It is currently 04 May 2024, 05:21

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 514 posts ]  Go to page Previous 19 10 11 12 1321 Next
Author Message
PostPosted: 19 Oct 2017, 08:29 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Ai dreptate, de-asta am si inceput postarea spunând ca nu vreau sa ii scuz. Cineva, undeva, a gresit, dar practice makes perfect si cu masina asta, pentru ca altcineva si-a facut treaba extraordinar de bine, nu au avut parte de prea multa practica, probabil e prima caseta schimbata la o Giulia in Romania.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 08:50 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Probabil se va ajunge la situatia de a le comanda pe toate trei ca sa o aleaga aici pe cea buna :)


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 08:51 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
Valak Quote:
Ai dreptate, de-asta am si inceput postarea spunând ca nu vreau sa ii scuz. Cineva, undeva, a gresit, dar practice makes perfect si cu masina asta, pentru ca altcineva si-a facut treaba extraordinar de bine, nu au avut parte de prea multa practica, probabil e prima caseta schimbata la o Giulia in Romania.
Si eu ce vina am? Dacă cel care a facut recepția mărfii avea curiozitatea sa intrebe in italia de ce a primit o.piesa cu alt cod( sau schimbat codurile e o greșeală..etc) eu nu mai eram pus pe drumuri si aveam mașina acum...sunt curios dacă cum ar fi reactionat oricare dintre voi in locul meu.....ca de pe margine toti sunt intelegatori. Laura vad ca tu consideri ca AutoItalia nu are nicio vină că nu verifica marfa....

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk


_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 09:41 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Tu n-ai nicio vina.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 10:32 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 21:02
Posts: 604
Car: ARGiulietta
Sorine, greselile astea nu sunt doar problema unei firme.
E criza, e haos, totul a luat-o razna in mai toate domeniile.

Experienta recenta din Franta, unde fara masina esti mort:

La masina nevestei (face navete 80km/zi) se blocheaza geamul electric pe deschis , fix cand trebuia sa plece la munca. Evident n-o poti lasa parcata in oras cu geamul larg deschis. Noroc ca nu ploua.

Noroc ca eram acasa, o duc la munca apoi caut un service mai acatarii, dar... totul inchis intre 12-14. Grrrrr
Ajung la unul bun de cartier la care fusesem deja, las masina fara programare (minune ), ma suna in 3 ore, tot mecanismul trebuie schimbat. Nu-l putem lua decat de la Ford, zice asta, 390euro (fara tva, aflu mai tarziu)
Acelasi mecanism pe net e 30-90euro. Dar nu pot lua de oriunde, scuze, ghesefturi de-astea etc.

Ok, zic, presat de situatie. Cand vine piesa?(era joi)
Abia luni cica.
Disperare, ce face nevasta fara masina?
O duc eu vreo 2-3 zile pe la serviciile ei (noroc c-aveam liber)
Luni suna ea la service.
"A venit piesa, dar pt geamul de pe partea ailalta! "
Soc si groaza. Ea deja la 800km distanta (contract de 2 sapt), eu la munca, la 100km.
"Am comandat iar piesa, vine miercuri. "
Suna ea miercuri, "piesa n-a ajuns azi, speram maine."

Joi seara am luat-o.
Dupa o saptamana in service si 536eur mai tarziu....
Nu stiu cu cat mi-a scazut speranta de viata, de la nervii capului.
In service de cartier, piesa cu pret de reprezentanta!

Rétrospectiv, trebuia sa le cer sa blocheze geamul sus, comanda pe net si montat la "baietii aia" dupa blocuri.
Dar cand n-ai timp nici sa gandesti...

Pe-aici cam peste tot, se angajeaza stagiari ieftini si tineri, saracii nu stiu nici cate urechi au, oricum raman doar cateva luni, e un haos incredibil.
De la inceputul anului ma cert la telefon cu stagiarii de la 2 firme de asigurari de sanatate, una din alea cu care-am avut contract nu a lasat liber canalul de teletransmisie pt aia noua, nimeni nu stie unde-i eroarea in sistem.

Asa ca tre sa ma duc la banca cu hartia, in fiec luna, sa ridic banii de pe cecuri de 5euro si 9euro (c-am luat un médicament sau ceva decontat de privati). Banii de la asigurarea privata de sanatate, care ar trebui sa intre automat in cont fara sa trebuiasca sa stiu.

