It is currently 20 Sep 2024, 22:12

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 537 Next
Author Message
PostPosted: 10 Nov 2009, 15:06 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Imi incalc cuvantul. Postez din nou.

http://www.curentul.ro/2009/index.php/2 ... l-ANI.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ce spuneti de asa ceva? :clapping: Avem ziaristi adevarati.

@dragos.
E de doi bani prima faza. Putea sa-i spuna lui Base ca e murdar si sa se stearga singur (a se vedea si reactia de a-l opri pe zelosul primar).
Mai e acel "agitator" din Timisoara si mai curand a fost o faza in Pitesti - campanie de cea mai joasa speta.
Apreciez mai mult discursul lui Geoana, dar nu si faptele lui - cel mai tare e supervotul Geoana din Biroul permanent :D

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2009, 16:13 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2006, 03:12
Posts: 1861
Location: Bucuresti
nu m-a enervat nimeni, insa mi s-a parut geniala poza.


Attachments:
base3.jpg
base3.jpg [ 257.32 KiB | Viewed 1876 times ]

_________________
BMW Z4 sDrive 3.5i
Renault Clio Sport 197
Alfa 159 1.9 mJTD
ex: Alfa Brera '08 2.4mJTD
ex: Alfa 147 1.9mJTD [/b]

http://alexp0pa.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Top
   
PostPosted: 20 Nov 2009, 23:50 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Bă, vezi că faci reclamă la globuri, ăsta, bloguri, şi se supără lunea, ăsta, lumea. Şi e păcat.


Top
   
PostPosted: 21 Nov 2009, 00:19 
Offline
User avatar

Joined: 05 Apr 2007, 14:21
Posts: 840
Car: 2.0 TS
Location: CLUJ-NAPOCA
...intr-un scaun cu rotine!!baii cu rotile, aha... cu rotile!!

_________________
Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
AR 156 2.0TS 155CP

DIESEL - THE ULTIMATE THRILL KILLER


Top
   
PostPosted: 21 Nov 2009, 00:57 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Asta mi s-a parut cel mai inspirat clip din campanie. Oare incepe sa isi revina productia de publicitate din criza? :naughty:


Top
   
PostPosted: 21 Nov 2009, 00:59 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Ce-am mai ras la clip! Gizaz!!!

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
PostPosted: 23 Nov 2009, 01:22 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
azi m-a scarbit crin antonescu.
discursul pe care l-a avut dupa anuntarea exit poll-urilor a fost ultima picatura din seria de mizerii, dobitocenii, mitocanii si gafe pe care le-a tot facut de cand a devenit candidat si mi-a demonstrat ca este o curva jegoasa si fara coloana vertebrala ca toti ceilalti. imi pare rau ca l-am votat azi.

tot azi m-a dezgustat cum poporul asta se comporta ca o turma de oi si cum a reusit sa se mobilizeze la indemnul unui grup condus de un betiv sa mearga sa voteze la un referendum cu o tema atat de periculoasa. m-a scarbit si taica-miu - un intelectual, profesor universitar, om care se trage dintr-un sat din ardeal unde flacara rezistentei anticomuniste s-a stins printre ultimele - care s-a dus si a votat "da" la ambele intrebari ale referendumului.

si o sa ma enervez rau zilele care vor veni cand o sa-mi dau seama ca iar trebuie sa dau un vot negativ impotriva aceeasi persoane ca si 5 ani.


Top
   
PostPosted: 23 Nov 2009, 02:10 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
toshy Quote:
azi m-a scarbit crin antonescu.
pe mine nu azi ci cu cateva zile in urma, practic e un mascarici, o marioneta care doar ne distrage atentia. Tot pe el vroiam sa-l votez si eu, dar circul/caracterul lui m-a facut sa cred ca nu merita sa trec pe la vot, stiu ca trebuia sa merg, dar pt a anula un vot, pe care nu vroiam sa-l dau nimanui, am decis sa nu trec pe acolo.
nu stiu de ce dar "tata base" e un mic obama, cine il sustine o face bine si cu cap, cam asta e.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 23 Nov 2009, 02:49 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Frate, sustin un punct de vedere. Intreaba pe orice roman daca stie diferenta intre uni si bi-cameral si implicatiile, sa vedem cati stiu pentru ce au votat... Praf! :thumbdown:
Base, GFY! Si ia-ti si pitipoancele promovate ca politicieni de rasa.

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 23 Nov 2009, 10:31 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Am un sentiment de deja-vu, de acum 5 ani. Si greata! Astept de la atotputernicul la turul 2 un nou referendum "vreti romani eliminarea sistemului multipartit ?"

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 23 Nov 2009, 10:50 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
toshy Quote:
azi m-a scarbit crin antonescu.
discursul pe care l-a avut dupa anuntarea exit poll-urilor a fost ultima picatura din seria de mizerii, dobitocenii, mitocanii si gafe pe care le-a tot facut de cand a devenit candidat si mi-a demonstrat ca este o curva jegoasa si fara coloana vertebrala ca toti ceilalti. imi pare rau ca l-am votat azi.

tot azi m-a dezgustat cum poporul asta se comporta ca o turma de oi si cum a reusit sa se mobilizeze la indemnul unui grup condus de un betiv sa mearga sa voteze la un referendum cu o tema atat de periculoasa. m-a scarbit si taica-miu - un intelectual, profesor universitar, om care se trage dintr-un sat din ardeal unde flacara rezistentei anticomuniste s-a stins printre ultimele - care s-a dus si a votat "da" la ambele intrebari ale referendumului.

si o sa ma enervez rau zilele care vor veni cand o sa-mi dau seama ca iar trebuie sa dau un vot negativ impotriva aceeasi persoane ca si 5 ani.
:goodpost:

Recunosc ca si eu sunt in situatia ta: l-am votat si acum am o scarba imensa. Mi s-a parut paranoica declaratia lui in care ziceai ca e 100% Basescu, ca vezi Doamne mogulii au falsificat sondajele de opinie. Asta in conditiile in care la A3 cel putin, mai mai ca a fost cel mai mediatizat si favorizat dintre toti candidatii. Am zis sa votez cu el ca poate-poate in turul 2 intra geoana si Antonescu, si scapam de Base. Dar ti-ai gasit... :dribble: Acum mi-a tot mai teama ca vca fi blat cu Base...
Legat de faza cu Parlamentul...nici mie nu imi vine sa cred ce incuiati sunt romanii. Asta e, ne meritam soarta, suntem vai mama noastra :censored:


Top
   
PostPosted: 23 Nov 2009, 11:01 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Tupac Quote:
Legat de faza cu Parlamentul...nici mie nu imi vine sa cred ce incuiati sunt romanii. Asta e, ne meritam soarta, suntem vai mama noastra :censored:
Pai 100% din cei ce au votat la referendum habar n-aveau ce voteaza. Niste oi.
Iar cu afirmatia mea de mai sus in care ziceam ca e o mare magarie referendumul lipit de prezidentiale, am avut dreptate. La vot iti facea semn unde sa semnezi ca la vite. Cand am intrebat pt ce semnez analfabeta s-a mai si ratoit la mine "Pt referendum". Abia atunci s-au mai trezit cativa care nici n-aveau de gand sa participe la referendum. Dar teapa. Semnasera deja fara sa stie ce.


Top
   
PostPosted: 23 Nov 2009, 13:39 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
ciudat, dar acum Antonescu a zis ca nu-l sustine pe Base. :shock: hm...sa mai vedem

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 23 Nov 2009, 14:33 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Pai, Antonescu ar fi chiar curva curvelor daca l-ar sustine pe Base, dupa cat rahat a mancat PNL-ul de la el si al lui cand imparteau guvernarea. Desi, nu ar fi ceva nou... Astia sunt in stare sa se alieze si cu moartea, numai sa ajunga sus. Fix-pix respect pentru doctrina partidului, declaratiile dusmanoase se uita, marsaluim impreuna spre Ciolan. Niste cotcari si niste gainari! :censored: :fuck: :bash:

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 23 Nov 2009, 19:24 
Offline

Joined: 20 Feb 2009, 18:28
Posts: 1712
Location: Galati
toshy Quote:
azi m-a scarbit crin antonescu.
discursul pe care l-a avut dupa anuntarea exit poll-urilor a fost ultima picatura din seria de mizerii, dobitocenii, mitocanii si gafe pe care le-a tot facut de cand a devenit candidat si mi-a demonstrat ca este o curva jegoasa si fara coloana vertebrala ca toti ceilalti. imi pare rau ca l-am votat azi.

tot azi m-a dezgustat cum poporul asta se comporta ca o turma de oi si cum a reusit sa se mobilizeze la indemnul unui grup condus de un betiv sa mearga sa voteze la un referendum cu o tema atat de periculoasa.
De acord,si eu m-am enervat cand am auzit declaratia lui de aseara,azi insa a reusit sa repare ceea ce "stricase" aseara cu vorbele spuse la nervii (de inteles) pe care ii avea :

Crin Antonescu a declarat azi ca este exclusa orice alianta intre el si Traian Basescu, subliniind ca nu il va sustine pe acesta in turul al doilea al alegerilor prezidentiale, intrucat un nou mandat de sef al statului pentru acesta este "cel mai rau lucru pentru valorile democratiei".
De asemenea el a afirmat ca o eventuala sustinere a candidatului PSD Mircea Geoana in turul doi al alegerilor prezidentiale nu va fi rezultatul unor trocuri pentru posturi, ci va avea in vedere convenirea asupra unui proiect de formare a unui guvern pe criterii de competenta.
Mi se pare ca in sfarsit cineva pune mai mult pret pe moralitate decat pe "invarteala" specifica vietii noastre politice...

_________________
ex 159 SW 1750 TBI ti


Top
   
PostPosted: 23 Nov 2009, 19:38 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
nu are nici o legatura faptul ca un om in care vroiam sa cred (suna patetic stiu) s-a purtat ca un hippie impulsiv (stiu, a zis-o cineva de la tv) cu faptul ca trebuie facut ceea ce trebuie impotriva lu' basescu.
poate sa faca si pe dracu' in patru acum, pentru ca arama pe fata si-a dat-o deja...
si dupa cum vad in momentul asta, ce a zis in seara alegerilor i-a dat lu' basescu un nesperiat ajutor... a dat apa la moara mogulilor...
o sa vedem, dar antonescu o sa fie de vina daca basescu iese din nou - eu ma voi duce la vot iar, dar sunt o multime de oameni care au fost atat de scarbiti de ce a facut, incat alternativa altor 5 ani de trait bine nu ii va mai scoate din casa la turul doi.


Top
   
PostPosted: 23 Nov 2009, 20:48 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Mi-e teama ca foarte multi din electoratul lui Antonescu fie nu vor merge la vot in turul 2 (situatie care ii convine de minune lui Base), fie vor vota cu Base pentru ca nici nu concep o alianta cu PSD. Adaugati la toate acestea faptul ca "Mafia lucreaza" ;) si s-ar putea sa fie destul de clar cine va fi viitorul presedinte si pt urmatorii 5 ani :dribble:


Top
   
PostPosted: 24 Nov 2009, 00:24 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1985
Location: Bucuresti
Mi se pare ciudat ca majoritatea celor cu care am vorbit au votat impotriva parlamentului unicameral, si totusi, uite care-s rezultatele.

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
PostPosted: 24 Nov 2009, 08:57 
Offline

Joined: 20 Feb 2009, 18:28
Posts: 1712
Location: Galati
toshy Quote:
eu ma voi duce la vot iar, dar sunt o multime de oameni care au fost atat de scarbiti de ce a facut, incat alternativa altor 5 ani de trait bine nu ii va mai scoate din casa la turul doi.
Normal,si eu ma voi duce din nou,chiar daca,cel putin pentru mine,ar fi a treia oara consecutiv cand nu votez pentru cineva ci impotriva cuiva...
dcmilitaru Quote:
Mi se pare ciudat ca majoritatea celor cu care am vorbit au votat impotriva parlamentului unicameral, si totusi, uite care-s rezultatele.
Exact la fel mi se pare si mie,dar in ceea ce priveste votul pro Antonescu.Probabil ca instructiunile au fost foarte precise...

_________________
ex 159 SW 1750 TBI ti


Top
   
PostPosted: 24 Nov 2009, 10:46 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
N-am prea urmarit TeVe-ul duminica deci sunt cam dezinformat. Am cautat pe net declaratia lui Antonescu in care zice ca se aliaza cu Base dar n-am gasit nimic. Postati si voi sa vaza si ochiul meu neinformat cum s-a dat Antonescu cu Base sa stiu sa ii rup capu :bash:


Top
   
PostPosted: 24 Nov 2009, 10:53 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Jocurile inca nu sunt facute, cu toate fraudele si masinaria pdl! Basescu a luat un scor foarte mic in turul I. Apropos de ce spunea Toshy mai devreme, eu sunt infinit mai scarbit de politica lui basescu in 5 ani decat de iesirea lui Antonescu la nervi, la 5 minute de la aflarea rezultatelor, o reactie neeleganta in fata infrangerii, dar cam atat. Mult mai importante sunt actiunile politice. L-am urmarit aseara, a fost foarte coerent si apasat si se pare ca nu va face niciun compromis facil sau tentant cu Basescu. L-a descris pe Basescu foarte neechivoc, l-a desfiintat politic!

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 24 Nov 2009, 11:16 
Offline

Joined: 20 Feb 2009, 18:28
Posts: 1712
Location: Galati
Dragos Quote:
Am cautat pe net declaratia lui Antonescu in care zice ca se aliaza cu Base dar n-am gasit nimic. Postati si voi sa vaza si ochiul meu neinformat cum s-a dat Antonescu cu Base sa stiu sa ii rup capu :bash:
Nici n-ai sa gasesti asa ceva,a afirmat exact contrariul !

_________________
ex 159 SW 1750 TBI ti


Top
   
PostPosted: 24 Nov 2009, 11:24 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Eu asa am inteles din ce s-a discutat aici.


Top
   
PostPosted: 24 Nov 2009, 12:00 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Important este ce SE FACE, nu ce se discuta ;). Ca in teorie e altceva. Ca si la alegerile trecute Nastase a pierdut din cauza lui Iliescu si Mitrea, desi nu i-ai vazut pe la TV afirmand ca il sustin pe Base, nu? :)


Top
   
PostPosted: 24 Nov 2009, 19:13 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
georgecristian Quote:
Apropos de ce spunea Toshy mai devreme, eu sunt infinit mai scarbit de politica lui basescu in 5 ani decat de iesirea lui Antonescu la nervi, la 5 minute de la aflarea rezultatelor, o reactie neeleganta in fata infrangerii, dar cam atat.
pai... eu nu mi-am pus niciodata sperante in basescu, in antonescu da. din cauza asta e foarte dureroasa dezamagirea.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 537 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited