It is currently 23 Sep 2024, 10:27

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 Next
Author Message
PostPosted: 14 Sep 2010, 13:45 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Eu nu inteleg unde suntem noi mandri de masinile noastre si unde afisam aere de superioritate. Cum spuneam, am fost cei mai retrasi membri ai vreunui club din acel eveniment, iar aici nu cred ca am laudat masinile noastre, ci mai degraba masinile ce merita laudate, aka Subaru si eventual Ghetto Golf.
Iar partea aia cu "daca ai logan nu insemana INTOTDEAUNA ca esti sarac , ca ai 4 clase si ca lucrezi pe o vidanja" denota mare frustrare. Nu am spus ca e o masina ieftina pentru analfabeti cu "meserii mai putin usor de marturisit", cum spunea Caragiale, pentru ca asta poate fi valabil pentru toate marcile;)


Top
   
PostPosted: 14 Sep 2010, 14:25 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
eu vreau doar sa ma dau mare cu noul meu avatar.

dar yux_mm tot un alfabetizat la nivel de 4tuning ramane
yux_mm Quote:
[...] masini care se preteaza la tunning din diverse motive [...]


Top
   
PostPosted: 14 Sep 2010, 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
4tunning :P


Top
   
PostPosted: 14 Sep 2010, 18:50 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6671
Location: Brasov... oarecum.
@toshy: cum zici tu serifule stelar...iu ar da men...

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 14 Sep 2010, 19:31 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Nu stiti nimic. Se scrie tunnning.

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 07:03 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Loganul...


Attachments:
194.88.148.jpg
194.88.148.jpg [ 120.88 KiB | Viewed 2743 times ]

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O
Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 08:28 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
aaa , pai de ce nu ziceti ca avea oglinzi langa roti ???? asa mai merge .... deci a castigat pe merit omu` daca s-a chinuit sa aduca oglinzile din baie pana acolo . si stai sa ghicesc ; in portbagaj avea vasul de wc si prosoapele , nu ?


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 08:53 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Sa nu fim mai rautaciosi decat este cazul!
Loganul nu e masina la care tuningul poate face minuni, are caroseria prea inalta!
Si ce au vazut aplaudacii la "castigatoare" ?

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 09:03 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
:lol: Tare faza cu oglinzile, sa fiu sincer nu am remarcat-o la fata locului :)
Ca idee, in dreapta lui (nu se vede in poza), era un alt Logan care mie mi s-a parut mai interesant de 1000 de ori, imita Loganul Cup (sau poate chiar era), nu i-am acordat foarte multa intentie, dar am avut senzatia ca era gol pe interior, scaune scoica (nu stiu daca avea si rollcage), roti albe gen OZ Superturismo (nu stiu daca exact astea erau sau un model similar), cu un pic mai multa putere sub capota chiar putea sa iasa ceva din masina aia, la cat de usoara e..

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 09:15 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Bine punctat EGE!
Arata cu mult peste!


Attachments:
194.88.148.jpg
194.88.148.jpg [ 120.78 KiB | Viewed 2711 times ]

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O
Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 09:17 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Mai, eu cred ca la mijloc este o mare neintelegere: probabil ca oamenii prezenti au aplaudat la 'sto :), iar organizatorii chiar au crezut si au dat premiul lu' Golan. Asta e o explicatie logica. Restul nu :D


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 15:40 
Offline

Joined: 08 Aug 2008, 20:52
Posts: 135
Location: bucuresti
Intr-o oare-care masura sunt de acord cu voi vizavi de logan-ul respectiv, golf-ul merita sa castige pe merit ! Dar cu toate astea eu de un an de zile urmaresc si sant user pe logan club , iar in acest club unii dintr-e propietarii merita cu adevarat multe respecte vizavi de modificarile tehnice si chiar estetice . Am sa va dau niste exemple : B-48 CUP : MCD ( are motor de 1.4 75 cp dar in urma modificarilor are 110 cp iar pe 400 m multe din alfele cu motoare 1.6-1.8 raman in urma lui ( vezi mts lancer 2.0 did 140 cp vs mcd), iar una dintre cele mai tari masini autohtone este loganul lui VGROZA cu motor de 1.6, 8v compresor cu 163 cp la roata pe care pe 400 m doar gta-ul sa il faca sau noile 2.4 jtdm 210+ ( dar nu sant sigur de jtd-uri) ca in rest .... va rog nu sariti pe mine ca nu ia-u nimanui apararea , oricum sangele meu este ROSU ( alfist sant si alfist voi ramane )! ps: eu de trei ani urmaresc acest forum , dar nu prea sant activ si ma multumesc sa citesc in fiecare zi posting-urile scrise de voi ! va salut cu respect!

_________________
Alfa Romeo 156 1.8 ts "01 (TS Power)


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 15:52 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7875
Car: Vespa
Location: Bucuresti
pfoaaa ... asta e nimic . pe aici e un 147 care a facut un R8 :lol:


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 18:24 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2008, 19:33
Posts: 1524
Car: Mercedes C Coupe
Location: Berlin
Vezi ca nu se scrie "sant". 163 CP la roata ar insemna ca motorul sa aiba vreo 200 CP( sau mai mult) ceea ce imi vine foarte greu sa cred ca s-a reusit cu un 1.6 8V.

_________________
Mercedes C Coupe 192 HP
ex: Alfa 156 SW 2.0TS, 2000
Alfa 156 SW 2.4 JTD 20v, 2003


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 19:14 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
aalfaluk, la scoala cu tine, nu stii sa scrii corect. Dar macar e rosu sangele tau, ROFL, bine ca nu e verde, cum are Predator, sau acid ca al Alien.
Dar trecand peste ororile din postul tau, sunt curios ce modificari poate suferi un motor 1.4 75CP pentru a ajunge la 110CP. In afara de schimbat motor, evident :D
Iar compresorul ala ar sparge blocul pentru a aduce 1.6 8V la 200CP.


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 19:51 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Alexandrus Quote:
Dar trecand peste ororile din postul tau, sunt curios ce modificari poate suferi un motor 1.4 75CP pentru a ajunge la 110CP. In afara de schimbat motor, evident :D
Turbo/compresor + etc... ? :P


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 20:12 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2008, 19:33
Posts: 1524
Car: Mercedes C Coupe
Location: Berlin
Dar chiar sa aiba mai mult decat dublul puterii initiale? Eu nu cred 163 CP la roata :uhuh: .

_________________
Mercedes C Coupe 192 HP
ex: Alfa 156 SW 2.0TS, 2000
Alfa 156 SW 2.4 JTD 20v, 2003


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 20:39 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
aalfaluk chiar ca e horror ce ai scris...

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 22:15 
Offline

Joined: 08 Aug 2008, 20:52
Posts: 135
Location: bucuresti
mcd vs logan 1.6 16v resoftat (mcd win)
mcd vs Honda CRX 1.6 16v 90CP si 850 kg ( mcd win)
mcd vs Honda Civic 1.5 16v 160CP si 850kg ( civic o masina si ceva)
mcd vs Honda CRX 1.6 16v vtech 850 kg si 196CP ( clar CRX cu un autobuz)
mcd vs ford puma 1.6 16v 105 CP la baza (restu nu vrea sa zica) ne abureste ca e stock (puma o masina)
C-am astea sunt reultatele de astazi....eu unu sunt suparat ca am avut cea mai slaba masina din competitie, vorbim de masini stock, nici unu din participanti nu a plecat cu 75CP la baza numai peste 90CP respectiv 170CP
_____________ Legat de scrisul meu , da stiu ca am niste lipsuri vizavi de gramatica "mea" dar nici tastele nu ma ajuta ca nu imi functioneaza cum trebe , (cateodata scriu legat fara sa vreau , nu imi mere tasta space ) dar cu toate astea nu am folosit niciodata limbajul mirc style , ! Legat de loganul lui Vgroza pe motorul caruia sa montat un compresor de mercedes in locul A/C + alte modifica din care a rezultat cea ce se vede - http://www.youtube.com/watch?v=kGZ22oUoPGc" onclick="window.open(this.href);return false; . SI mai exista un 1.5 dci http://www.youtube.com/watch?v=gCyKdCGE ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false; care are 115 cp! deci pasiune exista si pe la alte cluburi , dar doare cand o masina low cost in care sa lucrat cu multa pasiune este mai "rasarita " ca astea mai noi! ALEXANDRUS cu riscul de a imi lua ban , warn ...etc te intreb cum dracu ai ajuns tu moderator ? Intr-adevar cateodata ai dreptate in cea ce afirmi ( chiar si in cazul meu ) , dar in majoritatea cazurilor iti dai aere de "elita" , esti ignorant ...etc .Partea proasta a lucrurilor este ca astfel de persoane ca tine sant in cele mai inalte functii in tara asta si tot din cauza lor santem unde santem , totul este ca in fabula cainele si catelu de grigore alexandrescu! tare as vrea ca intr-o zi sa vorbim fata in fata ( nu te gandi la altceva , ci la chesti despre viata , masini , pasiuni ...etc ) . Si cred ca si din cauza asta clubul sta pe loc , haideti sa ne uitam la fankia, loganclub , si o sa vedeti ca sant infiintate de max 2 ani dar sant mult mai dezvoltate ca alfaclub care are vreo 3-4 ani , de 3 ani jumate il urmaresc eu ! Dupa acest offtopic cred ca "autoritatile" o sa ma treaca in " nefiinta " o zi , o luna , s-au forever! voi suporta consecintele!

_________________
Alfa Romeo 156 1.8 ts "01 (TS Power)


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 22:23 
Offline
User avatar

Joined: 02 May 2006, 14:04
Posts: 1432
Car: Gtv V6 tb
Location: Zalau
Unul din comentariile de la al doilea clip:

@GigiFenomen ,oricum loganu e masina faina fata de cutia aia de carat sticle de cola rosie :))))

_________________
Alfa Romeo Gtv 2.0 tb rosso miro

ex: Alfa Romeo 159 1.9 jtd grigio vesuvio
ex: Alfa Romeo 166 Super 2.0 tb grigio chiaro metallizzato
ex: Alfa Romeo 156 1.8 ts rosso proteo


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 22:48 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
fara suparare, tramvaiul e tramvai!
suntem ca mexicani ce modifica vechiul bettle in 2010, masini care nu au treaba cu asa ceva, masini de birjarit, pentru trabahadores, nu au ce cauta la curse, expozitii, evenimente...dar, asta face parte din tunningul autohton, de carter, de mahala.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 15 Sep 2010, 22:53 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7426
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
va mai rog once again sa va opriti. e suficient. cred ca exageram vorbind din poze (si aici ma refer la cei care posteaza dar nu au fost acolo). este un topic legat de eveniment si nu de acel logan.

parerea mea, decizia voastra.

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 16 Sep 2010, 05:41 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
aalfaluk Quote:
mcd vs logan 1.6 16v resoftat (mcd win)
mcd vs Honda CRX 1.6 16v 90CP si 850 kg ( mcd win)
mcd vs Honda Civic 1.5 16v 160CP si 850kg ( civic o masina si ceva)
mcd vs Honda CRX 1.6 16v vtech 850 kg si 196CP ( clar CRX cu un autobuz)
mcd vs ford puma 1.6 16v 105 CP la baza (restu nu vrea sa zica) ne abureste ca e stock (puma o masina)
C-am astea sunt reultatele de astazi....eu unu sunt suparat ca am avut cea mai slaba masina din competitie, vorbim de masini stock, nici unu din participanti nu a plecat cu 75CP la baza numai peste 90CP respectiv 170CP
_____________ Legat de scrisul meu , da stiu ca am niste lipsuri vizavi de gramatica "mea" dar nici tastele nu ma ajuta ca nu imi functioneaza cum trebe , (cateodata scriu legat fara sa vreau , nu imi mere tasta space ) dar cu toate astea nu am folosit niciodata limbajul mirc style , ! Legat de loganul lui Vgroza pe motorul caruia sa montat un compresor de mercedes in locul A/C + alte modifica din care a rezultat cea ce se vede - http://www.youtube.com/watch?v=kGZ22oUoPGc" onclick="window.open(this.href);return false; . SI mai exista un 1.5 dci http://www.youtube.com/watch?v=gCyKdCGE ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false; care are 115 cp! deci pasiune exista si pe la alte cluburi , dar doare cand o masina low cost in care sa lucrat cu multa pasiune este mai "rasarita " ca astea mai noi! ALEXANDRUS cu riscul de a imi lua ban , warn ...etc te intreb cum dracu ai ajuns tu moderator ? Intr-adevar cateodata ai dreptate in cea ce afirmi ( chiar si in cazul meu ) , dar in majoritatea cazurilor iti dai aere de "elita" , esti ignorant ...etc .Partea proasta a lucrurilor este ca astfel de persoane ca tine sant in cele mai inalte functii in tara asta si tot din cauza lor santem unde santem , totul este ca in fabula cainele si catelu de grigore alexandrescu! tare as vrea ca intr-o zi sa vorbim fata in fata ( nu te gandi la altceva , ci la chesti despre viata , masini , pasiuni ...etc ) . Si cred ca si din cauza asta clubul sta pe loc , haideti sa ne uitam la fankia, loganclub , si o sa vedeti ca sant infiintate de max 2 ani dar sant mult mai dezvoltate ca alfaclub care are vreo 3-4 ani , de 3 ani jumate il urmaresc eu ! Dupa acest offtopic cred ca "autoritatile" o sa ma treaca in " nefiinta " o zi , o luna , s-au forever! voi suporta consecintele!
E drept, poate uneori nu ajung sa vad ideea din cauza exprimarii, ma recunosc vinovat la acuza asta, chiar daca mi se intampla rar, dar imi pare rau sa iti spun, te inseli in celelalte privinte. In primul rand, nu prea imi dau aere, sunt destul de autentic si onest cu mine si cu lumea din jur, plus ca nu ma consider ignorant, desi o sa ma analizez putin ca sa nu vorbesc aiurea. Din pacate, nu sunt persoane ca mine la conducere, far from it. Ar fi bine sa fie persoane ca mine undeva sus, macar ar fi strazile si pietele publice pline de spanzurati si trasi in teapa pentru tot soiul de fapte.

valerica, si nemtii modifica Logan-uri, deci nu suntem noi mai tigani decat altii. Sau nu cu mult ;)


Top
   
PostPosted: 16 Sep 2010, 08:23 
Offline
User avatar

Joined: 13 Sep 2010, 10:52
Posts: 1
Salut ,
ma numesc Alex si sunt posesorul Mitsubishi-ului gri care a participat la expozitie.
In primul rand doresc sa va felicit pt masinile voastre, Alfa a fost si va fi mereu din punctul meu de vedere o masina care va avea ceva de spus.
Referitor la "castigatorul" concursului....va bateti capul degeaba...va distrugeti nervii degeaba....si noi si voi si ei, stim foarte clar ca 99% din cei care au venit ca si vizitatori si s-au plimbat prin parcare nu au facut poze sau nu au admirat MASINA CASTIGATOARE....Faptul ca acea masina a iesit castigatoare se datoreaza faptului ca majoritatea o poseda...si atat !
Va propun ca la urmatorul eveniment la care suntem invitati sa punem toti prelatele pe masini....si sa ii lasam sa fotografieze si sa admire, MASINA CASTIGATOARE....care credeti ca va fi reactia spectatorilor????

Nu vreau sa merg mai departe cu acest post deoarece nu se merita deranjul...inca o data va felicit si sper sa ne intalnim si la alte evenimente viitoare, dar cu un public putin mai select.

O zi buna.
Alex -MITSU.RO


Top
   
PostPosted: 16 Sep 2010, 11:14 
Offline
User avatar

Joined: 03 May 2010, 23:27
Posts: 1
Salut!

Imi pare rau ca asa ma prezint pe forum dar fie.. Urmaresc forumul de ceva timp, atat din pasiune cat si din dorinta de a-mi lua o Alfa in viitorul apropiat. Printre altele, sunt si membra LoganClub dar asta cred ca era evident de la primul S din post.
Consider ca fiecare non-membru Alfa care a postat pana acum, a avut intentii bune, asadar nimeni nu trebuie considerat frustrat sau neluat in considerare (adica nu suntem spammeri :tongue: ).

Intre cluburi nu ar trebui sa existe decat colaborare si asta implica si decenta comentariilor. Garantez ca in orice imprejurari LoganClub ar colabora cu AlfaClub sau orice alt club cu maxima seriozitate si amicitie.
Sper sa nu fiu considerata si mai bagacioasa decat sunt deja dar urmatoarele citate sunt acele comentarii la care ma refer:
“si loganul a castigat pentru ca avea sustinatori, ca altceva nu avea”;
“Poate chiar are elemente de tuning misto. Ceea ce ma indoiesc”;
“a avut marele merit de a avea cantitate mare de sustinatori, nu stiu insa calitatea cum era”;
“asta face parte din tunningul autohton, de carter, de mahala”.

Si acum , problema tuturor e defapt ca de ce a castigat loganul. E foarte simplu si cei prezenti au auzit cand MC-ul a anuntat: ‘Cele 13 masini vor defila si dupa ce isi prezinta fiecare masina, publicul va alege masina castigatoare’.
Asadar, comentariul asta: “Chiar si cu multi sustinatori nu are cum sa castige vreun trofeu in fata oricarei alte masini” din nou nu isi are locul.
Iar “Mai, eu cred ca la mijloc este o mare neintelegere: probabil ca oamenii prezenti au aplaudat la 'sto, iar organizatorii chiar au crezut si au dat premiul lu' Golan.” sunt sigura ca a fost in spirit de gluma postat dar aici vreau sa clarific cel mai relevant aspect. In secunda in care s-a anuntat CUM se va alege masina castigatoare, membrii clubului si prietenii clubului s-au strans intr-un loc si la momentul oportun au aplaudat si au fluierat si ce o mai fi facut de a fost suficient sa atraga atentia intregii expozitii. Am trecut pe langa multe cluburi in timpul ‘prezentarilor’ si ori intr-adevar erau mai putini la un loc ori pur si simplu nu s-au manifestat asa. (E alegerea fiecaruia sa se manifeste cum doreste dar nu e frumos sa il judeci pe celalalt daca in felul lui reuseste sa castige. Tocmai de asta mi se pare firesc sa zici maxim 'bravo lor, ia uite cum au reusit' nu sa incepi sa analizezi modificarile masinii, sau sa te iei de faptul ca e o masina low-cost cand criteriul pe baza caruia s-a ales masina n-a avut nimic de a face cu asta!)

Legat de postul membrului Mitsu.ro: “faptul ca acea masina a iesit castigatoare se datoreaza faptului ca majoritatea o poseda...si atat” – nu are absolut nicio legatura cu asta si sper ca s-a inteles din ce am zis mai sus.

Eu imi cer scuze de pe acum pentru orice comentarii rautacioase care au aparut ca reactii la toata treaba asta si.. va salut! :ban:


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited