It is currently 23 Sep 2024, 02:25

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 159 60 61 62 63167 Next
Author Message
PostPosted: 09 Jan 2013, 19:21 
Offline
User avatar

Joined: 01 Sep 2012, 22:14
Posts: 447
Car: Alfa 159
Asta circula in campania PDL. Noroc ca partidul asta nu prea mai conteaza, cu 10-15%. Ceea ce este trist - au mai ramas cativa portocalii rataciti, care inca nu-si dau seama ce s-a intamplat la ultimile alegeri... :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
NOW: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 120 CP + ; Mitsubishi Lancer Sedan - 2.0 DID - 10.2009 - 140 CP/330 NM
Ex: BMW 325 - 2004 - ///M pack - 192 CP
BMW 320 - 2000 - 150 CP
Fiat Stilo Coupe - 2002 - Sport pack - 1.8 16 V - 133 CP - giallo ginestro
BMW 316 - 1996 - ///M pack - 105 CP


Top
   
PostPosted: 09 Jan 2013, 20:21 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
o fi mai bine cu psd ,da avad in vedere ca majoreaza impozite , taxe si vor sa bage iar forfetaru nush ce sa zic .probabil ca va fi mai bine noaptea fiindca ziua n are cum.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 09 Jan 2013, 21:03 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
Domnilor,
Discutia a degenerat. Cred ca ar fi de demnitatea unor gentlemani sa incheie offtopicul.

Ce ziceti?

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 09 Jan 2013, 23:29 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
Sau mai bine sa mute topicul intr-unul de politica?

Toti l-ati blamat pe Boc insa cred ca e cel mai rasarit dintre toti. Toate tarile au introdus "masuri de austeritate" insa in Romania pe vreme de criza se vrea crestere salariala sau ce ? Ca nu inteleg. Sunt aproape sigur ca tot ce a vrut Boc sa construiasca a fost daramat complet si s-a dus chiar si mai jos din momentul in care au iesit PSD la conducere.

Pt Madkat ....da sunt niste ratati clujenii (si eu) ca l-au votat pe Boc primar asa-i? Eu zic doar atat...daca nu esti din CLUJ nu are rost sa comentezi. Punct. Deocamdata Clujul a iesit Capitala Europeana a Tineretului in 2015 , tocmai a introdus un program de biciclete (pentru cine cunoaste Barclays in Londra) si construieste piste pt acestea ( multe sunt facute deja), a facut Eroilor pietonal care arata intr-un mare fel, a facut o fantana cu lumini si jocuri de apa. S-a refacut traseul de tramvai + s-au introdus garnituri noi (asta nu tine chiar asa mult de el dar totusi). Da....e un nebun ca a introdus masuri de austeritate cand toata Europa a facut la fel. PSD nu a demonstrat nimic deocamdata....decat ca sunt mai interesati de scandaluri in Parlament care nu numai ca ne fac de cacat in ziarele din afara, insa si moneda EURO a ajuns la cote maxime istorice. Si asta pe cine crezi ca afecteaza? Dar cine sunt eu ....un "capsunar" din diaspora. Pentru informatia voastra nu am fost sa votez ....insa se pare ca bine am facut, conform voua nu am habar ce se intampla in tara si nu simt raul pe pielea mea. Era un articol online care zicea ca romanii plecati afara sunt blamati si condamnati de catre conationalii lor. De ce ? Ca am ales sa castig timp in viata mea ? Sunt un prost ....am terminat liceul si acum termin si Administratia Publica ( nu e nu stiu ce facultate...nu ies inginer) asa ca salariul din tara nu ma mai motiveaza. Dupa ce am fost in Grecia si am luat 700-750 de euro in mana cum pot sa ma duc acasa sa lucrez pe 10 milioane ? Sau in Anglia unde salarul minim e 6.19 lire pe ora. Sunt de acord ca e plin de specimene romanesti care misuna prin tari straine ( sau Londra unde ii vad mai toata ziua) insa printre ei mai sunt si oameni normali care chiar daca nu sunt ingineri vor sa isi faca un trai mai bun ( si nu lucreaza o luna doua doar ca sa isi ia Iphone sau sa stea ca boieru in tara doua luni si apoi vine iar ca s-au terminat banii).

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 10:07 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Toti sant o apa.ne produc neplaceri, unii ne produc mai multe,altii mai putine dar cu asta se ocupa.romania nu inseamna cluj sau bucuresti.per total e praf asa ca pentru toti liderii din ultimii 50 ani ,un mare huooo.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 10:35 
Offline
User avatar

Joined: 01 Sep 2012, 22:14
Posts: 447
Car: Alfa 159
LOL. Ce abordare... ingusta. Nu conteaza ca o marioneta infecta a pus pe butuci o tara, daca in orasul meu a construit piste de bicicleta si o fantana frumoasa! Tipic romanesc.

Radeam de unu' singur cand citeam ... in posturile anterioare au fost luati la p*** cei din Cj ca l-au votat pe Boc si dupa, cei din diaspora ca sunt asa si pe dincolo.
Si raspunde fix unu' din diaspora, dar din CJ! :))))))))))))))))))))))) La modu' politically correct, gen! :D lol

_________________
NOW: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 120 CP + ; Mitsubishi Lancer Sedan - 2.0 DID - 10.2009 - 140 CP/330 NM
Ex: BMW 325 - 2004 - ///M pack - 192 CP
BMW 320 - 2000 - 150 CP
Fiat Stilo Coupe - 2002 - Sport pack - 1.8 16 V - 133 CP - giallo ginestro
BMW 316 - 1996 - ///M pack - 105 CP


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 11:20 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Sa fi fost eu prea subtil !?! :scratch: Efectul de recul a fost atat de puternic, incat imi pare rau ca am postat. Din postul ala trebuia sa se inteleaga altceva, am cea mai buna parere despre diaspora, cea autentica, bineinteles. In fine, mea culpa !

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Last edited by Valak on 10 Jan 2013, 11:23, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
alex159jtd Quote:
LOL. Ce abordare... ingusta. Nu conteaza ca o marioneta infecta a pus pe butuci o tara, daca in orasul meu a construit piste de bicicleta si o fantana frumoasa! Tipic romanesc.

Radeam de unu' singur cand citeam ... in posturile anterioare au fost luati la p*** cei din Cj ca l-au votat pe Boc si dupa, cei din diaspora ca sunt asa si pe dincolo.
Si raspunde fix unu' din diaspora, dar din CJ! :))))))))))))))))))))))) La modu' politically correct, gen! :D lol
Mai ingust esti tu la minte prietene. Nu ziceam ca a fost bun ca premier din cauza ca a construit o fantana in Cluj dar se pare ca citesti printre randuri. Pana iti dai seama despre ce vorbim aici stai pe langa discutie...e mai bine pentru toti.

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
alex159, la fel ca restul oamenilor cu 2 clase din tara asta, nu esti in stare sa ai un argument in ceea ce spui, folosesti doar termeni auziti pe la antene "a pus tara pe butuci". Care tara prietene, era asa de bine inainte de 2005 de ti se pare ca a mers in jos de atunci? Cei care sunt saraci acum erau saraci si inainte, si nu au fost din cauza lu boc ci din cauza ca au fost victimile comunismului, au 50 de ani si nu stiu decat sa invarta un surub, ca asta au facut toata viata lor pana la revolutie. De asta nu reusesc sa isi gaseasca sensul in economia de astazi si stau si se uita catre insitutiile statului sa le dea de mancare. Tot respectul pentru cei care au plecat si nu au stat sa astepte sa le dea Boc bani ca stau acasa si se uita la antene.


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 11:30 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
madkat Quote:
@the nuts - eu nu am zis cuvantul cu ajutorul caruia v-ati caracterizat voi, clujenii. :lol: Doar am zis ca nu va inteleg. Insa voi va cunoasteti mai bine, nu as putea sa va contrazic.
Ti-am explicat doar de ce l-am reales...pentru ca in timpul mandatului de primar la Cluj a facut destul de multe si asta i-a multumit pe oameni, ba chiar multora le-a parut rau cand a plecat ca premier la Bucuresti.

Eu ii inteleg perfect pe multi din tara care nu vor sa plece,sunt ingineri sau au firma sau mai stiu eu ce au si o duc destul de bine,sunt multe cazuri si aici pe forum insa in situatia mea (daca ar fi sa lucrez ca functionar public ca aia as iesi dupa ce termin faculta asta) ar trebui sa lucrez toata viata mea sa platesc la o garsoniera. Asa ca alegerea cea mai corecta dpmdv (desi again unii o vad ca pe o lasitate....inca nu pot percepe cum dar fie) e sa pleci cativa ani in strainatate iti strangi bani si iti iei o garsoniera, un apartament sau iti deschizi in tara o afacere. Pentru mine intotdeauna Clujul si Romania o sa fie casa mea indiferent ca spitalele, infrastructura si in general calitatea vietii e mult mai buna in strainatate ( sau Londra cazul meu).

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 13:25 
Offline
User avatar

Joined: 01 Sep 2012, 22:14
Posts: 447
Car: Alfa 159
Ce-mi place ca intotdeauna, ultrasii portocalii au senzatia ca oamenii care critica regimul portocaliu si pe Base&co, ori sunt comunisti, ori au 2 clase, ori n-au bani de mancare, ori o duc prost, etc.
Poate ca mai sunt si unii care fac asta doar de dragul discutiilor sau din proprii convingeri. :) Unii care au reusit IN ROMANIA sa aibe salariu de occident, care s-au realizat IN ROMANIA, care au pozitii sociale inalte, etc, dar care pur si simplu cred ca s-ar fi putut mult mai bine...

Desigur, atacul la persoana este intotdeauna mult mai usor! :)

_________________
NOW: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 120 CP + ; Mitsubishi Lancer Sedan - 2.0 DID - 10.2009 - 140 CP/330 NM
Ex: BMW 325 - 2004 - ///M pack - 192 CP
BMW 320 - 2000 - 150 CP
Fiat Stilo Coupe - 2002 - Sport pack - 1.8 16 V - 133 CP - giallo ginestro
BMW 316 - 1996 - ///M pack - 105 CP


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
"O tânără din Craiova a fost lovită intenţionat cu maşina pe stradă de un bărbat supărat că aceasta traversa prea încet."

ne calca tiganii cu pisici/ursi/cai pe strada...where do you go romania?

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 16:24 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
comanr Quote:
"O tânără din Craiova a fost lovită intenţionat cu maşina pe stradă de un bărbat supărat că aceasta traversa prea încet."

ne calca tiganii cu pisici/ursi/cai pe strada...where do you go romania?
filmuletul - bine ca nu a coborat sa o bata pana la coma. Aici politia ar trebui sa se sesizeze si sa-l aresteze pe sofer.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 16:51 
Offline
User avatar

Joined: 03 Feb 2008, 00:10
Posts: 714
Location: Cluj-Napoca
thenuts Quote:
Eu zic doar atat...daca nu esti din CLUJ nu are rost sa comentezi. Punct. Deocamdata Clujul a iesit Capitala Europeana a Tineretului in 2015..
Trebuie sa vezi un pic mai in perspectiva consatene :) Analizeaza si alte informatii, nu doar cele de pe panourile publicitare de la semafoare.. De exemplu: http://redactiadestiri.ro/2013/01/prior ... -capitale/" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Alfa 156 1.9 JTD M-Jet 16v, 140+ CP
------
When the fast car picks you up, you will weep and smile,
And see Heaven in the headlights,
Mile after mile, after mile, after mile..


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 17:41 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2189
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
alex159jtd Quote:
LOL. Ce abordare... ingusta. Nu conteaza ca o marioneta infecta a pus pe butuci o tara, daca in orasul meu a construit piste de bicicleta si o fantana frumoasa! Tipic romanesc.
Citi ani aveai in 1987-1988 ? Stii cit era datoria externa a Romaniei ? 0 = zero . Stii la cit a ajuns dupa primul mandat a lui Iliescu ?
alex159jtd Quote:
Ce-mi place ca intotdeauna, ultrasii portocalii au senzatia ca oamenii care critica regimul portocaliu si pe Base&co, ori sunt comunisti, ori au 2 clase, ori n-au bani de mancare, ori o duc prost, etc.
Poate ca mai sunt si unii care fac asta doar de dragul discutiilor sau din proprii convingeri. :) Unii care au reusit IN ROMANIA sa aibe salariu de occident, care s-au realizat IN ROMANIA, care au pozitii sociale inalte, etc, dar care pur si simplu cred ca s-ar fi putut mult mai bine...

Desigur, atacul la persoana este intotdeauna mult mai usor! :)
te regasesti printre ei ? Hai sa-ti spun de ce am ales sa plec din tara : ultimii 5 ani munciti in ro , au fost pe un post micut; functionar logistica .Adica , ceea ce scanam eu si actele pe marfa intocmite si predate la serviciul vamal ,insuma circa 500.000€/camion . Stii cit aveam salariul ? 200€/luna . Intr-o luna ,aveam cel putin 7 camioane trimise la export .
Ai dovedit prin ceea ce ai scris ! E foarte usor . In regulament scrie ca nu se tolereaza . Sau gresesc ? :scratch:
mariusdmx Quote:
alex159, la fel ca restul oamenilor cu 2 clase din tara asta, nu esti in stare sa ai un argument in ceea ce spui, folosesti doar termeni auziti pe la antene "a pus tara pe butuci". Care tara prietene, era asa de bine inainte de 2005 de ti se pare ca a mers in jos de atunci? Cei care sunt saraci acum erau saraci si inainte, si nu au fost din cauza lu boc ci din cauza ca au fost victimile comunismului, au 50 de ani si nu stiu decat sa invarta un surub, ca asta au facut toata viata lor pana la revolutie. De asta nu reusesc sa isi gaseasca sensul in economia de astazi si stau si se uita catre insitutiile statului sa le dea de mancare. Tot respectul pentru cei care au plecat si nu au stat sa astepte sa le dea Boc bani ca stau acasa si se uita la antene.
merci . Cind probabil te vei satura si tu sa muncesti gratis,vei vedea ca e cea mai buna varianta .Pentru mine cuvintul "patriotism" nu mai exista . Tara mea e acolo unde imi merge bine . Germania,Congo,Uganda , nu conteaza unde .

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 19:00 
Offline
User avatar

Joined: 01 Sep 2012, 22:14
Posts: 447
Car: Alfa 159
@ alfa146. DA, ma regasesc printre acei oameni.

In plus, Iliescu nu are nici o treaba cu pomul de Craciun

Aici ma retrag din polemica, este sub nivelul meu sa discut cu oameni care dupa 20 de ani inca il invoca pe Iliescu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
NOW: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 120 CP + ; Mitsubishi Lancer Sedan - 2.0 DID - 10.2009 - 140 CP/330 NM
Ex: BMW 325 - 2004 - ///M pack - 192 CP
BMW 320 - 2000 - 150 CP
Fiat Stilo Coupe - 2002 - Sport pack - 1.8 16 V - 133 CP - giallo ginestro
BMW 316 - 1996 - ///M pack - 105 CP


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 19:09 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2189
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
Chiar si acum "altii" (diaspora,prostii ,capsunarii,etc) sint muuuult sub nivelul tau de cunostinte . Chiar sint curios sa-ti aflu IQ -ul . Pai de ce sa nu fie invocat Iliescu ? Nu el a fost primul presedinte ales dupa '89?Nu el si partidul lui au inceput "scufundarea" Romaniei in datorii? Pe cine sa invocam ? Duhul din lampa lui Aladin? Ma cam retrag si eu ca nu vreau sa ajung la nivelul tau . :thumbdown:

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 20:08 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
alfa146 Quote:
Pai de ce sa nu fie invocat Iliescu ? Nu el a fost primul presedinte ales dupa '89?
Ma mir ca nu il invoci pe Stoica din '65 sau pe Vacaroiu ca si el a fost o luna pe acolo. E absurd ca vorbesti de Iliescu dupa atatia ani, mai bine fa o lista cu schimbarile facute de ultimul regim cam din 2004 asa, ca a trecut ceva timp in care ar fi trebui sa se schimbe multe, dar...pe aici e la fel cam de cand ai plecat tu din tara.
Ideea e ca toti sunt la fel, nu sunt unii mai buni sau mai rai, cel putin nu pana acum.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 20:48 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2189
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
Nu ma refer in special ,sau numai la Iliescu.Ma refer la cei care au bagat tara in groapa cu datorii .In loc sa pastreze ceea ce au obtinut de la Ceausescu adica datorii externe = 0, au facut o gaura foarte mare in care au aruncat toate fabricile mari din tara ,prin care au format o multime de someri. Someri care la rindul lor ,au trebuit sa faca o recalificare(care au facut ) , care au trebuit sa fie slugi la straini chiar in propria tara. Cum va asteptati voi sa creasca nivelul de trai daca nu sint locuri de munca ,daca nu se produce ceva ? Sint prea putini cei care muncesc .Iar aceia ,trebuie sa tina in spate : politicienii ,detinutii(care sint in numar foarte mare din cauza conditiilor benefice din inchisori )si nu in ultimul rind ....somerii .Atunci de ce sa dam vina doar pe Base ,cind cei dinaintea lui au distrus tot ? Oare unde sint muncitorii de la UTA,CPL(IMAR) ,IVA,STRUNGU,IMAIA,REFACEREA,ARADEANCA si alte fabrici mari de pe vremea lui Ceausescu? Fabricile enumerate mai sus sint doar din Arad(unde am locuit) si insumau peste 20.000 de muncitori. Din acest numar,nu vreau sa stiu citi sint someri .Si nici nu cred ca vrei sa-i ai la usa de Craciun cu colinda . :ohmy: :lol: Deci ? Poti sa-mi raspunzi acum a cui este vina de fapt? Eu cred ca nu . :wave:

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 21:07 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
On topic: unii dintre voi!

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 21:10 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
alfa146 Quote:
Deci ? Poti sa-mi raspunzi acum a cui este vina de fapt? Eu cred ca nu . :wave:
Nu cred ca un singur om e vinovat sau un regim anume. Adevarat, dupa '90 a fost haos, care nu s-a oprit pana in prezent. Dupa PDSR, CDR, PSD a urmat vechiul regim care in tot timpul asta a facut acelasi lucru, haos.
In ultimii 8 ani s-au redeschis fabricile enumerate de tine, stii alte fabrici care sa fi aparut ca la nivelul celor dinainte de '90 in regimul/regimurile trecute?
Prin urmare daca cei pe care ii urasti au facut rau si cei pe care ii iubesti nu au facut nimic sa imbunatateasca lucrurile, cine e de vina?
Nimeni nu da vina pe Base, toti sunt vinovati la fel, il iei imbrate pe Base ca e bun, dar cate fabrici si locuri de munca ti-a creat ca din cate vad tot pe afara lucrezi, la fel si thenuts, zici ca e greu in tara si astia sunt prosti dar ai plecat pe regimul trecut.
Aici e o discutie infinita, voi chiar nu intelegeti si va legati de tot felul de cacaturi s-o lungiti.
Toti au gresit si toti au facut rau, binele nu s-a vazut, au fost greve si iesiri in strada in fiecare regim asa ca bine nu s-a trait niciodata. Partea rea e ca s-a mers din rau in mai rau si nimeni nu a incercat sa faca ceva pentru noi, ai simtit cumva in toti acesti ani ca te poti intoarce in tara pentru un trai bun? Atunci de ce dai vina pe Iliescu, da-o si pe Basescu sau ala ti-a dat de munca ai trait bine 8 ani si acum te vezi nevoit sa pleci iar? La fel si thenuts, nu putea sa stea pe 10 milioane dar da vina pe Iliescu, ca de...a plecat in regimul lui.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 21:11 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Ale naibii antene, nu le desfiinteaza naibii cineva odata, la fel si pe "politicieni", ca tot sunt toti o apa si-un pamant, asa se spune, sau macar pe parlamentari. La naiba cu modelele astea inutile . Tot sunt toate compromise definitiv in mentalul romanesc. Nu avem nevoie decat de cateva institutii: presedinte (luminat, mana de fier, factotum), justitie, armata si biserica. ..si eventual , boc pe post de guvern (nu e obligatoriu). Si rupem totul in Europa, sunt absolut sigur :-)

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 22:07 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
1 la mana eu nu am dat vina pe Iliescu si 2 la mana nu era vorba ca era bine cu ei ....era raul mai mic la aia ma refeream. Si aici ma opresc cu discutia.

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 22:25 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2189
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
valerica Quote:
Nu cred ca un singur om e vinovat sau un regim anume. Adevarat, dupa '90 a fost haos, care nu s-a oprit pana in prezent. Dupa PDSR, CDR, PSD a urmat vechiul regim care in tot timpul asta a facut acelasi lucru, haos.
In ultimii 8 ani s-au redeschis fabricile enumerate de tine, stii alte fabrici care sa fi aparut ca la nivelul celor dinainte de '90 in regimul/regimurile trecute?
Prin urmare daca cei pe care ii urasti au facut rau si cei pe care ii iubesti nu au facut nimic sa imbunatateasca lucrurile, cine e de vina?
Eu chiar cred ca un singur regim e vinovat . PRIMUL. Sa-ti dau un exemplu : daca eu iti fac tie o gaura in finante de citeva miliarde de euro , cam cite generatii fara munca crezi tu ca ar putea acoperi acea paguba ? Da, au urmat apoi alte si alte guvernari conduse tot de niste imbecili,care la rindul lor si-au insusit pe nedrept(din punctul nostru de vedere,nu si al lor) tot ce avea tara mai bun.Deci haos. Fabrici, s-au deschis intradevar citeva,dar nici una care sa aibe macar spatiul de a munci 3-4000 de oameni .Prin urmare , ii urasc pe toti politicienii.Nu doar pe Iliescu . Imunitatea parlamentara,tot ei si-au creat-o . Nu eu. Ei stiau ca daca detin asa ceva, pot fura in voie fara sa fie intradevar pedepsiti. Exemplu : "Bombonel" si matusa .

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
PostPosted: 10 Jan 2013, 22:31 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Astia care tot anuntati ca nu mai continuati discutia , aveti de gand sa va tineti de cuvant ?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 159 60 61 62 63167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited