It is currently 27 Apr 2024, 08:52

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
PostPosted: 01 Nov 2022, 12:21 
Offline
User avatar

Joined: 11 Feb 2006, 17:03
Posts: 173
Location: Francia
Salut, am remarcat odata cu vremea mai rece o problema de incalzire, care sufla ori rece - pana la 26.5 grade, ori cald, doar de la aceasta temperatura in sus.
Primul raspuns al sefului de atelier a fost ca "asa e toate, trebuie sa o lasati pe automat si o sa mearga mai bine".
Mi-am permis sa ii spun ca ar fi bine totusi pentru imaginea marcii sa nu mai repete nimanui asta, pentru o masina de peste 50k euro avem dreptul totusi sa alegem pe unde ne sufla cald sau rece...
Dupa doua vizite la service si o trecere a masinii pe la valiza, cu explicatia ca exista o nota de la Alfa Romeo privind problema asta,ca au facut update si ca totul e in ordine, nimic nu s-a schimbat.
Am din nou o programare pe 16, dar m-am saturat sa pierd timpul pe la ei (chiar daca sunt simpatici, de fiecare data mi-au oferit alta masina de imprumut, o Giulia de 280, un Compass hibrid si ultima oara Tonale) .
A intampinat cineva aceeasi problema pe Stelvio sau Giulia si care a fost solutia, va rog? Eu banuiesc ceva termostat, tinand cont ca functioneaza doar extremele scarii de temperatura, pare sa nu vada nimic intre 16.5 si 26.5 de grade.
Masina este Stelvio, dieselul de 210.
Multumesc

_________________
______________________
ALFA ROMEO UBER ALLES!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]