Occident, 2017 AD

Nu le caut scuze alor tai (AI), dar poate depind si ei de altii.
Prea multi intermediari, un singur incompetent f... oricand munca a 5-10 competenti.

Sper ca te-a consolat cumva, eventual se poate sterge, sa nu incarcam cu prostii topicul omului.


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 10:43 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
zveroboy78 Quote:
Sorine, greselile astea nu sunt doar problema unei firme.
E criza, e haos, totul a luat-o razna in mai toate domeniile.

Experienta recenta din Franta, unde fara masina esti mort:

La masina nevestei (face navete 80km/zi) se blocheaza geamul electric pe deschis , fix cand trebuia sa plece la munca. Evident n-o poti lasa parcata in oras cu geamul larg deschis. Noroc ca nu ploua.

Noroc ca eram acasa, o duc la munca apoi caut un service mai acatarii, dar... totul inchis intre 12-14. Grrrrr
Ajung la unul bun de cartier la care fusesem deja, las masina fara programare (minune ), ma suna in 3 ore, tot mecanismul trebuie schimbat. Nu-l putem lua decat de la Ford, zice asta, 390euro (fara tva, aflu mai tarziu)
Acelasi mecanism pe net e 30-90euro. Dar nu pot lua de oriunde, scuze, ghesefturi de-astea etc.

Ok, zic, presat de situatie. Cand vine piesa?(era joi)
Abia luni cica.
Disperare, ce face nevasta fara masina?
O duc eu vreo 2-3 zile pe la serviciile ei (noroc c-aveam liber)
Luni suna ea la service.
"A venit piesa, dar pt geamul de pe partea ailalta! "
Soc si groaza. Ea deja la 800km distanta (contract de 2 sapt), eu la munca, la 100km.
"Am comandat iar piesa, vine miercuri. "
Suna ea miercuri, "piesa n-a ajuns azi, speram maine."

Joi seara am luat-o.
Dupa o saptamana in service si 536eur mai tarziu....
Nu stiu cu cat mi-a scazut speranta de viata, de la nervii capului.
In service de cartier, piesa cu pret de reprezentanta!

Rétrospectiv, trebuia sa le cer sa blocheze geamul sus, comanda pe net si montat la "baietii aia" dupa blocuri.
Dar cand n-ai timp nici sa gandesti...

Pe-aici cam peste tot, se angajeaza stagiari ieftini si tineri, saracii nu stiu nici cate urechi au, oricum raman doar cateva luni, e un haos incredibil.
De la inceputul anului ma cert la telefon cu stagiarii de la 2 firme de asigurari de sanatate, una din alea cu care-am avut contract nu a lasat liber canalul de teletransmisie pt aia noua, nimeni nu stie unde-i eroarea in sistem.

Asa ca tre sa ma duc la banca cu hartia, in fiec luna, sa ridic banii de pe cecuri de 5euro si 9euro (c-am luat un médicament sau ceva decontat de privati). Banii de la asigurarea privata de sanatate, care ar trebui sa intre automat in cont fara sa trebuiasca sa stiu.

Occident, 2017 AD

Nu le caut scuze alor tai (AI), dar poate depind si ei de altii.
Prea multi intermediari, un singur incompetent f... oricand munca a 5-10 competenti.

Sper ca te-a consolat cumva, eventual se poate sterge, sa nu incarcam cu prostii topicul omului.
Înțeleg foarte bine ca se intampla des sa se livreze alte piese....ce nu pot eu înțelege este tocmai faptul că ei stiu acest lucru dar nu fac nimic sa evite...eu cred cum am spus mai sus ca dac AutoItalia verifica de cr apare alt cod pe cutie se putea rezolva problema adica o rezolvau ei cu producătorul si eu nu mai eram.pus pe drumuri ...de asta sunt eu supărat ca nu se deranjează
.au dat drumul la.piesa.asa si cand sa montam pauza ca nu e ce trebuie

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk


_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 10:55 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
zveroboy78 Quote:

Nu le caut scuze alor tai (AI), dar poate depind si ei de altii.
Prea multi intermediari, un singur incompetent f... oricand munca a 5-10 competenti.
What? Who cares. Pentru mine , ca si client , toata lumea reprezinta autoitalia. Incepand de la portar , de la cel din spatele ghiseului , pana la mecanic si la cel care aduce piesele. Eu nu o sa sun la fan curier sa-i intreb..."Buna ziua , stiti cumva coletul care contine piesa mea de la masina ajunge saptamana asta in service , pentru ca cei de acolo asa mi-au promis?! " E treaba AI cum isi face organizarea ..subcontractori etc. M-am saturat sa tot aud asta... "Nu sunt eu de vina , cel de la depozit , cel de nu stiu unde" . Prietene , pentru mine tu esti autoitalia . Punct.

Exemplul tau nu are relevanta aici. Si eu am patit belele cu diferiti pseudo-mecanici.. Dar cand ma duc la dealerul autorizat , pai si suruburile de la aparatoarea de noroi le vreau stranse la cuplu. Accept si romanescul "merge si asa" , dar atunci recunoaste ca esti doar un alt service de duzina.

Probleme se intampla; urat ce-i drept , sa fii nevoit sa astepti 2 saptamani. Dar se intampla . Atata timp cat exista intelegere... Dar ce nu inteleg eu , Sorin a facut o gluma cu masina de schimb , dar de la asta pana la ironizarea clientului cat si a AutoPerugia (care apropo , e dealer autorizat AutoItalia)...imi scapa ceva ?


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 11:03 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 21:02
Posts: 604
Car: ARGiulietta
Aveti dreptate amandoi.

Pur si simplu traim intr-o perioada in care anormalul a devenit regula.


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 13:32 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
Daca fiecare si-ar face treaba bine, totul ar functiona asa cum ar trebui. A fi responsabil, a fi implicat, a fi motivat etc. sunt niste lucruri care pur si simplu ii depasesc pe unii. Acum se cauta scuze pentru eroarea din service. Ganditi-va, fiecare dintre voi, ca ati fi comis-o (fiecare) la serviciul pe care il aveti. Cum ar fi fost? Cine v-ar fi scuzat?
Sa gresesti o data se spune ca este uman. Si se accepta (in anumite cazuri). (Nu ati vrea erori la un avion, la o centrala nucleara, la o masina sa accelereze intempestiv etc.) Insa aceste greseli trebuie capitalizate si niciodata repetate. Este cazul in situatia de fata? Este cazul in diversele situatii descrise mai sus? Am mari dubii....


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 13:43 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Sorine, stiu ca e frustanta situatia, dar stai tu linistit ca eu cunosc 2 cazuri, personal, de reprezentante auto ( wv-porsche nord si ford-tiriac baneasa) unde sunt vai de capul lor si la mecanica si la tinichigerie. Iar astia ai putea sa zici ca, chiar stiu meserie, ca au de lucru, ca doar sunt masini ce se vand cu miile :lol:
S-auzim numai de bine de Giulia ta!

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 13:46 
Offline

Joined: 13 Jun 2014, 11:17
Posts: 450
Car: 156 gta, 159
Location: ploiesti
si eu am 2 exemple de la vestitii englezoi. cu masina proprie, un saab, intr un service de cartier. schimbat discuri fata, placute si amortizoare. au gresit dimensiunile la discuri, si amortizoarele au venit aman2 de dreapta parca. serios... daca comandam doar unul, inteleg confuzia. dar sa trimiti 2 de dreapta, de fata...
a 2lea exemplu, am lucrat o perioada de timp la o repreentanta bmw. cam de marimea bavaria motors de la noi. sincer, cred ca vindeau chiar mai mut. in afara de faptul ca se mai intampla sa atingi o masina prin parcare, ca nu exista ocuri de parcare, spatiu de manevra etc. erau revopsite si nici macar nu anuntau clientul. daca aveai norocul sa ai o masina din seria I urilor.... iti blestemai zilele. in afara de faptul ca mecanicii se uitau la ele ca ca la "masini straine" stateau cu saptamanile la reparat. eu am fost personal de mai multe ori pentru o cheie speciala sau dracu mai stie ce pe la reprezentantele din imprejurimi, ca nu aveau sa le repare. un prieten era la receptie marfa. roman si el. tot timpul era ametit, nervos etc. de la volumul de munca si erorile care apareau. deci nu stiu daca te incalzeste cu ceva, dar se practica si la case mai mari. si cireasa de pe tort, un 760 a stat nemiscat chiar, fara exagerare cam 2 luni implinite in curte la reprezentanta... avea motorul prajit parca. din ce am inteles, au fost ceva probleme cu motoarele alea. iti dai seama ca perioada asta, a asteptat piese ceva. mecanicii veneau si plecau intr o veselie. ca volumul de munca era mare, si bani putini.

_________________
now: 159 jtdm
156 gta
Sold: saab 9-3 aero
156 jtd
vw golf 2 gti


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 14:39 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
Intr.o nota mai vesela , acum plec de la autocomo. 45 minute pentru a.mi schimba becul de faza scurta. Din fericire azi stau bine cu timpul . La Ionuti intr.o ora mi.au schimbat tampon anyibalans , suporti arcuri spate, distantiere roti si uleiu. :lol:


Top
   
PostPosted: 19 Oct 2017, 15:08 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6615
Location: Brasov... oarecum.
Sorine, eu cred ca marea ta greseala e sa insisti in a merge la Autoperugia. Am mai spus-o pe topicul meu si de asemenea cu cel de feedback AI, si daca nu ma insel au mai spus-o si altii, AP nu e tocmai cea mai buna locatie sa-ti faci lucrarile, chiar si pe garantie.
Iti recomand sa mergi la AI pe Timisoara (nu stiu daca mai exista service-ul Colentina, dar cei din Colentina mi s-au parut cei mai ok). Laura poate sa confirme, dar AP cred ca sunt concesionari? deci inca o veriga mai departe de firma mama...si mai multe sanse de neprofesionalism.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 22 Oct 2017, 18:40 
Offline

Joined: 22 Oct 2017, 18:09
Posts: 26
Car: HONDA
mi-am facut cont pt a-ti multumi pt. feedbackul pe care-l faci. in ziua de azi, cand mai toata lumea minte sau ascunde adevarul suparator, exceptiile sunt de apreciat chiar daca pot fi catalogate de unii la capitolul "carcoteli".

de cateva zile stau cu hartii imprastiate prin jurul meu, cataloage, site-uri/forumuri pt documentare. intentia e o giulia veloce 2.0T cu pachet performance. simtul estetic m-a dus in zona asta dinpre tabara HONDA (detinator de 2 turisme honda si o motocicleta) din cauza designului noului type-r si nu a eteriorului cat a interiorului. trebuie sa recunosc ca neplacerile pe care le-ai experimentat m-au cam pus pe ganduri, mai ales ca actuala daily, civic type-s 2008 n-a facut nici o problema pana la 61.000 km, cu batjocura de rigoare pe plaja de turatie (7000 rpm) iar restul pana in prezent (78.000) la fel in conditiile in care a primit un kit de supraalimentare compresor care i-a adus inca aprox 90 cai in plus. asa ca "pe partea tehnica" sunt absolut in ceata....sa imi calc pe simturile estetice pentru siguranta tehnica...sa "risc" pe mana inimii....urmatoarea jumatate de an asper sa ma lumineze si voi urmari in continuare istoria ta.
am o mare retinere cu privire la franarea DBW....face sistemul asta suficient feedback in pedala? e un capitol etrem de important pt mine, pe ambele masini am facut upgrade la frane, pe civic am pus brembo, fi pt un feednack corect.
alta intrebare ar fi, cat de ferma e suspensia in dinamic? eu rulez cu suspensii sport aftermarket, un comportament cat mai ferm e mai apreciat pt mine.
merci mult pt izvorul de info si bafta pe viitor.


Top
   
PostPosted: 22 Oct 2017, 18:54 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
LIVIU_CTS Quote:
mi-am facut cont pt a-ti multumi pt. feedbackul pe care-l faci. in ziua de azi, cand mai toata lumea minte sau ascunde adevarul suparator, exceptiile sunt de apreciat chiar daca pot fi catalogate de unii la capitolul "carcoteli".

de cateva zile stau cu hartii imprastiate prin jurul meu, cataloage, site-uri/forumuri pt documentare. intentia e o giulia veloce 2.0T cu pachet performance. simtul estetic m-a dus in zona asta dinpre tabara HONDA (detinator de 2 turisme honda si o motocicleta) din cauza designului noului type-r si nu a eteriorului cat a interiorului. trebuie sa recunosc ca neplacerile pe care le-ai experimentat m-au cam pus pe ganduri, mai ales ca actuala daily, civic type-s 2008 n-a facut nici o problema pana la 61.000 km, cu batjocura de rigoare pe plaja de turatie (7000 rpm) iar restul pana in prezent (78.000) la fel in conditiile in care a primit un kit de supraalimentare compresor care i-a adus inca aprox 90 cai in plus. asa ca "pe partea tehnica" sunt absolut in ceata....sa imi calc pe simturile estetice pentru siguranta tehnica...sa "risc" pe mana inimii....urmatoarea jumatate de an asper sa ma lumineze si voi urmari in continuare istoria ta.
am o mare retinere cu privire la franarea DBW....face sistemul asta suficient feedback in pedala? e un capitol etrem de important pt mine, pe ambele masini am facut upgrade la frane, pe civic am pus brembo, fi pt un feednack corect.
alta intrebare ar fi, cat de ferma e suspensia in dinamic? eu rulez cu suspensii sport aftermarket, un comportament cat mai ferm e mai apreciat pt mine.
merci mult pt izvorul de info si bafta pe viitor.
Salut. Pentru partea de frane cred ca este destul de ok cum se simte. Suspensiile in dinamic sunt ferme pe modul normal sa zic asa. Cand trec pe suspensiile active atunci parca devin mai putin ferme..cel puțin așa le.simt eu. Eu zic sa nu te sperii de pr9blemele.avute de mine cu masina din cate stiu eu mai.sunt vreo 15 bucăți vândute si sunt singurul care a ajuns prin service ....

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk


_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 22 Oct 2017, 19:14 
Offline

Joined: 22 Oct 2017, 18:09
Posts: 26
Car: HONDA
e posibil sa fi avut ceva ghinion (imi vine greu sa cred, sunt logic de felul meu), dar si la civic se plangeau de ambreiaj sau caseta de dr., dar eu n-am avut nici o problema. la fel de adevarat e ca in general, multi prefera sa nu vorbeasca despre neplaceri.


Top
   
PostPosted: 22 Oct 2017, 23:02 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6615
Location: Brasov... oarecum.
Eu intr-un drive test mai amplu am condus QV-ul si dieselul de 2.2. In afara de impresia de extrema eficienta n-as putea sa spun ca mi-a lipsit feedbackul. La ora drive testului, nu stiam ca sunt DBW. Am aflat ulterior :shock:

PS eu sunt de parere ca din pacate Sorin e foarte ghinionist cu masina asta.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 23 Oct 2017, 14:36 
Offline

Joined: 22 Oct 2017, 18:09
Posts: 26
Car: HONDA
momentan am mare nevoie de pareri (pertinente :) ) pt ca la cluj nu au decat o giulia (super cred) cu motor diesel si cutie manuala, deci nu prea pot incerca pe mana mea. multumesc pt toate impresiile. o sa fac un topic in sperant asta ;)


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2017, 21:48 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
După 3 saptamani am reusit sa schimb caseta de direcție toate bune si frumoase sper eu pt mai mult timp

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk


_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2017, 12:32 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
Și jante de quadrifoglioImageImage

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk


_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2017, 13:17 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Ce bine e domnisoara :)
Foarte foarte frumoasa


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2017, 14:21 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
Jantele de pe qv nu sunt cele pe care le are tzzivii pe 159 ? Oricum astea parca sunt si mai frumoase decat alea :shock:


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2017, 14:35 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Si alea , nu e doar un singur midel pe QV


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2017, 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
Andrei.v Quote:
Jantele de pe qv nu sunt cele pe care le are tzzivii pe 159 ? Oricum astea parca sunt si mai frumoase decat alea :shock:
Ca tzzivii am si eu setul cu care am cumparat mașina....astea sunt pe lângă model si dimensiuni mai.mari pt qv

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk


_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2017, 15:31 
Offline
User avatar

Joined: 21 Sep 2013, 21:36
Posts: 1121
Car: 159 2.4 Q4 TI
Location: N-V
si astea sunt mai usoare :naughty:
LE: jantele originale ale tale nu sunt mai late pe spate ca la qv?

_________________
Alfa Romeo 159 2.4 Q4 Turismo Internazionale
Ex: Alfa Romeo 159 Nero Oceano 1.9 jtdm 16v (150++ HP by ILuzoriu)

Toată ziua la volan Răsfăţat ca un motan, Rezervorul mereu plin, Nici o grijă, nici un chin, Şi-apoi cînd ieşi pe şosea Tot apare cîte cineva...
Femei goale cîte vrei Din reviste de doi lei, Unghii negre plus tutun, Băutură şi drum bun! Pot oricînd să susţină teze Despre cutia de viteze
Poa' să fie profesor, Medic sau aviator, Avocat sau conţopist, Inginer, frizer, dentist, Pictor sau electrician, Toţi înjură la volan !


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 514 posts ]  Go to page Previous 19 10 11 12 1321 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]