It is currently 08 Oct 2024, 07:39

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4189 posts ]  Go to page Previous 131 32 33 34 35168 Next
Author Message
PostPosted: 23 Mar 2012, 19:43 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1611
Diferența de consum nu este atât de mare între cele 2 motorizari ( 150 vs 200 ), nu ar trebui sa fie un factor decizional atât de "greu". Restul de argumente ( pret achiziție, taxa ) le cunosti doar tu.
Probabil ca lucrurile se simplifica in cazul motorizarii de 120 cp


Top
   
PostPosted: 24 Mar 2012, 20:30 
Offline

Joined: 17 Feb 2012, 23:36
Posts: 103
Car: Alfa Romeo 159
Location: Zalau
Ca sa-ti faci o idee si despre motorizarea de 120 cp , vin si eu cu niste pareri ( am o alfa 159 de aproximativ o luna, cu motor de 120 ). Consum : 10% in oras ( Cluj, ceva mai lejer decat in Buc ) , 5.6-6.2 la drum intins ( depinde de nervozitate :) ). Sincer, ma asteptam sa fie ceva mai mic, avand in vedere ca sunt doar 120 cp, si o vreme chiar am crezut ca poate e ceva in neregula cu motorul, insa uitandu-ma si la consumurile voastre pe varianta de 150, tind sa cred ca ma incadrez in normal.

Ca performanta, sunt destul de multumit. Deocamdata n-am mers prea agersiv cu ea, doar asa sa zicem, peste media soferilor ( de ex, in 100 de km depasesc 20 de masini, si sunt depasit de 2-3 ), insa turometrul n-a trecut aproape deloc de 3000. Eu zic ca e multumitor, mai ales daca vrei sa ai si un consum decent. Daca selectez in meniu sa vad consumul instantaneu, greu ma mai lasa creierul sa apas pe acceleratie:).

Statisticile aratate de computerul de bord :
Trip A: 280 km (100 in oras, 180 in afara ) , viteza medie : 32 km/h, consum 7.8%
Trip B: 82 km ( extraurban) , viteza medie 67km/h, consum 5.7%.


Top
   
PostPosted: 24 Mar 2012, 23:20 
Offline
User avatar

Joined: 22 Mar 2012, 20:48
Posts: 14
Car: BMW E46 318d
Location: Bucuresti
Razor26 Quote:
Ca sa-ti faci o idee si despre motorizarea de 120 cp , vin si eu cu niste pareri ( am o alfa 159 de aproximativ o luna, cu motor de 120 ). Consum : 10% in oras ( Cluj, ceva mai lejer decat in Buc ) , 5.6-6.2 la drum intins ( depinde de nervozitate :) ). Sincer, ma asteptam sa fie ceva mai mic, avand in vedere ca sunt doar 120 cp, si o vreme chiar am crezut ca poate e ceva in neregula cu motorul, insa uitandu-ma si la consumurile voastre pe varianta de 150, tind sa cred ca ma incadrez in normal.

Ca performanta, sunt destul de multumit. Deocamdata n-am mers prea agersiv cu ea, doar asa sa zicem, peste media soferilor ( de ex, in 100 de km depasesc 20 de masini, si sunt depasit de 2-3 ), insa turometrul n-a trecut aproape deloc de 3000. Eu zic ca e multumitor, mai ales daca vrei sa ai si un consum decent. Daca selectez in meniu sa vad consumul instantaneu, greu ma mai lasa creierul sa apas pe acceleratie:).

Statisticile aratate de computerul de bord :
Trip A: 280 km (100 in oras, 180 in afara ) , viteza medie : 32 km/h, consum 7.8%
Trip B: 82 km ( extraurban) , viteza medie 67km/h, consum 5.7%.
Nu suna rau. Eu momentan ma misc cu un E46 318d care are doar 116CP. Intradevar nimic impresionant, dar isi face treaba si trage in limitele bunului simt, consumul fiind de asemenea. Deci probabil ca as fi chiar multumit de variante cu 120CP de la 1.9 JTD. Insa voi face un test si cu un 150CP ca sa vad diferenta. Multumesc mult pentru detalii.


Top
   
PostPosted: 24 Mar 2012, 23:59 
Offline
User avatar

Joined: 24 Mar 2012, 00:28
Posts: 73
Car: 159 1.9jtd 150cv
Location: Bucuresti
Buna seara!
Este primul meu topic si salut toata comunitatea AlfaClub, din care "am facut parte" pana acum doar ca si vizitator. De ieri am trecut la nivelul urmator, sunt user, si in cel mai scurt timp sper(si incerc) sa devin membru pe deplin :D
Ca sa indeplinesc si aceasta din urma conditie, intentionez sa achizitionez o Alfa 159 1.9 diesel. Prefer sa fie dupa anul 2007, si avand in vedere bugetul de care dispun (~9000E) am gasit ceva variante. Pentru moment nu imi pot "deturna" gandurile de la urmatoarea masinuta:

Masina este inmatriculata recent in Romania, in februarie, si provine din Belgia. Povestea ei este insa putin mai speciala (ca povestea oricarei Alfe). Actualul proprietar a cumparat-o de la cineva din Bucuresti(de la care mai cumparase masini), care la randul lui a luat-o la licitatie din Germania, impreuna cu mai multe masini. Cum a ajuns masina din Belgia, unde a fost folosita, in Germania, actualul proprietar nu stie. Insa a avut incredere in vanzator, a luat-o si a inmatriculat-o in Romania luna trecuta. Taxa de inmatriculare a fost de ~1500E.
Initial, cand am gasit masina la vanzare, costa 9000E, dar peste o saptamana i-a scazut pretul la 8500E. Cand am vazut asta am fost si mai incantat si am decis sa il contactez pe proprietar. Am vazut masina, interiorul arata foarte bine, foarte ingrijit(nici macar scaunul soferului nu e ros), am condus-o (dar nu mai stiu sa povestesc cum mi s-a parut in comparatie cu alte masini, pentru ca eram atent la prea multe lucruri si mi-a fugit mintea :shock: ), mi-a parut putin rigida, directia tare, dar asta cred ca defineste o Alfa. Am fost la un service, am bagat-o pe tester, avea 3 coduri de eroare (335, 401, 380) pe care le-a sters si nu au mai aparut dupa plecare. Mecanicul s-a uitat pe sub ea, nu avea probleme, doar cablul de la frana de mana scos la roata dreapta spate :?
La motor nu aveai ce sa vezi, motorul era foarte curat, ceea ce nu e tocmai un plus, chiar daca stim cu totii ca motoarele masinilor circulate in Europa de Vest nu sunt atat de prafuite ca la noi, mie mi se pare si ciudat sa arate atat de bine(e posibil sa fie si spalat si asta nu imi place). Tot ce a putut constata mecanicul a fost ca masina nu avea structura de rezistenta lovita, deci nu suferise vreun accident.
Cu toate astea, el fiind un fanatic fan al masinilor nemtesti, m-a intrebat daca sunt nebun de vreau sa imi iau o astfel de masina, sau am cumva prea multi bani ca sa si o intretin :o
I-am spus ca imi place foarte mult, si miturile astea privind intretinerea si fiabilitatea nu pot ecplisa asta :D
Deci si de la service am avut un feedback bun.
Tin sa precizez de asemenea ca vanztorul este de buna credinta, a fost foarte cooperant si chiar imi inspira incredere, si pe langa toate astea mai e si amic cu un prieten de-al meu.
De ce nu am luat masina pana acum?! Faptul ca nu am toti banii in momentul de fata nu e cea mai mare problema, pentru ca el mi-a propus sa ii dau o parte din bani acum si restul cand ii voi avea.
Dubiul meu cel mare este rulajul masinii si pretul care reflecta sau nu asta.
Nu stiu care a putut sa fie pretul de achizitie al masinii in Germania, daca si cel care a adus-o de acolo a castigat vanzand-o actualului proprietar, si actualul proprietar va castiga ceva daca ii convine sa vanda masina cu 8500E in conditiile in care i-a si platit taxa de poluare/inmatriculare de 1500E dupa spusele lui.
Este pretul asta(x-ul din ecuatia mea :) ), un pret corect pentru o Alfa rulata doar 107.000km?
Precizez ca masina are Carte Service, cu revizii facute la 30k(martie 2008), 60k(decembrie 2009) si 90k(martie 2011), in Belgia, la service-ul/dealerul de la care a fost cumparata. Dar nu ma incred foarte mult in Cartea Service pentru ca stim cum se "produc" mai nou astea..
Asadar, din ce v-am povestit eu aici si din experienta voastra, ce imi puteti spune, rulajul masinii este cel real? La service nu am putut afla, mecanicul mi-a spus ca doar la reprezentanta pot afla asta, doar daca au masina in baza de date, ceea ce cred ca e putin probabil.
O sa adaug si poze imediat.
Scuze pentru postul atat de lung, sper sa nu fie plictisitor si sa il citeasca cineva, pentru ca am maaare nevoie de ajutor :D


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 00:09 
Offline
User avatar

Joined: 24 Mar 2012, 00:28
Posts: 73
Car: 159 1.9jtd 150cv
Location: Bucuresti
Emblema fata e putin stearsa, dar am citit pe forum ca asta e o chestie infuentata mai mult de soare decat de rulajul indelungat al masinii :)


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 00:39 
Offline
User avatar

Joined: 20 Apr 2010, 14:54
Posts: 1465
Car: Alfa Romeo Brera
Location: Bucuresti
Bine ai venit! Sa punctez direct, esti sigur ca vrei motorul de 120cp? Eu as opta pentru varianta de 150cp, pentru simplu fapt ca masina are ~1600kg si acei 30cp se simt. Daca ti s-a pus pata pe masina asta mergi cu ea la AutoItalia sI ei iti vor spune, daca sunt draguti, daca ce e scris in cartea de service e adevarat. Mai cauta pe forum detalii ca sunt o gramada despre 159. Bafta! :D

_________________
-Alfa Romeo Brera-
EX: Ducati Monster
EX: Alfa Romeo 159 TI 2.4 Nero'Etna
EX: Alfa Romeo 159 my09 2.0JTDm TI
EX: Renault Twingo 1.2
EX: Fiat Barchetta 1.8
EX: Alfa Romeo 159 my08 1.9JTDm
EX: Alfa Romeo 147 1.9JTD 140cp(soft Tibi)
Ex: Skoda Fabia 1.2 54cp


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 00:44 
Offline
User avatar

Joined: 24 Mar 2012, 00:28
Posts: 73
Car: 159 1.9jtd 150cv
Location: Bucuresti
Eram sigur ca imi va spune cineva despre puterea motorului :lol:
Nu sunt atat de sigur ca imi doresc asta, prefer varianta de 150cp, dar momentan nu am gasit una pe placul meu asa, si la banii de care dispun.
Ca si conjunctura, ce parere ai? Poate fi un pret real pentru masina?

PS: cei de la AutoItalia pot vedea date despre orice Alfa care nu a avut vreodata legatura cu service-ul lor?


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 01:29 
Offline
User avatar

Joined: 20 Apr 2010, 14:54
Posts: 1465
Car: Alfa Romeo Brera
Location: Bucuresti
Nu te hazarda sa iei ceva ce mai tarziu probabil vei regreta. Incearca un drivetest si cu varianta de 150cp si vezi diferentele. Tu stii cel mai bine ce si cat iti trebuie de la masina( cp si optiuni). AI fiind reprezentanta poti verifica, bineintes daca reviziile din carte au fost facute la reprezentanta.

_________________
-Alfa Romeo Brera-
EX: Ducati Monster
EX: Alfa Romeo 159 TI 2.4 Nero'Etna
EX: Alfa Romeo 159 my09 2.0JTDm TI
EX: Renault Twingo 1.2
EX: Fiat Barchetta 1.8
EX: Alfa Romeo 159 my08 1.9JTDm
EX: Alfa Romeo 147 1.9JTD 140cp(soft Tibi)
Ex: Skoda Fabia 1.2 54cp


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 03:41 
Offline
User avatar

Joined: 18 May 2011, 13:37
Posts: 620
Just read this : viewtopic.php?f=23&t=18323" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 13:24 
Offline
User avatar

Joined: 24 Mar 2012, 00:28
Posts: 73
Car: 159 1.9jtd 150cv
Location: Bucuresti
MrHollow Quote:
Just read this : viewtopic.php?f=23&t=18323" onclick="window.open(this.href);return false;
citisem si topicul asta, sincer sa fiu ma gandesc sa trec peste faptul ca are doar 120cp, in conditiile in care masina ar fi rulata asa cum scrie in bord. Daca nu mi-ar fi de ajuns as putea face un remap, si din ce am citit tot pe aici, as ajunge tot pe la 150cp.
Insa asta nu afecteaza in niciun fel motorul pe termen mediu? :)


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 13:26 
Offline
User avatar

Joined: 24 Mar 2012, 00:28
Posts: 73
Car: 159 1.9jtd 150cv
Location: Bucuresti
PabloBVR Quote:
Nu te hazarda sa iei ceva ce mai tarziu probabil vei regreta. Incearca un drivetest si cu varianta de 150cp si vezi diferentele. Tu stii cel mai bine ce si cat iti trebuie de la masina( cp si optiuni). AI fiind reprezentanta poti verifica, bineintes daca reviziile din carte au fost facute la reprezentanta.
eu nu stiu exact care este sistemul, nu ma pricep si nici parerile pe care le-am auzit nu m-au convins de ceva anume. Asadar banuiesc k cei de la reprezentanta pot vedea daca au fost facute modificari in computerul masinii..


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 13:42 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1611
Emblema poate fi stearsa si din alte motive, nu doar rulaj mașina, vânt, ninsioare, etc, datorită amplasamentului direct frontal.
Nu putem spune dacă nr de km reprezintă rulajul corect al mașinii, depinde de cât de mult a fost plimbata, pe un tester vezi dacă este o concordanta între ecu si bord, dacă ar soft rescris, etc
Dacă ți-a plăcut cum merge si trage gândește-te ca mai poți lucra La CP cu un soft, mașina se va transforma in bine.
Si, ptr o liniște mai mare a ta, apelează si La alți mecanici decat reprezentanta, mecanici care cunosc ALFA. Succes.


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 14:03 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
ViB Quote:
Razor26 Quote:
Ca sa-ti faci o idee si despre motorizarea de 120 cp , vin si eu cu niste pareri ( am o alfa 159 de aproximativ o luna, cu motor de 120 ). Consum : 10% in oras ( Cluj, ceva mai lejer decat in Buc ) , 5.6-6.2 la drum intins ( depinde de nervozitate :) ). Sincer, ma asteptam sa fie ceva mai mic, avand in vedere ca sunt doar 120 cp, si o vreme chiar am crezut ca poate e ceva in neregula cu motorul, insa uitandu-ma si la consumurile voastre pe varianta de 150, tind sa cred ca ma incadrez in normal.

Ca performanta, sunt destul de multumit. Deocamdata n-am mers prea agersiv cu ea, doar asa sa zicem, peste media soferilor ( de ex, in 100 de km depasesc 20 de masini, si sunt depasit de 2-3 ), insa turometrul n-a trecut aproape deloc de 3000. Eu zic ca e multumitor, mai ales daca vrei sa ai si un consum decent. Daca selectez in meniu sa vad consumul instantaneu, greu ma mai lasa creierul sa apas pe acceleratie:).

Statisticile aratate de computerul de bord :
Trip A: 280 km (100 in oras, 180 in afara ) , viteza medie : 32 km/h, consum 7.8%
Trip B: 82 km ( extraurban) , viteza medie 67km/h, consum 5.7%.
Nu suna rau. Eu momentan ma misc cu un E46 318d care are doar 116CP. Intradevar nimic impresionant, dar isi face treaba si trage in limitele bunului simt, consumul fiind de asemenea. Deci probabil ca as fi chiar multumit de variante cu 120CP de la 1.9 JTD. Insa voi face un test si cu un 150CP ca sa vad diferenta. Multumesc mult pentru detalii.
Pai ia pune in E46-le tau vreo 4 persoane + bagaje si atunci iti dai seama cum trage 159-le de 120 de cai cand esti doar tu in masina :D

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 14:44 
Offline
User avatar

Joined: 24 Mar 2012, 00:28
Posts: 73
Car: 159 1.9jtd 150cv
Location: Bucuresti
ionutp Quote:
Dacă ți-a plăcut cum merge si trage gândește-te ca mai poți lucra La CP cu un soft, mașina se va transforma in bine.
Si, ptr o liniște mai mare a ta, apelează si La alți mecanici decat reprezentanta, mecanici care cunosc ALFA. Succes.
da, mi-a placut cum merge, insa nu am cu ce alta Alfa sa compar..
Masina nu este din Bucuresti, si nu stiu la ce macanici cunoscatori sa apelez inainte sa o iau :(


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 20:16 
Offline

Joined: 17 Feb 2012, 23:36
Posts: 103
Car: Alfa Romeo 159
Location: Zalau
Poate e un pic exagerata faza cu 4 persoane plus bagaje, diferenta dintre ele nu e mai mare de 200 de kg ( sau poate te-ai referit la somalezi de 50 kg bucata :) ), insa totusi nu poate fi ca un E46 cu motor la fel de puternic . Eu zic ca si 159 de 120cp trage multumitor, nu iti ofera senzatii tari, asta e, dar cand te bagi intr-o depasire nu te lasa la greu. Bineinteles ca un motor de 150 era mai placut dpdv al condusului si senzatiilor, asta cautam si eu inainte de cumparare, dar la momentul respectiv asta mi s-a parut cea mai buna oferta , compensand puterea mai mica a motorului prin dotari interioare.

@Vib, cat consuma E46 ?


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 20:31 
Offline

Joined: 17 Feb 2012, 23:36
Posts: 103
Car: Alfa Romeo 159
Location: Zalau
Intrebai mai sus daca pretul pare corect. Eu zic ca da. De ce ? Am luat de aproximativ o luna o Alfa 159, la fel adusa din Belgia, an 2008, interior ingrijit, motor 120cp, 92.000 km ( la AI ziceau ca sunt reali, nu stiu, nu poti fi sigur niciodata ) din Bucuresti. Pret : 8000E, neinmatriculata. Ideea e ca la acele licitatii masinile se vand la un pret foarte mic, aceasta a fost cumparata cu aproximativ 6000 E, deci chiar i s-a meritat bucuresteanului s-o vanda cu 8000, sunt persoane care nu vor sa stea prea mult cu ele pe stoc. Partea proasta : dupa ce am postat pe forum despre noua achizitie , au aparut ceva comenarii cum ca masinile de 120cp din Belgia ar fi rulate excesiv, fiind masini de firma, iar apoi le este da kilometrajul inapoi si sunt vandute la preturi mici. Probabil e adevarat, eu deocamdata n-am probleme, sunt multumit si de motor ( si eu imi doream de 150cp, insa tineam mult la dotari, si nu le puteam avea pe toate). Pe viitor nu se stie, depinde si de noroc. Sfatul meu : daca iti place, mergi la o verificare generala si daca e ok, cumpar-o. Mai departe las membri mai experimentati sa te sfatuiasca :).


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 21:15 
Offline
User avatar

Joined: 07 Jan 2011, 09:48
Posts: 431
Car: Alfa Romeo 159, 1.9
Location: Bucuresti
nu e vorba doar de greutate ci mai sunt si alti factori ce influenteaza eficienta masinii (a se citi perfornamtele).
gandeste-te si la aerodinamica fiecarei masinii si cei doi coeficienti care la 159 nu sunt straluciti. But who cares? :)

_________________
Ford Focus
ex: Alfa Romeo 159
ex: Opel Astra GTC
ex: Vw Lupo 3L


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
Eh am exagerat putin dar tot is vreo 150-200 de kg diferenta deci e ceva. Si da aerodinamica farurilor iar nu e cea mai stralucita dar cu un remap poti sa faci si motorul ala sa iti ofere "senzatii".

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 25 Mar 2012, 22:08 
Offline
User avatar

Joined: 22 Mar 2012, 20:48
Posts: 14
Car: BMW E46 318d
Location: Bucuresti
Razor26 Quote:
Poate e un pic exagerata faza cu 4 persoane plus bagaje, diferenta dintre ele nu e mai mare de 200 de kg ( sau poate te-ai referit la somalezi de 50 kg bucata :) ), insa totusi nu poate fi ca un E46 cu motor la fel de puternic . Eu zic ca si 159 de 120cp trage multumitor, nu iti ofera senzatii tari, asta e, dar cand te bagi intr-o depasire nu te lasa la greu. Bineinteles ca un motor de 150 era mai placut dpdv al condusului si senzatiilor, asta cautam si eu inainte de cumparare, dar la momentul respectiv asta mi s-a parut cea mai buna oferta , compensand puterea mai mica a motorului prin dotari interioare.

@Vib, cat consuma E46 ?

318d-ul la mine papa cam 8.5-9 in Bucuresti pe timp de vara(aglomeratie de dimineata+serile lejere) si undeva pana in 10(de obicei 9-9.5) iarna. Asta pentru ca deja am masina asta de vreo 3 ani si m-am obisnuit sa o conduc eficient. Ca la inceput papa mai mult. 318d are acelasi motor ca si 320d(M47N) insa cu turbina mai mica si alt soft(plus alte cateva mici modificari pe la galeria de admisie)...in speta e facut pentru consum mai mic si nu senzatii. Insa in paralel am avut si un benzinar care papa cam 13-14 asa ca nu imi este frica de un consum mai mare decat de pe actualul diesel.

Insa deja m-ati facut sa ma gandesc la varianta de 150 mai mult. Intradevar poate prin oras e mai ok insa deja la drum lung ar fi placut sa mai simti ca si trage cat de cat binisor, macar pe o plaja limitata. Cat despre aerodinamica...la naiba cu ea...cui ii mai pasa de aerodinamica cand ai un asa bot fioros :D !


Top
   
PostPosted: 27 Mar 2012, 13:02 
Offline
User avatar

Joined: 02 Sep 2011, 18:08
Posts: 599
Car: Giulia Veloce Q4
Location: mioveni
subscriu ce a spus razor, de vreo 3 saptamani si eu sunt posesorul unei alfe 159, tot de 120 cp, 108 000 km, 2008 fabricație si am luat_o la prețul de 8000 E, super îngrijita mașina, motorul merge ok, nu are pierderi, un motor ok din partea mea, care îmi implantează un zâmbet pe buze la fiecare depășire pe autostrada, ce-i drept, se poate și mai bine, și eu tot de 150 cp am vrut, dar asta a fost sa fie, si apoi, cum zic si colegii, cu un remap se face treaba buna.
eu aștept sa o înmatriculez și după ii bag soft+egr off si am rezolvat problema.
Tu știi cel mai bine de ce ai nevoie, gen cât de puternica sau nu sa fie mașina.
în concluzie, motorul de 120 cp este un motor decent, iar dacă vrei mai mult, un remap rezolva situația.
bafta în alegerea frumoasei tale.


Top
   
PostPosted: 27 Mar 2012, 20:35 
Offline
User avatar

Joined: 24 Mar 2012, 00:28
Posts: 73
Car: 159 1.9jtd 150cv
Location: Bucuresti
Nu mi s-a parut puturoasa cea de 120cp, insa daca toata lumea vorbeste pe aici la modul "sigur o vrei pe cea de 120cp?!", e clar ca sunt diferente notabile intre asta si cea de 150cp :D
Desigur ca prefer 150cp, dar trebuie sa gasesc una care sa imi si placa. Vreau un interior crem, sau maro, si sunt putine, la care ori nu ma incadrez in buget, ori este de 120cp, ori nu imi inspira incredere, etc.
Cum au zis multi pe aici, caut Alfa mea :)

Nu am gasit nicaieri informatii despre remap, care sunt dezavantajele cu care "vine"...


Top
   
PostPosted: 27 Mar 2012, 23:03 
Offline
User avatar

Joined: 02 Sep 2011, 18:08
Posts: 599
Car: Giulia Veloce Q4
Location: mioveni
Pt info despre remap,ia legatura cu Iluzoriu de pe forum.


Top
   
PostPosted: 27 Mar 2012, 23:34 
Offline
User avatar

Joined: 02 May 2006, 14:04
Posts: 1432
Car: Gtv V6 tb
Location: Zalau
O masina cu interior pretentios, navigatie mare (cost mai mare la achizitie), cred ca n-a fost luata pentru folosire intensiva si economica. Am vazut la un moment dat pe mobile, un pachet de 3 alfe 159, albe, chelute in ceea ce priveste dotarile, cu km putini (sub 80k), dar care aratau ca si cum ar fi carat zilnic purcei cu ele (pret sub 3500 eu excl VAT).

_________________
Alfa Romeo Gtv 2.0 tb rosso miro

ex: Alfa Romeo 159 1.9 jtd grigio vesuvio
ex: Alfa Romeo 166 Super 2.0 tb grigio chiaro metallizzato
ex: Alfa Romeo 156 1.8 ts rosso proteo


Top
   
PostPosted: 27 Mar 2012, 23:38 
Offline
User avatar

Joined: 02 May 2006, 14:04
Posts: 1432
Car: Gtv V6 tb
Location: Zalau
Alfavile Quote:
Pai si la 1.9 cat e impozitul?
180

_________________
Alfa Romeo Gtv 2.0 tb rosso miro

ex: Alfa Romeo 159 1.9 jtd grigio vesuvio
ex: Alfa Romeo 166 Super 2.0 tb grigio chiaro metallizzato
ex: Alfa Romeo 156 1.8 ts rosso proteo


Top
   
PostPosted: 28 Mar 2012, 17:40 
Offline
User avatar

Joined: 24 Mar 2012, 00:28
Posts: 73
Car: 159 1.9jtd 150cv
Location: Bucuresti
caut caut si iar caut :)
multumesc tuturor pentru pareri..asta nu inseamna ca nu mai vreau sa imi raspundeti
Astept in continuare sa dezbatem :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4189 posts ]  Go to page Previous 131 32 33 34 35168 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited