It is currently 28 Apr 2024, 02:32

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 756 posts ]  Go to page Previous 127 28 29 30 31 Next
Author Message
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 24 May 2016, 22:58 
Offline

Joined: 08 May 2016, 21:05
Posts: 165
Car: alfa 156
Location: Campulung Muscel
Oricare masina are si +si- dar trebuie vazut partea plina a paharului.
Eu optam totusi la Alfa 156 gta v6 din 3 criteri:
-motorul care cred ca este mult mai nervos,
-aspectul,forma ei
-tinuta de drum
chiar daca sunt constient ca cere bani constant.Nu stiu mie imi place 156 ca masina,desi credema cand m-am apucat de ea am injurat si cred ca o sa mai injur pe cei de la alfa si nu sunt un mare fan sau iubitor de alfe dar fiecare om cu nebunia lui


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 09:29 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Trebuie totusi si sa iti permiti un GTA ...
Nu e vorba doar de a alege ce ne place .


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 09:51 
Offline
User avatar

Joined: 11 May 2008, 19:21
Posts: 583
Location: Bucuresti
Vreau sa-mi spun si eu o parere fara sa fiu luat la suturi pe aici (sper)

Am avut alfa de suficient de mult timp, dar tot in timpul acesta am mers, am condus multe alte marci si de asemenea am in familie si alte marci de masini.
Chiar daca sunt fan alfa si imi place foarte mult (poate si din cauza ca a fost prima masina si mi-e destul de greu sa ma despart de ea) va spun foarte sincer ca nu se ridica la nivelul Mercedes/BMW din nici un punct de vedere.
Mercedes/BMW sunt mult mai constanti in a dezvolta brandul, a scoate modele noi,etc, nu poti sa ai pretentia sa de ridici la nivelul lor cand tu scoti un model o data la 10 ani, cand ai perioade in care nu vinzi decat 2 modele de clasa mica, cand nu oferi clientului continuitate in a-si schimba masina odata cu schimbarea de generatie cum fac toti ceilalti constructori, etc.

Iar de Giulia numai de bine, te prezinti la drive test cu masini defecte... http://www.driving.co.uk/car-reviews/fi ... d=24540857" onclick="window.open(this.href);return false;
Nu spun ca Giulia este o masina rea, varianta de varf intr-adevar este impresionanta dar sa vedem cum sta si la celelalte variante ca vorba aia nici clientii de BMW si Mercedes nu cumpara numai M si AMG.

Din pdv al fiabilitatii nu mai exista masini fiabile, deci aici nu se poate face o comparatie, toate pica pe rupte mai nou incepand cu motoarele si cutiile de viteze din ce am vazut.

Cineva vorbea mai sus de E46, mie personal imi place foarte mult masina, am mers inclusiv cu varianta M si pot sa spun ca e o senzatie aparte. Un E46 ultimul facelift fata de o alfa 156 ultimul facelift este mult peste(aici nu vorbesc de toate rupturile de pe la noi, vorbesc de o masina buna dotata bine).

Giulia va avea o viata grea sa concureze ultimele modele de la BMW/Mercedes. Cum sa te prezinti cu un 2.2 diesel de 180cp/400Nm cand concurenta ta are 2.2 diesel de 204cp/500Nm inca din 2009 cu care de altfel am mers si nu pot sa zic decat ca trage tare...ft tare, ca sa nu mai zic de bmw cu 2.0d 218cp/450Nm

Si nu in ultimul rand designul... nu vi se pare ca seama cam mult cu un Jaguar XF/XE? izbitor de mult as putea zice.
Designul la modele noi de BMW/Mercedes este ft reusit, sa nu mai vorbim de interioare, urcati-va intr-un C-klasse coupe sa vedeti ca se schimba treaba.

Este cale lunga de la a da peste nas Bmw-ului M4(model cu 2 ani vechime) scotand un timp mai bun pe Nurburgring pana la a scoate o masina competitiva in toate echiparile si din toate punctele de vedere.


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 10:15 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1600
Car: GTV
Sa vezi cate o sa iti auzi imediat :lol:

_________________
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0
ex:Alfa Romeo 159 2.4


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 10:19 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
Si eu am in familie un BMW. Si nici eu nu am inteles care e râca cu BMW.
BMW are o multitudine de modele faine, semnificativ mai multe ca alfa. Pe langa alfa poate sta foarte bine si un BMW in orice familie. Nu cred ca se exclud in vreun fel. Iar faza ca ai alfa pentru ca nu ti-ai permis un BMW e de cacao rau! :disgust: :mad2:

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 10:19 
Offline

Joined: 08 May 2016, 21:05
Posts: 165
Car: alfa 156
Location: Campulung Muscel
Hai sa gandim altfel si noi facem masini si culmea se si vand,am lucrat la dacia si credetima nu ati vrea logan,singura problema la fabricarea masinilor este economia,si lipsa de respect fata de client sau cel ce va merge cu masina, ma scuzati ca m-am abatut de la subiect


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 10:25 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Zet , trei sferturi din postul tau suna corect dar prima parte e usor de demontat . Daca nu se compara din niciun punct de vedere Alfa cu BMW sau Mercedes si ai avea in fata acum 47-le tau , un A si un 1 din aceeasi perioada ce ai alege ? Daca zici ca una din cutiile alea oribile atunci insamna ca sunt eu nebun :)


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 10:29 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
MARIUS156 ts Quote:
Hai sa gandim altfel si noi facem masini si culmea se si vand,am lucrat la dacia si credetima nu ati vrea logan,singura problema la fabricarea masinilor este economia,si lipsa de respect fata de client sau cel ce va merge cu masina, ma scuzati ca m-am abatut de la subiect
sincer vorbind, ai fost concediat? :twisted:

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 10:30 
Offline

Joined: 08 May 2016, 21:05
Posts: 165
Car: alfa 156
Location: Campulung Muscel
nu am plecat la mai bine


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 10:51 
Offline
User avatar

Joined: 11 May 2008, 19:21
Posts: 583
Location: Bucuresti
mugurel Quote:
Zet , trei sferturi din postul tau suna corect dar prima parte e usor de demontat . Daca nu se compara din niciun punct de vedere Alfa cu BMW sau Mercedes si ai avea in fata acum 47-le tau , un A si un 1 din aceeasi perioada ce ai alege ? Daca zici ca una din cutiile alea oribile atunci insamna ca sunt eu nebun :)
Ehee cand am cumparat eu 147 erau alte vremuri :) , dar gandind la momentul de acum avand in vedere ca recent am mers destul de mult cu un golf4 1.9TDI 150cp 4 motion, masina dotata la maxim pot sa va spun asa: din pdv tehnic, mecanica, fiabilitate si intretinere as alege golful, din pdv design as alege alfa. Acum oi fi eu un pic paranoic dar cat am mers cu masina aia mi s-a parut indestructibila(foarte inghegata, fara scartaituri, paraituri sau orice altceva indiferent pe ce drum mergi cu ea), pe curbe sta lipita cu jante pe 16, iar 4 motion-ul isi face treaba cu brio si de tras pai trage tata nu e de joaca (are soft si turbo hibrid).


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 10:56 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Nu cred ca exista cineva care in momentul asta sa poata face o comparatie obiectiva intre Alfa Romeo pe de-o parte si BMW/Mercedes pe de alta. E o diferenta de gabarit colosala, pur si simplu nu au acelasi ordin de marime din niciun punct de vedere. Ca pe alocuri Alfa a mai avut si ea un cuvant de spus (4C, 8C) e una, dar in acelasi timp, in istoria recenta, MiTo si Giulietta au fost spulberate de concurenta fara drept de apel, deci daca e sa luam in calcul ultimii 25 de ani lucrurile sunt destul de clare.

Totusi, in ceea ce o priveste pe Giulia cred ca lucrurile stau altfel, e pentru prima data dupa mult timp cand Alfa Romeo impune ritmul. Giulia QV e mult mai rapida decat oricece au mai bun Mercedes si BMW si asta la o prima strigare, cu o platforma comlpet noua. Optimizata in timp, masina va fi din ce in ce mai rapida. O secunda sa fi avut in plus si era mult, la cat de impinse sunt AMG-urile si M-urile, la mai mult de 10 secunde deja i-a trimis la plansa de proiectare. Sigur, trebuie sa mai confirme si vanzarile. Faptul ca singurele probleme aparute atunci cand primele masini au ajuns la jurnalisti au fost legate de sistemul de infotainment si senzorii de parcare ma face sa zambesc. Ca idee, aproape toate SLS-urile livrate catre clienti in Emirate in 2010 s-au intors la dealeri pe platforma cu diferentialele in batista dupa prima saptamana si multi si-au cerut si au primit banii inapoi. N-a scris nimeni nici macar un rand despre toata treaba asta. In fine, trebuiau si ei sa scrie ceva si s-au legat de un bug al sistemului audio si de un senzor de parcare fata posibil atins de vreo glisiera in vreun viraj. Puteau foarte bine sa retraga masinile astea, dar e greu sa tii masini de rezerva cand ai actiuni din astea si preferi sa le introduci atunci cand apare ceva mai serios.

Ceea ce e usor nedrept e ca asa cum spunea si zet atat BMW, cat si Mercedes si-au construit o reputatie foarte solida in timp, ar trebui sa scoata chiftele vreo 10 ani de acum incolo ca lumea sa isi piarda increderea in ele. In acelasi timp Alfa va trebui sa scoata masini foarte cinstite tot vreo 10 ani de acum incolo pentru a fi luata in serios si pentru a-si aduce reteaua de dealeri la zi. Prost e ca la cat de repede se misca lucrurile acum in industria auto 10 ani sunt foarte multi si nici nu avem vreun motiv sa credem ca aia vor incepe sa scoata chiftele. In fine, e greu cand o dai in bara atat de spectaculos cum a facut-o Alfa in trecut, dar cel mai nedrept e ca nici macar nu a fost vina lor, au fost pur si simplu ingenunchiati de o economie italiana slaba si de niste sindicate extrem de corupte, de puternice si de inconstiente.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 11:06 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Orice alegere se traduce prin emotia pe care ti-o declanseaza masina aceea. Insa, in final tindem sa cerem de la masini sa bifeze cat mai multe chestii din lista noastra. Si cu cat lista de cerinte e lunga, cu atit masina e mai scumpa :)
Si eu am avut de la serviciu masini care surclasau Alfa la capitolul fiabilitate, ergonomicitate, etc, insa Alfa imi atinge sufletul asa cum celelalte masini nu o fac.
Iar topicul asta e inutil. Dc vreti comparam bmw cu merc, acoloare sens ideea decomparatie.


From Phone

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 11:12 
Offline
User avatar

Joined: 11 May 2008, 19:21
Posts: 583
Location: Bucuresti
Foarte bine a punctat Valak, ca alfa să revină în top trebuie să aibă o reputație perfecta de acum înainte altfel e ca un copil mic căruia i s-a furat jucăria și urla, plânge și da din picioare să-i fie dată înapoi.

Ps: una din mașini avea si check engine-ul aprins, măcar de bun simt trebuiau să le verifice și ei un pic înainte să le dea la test

Sent from my Lenovo Z90a40 using Tapatalk


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 13:59 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Nu reusesc sa inteleg de unde vin comparatiile astea intre 147 si golf 6, sau intre 156 de acum 15 ani de zile cu masini actuale. Comparatia tb facuta cu modelel actuale - Mito, Giulietta si Giulia care stau foarte bine peste orice Mini-Cooper, seria 1 si 3/5, care ar fi concurenta. Daca cineva poate sa spuna ca seria 1 arata mai bine sau are motorizari mai bune decat Giulietta, cred ca n-a strans inca destui bani pentru bemveul dorit.
Iar faptul ca o anumita marca de masini are mai multe modele in portofoliu decat alta, nu inseamna ca masinile sunt mai bune, ci doar sunt concentrati sa vinda pentru orice buzunar sau utilizator.


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 14:24 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
mariusdmx Quote:
Daca cineva poate sa spuna ca seria 1 arata mai bine sau are motorizari mai bune decat Giulietta, cred ca n-a strans inca destui bani pentru bemveul dorit.
Pe partea cu aratatu' e greu de stat la discutii, e de gustibus - iti place sau nu-ti place. Fie ca da, fie ca nu, nu prea ai de ce sa "te justifici" in fata cuiva. Deci evit o eventuala polemica pe tema asta. Dar iti zic de motorizari, poate iti dai seama cam pe unde sta Giulietta in raport cu "asa-zisa concurenta".

seria 1:
benzina: 100 - 326 HP, RWD sau AWD (pt anumite versiuni)
diesel: 116 - 224 Hp, RWD sau AWD (pt anumite versiuni)

Q.E.D.

Si gata. Eu nu mai postez nimic pe topicul asta. Promit! :smart: :lol:

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 14:38 
Offline
User avatar

Joined: 28 Oct 2012, 15:57
Posts: 3582
Car: Stelvio QV
Location: Bucuresti
Comparatiile le putem face:

- pe aceleasi clase, ani de fabricatie apropiati, motorizari cu cilindree si puteri similare;
- din punct de vedere estetic;
- din punct de vedere al optiunilor disponibile;
- rwd vs fwd si Q4 vs Xdrive;
- performante;
- confort si tinuta de drum.

Deci versusul isi are clar rostul, discutiile insa sunt limitate din cauza gamei restranse pe care o propune AR.

_________________
Stelvio Veloce 280cp - Visconti viewtopic.php?f=91&t=29263

Am avut:
1. 156 GTA viewtopic.php?f=17&t=28029
2. 2xStelvio 2.2 jtdm 210 CP Q4
3. Giulia Veloce viewtopic.php?f=90&t=27090
4. Brera 1.750 TBI viewtopic.php?f=22&t=27532
5. GT 1.9 JTDM http://www.alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=18&t=25735
6. Giulietta 1.4 Mair 170 CP http://www.alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=63&t=23381
7. Giulietta QV http://alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=63&t=24393
8. 159 TBi ti 250 CP http://alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=23&t=22223
9. Giulietta 1.4 Mair 170 CP http://alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=63&t=22292
10. 159 2.4 JTDM 200 CP
11. 159 TBi 200 CP

AutoRulateLeasing
https://autorulateleasing.ro


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 15:43 
Offline
User avatar

Joined: 11 May 2008, 19:21
Posts: 583
Location: Bucuresti
Parerea mea este ca la ora actuala (exceptand Giulia pe care inca nu am apucat sa o analizam bine) Alfa romeo se afla undeva ceva mai sus de nivelul Ford/Opel cu indulgenta ca si ultimele Opel-uri si Ford-uri scoase sunt cam misto si la un pret ft bun.


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 15:46 
Offline

Joined: 13 Jun 2014, 11:17
Posts: 449
Car: 156 gta, 159
Location: ploiesti
nemtii constant au facut masini bune, corecte, fiabile etc
o mai dau si ei in bara, si de multe ori grav. vag cu problemele cu motorul 2/0 diesel care de la rezervor pana la ultima bucatica din motor trebuiau schimbate daca aveai ghinion. mercedes/ multe si marunte. bmw cu renumitul motor diesel cu distributia samd.
anul trecut am lucrat la o reprezentanta bmw aici in uk. ei aveau vandute 3 i8-uri. masinile alea le vedeai saptamanal in service. fara exagerare. si vorbeam cu mecanicii de acolo si se vaitau si ei. masinile alea chiar stateau in service fix cat stateau si in "libertate" au fost niste esecuri lamentabile din punct de vedere al fiabilitatii. si totusi nu auzi astfel de stiri. sa nu mai vorbim ca si m5 urile (f12 sau care sunt) aveau probleme grave la motoare si nu numai.
deci si nemtii dau chix grav, dar cred eu, datorita imaginii, a pietei germane auto capatata in timp, inca sunt vazute bine.
si viceversa, datorita imaginii pietei auto italiene, lumea e sceptica atunci cand ia in considerare o alfa sau fiat.

_________________
now: 159 jtdm
156 gta
Sold: saab 9-3 aero
156 jtd
vw golf 2 gti


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 15:48 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
156 clar e peste orice E46 vreti voi daca vorbim de motorizari apropiate si design ( inclusiv interioare mai ales versiunile cu piele ) .
La 147 chiar ca trebuie sa fii orb sa zici ca exista comparatie cu vreun Golf , una din cele mai obosite masini . Aici daca vorbim de versiunea de top , GTA a fost peste orice versiune de Golf GTI contemporana ba chiar peste vreo 2-3 generatii incluzand aici editiile basinoase "30" si "35" , fiind penalizata doar de lipsa tarctiunii integrale care oricum la R32 a fost un mare fas recunoscut , cu toata tractiunea lui integrala fiind batut de mai toate hothatch-urile vremii . Performantele GTA-ului sunt mult peste ce a reusit Fritz sa faca pana a nascocit R-ul pe Golf6 adica sfarsit de 2009 .
Si nu in ultimul rand , daca vorbim de look , sa vad eu vreun om care ar intoarce capul vreodata dupa un Golf IV :lol: . Poate Andrea Bocelli ....


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 16:19 
Offline
User avatar

Joined: 11 May 2008, 19:21
Posts: 583
Location: Bucuresti
Nu vreau sa fac reclama la BMW dar E46 chiar arata bine:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... ai-feo=off" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps: De ce nu comparati GTA-ul cu M3 E46 atunci? macar la motoare ca sunt de aceeasi capacitate...

@Mugurel, ai dreptate alfa 147 gta era cea mai rapida dar doar in linie dreapta...vezi topgear, GTA-ul se compara cu R32 nu cu GTI


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 16:30 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Cum fac sa-i dau like lui Mugurel? Am ras cu lacrimi :))


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 16:38 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
zet Quote:
Nu vreau sa fac reclama la BMW dar E46 chiar arata bine:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... ai-feo=off" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps: De ce nu comparati GTA-ul cu M3 E46 atunci? macar la motoare ca sunt de aceeasi capacitate...

@Mugurel, ai dreptate alfa 147 gta era cea mai rapida dar doar in linie dreapta...vezi topgear, GTA-ul se compara cu R32 nu cu GTI
Asta am si zis ca pe langa ca batea R32-ul , era si peste orice GTI din 3 generatii ca tot hothatch e si ala .
E46 arata bine doar in doua usi sau M , atat . In 4 usi e batranesc si insipid .
M-ul a fost si ramane singurul punct forte al lor , iar E46 mi se pare unul din cele mai reusite M-uri facute .


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 16:50 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
@goldfinger - cred ca trebuie luate mai multe lucruri in calcul cand compari motorizarile. Nu doar cati cai putere au minim si maxim.
M-as uita si la faptul ca cel mai puternic motor de pe seria 1, cel de 3 litri benzina ajunge doar cu 0.9 secunde mai repede la 100 km/h decat motorul de 1.8 benzina de pe Giulietta. Nu e greu sa-mi dau seama ce motor as prefera :)


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 16:56 
Offline
User avatar

Joined: 11 May 2008, 19:21
Posts: 583
Location: Bucuresti
mariusdmx Quote:
@goldfinger - cred ca trebuie luate mai multe lucruri in calcul cand compari motorizarile. Nu doar cati cai putere au minim si maxim.
M-as uita si la faptul ca cel mai puternic motor de pe seria 1, cel de 3 litri benzina ajunge doar cu 0.9 secunde mai repede la 100 km/h decat motorul de 1.8 benzina de pe Giulietta. Nu e greu sa-mi dau seama ce motor as prefera :)
Defapt sunt 1.3 secunde iar de la 6s la 4.7s e cale lunga nu e acelasi lucru ca de la 10s la 9s
Iar 125i(2.0) de 218cp face suta in 6.2
sa nu mai vorbim de 118i(1.6) de 170cp care o face in 7.2
sau 125d(2.0) 218cp care o face in 6.3


Top
   
 Post subject: Re: Alfa vs BMW?
PostPosted: 25 May 2016, 17:11 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
zet Quote:
mariusdmx Quote:
@goldfinger - cred ca trebuie luate mai multe lucruri in calcul cand compari motorizarile. Nu doar cati cai putere au minim si maxim.
M-as uita si la faptul ca cel mai puternic motor de pe seria 1, cel de 3 litri benzina ajunge doar cu 0.9 secunde mai repede la 100 km/h decat motorul de 1.8 benzina de pe Giulietta. Nu e greu sa-mi dau seama ce motor as prefera :)
Defapt sunt 1.3 secunde iar de la 6s la 4.7s e cale lunga nu e acelasi lucru ca de la 10s la 9s
Iar 125i(2.0) de 218cp face suta in 6.2
sa nu mai vorbim de 118i(1.6) de 170cp care o face in 7.2
sau 125d(2.0) 218cp care o face in 6.3
Pai si ce vrei sa demonstrezi cu astea ? Doua sunt de cilindree mai mare ( 2.0 ) si cu performante tot acolo cu un 1750 cmc iar unul e mai mic si mai slab ca performante .


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 756 posts ]  Go to page Previous 127 28 29 30 31 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]