It is currently 22 Sep 2024, 06:28

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 140 41 42 43 44167 Next
Author Message
PostPosted: 13 Dec 2011, 22:08 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Jaggguar Quote:
Aia care au plecat sa prinda tigrul viu si-au venit inapoi cu el mort. Ma rog, tigroaica. Povestea, pe scurt: a fost impuscata cu tranchilizant cu piper or something si s-a enervat de la piscatura si a sarit pe bietul vanator care n-a mai avut altceva de facut decat sa o execute. Intrebarea e urmatoarea: avand in grija astfel de animale in grija, tu nu ai tranchilizant dozat pentru ele, de trebuie sa o impusti cu doza pentru anesteziat un pechinez? Si acum realizez ca nu m-au revoltat aia care nu au fost in stare sa aduca inapoi animalul viu si nici ala care l-a scapat de la Zoo, ci mai degraba situatia generala de haos si lipsa de organizare care domneste in orice domeniu...
Amatorism romanesc, impostura. Conform unei statistici NG, mai sunt cam 4000 de tigri in salbaticie pe planeta. Tigrul este un animal magnific, iar ai nostri s-au comportat ca niste hingheri beti in cautarea unui caine turbat.

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 14 Dec 2011, 11:53 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
Nu fiti si voi carcotasi... Cum poti fi pregatit foarte bine pentru varianta evadarii unui tigru, cand evadeaza 0,8 tigri pe secol in Romania? Mai grav e ca nu suntem pregatiti pentru lucruri care se intampla minim anual (acusi vine zapada si se va demonstra asta din nou...).
L.E. Trebuiau sa il foloseasca ca momeala pt tigru pe ingrijitorul care a lasat usa usor intredeschisa.

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 14 Dec 2011, 11:59 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
lucianm Quote:
Nu fiti si voi carcotasi... Cum poti fi pregatit foarte bine pentru varianta evadarii unui tigru
Pai TREBUIE sa fii atunci cand ai 4 in grija.. sau doi cati mai ramasesera acolo. Nu e ca si cand tu sau eu ar trebui sa avem in curte armament antiaerian...


Top
   
PostPosted: 14 Dec 2011, 12:03 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
Ingrijitorul cica a lesinat . Io as paria pe Kreskova totusi ... :drunksinging:


Top
   
PostPosted: 14 Dec 2011, 12:46 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2499
Location: Bucuresti
mugurel Quote:
Ingrijitorul cica a lesinat . Io as paria pe Kreskova totusi ... :drunksinging:
cred ca d-aia nici nu l-a mancat... era tigroaica si stii cum sunt femeile daca puti a alcool...

_________________
Ford Focus Wagon ST-Line
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 14 Dec 2011, 13:00 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
:lol: , da, bine zis
Clar ca ala a fost manga. Daca-l manca tigrul intra naibii in coma alcoolica si probabil murea. Destept animal oricum :)


Top
   
PostPosted: 14 Dec 2011, 13:32 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1609
Situatia mi se pare cel putin tragica.
Este trist sa plateasca cu viata acel animal incompetenta ingrijitorului, a "vanatorului", a intregului sistem.
Fiecare responsabil de aceasta tragedie ar trebui sa plateasca pe masura.


Top
   
PostPosted: 14 Dec 2011, 13:57 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
lucianm Quote:
mugurel Quote:
Ingrijitorul cica a lesinat . Io as paria pe Kreskova totusi ... :drunksinging:
cred ca d-aia nici nu l-a mancat... era tigroaica si stii cum sunt femeile daca puti a alcool...
Daca idiotu' o fi intrat in cusca cu gandul sa o faca tarfa lui nu ma mir ca si-a luat saraca tigroaica talpasita :)


Top
   
PostPosted: 14 Dec 2011, 17:44 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
ionutp Quote:
Situatia mi se pare cel putin tragica.
Este trist sa plateasca cu viata acel animal incompetenta ingrijitorului, a "vanatorului", a intregului sistem.
Fiecare responsabil de aceasta tragedie ar trebui sa plateasca pe masura.
situatia, asta cu platitu', e valabila si pentru purcelu'?

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 16:56 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2189
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
Cu riscul de a primi "ban",pe mine m-a enervat la culme userul "tzzivii" care printr-o delegare primita nu stiu de unde,a hotarit el in locul meu ca nu am dreptul sa primesc 2 globuri custom cu logo Alfa Romeo pe motiv ca nu locuiesc in Romania si e prea departe locatia mea fata de Bucuresti. :blink: Cu toate ca am cerut si eu 2 globuri inainte de a se inchide lista si a se fi trimis comanda,in discutiile purtate pe privat,el imi da acest argument ca fiind motivul pentru care nu voi beneficia si eu ca si altii care au comandat,dar care locuiesc in Romania.I-am cerut lui "tzzivii" ,dupa ce am lansat comanda, un numar de cont unde sa-i pot vira banii.In aceasta suma erau urmatoarele:globurile ,transportul din Bulgaria in Romania,iar din Romania pina in Germania l-am rugat sa trimita coletul cu DHL urmand sa platesc taxa la livrarea coletului.Cu toate astea el imi spune ca poate lua decizii in locul meu deoarece sint banii lui si nu vrea sa ramina cu 2 globuri.Deci,eu care eram gata sa platesc vreo 20-25 de euro fara nici o garantie ca voi mai primii globurile nu pot lua decizii pe banii mei,dar el (care in caz ca eu nu plateam) putea oricind sa le vinda cuiva ,el poate lua decizii deoarece e moderator.
Inca o data:cu riscul de a avea "ban" , am scris acest lucru pe forum(public si nu privat) ca un drept la replica pentru ca ma simt nedreptatit de cineva care primeste o oferta publica,dar care detine titlu de moderator si poate hotari cine ,ce poate sa primeasca sau sa spuna pe un forum public si liber. :disgust:
Mai jos dovada din discutiile de pe privat:
tzzivii:salut.

din pacate vad ca tu nu stai in Romania deci e mai greu cu livrarea la tine.

te salut

alfa146:Salut.

Te rog sa-mi spui cind ajung globurile,sa pot sa-ti virez banii in cont.Te rog sa le trimiti cu DHL pe adresa:

SEBASTIAN MUNTEANU
Irschenbach 39
94353 Haibach
Deutschland

Platesc eu transportul cind ajung globurile aici.(pt DHL)
Plata pentru globuri+transportul din BG , o pot face prin virament in contul tau.

tzzivii:salut.

imi pare rau dar din pacate nu am comandat si pentru tine. ti-am zis si din ce motive. daca erai in tara si aproape de Bucuresti te-as fi ajutat cu cea mai mare placere.

te salut

alfa146:ok, locuiesc prea departe dar tu nu poti lua decizii in locul meu.Trebuia sa ma intrebi cum putem face sa intru in posesia lor si iti spuneam.Eu cred ca pot sa-mi permit sa platesc toate cheltuielile legate de marfa si logistica din Bulgaria via Romania si apoi aici.

tzzivii:salut din nou

pana una alta le platesc din buzunarul meu si cred ca pot lua decizii. nu stau sa ma plimb eu apoi cu 2 globuri si sa astept banii. iar comanda a fost data inainte sa imi raspunzi tu.

o z faina!
Deci........ :thumbdown:

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 18:38 
Offline
User avatar

Joined: 10 Nov 2006, 12:44
Posts: 1212
Car: '04 147 1,6 TI
Location: Villach
Vere tu esti din alt film. Omu' ti-ar fi facut tie un serviciu daca ti le-ar fi comandat si trimis. Cat timp banii tai nu ajuns la el, nu vad de ce te deranjeaza ca nu ai primit bunul. Si atata timp cat el face comanda poate decide cum vrea muschiu lui ce plateste.
In plus mi se pare o nesimtire crasa ca acum sa publici discutiile private.

_________________
ex. Alfa 156 1.8 TS
ex. Alfa 147 1.9 JTD
ex. Alfa Spider 3.0 V6
Alfa 147 1.6 TI


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 18:48 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
In caz ca nu te-ai prins, tzivi a fost suficient de amabil incat sa intermedieze un group buy. E dreptul lui sa decida pentru cine comanda si pentru cine nu, iar in cazul de fata motivele au fost mai mult decat pertinente, ar fi trebuit ca ulterior sa alerge sa-ti trimita tie coletul. Nu ca daca ar fi avut alte motive, de genul ca nu-i place avatarul tau, ar fi avut vreo obligatie fata de tine si ar fi fost de condamnat.. Cat despre faptul ca-i moderator, in primul rand ca n-are nici o legatura cu aceasta actiune de Group buy, iar in al doilea rand, voi intelegeti cu totul gresit acest concept, nu-nseamna ca e in slujba voastra :roll:
PS: iti poti comanda si singur de aici, ba chiar s-ar putea sa iesi mai bine decat trimise initial in Ro si apoi in De..

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 18:57 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3215
:blink: era o vorba, facerea de bine...

@alfa146: nu ai inteles nimic din "actiunea" lui Tzzivii! :peace:

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 19:01 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
poate d'aia am ajuns asa rau, ca sunt din alt film si vad lucrurile altfel. Faci un [Group buy], se aduna cateva persoane si excluzi una ca e din Japolanda, e complicat de trimis sau ca nu esti sigur ca primesti banutii. Eu chiar nu inteleg, nici ca-mi desenati, oricum le lua cineva daca nu le lua @alfa146 si daca nu le lua, erau cadouri pentru pretenu' din generala de Craciun.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 19:09 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2189
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
Dany Quote:
Vere tu esti din alt film. Omu' ti-ar fi facut tie un serviciu daca ti le-ar fi comandat si trimis. Cat timp banii tai nu ajuns la el, nu vad de ce te deranjeaza ca nu ai primit bunul. Si atata timp cat el face comanda poate decide cum vrea muschiu lui ce plateste.
In plus mi se pare o nesimtire crasa ca acum sa publici discutiile private.
Chiar nu te inteleg.Pe linga faptul ca nu ai 7 euro pt un glob care reprezinta marca care "o iubesti" ,ai tupeul sa ma acuzi de nesimtire.Nesimtirea e din partea celui care a decis ca eu nu pot primi un glob de 8 cm,pe motiv ca nu locuiesc in Romania.Singurul e valerica care a inteles totusi (chiar daca e din alt film,acelasi film cu mine) ca daca iubesti o anume marca de masina si iti doresti ceva care reprezinta acea marca,nu distanta fata de Romania e cea care trebuie sa te desparta de acel obiect.Daca ai fi inteles ce am scris,iti puteai da seama ca m-am oferit sa platesc inainte sa ajunga globurile,fara nici o garantie.

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 19:20 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
Mi-a luat ceva timp pana sa ma decid daca sa public postul asta sau nu, si intr-un fel imi pare rau ca-ti dau replica asta tocmai tie, valerica, dar trebuie spus lucrurilor pe nume! E o vorba despre romani cum ca la fotbal si politica se pricep cel mai bine. Cu alte cuvinte, e usor sa-ti dai cu parerea de pe margine, sunt insa curios de ce nu ai luat tu initiativa acestui group buy (sau al altuia..). Tzivi e un tip foarte altruist, a ajutat foarte multa lume de pe forumul asta absolut dezinteresat, si, asemeni luil, mai sunt alte cateva persoane. Ar fi bine sa emiti astfel de judecati atunci cand o sa faci si tu parte dintre ei, pana una-alta ceea ce faci tu acum mi se pare doar trolling..

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 19:32 
Offline
User avatar

Joined: 10 Nov 2006, 12:44
Posts: 1212
Car: '04 147 1,6 TI
Location: Villach
@valerica mi se pare incredibil de aroganta atitudinea ta fata de cum isi cheltuie tzivii banii. Hai sa ne dam cu parera de ce faci si tu cu banii tai, cum ar fi asta?
@alfa146 in primul rand nu vad ce te roade pe tine grija de cum imi cheltuiec eu banii, si nici nu te priveste atata timp cat nu ma intretii tu. In al doilea rand faptul ca ti se pare absolut normal sa publici o discutie privata ma face sa cred ca pragul tau de nesimtire e destul de sus, asa ca nu ma mai obosesc sa iti explic.

_________________
ex. Alfa 156 1.8 TS
ex. Alfa 147 1.9 JTD
ex. Alfa Spider 3.0 V6
Alfa 147 1.6 TI


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 19:53 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2189
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
Dany Quote:
asa ca nu ma mai obosesc sa iti explic.
Ok. nici eu.Vad ca si tu esti departe de Romania. :uhuh:

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 21:31 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Ahahahahahaha, clar, asta e maxima pe anul asta a forumului.
Prostia e mereu surprinzatoare, cu toate riscurile de rigoare, de care imi pasa cat negru sub unghie, iar aici pe forum pot spune ca am intalnit multe surprize.
"Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens", sau, mai pe romaneste, impotriva prostiei zeii se lupta in zadar, iar alfa146 si valerica sunt campion si vicecampion in confrutarea de fata. Trebuie inventat un superzeu ca sa aiba macar o licarire de speranta sa poata combate asa ... valori ;)

PS. Partea cu adevarat periculoasa a prostiei e ca nici macar nu poate fi explicata in cuvinte si tratata logic.


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 21:37 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
ok, sa ies si eu la suprafata. alfa146, te rog sa postezi si datele/orele post-urilor. ca sa intelegi la ce ma refer, ti-am dat pm in care iti spuneam ca imi pare rau ca tie nu iti pot comanda, apoi am dat ultimatul pe forum - nici un raspuns de la tine, apoi postez pe forum ca am dat comanda iar la cateva ore primesc PM de la tine in care imi zici ca imi poti vira banii intr-un cont. deductiile mai departe le faci si singur, imi cer scuze ca te-am enervat atat de rau. legat de partea cu mesajele private, vezi ca ti-am mai trimis inca unul, sa ai ce posta. ca idee, daca te ajuta, mai am si eu niste pm-uri de la tine cu injurii si alte cele legate de faptul ca mi-am permis sa iti corectez niste mesaje si sa te avertizez. daca nu le mai ai, ti le pot da eu, sau le pun chiar aici!

@valerica: sincer, tie chiar nu stiu ce sa zic. daca iti zic ca mesajul tau mi s-a parut penibil te vei supara. nu vad cu ce drept imi justifici tu banii si cheltuielile si timpul meu. vrei sa faci tu o fapta buna? ia te rog legatura cu cel care vinde aceste globuri, cumpara te rog 2 pentru alfa146 pe care sa i le poti trimite apoi. restul discutati intre voi (prin mesaje private, asta daca nu se enerveaza alfa146 si devin publice :lol: ).

pentru restul, multumesc pentru sustinere. aveti -20% warn, sa ii folositi cu grija!

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 21:39 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
nu fi ... si pune-ma campionul sfarsitului de an, pe parcursul anului la dude si prostii esti neintrecut, macar acum sa fiu si eu campion.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 22:27 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Din pacate trebuie, sal sustin si eu pe baiatul din Germania fiindca sio am avut o experienta asemanatoare cu Tziviiii sau cum naiba so scrie. Pe scurt, am postat odata ca vreau un capat de planetara si fara sal intrebe niminea nimic sa oferit el sa majute si iam trimis bani si mia trimis capatul de planetara incomplet la doua saptamani dupa ce iam trimis bani si mia zis ca asa vine si ca asta e, dar pe mine nu ma face cativa lei asa ca chiar daca nui trimisesem tot pana atunci nu iam mai trimis nimica ca sa se invete minte ca oricum din avams isi acoperia cheltuielile cu varf si indesat pentru capatul de planetara pe care sa oferit singur sa mil dea fara sai cer eu espre ajutoru si nici nui mai trimit vreodata cai neserios. Cred ca chiar era ceva second hend asa ca si eu zic ca este nesimtit si si pentru mine era ca pentru cel care a reclamat un obiect important pentru marca care o iubesc si o respect ana la moarte si Tziviii a stat efectiv in calea obiectului catre mine si care aveam asa mare nevoie de el ca nu mergea masina.

Ps si nici io nu inteleg de ce se baga uni in seama care nici nu au sa scoata din buzunar 7 euro pentru un glob (dani sau cum il chieama) si se baga ei in treaba altora care nu au nici macar dea face cu subiectul.


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
:roll2:
Felinule, intr-o zi in care am avut multe "nervari" m-ai facut sa rad !

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 22:59 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
marius Quote:
:roll2:
Felinule, intr-o zi in care am avut multe "nervari" m-ai facut sa rad !
Bine ca numai de ironi sunteti in stare sau de ajutoare necerute ca sai incurcati pe oameni si bine ca tiam facut eu ziua mai frumoasa canseamna ca nai inteles nici tu nimic.


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2011, 23:00 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1316
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
marius Quote:
:roll2:
Felinule, intr-o zi in care am avut multe "nervari" m-ai facut sa rad !
Citeste si primul post din topicul asta si vei termina ziua 'en fanfare' :lol: A fost o zi de exceptie vad...

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 140 41 42 43 44167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited