It is currently 20 Sep 2024, 22:25

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 537 Next
Author Message
PostPosted: 08 Oct 2009, 12:16 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Il prefer pe Radu Duda de un infinit de ori lui Basescu! Si zau daca inteleg comicul sugerat. Eu apreciez la Duda genericul personajului pe care il reprezinta. L-am vazut pe Basescu recent intr-o inregistrare a intalnirii cu oficialii FMI cand abera intr-o engleza demna de cascadorii plansului , si nici macar ideile continute nu aveau sens logic. "Seful statului..."
Duda nu are umorile, hahaielile lui Basescu, nu se incadreaza in sablonul popular al tatucului? Daca nu cumva Radu Duda e si el un criptosecurist. Sunt curios, l-ai votat pe Basescu ultima oara cand probabil afilierea lui la securitate conta mai putin?

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 08 Oct 2009, 13:22 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 12:57
Posts: 639
Car: Alfa 75, 2.0 TS LE
Location: Oradea
:goodpost: Intr-adevar dupa atata siluire a functiei de Presedinte din perspectiva constitutionala, poate sa ti se para aberant sa vina un candidat care chiar sa corespunda cerintelor unei astfel de functii si care sa nu iti promita cai verzi pe pereti ci doar ca isi va indeplinii atributiile constitutionale demonstrandu-si si abilitatea in acest sens.
Pana cand tot mai multi romani nu vor fi doar adeptii circului si vom reinvata ce inseamna normalitate avem toate sansele sa fim condusi de vedete de circ.

_________________
ALFA 75, 2.0 TS, ASN
CROSSWAGON Q4 (zis si autobuzul scolii) R.I.P.
CROSSWAGON Q4 (BB)


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2009, 00:40 
Offline
User avatar

Joined: 11 Feb 2006, 13:33
Posts: 1067
Location: Tirgoviste
http://www.catavencu.ro/prostidigitatorii-10424.html" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Giulia 2,2 Diesel, AT8, Nero Vulcano

Ex:
156 mk 2, 2.0 JTS, gri metalizat, DB 18 LEK
159 JTDm, vișiniu, DB 19 LEK


Top
   
PostPosted: 25 Oct 2009, 22:26 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
M-am razgandit! Anul acesta merg la vot! :fight:
Nu m-am hotarat cu cine dau, dar nu vreau sa il mai vad si sa mai aud de Basescu la TV! :fuck: Mi-e mai scarba de el decat mi-a fost dupa cea mai horror betie ever! :puke2:

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2009, 00:17 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
asta


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2009, 00:25 
Offline

Joined: 20 Feb 2009, 18:28
Posts: 1712
Location: Galati
Incredibil !
Sper ca "de ce ii e frica sa nu scape" !

_________________
ex 159 SW 1750 TBI ti


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2009, 00:31 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
din pacate asta nu e isprava lui. e isprava oamenilor din jurul lui.
remember flutur?


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2009, 00:38 
Offline

Joined: 20 Feb 2009, 18:28
Posts: 1712
Location: Galati
Pai si asta e o problema,cand se vede inconjurat de astfel de yesmeni incepe chiar sa creada ca are intotdeauna dreptate...

_________________
ex 159 SW 1750 TBI ti


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2009, 00:45 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Acesta e sistemul Basescu, tatucul si aplaudacii. ceilalti nu au ce cauta , sunt in cercuri de interese :) Am o presimtire neagra, sper sa nu se adevereasca.. inca 5 ani

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2009, 11:42 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 12:57
Posts: 639
Car: Alfa 75, 2.0 TS LE
Location: Oradea
:puke2: .
Trebuie sa ne tratam greata si sa mergem la vot.
E ciudat ca in cercul meu de cunostinte nu am intalnit 1 din 20 care sa-i fie favorabil lui basescu si cu toate astea conduce in sondaje :thinking:

_________________
ALFA 75, 2.0 TS, ASN
CROSSWAGON Q4 (zis si autobuzul scolii) R.I.P.
CROSSWAGON Q4 (BB)


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2009, 16:35 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Eu am intalnit cativa. Trebuie sa fii absolut retardat ca sa-l mai votezi pe Basescu, sau sa ai combinatii cu statu'

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
PostPosted: 07 Nov 2009, 05:40 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
alta chestie.

de rev anul trecut, pe la ora 23:40 intram din lateral pe podul de la intrare din brasov.
in fata mea a trecut o coloana oficiala care se indrepta catre piata sfatului unde trebuia cineva sa zica "la multi ani 2009".
puteam sa apas tare pe acceleratie si puteam sa intru in s-ul din mijloc si la o cazatura de 20 de metri de pe un pod, cat de s-guard b7 era, ceva rau tot se intampla.
sper ca lucrurile sa se schime pentru ca astfel de ocazii vor mai aparea si poate nu toti au stapanirea mea de sine.


Top
   
PostPosted: 07 Nov 2009, 12:51 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Nu stiu cat de "retardat" sunt si nu am nici o combinatie cu statul, dupa spusele unora de pe aici, dar apreciez ca in ultimul an s-a incercat modificarea de temelii a sistemului:
- grila unica de salarizare
- reorganizarea agentiilor de stat (astea doua slava domnului sunt promulgate)
- legea pensiilor (pensie pe masura contributiilor la sistemul de pensii) - blocata de parlament
- libertatea presei: cate informatii din media aveati inainte de 2004 ?!?! (un exemplu: un tiraj complet al revistei Catavencu a fost oprit inainte de alegeri daca va mai amintiti)

Astea sunt principii normale de functioare a unui stat. Sa inteleg ca sunteti de acord cu acele salarii din agentii de mii de euro?!?! Sa isi mai voteze parlamentarii cateva indemnizatii si sa isi mai mareasca pensia "de jmecher" chiar daca sta acolo 4 ani?!?!

Se vorbeste de izolare internationala. Sunt de acord ca e stangaci, nu isi gaseste locul. Care a fost cel mai mare summit NATO unde s-au strans liderii USA si Rusia si au stat la aceeasi masa? De asta e izolata Romania, pentru ca a venit luna trecuta omul nr. 2 din SUA? Pardon zic.

Am si foarte multe reprosuri / acuzatii la adresa lui: casa luata pe sub mana (dar altii si-au luat fabrici intregi), saracuta EBA promovata ca e fata lu' tata, etc etc. Dar apreciez curajul de a se bate. De ce era liniste sub bunicuta? Era bine pentru ceilalti, aveau mana libera sa faca ce vor. De ce e galagie acum? Deranjeaza. Pe toti cei dinainte: Felix, Patriciu, Vantu, Guzgan rozaliu, Marean etc.

Iesiti la vot! Votati cu oricine sau anulati votul. Dar macar sa aibe de dat mai multa pomana electorala pentru a acoperi aceste voturi.

Asta a fost primul si ultimul post pe acest topic. Nu raspund mai departe pentru ca intram in polemici. Am vrut sa expun si alt punct de vedere, bazat pe argumente. Punct.

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 07 Nov 2009, 13:01 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
cristih Quote:
Iesiti la vot! Votati cu oricine sau anulati votul. Dar macar sa aibe de dat mai multa pomana electorala pentru a acoperi aceste voturi.
Bine doamna Udrea. Asa vom face.


Top
   
PostPosted: 07 Nov 2009, 14:05 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Nu astept un raspuns dar ia vezi cum iti strabat adevarurile astea creierul:

-cel mai prost guvern din ultimii 20 de ani
-cel mai prost leu din ultimii 20 de ani
-cea mai proasta imagine a Romaniei din ultimii 20 de ani
-33 miliarde euro imprumutate intr-un singur an
-Singura lege votata si aprobata in parlament care nu s-a aplicat (reamintesc ca cica suntem democratie)
-singurul prim ministru cu sustinere 65% in parlament care nu a fost investit (din nou DEMOCRATIE).
-Unde s-a mai dat afara ministrul de la MI cu 2 luni inainte de alegeri?
- ce case si Range Rover? ce fabrici? ce industrie? Cate miliarde de euro "bagate" la eurosport, stranduri in Arad, scene la Mamaia...etc cu rezultat ZERO, Cate miliarde de euro "bagate" in "autostrazi" care sunt in stadiul de proiect?
- cate injuraturi la adresa jurnalistilor , cate intrebari fara raspuns, cata lasitate sa nu apari la TV cand lumea te invita continuu de 2 luni?

Nu am avut intentia sa jignesc pe nimeni cand am zis retardat mai sus dar asta e convingerea mea , imi asum responsabilitatea pt ea, iar daca cineva se simte jignit imi cer scuze dar tot asta cred.

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
PostPosted: 07 Nov 2009, 14:32 
Offline

Joined: 29 Aug 2007, 17:15
Posts: 171
Location: o.O
In Arad s-au bagat 2 milioane de euro in strand, nu miliarde.


Top
   
PostPosted: 08 Nov 2009, 16:33 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Mi-e scarba


Top
   
PostPosted: 08 Nov 2009, 19:12 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Distraţi-vă. Rog comentarii decente. :)


Top
   
PostPosted: 08 Nov 2009, 21:28 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 12:57
Posts: 639
Car: Alfa 75, 2.0 TS LE
Location: Oradea
[quote="cristih"]Nu stiu cat de "retardat" sunt si nu am nici o combinatie cu statul, dupa spusele unora de pe aici, dar apreciez ca in ultimul an s-a incercat modificarea de temelii a sistemului: - intr-adevar a devenit inert. Intre un sistem imperfect dar care functioneaza si unul perfect dar inghetat il prefer pe cel functional. De fapt un sistem fara output nu mai e sistem. Inca ceva, fii linistit si eu am fost "retardat" acum cinci ani. L-am considerat capabil sa transforme Romania in bine. M-am inselat si trebuie sa recunosc ca nu am fost inspirat. Atunci aveam sperante in cea ce il priveste, acum am certitudini.- grila unica de salarizare - right sa nu uitam ca aceeasi sustinatori ai grilei unice anul trecut in toamna mareau fare responsabilitate salariile profesorilor cu 50%. Slagarul electoral de anul trecut ar fi fost mai greu de sustinut atunci cand trebuia sa il pui in practica. ... si atunci au inventat un nou slagar facand apel la lupta de clasa.
- reorganizarea agentiilor de stat (astea doua slava domnului sunt promulgate) - o afacere buna pentru cei care au facut reorganizarea.
- legea pensiilor (pensie pe masura contributiilor la sistemul de pensii) - blocata de parlament - dar oare pensiile nu se calculau si pana acum tot in functie de contributia la sistemul de pensii.
- libertatea presei: cate informatii din media aveati inainte de 2004 ?!?! (un exemplu: un tiraj complet al revistei Catavencu a fost oprit inainte de alegeri daca va mai amintiti) - aplicand o doza normala de realism asupra acestei "constatari" ar trebui sa observi ca presa e cea care si-a castigat libertatea devenind mai competitiva. Media e un concept usor mai larg. Accesul mai facil la toate canalele media este rezultatul progresului tehnologic al societatii.

Se vorbeste de izolare internationala. Sunt de acord ca e stangaci, nu isi gaseste locul. Care a fost cel mai mare summit NATO unde s-au strans liderii USA si Rusia si au stat la aceeasi masa? - cred ca si ei au avut sperante mari dar din pacate neconcretizate. De asta e izolata Romania, pentru ca a venit luna trecuta omul nr. 2 din SUA? - si cam atat. Pardon zic.

Am si foarte multe reprosuri / acuzatii la adresa lui: casa luata pe sub mana (dar altii si-au luat fabrici intregi), saracuta EBA promovata ca e fata lu' tata, etc etc. Dar apreciez curajul de a se bate. De ce era liniste sub bunicuta? Era bine pentru ceilalti, aveau mana libera sa faca ce vor. De ce e galagie acum? Deranjeaza. Pe toti cei dinainte: Felix, Patriciu, Vantu, Guzgan rozaliu, Marean etc. - tocmai ca eficienta in anticoruptie nu se vede. Faptul ca a dat frumos pe sticla nu ma incanta. Nu sunt un mare fan al televizorului.

Si acum revenind la titlul topicului. A dat dovada de proasta crestere in atitudinea lui fata de Dinescu. Putea sa nu-l accepte pe scena sau sa lege o polemica ca intre doi oameni destepti daca era convins de atitudinea negativa a lui Dinescu. Modul in care a procedat spune multe despre cum ii trateaza pe cei care nu sunt de partea lui. De ce ma mir, chiar si pe cei din partidul lui in injoseste fara nici o remuscare. Pentru cei care sunt mai tineri ca mine, credeti-ma pe cuvant ca se vad tot mai bine infipti pilonii pe care isi construieste cultul personalitatii. Eu nu mai vreau...

_________________
ALFA 75, 2.0 TS, ASN
CROSSWAGON Q4 (zis si autobuzul scolii) R.I.P.
CROSSWAGON Q4 (BB)


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2009, 02:17 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
:goodpost:
Total de acord cu tine. Anul asta merg la vot sigur.


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2009, 11:08 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Lui Ceasca i-au trebuit 24 ani sa ajunga asa. Lui Base doar 5. NU nu vreau sa stiu cum o sa fie dupa inca 5 ani cu base.


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2009, 12:22 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
Eu stau si ma uit la ce se intampla in politica acum si pentru prima oara imi e atat de scarba de toti "combatantii" incat de data asta nici nu voi merge la vot si nici nu ma va interesa care din hoti si idioti va castiga.
Nici unul din ei nu merita nici o atentie, in cel mai bun caz merita batuti cu o nuia subtire, verde, dupa ce au fost udati din cap pana in picioare, imbracati in bumbac subtire. :censored:


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2009, 12:54 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Te inteleg, insa iti recomand sa te duci si sa iti anulezi votul decat sa il lasi "liber" la luat. Plus ca un numar mare de voturi anulate se vor vedea in statistica si vor insemna ceva - ca nu ii mai vrem pe niciunul dintre ei.


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2009, 13:10 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
Din pacate, in cazul in care se vor frauda alegerile (ca asa merge treaba), faptul ca eu am anulat votul sau ca nu am votat nu va face nici o diferenta. Acum ceva timp si eu sustineam dreptul la vot, am aflat intre timp ca nu prea conteaza.
Asa ca imi voi exersa dreptul de a sta acasa ;)
P.S.: Istvan, nu demonstrezi nimic, voturile alea anulate vor merge in mare parte acolo unde trebuie sa mearga.


Last edited by bubu_02 on 09 Nov 2009, 13:40, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 09 Nov 2009, 13:17 
Offline
User avatar

Joined: 03 Feb 2008, 00:10
Posts: 714
Location: Cluj-Napoca
Exact! Mergi si pui stampila pe langa - in acest mod demonstrezi ca nu de lene nu ai votat!

_________________
Alfa 156 1.9 JTD M-Jet 16v, 140+ CP
------
When the fast car picks you up, you will weep and smile,
And see Heaven in the headlights,
Mile after mile, after mile, after mile..


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 910 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 537 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited