It is currently 21 Sep 2024, 07:31

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 111 12 13 14 1537 Next
Author Message
PostPosted: 08 Dec 2009, 19:08 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
bubu_02 Quote:
Cat despre coloana lui Base, cum am spus si mai devreme, stie ce vrea si stie sa se impuna, ca nu mai zic coloana o sa spun ca are p..a mare. (Ca in vb aia: unde mergi vulture? unde vrea p..a mea)
asta e fix desprinsa din viata nevestelor alea batute de barbati care zic: "stiu ca vine beat acasa, face scandal, ma snopeste in bataie si se pisa pe jos, dar el in adancul sufletului sau ma iubeste"

degeaba e tare daca e doar pentru el si ai lui. de fapt chiar asta il face mai rau decat prostanacul: are tupeul si puterea sa se impuna in fata celor corecti si sa manipuleze totul impotriva binelui colectiv

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 19:27 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
ibiza Quote:
bubu_02 Quote:
... de fapt chiar asta il face mai rau decat prostanacul: are tupeul si puterea sa se impuna in fata celor corecti si sa manipuleze totul impotriva binelui colectiv
Uimeste-ma care sunt aia ?
Daca vrei sa imi spui de acelasi popor las si guraliv, abtinete, "poporul" si-o merita.
Cat despre dragoste, in politica romaneasca nu e loc de asa ceva, toti sunt curve. Eu nu inteleg de unde a devenit PSD-ul si Geoana salvarea Romaniei. Eu ince nu inteleg cum de Iliescu nu e impuscat pentru crimele de care e responsabil, si cum fosti criminali, oameni inculti, hoti (care indradevar, nu au fost dovediti de sistemul judiciar romanesc) , tigani (da ca e o parte a extremismului meu :D ) se pot afla in conducerea tarii si sa mai aibe parte si de atatia sustinatori.
Cand in PSD nu se va mai afla nici un membru trecut de 40 de ani si isi vor cere scuze (macar) public pentru ca l-au sustinut pe Ilici, abia atunci partidul ala va merita sa existe, in nici un caz sa se lupte pentru putere.
Atata timp cat prostia, lasitatea si naivitatea vor fi caracteristicile de baza ale "voturilor" (ca doar atat reprezinta cetatenii romani), atunci nu vad de ce nu l-am avea conducator pe Stalin, ce e acelasi cacat.


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 21:47 
Offline
User avatar

Joined: 22 Jul 2008, 21:49
Posts: 213
Location: Marseille
Allex Quote:
Dupa cum am zis si mai sus, avand in vedere faptul ca au votat 150000 din aprox 4-5 milioane de "stranieri" , din care un procent important sunt ciori (o zice presedintele, doar il citez), si oameni cu 4 clase aka capsunari mi se pare normal sa voteze asa. Marea majoritate erau prea ocupati sau nu au vrut sa fie patrioti. Avem presedintele pe care il meritam. :clapping:
Imi provoci scarba la propriu cand folosesti cuvantul "capsunar" :thumbdown: .Nu esti cu nimic mai presus decat cel cu "4 clase".
Uite,in Ianuarie vin pentru cateva zile in tara.Iti propun sa ne intalnim la o bere ,ca amici.Poti sa vii cu diplomele de studii :smart: insa sunt curios daca ai cuaie sa imi spui in fata "capsunar" :bash: .
Chiar as vrea sa se repete alegerile,din tot sufletul.Nu doresc sa iasa Basescu in mod deosebit dar iti garantez ca acei 4-5 milioane de "stranieri si ciori" vor sti ce sa voteze si nu vei fi fericit.
E ultimul post aici,devin prea subiectiv si risc sa imi fac dusmani.

_________________
166/2.0ts/150 cp


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 22:39 
Offline
User avatar

Joined: 05 Apr 2007, 14:21
Posts: 840
Car: 2.0 TS
Location: CLUJ-NAPOCA
carrera - ai reactionat ca si base la faza cu flota:
-domnule basescu ce faceti daca nu mai iesiti presedinte?
-ma duc pe mare
-bine bine dar cu ce ca nu mai avem flota...!!
-da nu am furat-o eu!!!

a zis omu de capsunari si te-ai considerat inclus! si nu am sa explic istoria cuvantului "capsunar" termen uzitat de toata mass-media romaneasca de la mic la mare.

_________________
Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
AR 156 2.0TS 155CP

DIESEL - THE ULTIMATE THRILL KILLER


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 23:04 
Offline
User avatar

Joined: 22 Jul 2008, 21:49
Posts: 213
Location: Marseille
Ma deranjeaza in p...a mea ca nimeni nu are curaj sa imi spuna "capsunar aka 4 clase" in fata.Jur ca am citit si auzit aceasta expresie de mii de ori insa niciodata nu mi-a spus nimeni asta in fata,nu de altceva dar nah sa ma racoresc si eu.
Din respect pentru cei care aduc anual miliarde de euro GRATIS in tara,fara ca statul sa miste un deget ar trebui ca macar unii dintre noi sa aibe putina moralitate si sa-si masoare cuvintele.
Poate ma aprind eu prea tare si pun la suflet lucruri care nu au prea mare importanta insa cu tot respectul e cam greu sa ca injectatii Geoana-Iliescu sa dea lectii de democratie unui "capsunar" cu 2 clase.

_________________
166/2.0ts/150 cp


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 23:11 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
iti spun eu fara nici o problema, dar o sa-mi fie postul cenzurat de moderatori.
iar chestia cu "miliardele (!) de euro gratis"... las-o balta daca nu stii despre ce vorbesti. mie personal nu-mi aduci nici un cent, ba chiar imi faci rau (si economic atat ca si imagine - lucru pe care l-am simtit din plin inca de cand aveam 14 ani).
si ca sa corelez asta cu politica... cum pot eu sa am incredere ca un om ca tine voteaza cat de cat in cunostinta de cauza si nu se lasa prostit de unul ca basescu cu doua hahaieli in momentul in care tu nu stii cum functioneaza economia deloc si pretinzi ca aduci bani "gratis" acasa?
nu vreau sa iti faci nervi pentru ce am spus pentru ca este loc pentru toata lumea sub soare si nu trebuie sa ne calcam pe bataturi... pana in momentul in care tu imi decizi mie soarta.


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 23:30 
Offline
User avatar

Joined: 22 Jul 2008, 21:49
Posts: 213
Location: Marseille
Toshi nu eu iti decid soarta,din punctul meu de vedere esti un anonim care face politica si crede ca se pricepe la toate.Nu am chef sa argumentez cu cifre,la ce bun.Ai vreo dovada cand afirmi ca eu iti stric imaginea?
Eu nu fac decat sa imi exercit un drept garantat de constiutia Romaniei ca si cetatean roman.Ai ceva impotriva?

Rog un admin sa imi dea ban pe acest topic.

_________________
166/2.0ts/150 cp


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 23:43 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
carrera Quote:
Rog un admin sa imi dea ban pe acest topic.
Pozeaza in victima, varsa o lacrima. Am mai vazut asta la TV. Dar nu in filme.


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 00:13 
Offline

Joined: 13 Oct 2008, 18:18
Posts: 186
Location: Brasov
carrera Quote:
Din respect pentru cei care aduc anual miliarde de euro GRATIS in tara,fara ca statul sa miste un deget ar trebui ca macar unii dintre noi sa aibe putina moralitate si sa-si masoare cuvintele.
Pai ar fi bine atunci, daca tot ati salvat tara de comunisti, sa trimiteti intr-o saptamana, hai 2, cam 3 miliarde de euro d-astia gratis direct la Pogea la minister. pentru ca e clar ca n-o sa avem guvern prea curand si deja se pare ca FMI o sa inghete transa urmatoare :peace:


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 01:12 
Offline
User avatar

Joined: 31 Oct 2008, 11:47
Posts: 801
Car: 156/Brera
Location: Zaragoza/Slatina
vipi77 Quote:
daca tot se vb cu si despre diaspora...intreb si eu: oare de ce nu veniti inapoi in tara ca doar ati votat schimbarea si s-a inlaturat orice urma de comunism? haideti inapoi, aici sa traiti bine.sunt o gramada de locuri de munca bine platite. simbolul luptei anticomuniste si garantul democratiei (el insusi un fost comunist, nomenclaturist) e la putere.
am inteles ca acolo s-a votat in grup cu base si vreau sa inteleg!!
De ce nu venim acasa? Pai cand voi ajunge sa-mi permit sa cumpar 2 tone de motorina/luna, atunci da. Cat despre vot, am votat pentru ca e datoria fiecarui roman si e dreptul lui. Totusi, aceasta diaspora, se pare ca a scapat Romania de comunism din cate se vede. si daca ar fi iesit Geoana, pe noi din diaspora, nu ne-ar fi afectat cu nimic, numai ca ramanea un singur lucru de spus celor de acasa si anume: `va meritati soarta` Credeti in cifrele care se spun ca numai 150000 au votat? in ambele tururi am stat 3h la coada, iar coada a tinut asa de la 7 la 21.
La urma urmei, noi cei de-afara, chiar nu ar trebui sa ne stresam pentru situatia din tara, cel putin deocamdata.

_________________
Alfa Romeo Brera 2,4 JTDM+ (by ILuzoriu)
Alfa 156 1,9 JTDm 150+ (by ILuzoriu)


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 02:28 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
@carerra amice, nu te consider capsunar sau orice altceva pt ca nu te cunosc, ne putem intalni sa-ti zic asta si in fata. Eu doar am generalizat, stim amandoi ca asa e, am si afirmat ca majoritatea romanilor de afara sunt capsunari si tuciurii , poti sa ma contrazici? Si eu am muncit in afara, si membri ai familiei mele au muncit afara, si DA, sunt frustrat ca din aia 150000 care imi decid mie soarta mare majoritate sunt ciori si capsunari cu 4 clase, afirmatie perfect valabila si pt mandrii cetateni ai acestei tari, majoritatea care au votat cu Base sunt niste morti de foame cu 4 clase care habar nu au pe ce lume traiesc sau sunt oameni amarati care au votat pt faina si zahar ca sa poata sa prinda ziua de maine.
Nu ma deranjeaza ca unii o duc poate mai bine ca mine afara facand munca de jos, bravo lor. Felicit totusi stranierii care si-au vazut de treaba lor in ziua alegerilor pt ca nu au habar de ce se intampla aici.
P.S. majoritate inseamna 51%, sper sa nu se mai simta cineva de pe aici vizat de afirmatiile mele.
@Freezer sunt sigur ca si eu am votat in minim 2 tari in afara de Romania cu al de Base... :bash:

SI asa ne meritam soarta.... macar de ar mai face niste curatenie printre noi criza in urmatorii ani cu Base...

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 02:54 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1316
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
toshy Quote:
iti spun eu fara nici o problema, dar o sa-mi fie postul cenzurat de moderatori.
iar chestia cu "miliardele (!) de euro gratis"... las-o balta daca nu stii despre ce vorbesti. mie personal nu-mi aduci nici un cent, ba chiar imi faci rau (si economic atat ca si imagine - lucru pe care l-am simtit din plin inca de cand aveam 14 ani).
si ca sa corelez asta cu politica... cum pot eu sa am incredere ca un om ca tine voteaza cat de cat in cunostinta de cauza si nu se lasa prostit de unul ca basescu cu doua hahaieli in momentul in care tu nu stii cum functioneaza economia deloc si pretinzi ca aduci bani "gratis" acasa?
nu vreau sa iti faci nervi pentru ce am spus pentru ca este loc pentru toata lumea sub soare si nu trebuie sa ne calcam pe bataturi... pana in momentul in care tu imi decizi mie soarta.
Toshy, cred ca spui asta la nervi, poti mai mult decat atat. Votul e un hobby liber exercitat, probabil ca stii foarte bine ca daca vrei sa ai succes fara sa depinzi de nimeni si de nimic ai 2 variante: ori sa muncesti mai mult, ori sa pui mana pe carte. Ori o combinatie de ambii factori. Acum surprinde-ma si zi-mi ca daca Geoana iesea presedinte era arhisuficient sa respiri. Politica e un hobby oriunde de fapt, si se poate si mai rau, uita-te la tara vacutelor fericite care a decis sub acelasi principiu vox populi vox dei ca e mai bine sa devii tinta ptr. teroristi decat sa suporti constructia unui minaret odata la 100 de ani.
Revenind la chestia asta cu diaspora, e o intoxicare majora si iresponsabila de catre grupul de pseudo-intelectuali (aka entertaineri) care a acaparat media in Ro. N-am votat, evident (couldn't be arsed to), insa am urmarit cu o curiozitate stiintifica cum oameni in toata firea au devenit dintr-o data talibani in adevaratul sens al cuvantului (in ambele tabere) ptr. ce? ideologii politice? be serious! programe, platforme, you must be having a laugh! doar ptr. iluzia unei sperante. in rom. nu exista idei politice, nu exista nimic decat grupari si gasti 'politice', a invins gasca lui basescu in competitie cu gasca lui geoana. nu vad de ce lumea o ia atat de mult in serios. si aia cu virgula capsunarii e pe bune, investitiile straine in Rom. au fost insignifiante, te hranesti cu iluzii daca iti imaginezi ca aparenta dezvoltare din ultimii ani a fost mai mult rezultatul unor proiecte si planuri de investii. a fost aceeasi cale precum in spania, totul bazat pe imobiliare si credite. economie de carton care s-a prabusit la primul vant.

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 09:03 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
oh fuck this... am scris un reply de doua pagini si mi-a crashuit firefoxu' :censored: :censored: :censored: :censored:


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 10:46 
Offline
User avatar

Joined: 05 Apr 2007, 14:21
Posts: 840
Car: 2.0 TS
Location: CLUJ-NAPOCA
inca o veste buna!! rata somajului a crescut la 7.9 % de la 7.1 % in noiembrie.
explicati-mi va rog rationamentul guvernului boc si anume ca s-au disponibilizat foarte multi oameni(mai ales din mediul privat) care plateau taxe si impozite pe salariu la bugetul de stat. acum acei oameni iau somaj .impozitul forfetar fiind principalal cauza.
adica pe scurt in loc sa incaseze bani din impozite prefera sa plateasca somaj. cam cat de prost trebuie sa fii???

_________________
Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
AR 156 2.0TS 155CP

DIESEL - THE ULTIMATE THRILL KILLER


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 11:45 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Asta cu banii gratis e la fel de bestială ca aia a unui prieten care avea să-mi dea o datorie în euro şi mă tot amâna până de sărbători ca să scadă euro fiindcă veneau căpşunarii acasă...jeez. Chestiile ăstea sunt circumstanţiale şi trecătoare, nu poţi construi un buget pe banii pe care speri că o să-i cheltuie românii care vin în vacanţă acasă. O să încerc să fiu scurt: ălea 2-3 milioane de euro fac infinit mai puţin decât imaginea de prăpădiţii Europei, şi aici o zic la general şi chiar nu vreau să se ofuscheze nimeni.
În principiu, se întâmplă exact ca şi acum 40 de ani în România: ceauşescu învăţase de la ruşi vrăjeala cu mutatul oamenilor şi amestecatul ca să scape de problemele etnice locale şi a început să ne mute. Ghinionul nostru a fost că aici în Ardeal aveam o grămadă de unguri şi de saşi, prin urmare am fost ţinta principală a indistrualizării forţate şi a epurării etnice. De aici până la popularea oraşelor transilvănene cu moldoveni a mai fost doar un pas. Şi din zonele ălea nu au venit oamenii care aveau ce face acasă, ci toţi pierde-vară care frecau *cenzurat* pe-acasă, de unde şi părerea execrabilă - adesea eronată - a ardelenilor despre moldoveni. Şi care a fost consecinţa acestei strămutări? Au dus ăia tot ce-au putut acasă 2-3-10 ani, apoi au uitat de tot de unde sunt şi la revedere, blend in şi bye bye.
Revenind acum, cu mici excepţii, asta se întâmplă şi acum cu românii în Europa, dar din alte cauze. Şi afară, în Spania şi în Italia nu au plecat ăia care aveau ce face pe-aici. Au plecat zidarii băutori de coniac Unirea, mici băsei, gigi wannabes, rataţi, hoţi, şomeri, vadimi, oameni fără căpătâi samd. Acum nu vreau să generalizez, dar sunt exact genul de oameni care formează electoratul "unchiului cool", fiindcă asta e Băsescu pentru voi, unchiul ăla cool care la mesele în familie face glume porcoase şi e în centrul atenţiei. Fiindcă asta aţi votat voi, omul, că dacă bag discuţia în doctrine şi politici de stat vă căutaţi rachiul şi mă înjuraţi printre dinţi că fac pe deşteptul. Şi apoi veniţi şi mi-o băgaţi mie p-aia cu "comuniştii"? Păi plm, de restul ştiţi ceva? Aţi auzit de guvern, de parlament, vă place ţigănia care este acum în ţară? V-aţi gândit la consecinţe? Nu, vouă vi se pare foarte normal ce se întâmplă acum, fiindcă aşa aţi fost obişnuiţi de tătucul vostru. Pui de ruşi.
Nu mă refer la tine, Carrera, şi nici la cei care au ceva în cap chiar dacă au votat cu Băsescu. Eu chiar mărturisesc că dacă ar fi avut majoritate în Parlament aş fi votat cu el, măcar pentru dramul de linişte şi stabilitate care l-ar fi adus asta. Problema mea e cu ăia care n-au gândit mai departe de paharul de rachiu pe care şi-l cumpără din alocaţia copilului pe care o plătesc tot eu şi cu cei plecaţi pe care sincer îi cam doare în organ de ce se-ntâmplă acasă, dar s-au dus la vot ca să mai socializeze puţin.
P.S. Am mai auzit una mişto de la unul de pe la voi de-acolo: ce dacă o să fie instabilitate şi o să bubuie euro, eu aici sunt plătit în euro şi o să am mai mulţi bani când mă întorc acasă...jeez.


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 11:49 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
Eu am ajuns la concluzia ca voi va certati mai toti in necunostiinta de cauza si vorbiti din ce auziti la altii sau la televiziunile "libere" si am ajuns si la concluzia ca unora dintre voi le cam scade nivelul de inteligenta si educatie si bunul simt.
@Allex: Poate imi explici si mie personal de unde ai aflat tu ce fel de persoane au votat cu Basescu si ce fel de persoane au votat cu Geoana si gradul de inteligenta si educatie al acestora? Cum spuneam si mai sus , voi nu aveti idee ce reprezinta un partid sau altul dar da-ti din gura ca sa nu se raceasca. Urat ca ajungeti sa va jigniti intre voi doar pentru ca nu aveti aceiasi parere, in timp ce "salvatorii" inchipuiti de ambele tabere deja discuta despre ce si cum sa mai imparta si sa fure.
Cum dracu va legati toti de 150000 de voturi care v-au decis soarta dar le uitati pe celelalte 5 mil din tara si de ce crezi tu ca stii mai multe decat un roman plecat in afara la munca despre cum se intampla lucrurile.


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 12:48 
Offline

Joined: 24 Jul 2008, 11:23
Posts: 322
Location: Cluj-Napoca
[quote="Allex"] sunt frustrat ca din aia 150000 care imi decid mie soarta mare majoritate sunt ciori si capsunari cu 4 clase, afirmatie perfect valabila si pt mandrii cetateni ai acestei tari, majoritatea care au votat cu Base sunt niste morti de foame cu 4 clase care habar nu au pe ce lume traiesc sau sunt oameni amarati care au votat pt faina si zahar ca sa poata sa prinda ziua de maine. [quote="Allex"]

Dupa afirmatiile de mai sus nu pot decat sa iti spun ca ai dreptate , DA esti un frustrat :bash: care ii face in toate felurile pe toti cei care nu au votat asa cum vrea el. Treabuia sa te duci frate la PSD sa iti dea si tie ceva banuti sa imparti in stanga si in dreapta sa le aduci voturi daca esti asa indoctrinat.
Chiar nu te inteleg, indiferent ca omul e capsunar sau manager , are 4 clase sau facultate, e roman sau tigan, e bogat sau sarac in ceea ce priveste votul are aceleasi drepturi ca si tine - iar pentru mine din alte puncte de vedere tu esti mai jos ca si cei mentionati de tine!

_________________
----------------------------------------------


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 12:54 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
@Bubu: Daca ne limitam la voturile exprimate in tara, Geoana este presedinte. Asadar voturile din diaspora capata un sens decisiv in contextul acestor alegeri si la fel si discutia pe marginea celor "150000" de voturi, tocmai pentru ca au facut diferenta intre candidat si presedinte. Sunt 5 milioane pro si 5 milioane contra. A propos de nivelul de inteligenta , educatie, si cultura al romanilor, cred ca putem discuta liber fara sa ne jignim sau sa dam note unii altora in acest sens ,asa cum faci inclusiv tu. Ne respectam macar pentru ca ne cunoastem si ne leaga ceva.

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 13:34 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
Pai George, daca Basescu ar fi fost votat doar de capsunari, tigani, muritori de foame, inculti, alcoolici, atunci Geoana ar fi pierdut drastic alegerile in tara :lol: Din moment ce 5 mil de romani au votat proBasescu la care s-au adaugat cei 150000 de stranieri, eu cred ca intrebarea este de ce au votat totusi 5 mil de romani pentru el, daca toti sunt impotriva :!:
Cat despre concluziile (nu jigniri) trase de mine, in posturile anterioare, referitor la gradul de inteligenta si educatie al unor colegi de forum, am facut-o dupa ce am citit posturile lor.


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 13:39 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
bubu_02 Quote:
Cum dracu va legati toti de 150000 de voturi care v-au decis soarta dar le uitati pe celelalte 5 mil din tara si de ce crezi tu ca stii mai multe decat un roman plecat in afara la munca despre cum se intampla lucrurile.
Pai bubule, impartial inseamna sa pui in balanta atat cele 5 mil de voturi pt base cat si cele 5 mil voturi pt geoana. Cele 5 mil ale lui base sunt la fel de multe ca ale prostanacului :). Deci intradevar diferenta reala sunt tocmai voturile aflate sub semn de intrebare.
bubu_02 Quote:
eu cred ca intrebarea este de ce au votat totusi 5 mil de romani pentru el, daca toti sunt impotriva
Sau, la fel de subiectiv, intrebarea este: de ce 17 milioane de romani NU au votat pentru basescu?


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 13:53 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Nu poti spune ca au votat 5 milioane pt Basescu ignorand ca 5 milioane au votat contra. Tocmai aici e aici, nu poate niciunul din cei doi revendica "alegerea romanilor", pt ca a iesit perfect egal. Aaa. unul din cei doi a castigat competitia conform legii, OK, desi avem si aici de discutat despre corectitudinea alegerilor, si nu doar de anul asta, evident.
Nu am zis vreodata ca toti romanii sunt impotriva lui Basescu, dar pot discuta liber fara a jigni pe cineva despre motivatiile politice si spectrul social al romanilor in orice fel de context, electoral, economic, etc. Cu argumente civilizate, la fel de bine poti sa nu fii de acord.

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 14:08 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2007, 10:59
Posts: 560
Car: 156
Location: Suceava
Allex Quote:
..........majoritatea care au votat cu Base sunt niste morti de foame cu 4 clase care habar nu au pe ce lume traiesc sau sunt oameni amarati care au votat pt faina si zahar ca sa poata sa prinda ziua de maine....................... P.S. majoritate inseamna 51%, sper sa nu se mai simta cineva de pe aici vizat de afirmatiile mele. ...................

Allex...ma uimesti... :uhuh: :nono:
Fiecare are convingerile sale politice si nu trebuie judecati si jigniti oamenii pentru cultura lor politica cladita prin intermediul Realitatea TV, Antena 1,2,3 (aservite PSD-ului), B1Tv sau mai stiu eu care televiziuni. Unii cred ca PSD-ul ii va scoate din foame...altii cred ca Base...
Ideea care vroiam sa o spun... e ca desi detest principial PSD-ul nu pot spune acelasi lucru despre votantii lor, daramite sa le aduc jigniri/afronturi. Am mai spus..fiecare cu crezul si convingerile sale.
Peace :peace:

_________________
Cand vezi o Alfa mergand incet, inseamna ca exista o problema pe scaunul din dreapta.


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
Dragos Quote:
Sau, la fel de subiectiv, intrebarea este: de ce 17 milioane de romani NU au votat pentru basescu?
:lol: Care 17 milioane frate? Nu am stiut pana acum ca avem atatia cetateni cu drept de vot si care au si votat contra lui Basescu si culmea asta a castigat cu 5 mil :)). Nu imi spune au votat cu Geoana si li s-au furat voturile.
P.S. George, LEGAL nu ar fi castigat niciunul, bani au dat ambele tabere la vot, manevre au facut ambele, acest lucru, din pacate il stiu ca pe un lucru sigur si nu auzit ;) Ca sa parafrazez un marcant membru PSD: "Hotii lor au fost mai buni decat ai nostri. "
Cat despre discutiile in contradictoriu, fara jigniri, sunt perfect de acord cu tine, atata timp cat ai cu cine le purta.


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 14:52 
Offline

Joined: 19 May 2006, 12:20
Posts: 421
Location: Bucuresti
Hai sa facem un joc gen cine castiga campionatul la F1 :))

eu zic asa:
Traian Basescu - presedinte
Tariceanu - prim ministru
Geona - dispare de tot de pe scena politica
Crin Antonescu - dispare si el, a fost doar o mica marioneta de a lui Patriciu.. s-a folosit de el, s-a stricat marioneta, scoate din sertar aia old school "Tariceanu"
Pd-L si PNL se aliaza din nou pentru majoritate in parlament...
Psd cred ca se destrama, sau se imparte in vreo 2 partide...

_________________
"La potenza e' nulla senza controllo"


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2009, 15:01 
Offline

Joined: 13 Oct 2008, 18:18
Posts: 186
Location: Brasov
sv_kdt Quote:
Unii cred ca PSD-ul ii va scoate din foame...altii cred ca Base...
Ei vezi aici e problema... ca nici macar d-asta nu l-au votat! nici cei mai mari fani ai lui Base nu l-au votat sa "ne scoata din foame", cum foarte simplist te-ai exprimat tu. l-au votat pentru motive cum ar fi "ne scapa de comunisti", "nu-i lasa pe moguli sa fure", "o sa-i puna la punct pe parlamentari", "e simpatic cu hahaitul lui" si bineinteles ca "i-a tras-o lu Geoana in dezbatere". pentru ca, vezi tu, nici macar Base nu s-a mai obosit cu sloganuri gen "sa traiti bine" sau "tepele din piata universitatii"...
E exact cum a concluzionat CTP in editorial ieri: "Comuniştii" şi "capitaliştii" moguli au fost consideraţi mai periculoşi decât criza economică."

@centoquarantasette... nici pe patul de moarte nu-l desemneaza Basescu premier pe Tariceanu sau pe oricine nu e sigur ca ii raspunde la telefon la orice ora din zi sau din noapte. si Antonescu e posibil sa dispara dar nu pentru ca e marioneta ci din contra... pentru ca va tine de cuvantul lui si nu o sa intre la discutii cu pdl. asa cum n-a renuntat cand au fost propusi Croitoru si Negoita, cum n-a renuntat dupa primul tur, cum n-a renuntat dupa ce Geoana a iesit sifonat rau din dezbatere... nu-l vad sa renunte nici acum.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 111 12 13 14 1537 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited