It is currently 21 Sep 2024, 11:25

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 123 24 25 26 2737 Next
Author Message
PostPosted: 27 Jul 2012, 14:20 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Solutia la trafic nu este sa largesti bulevarde centrale, sa faci tuneluri/pasarele in centru ci sa scoti traficul in afara centrului pe inele rapide (sosele de centura) care sa debuseze in fiecare cartier. NU trebuie incurajat traficul de tranzit prin centrul orasului. Decat atatea proiecte utopice la costuri imense (pasaj basarab, autostrazi suspendate, pasaj Kisselef etc) mai bine ar face al doilea inel de centura cu profil de autostrada si minim 3 benzi pe sens. Si sa termine odata actualul DNCB la 4 benzi care va fi oricum doar un bulevard interior orasului in viitor.


Top
   
PostPosted: 27 Jul 2012, 14:34 
Offline
User avatar

Joined: 29 Mar 2007, 19:02
Posts: 2122
Car: 156 GTA
like

_________________
1. Denial 2. Anger 3. Bargaining 4. Depression 5. Acceptance ...

The 5 stages of buying petrol.


Top
   
PostPosted: 27 Jul 2012, 14:41 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Edx, votat consilier pe probleme de infrastructura la Primarica Bucurestilor ! :)

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 27 Jul 2012, 15:13 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
@Tupac: nici nu trebuiau sa se gandeasca la asa ceva si mai sunt cateva puncte foarte suspecte in acel document in afara de acestea.
@Lucian: ai punctat cum nu se putea mai bine. Tu ai adus in discutie mai mult politica externa, politica care le sta in gat PSD-istilor - ei fiind stiuti cu orientarea estica. Pentru intern, pe langa cele expuse de tine as mai puncta:
- interventia in invatamant - cu destule decizii perfectibile, dar a dat in dinozaurii din universitati si a deranjat (am trecut 5 ani prin Poli si am iesit cu un gust amar);
- codurile, civil si penal care i-a speriat pe muulti (tine oarecum de ce ziceai tu in legatura cu justitia);
- interventia (cam cu picioarele) esuata in sanatate - dar nimeni nu lua o decizie in acest sens;
- blocarea vanzarii unor resurse naturale catre unii;
etc.

Normal ca toti occidentalii au sarit si vor sari si mai tare pentru a apara politica pro vest a Romaniei.

@mugurel: chiar el s-a autointitulat ca un fost comunist. Vezi ce zicea Antonel mai sus (ultimul presedinte comunist).

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 27 Jul 2012, 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
cristih Quote:
- blocarea vanzarii unor resurse naturale catre unii;
cum ar fi Rosia Montana ? Basescu mai are putin si se transforma in purtatorul lor de cuvant ...


Top
   
PostPosted: 27 Jul 2012, 15:36 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Eu as spune chiar ca o cumpara el la cata reclama pe fata (!) si presiuni implicit facea cu acele discursuri. Cum dadea pe undeva un interviu, cum hop si reclama si indicatii pentru Rosia Montana.
Cristi, eu de invatamant si sanatate nici nu as vorbi la cata nenorocire au facut preferatii tai PDL-isti. Sunt curios ce mai spuneai daca erai in situatia de a fi parinte, cu copil de 5-6 ani sau daca locuiai la dracu un praznic, te imbolnaveai si constatai ca n-ai D-ne iarta-ma nici un spital pe o raza de 200km unde sa ajungi sa te trateze cineva.
Altfel, de la tastatura, eventual de pe vreun sezlong si cu berea in mana (nu e referire la tine, vb ipotetic), e usor. Foarte usor..


Top
   
PostPosted: 28 Jul 2012, 12:51 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2011, 13:40
Posts: 214
Car: Giulietta 1.4 170HP
Location: Bucuresti
Oricum cred ca Romania nu a fost asa de bine transata in doua de foarte multi ani * 20 *. Greu foarte greu, sper sa nu se ajunga la lupte de strada. Oricum pacat pt. noi ca un "berbec si doua gaste" nu se pot intelege.

La ce consum am la masina sper sa se rezolve problema :)

_________________
--------------------------------------------
Alfa Romeo Giulietta 1.4 170HP TCT
Ex: Alfa Romeo 159 2.4 200HP+ Q-Tronic
Ex: Alfa Romeo 147 2.0 150HP Selespeed


Top
   
PostPosted: 28 Jul 2012, 13:27 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Lumea spune ca Parlamentul nu e altceva decat o adunatura de nenorociti compromisi, o cloaca, ca de fapt nu reprezinta pe nimeni si isi vad doar de propriile interese meschine. Eu nu sunt de acord, ei pot fi de mare ajutor, tot ceea ce blameaza ei trebuie sustinut, tot ceea ce sustin ei trebuie blamat si in felul asta vom sti clar ca suntem pe calea cea buna. Sunt ca o busola care arata in mod eronat Sudul, in loc de Nord, dar cu ajutorul careia nu te poti pierde, daca o "citesti" cum trebuie

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 28 Jul 2012, 22:11 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
de ce nu aduc niste nemti /sudezi/ finlandezi pe care sa i platim sa ne arate cum sa tinem lingura ,sa guverneze.
e clar noi nu putem ,asta e ,nu suntem in stare ,nu avem experienta,suntem praf.

sa platim niste straini , dam concurs , sa ne conduca ,pariez ca ne ridicam de nu ti vine sa crezi.
noi cei de jos nu trebuie sa facem nimic , doar sa muncim in continuare ca si pana acum.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 28 Jul 2012, 22:44 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
comanr Quote:
de ce nu aduc niste nemti /sudezi/ finlandezi pe care sa i platim sa ne arate cum sa tinem lingura ,sa guverneze.
e clar noi nu putem ,asta e ,nu suntem in stare ,nu avem experienta,suntem praf.

sa platim niste straini , dam concurs , sa ne conduca ,pariez ca ne ridicam de nu ti vine sa crezi.
noi cei de jos nu trebuie sa facem nimic , doar sa muncim in continuare ca si pana acum.
Astepti raspuns la intrebarea asta?


Top
   
PostPosted: 28 Jul 2012, 22:49 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
astept o clantza ca toata lumea

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 30 Jul 2012, 12:33 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Asta e viata ! Ce crunt trebuie sa fie sa pierzi la 5 procente - un fleac, cum spune tovarasul Iliescu - dupa ce ai investit o multime de bani intr-o campanie inutila. Probabil il vor suspenda din nou, vor modifica Constitutia, vor desfiinta Justitia, ca doar n-or sa se apuce de guvernare, e greu cu Euro asta, era mult mai simplu sa stai pe margine si sa-l injuri pe Boc ca taie salariile si-i hartuieste pe Nastase, Voiculescu, Vantu, Patriciu etc. !

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2012, 14:19 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Da, sincer eu nu inteleg ce tot mai vor. Au guvern, au majoritate parlamentara sa ii dea drumul sa guverneze. Vreau sa va vad realizandu-va promisiunile. Nu prea are cu ce sa incurce TB. Sau de fapt nu guvernarea e dorinta voastra ci doar controlul justitiei. Eu nu ma plang prea tare de euro pentru ca am contractele semnate in valuta, dar ce care sunt platiti in lei .... si cu credite in euro....


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2012, 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
edx Quote:
ci doar controlul justitiei
Aici e cheia. Voiculescu, Hrebenciuc se simt urmatorii pe lista, si nu numai ei. Le tremura curu' rau. Nu ca in PDL n-ar fi oameni care sa nu faca top 5 din lista aia, numai ca astia sunt clar urmatorii :).


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2012, 17:41 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
deci Sova a fost maximum de penal , un "larg" care pur si simplu m-a facut sa rad ceva de nedescris. s-a facut de ras ,e praf.
Antonescu , la fel de oligofren , care probabil ca deja a luat o supradoza .
Ponta , arogant , enervant , grasunel.

singurul lucru placut a fost faptul ca au pierdut "la mustata" , lucru care trebuie sa recunoasteti ca a fost sarea si piperul.
chiar a fost ok , desi uneori mi a fost frica de distrusii din mediul rural care au votat la birt pentru o cinzeaca.

antenele zbarnaie , se fierb in zeama lor , iar europa respira putin usurata pentru ca acum chiar are ceva la mana.

ponta a vorbit urat la adresa doamnei merkel, un om puternic care reprezinta un popor muncitor si onest din europa si asfel dumnealui are zilele numarate.

basescu poa sa bea linistit o cinzeaca , eu cred ca asta e motivul pentru care nu s-a dus la vot , nu se putea abtine la spritz.

deja vad ungurii cu ochi mai buni.....greu de suportat dar ei au facut diferenta , oare au facut asta pentru europa ,pentru romania sau pentru ei
sa vedem ce o mai fi.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 30 Jul 2012, 18:21 
Offline
User avatar

Joined: 03 Feb 2008, 00:10
Posts: 714
Location: Cluj-Napoca
Destul de haioasă faza: http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-s ... te-100.htm

În altă ordine de idei:
"‎- Își va da Crin Antonescu demisia, așa cum a promis?
- Ia mai du-te și tu în mă-ta dacă ai curiozități din astea... Uită numărul meu de telefon."
Dan Mihalache, consilier al lui Crin Antonescu, secretar general adjunct al Guvernului, om care se ocupă de imaginea și comunicarea PNL - către o jurnalistă. Diplomat băiatul.. ce să mai.

_________________
Alfa 156 1.9 JTD M-Jet 16v, 140+ CP
------
When the fast car picks you up, you will weep and smile,
And see Heaven in the headlights,
Mile after mile, after mile, after mile..


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2012, 20:07 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Rezultatul era previzibil, dar concilierea nu se intrevede si nu e deloc bine, si se accentueaza departarea de la drumul cel bun...
A fost o tarasenie, e o tarasenie, suspendarea nu ar fi avut loc daca nu erau voturile UDMR, iar voturile alea s-au obtinut datorita unor promisiuni facute in ziua aia, in 10minute, in culise, promisiuni care mai mult ca siguri nu au putut fi negociate pana la capat, si de aici absenteismul judetelor: Harghita, Covasna, Satu Mare, Mures, Bistrita.
Si costul referendumului cine il suporta?
Cica Basescu a fost demis, dar prima conditie, era ca cei 88% sa faca parta din 50%+1 din alegatorii.
Dar oare se stie exact cati alegatori trebuiau sa fie in 29.07?
Si costurile Recensamantului 2012 cine l-a suportat?

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2012, 13:32 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
istv4n Quote:
În altă ordine de idei:
"‎- Își va da Crin Antonescu demisia, așa cum a promis?
- Ia mai du-te și tu în mă-ta dacă ai curiozități din astea... Uită numărul meu de telefon."
Dan Mihalache, consilier al lui Crin Antonescu, secretar general adjunct al Guvernului, om care se ocupă de imaginea și comunicarea PNL - către o jurnalistă. Diplomat băiatul.. ce să mai.
aia era discutie pe yahoo mess intre doi amici... e penibil sa discutam despre asa ceva

conform recensamantului din 2011: Romania are o populatie stabila de 19,042 milioane locuitori

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2012, 16:03 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
ibiza Quote:
istv4n Quote:
În altă ordine de idei:
"‎- Își va da Crin Antonescu demisia, așa cum a promis?
- Ia mai du-te și tu în mă-ta dacă ai curiozități din astea... Uită numărul meu de telefon."
Dan Mihalache, consilier al lui Crin Antonescu, secretar general adjunct al Guvernului, om care se ocupă de imaginea și comunicarea PNL - către o jurnalistă. Diplomat băiatul.. ce să mai.
aia era discutie pe yahoo mess intre doi amici... e penibil sa discutam despre asa ceva

conform recensamantului din 2011: Romania are o populatie stabila de 19,042 milioane locuitori
Si de ce in 2012 se merge tot dupa recensamantul din 2002 ???

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2012, 16:13 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Din ce stiu recensamantul din 2011 nu a fost validat inca, probabil va fi in 2013. Mai rau e ca listele de votare nu se actualizeaza, un amic a aflat ca fratele lui plecat de ani buni in strainatate si bunica lui plecata dintre noi, erau langa el pe lista. Prin urmare voteaza toti, inclusiv cei plecati.
Ii consider pe cei de la USL niste mari prosti si au esuat pe barba lor si cu fraiele in mana.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2012, 20:46 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
valerica Quote:
Ii consider pe cei de la USL niste mari prosti si au esuat pe barba lor si cu fraiele in mana.
Foarte corect ! :peace:
Si da, Sova a reusit sa fie penibilul suprem. Cred ca dupa situatia cu Holocaustul cand Ponta l-a trimis in SUA la studii aprofundate :), ar trebui acum sa-l trimita sa refaca clasele I si II, poate pana la urma o dibuieste si el cu numaratul ala ! :censored:


Top
   
PostPosted: 02 Aug 2012, 17:47 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Neasteptata decizia CCR. Ma gandeam ca vor mai amana poate 1 zi decizia, dar 1 luna jumate - no way.

Deci..avem cel putin inca 1.5 luni de :fight: :punch: , superb..


Top
   
PostPosted: 02 Aug 2012, 18:23 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Si Euro iar a luat-o in sus... asta nu se mai opreste!!!
USL-ul exceleaza prin prostie, incompetenta si dezordine!
Desi detin 60% din primariile din Romania, nu au fost in stare sa corecteze/actualizeze listele electorale (lucru care cica i-ar fi avantajat);
Acum au mai plecat si in vacanta;
Basescu poate sa stea linistit pana in Septembrie;
Antonescu ca interimar n-o sa poata face mare lucru (ii e teama de asumarea actiunilor lui);
Ponta o sa trebuiasca toata luna asta sa se dea peste cap ca sa demonstreze ca e capabil (ca sa tina in frau Euro, o sa trebuiasca sa bage mana adanc in visterie; mai are de acoperit si costurile referendumului);
Intre timp isi revin si cei care au votat pentru demitere; si asteapta niste raspunsuri, asteapta efectul promisiunilor... si ne-am blocat!
Si suntem praf!

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 02 Aug 2012, 20:39 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Un singur lucru ne ramane de facut: Europa, USA! Venim!!!!
Nu mai avem ce sa mai stam p'aci. Ultimul stinge lumina :)

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 02 Aug 2012, 23:08 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Asa se intampla cand stai acasa ca sa sustii "democratia". Pt 1 milion de destepti o sa o tragem iar majoritatea. Macar partea basistilor platita din bani publici pt propaganda o sa crape.

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Last edited by Allex on 02 Aug 2012, 23:10, edited 1 time in total.

Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 123 24 25 26 2737 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited