It is currently 21 Sep 2024, 07:40

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 117 18 19 20 21167 Next
Author Message
PostPosted: 29 Jul 2009, 23:50 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
DaJackal Quote:
Referirea nu era la tine, era la modul general, dar cu directie la quote-ul pe care l-am facut mai sus :D.
Nu pot sa spun ca-s de acord cu defrisari masive si necontrolate. Dar, in cazul de fata, nu mi se pare asa mare tragedia, comparativ cu scopul actiunii.
Nu sunt totusi de acord cu catalogarea celor care protestau drept "hipioti nespalati". E dreptul lor de a se expima asa cum cred de cuviinta.
Nu vad in postul meu unde te-am jignit pe tine sau pe alti colegi de pe forum, vorbeam la modul general, si vorbeam despre necesitatea pastrarii mediului, unde ai vazut tu ca te-am facut prost nu stiu
In schimb vad ca tu nu prea stii sa-ti controlezi cuvintele si prin asta nu faci decat sa imi dovedesti ca am dretate cu postul de mai sus.
:thumbdown:


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 00:00 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
turgon, atat timp cat tu spui o ineptie cum a fost aia cu copacii de la pol care sunt cauza gaurii in stratul de ozon, pentru mine asta esti - vad ca am luat si warn pentru ca te-am facut idiot (citand un clasic scriitor roman), oare de ce nu iei si tu warn pentru ca sustii tampenii?
si, din pacate, asta e comun pentru toti 'ecologistii' astia alarmisti ca tine.

in alta ordine de idei, nu face un moderator split?


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 00:05 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2006, 03:12
Posts: 1861
Location: Bucuresti
facem si split, insa va rog sa aveti grija la limbajul folosit pe forum. toshy, ai warn 30%. Discutia ramane deschisa si libera, insa sper sa gasiti formule de adresare in discurs care sa nu lezeze persoanejele angajate aici, ci doar sa contraargumenteze ideile expuse.

_________________
BMW Z4 sDrive 3.5i
Renault Clio Sport 197
Alfa 159 1.9 mJTD
ex: Alfa Brera '08 2.4mJTD
ex: Alfa 147 1.9mJTD [/b]

http://alexp0pa.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 00:11 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
iti recomand sa fugi la o biblioteca si sa cauti 'caldura mare' de caragiale poate o sa te mai lumineze un pic cum e cu limbajul, dar fie... mai da-mi inca 70%, sterge-mi toate posturile si da-mi ban definitiv pentru ca degeaba stau aici... de cand va rog eu pe toti sa faceti asta?


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 00:23 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
toshy Quote:
turgon, atat timp cat tu spui o ineptie cum a fost aia cu copacii de la pol care sunt cauza gaurii in stratul de ozon, pentru mine asta esti - vad ca am luat si warn pentru ca te-am facut idiot (citand un clasic scriitor roman), oare de ce nu iei si tu warn pentru ca sustii tampenii?
si, din pacate, asta e comun pentru toti 'ecologistii' astia alarmisti ca tine.

in alta ordine de idei, nu face un moderator split?
Ideea cu Antarctica e ca, nefiind paduri, nu se poate regenera stratul de ozon. Sa-mi fie cu iertare, dar cu ce e asta o ineptie? Stiu treaba asta din gimnaziu... Ori ai inteles tu gresit, ori ai o informare gresita asupra faptului in sine.
turgon Quote:
Sau altfel: v-ati intrebat vreodata de ce tocmai Antarctica(unde nu sunt milioane de masini sau industrie) "beneficiaza" de cea mai mare gaura in stratul din ozonul mai sus-mentionat? PENTRU CA NU SUNT PADURI!!!
Pentru a treia oara, NU SUNT ecologist! Dar asta nu inseamna ca imi sunt indiferente consecintele.
Stii, puteam discuta in contradictoriu cu tine la infinit fara vorbesc urat. Iar scriitor oarecum clasic e si Sven Hassel, dar nu stiu daca l-as cita in discutii pe forum... Oricum, sunt convins ca ai vrut "un moment literar" cand m-ai facut idiot...

Numai bine!

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 00:33 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
am crescut in spatele blocurilor si daca nu aveam un "moment literar", iti dadeai seama, crede-ma.
gaura aia din stratul de ozon nu e data de lipsa copacilor - nu au fost niciodata paduri acolo - e data de o multitudine de fenomene, printre care si miscarea de revolutie a pamantului. faptul ca tu presupui ca e din cauza lipsei copacilor... ma face sa citez iar din caragiale.


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 00:41 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Ma faci sa ma crucesc si sa citez din Biblie...
Pai, bine tovarase dar, daca erau copaci, nu se regenera ozonul? De distrus stratul stim cu toti ca e usor, dar eu ma refeream la regenerarea lui, rol pe care si-l asuma padurile. Lucru perfect posibil si la noi in absenta lor...
Adevarul ca intelegi ce vreau sa spun de...dai pe dinafara. Sincer, daca eram in aceeasi localitate, te chemam la o bere si discutam in mod mai normal despre toate astea, chiar daca ajungeam sa ne luam gatu' pentru 20 de ha de padure... Si asta in ciuda citatelor tale.

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 01:16 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 00:33
Posts: 105
bubu_02 Quote:
Nu vad in postul meu unde te-am jignit pe tine sau pe alti colegi de pe forum, vorbeam la modul general, si vorbeam despre necesitatea pastrarii mediului, unde ai vazut tu ca te-am facut prost nu stiu
In schimb vad ca tu nu prea stii sa-ti controlezi cuvintele si prin asta nu faci decat sa imi dovedesti ca am dretate cu postul de mai sus.
:thumbdown:
Daca tie ti se pare ok postul tau, inseamna ca modul tau de expunere si modul meu de interpretare sunt total paralele.
Nu vad, totusi, care-i problema cu limbajul meu? Ce ti se pare ofensator?

_________________
Alfa Romeo 156, SW, JTS, 2.0, B31WYS & B111CRP


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 02:02 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1316
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
Turgon, gaura de ozon din Antarctica a luat prin surprindere toata lumea stiintifica atunci cand a fost descoperita prin anii 80. Mi-e prea lene sa-l intreb pe amicul google acum, dar era ceva mult prea stiintific (pentru mine :) ) si care intr-adevar n-avea nici o legatura cu absenta padurilor. Cred ca si prietena Wikipedia are o multime de raspunsuri la ozone hole/depletion care te vor lamuri. Ca fapt divers, septembrie e traditional luna in care gaura de ozon atinge un nivel extrem de ridicat si in regiunea Cape Town din Africa de Sud, dar cu toate astea e probabil una dintre cele mai frumoase zone de pe Glob si ti-ar fi greu sa te reintorci de acolo in zone cu stratul de ozon mai dens populat :). Ecologistii au un punct, iresponsabilitatea umana si lacomia sunt din ce in ce mai greu de stapanit, insa nici cu ei nu mi-e rusine (observatie valabila nu doar ptr. Ro, citeste ''The World according to Jeremy Clarkson'' si remarca straduinta de a evita the C-word :) ). N-am avut rabdare sa citesc despre pasajul ala forestier prea multe (admit), insa probleme mai mari sunt cand in Rom. nu mai ai nici o zona verde in orase si iei masina pana la coltul strazii, sau abia astepti weekendul sa mai bagi niste mici la burtoaca si sa lasi resturile pe seama fratelui traditional, codrul. Ca sa nu mai vorbesc ca ''hippiotii'' aia sunt prea tristi in modul de abordare, mie mi-a placut campania din ibiza de acum 2-3 ani impotriva autostrazii de 30km :)
Image

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 02:35 
Offline
User avatar

Joined: 21 Aug 2007, 16:46
Posts: 1019
turgon Quote:
Ma faci sa ma crucesc si sa citez din Biblie...
Pai, bine tovarase dar, daca erau copaci, nu se regenera ozonul? De distrus stratul stim cu toti ca e usor, dar eu ma refeream la regenerarea lui, rol pe care si-l asuma padurile. Lucru perfect posibil si la noi in absenta lor...
Adevarul ca intelegi ce vreau sa spun de...dai pe dinafara. Sincer, daca eram in aceeasi localitate, te chemam la o bere si discutam in mod mai normal despre toate astea, chiar daca ajungeam sa ne luam gatu' pentru 20 de ha de padure... Si asta in ciuda citatelor tale.
Nu va mai luati la misto fara sa aveti habar: Surpriza, stratul de ozon chiar se reface!

Si judecand logic, atunci cum se reface stratul de ozon daca acolo nu sunt paduri?
Sau, si mai logic, daca poluarea din alte zone (nu din antarctica) l-au distrus, nu ar trebui ca el sa poata fi refacut de copacii de prin alte zone?
Cum ziceam, nu va stresati ca taie astia padurile aiurea pt proiecte imobiliare sau exploatare ilegala a lemnului.. voi va plangeti pt un amarat de drum de taie cateva sute de copaci. BRAVO! :clapping:
Romania, te iubesc!

_________________
Audi S3 1.8T
Ex: BMW 120i E87 silver
Ex: Alfa Romeo 156 TI 2.4 JTD 20V matt black
Ex: Alfa Romeo 156 2.4 JTD 10V black
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V blue-cosmo

Live to drive, drive to live


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 03:31 
Offline

Joined: 29 Aug 2007, 17:15
Posts: 171
Location: o.O
Nu vreau sa ma bag mult prea tare, dar din chimia mea umila, de clasele 7-12, din cate retin, ozonul este O3, pe cand oxigenul, care-l fac copacii este O2... Seamana, dar nu rasare... Daca ma insel, nu ma injurati, faceti prost, sau aruncati cu rosii putrezite :)


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 04:03 
Offline
User avatar

Joined: 21 Aug 2007, 16:46
Posts: 1019
Ozonul - definitie, producere, distrugere
Asta doar utilizand umilul http://www.google.com" onclick="window.open(this.href);return false; care bate oricand umila aducere aminte sau umila incercare de a corecta pe altii.

Oricum, nu era vorba de formule chimice, ci de un fapt pe care daca nu l-ai prins pe la stiri sau pe la vreo emisiune pe discovery, deci habar nu ai despre ce e vorba, nu inteleg de ce il mai dezbati. Voi chiar "va simteti bine" corectand sau pozand in "ecologisti".
Si cica sa nu sarim cu adjective ca te superi tu si moderatorii.. :bash:

_________________
Audi S3 1.8T
Ex: BMW 120i E87 silver
Ex: Alfa Romeo 156 TI 2.4 JTD 20V matt black
Ex: Alfa Romeo 156 2.4 JTD 10V black
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V blue-cosmo

Live to drive, drive to live


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 04:50 
Offline

Joined: 29 Aug 2007, 17:15
Posts: 171
Location: o.O
Nah, chestia asta nu ne-a zis-o profesoara de chimie...

O2 + hν = O λ < 240 nm
O + O2 + M = O3 + M

Oricum, ma descurcam si fara doza suplimentara de sarcasm ;).
Quote:
Oricum, nu era vorba de formule chimice, ci de un fapt pe care daca nu l-ai prins pe la stiri sau pe la vreo emisiune pe discovery, deci habar nu ai despre ce e vorba, nu inteleg de ce il mai dezbati. Voi chiar "va simteti bine" corectand sau pozand in "ecologisti".
Si cica sa nu sarim cu adjective ca te superi tu si moderatorii..
Daca era vorba despre 'interventia' mea, am sa reamintesc faptul ca am inceput enuntul cu 'nu vreau sa ma bag prea tare' (sau ceva de genul). Automat, nu ma bag in 'dezbaterile' (daca le mai poti zice asa dupa formulele de adresare de mai sus) pe care le poarta ceilalti. Nu tin partea nimanui. Daca totusi nu e vorba de mine si prin 'nu l-ai prins pe la stiri' te refereai la alta persoana, ignora, te rog, paragraful curent.

PS: Daca vroiam sa imi fac punctul de vedere bine impus, m-as fi documentat in prealabil, nu as fi riscat sa spun/scriu prostii, si de regula nu ma bag in discutii care ma depasesc sau in care nu sunt sigur ca argumentul meu nu este incontestabil, astfel devenind 'castigatorul dezbaterii'. Atunci cand ma bag, mai mult sau mai putin, intr-o discutie, las intotdeauna loc de 'indoiala'. Cum am facut si acum, explicand ca afirmatia mea se bazeaza pe o memorie (bio)degradabila.

More or less OT: Solve two of the world's problems: feed the homeless to the hungry.


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 08:03 
Offline
User avatar

Joined: 21 Nov 2007, 22:24
Posts: 266
Location: Popesti-Leordeni & Colacu District
Aloo, moderatorii, va rog inchideti topicul, altfel nu cred ca mai aveti alfafest la anul :lol: baietii se bat de acum :lol:

_________________
BY_ALEX2003 Forever in our hearts!



Image


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 09:40 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Mai baieti, se taie in disperare padurile peste tot in Ro. Ori de cate ori ma duc la munte vad cel putin un versant ras complet de padure.
Problema cu drumul ala de 2 bani e ca afecteaza rezervatia naturala, nu ca o lipseste de 500 de copaci. Ia imaginati-va cum e sa va construiasca cineva o autostrada pe care sa fiti nevoiti sa o traversati ca sa treceti spre bucatarie dormitor,baie si living in propria casa. Sau si mai bine, va pune patu conjugl in care va cotaiti, in vitrina unui magazin, ca sa aveti spectatori. Sa va vad cum va mai inmultiti atunci :naughty:
Iar drumul ala e o tampenie din start. Ministeru Transporturilor ar trebui sa inlocuiasca cu niste autostrazi DN-urile astea criminale pe care accidentele curg garla(si stim prea bine ca am pierdut si noi colegi pe drumurile astea infecte, chiar datorita lipsei separarii sensurilor de mers).
Burtosii pufosi care merg la munte cu masina de lux si pantofi lacuiti, dar stramba din nas la un tricou transpirat si un bocanc murdar de noroi pot sa isi etaleze la mare muschiul relaxat cum le place sa ii spuna burdihanului ce le atarna. Daca au nevoie de masina ca sa ajunga in varf de munte, Sportul si miscarea in aer liber nu e de ei.


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 10:01 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Eu zic sa o lasam mai moale, prea au luat-o lucrurile razna!
Asa ca: ieri m-a enervat si chiar speriat un dement de sofer de ditai autocarul de la Atlassib care, nedorind sa se opreasca, avand masini parcate pe banda 1, s-a gandit sa isi faca loc peste mine pe banda 2. :fuck: :censored: Si asta in conditiile in care pe sensul opus venea un si "mai ditai" TIR-ul. :yikes: Sincer, nici acu nu stiu cum am trecut printre cele doua dar... that was to close! Ii doresc nemernicului numai :fuck: !

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 10:15 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2008, 19:33
Posts: 1524
Car: Mercedes C Coupe
Location: Berlin
Nu mai trebuie sa spun nimic


Attachments:
PICT0346111.JPG
PICT0346111.JPG [ 268.52 KiB | Viewed 1863 times ]
PICT03471111.JPG
PICT03471111.JPG [ 235.29 KiB | Viewed 1863 times ]

_________________
Mercedes C Coupe 192 HP
ex: Alfa 156 SW 2.0TS, 2000
Alfa 156 SW 2.4 JTD 20v, 2003
Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 12:18 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 00:33
Posts: 105
Nu vad nicio neregula :lol: .

_________________
Alfa Romeo 156, SW, JTS, 2.0, B31WYS & B111CRP


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 12:41 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Da, vad ca multi ii dau inainte cu NECESITATEA acestui drum - chiar sunteti seriosi? Chiar credeti ca este un trafic atat de mare care sa necesite executia acestui drum? Nu mai sariti in sus degeaba. Cum am spus mai inainte si eu si dragos problema nu sunt cativa copaci - padurea este o resursa regenerabila atat timp cat o utilizezi corect - ci distrugerea rezervatiei. Pentru pastrarea acelei rezervatii NU SUNT DE ACORD cu acel drum chiar daca ar lega Bucurestiul de Constanta sau Valea Prahovei. Trebuie sa constientizeze fiecare ca este nevoie si de oaze de natura salbatica fara interventie umana - si Retezatul este singura din tara pe care o avem - si pe care ar trebui sa le protejam.
Cat priveste atitudinea de pe forum - incercati sa fiti civilizati in limbaj si exprimare; consider ca suntem oameni rationali cu argumente nu animale (ca cele din Retezat care nu pot sa se apere singure).


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 12:50 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
edx Quote:
Trebuie sa constientizeze fiecare ca este nevoie si de oaze de natura salbatica fara interventie umana - si Retezatul este singura din tara pe care o avem
nu, Retezat nu e singura rezervatie, e cea mai importanta, nu singura. E nevoie de oaze de natura cu sau fara interventie umana.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 12:53 
Offline
User avatar

Joined: 21 Aug 2007, 16:46
Posts: 1019
Seba Quote:
Nah, chestia asta nu ne-a zis-o profesoara de chimie...
f tare, scuza-ma dar nu stiam :lol:
Dragos Quote:
Problema cu drumul ala de 2 bani e ca afecteaza rezervatia naturala, nu ca o lipseste de 500 de copaci. Ia imaginati-va cum e sa va construiasca cineva o autostrada pe care sa fiti nevoiti sa o traversati ca sa treceti spre bucatarie :clapping: dormitor,baie si living in propria casa.
tocmai asta am spus si eu, ca majoritatea au sarit sa sustina cauza fara sa stie exact pt ce protestau aia acolo, si de acolo certuri ca unul e emo, altul eco, altul uro..
Dragos Quote:
Iar drumul ala e o tampenie din start. Ministeru Transporturilor ar trebui sa inlocuiasca cu niste autostrazi DN-urile astea criminale pe care accidentele curg garla(si stim prea bine ca am pierdut si noi colegi pe drumurile astea infecte, chiar datorita lipsei separarii sensurilor de mers).
asta sper ca nu ai spus-o serios

_________________
Audi S3 1.8T
Ex: BMW 120i E87 silver
Ex: Alfa Romeo 156 TI 2.4 JTD 20V matt black
Ex: Alfa Romeo 156 2.4 JTD 10V black
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V blue-cosmo

Live to drive, drive to live


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 13:34 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Quote:
nu, Retezat nu e singura rezervatie, e cea mai importanta, nu singura
Da, asa este. Insa celelalte.... Delta Dunarii deja s-a dus cu interesele baronilor urmeaza si Retezatul. Pe biosfera parca astea sunt, si cred inca una mai mica prin Maramures. Mai sunt parcuri nationale mai multe dar numai salbatice si fara interventie umana nu sunt - si bucegii sunt parc national si toti vad ce se intampla acolo.

Dragos s-a referit ca datorita lipsei autostrazilor pe aceste DN-uri cu cate un fir pe sens apar multe accidente din depasiri. Macar Dn-uri mai late daca nu sunt in stare sa faca autostrazi.

Oricum drumul asta ar avea viitorul lui DN 7A care leaga Petrosaniul de Valea Oltului (Brezoi) - drum de acces pentru taiat copaci si atat. Sa fim realisti totusi... Toata lumea merge prin Targu Jiu-Ramnicu Valcea. Asa si dincolo - drumul este Targu-Jiu - Drobeta Turnu Severin sau prin Deva-Lugoj. Ce localitati importante leaga DN 66A de nu se mai poate trai in Romania fara el?


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 13:46 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
pentru ultima data: drumul ala este terminat pe jumatate. de ce nu s-au crizat ecologistii astia inainte sa inceapa constructia, acum 5 ani de zile?
'raul' e facut, dar din fericire se poate face ceva foarte misto acolo, care sa ne folosesasca tuturor.


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2009, 14:00 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15245
Car: 115/960
Location: Bucuresti
topic inchis pana se calmeaza spiritele!

_________________
4C | Spider S4 2.0
ex Stelvio 2.0T | GTV 916 3.0 V6 | GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 22 Sep 2009, 11:19 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2008, 19:33
Posts: 1524
Car: Mercedes C Coupe
Location: Berlin
1.M-a enervat o cucoana care nu a oprit la stop. Noroc ca aveam doar vreo 40 km/h.
2.M-a enervat o cutie de viteze de camion aflata pe mijlocul soselei, undeva pe langa Vatra Dornei.
3.Functionarii CFR. Am cumparat 2 bilete si le-am primit spate in spate. La intoarcere le-am primit ceva mai bine, in compartimente diferite. :censored:

_________________
Mercedes C Coupe 192 HP
ex: Alfa 156 SW 2.0TS, 2000
Alfa 156 SW 2.4 JTD 20v, 2003


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 117 18 19 20 21167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited