It is currently 28 Apr 2024, 11:19

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 244 posts ]  Go to page Previous 14 5 6 7 810 Next
Author Message
PostPosted: 26 Sep 2021, 17:49 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
mar33 Quote:
@georgeg Cum sta pe curbe / serpentine Stelvio fata de F10? Pe F10 aveai suspensii adaptive?

Nu am comparat Alfa noua cu Bmw sh. Am aratat doar ce mi-as cumpara. Daca ar fi sa aleg intre bmw si giulia sh, ambele dotate, as alege Giulia. Doar ca nu am gasit inca o Giulia care sa faca click-ul ala in cap sa iau decizia.

Cea rosie de la Timisoara mi-ar place, insa mi se pare mult 50k. Daca as gasi una similara la 40k, chiar daca ar avea 10-15k km, nu as avea nicio problema sa o iau.

Ei…uite de exemplu ceva de genul asta mi-as dori: alcantara, HK, bord si usi in piele, restul optiunilor par sa fie la locul lor ( nu am inca ochiul format pentru Alfa ). Daca asta era rosie…era ce imi doresc eu. Iar cu pretul si nr. de km sunt ok.

Sigur ca trebuie verificata, sa nu aiba bube ascunse, daune, etc. Dar ca idee…

https://www.autoscout24.com/offers/alfa ... aign=share


Sent from my iPhone using Tapatalk
F10 nu avea suspensii adaptive, la fel, nici stelvio nu are. Deci comparatia este cat se poate de egala zic eu. Apoi, bmw motor 2 litri 218 cai, alfa 2.2 motor 210 cai. Ambele diesel, iarasi meci egal.
La tinuta de drum insa, si chiar la reprize, alfa sta mai bine pe sosea/este mai fasneata. Nu am masurat cu nimic, ca nu e masina de curse nici una nici alta, insa asa o simt, mai rapida, cu raspuns mult mai promt al directiei la orice input in volan, precisa, stabila, fara a simti greutatea. Ciudat, culmea, fiind un suv, tocmai asta m-a surprins, sa nu simta greutatea, asa cum bmw o facea, de exemplu.

Iar ca sa revin la ce vrei tu, eu zic atat: mergi si cumparati o alfa care sa fie macar apropiat de ce vrei la dotari, unele nu vor exista probabil insa cred ca tocmai asta face giulia sa fie superioara concurentei dpdv dinamic: lipsa unor multe dotari/fite de comfort/chestii inutile o fac sa fie mai supla si deci sa aiba tinuta de drum impecabila. Spun asta in cunostinta de cauza, ceea ce vedem noi trecut la masa proprie in talon la o masina poate fi destul de departe de realitatea a ceea ce conducem de fapt, tocmai prin faptul ca masina de sub fund are multe dotari gen softclose, piele pe bord, sisteme peste sisteme etc.

Cel mai bine, daca nu gasesti masina aici, cauta prin europa, eu asa am luat stelvio, am cautat 2-3 saptamani, am tot vorbit cu diversi dealeri, iar cand am gasit masina am platit-o, trimis platforma si adus acasa. Cat se poate de simplu, si la un pret sensibil mai mic fata de ce oferea AI in momentul respectiv. Iar acum oferta lor este si mai slaba, si mai scumpa. Deci nu vad de ce va cramponati de preturile din tara. Asta ca sa nu mai zic ca alea sunt preturi afisate, nu neaparat preturile reale de vanzare. Cand vrei o masina suni hotarat si discuti, si atunci poti avea surprize placute, multe masini fiind listate de diversi dealeri la preturile de catalog sau cu o reducere minora, o concordanta cu politica impusa. Insa nu inseamna ca nu se va vinde de ex. masina de la timisoara care zici ca e 50k la, sa zicem, 45k, daca momentul e oportun si dealerul vrea sa-i dea drumul.

Sper ca ti-am fost de folos si sa iti gasesti cat mai curand masina pe gustul si nevoile tale. :peace:

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 26 Sep 2021, 23:42 
Offline
User avatar

Joined: 09 Jul 2008, 12:32
Posts: 191
Car: Giulia 280 Q4 KUC
Location: Bucuresti
@georgeg Mulțumesc pentru răspuns și sfaturi

@jull In seara asta, mă întorceam de la Bran, am văzut în oglinda cum se apropia o Giulia, nu eram sigur, că era întuneric…m-am dat pe banda din dreapta sa-i fac loc. A trecut fulger pe lângă mine, eu având cam 140, nu am apucat să văd decat un albastru deschis și JUL la număr. Am dat un flash în semn de salut și aia a fost. Puteam să-l ajung dar oricum nu m-ar fi recunoscut. Ai idee cine era?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2021, 17:19 
Offline
User avatar

Joined: 31 Jul 2021, 00:22
Posts: 99
Car: Stelvio
Sa compari un warm hatch fwd cu giulia...e cam mult.
Ca proaspat posesor de platforma giorgio pot spune cu mana pe inima ca nu există nimic comparabil in zona asta de pret, dpdv dinamica.

_________________
Stelvio Super 280 Basalto Brown
ex: A4 B9 2.0 tdi quattro Sline/Stronic
ex: Leon 5F 2.0 tdi m6
ex: Jetta 2.0 tdi m6 not stock :twisted:


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2021, 18:58 
Offline

Joined: 13 Nov 2020, 12:43
Posts: 21
Car: BMW
Tu despre ce hot hatch vorbesti? Ca omul se uita la seria 3, care e sedan, rear wheel biased, chiar daca e xdrive. Dar daca te referi la mine, pot sa iti ca 50% din timp, stau in trafic bara la bara, de Bucuresti, in care senzatia de sportivitate, condus, directie, agilitate e fix pixu, ca tot cu 2 km/h ma misc si de asta prefer sa am briz briz-urile tehnologice din masina. Pe lanaga asta, eu n am comparat una cu alta, am zis doar ce mi am luat eu. Sunt fan Alfa, nu s a legat, dar 50k euro, pentru Giulia, nu as da, in nicun caz. Pe la 40k ar fi ok.


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2021, 20:58 
Offline
User avatar

Joined: 24 Jun 2017, 18:35
Posts: 202

mar33 Quote:
@jull In seara asta, mă întorceam de la Bran, am văzut în oglinda cum se apropia o Giulia, nu eram sigur, că era întuneric…m-am dat pe banda din dreapta sa-i fac loc. A trecut fulger pe lângă mine, eu având cam 140, nu am apucat să văd decat un albastru deschis și JUL la număr. Am dat un flash în semn de salut și aia a fost. Puteam să-l ajung dar oricum nu m-ar fi recunoscut. Ai idee cine era?
N-am nicio idee despre ce Giulia vorbesti si nu incurajez astfel de comportament rutier in zona Campina-Ploiesti. Insa as ghici ca inconstientul a vazut flash-urile si a crezut ca e vorba de o atentionare din cine stie ce motiv, nicidecum un salut.



Sent from my SM-G998B using Tapatalk


_________________
Actuala :evilook: : Stelvio QV
Fosta :samui:: Giulia Veloce Q4 2.0T 280cp


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2021, 21:29 
Offline
User avatar

Joined: 09 Jul 2008, 12:32
Posts: 191
Car: Giulia 280 Q4 KUC
Location: Bucuresti
Da, nici eu nu incurajez, de aceea m-am si dat la o parte. :D

On topic: Apropo, oglinzile negre au vreo legatura cu vreun pachet ceva?


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2021, 23:00 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jul 2019, 21:10
Posts: 397
Car: Giulia Quadrifoglio
@mar33 : Daca iti place cu adevarat sa conduci atunci fa din asta o prioritate! Rezolutia sau refresh rate-ul unui ecran sunt perisabile in 2-3 ani dar feelingul pe care ti-l lasa o masina la volan se intipareste acolo in suflet, nu se pierde peste ani. In conditiile in care motoarele termice nu mai au multi ani in fata (ma refer la masini noi) depinde foarte mult ce iti doresti. Ptr mine de exemplu pe primul loc a fost feelingul la volan si am stabilit din start ca asta e prioritatea mea. Cu Giulia veloce a fost love at first drive (am avut la test drive fix una ca cea pe care aveam sa o cumpar, bineinteles cu o vorba buna din partea Laurei). Am condus si G20 330i echipare M cat si AMG-ul A35. La final Giulia a iesit castigatoare prin modul in care m-a facut sa ma simt la volan: zambitor.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
# Ex: Alfa Romeo Giulia Veloce Blu Montecarlo
# Ex: Seat Leon 5F 2.0 diesel 184 cp
# Ex: Chevrolet Cruze 1.8 mpi, 141 cp
# Ex: Skoda Fabia 1.4 16V 101: o cazatura din pacate
# Ex: Dacia SuperNova 1.4 mpi


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2021, 23:49 
Offline
User avatar

Joined: 24 Jun 2017, 18:35
Posts: 202
mar33 Quote:
Da, nici eu nu incurajez, de aceea m-am si dat la o parte. :D

On topic: Apropo, oglinzile negre au vreo legatura cu vreun pachet ceva?
Cele de pe masina pe care ai vazut-o nu erau negre , dar se pot face negre la cerere (de fapt faux-carbon).

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


_________________
Actuala :evilook: : Stelvio QV
Fosta :samui:: Giulia Veloce Q4 2.0T 280cp


Top
   
PostPosted: 27 Sep 2021, 23:53 
Offline
User avatar

Joined: 09 Jul 2008, 12:32
Posts: 191
Car: Giulia 280 Q4 KUC
Location: Bucuresti
Aaa… pai nu vorbeam despre masina ta. Tu crezi ca am apucat să văd culoarea oglinzilor???

Intrebam asa…daca e o regula. De exemplu am vazut masina asta care zic ei ca a fost masina de demo, deci ar trebui sa fie totul original:


https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... medium=ios


Sent from my iPhone using Tapatalk


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 00:03 
Offline
User avatar

Joined: 01 Mar 2018, 10:47
Posts: 297
Location: Bucuresti
Oglinzi din carbon nu se pot pune din fabrica pe Veloce din pacate, doar negre, care din cate vad pe alfaromeo.de ba chiar vin standard.
In schimb, poti sa-ti iei capace de oglinzi din carbon, fie de la Mopar (accesorii originale) fie din alte surse, dar cel putin cele originale sunt vreo 700€.
Daca merita sau nu… that’s up to you :D


Sent from my Apple A2411 using Tapatalk

_________________
'16 Alfa Romeo Giulia 2.2 Rosso Alfa
'15 BMW 1 Series M Sport


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 00:07 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6613
Location: Brasov... oarecum.
Guli a pus punctul pe i.
Diacutia cu seria 2 era o discutie in paralel. Mar33 e dupa o berlina, asta cred ca s-a inteles. O brlina de clasa medie RWD. In plus a explicat ca o va conduce deatul de mult extraurban. Din nou Guli a punctat bine.

Oglinzi negre si alte acareturi negre vin cu pachetul nero.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 08:34 
Offline

Joined: 05 Aug 2020, 11:46
Posts: 947
Car: Giulia Veloce 280 Q4
Location: Bucuresti
mar33 Quote:
Aaa… pai nu vorbeam despre masina ta. Tu crezi ca am apucat să văd culoarea oglinzilor???

Intrebam asa…daca e o regula. De exemplu am vazut masina asta care zic ei ca a fost masina de demo, deci ar trebui sa fie totul original:


https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... medium=ios


Sent from my iPhone using Tapatalk
La MY2020/2021 cel putin in oferta de Romania, oglinzile negre sunt un optional care costa 65 de euro fara TVA. Veloce vine cu Black Pack de serie (ramele geamurilor, scudetto, embleme si tevi de esapament negre) dar fara aceste oglinzi, cum de altfel este si masina de la Timisoara. Bineinteles ca asa cum spun colegii, oglinzile se pot face carbon cu accesorii originale sau negru sau carbon sau roz bombon cu folie care arata OE.
Cit priveste celelalte discutii: a existat aici pe topic o tendinta de a face un versus, desi tema topicului este sa colectam sfaturi pentru achizitia unui Veloce de catre colegul Marian, care pare nehotarit dar cauta hotarit si sunt convins ca o sa gaseasca :smart:
S-au spus destule, inclusiv chestii absurde sau funny, chestii de genul: nu as da mai mult de 40k pe o Giulia Veloce (echipare superioara, chiar varf de gama ca echipare/motorizare daca consideram QV un model distinct) dar am dat aceeasi suma sau mai mult pe un BMW compact ... mesajul pe care l-am inteles eu este ca AR e o marca mai slabuta si merita doar un buget limitat, pe BMW compact se pot da bani multi chiar daca masina e cu o clasa mai jos si 30 de etaje in subsol la platforma tehnica ... s-au mai facut comparatii nou versus second hand ... iarasi comparatii deplasate, asa cum au fost si cele gen BMW clasa mare 2012 cu Giulia noua 2020 ... am incercat sa explic in continuare conjunctura de piata, cum ca masinile sunt putine si mai scumpe si vor fi si mai putine si mai scumpe, aici s-au facut in continuare rationamente de anul 2019, cum ca dealerii au curtile pline si abia asteapta sa vanda si s-au dat de exemplu tranzactii facute anul trecut, cind 2021 e o cu totul si cu totul alta realitate pe piata.
La final se ajunge la aceeasi platitudine: fiecare isi ia ce-i place si ce-si permite. Eu astept cu fireasca emotie sa vad ce-si ia Marian. Cred ca si el trece printr-un proces de invatare, de adaptare si la final o sa traga si cartea castigatoare.

_________________
Alfa Romeo. Giulia. Veloce 280 Q4. Rosieeeeee
Stelvio Quadrifoglio Misano Blu MY2020 bestia


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 08:49 
Offline

Joined: 13 Nov 2020, 12:43
Posts: 21
Car: BMW
Nu a fost absolut deloc un versus. Eu am spus ca nu s-a legat. Oferta de 30k +TVA pentru Veloce era mai mult decat buna, iar daca la momentul respectiv as fi avut masina personala vanduta, o luam cu ochii inchisi. Asta cu 30 de etaje in sus, in jos, sunt doar pareri, de parca am vorbi de Logan vs Ferrari. Sunt pareri deci prin natura lor, subiective. 40k as plati eu si pare ca si colegul. Sunt 100% convins ca dpdv motor propulsor, suspensie, directie, Giulia este peste ce am ales eu, dar dupa cum spuneam, pe mine ma intereseaza si alte dotari la masina, iar un Xenon de 25W, in 2021, imi da cu virgula.
Am cam acelasi teritoriu cu Marian, ca zona de lucru, dar masina de munca pentru mine e un Superb Combi. Stiu ce inseamna drumuri de 2-3 mii de kilometri intr-o saptamana si cat de necesara este o masina buna, confortabila, ca sa nu ajungi zombi la intoarcere. Cum ai spus si tu, toti suntem diferiti, avem nevoi si alegeri diferite.
Revenind, am pus filtru pe 2020, 280 cp si obligatoriu cu garantie si fara daune. Mai jos o lista.

https://www.mobile.de/ro/Automobil/Alfa ... 65825.html

https://www.mobile.de/ro/Automobil/Alfa ... 51710.html

https://www.mobile.de/ro/Automobil/Alfa ... 82498.html

https://www.mobile.de/ro/Automobil/Alfa ... 48782.html


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 09:01 
Offline

Joined: 05 Aug 2020, 11:46
Posts: 947
Car: Giulia Veloce 280 Q4
Location: Bucuresti
Nu e nimic subiectiv in a aprecia dpdv tehnic o platforma de clasa medie - mare, lightweight, cu constructie din aluminiu, cardan de fibra de carbon, RWD, orientata spre performanta samd ca find mai complexa si deci mai valoroasa tehnic decit o platforma de clasa mica si compacta, cu motor transversal si FWD.
La fel cum nu e nimic obiectiv in a zice: dau aproape 50k pe un BMW compact dar o berlina Alfa varf de gama nu merita mai mult de 40k, decit eventual daca vrei sa spui ca imaginea brandului se plateste scump dar nu neaparat substanta. Am inteles din corespondenta ca erai interesat de becuri, mai sus ziceai ca tu mergi doar bara la bara in Bucuresti, hotaraste-te :lol:

_________________
Alfa Romeo. Giulia. Veloce 280 Q4. Rosieeeeee
Stelvio Quadrifoglio Misano Blu MY2020 bestia


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 09:32 
Offline

Joined: 13 Nov 2020, 12:43
Posts: 21
Car: BMW
Intotdeauna e subiectivism cand compari ce ai in posesia cu altceva pe care nu il ai si cunosti. La fel de bine, posesorii de Audi spun ca luam un A5 "dizelache" de dadeam cu fum la toata lumea. A fost alegerea mea si sunt multumit de ea. Btw e AWD :D
Referitor de bara la bara si becuri, cred ca ai inteles la ce ma refer. Fiecare om are un set de nevoi, diferit fata de altul, poate pentru unul e feeling-ul, pentru altul tehnologia, pentru altul motorul transversal, pentru altul scaunele, poate spatiul interior, poate becurile Matrix, Laser p****a ma-sii ce-or mai fi. In alta ordine de idei, astept sa ne vedem sa iti dau masina pentru a avea o parere pur obiectiva, din ambele parti :))

Marian pare hotarat pe Giulia si sper sa isi gaseasca masina pe care o doreste, despre care spune ca e cam acelasi buget, ca cel spus de mine. Daca imi aduc aminte bine si tu spuneai printr-un post ca in jur de 40k ar fi pretul corect. Am postat mai sus oferta de la AI. Am primit 3. Una pentru 280, una pentru 200 AT8 RWD, la 46.609 Eur dupa discount si una pentru 2.2 190 cp la 43.347 Eur, tot dupa discount, ceea ce pentru MINE este mult.


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 11:18 
Offline

Joined: 05 Aug 2020, 11:46
Posts: 947
Car: Giulia Veloce 280 Q4
Location: Bucuresti
Am ridicat manusa, abia astept sa ma dau cu Grand Coupe :smart:
Da 40k este pretul corect pentru un Veloce 280 Q4 bine echipat, MY2019 din stoc, considerind ca MY2020 vine cu niste plusuri clare. De aia zic ca masina de la Arad e de cumparat.

_________________
Alfa Romeo. Giulia. Veloce 280 Q4. Rosieeeeee
Stelvio Quadrifoglio Misano Blu MY2020 bestia


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 19:24 
Offline
User avatar

Joined: 09 Jul 2008, 12:32
Posts: 191
Car: Giulia 280 Q4 KUC
Location: Bucuresti
Offf…nu mi se aliniază astrele deloc. Pot sa achizitionez masina din Germania, fara TVA si fara sa platesc TVA in tara. Conditia este ca autoturismul sa fie clasificat ca second hand, si anume sa aiba peste 6.000 de km si peste 6 luni de cand a fost inamtriculat. Am gasit bestia asta de mai jos, care include cam tot ce doream eu ca si optiuni si puteam plati doar 41.500 euro in Germania si atat. DAR…desi masina are peste un an de la inmatriculare, are doar 2.500 km. Adica, nu intra ca auto secod si trebuie sa platesc TVA.

Mai asteptam…poate apare una cu peste 6.000 km.
Dar asta chiar avea tot ce imi doresc eu…Rosie, 280, Q4, plafon negru, HK, Bord si usi in piele, pilot adaptiv, carplay, etc. Ei, pe asta as fi dat 41.500. Dar, nu-i nimic, asta imi confirma ca ce vreau eu este posibil. Asa ca stau la vanatoare!

Image


Sent from my iPhone using Tapatalk


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 19:39 
Offline
User avatar

Joined: 03 Oct 2016, 19:23
Posts: 300
Car: Fiat Bravo II 1.6 mj
Location: Bacau
Si vrei sa zici ca nu poti face un test drive cu ea de vreo 3700 Km ?
"Jermania" e mare !

_________________
DA !


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 19:43 
Offline
User avatar

Joined: 09 Jul 2008, 12:32
Posts: 191
Car: Giulia 280 Q4 KUC
Location: Bucuresti
Pai ar trebui sa imi treaca km pe factura atunci cand o iau si nu stiu daca fac nemtii smecherii din astea, sa treaca gen 6.200 cu promisiunea ca ma mai plimb eu vreo 4.000 si dupa aia ma duc acasa sa o inscriu.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 19:47 
Offline

Joined: 05 Aug 2020, 11:46
Posts: 947
Car: Giulia Veloce 280 Q4
Location: Bucuresti
Nu tre sa faca smecherii, doar sa va plimbati un pic cu ea. Lasa-i o garantie si plimba-te 2 zile pe autobahn :smart:

_________________
Alfa Romeo. Giulia. Veloce 280 Q4. Rosieeeeee
Stelvio Quadrifoglio Misano Blu MY2020 bestia


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 21:02 
Offline
User avatar

Joined: 03 Oct 2016, 19:23
Posts: 300
Car: Fiat Bravo II 1.6 mj
Location: Bacau
mar33 Quote:
Pai ar trebui sa imi treaca km pe factura atunci cand o iau si nu stiu daca fac nemtii smecherii din astea, sa treaca gen 6.200 cu promisiunea ca ma mai plimb eu vreo 4.000 si dupa aia ma duc acasa sa o inscriu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bravo mai !
Te duci, o vezi, o placi, lasi banii la nemti si faci actele dupa 2-3 zile de teste. Nu este nici o 'ilegalitate'

_________________
DA !


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 21:49 
Offline
User avatar

Joined: 09 Jul 2008, 12:32
Posts: 191
Car: Giulia 280 Q4 KUC
Location: Bucuresti
Până atunci, să ne mai dăm puțin cu Bmw-ul

Image


Sent from my iPhone using Tapatalk


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 23:18 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
GiuliaLover Quote:
Nu e nimic subiectiv in a aprecia dpdv tehnic o platforma de clasa medie - mare, lightweight, cu constructie din aluminiu, cardan de fibra de carbon, RWD, orientata spre performanta samd ca find mai complexa si deci mai valoroasa tehnic decit o platforma de clasa mica si compacta, cu motor transversal si FWD.
La fel cum nu e nimic obiectiv in a zice: dau aproape 50k pe un BMW compact dar o berlina Alfa varf de gama nu merita mai mult de 40k, decit eventual daca vrei sa spui ca imaginea brandului se plateste scump dar nu neaparat substanta. Am inteles din corespondenta ca erai interesat de becuri, mai sus ziceai ca tu mergi doar bara la bara in Bucuresti, hotaraste-te :lol:
Chapeau :clapping: :clapping:

Si ce se mai bucura lumea de noul val adus de platforma Giorgio :bash:

L. E. Marian, daca te referi la statul roman care va verifica km cand vei merge la administratia fiscala sa inscrii masina, te inseli. Plus ca, nu cred ca iti trebuie km trecuti pe factura, se pot “omite” si gata, ai rezolvat problema. Eu la stelvio, 0km dar peste 6 luni vechime nu am avut probleme.

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 28 Sep 2021, 23:30 
Offline
User avatar

Joined: 09 Jul 2008, 12:32
Posts: 191
Car: Giulia 280 Q4 KUC
Location: Bucuresti
Ai luat-o fara tva din afara? Nu ai platit nimic aici? Credeam ca te pun sa declari, fac verificări amănunțite, etc.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Top
   
PostPosted: 29 Sep 2021, 08:47 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Luata din Franta, 0km dar peste 6 luni vechime, era deja inmatriculata acolo de dealer.
Cine sa te puna, la ghiseu la taxe si impozite? Sau crezi ca iti cer poza cu bordul masinii?

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 244 posts ]  Go to page Previous 14 5 6 7 810 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]