It is currently 23 Sep 2024, 16:32

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 173 74 75 76 77167 Next
Author Message
PostPosted: 04 Jun 2013, 16:32 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Pai tu esti skodar deci esti in partea aia de la care ziceam mai sus ca nu am pretentii .

Si nu , nu propovaduiesc preturile mari , am zis doar ca e normal sa alegi varianta cea mai ieftina dupa ce excluzi tzeparii . Ce IQ sa ai cat sa nu intelegi asta ?


Top
   
PostPosted: 04 Jun 2013, 17:38 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
Tupace, o dai usor pe aratura: RCA-ul se foloseste cand tu esti de vina. In cazul asta, a face asigurarea la o firma serioasa care sa nu-l puna pe pagubit in postura de prostul satului inseamna printre altele si spirit civic, din punctul meu de vedere.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 04 Jun 2013, 17:40 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
@Hermanoli si Tupac : de la voi chiar aveam pretentii sa intelegeti ce vreau sa spun.
Serios acum, nu inseamna ca daca ati facut astfel de asigurari ati scazut in ochii mei :lol:, dar ma astept macar sa intelegeti principiul, ideea, atitudinea, ca spirit civic se pare ca suna un pic desuet :D

In rest, s-auzim de bine si cat mai putine accidente, indiferent de ce scrie pe polita!

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
PostPosted: 04 Jun 2013, 17:50 
Offline
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 00:32
Posts: 2202
Car: Il Duce
Location: Bucuresti
In Romania, se pare, problema este ca eu imi fac RCA-ul la asiguratorul cu cea mai avantajoasa oferta pentru mine, nu ca predintele de la CSA are salariul de 40k euro lunar.

_________________
Rolling:
Alfa Romeo GT 3.2 V6 - Instagram

GTA's are very much a 'labour of love'....and a great emptier of our wallets - AO member

Gone:
Alfa Romeo GTV 2.0 TS CUP
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed


Top
   
PostPosted: 04 Jun 2013, 18:03 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
E ca la cersetori, atata timp cat o sa existe fraieri o sa existe si cersetori :))

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 04 Jun 2013, 19:45 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
yux_mm Quote:
Tupace, o dai usor pe aratura: RCA-ul se foloseste cand tu esti de vina. In cazul asta, a face asigurarea la o firma serioasa care sa nu-l puna pe pagubit in postura de prostul satului inseamna printre altele si spirit civic, din punctul meu de vedere.
Deci, tu faci niste afirmatii hazardate. In primul rand, hai de fun sa fim mai catolici decat Papa: ce inseamna firma serioasa? Care sunt alea? Exista o lista cu cele "serioase" si cele "neserioase"?
Apoi, tu presupui ca va fi pagubitul "prostul satului". De ce trebuie sa fie asa? De unde stii tu ca nu va fi multumit poate??
Si nu in ultimul rand, nu te supara, dar nu poti tu sau altcineva sa decida ce fac eu cu banii mei. Poate asa vreau eu sa fac la x, poate doar atat vreau sa dau, poate doar atat imi permit in momentul respectiv, poate eu am fost multumit in trecut de evenimentele cu ei, etc. De ce trebuie tu sa ma judeci, doar pentru ca asa crezi tu ca e bine/corect?
Aaa, ca ar fi minunat si de preferat ca toate firmele sa fie brici mereu, asta e alta discutie. Aici insa Statul ar trebui sa se implice si sa aplice legea, sa faca ceea ce trebuie. Nu este vina mea insa ca acest lucru nu se intampla :peace:


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 09:30 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Asta mi se pare cea mai buna gluma pe care am auzit-o in ultimul timp. Sa imi fac RCA scump, care poate ajunge si la 3400 de lei pe an (Generali), ca in caz ca ii zgarii o aripa lu unu, sa nu cumva sa stea 5 saptamani sa si-o faca, sa stea doar 3. Cu alte cuvinte eu sa platesc de exemplu in 5 ani vreo 3000 de euro degeaba unor firme care supra-taxeaza niste servicii, cu speranta ca voi lovi si eu pe cineva si nu voi fi dat banii aia aiurea. Iar in momentul in care l-am lovit, sa mi se dubleze, si apoi sa dau 6000 de euro in 5 ani, tot asteptand sa lovesc pe cineva si sa-l bucur cu RCA-ul meu platit scump. Am gresit, este cel mai stupid lucru, nu cel mai amuzant.


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 11:12 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
nu e chiar asa. caz concret, ce se poate face. amic cu golf 5, lovit in cur de unul cu RCA Euroins. Euroins face un deviz rapid, considera ca pentru hayon de inlocuit, stopuri, luneta, bara spate si ce era pe sub ea sunt suficienti 1200 ron. vine avocatul si ii recomanda ceva, sa il dea in judecata pe cel care l-a lovit. zis si facut, proces castigat, masina reparata. paguba celui cu rca euroins care acum e in proces cu euroins.

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 11:17 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
Eu stiu caz concret, in afara de altele povestite: masina lovita de unu cu RCA Carpatica. Deviz la reprezentanta de 400 milioane (lei vechi). Despagubire Carpatica la modul take it or leave it: 250 milioane, dupa vreo 2 luni si cu interventii. Acum, te pun in postura omului. Cum evaluezi situatia? Nu a picat de prostu' satului?

Voi astia care platiti 3 parale pe un RCA la cate o firma obscura gen Carpatica, Euroins, ganditi-va ca intr-o buna zi va loveste unul cu RCA de genul, si atunci ce faceti? Voi in fapt nu va ganditi niciodata ca intr-o buna zi o sa ajunga si la voi.

De fapt, asta e mentalitatea locala: lasa ma, ca pe mine nu ma afecteaza. Da, corect, pe termen scurt poate, insa pe termen lung o sa ai surpriza sa da.
Si da, si eu as merge la militie cu ala de m-ar lovi, sa-l lase si fara carnet si cu buzunarul gol. Mai ales daca e cazul de cedeaza trecera, semafor sau alte de-astea. Nu de alta dar sa invete sa caste ochii pentru ca in astfel de situatii sunt sanse mari sa ma lase fara suflare.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Last edited by yux_mm on 05 Jun 2013, 11:24, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 11:18 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
@tzzivii - Lucru care mi se pare perfect pertinent. Daca asiguratorul meu nu plateste dauna nu este vina celui pe care l-am lovit, este complet indreptatit sa ma dea in judecata si eu apoi sa imi iau banii de la firma asiguratoare tot prin tribunal. Prefer varianta asta, pentru acel caz exceptional in care eu voi lovi pe cineva si nici asiguratorul nu va vrea sa plateasca ( ceea ce daca suntem realisti, nu se intampla mereu) decat sa platesc de la inceput o suma foarte mare pentru cazul in care ar cadea drobul de sare.


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 11:26 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
Tu nu cred ca intelegi, nu o sa fie de platit 200-300 ron, pe o chestie deasta cu o dauna mica risti cu tot cu costuri de judecata si altele sa iti blochezi MULTI bani, dabea dupa ce se termina procesul dintre tert si tine poti incepe procesul cu euroins :lol:

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 11:56 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Mereu va aparea cate un "destept" care ii vede pe ceilalti prosti ...
Nici macar nu ii duce capul sa citeasca si sa interpreteze corect ce zicem . Cum sa intelegi ca te pun io sa platesti cel mai scump RCA ? Sincer , astia care gandesc asa fac pariu ca aleg sa faca la Carpatica si pentru o diferenta de 20 ron doar pentru simplul motiv ca ii doare in cur de nevinovatul care tre sa traga din cauza prostiei / neatentiei / neindemanarii lor .
Gandire tipic giboneasca .

Din experienta stiu ca ofertele RCA in cea mai mare parte sunt de cateva zeci de lei intre talhari si cea mai ieftina dintre cele serioase .
Noroc ca nu exista "Nutu Camataru Asigurari" , ca sigur acolo v-ati face ...


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 15:22 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Mugurel, ia un snickers ca te agiti aiurea cand iti e foame. Vorbesti in necunostinta de cauza, ca de obicei. Faptul ca dau 1200 de lei pe an pe RCA si ca urmatorul este cu minim 300 de lei mai scump (nu 10 lei cum spui tu) mi se pare de ajuns, avand in vedere ca acum 3 ani plateam 350 de lei.
Gandirea este fix stupida, sa nu mai platim asiguratorii care au polite ieftine, sa platim si sa ii incurajam pe cei cu polite scumpe? WTF? Daca as vrea sa dispara un asigurator ar fi cel care imi cere 3400 de lei pentru RCA, la pretul caruia altii imi ofera RCA si CASCO. Cum poti sa crezi ca vei face asiguratorii sa isi respecte clauzele contractuale prin a da mai multi bani? Este gresit din toate punctele de vedere. Daca un asigurator nu isi respecta clauzele, il dai in judecata si gata. Dar ceva imi spune ca in majoritatea cazurilor si le respecta, ca altfel ar fi numai in procese civile, ceea ce nu e cazul. Asta cu dai putin la asigurare automat sunt tepari este din ciclul Alfa este o masina proasta si altele de asemena. Hai sa ne eliberam de preconceptii si sa gandim putin, nu sa platim mai mult ca "altfel nu se poate, e Romania".


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
In biroul unde lucrez eu, printre altele se instrumenteaza si regrese catre euroins si carpatica, adica mai pe scurt dosare platite de asirom pe CASCO in care asiguratul nostru nu era vinovat deci se recupereaza de la asiguratorul RCA al celuilalt autovehicul. Vreau sa iti spun ca in 90% din cazuri dosarele ajung pe instanta, gandeste-te ca aia de la carpatica au de vreo 10 ori mai multi juristi decat lichidatori de dauna, you figure ;)

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Daca tu platesti la o Alfa cu motor infim , 1200 ron/an inseamna ca esti un sofer foarte bun ;) si ar trebui interzisa circulatia celorlati participanti la trafic cand esti liber pe strazi . Ce malus ai pe polita ? M8 ?
Altfel nu imi explic cum eu , la 3.2 am 870 ron .
Si nu ai deloc dreptate cu datul in judecata . Doar ca scapi tu de problema daca o arunci in carca unui nevinovat. Daca polita de Carpatica e asa buna , de ce nu iti faci casco la ei ? Ce e rau pentru tine e bun pentru altii , nu ?
Prin cumpararea unei polite la PRETUL CORECT , nu ii faci pe asiguratori sa respecte clauze . Doar ii faci pe tepari sa dispara de pe piata . Intelegi acum ?
Daca vezi pe strada ca un hot ii fura unui sarman portofelul , ce faci ? Inchizi ochii si taci , gandindu-te ca exista politie care sa il anihileze ? Am o banuiala ca da ...
Exact asa e si aici . Iti faci RCA la o societate stiuta ca nu plateste daunele doar ca sa iti fie mai usor tie ( financiar ) .
Sincer , vorbiti ca sa va auziti . Daca imi zice unul din voi astia care sustineti ca politele hotilor sunt ok , ca va faceti casco la Carpatica sau Euroins atunci jos palaria , nu mai am ce zice .


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 15:50 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Stiu ca asa se intampla, tocmai din preconceptia de care spuneam mai sus - ai RCA la Carpatica, nicio problema, imi repar masina pe casco si apoi firma mea isi va lua in instanta banii de la firma ta. Un alt exemplu in care niciun om nu este prejudiciat in vreun fel de asigurarile cu preturi normale.
Mugurel, se vede ca esti "strasnic" in domeniul asigurarilor. Pretul RCA-ului dupa cunostintele tale se da doar dupa cilindree si bonus malus? Bravo, mai sterge de praf 3.2-ul din parcare ca inca nu e weekend si mai citeste intre timp. In acelasi timp nu inteleg cum definesti tu "pretul corect" al unui RCA. Sa inteleg ca 870 de lei pe an este pretul corect pentru o masina de minim 10 ani ca a ta.
Ma gandesc sa imi schimb si abonamentul la mobil, cred ca dau cam putin pe el si sigur angajatii lor sunt platiti mai putin din cauza mea, ma duc sa-mi iau unul mai mare, poate primesc si ei un bonus de vacanta.


Last edited by mariusdmx on 05 Jun 2013, 15:59, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 15:55 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
Nu toata lumea are casco... unii au masini mai vechi la care nu se face casco :lol:

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 15:56 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1660
Car: GTV
Cred si eu ca fac figuri cei la care diferenta de pret de RCA e hai 100RON. Sunt curios cum si-ar face RCA in locul meu acum cei care urla in sus si jos ca Euroins, Carpatica&Co sunt de evitat. La Carpatica e 11 mil, la Generali&Co trece de 20 mil. Chiar sunt curios cine ar plati dublu pentru acelasi lucru. Pentru ca eu nu sunt afectat in niciun fel. L-as facilita pe altul, dar nu cand ma costa dublu. Asta ca sa nu mai zic de cresterile din ultimii ani, dar aia e alta poveste.

Hai sa nu mai fim ipocriti.

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 15:56 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Da` nu te supara , stii ca exista oameni care nu isi permit un casco , deci nu are cine sa faca regres in numele lor ? Nu zic ca e normal dar totusi exista ...
Si astia ce fac ? Tre sa plateasca din buzunar si sa umble prin tribunale .
Si pentru tine asa ca o noutate , sa ramai mut , mai nou societatile de asigurare au inceput sa ceara bani in plus ca sa ai aceasta optiune de regres RCA atasata politei casco . Deci tot nevinovatul tre sa plateasca in plus pentru a fi acoperit in caz ca il trozneste un "om de bine " ca tine ...

L.E
madkat Quote:
Mugurel este subiectiv pentru ca este in domeniu. Lucru normal de altfel.

Insa este la fel de adevarata nesimtirea cu care se cresc tarifele politelor, cum se introduc criterii noi pentru a avea pretexte de crestere preturi - incat aceste rca-uri sunt doar pe principiul prostul plateste. Pana acum cativa ani, cand a inceput nebunia cresterii preturilor imi faceam doar la asirom (pe vremea aia erau ok), fix din bun simt.

exemplu de diferente de preturi - oferta de ieri.

Euroins 605.94 RON
Carpatica 683.03 RON
Asirom 689.60 RON
City Insurance 700.68 RON
Astra 705.48 RON
Uniqa 729.32 RON
Allianz 773.00 RON
Omniasig 858.76 RON
Groupama 892.54 RON

290 ron e totusi o diferenta...

In conditiile in care pe aceeasi capacitate cilindrica acum cativa ani, la tractor plateam undeva la 300 si ceva de roni pe an.
uite un exemplu perfect . merci madkat .
Ai 605 la Euroins si 683 la Carpatica . Nu ti se pare de bun simt sa alegi Asirom care e 689 ron ?
Chiar nu iti poti rupe de la gura 80 ron ca sa fii impacat ca nu iti bati joc de un eventual pagubit ?
Nici eu nu sunt de acord cu cresterile nesimtite de preturi dar cand stiu cati prieteni si clienti ma suna sa ma roage sa intervin la Euroins si Carpatica e normal sa imi doresc sa nu mai faca lumea polite la ei .


Last edited by mugurel on 05 Jun 2013, 16:01, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 15:59 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
Nu a zis nimeni MADKAT sa iti faci la cei mai scumpi, de la carpatica pana la asirom e diferenta foarte mica... calculata pe UN AN....

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 16:03 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1660
Car: GTV
Voila preturi. Pe 6 luni, nu 1 an.


Attachments:
Untitled.png
Untitled.png [ 91.41 KiB | Viewed 840 times ]

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 16:05 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7083
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Bai s-au incins spiritele... De curiozitate, cum retrogadeaza bonus malus asta? E ca la permis? Se sterg punctele de penalizare dupa 1an sau cum?

Eu inclin sa-mi fac la euroins pe 6 luni din simplu fapt ca sunt la jumate de pret fata de carpatica sau altii... Probabil nu si-au actualizat db-ul cu daune... In rest chiar recomand asirom... Suna comunist, dar dormi linistit, iar pe casco au decontare directa cu service-uri ok, iar pretul e f bun in comparatie cu serviciile. Spre ex e mai ieftin decat astra si ii bate la fund la capitolul plati.


Ca o paranteza, am un prieten cu casco la euroins si tocmai ce si-a vopsit trei sferturi din masina pe baza casco-ului. Masina fiind un fiat punto din 2007...




Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
eu am tot la asirom la toate masinile. anul asta au avut preturi bune la rca, chiar mai bune decat hotii de la euroins si carpatica.

din pacate, multa lume alege doar cu buzunarul, santem o tara de oameni saraci si cu o mentalitate de oameni saraci chiar daca nu santem saraci unii din noi.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 16:13 
Offline
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 00:32
Posts: 2202
Car: Il Duce
Location: Bucuresti
comanr Quote:
eu am tot la asirom la toate masinile. anul asta au avut preturi bune la rca, chiar mai bune decat hotii de la euroins si carpatica.

din pacate, multa lume alege doar cu buzunarul, santem o tara de oameni saraci si cu o mentalitate de oameni saraci chiar daca nu santem saraci unii din noi.
Eu cred ca romanul alege cu stomacul, nu cu buzunarul. Si da, ai dreptate, suntem o tara de saraci / hoti / lenesi / corupti etc etc etc

_________________
Rolling:
Alfa Romeo GT 3.2 V6 - Instagram

GTA's are very much a 'labour of love'....and a great emptier of our wallets - AO member

Gone:
Alfa Romeo GTV 2.0 TS CUP
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed


Top
   
PostPosted: 05 Jun 2013, 16:13 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
mariusdmx Quote:
Mugurel, se vede ca esti "strasnic" in domeniul asigurarilor. Pretul RCA-ului dupa cunostintele tale se da doar dupa cilindree si bonus malus? Bravo, mai sterge de praf 3.2-ul din parcare ca inca nu e weekend si mai citeste intre timp. In acelasi timp nu inteleg cum definesti tu "pretul corect" al unui RCA. Sa inteleg ca 870 de lei pe an este pretul corect pentru o masina de minim 10 ani ca a ta.
Uite ma , ce sa fac , mai invat si io de la astia ca tine . Mai intai ia niste almanahe si mai fa niste exercitii de matematica . Altfel iti va da rezultatul la stabilirea vechimii masinii mele fabricata in 2006 .
Daca ai liber poate treci tu sa stergi praful , cred ca esti mai in masura . Si mai faci si un ban , poate asa iti vei permite un RCA cu pret corect .

Si nu ai raspuns la doua intrebari . Ce malus ai pe RCA si daca pentru tine ai face casco la Carpatica .

@ Tudy , pune te rog si clasa Bonus/Malus , chiar sunt curios .


Last edited by mugurel on 05 Jun 2013, 16:15, edited 1 time in total.

Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 173 74 75 76 77167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited