It is currently 21 Sep 2024, 09:33

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 124 25 26 27 2837 Next
Author Message
PostPosted: 02 Aug 2012, 23:09 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Sa stiti insa ca decizia CCR are fundamente logice si mi se pare de bun simt. Indirect, prin acesta, CCR a ridicat mingea la fileu USL-ului care acum ar trebui sa se mobilizeze cum n-au facut-o niciodata ( :roll: :lol: ) pentru ca este ultima lor sansa pentru a-l demite pe marinar. Bineinteles insa ca am rezerve ca acest lucru se va intampla, USL-ul dand de multe ori reale exemple de retard sau paralizie totala :bash:
Pentru Romania insa, perioada de 1.5 luni nu va fi de bun augur, EUR-oiul o ia iar in sus (de bine ce dadea semne de potolire..) si perioada de instabilitate se mentine.
Mi s-a parut doar mie ca cumva indirect si nevoit, CCR a dat sansa lui Basescu sa isi dea demisia (mai adaugati aici si declaratia lui Isarescu care parca a fost si mai pe fata) ? Nu ca as avea vreo fantezie ca asa ceva s-ar putea vreodata intampla, bineinteles :lol:


Top
   
PostPosted: 02 Aug 2012, 23:13 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Tupac Quote:
Sa stiti insa ca decizia CCR are fundamente logice si mi se pare de bun simt.
Ce ti se pare asa de bun simt, sa schimbi regulile in timpul jocului?
Nu-l plac pe marinar, dar a castigat pe dobitocenia USL-ului, restul e ...

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 02 Aug 2012, 23:51 
Offline
User avatar

Joined: 29 Mar 2007, 19:02
Posts: 2122
Car: 156 GTA
cristih Quote:
Un singur lucru ne ramane de facut: Europa, USA! Venim!!!!
Nu mai avem ce sa mai stam p'aci. Ultimul stinge lumina :)

Cum poti sa zici asta?

_________________
1. Denial 2. Anger 3. Bargaining 4. Depression 5. Acceptance ...

The 5 stages of buying petrol.


Top
   
PostPosted: 03 Aug 2012, 00:04 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
valerica Quote:
Tupac Quote:
Sa stiti insa ca decizia CCR are fundamente logice si mi se pare de bun simt.
Ce ti se pare asa de bun simt, sa schimbi regulile in timpul jocului?
Nu-l plac pe marinar, dar a castigat pe dobitocenia USL-ului, restul e ...
Ce reguli schimbate? CCR vrea sa se asigure (sa vedem daca va si reusi, adica nu stiu ce dracu vor face aia din teritoriu, dar ma rog..) ca listele sunt ok, sau sa vada o lista ok. Sa fim corecti, actualele liste electorale sunt o rusine, iar daca ar fi conforme cu realitatea, cvorumul ar fi probabil indeplinit.
Iar 7.5 mil de oameni nu pot fi ignorati.
Deci deocamdata nu s-a schimbat nici o regula. Sau cumva dupa ce Basescu a ars gazul degeaba la flacara democratiei cerand populatiei sa nu iasa la vot, ai mai vrea acum sa o mai manareasca inca o data pe baza unor liste fantasmagorice?? Dar cat naiba sa o tot arda dubios domnul Presedinte suspendat?
Insa nu vad ce naiba vor face aia prin teritoriu pentru a aduce informatiile reale. Pentru ca dupa ce ca sunt in general niste bugetari incompetenti
, mai sunt si de la USL poate majoritatea :lol:, plus ca va dati seama ca le arde lor de concedii, gagici, soare, alea alea.. :), numai chef de munca nu o fi pe ei la ora asta :clapping:


Top
   
PostPosted: 03 Aug 2012, 00:34 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Cum ce reguli, cine a dat acele liste cu numarul de persoane cu drept de vot?
Daca la inceput au acceptat ca sunt 18.000.000 milioane cu drept de vot, au dat drumul la joc, s-a terminat, au fost infranti pe regulile lor si acum ce...?
Inainte de referendum chiar nu a fost nimeni sa le spuna, atat de prosti sunt oamenii ce vor puterea, sa accepte acel numar de votanti fara sa conteste nimic? Adica totul a fost bine pana au pierdut.
Asta e o magarie, sunt de acord ca listele sunt neactualizate si nu sunt conforme cu adevarul, nimic de zis, dar asta trebuia facut dinainte, nu dupa ce jocul s-a incheiat. Probabil si un copil de clasa a VIII-a le spunea prostilor, ca listele pe care se bat ei nu sunt bune pentru ca noi nu avem populatia respectiva cu drept de vot.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 03 Aug 2012, 01:01 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
De multe ori am spus ca atunci cand vor veni la conducere PSD-ul cu ideologia lui Iliescu in spate voi face tot posibilul sa plec din tara.
Nae, cum pot sa spun asta? O spun pentru ca nu accept sa fiu:
- calcat in picioare (atunci cand ceva nu le convine se inventeaza motive si in final rezultatul este cel dorit)
- mintit pe fata (Ponta minte ca nu este prieten cu Nastase, ca nu il cunoaste pe colonelul Dogaru, minte in fata UE!! etc.)
de o adunatura de oameni care numai interesul nostru nu il urmaresc. Cum poti sa ai incredere in astfel de oameni care din postura de organizatori sa conteste organizarea? :blink: si cate si mai cate.
Am dat de un blog la un moment dat. Articolul acesta mai e o confirmare, un raspuns la "cum pot sa spun asta". Imi permit sa citez aici un paragraf: "Domnule Ponta, Domnule Iliescu, va anunt ca sunt in viata si am ales sa nu particip la acest teatru electoral pe care l-ati numit referendum. Chiar daca sunt intristat de modul aproape totalitar in care ati ales sa va protejati intereesele, ca nu se poate vorbi de condus tara, ma bucur ca nu am participat la acest fals proces electoral care seamana cu cele la care participau parintii mei cu peste 22 de ani in urma. Si atunci iesea tot rezultatul care trebuia, domnilor."

@Valerica: concluzia o vad in felul urmator:
Ion ii promite Mariei ca o ia de nevasta daca e virgina.
Maria ii zice ca e virgina si cei doi se casatoresc.
Cei doi fac un copil.Dupa un timp Maria se destainuie ca nu era virgina la momentul casatoriei.
Cei 2 merg la judecator iar judecatorul le spune care e solutia: Sa anuleze copilul.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 03 Aug 2012, 01:41 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Io zic sa repetam referendumul , sa iasa dan diaconescu in direct.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 03 Aug 2012, 02:29 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Allex Quote:
Asa se intampla cand stai acasa ca sa sustii "democratia". Pt 1 milion de destepti o sa o tragem iar majoritatea. Macar partea basistilor platita din bani publici pt propaganda o sa crape.
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 4325_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Sa traiti mai bine, cum se spune, ca bine a fost si a fost de cacat.


Top
   
PostPosted: 03 Aug 2012, 10:20 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
valerica Quote:
Cum ce reguli, cine a dat acele liste cu numarul de persoane cu drept de vot?
Daca la inceput au acceptat ca sunt 18.000.000 milioane cu drept de vot, au dat drumul la joc, s-a terminat, au fost infranti pe regulile lor si acum ce...?
Inainte de referendum chiar nu a fost nimeni sa le spuna, atat de prosti sunt oamenii ce vor puterea, sa accepte acel numar de votanti fara sa conteste nimic? Adica totul a fost bine pana au pierdut.
Asta e o magarie, sunt de acord ca listele sunt neactualizate si nu sunt conforme cu adevarul, nimic de zis, dar asta trebuia facut dinainte, nu dupa ce jocul s-a incheiat. Probabil si un copil de clasa a VIII-a le spunea prostilor, ca listele pe care se bat ei nu sunt bune pentru ca noi nu avem populatia respectiva cu drept de vot.
Este corect ce spui in mare parte: da, USL-ul daca erau destepti, faceau demersuri inainte pentru actualizarea listelor. Asta ar fi insemnat timp iar ei nu au vrut sa-l piarda, s-au grabit cu toate procedurile acelea pentru a face totul cat mai repede. Au fost plini de ei, au crezut ca nu vor ajunge sa se impiedice de cvorum, nr de persoane. Asta e..prosti, corect.
Insa acum, decizia este in mana CCR (Daca nu cumva se fac si astia smecheri si o paseaza Parlamentului in final :lol: ), deci nu poti spune ca USL face, schimba bla bla..In final, CCR-ul o va face (daca...).
Plus ca eu am vaga impresie ca semnalele din Europa s-au cam schimbat dupa vot si s-ar putea sa fie si de aici niste presiuni impotriva lui Basescu. Ma gandesc ca imediat dupa vot Basescu a inceput iar sa urle cu lovitura de stat si ca o sa ii bage in puscarii pe cei vinovati, ca mai apoi, dupa 1 zi, sa spuna (ma vad iar nevoit sa arat "consecventa" d-lui Basescu ;) ) ca de fapt trebuie liniste, ca se poate coabita cu USL, bla bla.. Asta venind de la Basescu care e dibolic in esenta si ranchiunos...dubios, cam dubios..


Top
   
PostPosted: 03 Aug 2012, 10:59 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Tupac Quote:
valerica Quote:
Cum ce reguli, cine a dat acele liste cu numarul de persoane cu drept de vot?
Insa acum, decizia este in mana CCR (Daca nu cumva se fac si astia smecheri si o paseaza Parlamentului in final :lol: ), deci nu poti spune ca USL face, schimba bla bla..In final, CCR-ul o va face (daca...).
Ministru de interne (adica USL) ii da CCR doua documente oficiale in care spune odata asta e numarul de alegatori - uite listele dupa care s-a organizat si pe urma tot tu (care esti si organizator) zici ca nu esti sigur de listele alea, ca pot fi gresite. Eu cam zic ca tot usl-ul o scalda. Pai daca listele sunt gresite inseamna ca tu USL ca organizator nu ti-ai facut treaba - si e cam penala chestia asta.
Iar CCR, dupa presiuni, se cam caca pe ei de frica si au lasat-o mai moale. Ce e atat de verificat. Cvorumul se calculeaza in baza listelor in care s-a si organizat, foarte simplu, nu dupa alte liste ad-hoc.
Ca listele alea sunt gresite, sunt, dar sunt asa din cauza legilor in vigoare (vezi declaratia lui Johannis http://bistrita-nasaud.citynews.ro/poli ... ale-216207" onclick="window.open(this.href);return false;) nu din alte motive.


Top
   
PostPosted: 03 Aug 2012, 19:09 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
eu nu sunt de acord sa ramanem cu marinarul mincinos doar pentru ca Rus in special si USL in general nu s-au gandit ca e posibil sa nu se obtina cvorumul si au mers pe listele alea depasite

oricum, e mai putin penibil sa corectezi listele de alegatori dupa referendum decat sa ramana base sustinut de 3 oameni pentru ca pe liste suntem 22 de milioane cu toti

PS: base, tin-te bine de scaun, poporul te vrea! :lol:

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 04 Aug 2012, 10:23 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Bine, tu poti sa ramai cu pontacul mincinos.


Top
   
PostPosted: 04 Aug 2012, 10:51 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
edx Quote:
Bine, tu poti sa ramai cu pontacul mincinos.
Sa fim seriosi, cu ce te afecteaza pe tine ca a copiat omu' la lucrarea de doctorat? Au crescut preturile, ti-au taiat din salariu?
Te-a suparat cu ceva ca eu am copiat la licenta si la examen, am scris si in lucrare din alta parte fara sa pun ghilimele in mijlocul lucrarii?
Cred ca nu, ca altfel banuiesc ca cereai despagubiri.
Treaba cu plagiatul e un rahat romanesc, o gaselnita damboviteana, se stie ca majoritatea elevilor/studentilor fac asta, altfel nu apareau camere ca la supermarket.

Base nu mai are alt tricou, care e faza, poarta acelasi polo Lacoste de doua saptamani, si-a luat un lot ce naiba? A fost tampenia cu flacara violet si acum tricoul bleu?

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 04 Aug 2012, 11:24 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
De plagiat s-a plagiat si pe la altii, vezi Germania, Ungaria. Diferenta o face faptul ca prostii aia si-au dat demisia cand au fost prinsi.
Si sa spui ca incalcarea regulilor de catre un PM jurist nu are importanta... nu mai am nimic de zis, ne meritam soarta.


Top
   
PostPosted: 04 Aug 2012, 12:22 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Si altii ar trebui sa isi dea demisia cand fac niste "nefacute" gen
- sa lovesti in fata copii dupa care sa zici ca filmarea e trucata
- sa iti angajezi copilul semianalfabet la Luxten part-time cu 8000 eur/ luna
- sa iti promovezi acelasi copil tamp ca europarlamentar
- sa ai copii care isi "cumpara" case de un milion eur desi nu au cum sa justifice astfel de venituri
- sa iti acorzi singur case
- sa vinzi o flota pe nimic
- sa te adresezi unui reporter cu "tiganca imputita"
- sa ii faci de cacat pe doctori , politisti si pe cine ai chef
- sa fii inconjurat doar de "afaceristi" care sug pe fata din bugetul tarii
- sa ai un frate care alege sa ii fie nas lui Bercea Mondialu'
- sa aperi niste oameni carora la numaratoare 2+2 le da 15 si sustin ca e corect
Si multe altele ...


Top
   
PostPosted: 04 Aug 2012, 12:35 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Pai sa si-o dea. Eu nu il sustin pe Basescu (in iarna chiar am trecut prin piata cateva zile), eu am ceva cu actualii asa cum am avut si cu ceilalti. Ar cam trebui sa invatati (cei partizani unui partid) ca daca nu suntem cu unii nu inseamna automat ca suntem cu ceilalti. Daca si-ar da demisia ar fi un lucru legal, sa incerci sa il demiti prin incalcarea tuturor legilor si regulilor care iti stau in cale nu. A fost votat, are mandat, sa il duca la termen; la alegeri se schimbau lucrurile clar; NU sunt de acord cu ilegalitati pentru inlaturarea adversarilor politici. Si nu vad de ce nu puteau guverna cu Basescu acolo, au parlamentul si guvernul ce dracu nu le ajunge; nu le-a respins inca nici o lege de la promulgare. Si chiar daca o intoarce in parlament, o poate face doar 1 data, o trimiteti din nou si gata.

Acum la unele puncte de mai sus:
- filmarea - nu ma pronunt, am avut si am dubii asupra ambelor variante;
- copchilul ala europarlamentar ma enerveaza, dar nu neaparat mai mult ca Adrian Severin de exemplu; sau alti interlopi sau securisti care sunt parlamentari (Voicu, Voiculescu etc.); si daca prostii voteaza orice ce sa faci?
- flota aia a cam vandut-o Vacaroiu, el apare cu semnatura pe toate contractele; altfel nu o lasau asa moale;
- faptul ca e mitocan e stiut, ma enerveaza, am protestat in iarna repet; dar sincer ma enerveaza mai rau antonescu si ponta.
- cu bagatul mainii in borcan - au facut-o toti - nu prea am eu ce sa fac decat sa sanctionez la vot si sa sper ca justitia isi va face vreodata treaba - asta daca e lasata in pace si nu aservita cum ar vrea usl-ul;

Ca o concluzie, NU il sustin pe Basescu decat in comparatie cu acesti 2 incompetenti, altfel si eu vreau un presedinte mia civilizat si mai european (nu rusofil).


Top
   
PostPosted: 04 Aug 2012, 12:50 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
edx Quote:
Bine, tu poti sa ramai cu pontacul mincinos.
Si tu cu Basescu "cinstitul" ? :lol: Haidi bre, ma leshi ?!
Edi, flota a dat-o Basescu. Normal ca au lasat-o moale cand de la paguba de vreo 300 mil $ parca, s-a mai facut o expertiza cand a venit el la putere si a iesit prejudiciu 0 (zero !) :lol:


Top
   
PostPosted: 04 Aug 2012, 12:55 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Tupac Quote:
edx Quote:
Bine, tu poti sa ramai cu pontacul mincinos.
Si tu cu Basescu "cinstitul" ? :lol: Haidi bre, ma leshi ?!
Edi, flota a dat-o Basescu. Normal ca au lasat-o moale cand de la paguba de vreo 300 mil $ parca, s-a mai facut o expertiza cand a venit el la putere si a iesit prejudiciu 0 (zero !) :lol:
ba chiar am scutit niste multe milioane pe care le pierdeam cu intretinerea lor, prin urmare a facut un bine :clapping:

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 04 Aug 2012, 13:04 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Asta e si problema mea ...
Nu sustin vreun partid doar ca m-am saturat de nesimtirea si tupeul astora . Iar la vot m-am dus ca sa il sanctionez , nu ca sa il aduc pe Ponta sau Antonescu .
Si la unii si la altii sunt hoti . Crezi ca nu m-as bucura l
sa il vad la parnaie si pe Severin , Hrebenciuc etc ?
Acum , legat de referendum nu vad nicio ilegalitate ... Ponta si Antonescu au reusit sa il suspende pe gaozar . Ok , a fost chemat poporul la vot . Iar ok ...
De frica rezultatului dezastruos , Basescu ii indeamna pe oameni sa stea acasa ... Asta nu e ok . De ce nu si-a asumat riscul ? O mana de oameni au stat acasa iar alti 8 mil au votat sa il demita . Nu pare logic ca astia multi sa aiba castig de cauza ?
Astia multi s-au saturat de el . Asta e de retinut ... Sunt sigur ca nu toti il vor pe Ponta & Co dar asta e conjunctura . Acum s-a putut , ce sa facem ?


Top
   
PostPosted: 06 Aug 2012, 09:33 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Quote:
Edi, flota a dat-o Basescu. Normal ca au lasat-o moale cand de la paguba de vreo 300 mil $ parca, s-a mai facut o expertiza cand a venit el la putere si a iesit prejudiciu 0 (zero !) :lol:
Da, asa e. I-a plastografiat base semnatura lui vacaroiou. Cum dracu a vandut-o el cand pe toate actele a semnat vacaroiu?!
A facut destule, si-a tras si el comisioane, dar sa nu incepem cu ce nu a facut.
Mai departe, fiecare cum crede; eu vad doar un curs oficial azi de 4,6481 lei/€ si consider ca nu e bine deloc (de la ~4,40). Se puteau realiza aceste lucruri mai in liniste si in timpul necesar nu in cateva zile. Dar de, riscau sa intre la inchisoare unii "cinstiti".

LE: Ca ziceam de comisioane, de la Rosia Montana si-a luat base probabil de cateva ori mai mult decat ar fi scos din flota. Eu nu o sa-i iert niciodata lui Basescu Rosia Montana si DN66A prin Rezervatia Naturala Retezat.


Top
   
PostPosted: 06 Aug 2012, 15:54 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
Pentru mine cel mai infricosator e ca oamenii astia de la putere acum fac ORICE, oricat de penibil, imoral sau, mai rau, ilegal ca sa isi atinga scopurile. Nu mi se pare deloc gresit sa credem ca, daca peste 4 ani, vor decide ca trebuie sa ramana la putere (in interesul tarii, bineinteles), vor face toate tertipurile cele mai groaznice ca sa ramana! Sau ca Ponta si Antonescu vor face rocada la putere ca Putin si Medvedev (de la care, de altfel, se inspira copios).
Puteti sa spuneti orice, dar Basescu nu a deviat constitutional si legal, in halul asta!

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 06 Aug 2012, 16:05 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jan 2006, 12:06
Posts: 2128
Location: Brasov
Eu spun ca PDL-Basescu trebuie sa fie OUT din mult prea multe motive. In fix aceiasi masura, USL cu tot ce include pachetul, la randul lor trebuie sa fie OUT. Problema cea mai mare pentru mine nu este acum nici PDL si nici USL cat faptul ca nu vad vreo alternativa corecta care sa aiba si sanse la alegeri.

_________________
Razvan Patrascu

-------------------------------------
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120 CP
Alfa Romeo GTV V6 3.2 270CP
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 101CP
Alfa Romeo 33 boxer 1.7 16V QV 140CP
Ex. Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo 240CP


Top
   
PostPosted: 06 Aug 2012, 16:13 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Zici ca au orbit si nu mai vad ce fac. In plus vad in jurul meu oameni la fel de orbi, pesimisti si nu vad altceva decat Base jos. Pe de alta parte ma bucur ca mai sunt si oameni care nu aproba ceea ce se intampla acum ... astfel mai am sperante ca nu am ramas singur :).
Azi dimineata citeam si prezicerile lui Antonescu pentru toamna legat de revolte (culmea, inainte de alegeri parlamentare). Acum stau si ma gandesc ca l-a luat gura pe dinainte si a spus ce ar fi facut daca nu luau puterea. Altfel nu il stiam ca fiind prezicator.
LE: apropo de ce zici cu Razvan, astept sa vad cu ce oameni (pe langa PDL) mai vine MRU. In el imi mai pun sperante.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 06 Aug 2012, 17:00 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Eu nu mai imi pun in nimeni sperante. Sanctionez cat pot, si ma bucur de coabitare - sa nu mai aiba nimeni putere pe toate planurile. Desi de multe ori intelegerile sunt transpartinice (vezi hidroelectrica). In rest, o sistemul grecesc (adica fura statul cat poti, nu plati impozite, economie neagra etc.) va functiona din plin de acum incolo.
Si sincer, sa vina CC sa iti explice ca la prosti ce ti-a cerut in comunicat?


Top
   
PostPosted: 06 Aug 2012, 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Comunicatul integral al CCR:
"Avand in vedere interpretarile diferite aparute in mass-media si in conferinta de presa a Guvernului Romaniei, care a avut loc in data 3 august 2012, cu privire la datele solicitate de CCR, va aducem la cunostinta faptul ca, prin Adresa nr. 5305 din 3 august 2012, Plenul CCR a solicitat Guvernului listele electorale permanente, actualizate conform dispozitiilor art. 17 alin 2 din Legea nr. 3/2000 privind organizarea si desfasurarea referendumului, liste in baza carora s-a desfasurat referendumul din 29 iulie 2012 pentru demiterea Presedintelui Romaniei, domnul Traian Basescu".

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 124 25 26 27 2837 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited