It is currently 27 Apr 2024, 19:46

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 93 posts ]  Go to page 1 2 3 4 Next
Author Message
 Post subject: Black Giulia Veloce
PostPosted: 12 Feb 2020, 22:35 
Offline
User avatar

Joined: 29 Sep 2018, 17:27
Posts: 370
Car: Giulia Veloce
Salut forum!
De aproape o saptamana, am devenit fericitul utilizator al unei Giulia Veloce.
Probabil ca in 5 ani voi deveni si posesorul ei, dupa ce voi achita constiincios toate ratele de leasing :tongue:

Sunt multe de spus, dar voi incepe cu concluzia: este de departe cea mai misto masina pe care am condus-o vreodata!!

Multumiri domnilor Cosmin Ghiran si Andrei Ciulacu pentru cea mai placuta experienta de cumparare de pana acum. Cu toate ca aveam si varianta unei achizitii din afara mai putin istovitoare dpdv financiar, factorul uman coroborat cu garantia extinsa la 5+2 ani m-au determinat sa cumpar din RO.

Multe multumiri si colegilor de forum pe care i-am abordat in privat, m-au ajutat enorm sfaturile si experientele voastre in luarea deciziei finale catre Alfa. :thanks:
Am mai avut o tentativa acum mai bine de 10 ani cu brandul Alfa, moment in care imi doream mult un GT.
Dar lipsa de experienta in cautare/analiza, respectiv multiple povesti infricosatoare referitor la fiabilitate (m-a marcat povestea unui GT al carui portiera s-a desprins in momentul in care proprietarul deschidea usa doamnei), m-a determinat sa aleg alte variante.

Nu mai tin minte contextul in care a ajuns Giulia pe lista mea scurta, dar cel mai probabil ca am fost fascinat de design-ul ei. Si ulterior, s-a incadrat perfect in cerintele must have: 4wd+4usi+directie misto+no suv.

Cateva cuvinte si despre configuratie:
Model Veloce, benzina, 280CP, Q4, culoare neagra, geamuri fumurii, pachet navigation, etriere de culoare rosie, jante 19 brunate, pachet clima, pachet performance, pachet driver assistance plus, pachet convenience, pachet sound hi-fi si DAB.
Vroiam neaparat cateva optiuni - culoare inchisa, pachet performance, interior rosu - iar norocul mi-a suras, gasind varianta pe stoc. Poate singurele optiuni pe care nu le am si mi le-as fi dorit ar fi plafonul negru, farurile adaptive si pachetul de piele de bord/partea superioara a usilor.
Nu am apucat sa o conduc cu jantele de vara de 19’, prin urmare impresiile de pana acum sunt in echiparea de iarna: jante 18 MSW 82 + Michelin PA5. Mi-as fi dorit ca jantele sa fie negre, dar am luat ce am gasit pe stoc.

In aproximativ 200 km facuti pana acum si 100% sub 3k ture in regim de rodaj (ce va continua probabil pana la 1500km), m-au impresionat destul de multe aspecte:
- Directia este fantastica, usoara, dar foarte precisa si fara demultiplicari care te forteaza la corectii in plin viraj
- Suspensia este sublima in formatul actual cu jante de 18, exact de ceea ce voi avea nevoie in turele ocazionale de ~10h de condus/zi
- Design-ul interior/exterior te fac sa te simti special
- Cutia este foarte ok, personal o gasesc mai buna decat DSG6
- DNA – nu am experientat vreodata o masina al carei optiuni dinamice sa fie atat de diferite si atat de bine definite pentru fiecare setare in parte
- Lipsa touch screen-ului – sistemul este foarte intuitiv si usor de folosit, fara sa te distraga de la condus
- Franele – poate parea surprinzator, dar m-am acomodat foarte rapid cu ele. Franeaza foarte puternic si sunt destul de predictibile. Fata de varianta MY2018 pe care am condus-o in test drive acum un an, pe MY2019 e posibil sa le mai fi ajustat (sau e un mix intre placebo si anvelope mai bune)
- Garda la sol – este mai mult decat suficienta (‘nough said)

Printre punctele mai putin placute ar fi:
- Raza enorma de bracaj. Mi-a luat ceva timp sa ma obisnuiesc. Toate manevrele care imi ieseau dintr-o bucata, acum necesita o manevra in plus
- Rezolutia display-ului – foarte slaba, cu un efect ciudat si cristalizat…
- Rezolutia camerei de marche arriere… no comment – daca are cineva vreo recomandare de retrofit, probabil ca ar fi prima modificare pe lista
- Pozitia in scaun – nu reusesc sa imi gasesc suportul necesar la nivelul femurului. In turele de circuit cu varianta Giulia QV (cu scaune speciale), mi-am gasit pozitia perfecta imediat. Si parca stateam si mai jos.

Cu toate acestea, punctele negative pur si simplu nu conteaza in imaginea de ansamblu.
Giulia Veloce e o masina pe care abia astept sa o conduc din nou... si din nou...si din nou :dribble:

Cateva poze in fuga… astept sa gasesc timpul necesar si locul potrivit pentru unele mai calitative :wink:
https://i.postimg.cc/dtXhWvpF/IMG-2567.jpg
https://i.postimg.cc/SKbJhdmt/IMG-2571.jpg
https://i.postimg.cc/VkCdppPC/IMG-2544.jpg
https://i.postimg.cc/zX3LS3dp/IMG-2543.jpg


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 12 Feb 2020, 22:47 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Bravo, domnule! Am observat asta toamna interesul tau nedisimulat si foarte tintit, materializat in final.
Iti impartasesc multe din observatii, retinand din cele negative bracajul foarte slab. Si cu o Dacie 1400 veche intorc mai scurt in parcare :D :D NU am probleme cu rezolutia pe marsarier, chiar m-am invatat sa parchez cu spatele la milimetru datorita ei. La fel, si display-ul de infotainment e OK pt mine.
Astept sa ne vedem intr-o zi prin oras sa stam mult la vorba. Inca o data, complimente, si sa o stapanesti sanatos! Ups, am vazut ca ai numere de Cluj. OK, nu e imposibila o intalnire, doar am fost chiar in Noiembrie 2019 la Cluj cu Giulia pt un concert Bryan Adams.

Cristian

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 12 Feb 2020, 23:00 
Offline
User avatar

Joined: 29 Sep 2018, 17:27
Posts: 370
Car: Giulia Veloce
Merci frumos :wink:
Fac drumuri destul de dese prin Bucuresti, mi-ar face placere sa stam la o cafea (dau un semn cu prima ocazie).


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 12 Feb 2020, 23:18 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Felocitari, s-o stapanesti sanatos!
Asa nasoala e raza de bracaj? Nu-mi amintesc sa fi remarcat asta in putinele dati cand am condus una..


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 12 Feb 2020, 23:36 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Felicitari si sa o stapanesti sanatos multi ani. E foarte frumoasa si distinsa pe negru, imi place mult.
Incearca sa incarci normal pozele, e incomod sa le deschidem asa.


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 00:02 
Offline
User avatar

Joined: 02 May 2006, 14:04
Posts: 1432
Car: Gtv V6 tb
Location: Zalau
(m-a marcat povestea unui GT al carui portiera s-a desprins in momentul in care proprietarul deschidea usa doamnei),

Și tu ai pus botul la povestea asta.... nici la Dacia 1300 nu se întâmplă asta.
Sa te bucuri de mașina mai tare decât te întristezi de rate.

_________________
Alfa Romeo Gtv 2.0 tb rosso miro

ex: Alfa Romeo 159 1.9 jtd grigio vesuvio
ex: Alfa Romeo 166 Super 2.0 tb grigio chiaro metallizzato
ex: Alfa Romeo 156 1.8 ts rosso proteo


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 00:30 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Felicitari pentru achizitie, s-o stapanesti sanatos! Cetatenii pe care i-ai pomenit sunt angajati ai dealerului? Ar fi ceva remarcabil si datator de sperante daca ar fi. Povestea GT-ului probabil facea referire la maner, o problema cunoscuta.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 06:34 
Offline
User avatar

Joined: 06 Dec 2007, 15:36
Posts: 3228
Car: Giulietta QV
bravo domnule , sa o stapanesti sanatos !

si pe mine m-au ajutat in discount/ garantie /mentenata , costin de la constanta si cei de la autoitalia , mi-au facut o oferta ce nu a putut fi refuzata . printre alte motive fiind si "alfaclub romania " :)

_________________
159 1.9 jtdM 2007 - 2014
GQV 1750 TCT 2014 -
Stelvio 2.0 Q4 2019 -


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 10:16 
Offline
User avatar

Joined: 28 Oct 2012, 15:57
Posts: 3582
Car: Stelvio QV
Location: Bucuresti
Bravo :clapping: Sa o folosesti sanatos!!! Masina e foarte misto configurata! :love:

_________________
Stelvio Veloce 280cp - Visconti viewtopic.php?f=91&t=29263

Am avut:
1. 156 GTA viewtopic.php?f=17&t=28029
2. 2xStelvio 2.2 jtdm 210 CP Q4
3. Giulia Veloce viewtopic.php?f=90&t=27090
4. Brera 1.750 TBI viewtopic.php?f=22&t=27532
5. GT 1.9 JTDM http://www.alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=18&t=25735
6. Giulietta 1.4 Mair 170 CP http://www.alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=63&t=23381
7. Giulietta QV http://alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=63&t=24393
8. 159 TBi ti 250 CP http://alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=23&t=22223
9. Giulietta 1.4 Mair 170 CP http://alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=63&t=22292
10. 159 2.4 JTDM 200 CP
11. 159 TBi 200 CP

AutoRulateLeasing
https://autorulateleasing.ro


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 10:27 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2013, 19:09
Posts: 399
Car: Giulietta
Location: Brasov
E frumoasa rau! :love: Sa te bucuri de ea mult si bine!

_________________
Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 HP
Ex: Alfa Romeo 156 1.6 TS - Nera

“We are in the realm of sensations, passions, things
that have more to do with the heart than the head.”


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 10:28 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jul 2019, 21:10
Posts: 397
Car: Giulia Quadrifoglio
Felicitari BFX, sa te poarte pe drumuri faine!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
# Ex: Alfa Romeo Giulia Veloce Blu Montecarlo
# Ex: Seat Leon 5F 2.0 diesel 184 cp
# Ex: Chevrolet Cruze 1.8 mpi, 141 cp
# Ex: Skoda Fabia 1.4 16V 101: o cazatura din pacate
# Ex: Dacia SuperNova 1.4 mpi


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 11:08 
Offline
User avatar

Joined: 11 Sep 2015, 07:21
Posts: 599
Car: Giulietta
Location: Cluj-Napoca
Felicitari pentru masina!

Cred ca ne-am intersectat de vreo 2 ori zilele astea :) O data prin faget cand eram cu 66le si o data prin Buna Ziua cu giulietta

Foarte frumoasa masina! Sa o stapanesti sanatos

_________________
Alfa Romeo Giulietta 1.4TB Nero-Etna
Alfa Romeo 166 2.5v6


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 11:10 
Offline
User avatar

Joined: 06 Oct 2018, 11:15
Posts: 405
Car: eGolf
Location: Brasov
Felicitari si bine ai venit in grupul Giulia. Sa te bucuri de ea!

@ALXege: raza de bracaj e de-a dreptul ridicola. Incerc pe cat posibil sa nu fac manevre complexe cand e prea multa lume langa mine ca sa nu rada, atat de nasoala e situatia.

_________________
ex: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm Distinctive
ex: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T Q4


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 11:16 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Ca sa fie siguri ca Alfele nu sunt destinate manelistilor avizi de cerculete si drifturi prin oras :lol:

Credeam ca nu mai e prostia asta la noile generatii, mie imi era rusine sa intorc GT-ul cand aveam masini in spate, pe ditai bulevardul trebuia sa ma incadrez pe banda 1 ca sa am sanse sa intorc din prima :)
Ma gandesc ca au ei o explicatie pentru asta, sunt curios care o fi ...


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 11:21 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Eu am inteles ca bracajul e slab doar pe versiunile Q4 (transmisia integrala si problemele geometrice, pozitia motorului retras mult in spate chiar pe axul rotilor, latimea rotii, etc) dar nu pot confirma cu celelalte echipari, nu am fost atent cand am condus, de fapt eram pe Motor Park cand am condus o Giulia non Q4 8) :D :D
159 2.4 era super lejera la intoarceri prin comparatie.

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 12:04 
Offline
User avatar

Joined: 29 Sep 2018, 17:27
Posts: 370
Car: Giulia Veloce
Va multumesc mult pentru primirea calduroasa! :up:

@ALXege: surprinzator ca nu mi-am dat seama nici eu in cadrul test drive-ului. Probabil eram prea focusat in a analiza directia/cutia si suspensia. Necesita putina planificare si indiferenta la privirile ironice ale celor care cred ca e buba soferului pentru manevrele stangace. Anyway, i can live with this :)

@mugurel: ma mai documentez cu postarea pozelor si rezolvam ;)

@mobyle: sunt sigur ca exista si o doza de exagerare legata de fiabilitate, in ceea ce priveste brandul Alfa.
Cu toate acestea, fiecare zvon are si o farama de adevar.
La o cautare rapida pe forum, un alt caz de usa cazuta de GT... viewtopic.php?f=18&t=5707&p=83400&hilit ... usa#p83400

@Valak: There is still hope :clapping: Ambele persoane sunt parte din familia Alfa (Andrei Ciulacu - AI Colentina, Cosmin Ghiran - Alfa Cluj).
Consider ca pot fi dati ca si best practice pentru alte sucursale/dealeri, pentru a mai spala din imaginea pe care o are AI (am avut si experiente mai putin placute gen Autoitalia Outlet Bucuresti, cu personal extrem de arogant)

@alfetta: Cred ca ar fi util sa facem un topic cu experiente pozitive pentru cei care intr-adevar fac diferenta (asta daca nu exista deja pe forum).
Poate sunt si ei promovati ulterior si se mai schima lucrurile si in bine pentru acest brand misto. AI HR hint :harhar:

@DanS: multumiri speciale pentru timpul pe care mi l-ai alocat, cu toate ca nu discutam de o achizitie din portofoliul tau.
Te recomand cu caldura tuturor celor care isi cauta masina :first:

@skmetaly: salut si aici! :D Poate ne vedem la o intalnire locala. Am vazut cateva Alfe duminica cand introceam la Roata Faget, dar eram mult prea concentrat pe raza de bracaj :lol:


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 14:36 
Offline
User avatar

Joined: 06 Dec 2007, 15:36
Posts: 3228
Car: Giulietta QV
:) pe bune ?


Attachments:
B18D282B-3EA3-4E12-98C8-AA754713D2A0.jpeg
B18D282B-3EA3-4E12-98C8-AA754713D2A0.jpeg [ 195.97 KiB | Viewed 3571 times ]

_________________
159 1.9 jtdM 2007 - 2014
GQV 1750 TCT 2014 -
Stelvio 2.0 Q4 2019 -
Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 13 Feb 2020, 15:43 
Offline
User avatar

Joined: 24 Jun 2017, 18:35
Posts: 202
Pt mine n-a existat inca in 2 ani momentul in care sa zic "ce n-as da sa fi avut raza de bracare mai scurta..." E posibil sa fiu influentat de faptul ca am avut un SUV care se intorcea ca planeta Jupiter.

Altfel, sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


_________________
Actuala :evilook: : Stelvio QV
Fosta :samui:: Giulia Veloce Q4 2.0T 280cp


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 20 Feb 2020, 21:46 
Offline
User avatar

Joined: 29 Sep 2018, 17:27
Posts: 370
Car: Giulia Veloce
Merci Jull, la fel iti doresc si tie :)
In perioada de cautare si documentare am parcurs cu multa placere topicul detaliat de prezentare al Giuliei tale.

Legat de raza mare de bracare deja pot spune ca m-am obisnuit.
Imi faceam probleme si cu modularitatea franei, dar nu mi-a creat deloc probleme. Chiar pot spune ca imi place.
Poate singura problema e atunci cand alternez cu alte masini, primele frane sunt foarte bruscate.

In alta ordine de idei, masina asta imi readuce buna dispozitie de fiecare data cand o conduc, chiar si in modul de rodaj. :love:
Indiferent de ce cretin(a) imi agita inutil ziua, uit de toate cand ajung la volanul Giuliei - cred ca s-ar putea da si pe prescriptie, sau cel putin ar putea iesi o reclama misto in acest sens.

Undeva in coltul mintii parca un pitic imi aduce aminte de lipsa sunetului motorului.
Intr-adevar, imi lipseste sunetul unei evacuari sport, respectiv al unui open CAI.
Dar deocamdata le lasam acolo, sa sadeasca.


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 21 Feb 2020, 11:35 
Offline
User avatar

Joined: 06 Oct 2018, 11:15
Posts: 405
Car: eGolf
Location: Brasov
Sa stii ca poti imbunatati putin sunetul cu o evacuare finala sport. Eu sunt destul de multumit de a mea. Sunetul e suficient de placut cat sa iti aduca un plus de satisfactie si nu foarte intruziv, cat sa nu te deranjeze la drum lung.

_________________
ex: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm Distinctive
ex: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T Q4


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 21 Feb 2020, 17:05 
Offline
User avatar

Joined: 29 Sep 2018, 17:27
Posts: 370
Car: Giulia Veloce
Merci M3ph0, mi-a placut sunetul finalei de la Giulia ta. Parca era Ragazzon, nu?

Daca ma decid sa fac upgrade la evacuare pe viitor, cu siguranta voi lua doar ceva cu valve controlate electronic.
Si doar daca nu contravine cu politica de garantie.

Din punct de vedere sunet, m-as orienta catre ceea ce are Tzzivii pe Velocele lui (suna incredibil de bine :dribble: )


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 24 Feb 2020, 10:40 
Offline
User avatar

Joined: 06 Oct 2018, 11:15
Posts: 405
Car: eGolf
Location: Brasov
Da, Ragazzon era. Mi se pare ca vazusem ceva si cu valve controlate electric de la ei, dar deja vorbim despre alte costuri.

_________________
ex: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm Distinctive
ex: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T Q4


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 24 Feb 2020, 17:32 
Offline

Joined: 09 Nov 2017, 13:37
Posts: 84
Car: giulietta 1.4 ma
Location: vienna/brasov
m3ph0 Quote:
Da, Ragazzon era. Mi se pare ca vazusem ceva si cu valve controlate electric de la ei, dar deja vorbim despre alte costuri.
salut , super masinuta, poti sa-mi explici si mie ce inseamna garantia asta 5+2, multumesc


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 24 Feb 2020, 19:25 
Offline
User avatar

Joined: 29 Sep 2018, 17:27
Posts: 370
Car: Giulia Veloce
@m3ph0: dau un semn cand am drum prin Brasov, poate ne sincronizam sa o aud si live :)

@bodixxx: Merci!
Nu mai tin minte cat era garantia in trecut, dar oferta curenta include 5 ani garantie producator in limita a 100.000 km, 2 ani garantie extinsa in limita a 150.000 km si primii 2 ani intretinere gratuita (primele 2 revizii).

O consider a fi cea mai reusita campanie de pana acum, tinand cont ca adreseaza exact bariera de consum/achizitie: lipsa de incredere, bazata pe un trecut mai putin fericit dpdv fiabilitate.


Top
   
 Post subject: Re: Black Giulia Veloce
PostPosted: 24 Feb 2020, 22:44 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jul 2019, 21:10
Posts: 397
Car: Giulia Quadrifoglio
@BFX : un detaliu important e ca oferta de 7 ani e valabila doar ptr persoane juridice

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
# Ex: Alfa Romeo Giulia Veloce Blu Montecarlo
# Ex: Seat Leon 5F 2.0 diesel 184 cp
# Ex: Chevrolet Cruze 1.8 mpi, 141 cp
# Ex: Skoda Fabia 1.4 16V 101: o cazatura din pacate
# Ex: Dacia SuperNova 1.4 mpi


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 93 posts ]  Go to page 1 2 3 4 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]