It is currently 20 Sep 2024, 22:30

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 637 Next
Author Message
PostPosted: 25 Nov 2009, 16:35 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2006, 03:12
Posts: 1861
Location: Bucuresti
Un fel de rezumat: http://www.youtube.com/watch?v=46kT1Y33 ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;
Si sper ca stiti minunatele short-uri ale celor de la Happy Fish, "vrem alta Romanie", la 1 si pana la 5 : http://www.youtube.com/watch?v=M4yRlrXr6Dk" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
BMW Z4 sDrive 3.5i
Renault Clio Sport 197
Alfa 159 1.9 mJTD
ex: Alfa Brera '08 2.4mJTD
ex: Alfa 147 1.9mJTD [/b]

http://alexp0pa.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 25 Nov 2009, 16:58 
Offline

Joined: 20 Feb 2009, 18:28
Posts: 1712
Location: Galati
Interesant...

_________________
ex 159 SW 1750 TBI ti


Top
   
PostPosted: 26 Nov 2009, 11:30 
Offline
User avatar

Joined: 16 Mar 2008, 20:41
Posts: 50
Location: Bucuresti
Extraordinare filmuletele Alexx. :ohmy:
Sad but true!

_________________
___________________________________________
Alfa Romeo 2.0 Twin Spark 155CP, Argenteo

Scopre la vera passione di guidare!
ALFA ROMEO - L'Essenza di Raffinatezza.


Top
   
PostPosted: 26 Nov 2009, 21:18 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
http://www.jurnalul.ro/video/special/tr ... 28621.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ultimul film cu "tata base" in prim plan

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 26 Nov 2009, 23:48 
Offline
User avatar

Joined: 22 Jul 2008, 21:49
Posts: 213
Location: Marseille
Draga Doamne !
Pana acum, anul asta, mi-ai luat dansatorul preferat Michael Jackson, actorul preferat Patrick Swayze si cantaretul favorit Stephen Gately ... ai luat-o pana si pe actrita mea preferata Farah Fawcett.
Ti-am scris aceasta scrisoare sa iti spun ca politicienii mei favoriti sunt Basescu si Geoana, sa nu ii uiti.

_________________
166/2.0ts/150 cp


Top
   
PostPosted: 26 Nov 2009, 23:58 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
se pare ca a aparut un martor ocular care spune ca Basescu nu a lovit, cu toate ca in imagini se vede clar ca a lovit. Oricum imaginile cred ca apartin unui om destul de bogat care le-a pastrat pentru momentul asta.
re: le asteptam si pe cele cu Geoana

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 01:36 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Nu numai martorul a confirmat ca e o facatura. Fotograful profesionist Paul Agarici a facut o analiza a imaginilor si a demonstrat ce a spus martorul. Patriciu putea sa plateasca pe cineva mai competent. :uhuh:
of of ... inca un esec.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 09:54 
Offline
User avatar

Joined: 05 Apr 2007, 14:21
Posts: 840
Car: 2.0 TS
Location: CLUJ-NAPOCA
.... si marmota invelea ciocolata-n staniol... nu va mai imbatati cu apa rece. marinaru' tre sa plece si mai mult dacat el , aia din jurul lui. eu cred ca ajunge!

_________________
Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
AR 156 2.0TS 155CP

DIESEL - THE ULTIMATE THRILL KILLER


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 10:59 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
cristih Quote:
Nu numai martorul a confirmat ca e o facatura. Fotograful profesionist Paul Agarici a facut o analiza a imaginilor si a demonstrat ce a spus martorul. Patriciu putea sa plateasca pe cineva mai competent. :uhuh:
of of ... inca un esec.
Agarici rules :naughty:
Sunt talibani care nici daca primesc ei un pumn in mufa de la preaiubitul conducator nu le vine sa creada si zic ca e facatura.

Asta cu pumnii mei minte nu are nu pot sa spun ca ma mai mira.
Ce ma enerveaza azi e ca la anu ma jecmanesc de 550 oroi (12 miliarde/22milioane romanasi). In 2011 nici nu vreau sa mai fac calculul.
Code:
 Romania trebuie sa plateasca bancilor 12 miliarde de euro, in 2010

Romania va trebui sa plateasca bancilor, in 2010, 12 miliarde de euro, din care 2 miliarde de euro reprezinta valoarea dobanzilor. Suma va fi platita, cel mai probabil, prin noi imprumuturi.

Tara noastra se vede nevoita sa plateasca anul viitor bancherilor circa 12 miliarde, adica aproximativ un sfert din incasarile totale ale statului, fie pentru a achita o parte din datoria publica, ajunsa la scadenta, fie pentru dobanzi.

Si mai dramatice sunt cifrele din 2011, cand banii pe care statul trebuie sa ii plateasca bancilor vor atinge suma de 14,5 miliarde de euro, scrie Gandul.

Economistii cred ca ar putea sa se aplice scaderi de pensii si salarii sau majorari de taxe. Oricum viitorul Guvern va trebui sa taie in carne vie pentru a se incadra in conditiile impuse de FMI si pentru a scapa de capcana indatorarii excesive.

Ministerul de Finante a luat joi de la bancherii locali cel mai mare imprumut al Romaniei din ultimii 20 de ani, intern sau extern, in afara acordurilor cu institutiile financiare, de 1,4 miliarde de euro.

Suma reprezinta echivalentul a peste 1,2% din PIB, respectiv din valoarea totala a economiei locale. Valoarea initiala anuntata de Finante pentru acest imprumut este de 500 de milioane, bancherii oferind la licitatie nu mai putin de 1,76 miliarde de euro.

Dobanda este relativ buna, adica 4,25%, circa 60 de milioane de euro, fata de 5,25% la cel mai recent credit al statului luat in euro, scadenta este de un an, ceea ce inseamna ca in toamna lui 2010 fie se plateste datoria, fie statul se imprumuta din nou pentru a putea sa o acopere. 


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 11:19 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Problema este ca nici un politician nu va spune vreodata acest mare adevar - ROMANIA EXISTA ACUM DOAR DIN IMPRUMUTURI DE STAT. Cand statul va falimenta ne ducem dracu - or sa ne ia tot ce mai aveam. Dar ce conteaza asta daca iese comisionu'...
Reduceri de bugetari? restructurari in administratie..... mai baieti.... dar nepotii nostri si sponsorii din campanii de unde sa mai scoata banu'. Las' ca reducem investitiile - nu mai facem autostrazi, lasam sa se distruga calea ferata etc. si speram ca se inventeaza teleportarea.


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 11:24 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Sa plece marinarul ... sa vina Vanghelie. Sa aibe grija de noi si Hrebenciuc, si Gusa cu Nastase (acum prieteni la catarama care este), si Iliescu. Nu vedeti ce e in spatele lui Geoana? Cum va rasplati el pe toti cei care il sustin acum?

Si da Dragos, multumeste-te cu 550 oroi. Daca era altu plateai si mai mult. Vezi Tariceanu inainte de alegeri ce pomeni a dat primarilor, in ciuda previziunilor economice. Se stia de evolutia proasta a economiei internationale din februarie 2008 prin semnale date de SRI. Sursa: aseara la Realitatea Razvan Dumitrescu avandu-l invitat pe Basesc a dat o inregistrare a unei emisiuni cu seful SRI in care spunea de aceste semnale. Dar de unde sa asculte PNL sustinut de PSD ... trebuiau bani de campanie la primarii.
In contrapondere ... ce a facut guvernul Boc inainte de alegeri ?!?! A dat concedii fara plata, a adoptat legea unica a salarizarii - toate masuri antielectorale. Dar de ... in fata ochilor vedem numai rosu (trandafiri mai ales).

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 11:24 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Nu cred ca este facatura filmuletul (desi normal ca este posibil). Si spun asta in primul rand vazand aseara reactia lui Base, in direct la Realitatea. Nici macar nu a avut inspiratia sa "sara ca ars" ca asa ceva "nu este posibili!, eu nu am facut asa ceva!, este o facatura!". Reactia lui a fost exact ca a unui vinovat care nu stie ce explicatie sa dea. Chiar de nu ar fi adevarat acel filmulet, Base a reusit sa o comita magistral! :clapping:


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 11:34 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
edx Quote:
Problema este ca nici un politician nu va spune vreodata acest mare adevar - ROMANIA EXISTA ACUM DOAR DIN IMPRUMUTURI DE STAT. Cand statul va falimenta ne ducem dracu - or sa ne ia tot ce mai aveam. Dar ce conteaza asta daca iese comisionu'...
Reduceri de bugetari? restructurari in administratie..... mai baieti.... dar nepotii nostri si sponsorii din campanii de unde sa mai scoata banu'. Las' ca reducem investitiile - nu mai facem autostrazi, lasam sa se distruga calea ferata etc. si speram ca se inventeaza teleportarea.
Restructurare bugetara zici? Ce a fost cu marile greve din aceasta toamna? Toti au sarit de cur in sus cand s-a auzit de asa ceva. Si ghici ghicitoare ce-i: cine e vinovat? Basescu a facut legea salarizarii. HUUOOO Basescu! Basescu a vrea restructurare bugetara!! HUUOOO Basescu! Dictatorul vrea raul tarii pentru ca zice de restructurare!

Intr-o seara la Moise Guran - Antena3 de la ora 19:00. Invitat Nastase. Guran a pus o problema simpla: in 2004 la sfarsit de mandat Nastase -> 700 - 800 mii de bugetari (nu imi aduc bine aminte cifra, dar pe aici), si statul functiona cu acest numar de oameni. In 2008 la sfarsit de mandat Tariceanu -> 1.400.000 bugetari !!! Duduia economia, asta asa e. Intrebarea a fost: daca vine PSD la guvernare, se reduce numarul de bugetari la cifra din 2004? Ia ghiciti care a fost raspunsul :D Au trecut cateva secunde de liniste, a inghitit in sec si a inceput sa o dea cotita domnul Nastase.
Cum va face restructurari masive un guvern de stanga! Pe deasupra Geoana vrea sa dea case mobilate la tineri, sa trimita pastile prin posta etc. etc.
Tupac Quote:
Nu cred ca este facatura filmuletul (desi normal ca este posibil). Si spun asta in primul rand vazand aseara reactia lui Base, in direct la Realitatea. Nici macar nu a avut inspiratia sa "sara ca ars" ca asa ceva "nu este posibili!, eu nu am facut asa ceva!, este o facatura!". Reactia lui a fost exact ca a unui vinovat care nu stie ce explicatie sa dea. Chiar de nu ar fi adevarat acel filmulet, Base a reusit sa o comita magistral! :clapping:
In prima faza si eu am zis ca e adevarat si mi-am zis ca s-a sfarsit totul pentru Base. Si sunt multe motive pentru a spune ca asa e: acel domn care se uita dupa copil, acea mana intinsa a lui Basescu, copilul se da in spate cu o miscare a capului. Dar sunt si altele: de ce femeia nu a reactionat absolut de loc, Basescu nici nu se uita unde da cu mana, copilul rade dupa si accelerarea miscarii bratului e nefireasca. La frame-urile scoase de acel fotograf se vede clar cum sunt taiate acele imagini: lumini diferite pe fata copilului demonstrare cu date tehnice despre culoarea si caldura luminii , mana taiata de la cot in jos. O sa vedeti aceste imagini ... cine vrea sa le vada.

In plus, mi-a placut pozitia lui Sobi Czech, un expert a unor astfel de faze.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Last edited by cristih on 27 Nov 2009, 11:47, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 11:49 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
ORICARE guvern va fi va trebui sa faca aceste restructurari. NU conteaza ce coloratura are. Asta daca vrem sa mai avem vreo sansa de revenire ca tara. Pe mine ma lasa rece ambii candidati si prin urmare nu voi da votul meu nici unuia dintre ei.
In alta ordine de idei generatiile de dupa noi vor trebui sa plateasca imprumuturile noastre externe pentru consumul de acum adica salarii, pensii si altele (daca ar fi de investitii in infrastructura care sa le foloseasca si copiilor nostri da). Asta nu mai este dezvoltare durabila. Speram sa ni se ierte din datoriile externe? Nu suntem o tara africana care sa poate spera la asa ceva.


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 12:05 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Clar trebuie sa fie platite aceste datorii. Dar aceste datorii s-au facut nu pentru ca asa a vrut dl Pogea. Ce s-ar fi intamplat daca nu lua bani: bani de salarii si pensii de unde? Sa mai spun de investitii noi? Macar s-au continuat cele incepute si s-au prioritizat unele: centura Ploiesti, 42km de autostrada, pasaj Baneasa, centura nu stiu carui oras care dupa o saptamana s-a surpat (ghinion :) ). Pot sa zic ca ar fi trebuit unele masuri mai drastice: dati afara multi bugetari si rezulta consum si mai mic/incasari si mai mici la buget, mai multe politici de stimulare a economiei private si nu impozit forfetar si altele. Dar ce sa faci cand vii cu un deficit de 5,ceva% intr-o perioada cand ai crestere economica de 6-7% sau cat a fost pe 2008? Poti supravietui fara imprumuturi?

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 12:12 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Corect. Din pacate, restructurari cred ca vor fi indiferent cine va veni presedinte. Spun din pacate gandindu-ma la oamenii care vor ramane fara munca, pentru ca este o tragedie aceasta problema sociala. Oricum, in aceste vremuri nasoale, sa fim sinceri, oricare dintre ei noi ne putem trezi maine fara loc de munca...
Pe de alta parte, avem prea multi bugetari, asta este adevarul. Multi si ineficienti. Cand te duci sa platesti ceva, esti umilit de comportamentul lor si stai la niste cozi infernale pentru tot felul de rahaturi. Asta desi sunt foarte multi. Ca deh..fiecare nu numai ca si-a adus fratele si sora, a mai venit si varu', prietenu', cumnatu', etc, etc... Partea si mai tragica este ca vor fi dati afara tot amaratii care faceau treaba, iar cei pilosi si prosti vor ramane in continuare. :dribble:

Legat de faza cu filmuletul, hai sa fim seriosi: si eu pot aduce maine 10 experti sa descompuna la calculator imaginile si sa arate ca de fapt Basescu era un extraterestru in realitate, si ca actiunea se desfasura in jungla amazoniana... :bored:


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 12:28 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Dupa cum zicea si Tupac mai sus , nici nu conteaza ca filmul e trucat, da deloc. Omu s-a balbait si nu a afirmat ca el nu ar face asa ceva cum era si normal, deci practic a confirmat ca e posibil sa-l fi pocnit pe tanar. Om de 2 lei , si cat prostii voteaza Udrea baga 20 mil in echipamente IT ca de asta avem nevoie. La sectiile de votare nu s-au putut aduce niste pc-uri, face o baza de date, da 20 mil pe niste spagi la mediu se pot cheltui. In conditiile actuale eu nu inteleg de ce mai are tupeu lumea sa vb de Iliescu.

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 12:34 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Spuneti un motiv pentru care acest filmulet nu a aparut atunci, imediat? Am fi scapat de Basescu de atunci si acum nu ne mai pierdeam timpul sa ne spunem parerile pe aici, din simplul motiv ca nu aveam de unde sa vedem toate rahaturile in presa, ar mai fi bagat Nastase pumnul in gura multora si ar mai fi oprit tiraje de ziare. Acum fiecare are libertate sa spuna ce vrea, si-au luat atata libertate cat au vrut.
Chiar imi pare rau ca scriu pe acest subiect - politica, avand speranta ca in curand sa nu ma mai gandesc la ei. Dar acum nu pot sa stau deoparte sa nu spun realitatile.

@allex: din cate am inteles chiar Dan Nica s-a opus implementarii sistemului informatic de vot. E adevarat ca s-a balbait, e de condamnat acest lucru. Trebuia din prima sa zica ca nu s-a inamplat asa ceva.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 12:44 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
cum am mai spus filmul apartine unui om bogat si l-a pastrat pt momentul ideal. Daca era al unui om de rand il vindea de atunci cui oferea mai mult.
Nu inteleg, de ce Geoana idem Iliescu&co? Pana la urma astia sunt oamenii din partid, nu poti sa nu mergi pe mana lui Geoana din simplul motiv ca un om din partidul lui a fost presedinte, iar cei din judete au furat.
Pana la urma toti isi vor banii investiti in campanie, ca si Udrea care nu are legatura cu nimic a sustinut un personaj carismatic si a ajuns sa aiba acces la multi bani. Cum poti ajunge intr-o functie fara sa ai un investitor? Orice investitor nu face gesturi caritabile, trebuie sa fie rasplatit si el.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 13:11 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Dar uite cati sunt si cine sunt de partea PSD-ului. Sunt cei mai mari si nu se vor multumi cu putin: vor gazele, vor sute de sedii ale Postei si patrimoniul sindicatelor si cel mai mult vor sa isi imparta cat mai mult din cele ~30mld E de la UE (ca sa nu spun tot) care trebuie sa vina in perioada urmatoare.
N-as vrea sa enumar numele nici sa ii cataloghez. As repeta ce a devenit cliseu acum. Dar sunt cei care au avut liniste inainte sa isi intinda caratita si acum nu le mai ajunge cat au luat. Dar de: "banu la ban trage" - citat din textul unui proaspat uns editorialist/gazetar care nu abordeaza politicul. Domnul gazetar are de platit 600mil euro datorie catre stat amanata din 2003-2004 daca nu ma insel. Cu acesti bani putea fi reabilitat Transfagarasanul de exemplu si noi nu mai injuram autoritatile cand mergem cu masinile noastre frumoase pe acolo.

Si mai pun o intrebare la care dl Antonescu nu a avut raspuns, raspuns dorit de multi oameni votanti ai dansului si nu numai: "Ce a cautat Geoana la Moscova? Ce relatii de normalizare a legaturilor a facut si cu cine?" (mai precis ce are de impartit si pe acolo in schimbul sustinerii, ce mai e de vandut din Romania? Marea Neagra e data deja.)

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 13:59 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Din pacate nu mai pot da edit:
Dovada trucajului S-a facut albastru copilul de la acesta lovitura :moron:


Attachments:
basescu-loveste.jpg
basescu-loveste.jpg [ 90.42 KiB | Viewed 1948 times ]

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA
Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 14:27 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Pe mine nici nu ma intereseaza daca e pe bune sau nu, Basescu e un vagabont care nu-si "aduce aminte" daca a pocnit sau nu vreodata un copil in public. Din ce am auzit aseara pe la tv cica i-ar fi dat un cap in gura unui cetatean pe vremea cand era primar, i-a furat reporterei telefonul si a facut-o tiganca imputita...etc
Omul e un golan de care m-am saturat sa aud si sa-l vad la tv zilnic, care ne face de ras de fiecare data cand se intalneste cu un demnitar strain. Voi merge pe ideea asta: A furat maxim in 5 ani? Sa mai fure si altii, sa mai apara si altii la tv cu familiile lor si membrii de partid , ca oricine ar iesi nu o sa-mi fie mie mai bine sau mai rau.

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 14:45 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Mai schimba canalele tv la care te uiti.
Daca Basescu ar fi lovit pe una, doua .. noua persoane, ce ziceti de Iliescu in Piatra Universitatii in timpul mineriadelor? Minerii au plantat floricele in rondul pietei. Acolo au fost crime, nu numai lovituri ... dar nu mai conteaza. Se pare ca degeaba au murit si la mineriade si la revolutie atatia tineri. Au murit pentru a veni acum din nou oameni cu orientari estice, sa nu le spun comunisti. Cum putem uita?

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 15:10 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Poate ca i-a chemat Iliescu, si? ce-i cu asta, era alta epoca atunci. Nu inteleg cum la 20 de ani de atunci lumea se tot leaga de mineriada si de Iliescu, asta fiind amprenta pt Geoana, trist, se pare ca dupa atata timp noi nu stim sa distingem.
O intrebare: cine era ministrul transporturilor???
Acum, vezi rapirea din serai, Irak, care e deja un alt nivel in care Basescu manipuleaza amaratii de romani.
Vezi Videanu si Udrea cat au furat, te asigur ca multmult, incomparabil cu ce au achizitionat psd-istii.
Mineriada e un pistol cu apa pe langa tunul asta de 5ani.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 27 Nov 2009, 15:23 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Ai dreptate. Nu mai conteaza trecutul nostru foarte apropiat. Faptele s-au prescris oricum. Iliescu a scapat de un conducator chiar in ziua de Craciun, acum vrea sa scape de un altul, in ziua de Mos Nicolae (si va rog, nu faceti legatura de dictatori intre cei doi, ar fi de doi bani). Sper ca Mosu sa ii aduca o nuia :D
Fata de Geoana am chiar respect, dar nu pot sa vad coalitia din spatele lui. Base a fost ministru, un ministru care si-a dat demisia pentru a fi anchetat in dosarul Flota - spre deosebire de Nastase care se ascunde pe la coltul Parlamentului de Justitie. :uhuh:

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 637 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited