna 100% din valoare, sau as plati in tuica.
Zic... :ziped:

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 18 Feb 2016, 19:05 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
cristianmiu Quote:
Bai eu sunt curios ce va face neamtul acum... vedem cat de parolist e... ca a promis o gramada de chestii in campanie... De cei de la PSD stim ca promit luna si stelele si tot ce fac e sa mai bage o taxa in plus... hai sa-l vedem si pe asta de ce este in stare :)
Hai ca-l vazuram...
http://www.stiripesurse.ro/tudor-chiril ... 83025.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Omu' e neamt ma, n-ai ce sa ii zici, pacat ca lucreaza romaneste.

http://www.stiripesurse.ro/mircea-badea ... 83069.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Valak, da-i un like?

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 18 Feb 2016, 19:33 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Valerica, iti inteleg durerea. Viata fara Antena 3 o sa fie pustiu pentru tine, probabil ca in Teleorman o sa tineti 3 zile de doliu. Daca vi-l mai baga astia si pe Dragnea la bulau...

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 18 Feb 2016, 19:43 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Valak Quote:
Valerica, iti inteleg durerea. Viata fara Antena 3 o sa fie pustiu pentru tine, probabil ca in Teleorman o sa tineti 3 zile de doliu. Daca vi-l mai baga astia si pe Dragnea la bulau...
:haha: :clapping:
Bine tu valak, pun pariu ca acum il asculti la radio pe Badea si diseara ii aburesti lentilele lui Gadea :roll2:
Striga tu, hai Antena, like Johaniss ! :lol:

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 18 Feb 2016, 20:45 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 12:57
Posts: 639
Car: Alfa 75, 2.0 TS LE
Location: Oradea
Ce le mai place unora shaorma labeunu!
Ce repede a prins dezinformarea cu recuperarea prejudiciului.
Aveti idee ce inseamna "confiscarea" si care e diferenta dintre confiscare si executarea silita pentru recuperarea prejudiciului?
Un imobil ajuns in proprietatea statului poate fi vandut doar in anumite conditii speciale si sub o procedura strict reglementata, asta daca s-ar dori vanzarea.

_________________
ALFA 75, 2.0 TS, ASN
CROSSWAGON Q4 (zis si autobuzul scolii) R.I.P.
CROSSWAGON Q4 (BB)


Top
   
PostPosted: 18 Feb 2016, 21:18 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
@(valak, twintwin), basistilor de serviciu, ar trebui sa va hotarati, pai ori ma uit la antene, ori labeunu? :lol:
Aveti banale probleme administrative si ma luati pe mine cu heimiserupisme din astea de la nemti, argumentele voastre sunt discutabile si sigur exista deschidere sa ii stergeti ochelarii lui Gadea, ca doar nu o sa obstructionati media. :lol:

E foarte tare, dar trist din pacate, pe mine voi ma inspaimantati ca oameni, eu incerc sa fac sesizari cat pot si sa intru oriunde sa spun ce e rau ca doar s-o schimba ceva, iar voi cand vedeti o mizerie din asta o dati cotita.
Voi acum sustineti puscaria si puscariabilii astia de la antene, in cor cu presedintele, care ma scuzati, habar nu are ce cauta acolo.
Doar ca l-au votat unii ca e neamt si cum ce e produs din samanta de neamt e bun, hop si noi gramada.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 133 34 35 36 37 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited