It is currently 27 Apr 2024, 19:06

All times are UTC+03:00




Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 345 posts ]  Go to page Previous 19 10 11 12 13 14 Next
Author Message
PostPosted: 13 Feb 2015, 14:31 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1602
Ai luat in calcul adusul in București? Poate se găsește cineva sa-l repare. Eventual sa garanteze ca-l repara si iese ce trebuie.

_________________
MY22 Giulia Quadrifoglio
MY03 156 GTA
SQ5 hybrid / Xtrail
---------------------------------
MY17 Giulia Quadrifoglio
MY07 159 2,4


Top
   
 
PostPosted: 13 Feb 2015, 14:32 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
10.000, serios?! Nu vreau sa-ti tai elanul, dar urmaresc de ceva timp piata, specific pentru modelul asta, iar masina ta face in jur de 4k, presupunand ca motorul ar fi functional :) In starea in care e acum, probabil vreo 2k...

http://tinyurl.com/psze6p2" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tinyurl.com/q65zp42" onclick="window.open(this.href);return false;

Aproape de pretul de care vorbesti tu (dar sub) s-a vandut masina asta (cup kit, red style interior, scaune electrice/incalzite, suspensie reglabila, 18", Q2, EL downpipes etc. etc.)
10k este in general pretul la care se invarte ph3 cu 3.2 V6.

Ai o masina frumoasa, dar ramai putin cu picioarele pe pamant :wink:

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 
PostPosted: 13 Feb 2015, 15:22 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2011, 22:49
Posts: 124
Car: Alfa Spider 3.0
Location: Cluj-Napoca
Parerile sunt impartite.
18" Novitec cu cauciucuri noi am si eu. Nu-i cup kit (nu prea imi place, anyway), ci e Novitec. Red Style interior.... nu l-am vazut pe Alfa, l-am vazut pe un Slk din 2000. Mi se pare penibilut. Se straduieste prea mult sa fie flashy. Scaune incalzite... aici iti dau dreptate. Ma mir ca a mea nu are, mai ales ca a fost comandata in Germania, nu in Italia.

Pe de alta parte, doar evacuarea Ragazzon a fost 1.800 euro. Rotile aproape 1k. Decat s-o vand cu 4.000, mai bine mi-o sudez de un perete, s-o am ca si obiect de decor.
Cele puse de tine sunt, intr-adevar, foarte ieftine, habar n-am de ce. Acum un an, la un pariu cu un prieten, ne-am uitat pe mobile. Cea mai ieftina echivalenta, fara vopseaua rara, era 7.200
Acum sunt pe-aici:
http://tinyurl.com/mswq5gl" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tinyurl.com/qybn4vm" onclick="window.open(this.href);return false;
In continuare, niciun Spider V6 galben.

Asadar, am s-o repar. De indata ce gasesc cea mai buna varianta.

_________________
Se spune ca a avea o Alfa Romeo e ca si cum ai avea o sotie fotomodel. Majoritatea or sa spuna ca-i proasta, dar toti barbatii or sa te invidieze. A mea e ca si o iubita capricioasa, pretentioasa, costisitoare, temperamentala, cu un mare respect de sine, uneori imposibila. Niciodata fidela pe deplin si o excita mecanicii, din cand in cand... dar de fiecare data cand ne intelegem bine si suntem doar noi doi, ma face sa-mi aduc aminte de ce iubirea noastra sfideaza logica si moralitatea.


Top
   
 
PostPosted: 13 Feb 2015, 16:26 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Pai ce faci man, mi-o dai exemplu pe cea mai scumpa? :) Prima that is, ca a doua e 24v, si, contrar opiniei tale, sunt mai scumpe. Si oricum ambele sunt nejustificat de scumpe! Stii tu vorba aia, prost nu-i cine cere... Eu iti vorbesc in calitate de potential cumparator (nu al masinii tale, nu ma intelege gresit) care tot studiaza piata de vreo 3 ani incoace (inca de cand aveam si eu 916le). Iar cifra de 7200E anul trecut este la fel de aberanta ca si cifra de 10k postata initial :)

Cat despre masina de mai sus, nu ti-am postat-o ca sa imi spui ce-ti place si ce nu, chestie de gusturi pana la urma. Dar daca ai timp, citeste-i topicul aici, macar uite-te la poze (dar pana la sfarsit!), si ai sa intelegi de ce s-a vandut pe APROAPE suma de care vorbesti tu :)

Si eu sper sa o repari, de data asta ca lumea. In principiu as zice sa stai cuminte cu motorul de 166 ca nu stii la ce te bagi. La fel cum in principiu ti-as zice sa o aduci la Bucuresti, la un mecanic priceput si pasionat, care a mai vazut V6 Busso la viata lui.

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 
PostPosted: 14 Feb 2015, 17:05 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2009, 23:45
Posts: 302
Location: Cluj-Napoca
Salutare, am vazut masina ta la service, paradoxul face ca, acum ceva timp ti-am postat contactele lor , in eventualitatea in care ai fi dorit sa " repari" la ea. Eram la ei in momentul in care Emil noul sef service de la RM aia l-a sunat pe Sebi sa-ti faca programarea intr-o " joi" . Emil este o buna cunostinta de-a lor si e un om capabil ( doar ca nu are cu cine/ce) . Cu siguranta ei ti-o vor pune pe picioare daca evident va veti intelege referitor la ce e de facut . In alta ordine de idei, oamenii au vazut si vad situatii mult mai complexe decat atat. Iti doresc succes cu reparatia , ideea este sa nu te grabesti in a lua decizii referitor la diferite " inventii" deoarece niciodata nu vor iesi imaculat. Daca te linisteste eu toate cazanele din familie le-am dus la ei si le duc in continuare de vreo 8 ani, cum i-am recomandat si altor cetateni.

P.S. 147-le albastru plin de mizerie e al meu, joi a prins din nou viata ceea ce ma face sa fiu pozitiv zilele acestea, nici eu nu duc lipsa de masini in familie, dar nu pot renunta la ea. Matematica nici mie nu imi bate favorabil, o vad ca pasiune si atat.

Succes.

_________________
ALFA ROMEO 147 1,6 TS ECO


Top
   
 
PostPosted: 15 Feb 2015, 17:27 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Eu am preconizat aceste lucruri cu mult timp inainte. Nu ca as fi mama omida dar e nevoie de mai multe ingrediente pentru a tine in viata o masina de acest gen cu o vechime maricica. Banii nu te ajuta, masina poate oricand sa iti demonstreze asta, mecanicii nu te ajuta, ei doar se ocupa de masina atat timp cat masina e pe mana lor. Din moment ce ai pasit cu ea pe strada mingea e la tine in teren, trebuie sa o simti, eventual un senzor de nivel de lichid de racire cu releu de tip reed de vw/audi se poate monta, indicatia va fi un led la bord, ca si led ul de alarma, deci nimic care sa arate nasol. Iti trebuie doar un buson din ala si doua fire.

Exista doua tipuri de a incinge un motor, atunci cand il incingi pentru ca nu ai circulatie de apa sau racire(pompa sau ventilator defect) si atunci cand pierzi apa. La cel din urma se intampla lucruri grave, uneori ireparabile, se fisureaza cilindri, chiulase, destul de complicat.

Daca esti genul care nu ai reparat in viata ta un vas de WC sau daca bati un cui si faci buba imediat, eu zic sa vinzi masina. Fa o bucurie unui pasionat ! La pret nu ma pricep, ce stiu eu e ca un obiect nefunctional sau partial defect are un pret mic, logic.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 13:48 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2011, 22:49
Posts: 124
Car: Alfa Spider 3.0
Location: Cluj-Napoca
Am Hotarat sa-i repar motorul original.
Inca ma documentez. Daca ma inteleg cu service-ul unde e acum (am primit mai multe recomandari legate de ei) si daca isi asuma reusita impecabila, am s-o fac la ei.
E exclus s-o vand stricata la preturi derizorii si e exclus sa ma despart de ea pentru o suma care sa nu-mi convina, dupa ce ajunge in perfecta stare. Nu sunt nevoit s-o vand. Ori o sa ajunga la un pasionat CARE VA FI DISPUS SA DEA CAT CER, ori va ajunge la fiul meu, sa vada cum erau masinile cu ardere interna de pe vremea lu` tac`su.
Paradoxal, sunt mai atasat de ea decat de Jaguarul XF 2014 de 60.690 euro luat in decembrie :)

_________________
Se spune ca a avea o Alfa Romeo e ca si cum ai avea o sotie fotomodel. Majoritatea or sa spuna ca-i proasta, dar toti barbatii or sa te invidieze. A mea e ca si o iubita capricioasa, pretentioasa, costisitoare, temperamentala, cu un mare respect de sine, uneori imposibila. Niciodata fidela pe deplin si o excita mecanicii, din cand in cand... dar de fiecare data cand ne intelegem bine si suntem doar noi doi, ma face sa-mi aduc aminte de ce iubirea noastra sfideaza logica si moralitatea.


Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Exact cum zice madkat . Esti deja patit , cei de pana acum ti-au pus masina pe butuci ... Fa un efort si adu-o la Buc sa se ocupe de ea oameni care se pricep bine la Alfe . Poate asa o vedem si noi mergand cum trebuie si poate nu o sa te mai supere :)


Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 14:39 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2011, 22:49
Posts: 124
Car: Alfa Spider 3.0
Location: Cluj-Napoca
Banii nu se fac fiind idiot. Platforma dus intors cu asigurare e aproape 1.000 euro. Plus inca 1.000 reparatia, ar fi jumate din valoarea masinii, din punctul unora de vedere :)
Totusi, nu asta ar fi problema majora, ca oricum, trebuie sa-mi aduc jaguarul de la Tiriac Bucuresti, asa ca oricum trebuie sa platesc o platforma cj-buc-cj.
Problema cea mare e ca nu am incredere mai mare in mecanicii bucuresteni, cu atat mai mult cu cat nu cunosc personal niciunul. In plus, deja am oroare de stilul unora de-a promite marea cu sarea, pana isi primesc banii si apoi sa dea din umeri.

Prefer sa lucrez cu un service mare, organizat, care sa-si ASUME reusita. Daca as sti ca reprezentanta are oameni capabili, as duce-o la ei. Problema e ca acum 2 ani, cand le-am dus-o pentru o mica defectiune la sistemul de decapotare, mi-au tinut-o 2 saptamani si mi-au spus ca a trebuit sa aduca pe cineva de nush-unde, ca ei nu mai vazusera modelul acesta in realitate.
Am sa-mi fac timp sa discut cu Extreme service, sau cu MAS autoservice. Mai erau Bosch car service, mi-au facut ceva lucrari la un Smart si am fost multumit.
Aveti recomandari solide pentru Bucuresti?

_________________
Se spune ca a avea o Alfa Romeo e ca si cum ai avea o sotie fotomodel. Majoritatea or sa spuna ca-i proasta, dar toti barbatii or sa te invidieze. A mea e ca si o iubita capricioasa, pretentioasa, costisitoare, temperamentala, cu un mare respect de sine, uneori imposibila. Niciodata fidela pe deplin si o excita mecanicii, din cand in cand... dar de fiecare data cand ne intelegem bine si suntem doar noi doi, ma face sa-mi aduc aminte de ce iubirea noastra sfideaza logica si moralitatea.


Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 14:53 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Quote:
Banii nu se fac fiind idiot. Platforma dus intors cu asigurare e aproape 1.000 euro
Atunci iti sugerez sa ai grija si mai mare cu cine faci transporturile, caci pretul este cel putin spus absurd.

Poate ar fi indicat sa iei in considerare recomandarile colegilor, nu finanta castigul de experienta al unor mecanici care nu au mai lucrat pe AR.

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 14:57 
Offline
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 00:32
Posts: 2202
Car: Il Duce
Location: Bucuresti
Quote:
trebuie sa platesc o platforma cj-buc-cj.
Sugestie: cand aduci Jaguarul din Buc, platesti o platforma din Bucuresti, folosind-o Buc-Cj pentru Jaguar iar Cj-Buc pentru Alfa.

_________________
Rolling:
Alfa Romeo GT 3.2 V6 - Instagram

GTA's are very much a 'labour of love'....and a great emptier of our wallets - AO member

Gone:
Alfa Romeo GTV 2.0 TS CUP
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed


Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 15:06 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Concret, toti ii recomandati sa vina in Bucuresti, dar stiti voi un motorist bun pe-aici, de care nu am auzit eu ? Vorbim de motorist, da ? Nu de unul care face masina din bara in bara si le stie pe toate, like a boss, ca de-astia e plin peste tot. Motoristii sunt o specie pe cale de disparitie, fiindca toti prefera sa inlocuiasca motorul cu unul luat de la dezmembrari, din motive obiective si atunci experienta se pierde.
Eu nu cred ca cei ce au lucrat pana acum la masina sufereau de vreun retard, probabil erau priceputi, cineva i-a recomandat, dar una e sa faci revizii, distributii, sa inlocuiesti elemente de suspensie sau sa citesti erori si sa schimbi senzori si alta e sa faci un motor. Un motorist bun, din punctul meu de vedere, e mai apropiat de mecatronica, prin prisma preciziei masuratorilor, decat de mecanica.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 15:14 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2011, 22:49
Posts: 124
Car: Alfa Spider 3.0
Location: Cluj-Napoca
Un transport pe platforma (camion cu platforma in spate, nu T4 cu remorca) ASIGURATA, pe o distanta de 900 km, atat costa. Cu mici variatii, in functie de urgenta. Jaguarul nu e inmatriculat.
Oricum, nu despre asta vorbim. Vorbim despre acel mester extrem de priceput, pentru care merita sa traversez tara cu platforma. Si despre garantia scrisa de minim 6 luni pe care o pretind, satul fiind de povestitori.

_________________
Se spune ca a avea o Alfa Romeo e ca si cum ai avea o sotie fotomodel. Majoritatea or sa spuna ca-i proasta, dar toti barbatii or sa te invidieze. A mea e ca si o iubita capricioasa, pretentioasa, costisitoare, temperamentala, cu un mare respect de sine, uneori imposibila. Niciodata fidela pe deplin si o excita mecanicii, din cand in cand... dar de fiecare data cand ne intelegem bine si suntem doar noi doi, ma face sa-mi aduc aminte de ce iubirea noastra sfideaza logica si moralitatea.


Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 15:23 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Eu stiu un mester care poate sa iti faca masina sa mearga mai bine decat acel Jaguar XF, dar costa peste 60 de mii de Euro, pentru ca ia la mana surub cu surub. Daca esti dispus sa ma contactezi... :mrgreen:

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 15:45 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Da, asa da, pe la Brasov ma astept sa mai existe si nu trebuie sa aiba neaparat experienta in Busso, trebuie doar sa-i faci rost de manualul de reparatie, sa aiba cotele si cuplurile de strangere. Daca spune ca se descurca si fara poti sa cauti in continuare.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 15:56 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2011, 22:49
Posts: 124
Car: Alfa Spider 3.0
Location: Cluj-Napoca
Splendid! Da-mi un numar de cont, ca-ti pun acum banii. Banuiesc ca nu-i o problema sa-mi pui si cutia ZF cu 8 viteze si consumul de ~6 la 200cp, nu? :))

_________________
Se spune ca a avea o Alfa Romeo e ca si cum ai avea o sotie fotomodel. Majoritatea or sa spuna ca-i proasta, dar toti barbatii or sa te invidieze. A mea e ca si o iubita capricioasa, pretentioasa, costisitoare, temperamentala, cu un mare respect de sine, uneori imposibila. Niciodata fidela pe deplin si o excita mecanicii, din cand in cand... dar de fiecare data cand ne intelegem bine si suntem doar noi doi, ma face sa-mi aduc aminte de ce iubirea noastra sfideaza logica si moralitatea.


Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 15:58 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
Alea le iau direct de la producator, costa vreo 10k. Nu piesele costa la o restaurare, e vorba despre meserie.

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
 
PostPosted: 18 Feb 2015, 17:49 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Pentru 1000 euro iti duc eu ambele masini dus intors cj-buc si ai si asigurare pe ele de maxim 100.000 euro. :peace: (cu tir-ul, care e mai scump, nu cu platforma).

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
 
PostPosted: 03 Mar 2015, 19:10 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2011, 22:49
Posts: 124
Car: Alfa Spider 3.0
Location: Cluj-Napoca
Na bun... am fost azi pe la service. Motorul a fost complet desfacut si Sebi mi-a zis ca nu se angajeaza sa-l faca, sau chiar daca-l face, nu-mi poate garanta ca o sa tina. Ultimul "service" si-a batut joc de motor in ultimul hal. Vibrochenul are santuri de uzura (se simt la atingere si sunt usor vizibile), toti cuzinetii sunt praf. Era plin de span in baie, in pompa de ulei, etc.
Mi-a spus ca sunt unii in Tg. Mures http://www.foriscompany.ro/despre.html" onclick="window.open(this.href);return false; care s-ar putea ocupa, dar crede ca-mi vor cere un pret...

Revenind la ale noastre: Stie cineva EXACT sa-mi spuna ce-ar implica engine swap-ul de pe 166? Am gasit ceva interesant :D Un 166 3.2 din 2004, 241 cp, cu transmisia stricata, la 1.000 euro.
Daca ar fi posibil transferul de motor, n-as sta mult pe ganduri

_________________
Se spune ca a avea o Alfa Romeo e ca si cum ai avea o sotie fotomodel. Majoritatea or sa spuna ca-i proasta, dar toti barbatii or sa te invidieze. A mea e ca si o iubita capricioasa, pretentioasa, costisitoare, temperamentala, cu un mare respect de sine, uneori imposibila. Niciodata fidela pe deplin si o excita mecanicii, din cand in cand... dar de fiecare data cand ne intelegem bine si suntem doar noi doi, ma face sa-mi aduc aminte de ce iubirea noastra sfideaza logica si moralitatea.


Top
   
 
PostPosted: 03 Mar 2015, 19:43 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Fara nici o urma de rautate sau ironie: vinde-o, serios!

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 
PostPosted: 03 Mar 2015, 20:11 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2011, 22:49
Posts: 124
Car: Alfa Spider 3.0
Location: Cluj-Napoca
Ok, hai sa ramanem la subiect si anume reparatia/engine swap. Vanzarea ar fi un alt subiect, care nu se deschide. Mari sanse sa nu se deschida niciodata. MAI ales s-o vand asa, pe 2.000.
Pentru aia 2.000, prefer s-o tin de decor.

_________________
Se spune ca a avea o Alfa Romeo e ca si cum ai avea o sotie fotomodel. Majoritatea or sa spuna ca-i proasta, dar toti barbatii or sa te invidieze. A mea e ca si o iubita capricioasa, pretentioasa, costisitoare, temperamentala, cu un mare respect de sine, uneori imposibila. Niciodata fidela pe deplin si o excita mecanicii, din cand in cand... dar de fiecare data cand ne intelegem bine si suntem doar noi doi, ma face sa-mi aduc aminte de ce iubirea noastra sfideaza logica si moralitatea.


Top
   
 
PostPosted: 03 Mar 2015, 20:13 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
tata de cand se roaga de mine sa o las sa o faca cotineatza :lol:

fa o cotineatza de gaini si curci!

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
 
PostPosted: 03 Mar 2015, 20:36 
Offline
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 00:32
Posts: 2202
Car: Il Duce
Location: Bucuresti
Părerea mea este să pui întrebările referitoare la swap pe AlfaOwner, aici nu văd cine ar avea experiența necesară. Să mă scuzați dacă am jignit involuntar pe cineva.

From space...

_________________
Rolling:
Alfa Romeo GT 3.2 V6 - Instagram

GTA's are very much a 'labour of love'....and a great emptier of our wallets - AO member

Gone:
Alfa Romeo GTV 2.0 TS CUP
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed


Top
   
 
PostPosted: 03 Mar 2015, 20:37 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7045
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
sau chiar pe squadra916 ;)

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
 
PostPosted: 03 Mar 2015, 21:15 
Offline
User avatar

Joined: 28 Sep 2009, 00:36
Posts: 183
Location: Bucuresti
sau cumperi motor 3.0 12 valve, pui in doua cutii ambele motoare si le trimiti la buc sa faca unul din mecanici din doua unul nou si ti-l trimite doar sa-l pui pe masina.

_________________
Alfa GTV V6 TB
Toyota Auris
1.6
Alfa 147 1.9
Fiat Fiorino
Suzuki Ignis
Dacia Solenza 4.4 V8
Tico 5.0 V12
Chrysler Voyager
Ford Siera Cosworth


Top
   
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 345 posts ]  Go to page Previous 19 10 11 12 13 14 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]