It is currently 04 Jun 2024, 00:46

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: help cu boxerica!
PostPosted: 08 Apr 2009, 13:45 
Offline

Joined: 14 Jul 2008, 08:58
Posts: 9
buna, sunt alex si sunt proud owner al unei alfa 145 1.7 boxer. din pacate motorul s-a defectat si as avea nevoie de un mic ajutor, daca este careva disponibil.
daca are cinva un astfel de motor dezmembrat (am inteles ca orice motor de alfa 1.7 boxer e bun, nu neaparat de pe un 145), mai ales un arbore cotit...si ma poate anunta in legatura cu un pret,v-as ramane recunoscator. din pacate in parcuri auto nu am gasit pana acuma.
pe PM pot sa va las si un nr de telefon, sau o adresa de mail.

Va multumesc anticipat.
Alex


Top
   
 Post subject: Re: help cu boxerica!
PostPosted: 09 Apr 2009, 23:23 
Offline
User avatar

Joined: 09 Mar 2009, 00:39
Posts: 69
Location: Campulung-Moldovenesc (Suceava)
Nu pot sa zic decat MULTA bafta ; exact aceeasi problema o am si eu pe un 33 si mi`a luat ceva timp pana am dat de un motor de schimb.


Top
   
 Post subject: Re: help cu boxerica!
PostPosted: 13 Apr 2009, 09:29 
Offline

Joined: 14 Jul 2008, 08:58
Posts: 9
si pe unde ai gasit...eu am gasit o alfa 33 de vanzare..dar cere 1000 euro pe ea, si nu am ce folosi de pe ea decat motorul...si nici ala nu stiu in ce stare se prezinta. daca era un 145...era super, ca mai puteam folosi in caz de ceva neprevazut o usa, o aripa, ceva de genu. mersi de "bafta".


Top
   
 Post subject: Re: help cu boxerica!
PostPosted: 14 Apr 2009, 13:50 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2007, 11:20
Posts: 20
Salut,
aceeasi problema am avut-o si eu anul trecut cu boxerica, aveam nevoie de un arbore cotit si o biela. In tara nu am gasit nimic(m-ar fi ajutat by_alex2003, dar... :( ),iar in ungaria am gasit motoare la dezmembrari dar erau destul de scumpe(peste 1000E). Am tot urmarit pe mobile.de alfe 145/6 1.7 lovite sau cu probleme, si am gasit in austria un 145 care statea de mai multi ani intr-un garaj cu cutia de viteze defecta, dar motorul avea numai aproximativ 90000-100000km+ambreiaj nou. Toata treaba(drum+motor+ambreiaj+pompa benzina+cateva maruntisuri) m-a costat in jur de 500Euro


Top
   
 Post subject: Re: help cu boxerica!
PostPosted: 14 Apr 2009, 17:33 
Offline
User avatar

Joined: 09 Mar 2009, 00:39
Posts: 69
Location: Campulung-Moldovenesc (Suceava)
Pai .. pe mine m`a ajutat Vete de la noi de pe forum.
Ar trebui sa`ti sacrifici o seara si sa stai cateva ore bune cu Google`ul in fata. Pe la o vreme stiu ca gasisem doua 33`uri pentru piese una cu 300E si cealalta cu 350 doar... cu "mici" probleme tot la motor.
Ele sunt acolo , dar este intr`adevar greu de gasit. Dupa un arbore sa nu incerci sa te uiti ca ai putea sa ramai socat de pret .


Top
   
 Post subject: Re: help cu boxerica!
PostPosted: 09 Jun 2009, 10:47 
Offline

Joined: 14 Jul 2008, 08:58
Posts: 9
in sfarsit boxerica va fi din nou pe soselele romaniei. multumiri celor care au venit cu sfaturi.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]