It is currently 24 Sep 2024, 02:25

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 182 83 84 85 86167 Next
Author Message
PostPosted: 18 Nov 2013, 11:13 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
toti cei ca el(actori, putze diverse, babe scelerate) care se implica cu niste mancare sau ma rog cu orice in probleme de genul asta o fac doar pentru publicitatea gratuita de care ar putea beneficia.

e o problema simpla care nu o putem rezolva din cauza unora ca ei.

gresim odata , eutanasiem ce avem iar daca mai apar gresim cate putin , discret, pana dispar.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 18 Nov 2013, 13:05 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Ce nu intelegi tu si multi altii ca tine , e ca in adaposturile private cainii nu se eutanasiaza . Acolo , oamenii aia ii hranesc si incearca sa le ofere varianta vietii , chiar daca nu in libertate . A , si sa ii fereasca de barbarii si dezechilibratii care umbla liberi pe strazi si isi zic "oameni" ...
Cu ce te deranjeaza pe tine ca exista oameni care doneaza mancare si bani pentru medicamente ? E obligatoriu sa fie ucisi cainii , nu ?
Inteleg aberatiile celor care au impresia ca li se iau banii din buzunar pentru cateii din adaposturile de stat , dar si la astea private va sta in gat ca exista oameni de treaba care dau din buzunarul propriu ??? Ca isi face imagine ma intereseaza mai putin. Cred ca are destula imagine , ca sa zic asa , in urma gramezilor de filme facute si nici nu e om politic sa caute voturi cu manevra asta ...


Top
   
PostPosted: 18 Nov 2013, 13:20 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
ce nu inteleg eu e ca se cheltuie o gramada de bani cu aceste adaposturi pe care noi nu ni le permitem. preferabil de banii aia sa se faca niste parcuri pentru copii nu sa hranim caini.

pe langa asta mai sant si acele ong uri "salvati l pe labus" care halesc bani aiurea , au transformat naivitatea si darnicia oamenilor in profituri personale. daca ar disparea labus ar fi dezastru pentru ei.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 18 Nov 2013, 13:44 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
comanr Quote:
ce nu inteleg eu e ca se cheltuie o gramada de bani cu aceste adaposturi pe care noi nu ni le permitem.
exact ce ziceam mai sus . nu reusiti sa faceti diferenta intre initiativa privata si stat . e peste poate ... pentru astia ca tine conteaza doar sa moara Labus . O sa fii fericit dupa aia sau o sa incepi lupta impotriva porumbeilor / pescarusilor ca se caca pe masina ta sau albinele ca sunt un pericol ceva de speriat ?


Top
   
PostPosted: 18 Nov 2013, 13:52 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
eu nu am nimic cu cateii , ba chiar am vreo 2 , ambii maidanezi. problema e numarul lor foarte mare care copleseste prin cheltuiala zilnica , trebuie mancare, cineva trebuie sa le ia excrementele etc.

nu mai pui la socoteala ca raportat la stilul lor de viata de noapte anterior, a sta in acele adaposturi e tortura curata. eu daca as fi maidanez prins i as ruga sa ma eutanasieze.

populatia nu poate sa i asimileze , sa i infieze decat in mica parte, asta e crudul adevar iar ei stau si sufera pe bani acolo, pana la urma cine stie daca moartea e asa rea cum ne imaginam noi, unii caini e posibil sa aiba parte de o perioada mult mai buna decat inainte, valabil si la oameni.

sa i lasam linistiti pe strada nu este o solutie, deja apar anumite probleme.

banii primiti de la privati nu acopera mai nimic , grosul este suportat de primarii si inevitabil de contribuabili , eu platesc taxe de ecarisaj din 2005 aiurea.

eu as interzice cainele la bloc , sant satul de cate ori am calcat in cacat venind acasa.

le: cea mai tare faza ar fi sa se gaseasca un ong de kkt dupa ceva vreme sa zica ca acei caini din adaposturi sant stresati si sa facem cumva sa i plimbam sa i alintam.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 18 Nov 2013, 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Ma bag scurt:
Asta cu calcatu in cacat la bloc e in mare parte de la cretinii care nu aduna dupa propriul animal. Si 95% din posesorii de animal de la noi sunt in categoria asta. Ca doar ei platesc intretinerea si e cineva obligat sa stranga dupa ei. In tarile civilizate se dau super amenzi pt genul asta de comportament. As fi in culmea fericirii sa existe si la noi o amenda de cel putin 50 euro (si sa se si aplice).

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
PostPosted: 18 Nov 2013, 14:14 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
noi nu avem personal care sa stea dupa fiecare anus de caine sa vada daca face tare sau moale , trebuie sa interzicem cainele la bloc, apoi dupa 20 de ani cand lumea intelege dam examen pentru cei care vor caine la bloc.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 18 Nov 2013, 14:26 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
comanr Quote:
eu daca as fi maidanez prins i as ruga sa ma eutanasieze.
:lol: :lol: :lol: ... si daca nu te-ar crede as garanta eu pentru tine


Top
   
PostPosted: 18 Nov 2013, 18:26 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
ce inseamna sa ai prieteni! :lol:

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 18 Nov 2013, 18:44 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Noblesse oblige ;)


Top
   
PostPosted: 19 Nov 2013, 10:47 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
comanr Quote:
... trebuie sa interzicem cainele la bloc...
am corectat eu pentru tine:
Quote:
... trebuie sa interzicem omul la bloc...

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 19 Nov 2013, 11:01 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
o daaa, da n am vrut sa zic...par deja neonazist.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 19 Nov 2013, 11:10 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2189
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
comanr Quote:
noi nu avem personal care sa stea dupa fiecare anus de caine sa vada daca face tare sau moale , trebuie sa interzicem cainele la bloc, apoi dupa 20 de ani cand lumea intelege dam examen pentru cei care vor caine la bloc.
Cel care are un "anus " in intretinere , este obligat sa adune rahatul . Cit despre criticile aduse cu"nu avem bani pentru adaposturi de animale " , te cam inseli . Banii nu vin de la tine sau de la altii din salar . Bani din salariul tau , se duc la "animalele"din puscarii . De aia de ce nu se plinge nimeni ca trebuie intretinuti din salariile voastre ? E foarte usor sa furi sau sa dai in cap cuiva , ca apoi sa stai ca boieru ' la caldura , masa , tv , haine curate , etc . Si astea toate GRATIS : "Tutto incluso in prezzo " !

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
PostPosted: 19 Nov 2013, 16:48 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
alfa146 Quote:
comanr Quote:
noi nu avem personal care sa stea dupa fiecare anus de caine sa vada daca face tare sau moale , trebuie sa interzicem cainele la bloc, apoi dupa 20 de ani cand lumea intelege dam examen pentru cei care vor caine la bloc.
Cel care are un "anus " in intretinere , este obligat sa adune rahatul . Cit despre criticile aduse cu"nu avem bani pentru adaposturi de animale " , te cam inseli . Banii nu vin de la tine sau de la altii din salar . Bani din salariul tau , se duc la "animalele"din puscarii . De aia de ce nu se plinge nimeni ca trebuie intretinuti din salariile voastre ? E foarte usor sa furi sau sa dai in cap cuiva , ca apoi sa stai ca boieru ' la caldura , masa , tv , haine curate , etc . Si astea toate GRATIS : "Tutto incluso in prezzo " !
La eutansie cu ei! :bandit: :roll2:

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 19 Nov 2013, 18:28 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Nu eutanasiere, ci munca pentru mancare. Daca ar scoate toti puscariasii sa lucreze la autostrazi pentru mancare, am ajunge in cativa ani ca Germania la nivel de infrastructura.


Top
   
PostPosted: 19 Nov 2013, 18:37 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
nu stiu ce sa zic de puscarie, oricare din noi poate servi niste puscarie, adica exista o sansa extrem de mica pentru unii, mai mare la altii, eu vorbeam doar de problema cainilor de pe care se profita, se cheltuie iar cainii tot chinuiti raman.

si eu sant de acord ca la scos sare e nevoie de niste puscariasi care si asa au pe viata, hai la sare tata ce are, nu merge?

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 06 Dec 2013, 04:03 
Offline

Joined: 27 Jun 2011, 21:37
Posts: 324
Car: --
Location: --
Balanel si cu Sova.
bataie de joc cu autostrazile desenate pe asfalt.

Puie Monta!


Top
   
PostPosted: 06 Dec 2013, 11:19 
Offline

Joined: 27 Jun 2011, 21:37
Posts: 324
Car: --
Location: --
mi-am adus aminte. tot Balanel.
imi fac un credit ipotecar si stau cu ochii pe curs. variatiile de 1 ban inseamna diferente de aproape 1000 de euro in pret. acum 2 zile cursul a sarit intr-o singura zi 3 bani si ceva pentru ca aparent acciza lui Pejte prajit trebuie neaparat sa ingrase curul unora pe spatele soferilor si de fapt a populatiei (ca nah, cresc preturile la tot daca se scumpeste transportul)
STF Ponta!


Top
   
PostPosted: 06 Dec 2013, 12:51 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Variatia de la curs s-a intamplat ( cu precizie de minute ) de la refuzul lui Basescu de a aproba memorandumul FMI deja convenit de guvern, nu de la prezenta accizei la carburanti care era in planul guvernului de cateva saptamani bune fara sa se miste nimic in curs. In plus, miscarea semnaleaza regenerarea unei instabilitati (conflict) politice, care iarasi are implicatii imediate pe curs si ratingurile internationale ale Romaniei. Vine Ponta cu comisia de ancheta pentru terenuri, credite, trafic de influenta, hop Basescu cu lovitura de riposta. Joc politic infinit pe banii si timpul populatiei.
Miza acestui conflict precum si miscarea lui Basescu au caracter economic doar pentru naivi. L-as fi crezut bine intentionat pe presedinte poate daca l-as fi cunoscut ieri. Cand a anuntat el insusi marirea cotei TVA la 24% sau scaderile de pensii si salarii, nu parea la fel de sensibil de implicatiile economice, adica plonjarea in scadere consum, saracie si economie gri.
Da, cu autostrazile, nu se misca nimic in afara de proiecte si vorbe inutile.
Altfel, ma obosesc teribil parti-pris-urile politice, hotii si vardistii, albii si negrii, etc.

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 06 Dec 2013, 21:31 
Offline

Joined: 27 Jun 2011, 21:37
Posts: 324
Car: --
Location: --
stiu cand a avut loc variatia, inteleg si de ce. si dap, sunt doar 2 tabere care isi dau la picioare, de acord.
cu ce nu sunt de acord ? cu acciza in sine si cu folosirea ei ca scuza pentru lipsa autostrazilor ca asta urmeaza. bine ca ignoram valea oltului unde autostrada ar fi finanatata 85% de UE si facem alte trasnai visate de un sandilau ca Sova.

era doar o frustrare, nu ca o tabara ar fi mai breaza ca cealalta.


Top
   
PostPosted: 06 Dec 2013, 22:01 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Si mie mi-a parut cel putit ciudata omiterea tronsonului de pe Valea Oltului din noul plan cincinal, cand pe acolo se desfasoara cea mai mare partea a transportului international de marfuri. :bash:

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2013, 16:53 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Niste italieni . Credeam ca doar romanii sunt in stare de mizerii d`astea ...
Cumnatul unor prieteni a murit in accident de motocicleta in Italia . S-a dus logodnica lui la firma unde lucra el in La Spezia si aia nu vor sa ii dea nici macar ultimul salariu neincasat . Nasol e ca ei nu au bani sa il aduca in tara si sa il inmormanteze :(.


Top
   
PostPosted: 10 Dec 2013, 00:50 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
mugurel Quote:
Niste italieni . Credeam ca doar romanii sunt in stare de mizerii d`astea ...
Cumnatul unor prieteni a murit in accident de motocicleta in Italia . S-a dus logodnica lui la firma unde lucra el in La Spezia si aia nu vor sa ii dea nici macar ultimul salariu neincasat . Nasol e ca ei nu au bani sa il aduca in tara si sa il inmormanteze :(.
Imi pare rau sa citesc asta, insa nu este caz singular. Un prieten a fost oprit in SUA pe autostrada si arestat ca nu avea greencard. L-au luat cu hainele de pe el. Angajatorul, desi stia ca nu are GC (e mai ieftin, le convenea), nu i-a inapoiat nimic din lucrurile personale, ramase in TIR. Laptop, portmoneu cu bani si carduri, telefoane... a venit acasa cu o punga cu o pereche de chiloti, una de sosete si-un sapun, ce i-au dat aia cat a stat inchis, plus hainele de pe el.


Top
   
PostPosted: 18 Dec 2013, 23:58 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1660
Car: GTV
Ma enerveaza de mor preturile la RCA. Iar au crescut preturile. Am ajuns la 1200RON pe 6 luni. :censored:

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
PostPosted: 19 Dec 2013, 10:04 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Da, asa e, inainteaza cu cresteri anuale si nu protesteaza nimeni , desi mi se pare cel mai clasic exemplu de abuz national! Eu afirm de ani de zile ca asiguratorii , in complicitate cu statul, au fortat treptat RCA-ul drept motor principal de venituri atunci cand au realizat ca prin CASCO nu fac o afacere, din cauze mult discutabile. A ajuns RCA-ul cat valoarea unei prime CASCO!
S-a facut tam-tam civic monstru pe seama unui proiect de acciza noua in carburant, razboi politic, etc, dar nu deranjeaza pe nimeni cand RCA-ul, majorat consistent in fiecare an, este varat pe gat pe nemestecate in toata geografia de consumatori auto, fara nicio trecere prin vreo comisie sau plen de Parlament, nimic!!
Cu ce drept mi se impune o majorare de 50-100 EUR la 2 ani, fara nicio relevanta cu istoricul meu de asigurari? Am semnat undeva vreo obligatie de finantare a unei terte afaceri, si nu stiu?
Trebuie sa plateasca fraierii pentru ratarea unui model de business?
RCA-ul asta seamana din ce in ce mai tare cu o taxa de protectie, cu asiguratorii si statul pe post de mafie nationala.

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 182 83 84 85 86167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited