It is currently 24 Sep 2024, 00:21

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 180 81 82 83 84167 Next
Author Message
PostPosted: 02 Oct 2013, 10:39 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1660
Car: GTV
Stau de peste un an in Olanda, si cu mici exceptii, cam asa sta treaba.

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 11:08 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4257
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Andrei.P Quote:
Dupa ce am stat aproape 1 an la studii in Olanda, mi-am dat seama ca totul se echivaleaza la un moment dat, spre exemplu in Olanda, avand in vedere cat de plictisitoare este viata si ce vreme de cacat au, e relativ logic ca ciupercile halucinogene si curvele sa fie legale, altfel cu ce ar mai ramane??? Am stat in olanda intr-un cartier prost famat si mi-am dat seama ca marocanii lor sunt trasi la indigo cu tiganii nostri, 1/1. Au multi copii care te injura si te scuipa pe strada, fac multa galagie si mizerie... In Utrecht e monopol pe piata imobiliara, te costa 400 EURO o camera de tot cacatu de 3/4 care are si peretii din rigips si il auzi pe ala de langa tine cum se bese, nu doar ca te costa 400 euro dar stai si 3 saptamani sa o cauti si dupaia te ROGI de landlord sa ti-o dea tie si nu celorlalti 4 care o vor. Dupa ce am luat camera (un adevarat interviu a trebuit sa fiu mai bun decat ceilalti 4) am observat ca nu functioneaza internetul, 3 luni a durat sa fie inlocuit o mizerie de router. Pana sa ne tot plangem ca "deh Romania" ar trebui mai degraba sa stam putin pe afara, am auzit multi romani spunand ca "doar in Romania" se poate intampla asa ceva fara ca ei sa fi iesit vreodata din tara... Cand m-am intors in tara m-am bucurat atat de tare de toate rahaturile care se intampla, in utrecht era asa plictisitor incat buletinul de stiri dura 2 minute, nu aveau ce sa prezinte...
:goodpost:

In sfarsit si oameni care nu mai sufera de sindromul "romania e de kkt si oriunde altundeva e mai bine".

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
ex: 156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 11:41 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Intrebati de ce nu au parasit tara in anii comunismului pentru a incerca o disidenta din tari care i-ar fi primit cu bratele deschise si de unde ar fi putut si face ceva, multi oameni de cultura de aici au spus ca nu au facut-o dintr-un motiv foarte simplu, "romanii sunt un popor care emigreaza prost". Poate ca are legatura cu adaptabilitatea redusa pe care o avem, atunci cand ne instrainam, poate are legatura cu faptul ca fiind o civilizatie foarte veche ne-am legat prea mult de meleagurile astea, nu stiu, cert e ca purtam cu noi si blestemul asta ! Sigur ca e de o mie de ori mai frumos si mai bine in Bora Bora decat in Stramtoarea Bering, dar incearca sa-i explici asta unui eschimos !

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 11:56 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
Andrei.P Quote:
In Utrecht e monopol pe piata imobiliara, te costa 400 EURO o camera de tot cacatu de 3/4 care are si peretii din rigips si il auzi pe ala de langa tine cum se bese, nu doar ca te costa 400 euro dar stai si 3 saptamani sa o cauti si dupaia te ROGI de landlord sa ti-o dea tie si nu celorlalti 4 care o vor. Dupa ce am luat camera (un adevarat interviu a trebuit sa fiu mai bun decat ceilalti 4)
Monopol? Mie imi pare ca oferta e prea mica fata de cerere. Nu cred ca se cheama monopol asta, doar daca niste jmecheri blocheaza noile constructii. Oricum, 400e nu e asa mult avand in vedere ca salariile de olanda nu sunt salarii de... afganistan... plus ca, cererea de apartamente este (mult) mai mare decat oferta din ce zici...

Faza cu interviul se practica si in Germania, cel putin in Munchen, dar cel probabil peste tot.

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 12:53 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
Camera respectiva era de fapt un fost hol insa cu ajutorul unui perete de rigips (care izola fonic fix zero) a devenit automat o camera de inchiriat. Am avut noroc sa prind camera aia, chiar ma miram cum de am reusit sa prind o camera atat de tarziu (statusem deja 2 luni acasa la un coleg pe care l-am cunoscut in NL si inca o luna la alt coleg tot din NL) insa am aflat foarte curand (chiar cand ridicam cheia) de ce am prins camera. Aflat fiind la coada pentru a plati taxa imobiliara am fost intrerupt in momentul in care vroiam sa platesc, de plansetele a 4 fete care in hohote povesteau ce li s-a intamplat. Povesteau cum o crack whore cu care stateau le baga cutitu prin usa si le ameninta cu moartea acuzandu-le ca ele sunt crack whores (paranoia desigur). A mai povestit si cum le-a furat laptop-urile si le-a taiat cablurile de la router ca sa aiba cat mai putine moduri de comunicare. Printre alte povesti terifiante a mai mentionat si ca gagicu ei era un thug care se plimba cu pistolu prin casa si le ameninta. Desigur eu incepusem sa ma gandesc cum e sa locuiest intr-o astfel de casa pana in momentul in care am fost intrerupt inca o data de fetele respective care au mentionat ca tipa scrisese pe pereti "No crack allowed" moment in care mi s-a facut capu de acadea ca in desene animate(sucker) si mi-am dat seama ca am prins camera pentru ca au predat ele camerele. In casa respectiva mai stateau 2 indonezieni care erau cred in putrefactie impreuna cu o tipa din kosowo care aspira cred la nivelul alora de jegosenie. Plot twist, m-am impreietenic cu crack whore pana la urma si probabil daca as sta sa povestesc toate cacaturile de acolo as avea material de vreo 2-3 sezoane de sitcom. Am povestit asta ca sa evit alte intrebari ca de ce a fost nasol etc etc. O camera in care nu stateai cu o crack whore si 3 jegosi costa (intr-o zona buna a orasului) 1000 EUR, intr-o cladire veche cu incaperi minuscule...

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 12:57 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
macar ai facut si tu ceva cu aia? :D

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 13:36 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
1.95 55 kg si cativa dinti, semana oarecum cu ce ti-ai putea imagina daca ti-ar zice cineva sa iti imaginezi cum arata diavolul varianta feminina. Am facut ceva cu ea, a furat o bicicleta de 1000 EURO pe care am cumparat-o de la ea cu 65 EUR :))

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 13:38 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1316
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
ibiza Quote:
Monopol? Mie imi pare ca oferta e prea mica fata de cerere. Nu cred ca se cheama monopol asta, doar daca niste jmecheri blocheaza noile constructii. Oricum, 400e nu e asa mult avand in vedere ca salariile de olanda nu sunt salarii de... afganistan... plus ca, cererea de apartamente este (mult) mai mare decat oferta din ce zici...

Faza cu interviul se practica si in Germania, cel putin in Munchen, dar cel probabil peste tot.
Inteleg ca e mult mai lejer acum, insa in plin sezon de greencard in primavara lui 2003 era ceva de senzatie. Cand am fost la prima vizionare am ramas complet socat: mai erau fara exagerare vreo 30 de persoane, intrai in apartament si completai formulare. Faza a doua era interviul cu proprietarul (daca erai short listed), eu m-am calificat ptr. un singur interviu si ala l-am picat cu brio, n-am fost in stare sa conving landlordul ca o sa stau pana la adanci batraneti in apartamentul respectiv:). Am renuntat dupa 4-5 experiente de completat formulare si am ajuns la concluzia ca mai bine platesc cel provision de 2.32 chirii (2 chirii plus VAT la vremea aia) si recurg la agentie, decat sa pierd timpul aiurea. Aici deja s-a schimbat treaba, devenisem eu bombardat de makleri, chiar eram pe punctul de a o comite cand am mai avut o incercare la privat. Ala a fost cel mai tare interviu de apartament avut, cu un turc. M-a intrebat doar daca am banii cash, i-am zis ca atata vreme cat imi permite bancomatul sa scot suma aia no problems at all. Am realizat abia cand am plecat din apt dupa 3 ani care a fost faza cu cash-ul, n-am mai primit depositul inapoi, dar oricum a fost cu mult mai putin decat Provisionul agentiei.
In UK e referentierea care e tot un royal PITA, mai ales daca trebuie sa rogi HR-ul firmei la care lucrezi sa completeze formulare ptr. agentia de referentiere. Asta e un business puternic, o agentie de referentiere: nu faci nimic si taxezi toti aplicantii/agentiile imobiliare etc.

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 14:12 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Andrei.P Quote:
1.95 55 kg si cativa dinti, semana oarecum cu ce ti-ai putea imagina daca ti-ar zice cineva sa iti imaginezi cum arata diavolul varianta feminina. Am facut ceva cu ea, a furat o bicicleta de 1000 EURO pe care am cumparat-o de la ea cu 65 EUR :))
Oh shit.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 16:06 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
Eu am stat aproape 5 luni cu o bursa in Porto, Portugalia. Am stat in chirie la o tanti, ok spre foarte ok.
O intreaga aventura cu plecatul pentru ca pe vremea aia era nevoie de viza. O poveste gen telenovela.
Ideea este ca mi-a placut foarte mult si m-as intoarce oricand sa locuiesc acolo. Singura problema este ca au mari probleme economice acum, deci nu stiu cat de usor s-ar gasi un job si cat de bine remunerat ar fi. In rest, foarte faini oamenii.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 16:17 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
A fost socul cultural mai mic, fiind vorba tot de un popor latin...

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 16:41 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1660
Car: GTV
Pe mine olandezii ma enerveaza pentru ca sunt lenti. Incepand cu traficul, pana la femeile de la casa din supermarketuri, toata lumea intarzie, nimeni nu alearga dupa metrou, e un miserupism fantastic. Si cica tot noi suntem aia lenesi. Alea sunt povesti. Se respecta astia in ultimul hal.

Nu am avut experientele lui Andrei.P, daca le aveam plecam de mult indiferent de consecinte. Si da, tiganii lor sunt arabii si negrii care se usureaza la toate colturile de strada. Nici pe tigani nu i-am vazut facand asta. De galagia si mizeria pe care o fac, nu are rost sa mai zic.

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 17:02 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
Nu inteleg de ce tre sa alergi dupa metrou, oricum mai vine unul.
Nu inteleg de ce trebuie sa ne grabim?! inspre ce ne grabim?! oricum la final, murim. Ne grabim spre acel final? Pentru ce atata graba?

Ala nu e miserupism, l-ai interpretat tu gresit.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 17:05 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
Eu tin minte la o petrecere ca ramasesem fara bautura si i-am intrebat pe aia ce facem si mi-au raspuns ca de la 8 e inchis orice supermarket si ca n-avem ce sa facem, cand le-am povestit cum in Romania te duci in spatele blocului la non stop (adica nu iesi din oras sa mergi la hypermarket) la 4 dimineata si cumperi cata bautura vrei, nu le-a venit sa creada :lol: Alta chestie nasoala, daca duminica la 5 iti e foame NU AI DE UNDE SA ITI IEI MANCARE, nu mai gasesti de multe ori nici la restaurante deschis...

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 17:06 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1660
Car: GTV
@yux_mm: Pai mi se pare nesimtire cand la o sedinta jumatate din oameni intarzie, tie nu? Mereu spun ca au ratat trenul/metroul. Suntem diferiti fata de ei, sunt obisnuit altfel. Si ce fac ei uneori mi se pare nesimtire.

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 18:11 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
Treaba cu intarziatul, iti dau dreptate. Dar esti sigur ca asta se intampla in toata tara? cu intreaga populatie? sau e un caz izolat? ca altfel nu imi dau seama cum naiba de o natiune semnificativ mai redusa ca numar de indivizi (6 milioane vs. 19 milioane), ne pot da clasa in, aproape, orice ramura a economiei?!

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 18:16 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1660
Car: GTV
Asa e toata tara. Ei sunt 16 milioane, nu 6. Cu cati straini veniti din est aici am vorbit, toti s-au plans de ce am zis eu mai sus.

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 19:07 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1316
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
yux_mm Quote:
Treaba cu intarziatul, iti dau dreptate. Dar esti sigur ca asta se intampla in toata tara? cu intreaga populatie? sau e un caz izolat? ca altfel nu imi dau seama cum naiba de o natiune semnificativ mai redusa ca numar de indivizi (6 milioane vs. 19 milioane), ne pot da clasa in, aproape, orice ramura a economiei?!
Raspunsul e simplu, sunt mai eficienti, de unde si numarul redus de ore de munca. La fel ca si nemtii, daca nu ma insel Olanda si Germania sunt tarile cu cel mai redus numar de ore de munca in Europa in vreme ce Polonia si Romania 'conduc' in topurile respective. La rezultate e probabil invers.
Fiecare are modul sau de a lucra, mie unul mi-a placut experienta pe care am avut-o in Olanda, fara mentalitate din aia 'work all the hours God sends and even more' si deadline-uri yesterday. Chiar daca era o locatie oribila (Hoofdoorp langa Schipol) cu un singur chiosc deschis dupa 5 seara. Dar am descoperit ca nu e nimic rau in a avea mai mult timp liber, veneam atunci dupa un proiect cu minim 12 ore pe zi asa ca a venit la fix, ca o vacanta :) Be careful what you wish for.
Sigur ca fiecare tara/natiune are bunele si relele ei, insa abordarea corecta ar fi sa inveti de la fiecare ce e bine si nu sa te focalizezi pe ce fac gresit.

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 19:35 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
dand Quote:
In UK e referentierea care e tot un royal PITA, mai ales daca trebuie sa rogi HR-ul firmei la care lucrezi sa completeze formulare ptr. agentia de referentiere. Asta e un business puternic, o agentie de referentiere: nu faci nimic si taxezi toti aplicantii/agentiile imobiliare etc.
In UK se intampla ceva mai interesant, creste o noua bula imobiliara (probabil isi vand casele intre ei, la preturi din ce in ce mai mari):
Quote:
The Office for National Statistics said that 562,000 people are employed in real estate in the UK, the largest number since records began in 1978, with 77,000 joining the industry over the last year – data that added to fears that the country is heading for a house price bubble.
Articolul complet: Record number of estate agent workers signals UK house price bubble
yux_mm Quote:
... nu imi dau seama cum naiba de o natiune semnificativ mai redusa ca numar de indivizi (6 milioane vs. 19 milioane), ne pot da clasa in, aproape, orice ramura a economiei?!
pai e simplu: List of countries by GDP (PPP) per capita


In alta ordine de idei, ce m'a 'nervat pe mine acum vreo 2-3 zile: episodul 6 din sezonul 20 Top Gear. In ultima parte a emisiunii o dau in siroposenii lacrimogene, apologia industriei auto britanice, care produce nenumarata marci consacrate (chiar daca sunt detinute de indieni) sau chiar sunt straine (Honda Civic parca, produsa in UK), produce nenumarate componente cum ar fi cutii de viteze, si este si casa celor mai multe echipe de F1... mare mandrie dom'le, sunt miezul din covrig astia...

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 19:39 
Offline
User avatar

Joined: 07 May 2009, 19:02
Posts: 1228
Car: Alfa 147 1,6 16v
Location: Galati
@dand- ce tare, am fost de multe ori in Hofdoorp si imi aduc aminte ca era un aldi aproape de gara plus 2 magazine turcesti. O ruda de-a mea lucreaza in Hofdoorp si moare ca de fiecare data trebuie sa vina cu trenul pana in Schipol si apoi sa ia un fel de tren de naveta inapoi catre hofdoorp ( el venind din Rotterdam). Am locuit 2 ani in Rotterdam si ne-am intoarce si maine ( eu si sotia) daca am avea ocazia. Cei drept unele din lucrurile povestite de Andrei le-am trait si noi dar am avut noroc de job-uri ok si cartier relativ ok si astfel integrarea a fost usoara plus ca stilul de viata al lor ne-a venit manusa.

_________________
Alfa Stelvio Q4 2.2
Alfa Spider '01
Alfa 159, 1.9jtdm,8v
Ex. Alfa 147, 1.6, 16v


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 19:50 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
tudyniuz Quote:
@yux_mm: Pai mi se pare nesimtire cand la o sedinta jumatate din oameni intarzie, tie nu? Mereu spun ca au ratat trenul/metroul. Suntem diferiti fata de ei, sunt obisnuit altfel. Si ce fac ei uneori mi se pare nesimtire.
Vezi ca sunt unii pe aici care ti-ar zice ca esti mai apreciat cu cat intarzii mai mult :lol: . Si vorbim de ore , nu umblam cu jumatati de masura ...
Da' nu stiu daca mai intra pe forum :scratch:


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 19:59 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
dand Quote:
Raspunsul e simplu, sunt mai eficienti, ...
Intrebarea era retorica,... si putin ironica. :D

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 02 Oct 2013, 21:36 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
la modul " dupa ce ca intarzii cand vin la serviciu, mai intarzii si cand plec sefu?"

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 04 Oct 2013, 19:58 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
Eu de fapt cred ca non stopurile astea sunt doar la noi. Aici totul se inchide la 5 sau la 7 si ciuciu. Singurele chestii deschise noaptea sunt supermarketurile la care daca nu ai masina nu ai cum sa ajungi pt ca transportul in comun se termina la 1. Sunt si nightbusuri dar alea spre centru mai mult.

Si englezii sunt al dracului de lenti si comozi si pt aia tot bine le merge. Eu cu dand putem relata acuma de la fata locului:)) si eu care credeam ca numa in londra platesti bani grei pt o camera. Si transportul in comun e scump de rupe.

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 06 Oct 2013, 00:12 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1660
Car: GTV
Dupa o saptamana de tot rahanul, in seara asta m-a prins politia cu 100 prin oras. M-a intrebat politaiul: Stiti cat aveati? Zic eu: Eram intr-a treia, deci undeva peste 100. Am ras ca fraierul. :lol: Am inceput sa vand gogosi ca testam masina si etc. Noroc ca am un bec aiurea aprins pe bord, cred ca m-a crezut :lol:

Si ca sa fie tacamul complet, m-a furat ala de la McDrive si mi-a dat mai putine nuggets decat trebuia. Asta m-a enervat si mai mult...

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 180 81 82 83 84167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited