It is currently 27 Apr 2024, 04:30

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: alfa romeo 33 1.7 ie
PostPosted: 01 Jun 2016, 18:53 
Offline

Joined: 30 Jan 2011, 10:29
Posts: 1
Salutare alfisti,intru si eu in randul vostru cu piticania mea de 33 achizitionata de curand,la care visam de aproape 10 ani.Mi-as fi dorit 16v dar nu a fost sa fie,a picat ca din cer pe mine pentru o suma de nimic si cu un motor ce nu statea la relanti nu accelera adica clar nu se putea deplasa.Dupa mai mult timp de gandire si negocieri cu proprietarul,amic cu mine (iubeste alfele dar habar nu are ce inseamna intretinere schimburi si mai grav condus),m-am hotarat o i-au si fie ce o fii cu motorul o voi face cap coada.Am desfacut galerie injectoare tot ce tine de alimentare,rezervor ....bla bla,le-am curatat si ghici ce! Alfa mea de sambata pana acuma si-a schibat starea de spirit si poate prinde relativ repede 160,mai mult mi-a fost frica di cauza amortizoarelor praf si necunostintei de cauza a masinii.Una peste alta motorul este brici sta la relantiu perfect se accelereaza nu intrerupe e beton.
Eu de fapt ce vreau,vreau sa o fac cap coada masinuta sa alerge cum imi place mie si mai mult sa aibe un V6 de preferat 3L 24V.Acum intrebarea mea este daca cineva este interesat sa cumpere motorul meu cu tot cu cutie sau sa-mi sea la scchimb un v6 cu cutie as fii tare recunoscator.Vreau sa costruiesc primul 33 mai aproape de de un mini ferrari.

_________________
Alfa romeo 33 1.7 IE
Range Rover p38 4.6 hse


Top
   
 Post subject: Re: alfa romeo 33 1.7 ie
PostPosted: 01 Jun 2016, 22:37 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Bine ai venit pe forum, ma bucur sa vad ca mai apar posesori de 33!
Nu as vrea sa îți tai aripile, dar dacă vei reuși sa faci ceea ce ți-ai propus ai fi primul din lume care reușește sa facă asta. Iar dacă nu s-a mai încumetat nimeni pana acum sa facă transplantul asta un motiv o fi! :peace:
Eu unul ca as fi mult mai incantat sa aud ca ai facut mașina asta ca și cum tocmai ar fi ieșit din fabrica. Și poate ca și tu, chiar dacă acum te gândești la cu totul altceva. Poate ca recondiționata complet îți va oferi suficiente satisfacții încât sa lași Ferrari-ului ce este al lui Ferrari.

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]