It is currently 21 Sep 2024, 05:40

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 128 29 30 31 3237 Next
Author Message
PostPosted: 05 Nov 2014, 12:41 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7083
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Probabil ca mergea mai bine la funny stuff, dar tinand cont ca suntem in perioada alegerilor, mi se pare mai adecvat aici.
Image


Sent from my 5s

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 14:10 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
ibiza Quote:
valerica Quote:
@valak, maica-mea a candidat ca primar, de mai sus i-au cerut 100.000e sa fie sustinuta dar nu era 100℅ ca va iesi, pentru banii astia sa fii sigur ca mutam primaria la mine pe batatura. Acum ai inteles de ce sunt primarii anchetati? Gaura aia si-o scot cat pot de repede si apoi trebuie sa cotizeze mai departe.
O spui de parca de saraci ce sunt, se bage unii sa cotizeze 100.000 de coco sa devina primari sa fure like there's no tomorrow... sau poate le-au rapit copiii: vrei copchilu inapoi? pai dai matalutza 100.000 da coco si candidezi la primar. nu ai de ales. om cinstit si te trezesti ca dai suta de mii sa devii primar.
Cei care candideaza nu o fac pentru binele meu, al tau, al alfaclub, al comunei, orasului si tarii, o fac pentru binele lor si al urmasilor lor. Asa cum tu muncesti si tragi sa oferi o viata mai usoara urmasilor tai asa fac si cei care ajung intr-o astfel de functie. Esti ignorant daca tu crezi ca noul presedinte, primar, consilier...naiba sa-i pieptene, va face ceva spre binele tau.
Nu stiu daca ai observat dar cei care ajung primari/presedinti nu sunt din pulime, vechiul presedinte avea ceva afaceri sau sotia lui, el facea politica si tragea sfori, nevasta-sa bani. La mine la tara primarul e unul care are o moara si un birt, crezi ca ala e cel mai rasarit om din sat? Pai nu e, dar la vremea respectiva probabil cel mai stabil financiar. Varamiu este avocat, are colaborare cu primaria, banii sunt 50/50 cu primarul, adica jumatate din bani el, jumatate ii da primarului. Banii din campanie se recupereaza nu se arunca pentru visul de a conduce o comunitate pentru ca si asta tine un mandat, nu toata viata. Poate sunt unii cinstiti, dar nu sunt ignorant ca tine sa cred asta.
Degeaba oamenii care au afaceri tari sustin diversi oameni sa candideze? Crezi ca bogatanilor cu firme de constructii le e drag sa cotizeze sau crezi ca licitatiile se castiga cu dragoste si bunatate si la final o ciocolata ca ai fost dragut?
Patronii firmelor de salubritate castiga licitatii, cum crezi, cu cinste si onoare? Nu, tot cu bani, Romprest se muta unde prinde un contract baban, la fel si patronul care imediat investe in echipa de fotbal locala, crezi ca votul de onoare conteaza, trage si cu dintii sa mentina actuala conducere cat timp ii merge bine indiferent care e dorinta locuitorilor.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 14:29 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
E clar ca tu ai niste informatii din interior si vezi lucrurile cu alti ochi. Totusi, ca sa inteleg si eu, tu esti suparat fiindca mama ta nu a avut suta aia de mii de euro, sau fiindca a pierdut si alegerile si a ramas si fara bani ?

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 14:33 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Ionel, sasul din Sibiu este cel mai clar contra-argument la ceea ce spui tu. A transformat Sibiul dintr-un sat anonim in capitala culturala si arata exact ca un oras din vestul Europei. Pana la urma ma intereseaza mai putin spre deloc daca cel ales isi ia partea, daca si face ceva in tara asta. Momentan nu fac decat sa isi ia partea si atat. Daca voi avea autostrazi in tara asta din punctul meu de vedere poate sa-si faca si bust de aur din banii de la stat viitorul presedinte.


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 14:43 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1657
Car: GTV
Valak Quote:
E clar ca tu ai niste informatii din interior si vezi lucrurile cu alti ochi. Totusi, ca sa inteleg si eu, tu esti suparat fiindca mama ta nu a avut suta aia de mii de euro, sau fiindca a pierdut si alegerile si a ramas si fara bani ?
Ca n-a primit ciocolata dupa ce si-a vandut votul.

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 14:55 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Maica-mea a candidat din partea unui partid slab, nu avea sanse, nu a investit, pur si simplu a candidat, sa zicem sa se afle in treaba. Acea "oferta" a venit din partea liderului unui partid din astea doua care se lupta acum care era si pionul C.J.
Eu nu sunt suparat, mie chiar nu imi pasa, nu pentru ca nu visez la vremuri mai bune, pentru ca vad ca totul se schimba in rau de la an la an. Oamenii sunt mai saraci cu fiecare minut si singura care ramane e speranta ca va fi bine cu alta conducere. Ce vorbim noi, este ce a zis @mariusdmx, net si apa calda, lucruri distorsionate fata de realitatea din tara.
Nu ma intreba ce e de facut, nu stiu sa raspund, cred doar ca pentru o perioada, vorba cantecului, suntem amanetati.

@mariusdmx, da, dar primaria si presedentia sunt ca uleiul si apa, la cea din urma sunt multe guri de hranit pana sa ajunga sa se vada ceva. La primarie se mosteneste ceva, daca nu ma insel pe mandatul lui Solomon s-a schimbat fata Craiovei, s-a modernizat centrul, s-au deschis centre comerciale, etc., Olguta a mostenit si duce mai departe, idem alte orase. La presedentie iei praful si incerci sa il sufli cui te-a dus acolo.


btw, vorba unui primar celebru de la noi, firele de iarba nu se pot numara. La mine pe strada, aici in Bucuresti, au schimbat gazonul din ronduri de trei ori de la inceputul anului, primele doua ori fara aspersoare si acum cu. Pentru ca asa se face, lumea vede ca primarul schimba fata sectorului.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 15:08 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7083
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Sunt oameni care sunt saraci pt ca nu au avut noroc in viata si sunt oameni saraci din simplul fapt ca sunt prea lenesi sau prea comozi ca sa munceasca...asteapta sa le dea cineva de pomana, don't know...

In bucuresti si imprejurimi lucrurile nu arata atat de rau... Se construieste intr-o veselie iar autoturismul a devenit precum telefonul mobil, fiecare are unul... Deci hai sa nu exageram... Acceiasi imagine o vad si in brasov, buzau, constanta, sibiu, etc.

Daca facem o analiza anii lui basescu de presedentie ne-a ridicat putin, altfel nu mai erau atatea masini pe strada

Sent from my mobile

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 15:14 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Si cu toate astea, nu intelegi fervoarea asta ingenua si tampa a noastra de a sustine si considera legitim un candidat "cu o carte de vizita care se viziteaza", care a pus un oras pe harta, in dauna unui personaj de un "lichelism feroce" si fara nicio urma de consistenta sau valoare ?

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 15:28 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Tocmai asta am si spus, inteleg perfect dorinta schimbarii si chiar euforia noului venit, nu inteleg increderea in om, in persoana. Toate cele le retraim, groundhog day, l-am pus pe tata base sa scapam de lepra de nastase, l-am huiduit pe base si l-am imbratisat pe ponta, acum il hulim pe ponta si il slavim pe johannis, peste doi ani facem proteste ca nu a fost ce trebuia, ponta isi lasa un urmas si il sustinem pe ala si tot asa...pietrele raman. Dupa cum ai observat, langa fiecare candidat stau cativa profitori, aia decid ce se imparte si cat ramane pentru noi.
Pana sa vad discursul lui Johannis alaturi de Blaga si Orban, as fi dat din coate sa pun stampila pe el la vot, acum as merge doar sa-mi anulez votul.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 17:24 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
Asta este unul dintre principiile democratiei: ai calcat pe bec nu mai esti ales. Vine urmatorul si isi arata puterile. Si tot asa. Desigur, democratia nu este perfecta, insa alta solutie mai buna nu prea avem momentan.
Despre Monta am vazut cam ce e capabil sa faca: in cel mai bun caz populism, in cel mai rau caz... Oricum, omul minte cum respira. Se pisa pe tine si iti spune senin ca ploua. Ultima duma: Iohannis va vinde Ardealul la unguri.
De Klaus, nu stiu prea multe, doar ca Sibiul arata bine, economic se pare ca merge bine; a fost reales de cateva ori ca primar si nu cu pomeni gen Mazare. Deci omul face ceva bine. Ca s-a aliat cu PDL-ul nici mie nu imi place, dar in momentul de fata cred ca este raul mai mic decat PSD-ul.

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 19:36 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
ibiza Quote:
De Klaus, nu stiu prea multe, doar ca Sibiul arata bine, economic se pare ca merge bine; a fost reales de cateva ori ca primar si nu cu pomeni gen Mazare. Deci omul face ceva bine. Ca s-a aliat cu PDL-ul nici mie nu imi place, dar in momentul de fata cred ca este raul mai mic decat PSD-ul.
Bun, Johannis a confirmat, e un primar bun, e posibil sa fie si un bun presedinte.
Daca iese el, ii tai macaroana lui Mazare, Vanghelie, Negoita, Olgutei, frigi sudul tarii pentru ca firmele care lucreaza cu statul si-o vor lua la puie pentru ca vrem conduceri diferite. Ai schimbat presedintele si guvernul, ai taiat banii catre primariile psd, ai luat painea de la gura multor angajati. In momentul in care nu se va da mai da drumul la bani din motive politice, vor intra mai rar bani in buzunarele salariatilor si vor veni mai putini bani la buget, lipsa incasari, cu cat inchizi mai multe firme cu atat creste si somajul, la fel si rata infractionalitatii.
Cu puteri diferite la conducere nu o vom duce mai bine, asta e clar, oricat de capabil ar fi presedintele, indiferent cine ar fi el.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 19:50 
Offline

Joined: 10 Jun 2014, 15:49
Posts: 476
Car: BMW 320D
Dar de macaroanele lui Blaga, Videanu, Orban, Blejnar, etc etc de ce nu vorbeste nimeni. Klaus este o marioneta proasta in mana acestor mafioti!

E adevarat ca Ponta e un dobitoc, dar decat sa fiu inca 5 ani condus de basisti (si eventual sa-l vad pe Basescu prim ministru), prefer sa votez raul mai mic!

Ponta Presedinte!

_________________
Current: Mercedes C220 (2018)
EX:
BMW 320 d (2016)
Audi A3 sedan (2014)
Giulietta (2012)
Alfa MiTo (2011)
Alfa 159 (2008)


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 20:18 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
AlexMito Quote:
Dar de macaroanele lui Blaga, Videanu, Orban, Blejnar, etc etc de ce nu vorbeste nimeni. Klaus este o marioneta proasta in mana acestor mafioti!
Pentru ca in ultimii doi ani am vazut ce poate Ponta, nu a facut mari schimbari, poate chiar deloc, doar a dat drumul fondurilor catre primariile psd. Nu vorbeste nimeni pentru ca alegatorii se schimba dupa cum bate vantul, voturile se ofera pentru raul cel mai putin rau in opinia fiecaruia.

Ambii sunt doua marionete in mainile unor oameni foarte puternici financiar.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 20:18 
Offline
User avatar

Joined: 31 Oct 2008, 11:47
Posts: 801
Car: 156/Brera
Location: Zaragoza/Slatina
ImageImage
Cam așa stă treaba cu "răul cel mic", cum îl văd cei din tabăra roșie!



Alfa 156 1,9 JTD 16v 150+ (by ILuzoriu)
ex: Alfa Brera 2,4 JTDM 20v 200+ (by ILuzoriu)

_________________
Alfa Romeo Brera 2,4 JTDM+ (by ILuzoriu)
Alfa 156 1,9 JTDm 150+ (by ILuzoriu)


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 20:22 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1657
Car: GTV
Pai il voteaza pe Ponta incat sa ii elibereze pe cei din puscarie si sa ii protejeze pe restu' de DNA. Doar a si zis la un moment dat ca vrea sa aibe control asupra DNA. E singurul candidat care nu a spus ca asigura independenta DNA.

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 22:21 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
valerica Quote:
Daca iese el, ii tai macaroana lui Mazare, Vanghelie, Negoita, Olgutei, frigi sudul tarii pentru ca firmele care lucreaza cu statul si-o vor lua la puie pentru ca vrem conduceri diferite. Ai schimbat presedintele si guvernul, ai taiat banii catre primariile psd, ai luat painea de la gura multor angajati. In momentul in care nu se va da mai da drumul la bani din motive politice, vor intra mai rar bani in buzunarele salariatilor si vor veni mai putini bani la buget, lipsa incasari, cu cat inchizi mai multe firme cu atat creste si somajul, la fel si rata infractionalitatii.
deci doar coruptia mai tine tara asta. cu cat fura aia mai mult cut atat o ducem toti mai bine. sa nu cumva sa ii deranjeze cineva. am notat
AlexMito Quote:
Dar de macaroanele lui Blaga, Videanu, Orban, Blejnar, etc etc de ce nu vorbeste nimeni. Klaus este o marioneta proasta in mana acestor mafioti!
stii tu ca nu e invers?

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 22:48 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
ibiza Quote:
deci doar coruptia mai tine tara asta. cu cat fura aia mai mult cut atat o ducem toti mai bine. sa nu cumva sa ii deranjeze cineva. am notat
eu le zic interese personale, valabile fiecaruia, general valabile in toate tarile, organizatiile, companiile si tot ce exista si se poate rosti prin viu grai. Daca te agreez, te ajut, daca nu, te sap.
Hai ca nu facem bunul mers al societatii, ca il stii si tu si acolo unde locuiesti, aia sunt versati nu gura sparta ca noi, ca nu in Romania s-a inventat "buna" comunicare si bunul mers al banului bine facut :wink: .

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 06 Nov 2014, 00:49 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
avea dreptate valerica: http://www.capital.ro/peste-3500-de-ang ... uinat.html" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 06 Nov 2014, 01:03 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Citeste si aici de Cornu
https://ziaruldeinvestigatii.ro/blog/po ... -cu-statul" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 06 Nov 2014, 12:55 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Alexmito mai lasa Antena 3 ca iti sterge si ultimii neuroni. basescu nu este omnipotent sa fie in spatele la absolut orice este impotriva psd-ului. Stiu ca probabil iti vine greu sa crezi dar sunt oameni care nu tin cu basescu si nici cu ponta. Majoritatea care aleg cu ponta sunt stersi pe creier fix de aceasta comparatie - nu esti cu comunistii, esti basist. Baieti, mai cititi o carte, un ziar, mai vizionati o emisiune de analiza impartiala gen Moise Guran (asta daca nu e si el basist in conceptia voastra). Cu siguranta nu te va convinge asta sa nu mai votezi cu ponta, dar macar pune-ti 5 minute intrebari doar de plictiseala - cine a falimentat toata industria Romaniei(peste 800 de fabrici) si a vandut-o pe 1 dolar, incasand comisioane uriase, cine a obligat astfel sa plece romanii la cules de capsuni nemaiavand ce munci in tara lor; cine taie padurile Romaniei din 90 incoace in continuu; Lista ar continua pana maine doar cu lucruri majore, ne mai vorbind de saracirea tarii si hotii la care sunt primii de departe.


Top
   
PostPosted: 06 Nov 2014, 13:43 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Marius, toti politicienii fac asta, tata base a vandut flota pe un Pepsi nea`Nicu si ti se pare ca nu si-a dus mandatul la bun sfarsit?
Teodor Nitulescu, ca e tot de-al meu, a preluat acum cativa ani, in regimul Pdl, fabrica de confectii din Rosiori. A doua zi a dat afara tot personalul, a vandut tot ce se putea vinde, a eliberat halele si le-a vandut unui turc. Turcul a inceput productia, tot de textile, cu cativa angajati, cand are comenzi lucreaza cand nu, sta. Privatizare!
Spun asta pentru ca Nitulescu asta era din pdsr si s-a mutat la pdl, drumul la ciolan nu il da, va lasa osul cand nu va mai fi nimic pe el.
Intelegeti, banii nu au culoare politica, baronii locali se muta de la un partid la altul in functie de cine are puterea.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 06 Nov 2014, 13:55 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
Nu stiu cat de pueril trebuie sa fii sa crezi ca Basescu a vandut flota de capul lui, ori pueril ori porti o icoana cu Gadea in portofel. Daca tu crezi ca flota unei tari poate sa fie vanduta de un singur om, fara acordul lui tatuca ILICI inseamna ca esti de pe alta planeta. Chiar si asa, sa zicem ca a vandut flota, una e sa vinzi o flota iar alta e sa vinzi fabrici pe 1 dolar STIIND CA SUTE DE OAMENI vor ramane fara loc de munca, sunt zone geografice in tara asta care au ramas aproape nepopulate pentru ca fabricile unde lucrau oamenii aia au fost inchise.(ai auzit de impact social??), din 1200 mari privatizari 1190 au fost facute inainte de 2004.
Nu prea am vrut sa intervin aici pentru ca m-am gandit ca o sa ma enevez foarte tare, inca nu imi dau seama daca voi astia care vorbiti pe aici de basism sunteti troli sau doar aveti capacitate cerebrala cat euglena verde.

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 06 Nov 2014, 14:04 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Andrei, maine ti se vinde calculatorul si biroul, te trezesti pe un scaun, in fata cu nimic. Asa si cu flota, pai daca nu ai strung unde pana mea lucrezi, la mine la Vedea si la Seaca?
Bai,sunteti atat de ignoranti cu raul cel mai putin rau incat sunteti in stare sa dati in cap si sa luati vieti pe ce vedeti la tv si pe net.
Bine ma, il votam pe base in continuare cu blaga cu tot ce a fost pana acum, multumit? Hai sa traim bine, am zis!

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 06 Nov 2014, 14:08 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Valerica, cu totii suntem perfect constienti ca Johannis nu este vreun mesia si ca toata campania din spatele lui va trebui sa fie platita daca va iesi presedinte. Nu spun ca se va transforma Romania in Germania, dar prefer sa imi las copilul pe mana unui strain care s-ar putea sa fie rau decat sa-l dau pe mana unui pedofil, din start.


Top
   
PostPosted: 06 Nov 2014, 14:33 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
Pai eu doar iti spuneam ca si la flota tot FSN-ul a contribuit, ca a fost si basescu pe acolo asta nu pun la indoiala, probabil ca deaia nici nu a intrat nimeni la parnaie pentru dosarul ala inca. Crezi ca mie imi convine ca Iohannis e cu Blaga si cu alti puscariabili din PDL? Normal ca nu imi convine insa PSD-ul doar din puscariabili e compus asta e problema, propunerea lu macovei este foarte foarte buna, ai 8 penali in partid se desfiinteaza :D

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 128 29 30 31 3237 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited