It is currently 08 Oct 2024, 00:24

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4189 posts ]  Go to page Previous 124 25 26 27 28168 Next
Author Message
PostPosted: 04 Jan 2012, 11:32 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15247
Car: 115/960
Location: Bucuresti
:goodpost:
Si aici sper sa ne oprim cu offtopicul!

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 12:27 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
ma bucur ca exista si oameni normali pe acest forum.am avut foarte multe masini de a lungul anilor ,de obicei tind sa achizitionez modele de varf cand devin cat de cat accesibile la 3-4 ani de la aparitie
majoritatea problemelor le rezolv in regim DIY , si nu arunc cu nici un noroi in nimeni pur si simplu pun pe tapet probleme de ordin tehnic si se pare ca pentru a ti mentine alfa intr-o stare excelenta trebuie cheltuiti extrem de multi bani ,daca esti genu merge si asa ,las-o ca "asa face ele" poti trece cu vederea anumite aspecte.

ca nu mai fim offtopic as sfatui pentru alegere audi-alfa sa se faca o evaluare mai amanuntita a transmisiei si a suspensiei si apoi sa aleaga, deoarece poti ingropa o carca de bani intr-o transmisie integrala cu probleme.

deasemenea sa nu uitam si de valoarea de revanzare care este mai mica la alfa,deoarece este bine stiut in valoarea de revanzare se reflecta calitatea initiala a produsului cat si cererea pe piata.

nu am de gand sa vand alfa asta 4x4 sau sa critic asa ca un idiot dar e loc de mai bine prieteni la marele greu ...e mi am rezolvat 99,99 din probleme si masina acum se conduce bine si pe teren accidentat dar daca era sa fie facuta treaba asta intr-o reprezentanta avand in vedere ca piesele ,unele consumabile ,cu discount bun au fost in total cam 2 mii de euro cred ca fara 3-4 mii in reprezentanta nu scapam .
mai exact la un 156 q4 1.9 jtd dupa 130 de mii de km de romania s-au schimbat :
-toate articulatiile fata
-volanta+ambreiaj
-amortizoare
-discuri de frana+ alte ietfineli de care nu mi aduc aminte gen cabluri timonerie cutie viteza

si in final ma bucur ca sant cativa care simt cuore sportivo=inima sportiva la motorizari de 1.3 litri aspirate si masini de o tona ,si tatal meu a zis de dacie in 1985 cand a luat-o ca are inimioara sportiva ,or fi stiind ei mai bine .

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 12:53 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4257
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Daca aveai audi cu motor diesel schimbai pana acum cel putin de doua ori volanta si ambreiajul asa ca se poate si mai rau. Si daca tot vorbesti de preturi foarte scumpe la alfa atunci arunca un ochi sa vezi ca doar ansamblul volanta-ambreiaj la 2.0 tdi inseamna cam 1500 euro fara manopera la orice reprezentanta.

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
ex: 156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 13:05 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3793
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Conceptul de calitate inglobeaza notiuni ca: pret, performante, design, fiabilitate, costuri de exploatare etc. La noi totul se reduce la fiabilitate, daca un model sau o marca sunt mai fiabile, atunci ele sunt automat percepute ca fiind si superioare calitativ. E gresit. Daca vrem sa masuram lucrurile astea si pana la un punct ele se pot cuantifica, atunci Dacia Logan e ZEN. Punct. Altfel, in cazul autoturismelor intervine si factorul emotional, subiectivismul si aici Alfa e ZEN. In comparatie cu unele merci Alfa e mai putin fiabila, de acord, in comparatie cu altele, mai putin performanta, de acord si aici, dar pe de alta parte e mult mai frumoasa decat primele si mult mai ieftina decat ultimele, asa ca, all in all, nu sta deloc rau la capitolul calitate.

Ontopic: Vrei o masina buna sau o masina care sa-ti placa ? Daca vrei una buna, ia-ti Audi, dar daca vrei una care sa-ti placa...Audi nu va avea nici niciodata carisma Alfei.

Mi-a placut comparatia Alfa - Liverpool, e echipa mea de fotbal preferata si e extraordinar sa vad ca legatura asta nu e doar in mintea mea. Si intr-un caz si in celalalt diferenta o fac suporterii. Prefer oricand sa cant YNWA la sfarsitul unui meci pierdut sau sa-mi imping Alfa in service, decat sa-l aplaud frenetic pe Bastian Schweinsteiger si sa zburd cu vreun BMW.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 13:22 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15247
Car: 115/960
Location: Bucuresti
comanr Quote:
deasemenea sa nu uitam si de valoarea de revanzare care este mai mica la alfa,deoarece este bine stiut in valoarea de revanzare se reflecta calitatea initiala a produsului cat si cererea pe piata.
Intelegeam sa spui asta daca era vorba despre achizitionarea unei Alfe noi, dar asa, nu cumva te-a incantat/ajutat si pe tine treaba asta?
comanr Quote:
unele consumabile ,cu discount bun au fost in total cam 2 mii de euro cred ca fara 3-4 mii in reprezentanta nu scapam.
Cat ai dat pe masina? Cu pretul de achizitie + 2k luai un Allroad in care nu mai bagai 1E? :peace:
comanr Quote:
mai exact la un 156 q4 1.9 jtd dupa 130 de mii de km de romania s-au schimbat :
-toate articulatiile fata
-volanta+ambreiaj
-amortizoare
-discuri de frana+ alte ietfineli de care nu mi aduc aminte gen cabluri timonerie cutie viteza
Cum spunea Tupac, masina ta clar nu este un etalon din punct de vedere al fiabilitatii, se stie ca platforma pe care este construit 156le (implicit CW) are o articulatie destul de avansata pentru vremurile cele, insa in acelasi timp ceva mai sensibila. Combinata cu o masina cu pretentii de teren accidentat, nu prea fac treaba buna! Daca ex. proprietarul a crezut ca si-a luat Jeep in momentul achizitionarii acestui CW, nu-i nici o mirare.. Oricum, 300E in 130k km bagati in articulatii nu mi se pare o suma exorbitanta, desi sunt convins ca nu a fost la primul schimb (sau daca a fost, e explicabila impresia ta, dar aici e exclusiv vina ta ca nu ai verificat masina, sau ca nu ti-ai asumat treaba asta, trebuia sa stii ce cumperi!)
Volanta si ambreiaj: nu prea iti inteleg surprinderea, sunt curios ce masini ai mai avut inainte sau cu ce compari, ca asa si taica-miu cu masina pe benzina si volanta singlemass se mira ca mi-a picat volanta. Vezi totusi ce-a scris George mai sus.
Amortizoarele: nu mi se pare o tragedie ca le-ai schimbat la 130k, mai ales daca te lauzi ca nu esti pe principiul "merge si asa" (pentru ca sunt convins ca mai mergeau). Oricum, vezi ce-am scris mai sus apropo de combinatia intre 156 si masina cu pretentii de teren accidentat si fostul proprietar..
Discuri de frana: aici ma faci sa rad! Daca discurile de frana sunt dovada fiabilitatii reduse, no comment!

Revenind la topic: nu generaliza neplacerile avuta cu Alfa ta, in nici un caz nu aplica concluziile tale la un 159 (ca despre ea e vorba in acest topic). Mergi cu una, stai de vorba cu posesori si abia dupa incearca sa-ti faci o parere, ca asa, no offence, dar iti cam dai cu parerea despre 159 cam ca toti care-si dau cu parerea despre Alfa la modul general fara si fi avut vreodata una..

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 13:37 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Daca la 130k km s-a umblat prima data la articulatii la un 156 CW mers doar in Romania, atunci as spune ca e cea mai fiabila 156 de pe forum cel putin :lol:
Eu la 147-le meu, dupa 25k km mers normal si tot apareau ceva batai pe undeva :) (ce-i drept cu suspensie sport).
Ca fapt divers, eu la Octavia la 75.000 Km am schimbat volanta :)


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 13:42 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4257
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Tupac Quote:
...Ca fapt divers, eu la Octavia la 75.000 Km am schimbat volanta :)
Tine cont si de faptul ca la cele cu cutie automata/dsg volanta cade mai greu decat in cazul versiunilor cu cutie manuala. :peace:

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
ex: 156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 16:00 
Offline
User avatar

Joined: 15 Nov 2009, 17:26
Posts: 921
Location: London
Aici intervine si gandirea romanului .....daca la masina nemteasca cade ceva e o pura intamplare nefericita, pe cand la alfa daca se intampla sa se strice ceva "asa fac ele italiencele astea nefiabile". Again, nu detin Passat de-asta nou de exemplu insa am citit peste tot cum cei cu 2.0 tdi schimba injectoarele pe banda asa ca hai sa nu mai fim ipocriti si la fel cum Alfa traieste cu spiritul cuore sportivo din trecut la fel si Nemtii traiesc cu fiabilitatea din trecut, pentru ca azi din pacate traim intr-o societate bazata pe consum.

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 Jtd 115 cp


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 17:22 
Offline
User avatar

Joined: 15 Jan 2010, 09:48
Posts: 742
Car: 156 JTD/ Giulietta
Location: Londra/Iasi
thenuts Quote:
am citit peste tot cum cei cu 2.0 tdi schimba injectoarele pe banda
Intreb si eu ca nu stiu, motorul de pe Audi nu e identic cu cel de Vw? Stiu ca Vw detine si Audi. Si treaba cu injectoarele la 2.0 e cat se poate de reala. Cunosc multi care au avut probleme.

_________________
Mercedes E250 coupe
ex: Mercedes CLS 320
ex: Giulietta 2.0 JTDM-2
ex: 156 1.9JTD 8v
ex: 156 1.9JTD 16v
ex: 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 19:25 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
la final ce l mai sfatuim pe baiat.sa traga cat mai mult de pret ,negocierea buna salveaza niste bani care ulterior poti sa i folosesti pentru masina care ai luat-o .

acum el stie clar ca nu i treaba cu inimi e cu table ,motoare si reparatii care i le doresc cat mai putine si ieftine posibil.

in speranta ca nimeni nu s-a simtit ofensat,inafara de mine care am avut cateva audi in trecut si ma bucur ca nu mai sant cocalar desi cred ca pe viitor o sa mai fiu ,cine stie ,depinde cat de tare o sa i bata inima alfei mele
va salut

@alxege
pe masina am dat foarte putini bani undeva pe la 4 mii de euro fara tva ,pret corect dealfel pentru o hipertensiva cu necesar de operatii imediate.parerea de final ca masina e frumoasa ,iar acum merge si bine,sa vedem cat
ps: scrisu de la spate de la 159 parca e luat de la vitan ,caracterele alea is jalnice ,trebuie scoase neaparat

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 19:47 
Offline
User avatar

Joined: 20 Apr 2010, 14:54
Posts: 1465
Car: Alfa Romeo Brera
Location: Bucuresti
Pe baiat il sfatuim sa aleaga ce crede el de cuviinta si care masina arata mai bine si nu are probleme.
Eu cred ca daca dai 4000e pe o masina si ai pretentii sa nu bagi niciun ban in ea, e clar ca nu realizezi ce faci. Cu banii aia iti iei un logan si ai terminat balciul,cu 100ron ii schimbi toata articulatia. Toata lumea vrea masini scumpe,e normal, dar nimeni nu se gandeste daca o poate intretine. Cu aia 4000euro iti puteai lua o pisicuta din 96 si nu aveai probleme[glumesc in leg cu problemele :lol: ]
Apropo, de ce ai mai cumparat-o daca stiai ca e "hipertensiva" ? :blink:

_________________
-Alfa Romeo Brera-
EX: Ducati Monster
EX: Alfa Romeo 159 TI 2.4 Nero'Etna
EX: Alfa Romeo 159 my09 2.0JTDm TI
EX: Renault Twingo 1.2
EX: Fiat Barchetta 1.8
EX: Alfa Romeo 159 my08 1.9JTDm
EX: Alfa Romeo 147 1.9JTD 140cp(soft Tibi)
Ex: Skoda Fabia 1.2 54cp


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 20:12 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
se cerau multi bani si pe asta dar eu am dat cat face dupa o evaluare atenta,tester etc, oferta a fost acceptatata si am luat-o .
pur si simplu masina a fost folosita normal de un om in varsta care murise si o luasera leasingu deoarece nu era achitata integral,dar asta nu i scuza pe cei de la alfa romeo in legatura cu iarasi revin gravele lor probleme idioate (doar la masina mea ma refer ,ceilalti cu 159 nu sant inclusi):

-caseta de directie praf
-amortizoare ,brate fata cad zilnic daca chiar vrei
-tratament anticoroziv de mantuiala
-diferential spate fragil
-ambreiaj (au scuza sant altele mai proaste am auzit,daca asta-i scuza de alfist)
-nu in ultimul rand si atentie masina mea nu a fost reparata decat in reprezentata ,dealtfel neavand probleme electrice dar e foarte important ,cablajul electric in mai multe locuri nu este bine protejat si poate fi ros din cauza vibratiilor cu consecinte care nu vreau sa mi le imaginez in zona compartimentului motor ,pe langa furtun intercooler si nu numai
-calitatea plasticelor de la usi si de peste tot jalnica ,exact ca la dacia 1310 sau inferioara ,cad butoni de mascare,crapa la prima atingere ,vibreaza aiurea
-toate suruburile ruginesc


a sa nu ne intelegem gresit sant si parti bune categoric,dar nemultumirile trebuiesc spuse..
aa daca stai cu laveta in mana si stergi janta de musca +spray si carpe zilnic o sa te tina o viata

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 20:41 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
te rog ai grija cu forma de scriere. mai bine tastezi mai rar si corect decat asa cum ai scris pana acum.

iar legat de post-urile tale, ce pot sa zic, ma amuza si cam asta e tot. (asta ca sa nu ma apuc sa iti insir diverse masini care le stiu si te-ar dezamagii din punctul de vedere al fiabilitatii. un ex scurt: 147, 135k km, un set de brate superioare schimbate la 127k pentru ca scartaiau anterioarele, discuri+placute. Ulei+filtre)

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 20:54 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
@tzzivii
cred , nu stiu ce sa zic ,acum merge bine sa vad cum o sa se comporte pe viitor

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 20:59 
Offline
User avatar

Joined: 20 Apr 2010, 14:54
Posts: 1465
Car: Alfa Romeo Brera
Location: Bucuresti
Toate problemele enumerate de tine apar la orice masina daca nu ai respect pentru ea iar daca ai si jante pe 17,18" chiar nu stiu de ce te mira ca pica. Daca mergi atent si cat de cat ocolesti gropile sau le iei mai cu mila, poate n-ai mai schimba bascule si casete. Maicamea la fabia i-a schimbat bucsele la doar 50000km ca erau praf,scartaiau si toate cele singura diferenta a fost ca a putut schimba doar bucsele 40ron fara a avea nicio treaba cu bascula care la alfa costa de 10x mai mult.Si sa specific ca are table pe 14" :wink: So, orice masina ai avea daca nu ai grija de ea nu are cum sa traga cu casa :wink:

_________________
-Alfa Romeo Brera-
EX: Ducati Monster
EX: Alfa Romeo 159 TI 2.4 Nero'Etna
EX: Alfa Romeo 159 my09 2.0JTDm TI
EX: Renault Twingo 1.2
EX: Fiat Barchetta 1.8
EX: Alfa Romeo 159 my08 1.9JTDm
EX: Alfa Romeo 147 1.9JTD 140cp(soft Tibi)
Ex: Skoda Fabia 1.2 54cp


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 21:33 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
corect ce zici, totusi la nivelul anilor 2006 se pare clar ca aveau multe probleme cei de la AR , pretul masinii nu era deloc unul mic ,in principiu nu au nici o scuza . ceea ce e mai trist e ca nu stiu sigur daca le au rezolvat adica deabia peste 5 ani vedem daca masinilor actuale le cade tabla.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
PabloBVR Quote:
Daca mergi atent si cat de cat ocolesti gropile sau le iei mai cu mila, poate n-ai mai schimba bascule si casete.
Tu iti dai seama ca e vorba aici de un CrossWagon, adica versiunea Alfei pentru un off-roader soft ? Cateodata am impresia ca fiecare isi da cu parerea despre orice, chiar daca habar nu are despre ce se vorbeste.
Voi mai lasa sa continue discutia, dupa care voi muta toate mesajele off-topic intr-un subiect in care comanr isi expune parerea lui despre Alfa prin prisma experientei de posesor de 156 CW. Altfel, am impresia ca baiatul care a initiat topicul asta primeste prea putin informatiile pentru care a venit aici.

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 22:02 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
am postat aici deoarece toata lumea il ghideza catre alfa bineinteles ca si eu ,masina nu e asa uzata (km putini) dar trebuia sa i mai spunem cate ceva despre istoria AR mai recenta in materie de vehicule cu tractiune integrala .
neavand 159 q4 si avand 156 q4 i am relatat cateva din observatiile mele pe care multi le stiu si ei dar foarte putini spun lucrurilor pe nume,uneori am senzatia ca unii sant actionari la AR

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 22:16 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Nu suntem actionari cu acte in regula la AR, dar suntem actionari cu sufletul!
Zicea bine Marius putin mai sus, baiatul care a initiat topicul nu stiu ce parere si-a facut, dar in continuare are un singur post! Cred ca s-a si speriat :)

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 22:26 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
comanr Quote:
neavand 159 q4 si avand 156 q4 i am relatat cateva din observatiile mele pe care multi le stiu si ei dar foarte putini spun lucrurilor pe nume,uneori am senzatia ca unii sant actionari la AR
haide sa iti mai dau un exemplu, poate asa ajut si pe initiatorul topicului.

si anume: Alfa 159, 2.4, an 2006, actual ±256k km, bujii schimbate la 150k, brate inferioare schimbate la 180k, egr schimbat (nu mai stiu la cati km), ambreiaj la 210k. cam astea au fost cele schimbate pana acum la acea masina pe langa cele normale.

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 22:33 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
nu v am mai zis ca masina a avut schimbat in garantie asa:

-egr nou
-turbina noua
-brate superioare
-un kit de ambreiaj(fara volanta)
totul pana in 130 de mii

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 22:36 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
eu incercam sa revin la topic, topic in care se cere o parere despre 159, nu 156!

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 22:39 
Offline
User avatar

Joined: 06 Dec 2007, 15:36
Posts: 3314
Car: Giulia Q
alfa mea ,o am din 2007 ,de noua , am 100 000km ...si nu s-a stricat nimic, inca .

_________________
159 1.9 jtdM 2007 - 2014
GQV 1750 TCT 2014 -
Stelvio 2.0 Q4 2019 -
Giulia Quadrifoglio 2.9 AT 2024 -


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 22:45 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
alfetta Quote:
alfa mea ,o am din 2007 ,de noua , am 100 000km ...si nu s-a stricat nimic, inca .
sa fac o gluma? sa zic: pacat... :lol:

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2012, 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 06 Dec 2007, 15:36
Posts: 3314
Car: Giulia Q
:)

_________________
159 1.9 jtdM 2007 - 2014
GQV 1750 TCT 2014 -
Stelvio 2.0 Q4 2019 -
Giulia Quadrifoglio 2.9 AT 2024 -


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4189 posts ]  Go to page Previous 124 25 26 27 28168 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited