It is currently 23 Sep 2024, 08:24

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 165 66 67 68 69167 Next
Author Message
PostPosted: 11 Feb 2013, 16:39 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
madkat Quote:
Pentru Huidu chiar trebuia dat un exemplu - ca demn reprezentant al inconstientilor conducatori de suv-uri...
Te contrazic, pisica. De ce sa fie dat exemplu, fiindca e vedeta? Daca legea este facuta gresit, de ce sa fie Huidu pedepsit mai aspru? Ideea de baza nu e sa fim egali in fata legii?


Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 17:03 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Chiar daca legea e proasta sau buna...noi, romanii, nu prea reactionam decat daca vedem/auzim/citim cum sunt tratate "vedetele".
Uneori, puterea exemplului este cea mai impresionanta.

Nu am nimic nici cu Becali si nici cu Huidu...am dat doar ultimile exemple ale muncii justitiei romane.

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 17:14 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Io nu s de acord cu parnaia cu executare pt huidu.
nu era baut, avea carnet valabil, masina era ok100%, viteza nu avea excesiva, avea si el familia cu el, a fost un accident.in accidente mai mor oameni.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 17:47 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
comanr Quote:
Io nu s de acord cu parnaia cu executare pt huidu.
nu era baut, avea carnet valabil, masina era ok100%, viteza nu avea excesiva, avea si el familia cu el, a fost un accident.in accidente mai mor oameni.
Asta e culmea! Drama nu a fost un accident in sensul intamplator, incidental precum ti-ar cadea in oras o caramida in cap (desi si aici exista cauze si raspunderi) , a fost efectul direct al unui mod iresponsabil de a conduce masina pe un drum public. Au murit oameni care mergeau regulamentar, vai de capul lor saracii.

Faptul ca masina era OK 100% , cum spui , nu e nicidecum un alibi, ci exact invers. Imprudenta, sentimentul acela de infailibil pe care il incercam poate multi cand atacam riscant un viraj (vezi modul acela tupeist in care conduc atatia) sau pur si simplu constienta unei infirmitati de orice natura, nu te absolva in vreun fel de aceasta raspundere. Anglosaxonii au o expresie pt asta: reckless!
Cand plec cu masina din parcare imi asum o raspundere mare pt viata mea, a celor din masina, si a celor cu care ma intersectez in trafic. Chestia asta a raspunderii la volan e banalizata in Romania exact de astfel de cazuri si rezolvarea lor.
Ca nu esti constient de posibilele consecinte ale actelor tale, nu este o scuza nicaieri in lume!

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 17:56 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
georgecristian Quote:
Asta e culmea! Drama nu a fost un accident in sensul intamplator, incidental precum ti-ar cadea in oras o caramida in cap (desi si aici exista cauze si raspunderi) , a fost efectul direct al unui mod iresponsabil de a conduce masina pe un drum public. Au murit oameni care mergeau regulamentar, vai de capul lor saracii.

Faptul ca masina era OK 100% , cum spui , nu e nicidecum un alibi, ci exact invers. Imprudenta, sentimentul acela de infailibil pe care il incercam poate multi cand atacam riscant un viraj (vezi modul acela tupeist in care conduc atatia) sau pur si simplu constienta unei infirmitati de orice natura, nu te absolva in vreun fel de aceasta raspundere. Anglosaxonii au o expresie pt asta: reckless!
Cand plec cu masina din parcare imi asum o raspundere mare pt viata mea, a celor din masina, si a celor cu care ma intersectez in trafic. Chestia asta a raspunderii la volan e banalizata in Romania exact de astfel de cazuri si rezolvarea lor.
Ca nu esti constient de posibilele consecinte ale actelor tale, nu este o scuza nicaieri in lume!
very, very :goodpost:
comanr Quote:
Io nu s de acord cu parnaia cu executare pt huidu.
nu era baut, avea carnet valabil, masina era ok100%, viteza nu avea excesiva, avea si el familia cu el, a fost un accident.in accidente mai mor oameni.
Nota 2. Treci la colt.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 18:30 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Nu stiu cum s-a petrecut accidentul lui Huidu si nici nu m-am lamurit pina acum ce s-a intamplat, insa, din pacate, pe drumul ala se intampla frecvent astfel de chestii : depasiri pe linia continua, in curba, fara niciun fel de vizibilitate ca dupa curba ar veni/nu ar veni vreo masina, fortat depasirea, chiar daca din contrasens venea alta masina.
Referitor la ce zice comanr, ca un accident este un accident, toti soferii isi asuma niste responsabilitati...de care ar trebui sa fie constienti mereu si cand conduc regulamentar si cand ....

:peace:

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 19:13 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Legal e cum zic eu. Restu nu mai conteaza, cu restu ramane el huidu sa vada ce si cum va putea respira pe pamant.nu cred ca parnaia ar ajuta la ceva in cazul lui.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 20:28 
Offline
User avatar

Joined: 05 Aug 2009, 09:43
Posts: 244
Car: Civic 5D
Location: Turda
Da, Domnul Huidu nu va fi pedepsit de lege, ca tot omul de rand dar va avea atatea remuscari de nu se va mai suporta. Inconstienta se plateste in cazul lui....prin litera legii. Hai sa nu ii mai plangem de mila. Fapt concret, pune-te la statutul tau actual in aceeasi situatie. iti spun eu, am infunda majoritatea puscaria fara drept de apel. ca doar nu suntem "vedete"

Numai bine

_________________
Honda Civic 5D 2008 Executive 1.8 i-VTEC
E90 320d tractor (masina de naveta zilnica)
Ex: V6 Q-S
Ex: Alfa 2.0 TS selespeed : Mona


Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 20:41 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Si in cazul tau daca nu ai alte fapte penale comise se intampla la fel.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Last edited by cristih on 11 Feb 2013, 20:42, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 20:42 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
@danut
nu e adevarat.sant multi care au luat legal cu suspendare.eu nu il cunosc pa huidu si nici nu ma uitam la stoul lui de emisiune dar" shit can happen".
e atat de grav incat nici legea asta banala cu puscarie fara nu reuseste sa faca dreptate.
revin la ce zicea si jaguar pe aici referitor la alt subiect , il omoram?cu tot cu copii?

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 20:57 
Offline

Joined: 16 Sep 2009, 21:19
Posts: 254
comanr Quote:
Io nu s de acord cu parnaia cu executare pt huidu.
nu era baut, avea carnet valabil, masina era ok100%, viteza nu avea excesiva, avea si el familia cu el, a fost un accident.in accidente mai mor oameni.
Nu era baut, avea carnet, avea autobuz pe post de masina si a facut doar un amarat de accident...si a...a mai bagat si vreo 3 oameni in pamant. Da' e ok. Mai moare lumea.
comanr Quote:
Legal e cum zic eu. Restu nu mai conteaza, cu restu ramane el huidu sa vada ce si cum va putea respira pe pamant.nu cred ca parnaia ar ajuta la ceva in cazul lui.
Legal o fi sau nu o fi cum zici tu. Nu stiu. Cred ca tine si de decizia instantei de judecata. Din cate stiu eu, sunt state in SUA unde intr-o astfel de situatie Huidu ar fi incadrat la crima cu premeditare si foarte corect ar fi. Eu m-am saturat de chestia asta cu "a fost un accident.in accidente mai mor oameni". Nu. In momentul in care se constata cu tu ai provocat un accident cu pierderi de vieti in urma unei depasiri neregulamentare, se poate considera ca ai premeditat acel lucru.

_________________
~tzili~


Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 21:11 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Nu mai fiti copii.
Cunosc cazuri multe(eu nu am avut nenorocul) de oameni care au omorat cu masina alti oameni, ma rog copii sa adulti nu conteaza tot vieti sant.
Masina e o arma , poti calca un copil, se poate sa te intepe o viespe si sa faci accident, ce naiba acum gata hai la puscarie.

Ce se rezolva cu puscarie, va spun eu nimic sau cu pedeapsa cu moartea.nimic
timpul nu se mai intoarce, hai sa facem cumva sa il intoarcem sau daca nu putem inca sa gasim solutii serioase de reintegrare a omului in colectiv , in viata.
santem foarte rai, toti.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 21:14 
Offline
User avatar

Joined: 05 Aug 2009, 09:43
Posts: 244
Car: Civic 5D
Location: Turda
Mea culpa, faza cu suspendarea in legatura cu cazier curat nu o stiam...

_________________
Honda Civic 5D 2008 Executive 1.8 i-VTEC
E90 320d tractor (masina de naveta zilnica)
Ex: V6 Q-S
Ex: Alfa 2.0 TS selespeed : Mona


Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 22:31 
Offline

Joined: 16 Sep 2009, 21:19
Posts: 254
comanr Quote:
Nu mai fiti copii.
Cunosc cazuri multe(eu nu am avut nenorocul) de oameni care au omorat cu masina alti oameni, ma rog copii sa adulti nu conteaza tot vieti sant.
Masina e o arma , poti calca un copil, se poate sa te intepe o viespe si sa faci accident, ce naiba acum gata hai la puscarie.

Ce se rezolva cu puscarie, va spun eu nimic sau cu pedeapsa cu moartea.nimic
timpul nu se mai intoarce, hai sa facem cumva sa il intoarcem sau daca nu putem inca sa gasim solutii serioase de reintegrare a omului in colectiv , in viata.
santem foarte rai, toti.

Cu puscaria se rezolva extrem de multe. In primul rand serveste ca reper in constiinta gibonilor. Daca acum 100% din giboni au o durere maxima in cur de toti ceilalti care sunt pe strada, maine daca ar stii ca fac sigur puscarie, poate 50% din giboni se vor gandi de doua ori inainte sa arate ce cacat de autobuz (SUV...pardon) conduc ei. In state iti pun catusele si daca te prind baut la volan. Tocmai pentru ca masina este o arma, pedepsele trebuie sa fie in concordanta.
Ieri mergeam de la Brasov la Sibiu cand intr-o localitate (cred ca chiar prima dupa Codlea), unde pe o anumita portiune fara minim de refugiu stanga dreapta, un gunoi cu un Jeep depasea masina dupa masina cu vizibilitate de maxim 10m in fata (erau curbe foarte stranse printre case). Daca ala se lovea frontal de o alta masina...sa zicem vreo Corsa de prin anii 90'...si baga in pamant niste oameni, ai fi spus la fel? "a fost un accident.in accidente mai mor oameni".

_________________
~tzili~


Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 22:42 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Tu ai ceva cu suv urile.
nu cred eu ca huidu facea slalom cu copii in masina.copiilor le e rau cand se merge asa.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 22:49 
Offline

Joined: 16 Sep 2009, 21:19
Posts: 254
comanr Quote:
Tu ai ceva cu suv urile.
nu cred eu ca huidu facea slalom cu copii in masina.copiilor le e rau cand se merge asa.
SUV-urile in sine nu au nicio vina. Sunt pur si simplu 500-1000 Kg de metal in plus fata de o masina obisnuita. Cu retarzii conducatori de SUV-uri am eu o problema. Nu cu toti, evident. Ca or mai fi si oameni de bun simt printre ei...asa..vreo 5-10%.

Acum daca tu iti imaginezi ca depasirile nenorocitului ala aratau la propriu ca un slalom, masina dupa masina, km la rand, e de inteles grija pentru plozii individului.

_________________
~tzili~


Top
   
PostPosted: 11 Feb 2013, 23:01 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Cati dintre noi nu au facut voluntar sau involuntar o depasire "la mustata".asta e cu masinile.un mijloc de transport cu grad mare de risc.
eu cred in statistica si din pacate pe drumurile noastre a curs mult sange.si va mai curge.niciodata nu stii cine I urmatorul.
motive la greu:
numarul de masini creste,drumurile nu se upgradeaza.
La noi totul se transporta cu tir ul
lume proasta, multa cu "putine clase"
militia care in loc sa previna sa usureze sta pandaca si phoote.
Masini low cost, sicrie pe roti
etc.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 12 Feb 2013, 00:02 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Oricate drumuri vor fi, cei ca si Huidu care sunt interesati doar de propria lor persoana, vor conduce la fel si vor continua sa puna viata altora in pericol si chiar sa le-o ia de tot.
Da, in cazul Huidu ca si in alte cazuri de acest gen trebuie neaparat puscarie, pentru a da un exemplu celorlalti marlani cu "gip" care depasesc in curbe sau pe linii continue.
Faptul ca depasesti "la mustata" nu este un eveniment care se intampla in viata tuturor oamenilor. Doar in viata unor oameni, iar in a altora foarte des, pana la un moment dat.
La noi in tara singurul lucru care ar putea sa schimbe ceva ar fi sa introduca peste tot camere cu radar. Noi nu suntem genul de popor precum vest-europenii, sa ne respectam unii pe altii. Drept urmare la noi singura educatie care prinde este cea cu forta.
Eu merg zilnic pe DN1 de la munca-acasa si invers. Vad foarte multi soferi gen Huidu si imi dau seama ca lumea ar fi un loc mai bun fara cei ca ei printre noi si la propriu si la figurat.


Top
   
PostPosted: 12 Feb 2013, 00:31 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
un suv intotdeauna se misca mai greoi decat o masina mica.suv urile sant mai safe, costa mai mult si consuma mai mult da nu poti sa le compari cu o berlina cu aceiasi motorizare.
fiind scumpe si putine se adreseaza si unei anumite varste.nu cred ca suv urile sant o problema pentru trafic in ro
Eu cred ca tu faci spaima cand le vezi in oglinda, si o lasi incet :D

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 12 Feb 2013, 01:42 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Din nou, daca e Huidu si e vedeta, DE CE trebuie sa fie dat exemplu? Adica omul Huidu nu are dreptul sa primeasca cu suspendare, cand asa este legea, precum orice alt cetatean? Eu cred ca este gresita legea, de acord, dar nu este gresita decizia atata timp cat reprezinta interpretarea ad litteram a legii.


Top
   
PostPosted: 12 Feb 2013, 06:56 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Nu ma intereseaza catusi de putin numele (puneti Xulescu in locul lui Huidu ) ci situatia , raspunderea. Discutam un caz generic, aproximativ pana la a se confunda cu drama respectiva.
Citesc mai sus, " Masina e o arma , poti calca un copil, se poate sa te intepe o viespe si sa faci accident, ce naiba acum gata hai la puscarie."
Corect, il trimiti acasa si il mangai pe crestet. Daca nu vezi aici nicio raspundere civila , atunci nu mai e chiar nimic de comentat. Ce inseamna raspundere? Nimic, nu atrage nimic dupa sine. Argumentul ca drama in sine e suficienta. Cum se apara societatea impotriva celor needucati, absolut non empatici (astia sunt problema, mi-e teama) , care continua sa se comporte la fel de imprudent, iresponsabil (precum aia care merg nebuneste printre blocuri si pot calca un copil , poftim) , cand vad ca riscul de a lua viata altora pe sosea nu comporta vreo problema din punct de vedere social?
A propos, am condus in Italia, Franta, Germania, Ungaria (sic) pe sosele statale,intre localitati, cu o singura banda pe sens, si am vazut (la inceput foarte surprins) cum nu se faceau depasiri, pur si simplu, la naiba. Experienta din Italia de acum cativa ani: Oamenii circulau cuminte in coloana, oricat de incet, unul dupa altul, fara impulsurile alea "sportive" pe care le cunoastem prea bine. Pana la punctul in care l-am intrebat exasperat pe prietenul meu italian de la volan, "de ce nu depasesti?" . Nici nu are rost sa redau raspunsul, diferenta abisala de mentalitate, dar sa nu dezvoltam.

Daca totul e asa simplu, adica pledezi pentru liber arbitru (shit happens), absenta oricarui ethos in legatura cu viata, a unei raspunderi, ce zici macar de aplicarea echilibrata, uniforma, a expresiei la care te raportezi cand descrii tragedia asta?
Shit happens: poti omori oameni absolut nevinovati (circuland regulamentar ) pe sosea. Shit happens: poti ajunge la inchisoare!
Toate bune!

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 12 Feb 2013, 09:35 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
care_este Quote:
Cu puscaria se rezolva extrem de multe. In primul rand serveste ca reper in constiinta gibonilor....
...si nu numai a lor. In constiinta oricui.
Puterea exemplului este uneori de neinchipuit. Chiar in aceste momente in care o ardem aiurea pe acest forum, faptul ca Huidu a scapat nepedepsit, constituie un exemplu pentru altii.
georgecristian Quote:
Nu ma intereseaza catusi de putin numele (puneti Xulescu in locul lui Huidu ) ci situatia , raspunderea. Discutam un caz generic, aproximativ pana la a se confunda cu drama respectiva.
Citesc mai sus, " Masina e o arma , poti calca un copil, se poate sa te intepe o viespe si sa faci accident, ce naiba acum gata hai la puscarie."
Corect, il trimiti acasa si il mangai pe crestet. Daca nu vezi aici nicio raspundere civila , atunci nu mai e chiar nimic de comentat. Ce inseamna raspundere? Nimic, nu atrage nimic dupa sine. Argumentul ca drama in sine e suficienta. Cum se apara societatea impotriva celor needucati, absolut non empatici (astia sunt problema, mi-e teama) , care continua sa se comporte la fel de imprudent, iresponsabil (precum aia care merg nebuneste printre blocuri si pot calca un copil , poftim) , cand vad ca riscul de a lua viata altora pe sosea nu comporta vreo problema din punct de vedere social?
A propos, am condus in Italia, Franta, Germania, Ungaria (sic) pe sosele statale,intre localitati, cu o singura banda pe sens, si am vazut (la inceput foarte surprins) cum nu se faceau depasiri, pur si simplu, la naiba. Experienta din Italia de acum cativa ani: Oamenii circulau cuminte in coloana, oricat de incet, unul dupa altul, fara impulsurile alea "sportive" pe care le cunoastem prea bine. Pana la punctul in care l-am intrebat exasperat pe prietenul meu italian de la volan, "de ce nu depasesti?" . Nici nu are rost sa redau raspunsul, diferenta abisala de mentalitate, dar sa nu dezvoltam.

Daca totul e asa simplu, adica pledezi pentru liber arbitru (shit happens), absenta oricarui ethos in legatura cu viata, a unei raspunderi, ce zici macar de aplicarea echilibrata, uniforma, a expresiei la care te raportezi cand descrii tragedia asta?
Shit happens: poti omori oameni absolut nevinovati (circuland regulamentar ) pe sosea. Shit happens: poti ajunge la inchisoare!
Toate bune!
Bine punctat.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 12 Feb 2013, 09:37 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Astea sunt conditiile de la noi.oricare din noi poate provoca accidente la un moment dat si in anumite conditii.
aici nu sant drumuri, sant marcate prost, sant gandite prost.situatia nu se inbunatateste prea curand.
Din pacate scapa cine are noroc, cu , fara bun simt , noroc sa fie.
nici eu nu sant de acord cu aia de uita semnalizarea stanga cuplata, depasind tot in calea lor , din cand in cand mai apare unu, insa e o boala "da bucuresti", orasul ala creeaza monstri de aroganta cred.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 12 Feb 2013, 10:52 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Comanr, nu inteleg de ce tot dai vina pe drumuri. Daca nu ar fi drumul bun, marlanii cu gip-uri nu ar merge cu 180 pe drum national. Ca la orice trecere de nivel cu linia de tramvai sau cea mai mica groapa posibila, toti conducatorii de "masini de teren" se transforma in niste fete virgine care intra intr-un bar de negri - incetinesc la limita opririi motorului.
Daca te inteapa viespea si ai viteza normala, la care poti opri, nu vei omori pe nimeni. E ca si cum ai spune ma jucam cu pistolul la tampla unui copil, m-a intepat viespea si am tras, asta e, a fost un accident.


Top
   
PostPosted: 12 Feb 2013, 11:00 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Stai ca acum m-am prins de ce comanr este asa de blazat si de ce ii ''apara'' pe oamenii astia cu gipurile....si el are un gip :lol: Norocul lui ca nu prinde viteza astronomice si poate opri la timp hardughia :lol:

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 165 66 67 68 69167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited