It is currently 21 Sep 2024, 02:59

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 885 posts ]  Go to page Previous 112 13 14 15 1636 Next
Author Message
PostPosted: 20 Jul 2010, 20:45 
Offline
User avatar

Joined: 15 Mar 2009, 18:42
Posts: 522
Location: cluj
Userul radu23 are mai putin de 1 luna de la inregistrarea pe site-ul alfaclub, si a postat deja un anunt de vanzare. Pentru a evita transformarea acestei comunitati intr-un AUTOVIT nu ar fi mai bine daca s-ar prelungi perioada de asteptare pentru a putea posta anunturi de vanzare auto sau altceva? Nu de alta dar multi, printre care si tepari, intra pe forum doar sa isi vanda marfa..


Top
   
PostPosted: 21 Jul 2010, 07:42 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6669
Location: Brasov... oarecum.
subscriu, cu mentiunea ca forumul e pe cale sa ajunga un mix intre autovit, balci si targ de tot felul de chestii.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 21 Jul 2010, 08:20 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Nu se poate face un filtru ca in prima luna de activitate pe forum, user-ii sa nu poata posta la Publicitate?

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 21 Jul 2010, 12:01 
Offline
User avatar

Joined: 15 Mar 2009, 18:42
Posts: 522
Location: cluj
Macar minim primele 2-3 luni mai bine.. Nu vor avea atata rabdare numai pentru a pune un anunt. Vor ramane doar cei interesati de alfa, cat de cat..


Top
   
PostPosted: 21 Jul 2010, 12:29 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
sincer cred ca e cu dus-intors asta ... nu cred ca va deranjeaza deloc sa puna cineva un anunt atunci cand alfa pe care o avea e bustita si omu` vrea sa o vanda ca piese iar pentru asta foloseste forumul AlfaClub chiar printr-un prim post . si mai cred ca daca asteptam o luna ( sau doua ) sa poata posta anuntul nu veti mai gasi multe piese din masina aia . parerea mea e ca atata timp cat userul respecta conditiile de postare a unui anunt ( detalii despre ce vinde , poze , date de contact ) e ok . este opinia mea ...


Top
   
PostPosted: 21 Jul 2010, 12:41 
Offline
User avatar

Joined: 15 Mar 2009, 18:42
Posts: 522
Location: cluj
Piese se gasesc destule si daca nu sunt vandute de samsari. Deocamdata perioada de asteptare pentru a putea posta anunt de vanzare e de cel putin o luna, si nici macar aceasta perioada nu este respectata. Samsarii probabil se gandesc ca acesta fiind un forum al iubitorilor marcii, vor scapa mai usor de ce au la vanzare. Pe alt forum am observat ca perioada aia de "initiere" dureaza 3 luni, si trebuie sa ai un anumit numar de posturi, si abia apoi poti sa pui un anunt. Si nu cred ca vezi pe forumurile din tarile cu apa calda gramezi de anunturi de vanzare, cum sunt la noi pe forum. Pentru asta exista site-uri destinate tocmai acestui tip de tranzactii. Acest forum ar trebui sa fie destinat doar comunicarii intre fanii marcii, pentru a putea sa isi rezolve problemele in ceea ce priveste alfa pe care o au in dotare, pentru a socializa cu alti impatimiti, si in MICA masura comertului de vehicule si/sau alte obiecte. Cel mai bine, cum am mai spus, pentru a se inlatura profitorii, este ca un membru alfaclub, sa aiba o vechime de minim 2-3 luni , si un numar de minim 70-100 posturi ( binenteles fara offtopicuri), si abia apoi sa poata posta anunturi de vanzare pe forum. Asa se ajunge cat de cat la cunoasterea intr-o oarecare masura a membrului, si la formarea unei imagini asupra acestuia.


Top
   
PostPosted: 21 Jul 2010, 13:29 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
Nu va mai certati, aria de publicitate o sa fie restructurata in curand, sper intr-o directie buna, insa in nici un caz in sensul propus de andreiblitz.

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 12 Oct 2010, 07:45 
Offline
User avatar

Joined: 03 Jun 2007, 12:26
Posts: 481
Car: Alfa Romeo 155
Location: Bucuresti - Braila
Propun sa incercam sa nu mai alternam intr-o fraza cuvinte din engleza. Mi se pare un exces de zel, parerea mea, si nu bat apropo la nimeni cu aceasta propunere, deoarece, si eu mai scap cate un cuvant in engleza in vorbirea curenta, dar in scris ne putem abtine.

_________________
The one and only - Alfa Romeo

- 2017 - Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V TS - "2004"
- 2009 - Alfa Romeo 155 1.8 16V TS - "1996"
- 2007 - Alfa Romeo 33 1.7 8V- "1986" - ex.
- 1997 - Alfa Romeo 1750 Berlina - "1968" - ex.


Top
   
PostPosted: 04 Nov 2010, 11:16 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Propun ca orice creere de topic, sa aiba acordul unui moderator! E mai usor sa intretii ordinea, decat sa faci curatenie!

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 04 Nov 2010, 13:10 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
antonelcodreanu, facem asa... vad ca ai nevoie de cineva care sa-ti valideze actiunile si sa-ti spuna ce sa faci si as vrea sa incepi cu mine. eu de acum inainte iti spun cum sa respiri, cand sa inspiri si cand sa expiri.
incepem din momentul asta: expira si asteapta dupa mesajul meu urmator cand iti voi zice sa inspiri.

stiu ca o sa iau avertisment (si inca am sperante ca ma asculta cineva si-mi va sterge contul + posturile), dar...


Top
   
PostPosted: 03 Jan 2011, 20:55 
Offline

Joined: 31 Mar 2007, 13:35
Posts: 13
Location: bucuresti
1-Am mai intrebat,insa se pare ca e un subiect tabu: de ce apar unele posturi ale mele ca apartinand altor useri?..apare alt username ca fiind autor !
2- Madkat te rog ca inainte sa-mi mai stergi topicuri de pe publicitate pe motiv ca am contorizate numai ..NOUA(9) posturi, sa faci bine a-mi inapoia toate postarile din 2007 incoa,eventual si cele ce apar a fi postate de alti useri ! NU EU sunt vinovat pentru crash-ul forumului,deci NU EU trebuie sa platesc fiindu-mi restrictionata activitatea aici(si nici nu ma poti obliga sa postez elucubratii precum unii retardati care n-au nimic de spus si nu se pricep la nimic,insa posteaza onomatopeic!) ! Ai putea sa te penalizezi pe tine sau pe oricare altul din colectiv,sunteti in mult mai mare masura vinovati decat orice user simplu !
Multumesc,

_________________
..oarecum...


Top
   
PostPosted: 03 Jan 2011, 21:57 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
1. ti s-a mai raspuns la intrebarea asta si anume ca forum-ul a suferit niste crash-uri si alte diverse cele.
2. anuntul si l-am sters EU pentru ca nu respecta regulamentul si pentru ca era scris doar ca sa scrii ceva.
3. pentru limbajul folosit mai sus ai warn (dar ai primit si notificare oricum :P)

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 03 Jan 2011, 22:05 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
tzzivii Quote:
3. pentru limbajul folosit mai sus ai warn (dar ai primit si notificare oricum :P)
de ce are warn, nu a injurat, nu a scris cu tztxtsshsz etc, ce motiv?

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 03 Jan 2011, 22:22 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7874
Car: Vespa
Location: Bucuresti
artistu' Quote:
...si nici nu ma poti obliga sa postez elucubratii precum unii retardati care n-au nimic de spus si nu se pricep la nimic,insa posteaza onomatopeic
am vazut in putinele tale posturi ca nu vorbesti aiurea si ai avea de zis chestii interesante deci eu zic sa incerci sa postezi chiar daca multi vor sari sa te contreze ... asta e , nu ii poti multumi pe toti .


Top
   
PostPosted: 03 Jan 2011, 22:29 
Offline

Joined: 31 Mar 2007, 13:35
Posts: 13
Location: bucuresti
tzzivii ,subliniaza tu aici te rog http://forum.alfaclub.ro/viewtopic.php?f=9&t=6241" onclick="window.open(this.href);return false; ,care reglementare nu o respecta topicul meu in care doream sa cumpar un arbore de 5.20/2400 si dadeam toate detaliile + date de contact ? "era scris doar ca sa scriu ceva" ?! :lol: ..chiar m-ai socat cu justificarea asta =)) ..adica eu de fapt nu am nevoie de pisa respectiva,ci doar am incerat sa ma bag si io in seama cu lumea p-aici,nu?...sau poate cu maria Ta? :lol: ... Faci misto de mine sau...?!
Pentru care limbaj anume am warn?...citeaza te rog expresiile ce constituie subiect de warn.
Legat de intrebare,daca FORUMUL a suferit niste crash-uri de ce in loc sa te joci cu warnurile gratuite ,nu incerci sa consumi timpul asta in mod constructiv si util,incercand sa le refaci/remediezi cate ceva?
Multumesc,seara buna !

PS: multumesc pentru sustinere valerica si mugurel :) !

_________________
..oarecum...


Top
   
PostPosted: 03 Jan 2011, 23:06 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Uite una noua de la mine: renunta la obiceiul cu link in semnatura (chiar daca cu totii avem probabil un imens respect pentru maestrul Gheorghe Dinica) ;)


Top
   
PostPosted: 03 Jan 2011, 23:06 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
se numeste "instigare la flame" daca nu ai putut sa citesti in mesajul warn-ului. iar pentru amenintarea subtila din PM, iti promit ca o sa fi foarte incantat de cate poti sa iti spun. asta daca vei mai fi interesat. si daca nu mai iti amintesti, titlul topic-ului era ca tu cumperi motor. nu arbore. (mai exact a fost sters pentru ca totul era scris intr-o singura propozitie, si din numar lipsea o cifra, ceea ce denota o idee de lipsa de interes). si te inteleg ca nu iti place sa faca lumea "misto" de tine, mi-ai specificat in multe postari. aici se incheie contributia mea la acest topic, mai multe detalii iti pot da pe PM. nu are rost sa poluam aici.

PS: incercand sa fac ceva pentru forum, a disparut anuntul tau. stiu stiu, subiectivism...

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2011, 00:11 
Offline

Joined: 31 Mar 2007, 13:35
Posts: 13
Location: bucuresti
Tupac,nu era link comercial ..nu era link din care eu obtineam venituri ..nu era link catre ceva cu specific auto ..Credeam ca am dreptul la link catre articole legate de oameni de cultura ai nemului romanesc..In fine,tu ai perfecta dreptate aici.Intr-adevar,nu-i vorba de interpretare ci este regula ,insa regulamentul s-a mai schimbat in timp si nu eram la curent cu reglementarea asta legata de semnaturi. Cred ca ar trebui discutat aspectul asta,poate unii ar vrea sa-si puna la semnatura blogul sau situl masinii (cei care le au modificate)

Tzzivii ,te rog sa arati aici cum te-am amenintat.Eu cred ca interpretezi aberant. Sa stii ca sunt ultimul care as face asta,iar daca eu ti-as dori raul,crede-ma ca n-ai avea vreo veste inainte,ar fi in avantajul meu din toate punctele de vedere....numai infantilii ameninta;)
Scuza-ma dar consider ca esti TOTAL neinspirat ales pentru a modera vreun fel de forum vreodata, daca iti poti motiva actiunea in modul asta mai mult decat penibil "mai exact a fost sters pentru ca totul era scris intr-o singura propozitie, si din numar lipsea o cifra, ceea ce denota o idee de lipsa de interes" ....demonstreaza ce afirmi te rog in fata unuia dintre colegii tai cu drepturi de administrator,ca sa nu poti edita citatul ...oricum maine il sun pe mirica, nu stiu ce cauti tu p-aici..e a doua oara cand sari rau calul legat de activitatea mea. Oare chiar esti in masura a critica ..ortografia mea? :lol: ..Tu ??... :clapping: ...Iar legat de faptul ca (e posibil,era tarziu) oi fi pierdut vreo cifra in numarul de tel...era EVIDENT pentru orice copil de 3 anisori ca n-ar fi fost in interesul meu sa fac asta si se putea remedia prin cel mult inchiderea topicului pana la corectarea numarului. Sau pentru moderatori mai Moderati decat fiara de tzzivii (=)) ) ,s-ar fi rezolvat cu o nota in topic sau un pm.
Inca nu ai reusit a-mi defini fenomenul de instigare la flame si modul cum ai reusit dumneata a-l remarca in postarea mea...ca eu am incercat doar sa cer niste lamuriri care... contrar a ceea ce afirmi (ca mi-ai explicat pm..ma indoiesc ca ai fi explicat cuiva ceva vreodata tu) ,nu mi le-a oferit nimeni in ciuda faptului ca le-am solicitat in mod repetat si am dat si vreo doua reporturi.
O seara placuta !

_________________
..oarecum...


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2011, 01:27 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
artistu' Quote:
..te rog sa arati aici cum te-am amenintat....sunt ultimul care as face asta
Mai sa fie, eu unul am o colectie de amenintari primite de la tine prin PM, care mai de care mai penibile.
Contradictia intre afirmatia ta de mai sus si experienta mea poate avea mai multe explicatii. Fie, din motive descrise de tine ca parte a respectivelor amenintari, nu esti foarte alfabetizat si trebuie sa scrie altcineva pentru tine, dar mai schimbi persoana din cand in cand, fie ai probleme neurologice ce iti afecteaza memoria, fie esti un las mincinos si incerci sa-l atragi pe bietul copil in capcana de a te crede om serios si intreg la cap, sa ii castigi increderea, ca apoi sa ii servesti o portie sanatoasa de corectie fizica.
Oricare ar fi motivele, ar fi frumos sa incetezi circul asta (e drept, nu e creat fara ajutorul altora, asa ca nu porti singur responsabilitatea). Nu imbunatateste forumul in niciun fel.
Daca problema ta este cea descrisa mai sus, o puteai rezolva prin PM cu madkat, parca el se ocupa de moderare la Publicitate, sau cu orice alt admin, pentru ca topicul asta nu este numit "propuneri in vederea rezolvarii problemelor pe care le are artistu' cu forumul".


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2011, 10:25 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
tzzivii Quote:
si daca nu mai iti amintesti, titlul topic-ului era ca tu cumperi motor. nu arbore. (mai exact a fost sters pentru ca totul era scris intr-o singura propozitie, si din numar lipsea o cifra, ceea ce denota o idee de lipsa de interes)
sa inteleg ca daca cineva greseste sau nu e atat de abil in folosirea forumului, moderatorul nu il ajuta? nu ar trebui sa corecteze unele greseli inainte sa stearga direct?
care e rolul unui moderator, in afara de a da warn,ban si a apara alti moderatori?

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2011, 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
@artistu': imi cer eu scuze in numele colegilor mei. Ai dreptate, s-a facut exces de zel, sper sa intelegi insa ca nu are nimeni nimic personal cu tine, ci doar ca sunt atat de multe postari care nu respecta regulamentul incat in efortul de moderare se mai comit si unele greseli. Iti garantez ca tzivi face o treaba excelenta, dar are si el unele scapari. In speranta ca vei intelege, reposteaza te rog anuntul. Multumesc.

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2011, 11:26 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3215
Bravo EGE :clapping:

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 04 Jan 2011, 13:46 
Offline

Joined: 31 Mar 2007, 13:35
Posts: 13
Location: bucuresti
Multumesc ALXege, va doresc tuturor o zi placuta :) !

_________________
..oarecum...


Top
   
PostPosted: 14 Jan 2011, 10:57 
Offline
User avatar

Joined: 23 Mar 2008, 22:24
Posts: 1697
Location: Iasi
Propun ca Regulamentul de functionare al forumului sa apara in partea de sus a paginii de start a forumului, primul subforum. M-am saturat de cei ce spun ca nu gasesc Regulamentul. Hai sa-l punem in frunte sa-l vada toti prostii!

_________________
Alfa 156 SW 1,9 JTD 16V


Top
   
PostPosted: 14 Jan 2011, 13:24 
Offline
User avatar

Joined: 30 Mar 2007, 01:12
Posts: 1567
Car: Brera
Location: Iasi / Fortezza di prato :)
marian Quote:
Propun ca Regulamentul de functionare al forumului sa apara in partea de sus a paginii de start a forumului, primul subforum. M-am saturat de cei ce spun ca nu gasesc Regulamentul. Hai sa-l punem in frunte sa-l vada toti prostii!
:lol:

_________________
My world:
Image
Nu port bijuterii - Le conduc :
Brera 2,4 - Fiara my precious
156 1,9 - ALFred first love


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 885 posts ]  Go to page Previous 112 13 14 15 1636 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited