It is currently 22 Sep 2024, 16:13

All times are UTC+03:00




Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 21 posts ] 
Author Message
 Post subject: Salutare folie stopuri1
PostPosted: 10 Dec 2009, 23:03 
Offline

Joined: 24 Jul 2009, 14:46
Posts: 92
Location: Ploiesti
salutare tuturor are cineva idee unde pot gasesc si eu folie neagra pe stopuri??cred ca stiti la ce ma refer sa le mai inegresc putin...am un 159 ms !

_________________
Qui n'a jamais conduit une Alfa,n'a jamais conduit une voiture!


Top
   
 
PostPosted: 10 Dec 2009, 23:38 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2009, 10:50
Posts: 1198
Car: Alfa 33 16v QV P4
Location: Bucuresti
Mai bine iti pui tu folie pe ochi si nu mai strici masina :clapping: :clapping: Glumesc desigur, pentru astfel de intrebari cred ca exista VITAN.

_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough"
Alfa Romeo 33 Boxer 1.7 16V Quadrifoglio Verde "Forza"
Image


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 00:02 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
http://www.kitsch-tuning.ro" onclick="window.open(this.href);return false; au de la capace cromate cu spinnere pina la zaruri pufoase pentru oglinda, xenoane albastre pentru proiectoarele ceata, LED-ur multicolore pentru DRL si tot ce vrei, am vazut ca iti doresti multe din astea, acuma le poti gasi pe toate in acelasi loc.
Daca ajungi sa cumperi de 200 RON primesti cadou o caseta cu hit-urile lui Guta, bonus.

PS. E bine ca incepi de tanar ;)


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 00:15 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Din nefericire cred ca stiu la ce te referi.
Dar innegrirea aia se face prin demontarea stopului si vopsirea lui pe interior.La Dacii o mie trei sute si alte masini populare.

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 11:27 
Offline

Joined: 24 Jul 2009, 14:46
Posts: 92
Location: Ploiesti
nush dc este asa de kitch am vazut sin pe s3 am un prieten care are si pe scciroco deci ma rog daca asa vi se pare si mai domol cu glumitele astea prietenas;)baiatu cu guta;)ti l fac tie cadou daca il primesc;)

_________________
Qui n'a jamais conduit une Alfa,n'a jamais conduit une voiture!


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 11:32 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
Mai domol te rog si cu scrisul mirc, un pic mai multe semne de punctuatie daca se poate, iar emoticonurile le poti folosi pe cele ale forumului.
Acum, ca am lamurit partea de comunicare a mesajelor, sa stii ca posesorii de S3 sau Scirocco nu sunt neaparat un etalon al bunului gust.. But go ahead, e masina ta, tu stii pe cine vrei sa impresionezi cu modificarile :roll:

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 11:32 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
in primul rand ca nu sunt foarte legale foliile alea din simplul motiv ca sunt un pericol pentru ceilalti participanti la trafic, dar daca ai vazut tu asta pe un s3 (mooooaaamaaa) ba chiar si pe scirocco, inseamna ca dau bine.


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 13:47 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Copile, nu suntem "prietenas" ca nu ne tragem de sireturi, iar argumetele ca are un amic pe S3 si ai vazut si pe Scirocco sunt din putzul gandirii. Cele mai multe kitsch-uri le vezi pe Logan si pe masinile din grupul VAG.


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 14:47 
Offline

Joined: 24 Jul 2009, 14:46
Posts: 92
Location: Ploiesti
Ok am inteles parerile voastre.Alexandrus de fiecare data cand am postat ceva,a trebuit sa raspunzi cu misto si scuza-ma ca nu ne tragem de sireturi,nu cred ca ti-am zis ceva vreodata ca sa te jigneasca,ai putea sa vorbesti normal si fara mistouri.Am inteles ideea poate ca m-ati lamurit!Multumesc toshy.

_________________
Qui n'a jamais conduit une Alfa,n'a jamais conduit une voiture!


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 15:25 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Initial am avut intentia sa-mi dau si eu cu parerea despre stopurile negre,dar ar fi fost prea mult pentru cat s-a comentat aici!In orice caz ideea era ca s-a vrut sa se afle de unde se poate procura folie neagra pentru stopuri!Nu inteleg de ce atatea comentarii!?Chiar trebuie sa ne ia valul?Nu toti cei care conduc o alfa trebuie sa fie alfisti,la fel de bine cum nu toti avem acelasi nivel de cultura,educatie,etc,etc...Propun ca in momentul in care cineva se inscrie pe forum sa completeze si un formular din care sa rezulte cat la suta e alfist!

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 18:02 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Asta de mai sus n-am inteles-o neam, dar nici nu m-am straduit datorita scrierii fara spatii si majuscule si alte chestii care fac un text mai lizibil.

Cat despre folie, credeam ca e la mintea cocoslui ca se pune folie de geamuri sau se foloseste lac fumuriu(spray sau de la vopsitorie, se gaseste peste tot unde au spray-uri cu vopsea), am considerat topicul ca fiind mai mult unul de genul "uite ce vreau sa imi fac eu, hah" decat unul in care se cer informatii, dar se pare ca ceea ce este evident pentru mine nu este evident pentru multi altii.


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 18:20 
Offline

Joined: 24 Jul 2009, 14:46
Posts: 92
Location: Ploiesti
Alexandrus daca ai o problema cu scrierile de ce nu te faci profesor?explica-mi te rog frumos unde am gresit,si unde am scris
ne-am!si nu nu vorbeam de spray sau de folia de geamuri dar stai linisit am aflat ce fel de folie este si cum se pune din alta parte...si daca te deranjeaza atat de mult topicurile care le fac evita sa mai raspunzi la ele,as fi recunoscator.Multumesc

_________________
Qui n'a jamais conduit une Alfa,n'a jamais conduit une voiture!


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 21:43 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Hai ca esti total pe linga, mai fa o vizita pe la scoala daca n-ai inteles unde e problema, si nu era la tine, dar deh, daca te simti cu musca pe caciula, stii tu ce stii, scrii la fel de prost ca si personajul de mai sus. Vezi ca si in regulament scrie ceva referitor la scrisul corect.
Iar ca sa iti raspund la intrebare, nu ma fac profesor pentru ca nu vreau sa am de a face cu idioti pe care sa ii invat ca dupa orice semn de punctuatie se lasa spatiu, la fel cum si la inceput de propozitie se foloseste majuscula, dupa cum vezi majoritatea generatiil actuale ies din scoala mai neinvatati decat au intrat. Plus ca mai e vorba aia, those who cannot do, teach.

Cat despre raspunsul la intrebari mai mult sau mai putin stupide pe acest forum, imi pare rau, credeam ca ai inteles ca e forum liber si odata ce postezi, te expui comentariilor. Oricum, now you know.


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 22:23 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2934
Location: Bucuresti
Rog administratorii acestui site sa il opreasca aici Alexandrus intrucat depaseste si limita bunului simt!

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 22:57 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
De report post ai auzit ? Sau iti place sa faci pe justitiarul in mod public ?


Top
   
 
PostPosted: 11 Dec 2009, 23:29 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Hei! Potoliti-va!!!
Alexandrus, mai usor cu astea!!!

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 
PostPosted: 12 Dec 2009, 13:59 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
on topic: Nu ai mers niciodata in spatele unei masini cu stopurile innegrite? Am vazut si unele la care abia se observau luminile de frana noaptea. Pana la urma tine si de siguranta ta. Soferul din spate care nu vede semnalele poate sa conduca un tico dar si un tir. Si in final nu mai conteaza cine a fost vinovatul. Conteaza cine si cum scapa.


Top
   
 
PostPosted: 12 Dec 2009, 14:04 
Offline
User avatar

Joined: 25 Sep 2008, 19:49
Posts: 66
Car: AR 147 1.9 JTDm 2007
Location: Bucuresti
urmareste-ma pe mine ca eu am folie pe stopuri si se vede cand franez ...la orice ora ...


Top
   
 
PostPosted: 12 Dec 2009, 14:28 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
cu riscul de a ma face tinta injuraturilor si de a parea extremist, eu v-as bate cu biciul pe toti astia care se joaca cu viata mea pe sosele. nu-mi pasa ce culoare iti vopsesti masina, ce aripi ii pui, ce manele asculti la maxim, ce teava de 16 folosesti drept esapament, dar in momentul in care te joci cu luminile masinii esti un idiot si cu prima ocazie eu te-as calca pe cap.
luminile masinilor sunt puse acolo cu un scop precis: sa vezi pe intuneric si sa TE VADA CEILALTI CAND ESTI PE STRADA.
pe scurt: ai becuri arse sau lipsa, nu semnalizezi, folosesti proiectoarele si stopurile de ceata, ai folie pe faruri, ai csenon pe faruri care nu au fost proiectate pentru asa ceva, in lumea mea meriti sa mori.
isi referitor la stopuri... in momentul in care obstructionezi lumina care intra si iese din stop il faci praf. gandeste-te ca stopurile TREBUIE sa aiba si o functie reflectorizanta, nu numai sa lumineze. puii mei, sunt norme internationale referitoare la asta si sunt gandite.

poate vad si moderatorii ca in topicul asta se vorbeste de ceva ILEGAL si potential periculos pentru siguranta traficului si il inchid si-l trimit pe initiator la plimbare - parca forumul asta avea anumite standarde, macar cand este vorba despre asa ceva...


Top
   
 
PostPosted: 12 Dec 2009, 14:43 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
:goodpost:

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
 
PostPosted: 12 Dec 2009, 16:59 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
toshy Quote:
cu riscul de a ma face tinta injuraturilor si de a parea extremist, eu v-as bate cu biciul pe toti astia care se joaca cu viata mea pe sosele. nu-mi pasa ce culoare iti vopsesti masina, ce aripi ii pui, ce manele asculti la maxim, ce teava de 16 folosesti drept esapament, dar in momentul in care te joci cu luminile masinii esti un idiot si cu prima ocazie eu te-as calca pe cap.
luminile masinilor sunt puse acolo cu un scop precis: sa vezi pe intuneric si sa TE VADA CEILALTI CAND ESTI PE STRADA.
pe scurt: ai becuri arse sau lipsa, nu semnalizezi, folosesti proiectoarele si stopurile de ceata, ai folie pe faruri, ai csenon pe faruri care nu au fost proiectate pentru asa ceva, in lumea mea meriti sa mori.
Cam asta vroiam sa spun dar se pare ca nu stiu sa ma exprim la fel de bine.
:clapping:

Pentru ca topicul acesta nu aduce nici un plus acestei comunitati ci dimpotriva si este motiv de cearta,SE INCHIDE , Gabrieldima


Top
   
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 21 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited