It is currently 21 Sep 2024, 05:40

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 116 17 18 19 20167 Next
Author Message
PostPosted: 29 Jul 2009, 02:06 
Offline
User avatar

Joined: 06 Jul 2006, 12:03
Posts: 737
Location: Baia Mare
Eu zic sa taiem toti copacii si sa distrugem tot ce a mai ramas, in fond ce conteaza natura cind anumite persoane vor sa se plimbe cu masina sau sa faca showoff. Sau cum foarte bine spunea si Carrera, sa faca ecologistii bataturi in palme de la plantat paduri in care mergem la picnic,ne distram,si apoi le poluam si le taiem dupa bunul plac. Comportamentul infect si parazitar fata de natura e cel mai ok, ce conteaza ce lasam generatiilor urmatoare, important e sa ne simtim noi bine, la naiba cu natura, aerul si animalele.Cu atit mai mult cu cat suntem indreptatiti sa ne purtam ca niste paraziti infecti doar pentru ca si altii polueaza sau cine stie ce baroni locali au defrisat hectare intregi de padure.

_________________
Ni Ten Ichi Ryu


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 02:39 
Offline
User avatar

Joined: 21 Aug 2007, 16:46
Posts: 1019
Baieti, eu zic sa va potoliti putin cu treburile astea ecologiste, ca nu impresioneaza pe nimeni, nici macar pe cei ce ar trebui sa fie interesati!

1. In afara de acesti hipioti (cum bine le-a zis toshy) toti cei care vorbesc de verde, de natura, de curentul eco, sunt niste ipocriti pe care nu-i intereseaza asa ceva, ci cel mai probabil niste bani care vin usor de la UE pt niste programe. Asta daca ii excludem pe cei ce vor sa dea bine pe sticla si incercand sa ne convinga sa mergem pe bicicleta cand ei conduc masini cu motoare de peste 4000 cmc si se plimba pe gazul platit de noi.

2. De ce nu v-ati stresat la desfiintarea unor parcuri din orase sau cand s-au taiat sute, mii de hectare de padure de prin tara asta? Sau daca e doar abuziv si ilegal e ok, daca are clar un rost practic incalca principiile voastre ecologice?

3. Oare drumul ala e problema nr 1 a Romaniei pe parte ecologica? Sa le tramsinteti baietilor hipioti ce sa-mi faca ei mie pe parte economica.. (vb lui Becali)

4. Oare generatiile urmatoare chiar vor suferi din cauza unui drum ce taie o padure? Cate drumuri de acest gen sunt in toata Europa si cati copaci au disparut sa fie construite? Problema astora nu e neaparat taierea unor copaci, cat faptul ca drumul va imparti Rezervatia, cica existand riscul de a afecta unele specii.

5. Ai dracu daca mai protesteaza cand vine vorba de distrugerea Rezervatiei Delta Dunarii cu proiectele imobiliare care nu o impart in 2 (ca acest drum) ci distrug jumatate din rezervatie si destabilizeaza ecosistemul!

6. Astia sigur sunt hipiotii care au protestat ca le-a fost "furata" Vama Veche.
:bash:

_________________
Audi S3 1.8T
Ex: BMW 120i E87 silver
Ex: Alfa Romeo 156 TI 2.4 JTD 20V matt black
Ex: Alfa Romeo 156 2.4 JTD 10V black
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V blue-cosmo

Live to drive, drive to live


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 02:56 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 00:33
Posts: 105
Parerea mea e ca ar trebui sa daramam si cele 3-4 sosele pe care le avem si sa plantam copaci. :lol:
Dupa ce ca suntem vai de mama noastra la capitolul sosele, le mai daramam si pe-astea.
Faptul ca e singura padure "virgina" din Europa ar trebui sa ne faca sa realizam cat de inapoiati suntem la capitolul sosele si autostrazi, nu sa plangem dupa niste copaci care oricum vor fi taiati pentru alte scopuri (industria lemnului) si care reprezinta o picatura intr-un ocean pentru respectiva padure. Prea ne dam mai "catolici decat Papa".

_________________
Alfa Romeo 156, SW, JTS, 2.0, B31WYS & B111CRP


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 08:21 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
Johnny Mnemonic Quote:
toshy Quote:
am si eu o nedumerire...
:goodpost:
Din ce am înțeles eu despre subiect, problema nu ar fi drumul în sine (care de fapt e o reparare a unui vechi drum necirculabil după 1994 din cauza degradării lui) ci pensiunile ce ulterior vor răsări de-a lungul acestuia ca ciupercile după ploaie + afluxul de turiști necivilizați. Problema ar putea fi rezolvată mult mai ușor prin limitarea apariției pensiunilor și reglementarea tranzitului de-a lungul drumului. Cât despre necivilizați, bugetului local i-ar prinde bine niște venituri obținute din măsuri coercitive/"educative"...
exact ce spuneam mai devreme, acum nu mai facem nimic ca suntem noi estici si necivilizati, sau facem ceva in privinta partii cu necivilizatu'? Nu bai, facem drumu', ca nu mor ursii (si daca mor aducem de la Brasov), punem restrictii (taxe ) amendam tot ce prindem, si cu banii aia facem eco...
Ma gandesc cand naiba o sa se trezeasca "asociatia pentru protectia soarecilor de camp si a cartitelor nevazatoare" sa opreasca masurile impotriva daunatorilor pe camp si sa protesteze violent impotriva vreunei autostrazi...c-avem destule. Cartite, nu autostrazi.


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 10:33 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Na... asta e! Copacii se duc, ghetarii la fel... Ce pot sa zic?! Abia astept sa vin sa inot in Golful Bucuresti! :sig:

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 10:43 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2006, 16:14
Posts: 192
Car: GT 2.0JTS Selespeed
Location: Bucuresti
Bine ca v-ati gasit toti sa va enervati ca nu se face drum in Retezat. Ca este un drum de maxima importanta pentru tara asta. In loc sa faca autostrazile alea sa nu mai fie atatea accidente pe dn-uri s-au gasit sa faca un drum prin mijlocul rezervatiei. Si da acel drum este un atac direct adus Parcului National Retezat. Poate cand o sa va mai dumiriti cu ce se mananca o astfel de rezervatie veti realiza ca este mult mai importanta pastrarea ei intacta decat un drum amarat fara mare necesitate (asemanarea cu Transfagarasanul este foarte buna - nici ala nu are vreo necesitate a fost facut dupa nebunia unuia). Iar acei "hipioti nespalati" au mult mai mult civism si respect pentru mediul incojurator decat toti de aici la un loc.
Retezatul este singurul din Romania care a fost nominalizat intre cele 77: http://www.vote7.com/n7w/nature/nominee ... ional-park" onclick="window.open(this.href);return false;

Daca modelul absolut dupa care ar trebui sa ne ghidam este america si vestul europei mai aveti de constietizat anumite lucruri. Faptul ca au cea mai puternica armata si atunci isi impun punctul de vedere peste tot prin razboi nu inseamna ca sunt si cei mai buni. Americanii sunt singurii care nu au votat protocolul de la Kyoto, singurii care subventioneaza la greu petrolul (si duc razboaie pentru a isi asigura aceasta resursa), singurii care nu fac nimic pentru reducerea poluarii. Halal model v-ati ales.
Semnele de modificare climatica sunt deja evidente doar ca nu vreti sa le recunoasteti - canicule(arsita, seceta), inundatii, furtuni violente etc. Ce ar trebui sa facem, sa ne distrugem si noi natura care o mai avem facand aceleasi greseli ale vesticilor?

Daca argumentul pentru acest drum este traficul de marfa - uitati-l. Traficul de marfa rutier ar trebui redus la minimul posibil si transferat catre calea ferata - ori prin vagoane de marfa ori prin platforme de tir. Daca va ganditi la un drum de plimbat si vazut natura - mai bine lipsa. Stim cu totii ce se intampla in aceste cazuri - se va distruge totul. Ideea utopica de amendare nu are nici un fundament practic, nu am vazut-o pusa in aplicare in centrele orasului darmite in varful muntelui. Mai bine sa nu aiba acces acolo. Ganditi-va la zona Pestera-Padina din Bucegi si veti vedea viitorul acelei zone.

Incercati sa ganditi si dincolo de interesul vostru imediat si la cel al copiilor vostri (mai ales cei care ii si aveti).


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 10:48 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
edx Quote:
Bine ca v-ati gasit toti sa va enervati ca nu ....
:goodpost:


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 14:51 
Offline

Joined: 25 Aug 2008, 11:30
Posts: 110
Location: Briston. UK
Ecologia facuta cu cap este un lucru bun.Aici la mine vor sa construiasca un nou spital.Au fonduri, 15 mil de lire, au locatie, au aprobari ,au planuri, au tot.Cand s-au apucat sa il darame pe cel vechi, au realizat ca in pod sunt cateva familii de lilieci.S-a pus pauza la tot pana vine un expert sa prinda liliecii, sa le gaseasca un alt camin si sa-i relocheze.Credeti ca s-a plans cineva de aceasta intarziere in constructie? Nici macar pacientii care trebuie sa calatoreasca pana la 30 de mile la alt spital.Si situatia cu relocatul liliecilor este pe timp nedeterminat.Si chiar sunt de acord cu asta.


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
Pe mine ma mira faptul ca exista prea multi oameni care nu realizeaza necesitatea pastrarii putinelor locuri naturale care mai exista, bine tinand cont si de nivelul culturii din tara noastra nu ar trebui sa ma mire :(
I hate stupid people! :bash:


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 15:48 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Faptul ca dupa ce am refuzat sa iau masina din service pentru ca bara pe care au inlocuit-o avea alta culoare decat restul masinii, am fost sunat sa vin sa o ridic, iar la intrebarea daca au iesit bine vopseaua mi s-a raspuns: "binisor"


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 16:02 
Offline
User avatar

Joined: 21 Aug 2007, 16:46
Posts: 1019
madkat Quote:
sunt perfect de acord cu acei "nespalati", eu pe langa ca arunc selectiv deseurile (chiar daca n-am langa bloc conteinere, bat drumul pentru asta) cred in pastrarea putinelor zone neatinse de om...
intr-adevar acolo este un peisaj superb, dar masina nu este singurul mod de ajunge ... chiar e de preferat sa bati cu piciorul muntele, ajungi sa il privesti altfel, sa il apreciezi. Nu sa mergi cu masina, te dai jos, te uiti, eventual tragi un gratar si o manea din sabufar, lasi niscai gunoi, te urci la loc si pleci... Oricat poate m-ati blama, cred sincer ca muntele nu e pentru tot bizonu' cu jipuri si patroripatru
nu de alta dar accesul dificil mai selecteaza si specimenele care ajung p-acolo...
de acord cu tine ca e bine sa te mai dai jos din masina sa urci pe jos pe munte, dar de ce crezi ca toti care s-ar duce acolo au jipuri, asculta manele, arunca gunoi sau o pun de un gratar?
Deci pana la urma se adevereste, mai bine nu intra nimeni acolo decat sa ajunga si cocalarii si sa strice ceva.

_________________
Audi S3 1.8T
Ex: BMW 120i E87 silver
Ex: Alfa Romeo 156 TI 2.4 JTD 20V matt black
Ex: Alfa Romeo 156 2.4 JTD 10V black
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V blue-cosmo

Live to drive, drive to live


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 16:39 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
[/quote]dar de ce crezi ca toti care s-ar duce acolo au jipuri, asculta manele, arunca gunoi sau o pun de un gratar?
[/quote]

pt. ca asa e natia noastra, suntem crescuti sa stricam tot. Nu ne intereseaza natura, nu ne intereseaza nimic doar sa ne simtem noi bine. La mare la ora 20.00 pe plaja? In paduri in zilele libere? Sa stii ca nu toti care merg la plaja, la camping sunt tigani,manelari, tarani sau alte specii sunt multi care au pretentii si apucaturi de civilizati, dar...
Da-i naiba de copaci, s-o toarne de autostrada.

@toshy degeaba pui tu gunoiul selectiv, ceilalti oameni il pun cum vor ei, asa ca cei care il colecteaza sunt nevoiti sa il sorteze. Daca un poluam ca alte state, ce ar trebui sa ii ajungem sau sa facem ceva in privinta asta?

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 18:21 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Eu nu inteleg ce vi se pare asa marea realizare sortatul gunoiului! :bored:
Aveti senzatia ca un PET pus langa un altul regenereaza stratul de ozon? Sau altfel: v-ati intrebat vreodata de ce tocmai Antarctica(unde nu sunt milioane de masini sau industrie) "beneficiaza" de cea mai mare gaura in stratul din ozonul mai sus-mentionat? PENTRU CA NU SUNT PADURI!!! :flamed: Iar noi care le avem, nu avem nevoie de ele, avem nevoie de sosele... ca deh! de ce sa ocolim? La fel cum unii talani nu pot ocoli un colt de spatiu verde, trebuie sa faca carare; ocolitul cu 2 metri i-ar omori... Doamne da-i!
Despre gunoaie aruncate aiurea prin parcuri si paduri, tot e bine ca vin "nespalatii" aia si le aduna dupa altii! Sau si mai misto, vin copiii de la scoli si gradinite!
Cineva vorbea mai sus de faptul ca nu progresam pentru ca nu avem nenorocita de sosea! Asta e progres, amice? Sa pavezi totul cu beton si asfalt? Pai, hai cu utilajele si sa ii dam drumul! Ce conteaza ca in cateva zeci de ani vom putea iesi din case doar noaptea! Si-asa cluburile sunt deschise numai noaptea, nu?!

O mica sugestie pentru metropolitanii si dependentii de asfalt de pe aici: vizionati o data filmul "The Day After Tomorrow" si poate va vine mintea la cap! Filmul e foarte bine documentat!

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 18:39 
Offline
User avatar

Joined: 06 Dec 2007, 15:36
Posts: 3310
Car: Giulia Q
faza cu "nu taiati padurea" ca asa spune uniunea europeana ma duce cu gandul la faza cu tiganii , tiganii pe care trebuia sa-i ajutam si nu-i discriminam, sa-i scolarizam ,sa-i iubim ..bla-bla ..asta era conditia sa intram in UE ...si dupa ce am intrat si au vazut comunitarii ce inseamna tigani :shock: , au inceput sa-i impuste si sa-i trimita pe banii lor in romania . de ce nu i-au integrat ei? de ce nu i-au iubit ? :scratch: faza cu drumul este de doi lei (vechi) , trebuiau chemati jandarmii sa-i mai dezmorteasca pe "protestanti" :D .

_________________
159 1.9 jtdM 2007 - 2014
GQV 1750 TCT 2014 -
Stelvio 2.0 Q4 2019 -
Giulia Quadrifoglio 2.9 AT 2024 -


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 18:49 
Offline
User avatar

Joined: 21 Nov 2007, 22:24
Posts: 266
Location: Popesti-Leordeni & Colacu District
Daca tot v-ati incins pe subiectul asta: va place bah extraterestrilor,( a se citi VERDE) sa faceti 10-11 ore Bucuresti - Oradea si de la Oradea la Viena 5-6 ore? V-ati gasit Greenpeace-ul de pe forumul asta, sa vorbiti de gunoi selectiv etc etc! Aruncarea gunoiul, selectiv, tine de buna crestere nu de ecologism! Si pt Bubu care uraste prostii, ce valoare a noxelor are gt-ul tau? Ai plantat in viata ta un copac? Si aia care ii vedeti la TV ca sunt mari ecologisti, iubitori de natura, am sa incerc sa va dovedesc ca sunt acolo pt alte interese decat copacii: pe ruta care se merge normal se afla pensiunile si motelurile a unor oameni influenti din zona care pierd f f multi E $ etc din cauza ca nu se v-a mai circula pe drumul lor, ci pe cel nou. Si exemplele pot continua! Ganditi-va bine si cercetati inainte de a expune pe forum! NU sunt de acord cu taierea padurilor dar o alternativa ieftina nu-mi displace.

_________________
BY_ALEX2003 Forever in our hearts!



Image


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 18:52 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
turgon Quote:
Sau altfel: v-ati intrebat vreodata de ce tocmai Antarctica(unde nu sunt milioane de masini sau industrie) "beneficiaza" de cea mai mare gaura in stratul din ozonul mai sus-mentionat? PENTRU CA NU SUNT PADURI!!!
amice, esti idiot. du-te si arunca-te in fata trenului. habar n-ai care e faza, dar vad ca ti se pare tie 'cool' sa te dai 'eco'. asta cu padurile e printre cele mai mari ineptii pe care le-am auzit de la 'tree huggers'.

zicea cineva mai sus 'i hate stupid people'.


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 19:32 
Offline
User avatar

Joined: 22 Jul 2008, 21:49
Posts: 213
Location: Marseille
turgon Quote:
...PENTRU CA NU SUNT PADURI!!! :flamed: Iar noi care le avem, nu avem nevoie de ele, avem nevoie de sosele... ca deh! de ce sa ocolim?
@ Turgon:
Ai impresia ca in Romania sunt atat de multe drumuri si atat de putine zone impadurite?
Exista tari (pe aceeasi paralela)care nu au nici macar 25% zona verde a Romaniei,au construit de cateva zeci de ori mai multe drumuri decat noi,fara ca degradarea mediului sa fie atat de catastrofala precum spui.
Efectele majore datorate poluarii si schimbarilor climatice nu sunt produse de constructia infrastructurilor si nici de gratarul de mici a lui nea Ilie.Insa putem da vina pe industrie, de pe urma careia si tu beneficiezi.
Ce avantaj am eu la 34 de anisori, cu 'jdemii de km/2 de padure (de care tara noastra,pe bune,chiar nu duce lipsa), daca imi petrec jumatate din viata ocolindule,pentru a putea ajunge din punctul A in punctul B.
Probabil ca atunci cand se investesc bani in infrastructura rutiera,ar trebui alocata o parte din suma pentru EDUCATIA celor care folosesc acel drum.
Zelosii ecologisti imi amintesc de si mai zelosii aparatori ai cainilor vagabonzi din Capitala care traiau din banii donati de Brigitte Bardot si care faceau parte cu bietii caini, la salamurile expirate si pateurile nevandute ale sponsorilor "inimosi".

_________________
166/2.0ts/150 cp


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 19:48 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3169
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
padurile absorb co2, prin taierea lor se elibereaza o cantitate foarte mare de co2. Dioxidul de carbon este un gaz cu efect de sera iar ponderea lui este de 9%, padurile au un rol foarte important, nu sunt doar sa le bagam pe foc iarna si sa ne punem hainele pe umeras. Cu cat sunt taiati mai multi copaci cu atat se contribuie la incalzirea globala.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 20:04 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 00:33
Posts: 105
bubu_02 Quote:
Pe mine ma mira faptul ca exista prea multi oameni care nu realizeaza necesitatea pastrarii putinelor locuri naturale care mai exista, bine tinand cont si de nivelul culturii din tara noastra nu ar trebui sa ma mire :(
I hate stupid people! :bash:
Ne scuzi ca, pt. simplul fapt ca nu avem o parere comuna cu tine, suntem un pic mai inculti si mai prosti.
Sa te vad cum protestezi cand vor constui un aeroport langa cutea ta. Sunt convins ca vei umple ziarele cu anunturi de vanzare la pret de Unirii.
Cei care s-au trezit emo, pardon, eco peste noapte, ce faceti in viata de zi cu zi pentru asta?
Mi se pare mai mult propaganda si ipocrizie toata agitatia asta.

_________________
Alfa Romeo 156, SW, JTS, 2.0, B31WYS & B111CRP


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 20:46 
Offline
User avatar

Joined: 06 Jul 2006, 12:03
Posts: 737
Location: Baia Mare
Ipocrizie? Banuiesc ca tu ii cunosti pe toti si stii fiecare ce a facut din moment ce afirmi chestii de genul asta. Si ce usor vorbesti despre taierea unor copaci pe care tu nu i-ai plantat, si nu ai investit nimic pentru ei, nu se afla pe terenul tau si existau foarte probabil cu mult inainte ca tu sa fii conceput.

_________________
Ni Ten Ichi Ryu


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 20:57 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 00:33
Posts: 105
La fel de usor mi se pare sa-i cataloghezi pe cei care nu-ti impartasesc opiniile drept prosti si inculti.
Btw.
Prea repede se arunca cu jigniri pe-aici. Ai o opinie diferita, n-ai decat s-o sustii cu argumente, nu sa incepi sa imprastii cu tot felul de apelative.
Nu stiu cata dovada de cultura si inteliganta da cineva care recurge la asemenea metode de dialog ce se vrea civilizat.

_________________
Alfa Romeo 156, SW, JTS, 2.0, B31WYS & B111CRP


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 21:05 
Offline
User avatar

Joined: 06 Jul 2006, 12:03
Posts: 737
Location: Baia Mare
Nu am facut pe nimeni prost sau incult ,imi cer scuze daca cumva ai interpretat asa posturile mele, respect dreptul la opinie al fiecaruia. Mie doar imi pare rau pentru unele lucruri pe care le pierdem pentru totdeauna si de care nu am apucat sa ne bucuram pe deplin asa cum ar trebui. :(

Ignorance is bliss, cum ar fi spus Thomas Gray

_________________
Ni Ten Ichi Ryu


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 21:08 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 00:33
Posts: 105
Referirea nu era la tine, era la modul general, dar cu directie la quote-ul pe care l-am facut mai sus :D.
Nu pot sa spun ca-s de acord cu defrisari masive si necontrolate. Dar, in cazul de fata, nu mi se pare asa mare tragedia, comparativ cu scopul actiunii.
Nu sunt totusi de acord cu catalogarea celor care protestau drept "hipioti nespalati". E dreptul lor de a se expima asa cum cred de cuviinta.

_________________
Alfa Romeo 156, SW, JTS, 2.0, B31WYS & B111CRP


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 21:11 
Offline
User avatar

Joined: 30 Nov 2008, 15:04
Posts: 128
Location: Botosani
Sa spun ca m-am enervat ar fi prea putin... :samui:
Celui ce a facut o zgarietura de aproximativ 50 cm pe capota "Comisarului" nu am ce sa ii transmit.
"Doamne apara si pazeste" pe cel pe care il prind dand tarcoale masinii.
Munca mea nu este "amuzamentul" altora!

_________________
ImageAlfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 2003
Apar in toate pozele cu mine............ oare?!?!?!


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2009, 23:47 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2715
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
toshy Quote:
turgon Quote:
Sau altfel: v-ati intrebat vreodata de ce tocmai Antarctica(unde nu sunt milioane de masini sau industrie) "beneficiaza" de cea mai mare gaura in stratul din ozonul mai sus-mentionat? PENTRU CA NU SUNT PADURI!!!
amice, esti idiot. du-te si arunca-te in fata trenului. habar n-ai care e faza, dar vad ca ti se pare tie 'cool' sa te dai 'eco'. asta cu padurile e printre cele mai mari ineptii pe care le-am auzit de la 'tree huggers'.

zicea cineva mai sus 'i hate stupid people'.
Ma, eu nu sunt nici idiot, nici stupid, dar tu esti un mare-mare nesimtit de iti permiti sa imi aduci calificative de astea. Asta ca sa fiu diplomat... Iar pentru ignoranti ca tine, forumul pastreaza posturile anterioare, printre ele afladu-se si unul in care am zis ca nu sunt ecologist, iar partea "cool" ma lasa rece.
Altfel, comentariile tale sunt deplasate si nu merita luate in seama. Stai, paraziteaza in continuare si coace-te in oceanul de beton in care traiesti!
Cat despre partea cu trenul... daca e sa ma arunc vreodata, o voi face impreuna cu tine!
Si nu in ultimul rand, imi imaginez ca moderatorii nu vor trece cu vederea cuvintele tale...

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4172 posts ]  Go to page Previous 116 17 18 19 20167 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited