It is currently 21 Sep 2024, 07:36

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 110 11 12 13 1437 Next
Author Message
PostPosted: 08 Dec 2009, 11:33 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
te rog citeste cu atentie ce am spus cu 4 posturi mai sus si nu mai pune 1000 de intrebari la care raspunsul e deja acolo.


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 12:06 
Offline
User avatar

Joined: 31 Oct 2008, 11:47
Posts: 801
Car: 156/Brera
Location: Zaragoza/Slatina
toshy Quote:
eu iti spun ca NU e nevoie nici macar de CI.
La orice sectie de vot din strainatate era afisat foarte clar la intrare. Romanii pot vota pe baza de CI sau pasaport. Nicidecum vreo hartie. Am votat si la Castellon in turul 1 si la Zaragoza in turul 2, ambele sectii fiind la Consulatul Romaniei. Nu am auzit pe nimeni prin imprejurimi sa pomeneasca de vreun alt document valabil pentru votare. In plus, se completa acea adeverinta, prin care declarai pe propria raspundere ca nu ai mai votat in alta parte.

Cat despre tovarasu` Ilici.... sa fim seriosi. Faptul ca a fost in KGB, faptul ca a fost scolit la rusi, faptul ca revolutia a fost doar o lovitura de stat, el fiind creierul acestei lovituri cu acei teroristi fictivi in urma carora au murit mii de tineri nevinovati, apoi la fel au murit si la mineriada.

_________________
Alfa Romeo Brera 2,4 JTDM+ (by ILuzoriu)
Alfa 156 1,9 JTDm 150+ (by ILuzoriu)


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 12:53 
Offline
User avatar

Joined: 05 Apr 2007, 14:21
Posts: 840
Car: 2.0 TS
Location: CLUJ-NAPOCA
daca tot se vb cu si despre diaspora...intreb si eu: oare de ce nu veniti inapoi in tara ca doar ati votat schimbarea si s-a inlaturat orice urma de comunism? haideti inapoi, aici sa traiti bine.sunt o gramada de locuri de munca bine platite. simbolul luptei anticomuniste si garantul democratiei (el insusi un fost comunist, nomenclaturist) e la putere.
am inteles ca acolo s-a votat in grup cu base si vreau sa inteleg!!

_________________
Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
AR 156 2.0TS 155CP

DIESEL - THE ULTIMATE THRILL KILLER


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 13:01 
Offline
User avatar

Joined: 03 Feb 2008, 00:10
Posts: 714
Location: Cluj-Napoca
De ce nu vin inapoi? Sebi, tu nu ai observat ca 95% din cei plecati traiesc bine, cu mult peste nivelul mediu in tarile unde se afla, s-au iluminat si nu ne inteleg pe noi prostii care stam in aceasta mizerie de tara? Dar totusi nu pot sa se abtina sa ne ajute cu voturi, sa-si dea cu parerea la orice articol aparut despre RO in orice ziar, sa-si exprime greata fata de tara noastra in comentarii si sa ne dea de stire cat de bine o duc ei de cand au plecat. BRAVO baieti :clapping:

_________________
Alfa 156 1.9 JTD M-Jet 16v, 140+ CP
------
When the fast car picks you up, you will weep and smile,
And see Heaven in the headlights,
Mile after mile, after mile, after mile..


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 13:15 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Eu ma intreb in cate sectii speciale oi fi votat eu prin strainatatzuri fara sa stiu macar....
Numai o lista de 100 de cnp-uri plimbata pe la toate consulatele si s-a strans un numar frumusel de voturi. Pana la urma reprezentantii consulatului au facut legea la acele sectii de vot.


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 13:22 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
Code:
Ministerul Afacerilor Externe recomanda celor care nu au acte de identitate valabile si doresc sa voteze pe 22 noiembrie sa se adreseze cat mai curand in cursul acestei saptamani sectiilor consulare ale ambasadelor si consulatelor de cariera ale Romaniei pentru a obtine titluri de calatorie cu care isi pot exercita dreptul de vot, conform legii.

Va reamintim ca titlurile de calatorie nu pot fi eliberate decat de sectiile consulare ale ambasadelor si consulatele de cariera ale Romaniei
mai trebuie sa zic ceva?

in alta ordine de idei, din cercetarile sociologice a reiesit faptul ca pentru basescu au votat in mare parte cei cu studii elementare si medii, iar impotriva lui au votat cei cu studii superioare; in mediul rural au votat cu geoana.


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 14:20 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
E greu de acceptat infrangerea. Acum vinovati sunt cei de afara.

PS: ploua afara!! Cei plecati din tara sunt vinovati! Nesimtitilor!
toshy Quote:
in alta ordine de idei, din cercetarile sociologice a reiesit faptul ca pentru basescu au votat in mare parte cei cu studii elementare si medii, iar impotriva lui au votat cei cu studii superioare; in mediul rural au votat cu geoana.
Dupa cum spui tu, domnu cu studii inalte (ai grija la tocul usii), Geoana ar fi trebuit sa iasa cu 70% :lol:

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 14:34 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
Eu nu inteleg de ce va agatati de prostii de genul cei de afara l-au votat pe Basescu si de aia a iesit presedinte.
Daca Geoana ar fi fost dorit de majoritatea romanilor, atunci ar fi avut o majoritate zdrobitoare si atunci romanii din afara tarii nu mai contau.
Eu unul l-am votat pe Baselu', nu ca l-as admira (ba dimpotriva :( ), dar prefer unul care are "coloana vertebrala", decat un om moale precum Geoana, care nu poate traversa strada fara sa fie impins de altii din spate.
Va salut si imi cer scuze daca am deranjat pe cineva.
Nu am fost niciodata de acord cu certurile intre amici, prieteni pentru niste javre precum politicienii din Romania.
Vreti democratie, atunci renuntati la independenta ;)


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 15:16 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
bubu_02 Quote:
Daca Geoana ar fi fost dorit de majoritatea romanilor, atunci ar fi avut o majoritate zdrobitoare si atunci romanii din afara tarii nu mai contau.
Cred ca esti de accord ca e valabil si pentru Base, daca vrei sa fii impartial.
bubu_02 Quote:
Vreti democratie, atunci renuntati la independenta ;)
Asta ma pune pe ganduri. :blink2:


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 15:19 
Offline

Joined: 24 Jul 2008, 11:23
Posts: 322
Location: Cluj-Napoca
Romanii din afara l-au votat pe Baselu doar ca sa nu-l voteze pe "Iliescu" si ai lui ca doar pe vremea lui au plecat majoritatea dincolo cum zicea cineva :" Chiar daca era Hitler cu geoana tot pe Hitler il votam" .
Iar zonele unde Baselu a iesit castigator au dus-o intradevar mai bine in ultimii 5 ani decat poate in toti cei 15 care au trecut de la revolutie. De exemplu in Ardeal au venit bani mai mai multi ca niciodata in acesti 5 ani . . . drept urmare se si poate vedea cum a evoluat Clujul (cum e acum si cum era pe vremea lui Funar), Timisoara, Arad, Sibiu etc. eu cred ca asta a contat foarte mult in alegerea celui mai mic rau dintre cei doi.
Cand a fost PSD-ul la putere au bagat bani la olteni si moldoveni drept urmare . . . de acolo au primit voturi acum

_________________
----------------------------------------------


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 15:20 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Dupa cum am zis si mai sus, avand in vedere faptul ca au votat 150000 din aprox 4-5 milioane de "stranieri" , din care un procent important sunt ciori (o zice presedintele, doar il citez), si oameni cu 4 clase aka capsunari mi se pare normal sa voteze asa. Marea majoritate erau prea ocupati sau nu au vrut sa fie patrioti. Avem presedintele pe care il meritam. :clapping:

@marius cu siguranta Basescu a trimis banii aia la Cluj... :lol: :lol: :lol: si in general Basescu are meritul pt. cresterea oarecare din ultimii ani. :lol:

Pe mine ma deranjeaza cum ungurii au votat intr-o foarte mica masura si in majoritate cu Basescu care ii batjocoreste de 5 ani.

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 15:27 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
mariusvldr Quote:
. . . drept urmare se si poate vedea cum a evoluat Clujul (cum e acum si cum era pe vremea lui Funar), Timisoara, Arad, Sibiu etc. eu cred ca asta a contat foarte mult in alegerea celui mai mic rau dintre cei doi.
Cand a fost PSD-ul la putere au bagat bani la olteni si moldoveni drept urmare . . . de acolo au primit voturi acum
A se vedea si Brasov ... desi unii nu vor sa recunoasca. Va era mai bine cu Ghisa ...

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 15:36 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
Uite un roman destept... :clapping:


Attachments:
newbitmapimager.png
newbitmapimager.png [ 1.08 MiB | Viewed 1098 times ]
Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 15:39 
Offline

Joined: 24 Jul 2008, 11:23
Posts: 322
Location: Cluj-Napoca
Allex Quote:
Dupa cum am zis si mai sus, avand in vedere faptul ca au votat 150000 din aprox 4-5 milioane de "stranieri" , din care un procent important sunt ciori
Ma indoiesc ca cei pe care tu ii faci ciori :thumbdown: au mers la vot tinant cont ca in proportie foarte mare sunt dusi ilegal. Mai sunt si oameni "normali" si responsabili in strainatate care cred ca au mersi si la vot .
Allex Quote:
@marius cu siguranta Basescu a trimis banii aia la Cluj... :lol: :lol: :lol: si in general Basescu are meritul pt. cresterea oarecare din ultimii ani. :lol:
Poate nu o fi trimis Baselu cu camionul banii dar uite ca in perioada lui s-au facut cele mai multe progrese , poate o fi coincidenta poate nu - dar a contat .
De ce in 15 ani nu s-a facut mai nimic in partea aceasta de tara ? Si in ultimii ani practic au evoluat toate destul de bine (si nu a fost o oarecare evolutie a fost una destul de masiva) - cel putin in Cluj se vede foarte bine diferenta fata de perioada precedenta si la infrastructura si la investitii si la companii care au venit si au creat locuri bune de munca
Quote:
A se vedea si Brasov ... desi unii nu vor sa recunoasca. Va era mai bine cu Ghisa ...
Da si Brasov-ul uitasem ;)

_________________
----------------------------------------------


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 15:41 
Offline

Joined: 24 Jul 2008, 11:23
Posts: 322
Location: Cluj-Napoca
:D


Attachments:
File comment: Si inca unul destept :)
Mos Nicolae.jpg
Mos Nicolae.jpg [ 80.75 KiB | Viewed 1094 times ]

_________________
----------------------------------------------
Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
@ dragos, nu vreau sa fiu impartial, ca nu ii suport, daca ar fi dupa mine altfel ar arata Romania, dar nu e.
Eu totusi il admir pe Basescu pentru ca a reusit, sa convinga destui romani sa il voteze desi impotriva lui s-a aliat toata lumea, asta e diferenta.
Eu sunt sigur ca daca Geoana nu ar fi avut sustinerea pe care a avut-o basescu castiga detasat.
Bselu' a fost pregatit in campanie, a lovit unde a trebuit, si la smotocit serios pe contracanditat, care sa fim sinceri, a fost total nepregatit in campania asta.
Eu cred ca Geoana a pierdut alegerile la confruntarea aia televizata.
Aia e, oricum nu conteaza cine e presedinte pana nu se modifica clasa politica, toti vor fi niste marionete, intr-un fel sau altul.
P.S. : dragos, eu sunt sigur ca am duce-o mult mai bine daca am Romania ar fi condusa de straini ;)


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 15:56 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
alexmirica Quote:
Auzi nenea, cam exagerezi. Daca matale crezi ca in SUA la tara toate drumurile sunt asfaltate, e gaz si curent peste tot, te inseli.
Mirică, las-o aşa cum a căzut. Am condus în State vreo 60 de mii de km şi am folosit de două ori faza lungă. Ştii de ce? Fiindcă era luminat. Vrei să mai vorbim de asfalt şi de gaz?
Lăsând asta la o parte, discuţiile politice sunt nesfârşite. Vroiam să scriu şi eu aici la subiect, dar după faza cu Crin la guvernare cu pedeleii, mi-a trecut. Ne dădeam singuri în cap, orice variantă am fi ales. E o perioadă de căcat şi nu avem altceva de făcut decât să aşteptăm şi să sperăm că se va întâmpla ceva. Sau să trecem la chestii mai extreme, de care din păcate poporul ăsta nu este şi nu va fi niciodată în stare. Şi EI ştiu asta.


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 16:00 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
cristih Quote:
A se vedea si Brasov ... desi unii nu vor sa recunoasca. Va era mai bine cu Ghisa ...
in primul rand mi-ar place sa te abtii de la atacuri la persoana (vezi cateva posturi mai sus)
in al doi-lea rand, chiar daca imi este prieten de familie nu l-am votat pe GhisE si nici ai mei.
a fost doar gura de el, dar macar pe vremea lui nu se fura.
a venit pdl-ul la primarie si, intr-adevar s-au facut FOARTE multe lucruri in brasov, dar nu cred ca vrei sa stii cat a fost costul real al lucrarilor, ca sa nu mai spun ca primarul pdl este actionar (da, confilct de interese si alea-alea pe fata) la firma care a realizat asfaltarile.
pot sa-ti povestesc cum cu cateva mii de euro s-a obtinut o autorizatie de constructie pe care ghise n-a vrut in ruptul capului s-o aprobe, in 10 minute dupa ce a venit pdl-ul la primarie, lucru la care am fost oarecum martor.

spunea bubu mai sus ca a preferat sa-l voteze pe basescu pentru ca are coloana vertebrala... "demisionez in 5 minute", prieteniile cu "mogulii", punctul acela din statutul pd-ului care excludea sub orice forma colaborarea cu psd-ul, si multe altele, se pun? sau nu?


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 16:08 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
toshy Quote:

spunea bubu mai sus ca a preferat sa-l voteze pe basescu pentru ca are coloana vertebrala... "demisionez in 5 minute", prieteniile cu "mogulii", punctul acela din statutul pd-ului care excludea sub orice forma colaborarea cu psd-ul, si multe altele, se pun? sau nu?
Eu nu vad unde am spus eu ca Basescu e corect, cinstit, etc. sau ca nu fura si nu minte, sau ce intelegi tu prin "coloana vertebrala"?
Eu ma refeream la faptul ca omul e sigur pe el, e direct si stie sa se impuna.
Eu sustin ca 80 % din politicieni, indiferent de provenienta, trebuie ori aliniati pe un stadion in China, ori trimisi in Siberia la reeducare vreo 20 de ani, sa vada si ei cum e, ori sa ii punem sa construiasca autostrazi cu lopata in mana, o bucata de paine si o cana cu apa si atunci sa vezi dezvoltare :peace:

P.S. Exact toshi, avem pareri total diferite :lol:


Last edited by bubu_02 on 08 Dec 2009, 16:16, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 16:13 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
bubu_02 Quote:
... Baselu', nu ca l-as admira (ba dimpotriva :( ), dar prefer unul care are "coloana vertebrala", decat un om moale...
atunci sigur avem clar pareri diferite despre ce inseamna "coloana vertebrala"...


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 16:50 
Offline
User avatar

Joined: 05 Apr 2007, 14:21
Posts: 840
Car: 2.0 TS
Location: CLUJ-NAPOCA
din cate stiu base nu e ordonator de credite si nu are nici un merit pentru banii care au ajuns la cluj sau la brasov , etc de la bugetul de stat. textu ca pe vremea lui.... egal cu zero!
daca e sa acodram merite cuiva acela e tariceanu care a impartit fondurile in teritoriu. acelasi tariceanu cu care base se injura in fiecare zi... ma rog base injura!!

_________________
Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
AR 156 2.0TS 155CP

DIESEL - THE ULTIMATE THRILL KILLER


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 17:03 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
bubu_02 Quote:
Eu sunt sigur ca daca Geoana nu ar fi avut sustinerea pe care a avut-o basescu castiga detasat.
Bselu' a fost pregatit in campanie, a lovit unde a trebuit, si la smotocit serios pe contracanditat, care sa fim sinceri, a fost total nepregatit in campania asta.
Eu cred ca Geoana a pierdut alegerile la confruntarea aia televizata.
Geoana a pierdut pt ca opozantii lui Baselu nu a avut nici o strategie in turul 2.
A vrut sa mearga pe varianta de bun simt pentru ca oricum alegatorii pareau satuli sa fie condusi de o sleahta de mitocani. Cand cand portocalii s-au dezlantuit in turul doi l-au calcat efectiv in picioare iar rosiiaticii au ezitat intre a raspunde cu aceeasi moneda si discursul de bun simt. Si ezitarea asta i-a costat.
Iar confruntarea televizata l-a ingropat definitiv pentru ca a fost o mascarada controlata. Daca confruntarea era "la liber" si fiecare vorbea liber cat si ce vrea, baselu o dadea in stamba cum bine il stim si pierdea teren. Asa, a fost tinut in lesa sa nu isi dea arama pe fata si prostanacu a pierdut teren(nici nu se astepta cineva sa iasa nesifonat:)).
La o campanie in care se bat N pe acelasi post, strategia de atacare a celorlalti nu da roade. Dar dintr-o campanie 1 la 1 daca esti atacat si nu raspunzi la fel nu ai cum sa castigi. Castiga cine da mai tare la gioale.


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 17:44 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
buna, buna de tot gluma cu base si coloana vertebrala. daca ziceai ca stie sa isi apere ciolanul ca o hiena ar fi fost adevarat in schimb
nu cred ca doar orasele din ardeal s'au schimbat in ultimii ani ci mai toate orasele maricele. eu unu pot spune despre galati pe care il vedeam de cateva ori pe an ca se schimba vizibil. companii straine au venit si il alte orase decat in bucuresti deoarece in bucuresti piata muncii era saturata acolo, oamenii plecau imediat din firma cum prindeau un post mai bun in alta. nu mai zic de celelalte costuri cum ar fi chirii, mita, etc.

la confruntarea base-geoana, mai bine ziceau ca e bolnav, in coma sau chiar mort si trimiteau pe altcineva in locul lui sa il puna la respect pe base, pentru ca pana la urma trebuie sa recunoastem ca orice copil prescolar i-ar lua ciocolata din mana lu' geoana... iar asta cred ca e motivul principal pentru care merita votat. ar fi fost cea mai putin nociva alternativa

PS: eu am plecat din romania asta vara intr-o tara in care romanii nu pleaca la capsuni asa ca nu ma simt vizat de comentariile legate alegatorii lui basescu din strainatate, insa nu pot sa nu remarc urmatorul aspect pe care se face tam-tam: 5 milioane de romani din romania l-au votat pe base, dar cei 100 de mii din afara au decis soarta alegerilor. sper ca vad si altii lipsa de logica din aceasta afirmatie...

PS: bugs bunny nu era bun de presedinte. al capone avea mai multa coloana vertebrala cand jefuia ;)

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 18:40 
Offline

Joined: 24 Jul 2008, 11:23
Posts: 322
Location: Cluj-Napoca
vipi77 Quote:
din cate stiu base nu e ordonator de credite si nu are nici un merit pentru banii care au ajuns la cluj sau la brasov , etc de la bugetul de stat. textu ca pe vremea lui.... egal cu zero!
daca e sa acodram merite cuiva acela e tariceanu care a impartit fondurile in teritoriu. acelasi tariceanu cu care base se injura in fiecare zi... ma rog base injura!!
Mda acelasi Tariceau care e posibil sa ajunga iar prim-ministru dupa ultimele zvonuri :)

Si Sebi zi-mi ce s-a facut in Cluj in cei 15 ani de dupa revolutie , eu zic ca NIMIC . . .
In ultimii 5 ani s-au facut enorm de multe dupa parerea mea, nu o fi ordonat Baselu credite pentru Cluj dar prin oamenii care i-a avut, i-a numit pe acolo, orasele (si judetele) mentionate au reusit sa se ridice binisor.
Nu ma intelege ca il admir pe Baselu dar nu pot sa nu vad ca pe vremea PSD-ului si a celorlalti care au fost in 15 ani am stat pe loc- iar de votat am votat cu cel mai putin rau dintre cei 2 - in primul tur nu am votat cu nici unul din cei 2 sperand ca macar unul din ei sa ramana acasa dupa prima mansa.

_________________
----------------------------------------------


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2009, 18:51 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
Eu m-am bagat in discutia asta mai mult ca sa ma aflu in treaba. Pentru mine nici unul nu reprezinta o varianta viabila, insa TOCMAI pentru ca lui Geoana si un coplil ii fura ciocolata din mana, ala nu are ce sa caute pe o functie de conducere, mai ales Presedinte de tara. Iti dai seama altii mai batrani putini ce ii puteau fura?
Saracul el este nevinovat, dar si foaaarte naiv, Geoana e bun sa il pui sa faca lucruri, nu sa ia decizii.
Cat despre coloana lui Base, cum am spus si mai devreme, stie ce vrea si stie sa se impuna, ca nu mai zic coloana o sa spun ca are p..a mare. (Ca in vb aia: unde mergi vulture? unde vrea p..a mea)
Cat despre romanii din afara care au decis soarta tarii, si alianta PSD-PNL( care e pe cale de destramare. DEJA :)) ) pe asta o cred copii aia de i-au furat ciocolata lui Geoana, bine si alti oameni, care au momente de neatentie :P
Eu sunt adeptul extremei drepte, care din pacate in Romanica nu are si nu va avea niciodata loc, din cauza lasitatii poporului asta de guralivi, care cotcodacesc si...ATAT, de aceea porcaria asta de politica existenta acum in tara, ma lasa rece.
TOTI FURA LA FEL DE MULT, TOTI SUNT NISTE JAVRE SI TOTI URMARESC DOAR CIOLANUL.
Nu va mai amagiti ca Baselu sau Prostanacul, PD-L sau PNL - PSD.
Toti sunt o apa si un pamant.
Ma indoiesc ca daca am face un sonadaj, mai mult de 20 % din membrii si sustinatorii unui partid sau altul ar stii ce e aia ideologie si ce reprezinta partidele pe care le sustin.
P.S. : Bugs Bunny e destul de bun, ai vazut ca aproape mereu ii ies planurile :))


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 110 11 12 13 1437 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited