It is currently 12 May 2024, 10:07

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 167 posts ]  Go to page Previous 13 4 5 6 7
Author Message
PostPosted: 20 Jul 2018, 07:46 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Bun, cu scuzele de rigoare am recuperat si eu mai tarziu discutiile.

Sunt dezamagit ca organizatorul Alfa Fest 2019 - in persoana lui Liviu, evita sa imi raspunda la intrebari. A trecut mai bine de o saptamana de la "interzicerea" pack-ului, si nu am primit niciun raspuns cu privire la realizarea lui. Sincer, mi se pare absurd cum poti sa imi pui mie in carca faptul ca toate discutiile de aici au fost din cauza pack-ului... eu personal vedeam discutia in felul urmator (am si postat pdf cu discutia de pe messenger):

P: Salut Liviu, imi trimiti si mie link-ul cu pozele facute de fotografi, sa le utilizez pentru pack
L: Da, Piciorus, ti le trimit azi, maine, poimane etc...

PUNCT - asta trebuia spus. Nu trebuia sa stai tu sa te gandesti ca nu am eu dreptul sa folosesc mai stiu eu ce LOGO-uri.

sincer, in amintirea acestui Fest, o sa fac un pack cu o coperta goala. atat. NU O SA APARA NICAIERI LOGO AF si AC. Nimic. O sa punem acolo exclusiv fotografiile de la Freccia. si PUNCT. Astfel, de fiecare data cand vom rasfoi acele albume, ne vom aduce aminte de tine Liviu. "Era unu Liviu care..."

- - -

Altfel, ai scris ca:
"Acum se stabilește lista , veți fi informat in privat legat de toate detaliile acestei întâlniri ."

Cine stabileste aceasta lista?
Nu inteleg, faptul ca am iesit dintr-un grup de whatsapp unde se vorbeste agramat si fara sens, imi interzice sa vin la intalnire?

Nu stiu daca ai citit vreodata statutul Alfa Club, dar degeaba inviti tu 20 de sponsori, pentru ca board-ul (nefunctional de altfel) e format din membrii fondatori, nu din prietenii tai. Nu stiu cum sa iti explic, dar aici nu e cu microfoane si cu muzica, e cu intalniri AGA, cu regulament, statut etc. Altfel, cum ti-ai asumat tu acest rol de "organizator" al intalnirii care sa decida viitorul Alfa Club? de ce esti tu reprezentativ pentru comunitatea alfa romeo? ce te recomanda? in afara ca ai organizat un eveniment, in cadrul caruia te-ai ajutat de munca predecesorilor tai?


Ai mai scris:
"Vorbim de membrii importanți precum Nicu, Dan, Mugurel, TZivii, Tibii , nu te impacienta , deciziile vor fi luate de cei din cadrul clubului ."

Tot respectul pentru cei de mai sus, nu am nimic cu niciunul, dar cum decidem daca un membru e important sau mai putin important? Le dam un examen? Vedem cine are mai multe cunostinte? Ma repet: Citeste statutul si o sa vezi ca aceasta calitate de "membru" - mai important sau mai pielea pulii, este definita exact acolo.


"Dacă ati luat voi decizii in trecut cu toți membrii clubului , zi zau cu limba scoasă"

Tu ai citit ce am scris eu, link-uri etc? sau ai fost ocupat? A existat o perioada, in care s-au platit niste taxe de membru. Acei membrii aveau acces la o sectiune a forumului dedicata si exclusiva unde s-au decizionat multe propuneri si proiecte. Eu te sfatuiesc sa te opresti din scris, pentru ca scrii numai prostii pe care ti le pot contra oricand.


E deranjant când vine cineva nou și va zice ca nu ati procedat corect in anii precedenți,nu ?

Din punctul meu de vedere, e deranjant cand vine cineva nou, care isi insuseste organziarea unui eveniment, cineva nou, care din punctul meu de vedere are slabe competente manageriale, de marketing si de organizare (lucruri pe care le-ai demonstrat la Fest pentru mine). e deranjant cum crezi ca poti tu reinventa roata, cand roata noastra trebuie doar dusa la o vulcanizare, peticita, pusa alta janta, si umflata.

- - -

In incheiere, pentru cei care sunteti aici, si faceti apel la calm, sau intrebati ce se intampla. Va rog sa va faceti timp sa parcurgeti tot topicul. In topic sunt niste link-uri / referinte catre alte topicuri de interes. Veti vedea acolo comunicare, transparenta si multe proiecte propuse si implementate. Va rog sa cititi tot, si apoi o sa intelegeti de ce sunt atat de vehement.

NU IMI DORESC CONDUCEREA ALFA CLUB. Mi-am dorit sa preiau aceasta functie acum 3-4 ani. Mi-a ajuns. Imi doresc in schimb sa vin la evenimente de calitate organizare corespunzator. Imi doresc sa pot dona un 2%, imi doresc sa pot cumpara materiale cu insemnele Alfa Club, imi doresc multe. La intalnirile AlfaClub am cunoscut oameni extraordinari, prieteni dragi, iar aceste prietenii merg mai departe de Alfa Romeo. Din cauza asta, george, mugur si alexege, nu vor sa lase acest proiect sa moara, si nici sa ajunga pe maini gresite. Eu personal consider ca proiectul Alfa club e mort de ceva ani, si mai invie o data pe an cu ocazia Alfa Fest. Iar tot acest lucru se datoreaza noua, a tuturor.

Zi cu spor!

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 20 Jul 2018, 07:58 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
LE: RUGAMINTE

Astept eu, si probabil si ceilalti, UN LINK cu fotografii si cu FILM. Link pe un site de transfer, sau pe serverul pus la dispozitie de ness.

Mentionez ca am avut acest link in: 2014, 2015, 2016 si 2017 - nu e un lucru pe care il cer eu de nebun.

Nu poti fi atat de absurd incat sa ne pui sa le salvam de pe facebook. sunt 500+ fotografii. Sunt eu prost? din cate stiu, trebuie salvate individual. De ce trebuie sa ne rugam de domnul organizator 10 zile sa ne dea niste poze? tu ai vazut cum a facut Vesa? a pus link aici. Pune si tu, stimate organizator. Ca nu sunt pozele tale pe persoana fizica. Apoi urmareste si tu topicurile de Fest 2014-2017 sa vezi ca tu nu faci nimic din ce au facut predecesorii tai. Invata de acolo, ca deaia ti-ai asumant organizarea unui astfel de eveniment.

Va multumesc anticipat domnule Liviu,

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 20 Jul 2018, 11:47 
Offline
User avatar

Joined: 20 Apr 2010, 14:54
Posts: 1465
Car: Alfa Romeo Brera
Location: Bucuresti
Liviu, eu nu inteleg de ce nu scrie Razvan despre aceasta inalnire, el ar fi cel mai in masura sa o faca. Ai aruncat o gogoasa stricata, nu ai dat detalii legat de loc sau de cine va participa, sa intrebi daca sunt doritori, sa fie transparenta, ce draq. :thumbdown:

_________________
-Alfa Romeo Brera-
EX: Ducati Monster
EX: Alfa Romeo 159 TI 2.4 Nero'Etna
EX: Alfa Romeo 159 my09 2.0JTDm TI
EX: Renault Twingo 1.2
EX: Fiat Barchetta 1.8
EX: Alfa Romeo 159 my08 1.9JTDm
EX: Alfa Romeo 147 1.9JTD 140cp(soft Tibi)
Ex: Skoda Fabia 1.2 54cp


Top
   
PostPosted: 20 Jul 2018, 12:32 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
In sfarsit, se pune punctul pe "i". Bravo, Pablito ! E o vorba: "Poanta-i veche, prostu-i nou". Din toata povestea asta se ridica un miros greu de Patrascu si din pacate pentru ei, Liviu si Paul s-au trezit la mijloc, facand un joc si aparand orgolii care nu sunt ale lor. In conditiile in care probabil vreo 75% dintre participantii ultimelor Fest-uri nici macar nu stiu cine e Razvan Patrascu, e greu de presupus ca ar da cineva doi bani pe drepturile de imagine si alte tampenii din astea sinistre. Altcineva decat detinatorul lor, evident.

Daca se dorea cu adevarat rezolvarea problemei si evitarea situatiilor astea absolut jenante, atunci asta s-ar fi facut demult. Daca o sa fiu invitat o sa fiu prezent la orice adunare priveste viitorul Alfa Club, dar de vorbarie eu unul sunt cam satul. E treaba de maxim o zi ca lucrurile sa devina functionale. Daca se doreste. Daca nu, discutam discutii si asa cum au trecut 5 ani or sa mai treaca 5.

George, Ege si chiar si Piciorus sunt sau au fost convinsi la un moment sau altul ca exista vointa in a debloca situatia asta. Eu nu, nu cred unii isi pot depasi orgoliile meschine. Sper ca Razvan sa ma contrazica si sa-mi arate ca m-am inselat, dar eu unul raman sceptic.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 20 Jul 2018, 15:36 
Offline

Joined: 31 Oct 2016, 10:45
Posts: 91
Car: Giulietta QV
Dragilor, ma bag si eu ca musca in lapte..nu din orgoliu, ci cu drag pentru fiecare dintre voi, pentru Alfa, pentru club si astfel de evenimente.
1) daca eu sunt fotograf (sunt, uneori)..pozele pe care le fac sunt ale mele. Pot sa le fac in public, ori in privat. In public nu e discutie, in privat sunt ale mele si ale celor care mi-au facilitat actiunile. Daca sunt platit, daca le vand, tot numele meu apare undeva acolo, dar nu mai sunt ale mele. Ce vreau sa zic..nu poti obliga un fotograf, ori persoana ce a platit fotograful sa iti predea poze pe ochi frumosi. Poti incerca, poti primi, nu poti obliga. Vorbiti frumos direct cu AI, ori cu fotografii - una peste alta nu vad de ce s-ar opune - ei nu pot folosi oricum imaginile (vezi gdpr si date cu caracter personal) intrucat nu a existat cred cate un acord scris cu fiecare din participanti.
2) Ne leaga pasiunea pentru masinile astea. Cuvantul cheie e pasiune. Adica e normal sa ne mai agitam uneori, dar atacuri din orgoliu o sa duca la o dezbinare..si e pacat.
3) Nu AI ori altii fac reclama clubului, ori evenimentului, ci invers. Ei sunt sponsori si se fac mai cunoscuti prin astfel de lucruri. Cu si fara sponsori se pot aduna la orice colt de strada niste alfisti si lumea întoarce capul si ii vede. Cu sponsori..se vad si sponsorii pe langa.
4) nu am fost la fest. Imi pare rau.
5) nu cred ca trebuie sa fie o lista exclusiva la fest ori alt eveniment. Se face o lista pentru cazare si activitati, ca si pana acum, dar daca ai drum prin zona si vrei sa saluti lumea, nu vred ca iti pune cineva bariera ori da cu flit.
6) nu suntem multi. Intr-o mare de masini plictisitoare si o lume din ce in ce mai anosta..reprezentam o pata de culoare. Sunt lucruri care nu sunt ok - poll pe forum, intrebati, discutati....hai sa vedem cum putem sa le facem sa fie mai ok. Nu primim fotografiile alea..cred ca se poate face un memento frumos si cu cele facute de voi pe telefoane etc.. Hai sa punem 20 de lei de persoana la anul si sa fie un fotograf dedicat si nu al sponsorilor etc. Etc.
7) sper ca nu va deranjeaza ce am scris mai sus. Am scris doar pentru ca ar fi pacat sa se strice


Top
   
PostPosted: 20 Jul 2018, 17:27 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Foarte bine punctat ce a zis Valak. Mersi stimabile!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 21 Jul 2018, 00:01 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15203
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
@pepshi: fotografii au fost platiti de AutoItalia, care, la randul lor, au sponsorizat in felul acesta AlfaFest! Fotografiile apartin deci clubului! Desigur, asta doar principial, pentru ca legal clubul nu exista decat cu numele iar intre Asociatie si sponsori nu a existat niciodata un contract, totul functionand ca si un getlemens agreement.

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 22 Jul 2018, 14:49 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Liviu???


Ne dai si noua filmarea si pozele sau trebuie sa ne rugam de tine 2 saptamani?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 22 Jul 2018, 15:25 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15203
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Hai ma, serios, ai ajuns sa te rogi asa de el? Pune-i cruce! Aia e, un minus in dreptul AlfaFest 2018..


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 22 Jul 2018, 17:02 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4237
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Va rog terminati cu prostiile, nu avem timp de piedut cu apucaturi de sefi autoproclamati p-aici. Piciu, apuca-te te rog de lucrat la pack cu resursele foto de la Vesa, sunt chiar mai bune decat cele “oficiale”.
Nu are rost sa lasam ambitii personale sa strice un eveniment care este al membrilor, al comunitatii, nu al unui individ.

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 24 Jul 2018, 08:42 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Nu ma rog de el, insa vreau si eu fotografiile de la Fest, indiferent de ce vreau sa fac cu ele.

Vreau sa ii arat cat de :censored: e....

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 26 Jul 2018, 16:25 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Bai Liviule... o sa iti scriu aici pana te deranjezi sa raspunzi. NE DAI SI NOUA LINK-uri de download cu pozele alea?

Pozele le-a sponsorizat AI pentru un eveniment marca Liviu (organizator șef suprem) pentru care noi am platit. Suntem protagonisti in pozele alea, daca noi nu am fi umplut hotelul ala nu s-ar mai fi organizat niciun fest acolo? Ce plm trebuie sa stau sa ma rog de tine? Cine esti tu?...

Nu iti e putin rusine???


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 27 Jul 2018, 11:55 
Offline
User avatar

Joined: 11 Sep 2015, 07:21
Posts: 599
Car: Giulietta
Location: Cluj-Napoca
Pentru toti cei interesati de poze/video, am vorbit la telefon cu Liviu si atat pozele cat si video-ul le-a incarcat pe wetransfer la linkul:

https://we.tl/aAA7p3oNSm

Linkul va expira in 7 zile, dar le voi reincarca undeva mai permanent pana atunci

_________________
Alfa Romeo Giulietta 1.4TB Nero-Etna
Alfa Romeo 166 2.5v6


Top
   
PostPosted: 27 Jul 2018, 11:58 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Multumesc Paul! :thanks:

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 27 Jul 2018, 14:18 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Foarte faine pozele, toata lumea a aratat foarte bine :) :clapping:

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
PostPosted: 28 Jul 2018, 00:26 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6618
Location: Brasov... oarecum.
Eu personal sunt putin depasit de situatie si nu prea am inteles de ce se scrie pe aici cu p si s si f. Mno, una e sa arunci un plm in vreo gluma si alta e sa te balacaresti ca la usa cortului pe un topic.

Alta de n-am inteles pe aici e treaba cu intalnirea secreta despre care se trimit mesaje private in sus si in jos de parca cei implicati in intalnire pun la cale Operatiunea Valkyrie. S areamintim ca acest forum, aceasta asociatie si acest club functioneaza pe principiul voluntariatului, unde oricine se poate implica si unde informatia circula libera. Drept urmare toti cei implicati si asociati sunt indreptatiti sa afle orice legat de asociatie, forum, club inainte ca orice decizie sa se ia. Ba mai mult, ca in orice democratie, trebuie supusa dezbaterii publice si abea apoi implementata. Ce inteleg eu este ca legal, dupa ce decizia s-a dezbatut public si aprobat, ea poate fi implementata de membrii fondatori/consiliul de administratie.
Drept urmare, toata secretomania asta nu isi are sens. Vrei sa organizezi o intalnire in care sa se dezbata schimbari, viitorul, proiecte, etc legate de club, forum, asociatie, atunci tre facute publice toate datele legate, ba mai mult, cred ca oricine e inregistrat aici, poate lua parte daca doreste.

Mno, sa ma corecteze careva daca am inteles eu gresit.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2018, 14:39 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Inscrierile pentru album (pack) alfa fest 2018 se fac aici:
viewtopic.php?f=93&t=27119&p=362479#p362469

:wave:

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 167 posts ]  Go to page Previous 13 4 5 6 7

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]